IN ROOMBURGTOERNOOI GEEN OPZIENBARENDE VERRASSINGEN 79 DAGEN IN ZEILBOOT Avontuurlijke solo-oversteek van Atlantische Oceaan Russische generaal was voorbarig Opi nieuw aanvallen in Kasjmier DONALD DICK WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGIWA 9 Geheel in tegenstelling met de twee voorafgaande dagen verliep de derde dag van het Roomburgtoernooi zon der opzienbarende verrassingen. Alle geplaatsten, die nog niet uit geschakeld waren kwamen een ronde verder. Gisteren werden ook in het enkelspel de eerste halve finalisten bekend. Bij de dames is dit mevr. Noordhoek-Hegt, bij de heren Peter Boelens. Vandaag beginnen de A- partijen, waarbij vele interessante partijen te zien zullen zijn. Het unie ke van deze A-partijen is dat er een herkansingssysteem is zodat men eenmaal mag verliezen alvorens de finitief uitgeschakeld te zijn. In de B-klasse had Bram Madera bij de heren met zijn spel geen moei te om De Vries, een goede C-speler er onder te krijgen. Wim van Wijk die gisteren tegen Frans Engelenburg voor een verrassing zorgde, liet van daag een anti-climax zien en werd door Jan Willem de Groot kansloos verslagen 6-0 6-2. Tegen Boelens had De Groot even wel geen verweer. Al kon hij in de eerste set nog met 4-1 voorkomen, toch liet hij het afweten en verloor deze set met 7-5. In de tweede set had hij helemaal geen antwoord meer op het scherp plaatsen van de op de overwinning beluste Boelens. Deze bereikte hiermee als eerste de halve finale. Slijtageslag Ook bij de dames kwam de eerste halve finaliste in de vorm van mevr. Noordhoek-Hegt uit de bus. Zij won tegen mej. E. Reidt in een zware strijd met 10-8, 6-4. Ook de geplaat ste Anja Monod-Pino kwam een ron de verder via een zege op J. Tiele- man 6-1 6-2. Anita Molenbroek le verde tegen A. Blaas een ware slij tage slag. Werd de eerste set door Anita vlot gewonnen, in de tweede set ontspon zich een ware punten- strijd, waarin Anita door onnauw keurig plaatsen de set aan haar neus voorbij zag gaan 7-9. In de derde set speelde vooral de zenuwen een grote rol en ging het tot 5-5 geheel gelijk op. Daarna wist Anita met „alles of niets" ballen de laatste set uit het vuur te slepen. Josine v. d. Koogh had aan J. de Groot geen tegenstandster en over- Samenstelling damesteam klaste haar met 6-1 6-2. Els Enge lenburg kwam er ondanks moedig spel tegen Joly Overdijkink niet aan te pas en dolf met 6-2 6-2 het onder spit. In de damesdubbel had de geplaat. ste combinatie Westhof-Reidt geen mededogen met mevr. Voorham en Ellen Höve. Hoewel de strijd feller was dan de uitslag doet vermoeden trok de geplaatste combinatie toch de winst aan zich. Josine v. d. Koogh en mej. J. Bos wonnen vrij gemakkelijk van mevr. Kasten en De Ruiter. In de herendubbel maakte W. Puf- kes en B. van Baarle hun plaatsing waar door te winnen van F. de Bont en Peter Tiele 6-3 6-4. Vooral het setwerk van Pufkes viel hier op. In de mixed viel vooral de over winning van Westhof en Koole op over Ellen Stoeve, zuster van Betty, en H. Jansen. Uitslagen H.E.B. 3e ronde: B. Madera-E. de Vries 6-3 6-3; J. W. de Groot-W. v. Wijk 6-0 8-2. Kwart finale: F. Boelens - J. de Groot 7-5 6-2. D.E.B, le ronde: A. Blaas-mevr. H. Kasten 6-3 6-3; 2e ronde: mevr. A. Monod-J. Tieleman 6-1 6-1; mej. J. v. d. Koogh-mej. De Groot 6-1 6-2; mej. H. Noordhoek Hegt-mej. E. Reidt 10-8 6-4; A. Moolenbroek-A. Blaas 6-2 7-9 8-6; J. Overdijkink-E. Engelenburg 6-2 6-2, D.D.B. le ronde: G. Westhof en E. Reidt-mevr. L. Voorham en E. Stöve 6-4 6-3; J. v. d. Koogh en J. Bos- mevr. H. Kasten en J. de Ruiter 6-3 6-3. G.D.B. le ronde: