zandvliet Pijnlijke Britse vraag aan Rus in Genève Adenauer kraakt Amerikaans ontwerpverdrag OP TWEEDE WASSENAARSE FEESTDAG RINGRIJDEN EN BRANDWEER-VERTONINGEN Amerikanen niet langer gewenst op Okinawa Astronaut wordt Medische diensten aquanaut VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA De bijeenkomst van de ontwape ningsconferentie te Genève is don derdagochtend buitengewoon kort geweest. De enige spreker was de Brit Lord Chalfont, die aan de Sow- jet-Unie vroeg uit te leggen waarom zij zo bang is dat West-Duitsland toegang tot kernwapens zou krijgen in het Atlantische bondgenootschap. Hij vroeg wat de mysterieuze, vage uitdrukking „toegang tot" eigenlijk betekent. De Russische afgevaardig de, Tsarapkin, gaf er geen antwoord op. De Westduitse oud-kanselier Konrad Adenauer heeft donderdag het Ame rikaanse ontwerp-verdrag ter ver hindering van de verbreiding van kernwapens vergeleken met het Ame rikaanse plan-Morgenthau van kort na de oorlog, dat, naar hij zei, be oogde van Duitsland een weerloze boerenstaat te maken. Sprekend op verkiezingsbijeenkomsten in Münster herinnerde de 89-jarige voormalige bondskanselier aan de moeite, die de Duitsers na de oorlog alleen al moes ten doen om van de geallieerden toe stemming te krijgen, weer aan het werk te gaan. Het plan-Morgenthau was erop gericht, „van de Duitsers bedelaars en paupers te maken", al dus Adenauer. Iets dergelijks ge beurde volgens hem nu in Genève. Adenauer deed zijn bittere aanval op wat hij noemde het Amerikaanse voorstel tot vorming van een kern wapenclub, die de wereld zou gaan regeren, in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Christen-Democra tische Unie (C.D.U.). Op een persconferentie zei Conrad Adenauer later dat hij de Verenigde Staten erop opmerkzaam wilde ma ken, dat het in hun eigen belang is dat West-Europa intact blijft en dat de 600 op West-Duitsland gerichte Russische middenafstand-raketten ook tegen Amerika gericht zijn. Functionarissen in Washington wil den geen rechtstreeks commentaar leveren op de uitlatingen van de oud-bondskanselier. Zij wezen er op, dat de bondsregering over het voor stel was geraadpleegd en dat Bonn in het begin van deze week het plan „een belangrijke bijdrage" tot een oplossing van het kernwapenvraag- stuk had genoemd. Naar het oordeel van bondskan selier Erhard bewijst de botte af wijzing van het Amerikaanse voorstel door de Sow jet-Unie, dat de Ver. Staten met alle belangen van de westelijke bondgenoten rekening zal blijven houden. ERNSTIG GEWONDE IN LOS ANGELES Carlos Cavitt, een 18-jarige neger, is in de afgelopen nacht door een politieman in de negerwijk Watts neergeschoten. De jongeman verliet met een tafel een meubelzaak, waar van de pui tijdens de jongste onlus ten was vernield. Hij gaf geen ge hoor aan het bevel van de politie man om te blijven staan. De agent loste hierop een schot, dat Cavitt ernstig verwondde. TWEEDE MAN VAN MARINA OSWALD OP VRIJE VOETEN Kenneth Porter, de tweede echtge noot van Marina Oswald, weduwe van de vermoedelijke moordenaar van pre sident Kennedy, is donderdag tegen betaling van een borgtocht op vrije voeten gesteld. Hij was door de vrederechter in Dal las in verzekerde bewaring gesteld, nadat Marina Oswald had verklaard, dat hij haar met een vuurwapen had bedreigd en haar had geslagen. Voorts had Porter gedreigd zelfmoord te ple gen, aldus de verklaring van Marina. De negen scheepvaartmaatschappij