co WEEKAANBIEDINGEN „BOETE BETALEN OF CEL IN", VOOR ONBEKENDE OVERTREDING Tros genoeg leden voor radio- en tv-zendmachtiging WIJ WETEN HET.. PUDDINGSAUS KERSEN OP SAP Valpolicelli fafelwijn VRUCHTEN OP SAP PRALINES (ROLINDA'S PALINGWORST HAM Vrijdag koopavond 1 39 MAGERE RUNDERLAPPEN RIBUPPEN OF RIBSTUK D^i^KDAG 19 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE CPU RAN'i HM.I,NA 3 Wat lezers schrijven HET PRACHTIG „RIPPERS"KAMP IN GESLAAGDE BREDA De jeugdvierdaagse te Breda zit er weer op! „De Rippers" zijn weer thuis na een schitterende week op kamp te zijn geweest. Wat het weer betreft: men had geen mooiere week kunnen uitkiezen! Iedere dag stralend, zonnig weer met geen enkel wolkje aan de strak blauwe lucht. Zaterdagmorgen vertrok een extra autobus van Rtjp- wetering vol met ouders om de laatste kampdag van „De Rippers" te gaan bijwonen. In de beste stemming arri veerden we omstreeks 13 uur in Breda, vroeg genoeg om het indrukwekkende bloemendefilé mee te maken. Het was een schitterend schouwspel' Een 40 minuten durende wandelstoet van keurig geüniformeerde wande laars, afgewisseld door al even fleurige en kleurige muziekkorpsen en drum bands marcheerde door Breda, langs het bordes van het stadhuis aan de Grote Markt, waarop Burgemeester en Wethouders van de Baroniestad had den plaats genomen. Bij dit défilé wa ren alle deelnemers (bijna 1900) ge tooid met een fraai boeket bloemen, 'n Machtig gezicht, wat op ons, ouders, een diepe indruk heeft gemaakt! „De Rippers" hebben nu voor de derde maal dit jaarlijks wandelfeest met suc ces meegemaakt. Ook buiten de dage lijkse 15 km. lange wandeltochten heb ben zij de gehele week volop genoten en is het bijzonder gezellig en prettg aan toe gegaan in het kamp, waar z(J een buitengewone gastvrijheid genoten van de speeltuinvereniging „Jong en Blij,, aldaar. Het mooie, zonnige weer heeft daartoe natuurlijk veel bijgedra gen. Door de goede en vertrouwde lei ding is een sportdag en een songfesti val georganiseerd, welke goed geslaagd zyn. Ook de kamp maaltijden waren prima verzorgd, waarvoor alle hulde en dank aan de drie „keukenprinses sen", Leny v.d. Berg, Nelly Wolvers en Anny Loos, die hieraan bergen goed werk hebben verzet. Heel veel respect en waardering hebben wij ook voor voorzitter A.H. Disseldorp en zijn staf van leidsters en leiders voor de opof fering, die zij zich getroost hebben om een 50-tal jeugdige leden de gehele week zo'n uitstekende verzorging te bieden. Tot wij, ouders en kinderen ge zamenlijk zaterdagavond omstreeks half tien weer in Rijpwetering terug waren is de goede stemming gebleven en de enthousiaste en tevreden gezich ten van „De Rippers" bewezen wel hoe zeer zij het naar hun zin hadden gehad. Namens alle ouders dan ook nog eens heel hartelijk dank aan de leiding voor de goede zorgen aan hen besteed en w(j hopen nu reeds, dat ook volgend jaar de kampweek in Breda op een dergelijke wijze zal moge slagen. Met dank aan de redactie voor de geboden plaatsruimte. Een voorlichtingsfunctionaris van een exportfirma werd dezer dagen, toen hij bij Arnhem met de trein de Duitse grens wilde passeren, door vier marechaussees uit zijn coupé gehaald en naar de speciale douane coupé geleid. Hier werd hem te ver staan gegeven dat hij 25 gulden moest betalen of anders de cel in moest in Arnhem, totdat men van het kantongerecht te Leiden nadere inlichtingen had ingewonnen. Op zijn vraag, waarvoor hij die boete moest betalen, werd hem ge