Mevr. De Jong cn W. de Jong-J. Tieleman en W. Tie leman 6-2 2-6 6-4; 2e ronde: H. Noort- hoek Hegt en W. Slootweg-A. van Venetiën en W. v. Wijk 6-1 6-2; G. Westhof en C. Koole-E. Stöve en H. Jansen 6-4 6-2; D. Kettner en F. Luyk-E. Heymans en H. Mulder 6-3 6-4. H.D.B. le ronde: J. Holleman en F. Boelens-dhr. Smuling en hr. Vorst man 6-2 9-7; 2e ronde: W. Pufkes en B. v. Baarle-F. de Bont en P. Tiele 6-4 6-4. H.E.C. le ronde: F. Spaas-T. van Boven 6-1 6-3; 2e ronde: R. de Mey- ere-D. R-. Okma 6-1 6-4; J. Bakker- J. Deerenberg 6-3 6-0; J. Rodermond- C. de Ruiter 6-4 7-5; M. Springer- R. Vlietstra 6-0 6-2; K. Parlevliet- W. Hoyng 1-6 6-3 6-3; F. v. d. Zee- Li. Braakman 6-2 6-3; W. Heringa- J. v. d. Berg 6-1 6-4; 3e ronde: C. Kallenberg-W. Heringa 5-7 9-7 6-3; R. de Boer-M. Springer 5-7 7-5 7-5. D.E.C. 3e ronde: A. Laurey-A. v. d. Willigen 6-2 10-8; 2e ronde: A. v. d. Willigen-C. Gijsen 6-1 6-2; G. de Vos-M. Tramper 6-3 6-1; A. Laurey- A. v. Venetiën 6-0 6-1; 3e ronde: M. Nota-I. Kengen 5-7 6-3 6-2. G.D.C. le ronde: F. Knottenbelt en A. Steenhauwer-mevr. Hubrecht en R. de Meyere 6-4 4-6 6-2; N. Zwik- ker en G. Verdoes-P. ter Marsch en J. v. Min 4-6 6-2 8-6; mevr. v. d. Boon en J. Laagerwaard-I. Kengen en P. Koole 6-1 6-3; G. de Vos en M. Springer-mevr. Bakker en Pot- horst 6-2 2-6 8-6; A. SoOnius en W. Hoyng-mevr. S. v. d. Berg en R. v. d. Berg 8-10 6-1 6-1; A. Frielink en C. Kallenberg-B. Schutte en R. de Wolff 6-4 6-2; 2e ronde: mevr. J. de Ruiter en C. de Ruiter-mevr. A. Soo- nius en W. Hoyng 6-1 6-3. D.D.C. 2e ronde: mevr. Munier en mej. Uittenbogaard-mej. Bakema cn mej. H. Bakema 9-7 2-6 6-4; A. van Venetiën en N. Brinks-mej. Jonkers Both en mevr. Jonkers Both 6-4 6-3. H.D.C. le ronde: J. v. d. Bijl en F. Brinks-B. Hageman en J. Lager waard 6-2 6-2; dhr. Rombouts en dhr. Koemans-P. Bakker en P. Kwes- tro 6-8 6-3 6-2; J. v. d. Nat en R. v. d. Nat-dhr. v. Laarhoven en R. Vlietstra 6-1 6-1; W. Doornik en B. v. Doornik-T. Crepin en E. Haaze- broek 6-2 2-6 6-2; dhr. v. Leeuwaar den en B. v. Wassenaar-Ch. Kengen en Ch. Kengen 1-6 6-2 6-3; 2e ronde: K. Hut en J. Nijeboer-W. Planjer en dhr. v. Leeuwen 7-5 7-5; R. v. Wijn gaarden en R. v. d. Bergh-W. Door nik en B. Doornik 6-2 6-0. Telefoto ANP: Een helicopter, waarmee rondvluchten werden gemaakt boven het terrein van de internatio nale verkeerstentoonstelling in München, is dinsdag, met enkele passagiers aan boord, op het tentoonstel lingsterrein neergestort. De piloot en drie inzittenden liepen hierbij zware verwondingen op. Er waren geen Nederlanders aan boord van het hefschroefvliegtulg. tegen Frankrijk VAN RUIM VIER METER Het Nederlandse damesatletiekteam dat op 3 en 4 september a.s. in Parijs tegen Frankrijk uit V mt, is als volgt samengesteld: 100 meter: Corrie Bakker (Atleta) en Lydia Vonk (ADA). 200 meter: Truus Cruiming (Celebes) en Lia Hinten (K. en K.). 400 meter: Hilda Slaman (Sagitta) en Geesje Soesbeek (AVG 26). 800 meter: IIja Laman (Suomi) en Janny van Eyck-Vos (GAC). 80 meter horden: Lia Hinten en Ria van Slooten (Kometen). Verspringen: Corie Bakker en Mar tha Klaasen-Bos (Sagitta). Hoogspringen: Marj. Thomas (DEM) en Carla Kruk (ADA). Discuswerpen: Loes Boling (Sagitta) en Esther Goedhart (Delta Sp.). Kogelstoten: Loes Boling en Els van Noordduyn (Sagitta). Speerwerpen: Henny de Bruin (Mi nerva) en Wil Hulshof (Bataven). 