en, die deel uitmaken van de North Atlantic Continental Freight Confe rence, hebben bekend gemaakt, dat zij hun tarieven voor het vrachtver voer in oostelijke richting met ingang van 1 november met gemiddeld acht procent zullen verhogen. Dit in ver band met de voortdurende stijging van de lonen en andere kosten. Verhoogd zullen worden, meest met twee tot vier dollar per ton, de tarieven voor het scheepsvrachtvervoer van Amerikaan se havens tussen Eastport (Maine) en Hampton Roads (Virginia) naar West- Duitsland, België en Nederland. KOLENTEKORT IN INDONESIË De Indonesische staatsspoorwegen zullen gedwongen worden op Java hun diensten in te krimpen wanneer het huidige kolentekort (de locomotieven lopen op kolen) niet onmiddellijk wordt opgeheven, meldt het dagblad Bintang Timoer van donderdag. Vol gens een spoorwegfunctionaris zijn 35.000 ton kolen per maand nodig, terwijl men slechts over 13.000 ton per maand kan beschikken. De op brengst van de Indonesische kolen mijnen, vorig jaar 25.000 ton, is nu tot 13.000 ton teruggevallen, zegt het blad. De Japanse premier Sato kon vrij dag zijn hotel in Naha, de hoofdstad van Okinawa, niet bereiken doordat ongeveer tweeduizend mensen een be toging hielden voor terugkeer tot Ja pans bestuur van de onder Ameri kaans toezicht staande Rioekioe- Eilanden. Sato, die een bezoek van drie dagen aan de eilandengroep brengt, moest onder zware bewaking naar het Amerikaanse militaire hoofd kwartier buiten Naha worden ge bracht. Als gevolg van het politie optreden werden 17 personen gewond. Er werden ten minste 30 arrestaties verricht. Negerpredikant sterft door hongerstaking De 59-jarige methodistische neger predikant George Strong, vader van negen kinderen, is donderdag te Oroville in de Amerikaanse staat Ca- lifornië overleden aan de gevolgen van een hongerstaking van meer dan 33 dagen, waartoe hij was overge gaan om „vrede in de wereld" te verkrijgen. In een ziekenhuis poogde men nog door middel van injecties hem in leven te houden, maar het was te laat. KORTE GOLF In de Engelse industriestad Blackburn zijn tot dusver 33 geval len van kinderverlamming geconsta teerd. Ondanks het feit dat het aan tal gevallen de laatste dagen snel is opgelopen, menen de medische auto riteiten tekenen te zien, die op een verbetering van de toestand zouden kunnen wijzen. De 29-jarige Mariana Sofia di Gre- gorio, in een voorstad van de Sici- liaanse plaats Messina, heeft haar eerste kleinkind gekregen. Haar dochter, die vorig jaar april op 13- jarige leeftijd trouwde, kreeg don derdag een zoon. Haar moeder was indertijd op dezelfde leeftijd ge trouwd. Naar de zaak van Timothy Evans, die in 1951 werd opgehangen wegens moord op zijn vrouw en zijn dochter, zal de Britse justitie een nieuw onderzoek instellen. Zoals be kend is men aan Evans' schuld gaan twijfelen nadat de politie bij diens buurman, John Christie, twee jaar later de lijken van drie vrouwen vond. Christie werd in juli 1953 te rechtgesteld. Ook de tweede en laatste dag van het Wassenaars zomerfeest heeft, wat het programma betreft, elck wat wils gebracht. Wie van paarden houdt kon 's morgens terecht op het Burchtplein, waar de ringryderyen gehouden wer den. Voor bejaarden was er 's middags in het Sophiekehuis een klaverjas- wedstrjjd, voor sportieve jongeman nen werden in de avonduren volks spelen georganiseerd. Jong en oud hebben zich geamu seerd bij een groots opgezette brand