Gemeenteraad van Leimuiden besloot tot verbetering van Burg. Bakhuizenlaan B. en W. van Noordwijk achten bezwaar van Estec tegen legesgelden ongegrond Weerbericht Vandaag „Skuytevaert" in Katwijk Medische diensten SIMON JANSEN EN CORA CANNE MEYER GAVEN FRAAI CONCERT IN PIETERSKERK Marktberichten PAUZE In de vrijdagavond gehouden open bare raadsvergadering te Leimuiden werd door de voorzitter een harte lijk welkomstwoord gesproken tot wethouder Buickx, die gedurende 'n half jaar de gemeentelijke belangen niet kon behartigen wegens z'n lang durige ziekte. Naar aanleiding van de notulen informeerde de heer W. Muys naar het resultaat van een eventueel ge sprek met de firma J. Kinkel en Zn. over verkoop van grond voor wo ningbouw. De voorz. kon hem niet anders mededelen dan de moeilijk heden ter sprake brengen van het woningcontingent enz. Het betreur de de heer Muys ten zeerste, dat er na 21/» maand nog geen contact met deze firma Kinkel was opgenomen. De heer Muys hoopte dat er een gesprek zal plaats vinden voor een volgende openbare vergadering. De voorz. beloofde tenslotte volgende week een bespreking met de firma Kinkel te zullen houden. De Westerpolder nabij Nieuwveen zal bestemd worden voor tuinbouw gebied. Tot voorz. van de Stichting Waterleiding De Drie gemeenten is burg. B. Kammenga benoemd. In gaande 1 januari 1966 zal de drink watervoorziening gecoördineerd wor den in een groter verband. De begroting van het woningbe drijf 1965 werd door Gedep. Staten goedgekeurd. De heer Lemmers, Nokweg 22, was het niet eens met de hem opgelegde aanslag baatbelasting over de jaren 1964 en 1965. Oorzaak hiervan is de bouw van een garage op zijn terrein. Voorts verzocht de heer Lemmers zijn tuintje van een erfscheiding te voorzien, zoals des tijds in het koopcontract is vastge legd. De heer Muys was het met de heer Lemmers geheel eens. Het bestuur van de speeltuin De Peppel wil uitbreiden en zou graag het achter de speeltuin gelegen ter rein er bij willen hebben, maar de voorz. wil dit terrein een andere be stemming geven. Het is beter de brede sloot te dempen, dan kan de speeltuin er 9 meter breed bij krij gen. Grenscorrecties. In verband met verlangde grens correcties las de voorz. een brief voor van de gemeente Aalsmeer, waarin zij herinnerde aan haar schrijven van 22 februari 1951, toen dit punt ook al aan de orde was. Aalsmeer blijft bij dat standpunt, maar advi seerde Leimuiden zich te wenden tot de studiecommissie. B. en W. 9telden voor an de fa. Brand bouw grond langs de Drecht te verkopen voor 40.per vierkante meter of in erfpacht te geven voor 306.— per jaar, voor een tijdvak van 25 jaar. Fa. Brand wenste te kopen voor 8000.k.k. De heer De Graaf vond de prijs van 40.veel te hoog om dat dit terrein niet vergeleken kan worden met bouwgrond in het tuin dorp. Uit de stemming bleek, dat 6 voor verkoop waren .en 1 voor erf pacht. De wethouders bleken stand vastig te zijn, wat betreft de ver koopsprijs van 12000.