4 x 100 meter: Corrie Bakker, Lydia Vonk, Truus Cruiming, Lia Hin ten en Martha Klaasen-Bos. Vijfkamp: Hillie Gankema (Sper wers), Ellen Joachim (Atmodes), Marjan Thomas. Nederlandse ploeg voor drielandenwedstrijd Voor de drielandenwedstrijd België NederlandOostenrijk, die op 4 en 5 september a.s. in Brussel zal worden gehouden, is de Nederlandse herenploeg als volgt samengesteld: 100 meter: Rob Heemskerk (PSV) en Leo de Winter (AAC) 200 meter: Rob Heemskerk en Jaap Smit (GVAV) 400 meter: Fred v. Herpen (GVAV) en Tom van Rooyen (Bataven). 800 meter: Chris Konings (Zaan land) en Henny Smit (Fortuna). 1500 meter: Henk Snepvangers (MOC) en Anton Blok (Suomi) 5000 m: No open Oordt (AV '34) en nog aan te wijzen atleet 10.000 meter: Piet Beelen (Spar taan) en Egbert Nijstad (DOS). 110 horden:1 Marius Bos (V en L.) en Eef Kamerbeek (PSV)- 400 m horden- Tiemen Veneboer (Memphis) en Paul Kroonenburg van AAC. 3000 steeple: Willy Willems (Uni- tas) en Jan van Eekelen (Thor). Hoogspringen: Ed de Noorlander (DOS) en Jan Borsje (Parthenon) Verspringen: Joop Kant (V. en L.) en nog aan te wijzen atleet. Hinkstapsprineen: Joop Kant en Arie Adams (KMA). Discuswerpen: Kees Koch (PP) en Herman Timme (Kimbria). Polshoog: Servee Wijsen (Kimbria) en Bert Krynen (VIF). Kogelstoten: Cees van Wees (AAC) en Piet van der Kruk (AV '34). Kogelslingeren: Wim Schoenmaker (LDA) en Herman Buuts (PSV). Speerwerpen: Piet Olofsen Hol land! aen Frans van der Heyden (AAC). 4 x 100 meter: Piet Tamminga, Leo de Winter, R on Popma en Rob Heemskerk (reserve Jaap Smit) 4 x 400 meter: Fred van Herpen, Tom van Rooyen, Ton Schuyt en Tjaerd Vellinga. De 48-jarlge Amerikaanse journa list Robert Manry Is dinsdag bij zons ondergang in de haven van Falmouth (Engeland) aangekomen, na een tocht van 79 dagen over de Atlantische Oceaan in een vier en een halve meter lange zeilboot. Deze zeilboot, de „Tinkerbelle", is 't kleinste vaar tuig, dat tot nu toe de Atlantische Oceaan in de west-oostrichting heeft overgestoken. De boot werd de laat ste acht mijl van haar tocht door de barkas van de haven neester van Fal mouth binnengesleept. Toen de „Tinkerbelle" werd bin nengesleept, lieten de schepen in de haven van Falmouth hun sirenes loeien, Op de kade stond een mu ziekkorps, dat „The battlehymn of the republic" ten gehc. e bracht. Dui zenden verdrongen zich op de kade, waarvan de gebouwen feestelijk wa ren versierd. Ook was de Amerikaan se vlag uitgestoken. Burgemeester Hooper verwelkomde de journalist uit Cleveland, die 79 dagen geleden uit Falmouth, in de Amerikaanse staat Massachusetts, uaar de Britse haven van dezelfde naam was ver trokken. Toen Manry uit zijn vaartuigje stapte, knielde hij en kuste de grond van Engeland. Na de verwelkoming door de burgemeester omhelsde hij zijn vrouw en twee zoons van elf en veertien jaar. ZES MAAL OVERBOORD Manry is tijdens zijn overtocht zes maal bij een wilde zee overboord geslagen. Hij had zich echter met een touw aan de mast vastgebonden en deze reddingslijn was zijn behoud. Tweemaal kreeg hij, terwijl de golven over hem heen sloegen en alleen zijn reddingslijn hem nog hield, waanvoorstellingen. Doch toen hij dinsdagavond te Falmouth voet aan wal zette, zag hij er gebruind en gezond uit, zodat ,nen hem in staat zou achten zonder meer de terug tocht op dezelfde wijze te maken, De laatste acht mijl van de tocht, werd de „Tinkerbelle" door de bar kas van de havenmeester binnen gesleept. Tevoren was zijn vrouw hem tege moet gevaren en gij had een beroep gedaan om de haver: van Falmouth niet in de nacht binn n te Jopen, om dat dit gevaar voor hem en zijn zeilboot zou kunnen opleveren. Een Londens reisbureau heeft Manry en zijn gezin aangeboden de kosten van zijn terugreis naar dt Verenigde Sta ten voor zijn rekening te nemen. Hij tekende te vroeg bij