weershow, die 's middags op het terrein aan de Berkheistraat gehouden werd. Brandweerploegen en -wagens van meer dan 20 gemeenten en bedrijven en instellingen namen deel aan een interessante demonstratie-middag, die tot doel had eens te laten zien met v/elk modern materiaal de brandweer korpsen zijn uitgerust. In groepen van 4 of 5 werden brandweervoertuigen van allerlei typen aan het 'publiek getoond. De heer A. Bloem, onder-commandant van de Wassenaarse brandweer, gaf een deskundige toelichting. Een aantal van de wagens werd bovendien ge demonstreerd. Een hoge-druk nevel spuit van de Leiderdorpse brandweer bluste bijvoorbeeld in enkele seconden een oliebrand. Een brandweerploeg van het Mari nevliegkamp Valkenburg deed het zelfde, maar met behulp van droog- poeder. Een Ha-ex schuimgenerator van de firma Ansul-Intern, deed het weer anders: door het produceren van een enorme schuimdeken. Het apparaat produceert niet minder dan 200 m3 vlokkig schuim per minuut, voldoende dus om in enkele secon den tijd een heel huis tot de nok van het dak toe vol te spuiten met schuim! De Wassenaarse brandweer demon streerde het gebruik van p^rsiucht- beademingstoestellen en ook de Ma- girus ladder-auto. Tusens al deze demonstraties door werden spuitbalwedstrijden gehou den: handbal wedstrijden tussen brandweerteams, waarbij de doel man voorzien is van een flinke straal Een interessant onderdeel van het programma was nog de demonstratie van een uit 1929 daterende Ahrens Fox-brandspuit, zoals de Rotterdamse brandweer er nog 'n 6-tal in gebruik heeft: fraaie wagen, die wat capaci teit betreft niet voor het moderne materieel onder doen! De brandweer show eindigde met een optocht van alle wagens door het doop. Ringrijden met paard en wagen In de morgenuren werden rond het Burchtplein ringrijderijen gehouden. Het aantal deelnemers was weer gro ter dan vorig jaar. Zij werden in drie groepen verdeeld: paarden, poney's en met paarden bespannen wagens. Voor elke groep waren aantrekkelij ke prijzen beschikbaar gesteld. In de voor-avond werden in de Berkhei straat voor sportieve jongelieden wedstrijden gehouden in fyet kuipje steken en het mastklimmen. Daarna was er muziek in het dorp, onder meer van de muziekvereniging Ex celsior en tot laat in de avond duurde daarna nog de feestvreugde voort op het kermisterrein aan de Dr. Mans- veltkade. VOORHOUT Voetbaltoernooi De K.J.J.V. „Contakt" organiseert ook dit jaar voor het district van de R.W.J. „Bol lenstreek" een voetbaltoernooi op 't Foreholte-terrein. A.s. zondag zal de eerste wedstrijd gespeeld worden, aanvang 2 uur. Deelnemende jeugd verenigingen zijn Noordwijk, War mond, Lisse, Hillegom en Voorhout. Dit toernooi wordt voor de vierde keer gespeeld. Voorhout won de twee laatste keren de le prijs en is houder van de wisselbeker. LEIDSCHENDAM Getrouwd: Antonius Koehler te Den Haag en Caecilia Groenewegen; Corne lls Verhagen en Catharina v. d. Berg; Paulus Claassen en Jeannette Sty'si- ger; Stephanus van der Laan en Hele- ne Köhnen te Zeist. Overleden: Martinus Johannes van Hoof 21 j., wonende te Den Helder; Li- deweij van der Hooven 74 j.t te Klun- dert; Jacoba Guyt 70 j., weduwnaar van Pieter Duyndam. UIT LEIDEN EN OMGEVING De Amerikaanse astronaut Scott Carpenter, die in 1962 in een ruimte- vlucht driemaal om de aarde draaide, gaat het komende weekeinde voor der tig dagen onder water. Hij daalt met negen „aquanauten" van de Ameri