—, maar alle raadsleden vonden' dlie prijs te hoog, met het gevolg dat de fa. Brand be houdens goedkeuring door Ged. Sta ten 306 viekanten meter grond in bezit zal krijgen voor 8000. Parkeerplaats. Achter het bankgebouw van de Coöp. Boerenleenbank zal een auto parkeerplaats worden aangelegd, waarvan de kosten 8750.bedra gen. Hiervan zullen 1750.terug betaald worden door deze Bank. De heer Treur vroeg, of dit een rond weg zou worden van de Goudenre genstraat naar de Kerklaan. In dat geval zou hij bezwaren hebben. De heer De Graaf daarentegen was in economisch opzicht voorstander van een rondweg, maar de heer Muys had weer bezwaren. De voorz. ant woordde alleen: op dit moment wordt het geen rondweg. Er komt dus een autoparkeerplaats zonder rondweg. „Zonder het te weten waren wij eigenaar van een perceeltje grond langs de Drecht te Bilderdam, heb ik ontdekt", zei de voorz. Door op- metingen is men er achter gekomen. Deze 77 vierkante meter werden nu maaT verkocht aan de heer W. van Dijk te Bilderdam voor 125. Bouwrijp maken. Voor het bouwrijp maken van gronden in het uitbreidingsplan, lig gende tussen Werklaan en Drecht, werd 305.000,crediet verleend. Er zullen hier in de loop der jaren 160 eensgezinswoningen, 27 etagewo- ningen en 7 bungalows gebouwd worden en bovendien nog 60 garages. Een smalle strook grond gelegen langs Ieplaan en Acacialaan ter grootte van 610 vierkante meter werd gekocht voor 2.50 per vierkante meter. De woningen Herenweg 43 en 45 zullen een vergoeding van 6.75 moeten opbrengen, ingaande de dag van bewoning. Deze woningen wor den bewoond door de families De Bruin en Bouwman, wier vorige wo ningen door brand werden verwoest. Met de Bank van Ned. Gemeenten zal een geldlening worden aangegaan van 100.000,a 5 7/8 rente per jaar, tegen een koers van 99 met een looptijd van 25 jaren. Voor de verbetering van de Burg. Bakhuizenlaan werd een crediet be schikbaar gesteld van 235.000. De raad drong aan op de aanleg van een trottoir langs deze laan. Er komt een parkeerstrook langs de sloot en nieuwe straatverlichting. De weg zal 6 meter breed worden. De heer De Graaf informeerde of er ook een provinciale bijdrage verwacht mag worden voor de aankoop van de gronden. Ja, zei de voorz., voor deze tertiaire weg wordt 75% over de to taal gemaakte kosten van de Provin cie ontvangen. De Dorpssloot. De dorpssloot (een open riool) heeft altijd gediend voor het blussen van branden. Deze sloot is de laatste jaren meer en meer aangeslibt en wordt niet uitgebaggerd. Voorgesteld werd niet te baggeren maar drie put ten te slaan van 35 a 45 meter diep, zodat er dan ook in de winter blus water is. De heer Van Graas voelde zich als of hij in de Sahara beland was en dat in dit waterrijke gebied. Hij had het gevoel, dat we geld in de put gooien. Voor 20.000,zal er in Leimuiden altijd voldoende bluswater zijn. Er zal door de Gasunie een onder zoek worden ingesteld naar moge lijkheden van een aardgasaansluiting in combinatie met andere omliggende gemeenten. De kosten hiervan bedra gen 1.per inwoner is 3250. Met (üt onderzoek kan echter wel 'n jaar gemoeid zijn. De heer Buickx zeide gedurende zijn ziekte veel vriendelijkheid te hebben ondervonden en dankte allen. De heer De Graaf kwam op voor de plaatselijke horecabedrijven, die een concurrent zien in de Stichting De Peppel, die haar gebouw beschik baar stelt voor bruiloften en partij en. ondanks de gemeentelijke subsi die. De voorz. zei, dat dit alleen te verhinderen is door intrekking van de subsidie. De heer Van Graas kwam nog eens terug op de gevaarlijke invalswegen. Hieraan zal aandacht worden be steed. De heer Treur achtte het onjuist de raadsvergaderingen te verschui ven van 23 juli naar 13 augustus zon der daarvan bericht te zenden Hij vond dat de particuliere woningbouw zeer 9troef verloopt, en de waterzui veringsinstallatie maar