Duitse overgave Het is eerst nu bekend geworden: De Russische generaal van de artillerie Soesloparov, die op zeven mei 1948 te Reims, In Frankrijk, zijn handteke ning zette onder het document, waar bij Duitsland zich onvoorwaardelijk overgaf, deed dit te vroeg en zonder machtiging van Stalin. Dit wordt in een artikel In het tijd schrift "geschiedenis der Sowjet-Unie" onthuld door de maarschalk der artil lerie, Voronoy. Voronov verhaalt, dat generaal Soesloparov te Reims het stuk na mens de Sowjet-Unie ondertekende, doch dat h$| dit„op eigen initiatief en zonder daartoe opdracht te hebben gekregen" deed. Men zal zich afvragen hoe het kwam dat generaal Soesloparov zich op de zevende mei 1945 in Reims bevond? Dit is een onopgelost vraagstuk ge bleven, maar hij was er en hij tekende namens de Sowjet-Unie. Stalin was razend, toen hy het hoor de. Hij gaf Soesloparov in niet mis te verstane termen te kennen hoe weinig hij diens eigenmachtige optreden kon waarderen en hij verzekerde hem, dat hij op een strenge bestraffing kon re kenen. Vervolgens stelde de Sowjetrussische leider de opperbevelhebber der Wes terse verbondenen, generaal Eisenho wer, de eis dat de onvoorwaardelijke overgave van Duitsland op acht mei 1945 te Berlijn een feit zou worden. Deze eis werd aanvaard en het was maarschalk Zjoekov, die toen namens Sowjet-Ru8land tekende. In West-Berlijn zijn de afgelo pen nacht bruinkoolvoorraden op het terrein van een vrachtstation in brand geraakt doordat er lichtkogels op terechtkwamen, die door Oost- Duitse grenswachten waren afge schoten. ONTVANGST OP INDONESISCHE AMBASSADE Vele Nederlanders, autoriteiten en mensen uit het zakenleven, hebben de ambassadeur van Indonesië en mevrouw Soedjarwo Tjondronegoro op de door hen gegeven receptie te Wassenaar gelukwensen aangeboden ter gelegenheid van de Indonesische onafhankelijkheidsdag. Onder de aanwezigen waren de minister-president, mr. J. M. L. Th. Cals, en de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, alsmede de vice-pre sident van de Raad van State, dr. L. J. M. Beel. Verder waren leden van het Corps Diplomatique, waaronder de deken, F. baron Van der Straten- Waillet, ambassadeur van België. Leiden aansprakelijk voor brandende vuilnisbelt Zoals bekend heeft in het voorjaar van 1964 op de voormalige vuilstort plaats te Noordwijk, ondanks de ge troffen voorzorgsmaatregelen, een brand plaats gehad. Door de ontwik keling van rookgassen is daarby scha de toegebracht aan de te velde staande cn In kassen aanwezige gewassen op twee nabjj gelegen tuindersbedryven. Uit de adviezen van de raadsman der gemeente blijkt, dat de gemeente voor de geleden schade aansprakelijk ia. Aangezien de assuradeuren der ge meente na de In het voorjaar van 1963 ter plaatse ontstane brand de wette lijke aansprakelijkheidsverzekering, voor wat de voormalige vuilstortplaats betreft, hadden beëindigd, zal de ge meente beide schadegevallen zelf moeten afwikkelen. De op verzoek van de gemeente en de betrokken tuinders opgemaakte expertise-rappor- ten tonen aan, dat de schade in het ene geval op een bedrag van 17.060.