kaanse marine in het onderzoekings vaartuig „Sealab" vierenzestig meter onder de zeespiegel voor de kust van Californië.. Na vijften dagen zullen de negen collega's van Carpenter naar boven worden gehaald, doch hijzelf blijft voor een periode van nogmaals vijftien dagen onder water. De bedoe ling is de geschiktheid van de man nen te beproeven voor een langdurig verblijf onder water. Men zal trachten Carpenter van onder de zeespiegel een gesprek te laten voeren met de astro nauten Cooper en Conrad, die dan ver moedelijk in de ruimte zullen zweven. Israël en het Auschwitz-proces In Israël zijn organisaties van voor malige gevangenen uit Duitse concen tratiekampen van plan, een grote pro testbetoging te houden tegen de huns inziens te milde vonnissen in 't Ausch witz-proces te Frankfort, zo wordt in Tel Aviv vernomen. Het blad „Jedioth chadasjoth" schrijft: „Veertien jaar gevangenisstraf voor beklaagde Mulka, dat is niet wat wij onder gerechtig heid verstaan". Leiden Gedurende het weekeinde nemen >vaar de volgende artsen; Van Glabbeek, Bachstraat 39, tel. 22956; F. G. van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; Postel, Witte Singel 69, tel. 23089; Schaeffer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522. Dienst apotheken: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712-202 en dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, telèf. 01713-217. Alphen aan den Rijn za.: Dkt. J. Platteschor, Burg. Visserplein 4, tel. 2858. Zo.: Dkt. M. van der Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206, tot zater dagmiddag 13.00 uur. Daarna apo theek Somberg, Wilhelminalaan 67. Meer A.O.W. voor buitenlandse Nederlanders De mogelijkheden tot uitbetaling van aowpensioen aan Nederlandse be jaarden, die in het biutenland verblij ven, zal worden verruimd. Eerstdaags kan de publiekatie van een kon. besluit met betrekking tot dit on derwerp worden verwacht. Het volle dige aow-pensioen zal worden uitbe taald op voorwaarde, dat de betrok kene Nederlander is, het pensioen hier te lande heeft verkregen en dat hij of zij na het bereiken van de 59-jarige leeftijd - al dan niet onafgebroken - ge durende zes jaar daadwerkelijk in Ne derland heeft gewoond. De nieuwe regeling zal op 1 september Ingaan. Tot dusver kon slechts het pensioen, dat opgebouwd is over werkelijke ver zekeringsjaren, d.w.z. over jaren, gele gen tussen 1 jan. '57 - de datum van inwerkingtreding van de AOW - het bereiken van de 65-jarige leeftijd, in het buitenland worden uitbetaald. Dit betekende, dat het pensioen van dege nen, die op 1 jan. '57 reeds de 65-jarige leeftijd hadden bereikt, in het buiten land in het geheel niet werd uitbe taald en dat degenen, die na 1 jan. '57 de 65-jarige leeftijd bereikten, hun pen sioen sterk zagen verlaagd. De negen sultans van Malakka hebben een nieuwe koning, gekozen voor de federatie Maleisië. De nieu we constitutionele monarch voor de komende vijf jaar is de 58-jarige Is mail Nasiroeddin Sjah, sultan van de noordelijke staat Trengganoe. President Soekarno heeft een uitnodiging aanvaard voor een be zoek aan Roemenië, zo meldt het In donesische persbureau Antara. De datum is nog niet bekendgemaakt. Drie gevangenen in Sydney hebben met pijl en boog bij een ont snappingspoging een cipier gewond. Zij hadden de bogen vervaardigd van buigbaar staal en een van hout, dertig pijlen waren van een stalen punt voorzien. Bodegraven Dkt. C. van