antwoord, dat het voor een onbe kende overtreding was Het Leidse kantongerecht wist gis terochtend ook niet alles. Wel kwam vast te staan, dat het hier ging om een in 1964 door de voorlichtingsman begane verkeersovertreding; hij zou bij verstek zijn veroordeeld. NOOIT DAGVAARDING ONTVANGEN De „verdachte" heeft echter nooit een dagvaarding ontvangen. Door de marechaussee in de trein werd hem dinsdag te verstaan gegeven, dat hij zich voor nadere informaties maar moest wenden tot de officier van justitie te Den Haag. Hier toon de men maar weinig interesse, en de man werd terugverwezen naar Lei den. De voorlichtingsfunctionaris, die er steeds minder van begreep, vroeg, of hij bij de volgende grensovergang weer „gegrepen" zou kunnen wor den. „Per 1 september a.s. bent u uit het opsporingsregister geschrapt". Dit houdt in, dat de man die her haaldelijk naar het buitenland reist, deze hele maand nog kan worden aangehouden voor dezelfde boete. Hij zal telkens weer moeten beta len, tenzij hij ervoor zorgt het beta lingsbewijs bij zich te hebben. „OOK DERTIG GULDEN..." Het gesprek in Den Haag heeft maar kort geduurd. „Hoeveel heeft u aan de marechaussee moeten beta len?", luidde een van de vragen, die de man op het Haagse parket stelde. „Vijfentwintig gulden", antwoordde de voorlichtingsfunctionaris. „En hoeveel heeft u betaald?" „Vijf entwintig gulden". „Dan mag u van geluk spreken, want ze hadden u ook dertig gulden kunnen laten betalen Bloemen en geschenk voor 10.000ste Op vrijdag 13 augustus kreeg de „Tros" het tienduizendste gekwalifi ceerde lid binnen. „Gekwalificeerd lid" wil zeggen iemand die zowel zijn luis ter- en/of kijkgeld betaalt, maar daar naast nog 5.aan de „Tros" con tribueert, zoals de regering heeft vast gesteld. Met tienduizend leden kan de organisatie een machtiging aanvragen voor zendtijd voor de televisie. Gister morgen is dit op een persconferentie in Weesp bekend gemaakt, omdat de tienduizendste een inwoner van Weesp is: de heer A. Hamstra. Tijdens deze persconferentie deelde de adviseur van de „Tros", mr. J. M. Landré mee, dat men gistermorgen eerst nog eens naar de stand heeft ge ïnformeerd. Toen bleek, dat de juffrouw, die op het postkantoor de aanmeldingen en de giro-overschrijvingen afhaalt, zo'n enorm aantal meekreeg, dat haar tas scheurde en de bescheiden over de straat rolden. De stand was gistermor gen reeds tot 15.688 gestegen, zodat de „Tros" nu ook een zendmachtiging voor de radio kan aanvragen. Open bestel. steeds buiten haar schuld op drijfzand kwam te staan. Toen is men met deze actie begonnen. „Het is wel geen we reldschokkend nieuws", aldus de heer Landré, maar het is toch belangrijk dat men nu niet meer kan ontkennen dat het open bestel, waarover zelfs de regering is gestruikeld, een feit is ge worden". Mevrouw Hamstra en haar dochter, die zich ook als gekwalificeerd lid hadden gemeld kregen bloemen en een geschenkje. Daarna werd de heer Hamstra gehuldigd. Ook hij ontving een verrassing. Behalve de adviseur was ook de heer mr. H. J. Minderop, bestuurslid van de „Tros", aanwezig. LISSE Veillngseizoen op hoogtepunt Wat de aanvoer van bloembollen betreft is men aan de bloembollen veilingen te Lisse wel aan het hoog tepunt genaderd. De afgelopen week zal wel tot de drukste en een der topweken behoren. De verkoop blijft vlot verlopen. Wel waren er enkele prijsverschillen bij de vorige week vergeleken en zijn er diverse soor ten tulpen welke om en nabij de minimumprijs werden verkocht. Dit betreft in hoofdzaak de gele varië teiten en enkele andere soorten wel ke nu niet direct 1ste kwaliteit kun nen worden genoemd. Verder blij ven er ook diverse uitlopers, o.m. Prins Carnaval, Pr. van Oostenrijk, Gen. de Wet, Murillosports, Robinea, Toscore, Prominence, Red. Giant e.a. Narcissen blijven graag en duur. Trompetten zijn duur met aan de kop Golden Harvest. De duurste narcissen zijn voorts wel: Crackford 31,-, Texas 31.50, Ataea 22.