- Uitkomt, terwijl deze in het andere ge val 12.909,63 zal belopen. In totaal zal derhalve een bedrag nodig zijn van 17.000,— 12.909,63, of wel afge rond 30.000,—. Dr. Feldbrugge maakt met ZWO-subsidie studie van Sowjet-recht De Nederlandse organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr F.J.M. Feldbrugge in Leiden een subsidie verleend om gedurende on geveer tien maanden aan verschillende Amerikaanse universiteiten onderzoe kingen naar het Sowjet-recht in te stellen. Dat dr. Feldbrugge voor het bewuste onderzoek naar de Verenigde Staten is gegaan, vindt zijn oorzaak in het feit dat er hier met de Sowjet- Unie nog geen definitieve regeling tot stand is gekomen voor een langdurig studieverblijf in dat land. Dr Feldbrugge is wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het documentatie- bureau van Oost-Europees Recht van de Rijksuniversiteit in Leiden. Dit bureau werd in 1953 opgericht en staat onder directie van prof. dr. Z. Szirmai, hoog leraar in het recht van Oost-Europa. Het bureau, dat sinds zijn oprichting juridische literatuur uit Oost-Europa bijeen heeft gebracht, bezit op dit ge- bied thans de grootste bibliotheek van Europa. Het publiceert zijn weten schappelijke studiën niet alleen in het rechtsgeleerd magazine themls, maar ook in een eigen serie werken, welke Een aanval van 200 Pakistaanse infiltranten in het gebied van Joes- marg, 48 km ten zuidwesten van Srinagar, is maandagavond door de Indiase politie afgeslagen. Dit heeft een Indiase woordvoerder in Srina gar meegedeeld. Gedurende twaalf uur hadden de aanvallers een poli tiepost met mortieren en machine geweren bestookt, zonder dat aan Indiase zijde verliezen waren ont staan, aldus de zegsman. Volgens de radiozender van de op standelingen zouden de Indiase troe pen in de afgelopen vierentwintig uur bij verscheidene botsingen met „vrijheidsstrijders" ongeveer honderd man hebben verloren. Het meren deel sneuvelde bij een hevig ge vecht in de omgeving van Poontsj. Secretaris-generaal der Verenigde Naties Oe Thant heeft dinsdag op nieuw de vertegenwoordigers van India en Pakistan bij zich geroepen om de toestand in Kasjmier te be spreken. DORP PLATGEBRAND Een Indische functionaris in Srina gar heeft vandaag gezegd, dat guer rillastrijders op 9 augustus de stad hebben aangevallen. Er waren on geveer 500 gewapende strijders in burgerkleding, die de stad tot op 800 meter naderden en blijkbaar het vliegveld wilden bezetten, een be langrijke weg wilden afsnijden en een regeringsgebouw wilden aanval len. Tijdens de aanval werd een dorp van honderd huizen platgebrand en werden 16 politiemannen gedood. De aanval werd door Indische troepen afgeslagen. Bisschop van Münster wijdt nieuwe Rijnbrug in De bisschop van Münster, dr Höff- ner, zal op 3 september de nieuwe Rijnbrug tussen Kleef en Emmerik inwijden voordat deze door de West- duitse minister van verkeer Seebohm wordt opengesteld. Door deze ruim 1.200 meter lange brug wordt het ge bied van de linker-Rijnoever aange sloten op de „Holland-Linie" aan de rechterkant. De hangbrug, die zich aan de uit Nederland komende sche pen voordoet als een ware toegangs poort naar Duitsland, is met zijn vijf honderd meter brede midden-onder doorgang de Rijnbrug met de wijdste spanning. Er zijn 54 miljoen mark aan ten koste gelegd In Europa is het de wijdst gespannen brug na de brug van Tancarville over de Seine in Frankrijk en die van Forth in Engeland. Twee meisjes in Keulen, van 16 en 17 jaar, hebben wekenlang jn 55-jarige vrouw, moeder van een van hun vriendinnen, gemarteld en ten slotte gewurgd. Een dag na hun mis daad werden zij gearresteerd en be kenden cynisch, dat zij de vrouw hadden gedood omdat zij hen bij de politie had aangegeven. getiteld is "Law in Eastern European" a serie of publications issued by the documentation office for East Europe an law - University of Leyden". Op het ogenblik is reeds het tiende deel van deze reeks in bewerking. Het ne gende, dat het vorige jaar van de pers kwam, werd door dr. Feldbrugge zelf geschreven en handelt over het