Beek, Vijverlaan,, tel. 2268 en zr. A. de Groot. Dierenarts: J. van Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Voor tand arts zie Voorhout. Voor apotheek zie Lisse. WGK: Zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk aan den Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek: Prin- cesstraat 3, tel. 2755. Koudekerk aan den Rijn Voor dkt. zie Leiderdorp. Zr. Van der Holst, Rijndijk 200, neemt ook waar in Lei derdorp en Zoeterwoude. Bij ongeval len aan de Rijndijk 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge;Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Zr. Eijs, tel. 01725-777. Leiderdorp Dkt. M. Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686, neemt ook waar te Koudekerk. Voor apotheek na zaterdagmorgen 12 uur: Haven Apotheek Leiden. Zaterdagmorgen: Apotheek Van Breest en Smallenburg. Leidschendam Dkt. J. H. Uhl, Schout van Eyklaan 96, tel. 3039. Tandarts 070-543035. Ziekenauto tel. 3923. WGK tel. 4161, Willem Pijper laan 49. Lisse Tandarts zie Voorhout. Apotheek Vierkant 223, tel. 3608. Dkt. J. M. van Dijk Sr., Achterweg 6, tel. 3134. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, tel. 01724-203. Noordwyk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. WGK tel. 2338. Apotheek „De Duinrand" alleen zaterdag tot 13.00 uur. Aan Zee, zaterdag van 8-18 uur en zondag van 11.30 tot 18.00 uur. Noordwykerhout Dkt. H. C. de Groof, Eijken Donk 52, tel. 02533- 2910. De Zilk: A. G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20. tel. 02520-5707. Tandarts zie Voorhout. WGK Rust hof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugen- holtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. WGK Zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Oegstgeestse Apotheek is geopend. Rijnsbuxg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Tandarts zie Voor hout. Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Valkenburg zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 7393. Tandarts J. van Hilvoorde, Ju- lianalaan 90, tel. 02532-6240. Voorschoten Dkt. T. van Schaik, Jul. van Stolberglaan 62, tel. 3344. Tandarts E. Gastelaars, Schoolstraat 60, melden 9.30 uur. Apotheek: zondag Doeza Apotheek Leiden. Voorschoter- weg Apotheek alleen zaterdagmorgen Heden overleed plotseling, nog voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Nicolaas Petrus Kaptein weduwnaar van Cornelia Maria van der Meer begiftigd met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifioe; Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in de leeftijd van ruim 80 jaar. Hazerswoude: Jac. A. W. Kaptein C. M- J. Kaptein-Smiits M. E. Th. Smits-Kaptein W. B. Smits Leidschendam: A M. Th. de Koning-Kaptein C. J. de Koning Hazerswoude: J. M. Th. Groenewegen- Kaptein J. J. Groenewegen Rotterdam: Th. F. M. de 'Jong-Kaptein W. B. de Jong Hazerswoude: J. P. M. Kempen J. M. Kempen-van Leeuwen en klemkinderen Hazerswoude, 20 augustus 1965 Dorpsstraat 207 De solemnele H. Mis van Requiem zal worden opgedragen in de parochiekerk van de H.H. En gelbewaarders te Hazerswoude-Dorp, op maan dag 23 augustus 1965 te' 10 uur, waarna bijzetting in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden: vrijdag-, zaterdag- en zondag avond te 19.30 uur in de parochiekerk. Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van de heer Nicolaas Petrus Kaptein Gommdssards van de n.v. De Leidsche Courant Zijn nagedachtenis zaïl bij ons in hoge ere blijven. Namens het college van commissarissen: M. P. van der Weijden, president-commissaris Ledden, 20 augustus 1965 Z Zaterdagmarkt. Nu ko pen zuivere Amerikaanse Stretch damesslips, pracht kwaliteit, zeer sterk 3.98. Nu alle kleuren 1.98. Ita liaanse nylon nachthem den 12.98, nu 7.98. Nieuw- straat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. Z Zaterdagmarkt. Onze bekende super wit rib he ren sportgoed, dat zo mooi blijft in de was; tot maat 8, nu alle maten 1.98. Slo pen 1.75. Nieuwstr., hoek Hoogl. Kerkgracht. Japie. Z Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte bediening. Druk werk-service Halpa, Haar- lemmerstr. 64, tel. 24185. Z Prima rijwielen te koop o.a. D-super-sport met 3 versn. (merk Veeno), win kelprijs 280- z.g.a.n. 135.- H. Gazelle (geen sport) hoog model D-sport (merk Maxwell) m. 3 versn. 97.50 D-sport m. torp.n. 60- Te bevr. Van Leeuwen, Java- straat 58a (Kooi) Leiden. Z Echtpaar m. 2 kinde ren (9 j. en 12 j.) zoekt in Noordwijkerhout of omg. vanaf 1 sept. 1965 voor 9 a 12 mnd. een woonruim te met min. 2 a 3 slaapka mers keuken. Brieven onder nr. 2405 bureau van dit blad. Z Taunus 17 M aangeb., b.j. '59; z.g.a.n. banden, ko kosmatten. Motorisch en mechanisch in prima staat. 1750- 3 Octooerstraat 22 Leiden. Wassenaar Dkt. J. A. A. Pauli- des, Van Z. van Nijeveltstraat 42, tel. 4501 en J. H. Jaarsma, Wittenburger- weg 103, tel. 9676. Apotheek Schouw- weg 32, tel. 2402. Z Zaterdagmarkt. Leuke jongens- en meisjes pya- ma's, tot 10 jaar 3.98. Ita liaanse heren pyama's 12.98 nu nog 9.98. Vlotte dames pyama's 6.98. Leuke da mesvestjes 12.98. Nieuw- straat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. N.V. Confectiefabriek Gebr. De Weerd, v. d. Werffstr. 7a, Leiden, tel. 30390 heeft op haar japon nen-atelier plaats voor: ervaren en aank. modi- nettes. Persoonlijke solli citatie tot 's avonds 6.30 u. Z Te huur gevraagd door studerend meisje rustige zit-slaapkamer te Leiden of randgemeente. H. de Loos, Lemkenstraat 11a, Rotterdam, teL.010- 152924. Z Mevr. de Ruijter de Wildt, Laan van Oud Poel geest 12, Oegstgeest, tel. 50538 vraagt een nette werkster voor enkele da gen in de week, v.g.g.v. Z Gebruikte bromfietsen en rijwielen, alle merken, ook voor onderdelen, v. d. Medj, Middelweg 30. Voor de vele blijken van belangstelling die wij bij ons huwelijk mochten ont vangen, zeggen wij, ook namens onze ouders, U hartelijk dank. W. KERKVLIET L. KERKVLIET - SPRUIT Roelofarendsveen, 20 aug. Zuideinde 53. H. C. Jasperse ARTS AFWEZIG J. H. Teeuwen ARTS AFWEZIG G. J. van Erk TANDARTS Hervat MAANDAG a.s. de praktijk. HAARLEMMERSTR. 117 Gevraagd: TANDARTS- ASSISTENTE Brieven met uitv. inlich tingen onder nr. 13463 bur. van dit blad. Reparaties aan KUNSTGEBITTEN Binnen enkele uren gereed Hubrechtstraat 26 Leiderdorp Telef. 33361 Z Te koop aangeboden: vergrote B.M., zeilklaar; compl. met 2 tuigen en dek zeil. Te bevr. tel. 02530 - 3449. Z Dutch Canadian nurse 28 own home would like to meet medical student or doctor, willing to immi grate to Canada. Letters to the editor nr. 13401. Z Vakantie-aanbieding. Spijkerbroeken, ook wijde pijpen 6.95; khaki broeken 8.75; sporttruien 16.95; Sullovers 6.95; en veel an- ere koopjes. Leune, Jan- vossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. Z Vakantie-aanbieding. Regenmantels 9.99; regen jassen 29.75; nylon jacks 17.50 en veel andere koop jes. Leune, Janvossensteeg 