-, Geranium 26,-, Inglescombe 24,-, L. Koster 23.50, Scarlet Gem. 23,-, St. Agnes 26,-, Verger 32,-, Von Sion 33.50. Dit zijn enkele soor ten welke toch wel zeer hoog geno teerd staan. Ook de andere soorten gaan voor beste prijzen en worden allen vlot verkocht. De soort-crocus- sen zijn zeer graag en waren deze week iets duurder. Gele crocussen zijn iets in prijs gezakt. Hyacinthen worden nu ook flink aangevoerd. De dikke maten gaan praktisch voor de minimumprijs, de kleinere maten van 1.50 tot 3,- bo ven de M.P. Een uitzondering ma ken de dikke maten van de kleur geel met een prijs van ruim 40,- voor de maat 19 en op en 36,- voor de maat 18/19. Speeltuinfeest „Marijke" Het bestuur van de Speeltuinvereniging „Marijke" van Lisse-dorp heeft be sloten om a.s. zaterdag 21 aug. een groot kinderspeeltuinfeest te houden in de speeltuin Crocussenstraat voor alle kinderen vanaf 4 jaar. Aanvang van de spelen half 2. Na afloop wor den alle kinderen van een tractatie voorzien. Geboren: Hermina Henriette dr van G. A. Goldsmeding en J. M. Fe- ringa; Johannes Hendricus Jacobus zn van J. C. van Lierop en M. J. M. Rikkers; André zn van K. A. van Turenhout en N. H. Muller; Johan nes Abdreas Maria zn van J. P. Ber- bee en A. J. Doeswijk; Jan zn van T. Goudkade en M. Tukker; Margare- tha Martina Wilhelmina Maria dr van A. Th. van der Aart en A. W. M. van der Meij; Everarda Mariska dr van B. Nijmeijer en M. E. de Boer; Yvonne Carolina Maria dr van P. Th. Verheijen en H. C. Uitendaal. Ondertrouwd: Erich P. Löhr te Duitsland en Nelly N. Jhamtani; Quirinus L. Doeswijk en Petronella Th. W. van der Ploeg; Wilhelmus G. T. van Stein en Grietje van den Hof te Hoogeveen; Cornelis A. Stjjn- man te Hillegom en Maria J. Meijer Gehuwd: L. N. Zoet en J. N. Zoet; M. J. P. van der Burg en E. M. Lang- kemper; F. in 't Veld en J. Kool; Th. A. M. Bisschops en C. J. F. Stuif bergen. Oogst van de straat Gevonden: zwarte knipportemonnaie met 10,- en plm. 200 pasmunt; wit kinder schoentje; herenrijwiel; blauw op vouwbare portemonnaie-portef euille 2 steps; dameshorloge zonder bandje; rozenkrans; paar herensandalen; zilveren damesarmband; tennisra- ket; damesportemonnaie. Verloren: dames zonnebril; wit kinderschoentje; zwarte damesknip- portemonnaie met loonzakje inh. 50,-, herenrijwiel; bruine porte- monnaie; lichtbruine damesporte monnaie; rode step; 4 slopen met wasgoed; rywieL Kapelaansbenoeming In de plaats van de weleerw. heer A. J. C. van Beek is tot kapelaan aan de kerk Onbevl. Hart van Maria benoemd de weleerw. heer S. A. de Bruin. Kapelaan De Bruin is geboren in 1922, priester gewijd in 1951 en sinds 1957 kapelaan aan de St. Bavo-kerk in Rotterdam. KOUDEKERK A. D. RIJN Puzzelrit. Zaterdagmiddag zal er in Koudekerk gestart worden voor 'n puzzelrit. Deze is in handen van de P.A.M. Deelnemers kunnen zich tot zaterdagmiddag half twee melden aan de garage van de P.A.M. De strat is 2 uur vanaf het garage gebouw van de P.A.M., in de Hoge- waard. Mozaiek. In de muur van de Christelijke