Sowjet. strafrecht. Wegens de objectieve be handeling van de materie werd deze studie in Rusland welwillend ontvan gen. SCOOTERRIJDER OMGEKOMEN Vanmorgen om kwart voor zeven is de schrijver derde klasse van de Koninklijke Marine J. de Rijk, oud 22 jaar, van het marine-opleidings kamp Hollandsche Rading op de autosnelweg Den Haag-Utrecht ver ongelukt. Rijdende op een scooter trachtte hij ter hoogte van Vleuten- De Meern een voor hem rijdende mobiele dragline te passeren juist voor een wegverlegging. Vermoede lijk raakte hij hierbij een op de weg geplaatst bebakeningshek, waardoor hij de macht over het stuur verloor en onder het tandemstel van de dragline terechtkwam. De Japanse alpinist Tsoeneaki Watabe, die met een landgenoot de Eiger in Zwitserland aan de moei lijke noordkant trachtte te beklim men, is door een val van duizend meter omgekomen, nadat hij bijna twee etmalen lang met een gebroken been op een smalle richel had ge legen. Niet te oud voor een vliegtocht Een 2000 jaar oude mummie van een Egyptisch kind is in een snel vier-motorig straal vliegtuig van de Franse lucth- vaartmaatschappij UTA van Parijs naar Sydney gevlogen. Het stoffelijk overschot van het in het jaar 30 voor Christus overleden kind was afkomstig van een particuliere verzame laar in Engeland en was be stemd voor het Australische oudheidkundige instituut in Melbourne. Het vervoer van de mummie gaf de douane wel enige hoofd brekers. Moest de mummie be schouwd worden als een stuk antiek of als menselijk over blijfsel? Wanneer het als stof felijk overschot zou worden vervoerd, dan moest er een overlijdensacte met vervroegde dagtekening bijgevoegd wor den om een snelle aflevering in Australië te verzekeren. Bo vendien eiste het ministerie van gezondheid in Engeland een verklaring, dat de mum mie tijdens zijn verblijf in En geland geen ziekte van enige aard heeft gehad. Voorzien van een medische verklaring ver trok de mummie als menselijk overblijfsel naar zijn nieuwe vaderland. Avonturen van ZB3.DOMAID, WEET yj, HOE OE WAT IS SOB EEU 'TOOM MPUTORTE UJDWIS BOEKHOUDERS PROBE REN HUN 0A2EN AlTJP r FRANCISCAANS CONGRES IN NOORD WIJRERHOLT. In het kleinseminarie Leeuwen horst in Noordwijkerhout Is gisteren een internationaal congres van de Fransiscanen Minderbroeders begon nen, dat zich ten doel stelt om aan de hand van de grote pastorele noden van deze tijd de richting te vinden voor een eigentijds Franciscaans le ven. Ruim 170 paters en broeders uit Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Frankryk en België, verder vertegenwoordigers van het hoofdbestuur der orde in Rome als mede afgevaardigden van de geest verwante Kapucijnen en Conventue len nemen aan dit congres deel. Ofschoon dit congres op de eerste plaats bedoeld is voor Noord-West en Midden Europa hebben de Fran ciscaanse provincies in Ierland, Noord- en Zuid Amerika en Francis caanse missiegebieden ook afgevaar digden gezonden. Het initiatief tot dit congres werd genomen tijdens de algemene congregatie van Assisi in mei 1963, door de 16 provinoiaals uit bovengenoemde landen van West en Midden Europa. De besprekingen duren tot 25 augustus. Het congres werd gisterochtend door Mgr. M, A. Jansen, bisschop van Rotterdam, geopend met een H. Mis en een korte toespraak. De in leidingen worden gehouden door dr. Melchior Baan (Ned.), mgr. R. Etchegaray (Fr.), dr. Acmilianus Peters (België), dr. Osmund Schreu- der (Ned,), dr, Kajetan Esses (Ned.), dr. Dietmar Westemeyer (Duitsl,), I, E. Motte (Fr,) en dr. Jean Fran cois Motte (Fr.).

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9