67, Leiden. Z Aangeb.: Adler-scooter, 12.000 km, i.z.g.st., prima accu en banden. Zeer bil lijke prijs. Corn. Schuyt- laan 136, Leiden, tel. 34274 i2? Eethoekjes, stoelen, ta fels, bergmeubels, boeken rekken, bijzettafeltjes, bloembakken, schrijfbu reaus, hang- en legkasten, keukentafels, keukenstoe len, wandkasten, houten en metalen krukken, pan- nenrekken, strijktafels, medicijnkastjes, enz. enz. v.h. Voordijk's Houthan del, Mare 106, Leiden, tel. 22017. Z Bromfiets Berini en een damesfiets te koop aange boden tegen elk aanneme lijk bod. Herenstraat 36, Leiden. 6-8 uur thuis. (g Werkster gevraagd voor een dag per week. Wijs- senbachweg 61, Oegstgeest C2* Biedt zich aan allround autospuiter. Brieven onder nr. 13465 bur. v. d. blad. f* Vakantie-aanbieding. ostuums 59.-; kolberts 29.-; pantalons 16.75 en veel andere koopjes. Leu ne, Janvossensteeg 67, tel. 22415-32256. 2* Wegens vertrek Phi lips televisie, 53 cm, klein model, als nieuw 225.- Philips radio, prima geluid 45.- Transistor radio, nieuw van 168.- voor 85.- Aloëlaan 18. Z Aangeboden: Loyd Combi 1957, nieuwe ban den. Tegen elk aannemelijk bid. Te bevr. Populieren- straat 19, Roelofarends veen. Na 6 uur. Z Aangeb.: Ford Anglia de Luxe '57 met ger. mo- tor, goede banden, keurig inter., met led. bekled, vloermatten, z.g.a.n. accu enZ. Pr. sl. f 550.- incl. weg. bel. Haven 26b, Tel. 24682. Z Aangeb.: Volkswagen de Luxe met ger. motor, met garantie, nieuw gespo ten (diepzwart), wielsier- ringen enz. Prijs f 700.- Haven 26b, Tel. 24682. Z 45 modellen kasten met gecombineerde hang- legindelingen. Vervaardigd uit fijnere houtsoorten. Zeer solide constructie. Ook vele modellen wand kasten v.a. 29.75. Houthan del „Den Burcht' Hoog landse Kerkgracht 49 hoek Nieuwstraat. Leiden, telef. 33078. Taunus 17M 1961 2900.- aunus 12M 1963 3300.-; Fiat 1100 1962 2350.-; Fiat 600 1963 2650.-. Met ga rantie, inruil mogelijk. Ga rage v. d. Meer. H. Rijn- dijk 4a, tel. 25259. Z Bankstellen, ronde ta fels, 4 stoelen, stapelbed, kinderledikant j es, slaapk., hanglegkasten, bergmeu bel, divanbedden, ledikan ten, piano's 25- schrijfbu reaus, ombouwen, boeken kast. Gebr. Pluym, Hooi gracht 51, Tel. 25955-21266. Z Zaterdagmarkt. Prach tige grote frisse badlakens 3.98; twee stuks vijf gul den. Dames badpakken, de laatste 2.98. Onze net he ren sportgoed 2.98, nu alle maten 1.98. Nieuwstraat, hoek Hooglandse Kerk gracht. Japie. Z Zeer goedkope rijwie len. 2 pers. kapokmatras sen 25.-; 1 pers. 15- De kens 5-. Ledikanten, Kan- telbedden - Kinderboxen - Kinderledikanten Auto peds - Driewielerfietsjes - Tafels - Stoelen - Solex- bromfiets - Deurmatten - Ganglopers - Fauteuils enz. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen winkel). Z En voor een nieuwe én voor een goede gebruikte bromfiets naar: Rijwiel en bromfietshandel L. C. van der Post, Dorpsstraat 58 (winkel), Dorpsstraat 42 (werkplaats), Koude kerk a/d Rijn. Off. dealer van Batavus, Gazelle, Mag neet en Zündapp. Z Pracht spotgoedkope moderne bankstellen. Com plete eethoeken v.a. f75.- Uitschuiftafels 15- Ronde tafels 29- Schrijfbureau 35.- Bergmeubels 135.- Vloerkleden 19- Wandel wagen 12.50 Polyesther- matrassen 37.50. Kom kij ken bij Nieuwenburg Hooi gracht 55 (Gesloten huis). Z Jongeman b.b.h.h. zoekt een ruime ongemeubileer de kamer met kleine keu ken eventueel, in Leiden of omgeving. Brieven onder no. 2465 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6