school „De Rank" is een mozaiek aangebracht voorstellende druiventrossen met rank verbonden aan de wijnstok. Dit naar de gelijkenis van Johannes 15 „Ik ben de ware wijn stok". De ontwerpen van dit prachtige werk is de Haagse kunstenaar J. Goe- ting. SASSENHEIM Kapelaansbenoeming In de plaats van kapelaan Omtzigt, die hier twee jaar werkzaam was, is tot kapelaan benoemd de weleerw. heer F. A. M. Somerwil, thans te Rotterdam. Kape laan Somerwil is geboren in 1938 en werd priester gewijd in 1964. Geboren: Petronelle J. M., dr v J. J. Herruer en W. Th. de Jeu; Wil helmus J. J., zn v W. J. J. Stut en F. A. M. Zwaan; Margaretha A. M., dr v J. H. M. Haverkort en G. M. A. A- van den Bosch; Heieen Susamne, dir v A. Bouman en M. Links; Herma- nus Johannes, zn v A. H. Sluijmer en N. van Delft. Henriette Geertruida, dir v A. C. M ooien aar en G. Bergman. Ondertrouwd: Franciscus C. Bak ker, 20 jaar (Voorhout) en Roeloffina Maria van Hoekelen, 20 jaar; Nico- laas Zuijdierduyn, 23 jaar (Katwijk) en Constance A. R. Jansen, 21 jaar; Cornelis M. Net, 22 jaar (Utrecht) en Wilheknina H. G. E. van Arkel, 20 jaar; Bernardus J. M. Ruijgrok, 27 jaar en Antomia W. Heyker, 26 jaar Hazerswoude Gehuwd: Rudolf Kooijmans, 20 jr. en Olga Braun, 18 jr. (Zandvoort). Overleden: Gerarda van der Meer, 87 jaar, wed. van Beuk. ALPHEN AAN DEN RIJN Kapelaansbenoeming. Aan de St. Bonifaciuskerk is tot kapelaan be noemd de weleerw. heer J. I. M. van Adrichem. Kapelaan Van Adrichem werd geboren in 1935 en priestergewijd in 1961. HILLEGOM Van Nispenpark opengesteld voor bejaarden. Het "Van Nispenpark" is door B. en W. opengesteld voor de "bejaarden" onder zekere voorwaarden en dat is op de eerste plaats, dat "alleen" be jaarden er toegang zullen hebben. Er worden langs de lanen enige rust plaatsen in orde gemaakt en het park is open van voormiddags 10 tot 12 en des namiddags van 14 tot 16 uur. De ingangen zullen worden bewaakt. Nieuwbouw jeugdgebouw. In de St. Martinusparochie komt een nieuw jeugdgebouw voor de jeugd be neden de 16 jaar. De kosten worden gedragen door het Katholiek kerkbe stuur, maar verder zal de jeugd de "zaak" zelf moeten verzorgen en in orde houden. Het gebouw komt ge deeltelijk op het terrein van de speel tuinvereniging "kindervreugd" en dit is te betreuren, want deze vereniging heeft feitelijk te weinig terrein voor haar speelwerktuigen waarmede zij de talrijke jeugd moet bezig houden. Men hoopt voordat de herfst met de gure dagen aanbreekt, onderdak te zijn. De nieuwe tuinbouwschool. De nieuwe tuinbouwschool in Els- broek zal met 1 september a.s. in ge bruik worden genomen, ofschoon het werk nog niet is voltooid. Daarom is de officiële datum van ingebruikname nog wat uitgesteld. J.C. van BERKEL. De heer Landré memoreerde dat de Binnenweg 25 „Tros" maandenlang bezig is geweest RIJPWETERING. vaste voet te krijgen, maar dat ze WILT IJ IETS WETEN Vraag: Wat is het adres van Gert Tim mermans en wanneer is hjj jarig? vraagt R. R. Antwoord: Het adres van Gert Tim mermans luidt: Van Deldenstraat 29, Enschede. Zijn geboortedatum is: 18 juli, 1937. Vraag: Hoe krijg ik jenevervlekken uit een teakhouten tafeltje? Ik heb het eerst met spons en zeem gedaan en toen met edelolie maar het is er niet uit, aldus mevr. v.d. L. Antwoord: Vermoedelijk is de alcohol al te diep in het hout doorgedrongen om het er eenvoudig af te kunnen was sen. Nu kunt u het eerst nog eens pro beren door langdurig te polijsten met een kurk. Gaat dat ookniet meer dan zult u drastischer te werk moeten gaan en met fijn schuurpapier de plek af schuren en daarna opnieuw beitsen In de verlangde kleur. Vraag: Hoe verkrijgt een Engelse die al 20 jaar hier is, een Nederlands pas- oort en wat zijn de kosten? '.ntwoord: Als deze Engelse niet ge- uwd is met een Nederlandse man. aardoor zij automatisch naast haar ngelse ook de Nederlandse nationa- teit verwierf, zal zij zich dienen te iten naturaliseren. Hiertoe moet zij ïn verzoekschrift tot naturalisatie dienen bij de secretarie van de ge- eente van vestiging. Zij moet het be- ijs van meerderjarigheid overleggen i bij de Ontvanger der Registratie n bedrag van 200,- storten. Het •derlanderschap door naturalisatie >rdt verkregen door het inwerking- iden van de desbetreffende wet. aag: Hoe krijg ik een witte verfvlek t een gekleurd triconylon overhemd? lagt J. R. itwoord: U kunt de witte verfvlek t beste insmeren met zachte zeep. laat vervolgens de zeep er even in- 3kken en daarna wast U het over- md uit. Mocht de vlek nog vers dan kunt U - alvorens U tot de mbehandeling overgaat - proberen verf met de botte kant van een s voorzichtig te verwijderen. Dit •snelt behandeling. Vraag: Hiermede verzoek ik U inlich tingen omtrent een uitgave waarin alle adressen en namen van artiesten bands of managers staan van Neder land. Liefst van de laatste tijd. Antwoord: Er is momenteel geen re cente uitgave verkrijgbaar waar alle namen en adressen van Nederlandse artiestenbands - of hun managers - instaan. Het muziekblad "Muziekex- pres" heeft in het verleden wel eens iets dergelijks uitgegeven, maar dat is inmiddels natuurlijk al weer erg ver verouderd. Vraag: Is de reisorganisatie Trans Europa te Eindhoven een erkend Reis bureau? Is het aangesloten bij de Reiskamer? Hoe lang bestaat het Reisbureau? vraagt G. G. L. Antwoord: De Reisorganisatie Trans- Europa bestaat nu drie jaar. Het is een erkende reisorganisatie want er is een examen afgelegd voor de sociaal economische raad, maar niet aange sloten bij de Reiskamer (Damrak 89- 90, Amsterdam). Als U klachten zoudt hebben moet U zich per aange tekende brief wenden tot de reisorga nisatie of inlichtingen vragen bij de politie: Dienst Bijzondere wetten. Vraag: Naar aanleiding van een pre mie-betaling wil ik U het volgende vragen. Er werden mij 2 premiekwi tanties aangeboden die 5 maanden ver geten waren. De laatste maand die be taald is, is mei 1965. Ik moest nu be talen tot en met augustus. Er zijn nu 2 maanden van elke kwitantie betaald. Moet ik hier nu zonder meer genoegen nemen; dit is de zevende maal. Bedoeld worden kwitanties van een verzeke ringsmaatschappij, aldus P. d. Z. Antwoord: Uiteraard behoeft U er geen genoegen mee te nemen dat men zolang draalt met U de kwitanties over de premiebetaling aan te bieden. Natuurlijk moet U wel betalen, maar het is vervelend dat de verzekerings maatschappij U de kwitanties onregel matig stuurt, kortom wanneer het hèèr uitkomt, zonder rekening te hou den met de cliënt. Wij raden U aan hierover een klacht in te dienen by de directie. Meestal sorteert dit nog wel enig effect. LEIDEN ALPHEN van vrijdag tot vrijdag 2 flacons Q.89 inclusief glas nI J Grote fles 2 9 Per blikje nu melkchocolade prijs 0.89 (jij 0.79 biscuits met chocolade Normale^prijs 0.5S N U 0 - A 8 ISO gram. 0.53 150 gram. 0 79 VULKOEKEN, per zak 0,73 ALUBEN VRIJDAG EN ZATERDAG MOCCATAARTJE 1,10 500 grom 3b28 500 gram 2.98

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5