weg blijft. Hij had de aanvraag van de Chr. School gemist. Ook het beloofde hek voor de Chr. School staat er nog steeds niet. De radertjes lopen ge smeerd maar lopen vast, aldus de heer Treur. Rpflraa hploont de Europese Organisatie voor Ruimte- Dcdrag DcIOOpi onderzoek, en meent dat dit artil mede inhoudt vrijstelling van de ruim o.i mil IP wraakte legesgelden. Op grond v; de redactie van het betreffende ar Voor de aan de Estec verleende tikal kunnen,b; e" w' van Noordwiik 4a' bouwvergunningen vordert de ge- nlet m?',cn' dat dfe vrijstelling ook meente Noordwijk van de Europlse zou ,fld?n v00r 'egesheflingen, die Organisatie voor Ruimteonderzoek te a br e j w' Parijs legesgelden ten bedrage van voor door de gemeente bewezen respectievelijk f 77.320.- en f 6.120.- j Derhalve stellen zij de De directeur-generaal van de Euro- [aad v°°r het beJzw=ar ongegrond pese Organisatie heeft daartegen be- Zagen nTe"voederen gen0emde be" zwaar gemaakt. B. en W. stellen de aragen ln te vorderen. ^ndVte^ehrklarenWaarSChrift ORGELCONCERT TE NOORDWIJK WASSENAAR FEESTPROGRAMMA ORANJEVERENIGING Op woensdag 18 en donderdag 19 augustus a.s. organiseert de Wasse- naarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" het traditionele zomer feest. Op beide dagen zal er op het terrein aan de Dr. Mansveltkade kermis gehouden worden. Aan de vooravond van het feest, dinsdag 17 augustus is er op het Plein een openluchtbal met muziek van The Flashlights. Woensdagmorgen 18 augustus om half tien worden er op een terrein aan de Berkheistraat kinderspelen georganiseerd, 's Middags 2 uur zijn er op hetzelfde terrein autobehen- digheidswedstrijden. Om 4 uur is er in de Johan de Wittstraat een tekenwedstrijd op straat, 's Avonds 7 uur zullen er aan de Berkheistraat wedstrijden voor ouderen worden gehouden in het boegsprietlopen en „het eerst aan de trein". Donderdagmorgen 19 augustus om half tien is er op het Burchtplein een wedstrijd in het ringsteken te paard, 's Middags 2 uur wordt er op het terrein aan de Berkheistraat een grote brandweershow gehouden. Te gelijkertijd zijn er in het Sophieke- huis klaverjaswedstrijden voor be jaarden. 's Avonds om 7 uur worden er weer volksspelen gehouden, zo als mastklimmen en kuipjesteken. Tenslotte is er vanaf 8 uur een rond gang van drie muziekkorpsen door het dorp. Geboren: Maria E., d. v. W. A. van Dillen en M. T. de Kousemaeker; Astrid F. M., d. v. G. van Egmond en D. J. F. Gussekloo. Ondertrouwd: J. C. C. Smit (Al- blasserdam) en A. de Hoop; Th. Kersten (Amsterdam) en J. v. d. Berg; A. H. J. Hilhorst en M. E. C. Spruijt; J. Thompson (Leiden) en M. E. Krijgsman; L. Wolfsbergen (Amsterdam) en G. A. J. Heuff. Getrouwd: R. Loorij en E. C. Theil; M. F. Weber en J. W. den Hollander. Overleden: Jacobus G. van Eek, 25 jr. (Amsterdam); Wed. L. Boer- van den Toorn, 77 jr. ('s-Graven- hage); Bertus van der Kaaij, 45 jr. ('s-Gravenhage)Wed. L. de Jamaer- Wolhoff, 70 jr. ('s-Gravenhage); Wed. C. J. Went-Tonckens, 88 jr. NIEUWE-WETERING ORANJE-FEEST Dank zij het stralende zomerweer was het, vooral voor de jeugd, een zeer geslaagde eerste dag van de Oranjefeesten te Nieuwe Wetering. De vermakelijkheden en kermisat tracties op het feestterrein trokken veel belangstelling en er werden dan ook goede zaken gedaan. Begrijpelijk was de deelname aan de kinderspelen groot, dit vooral ook vanwege de aantrekkelijke prijzen. De uitslagen waren: Meisjes 6-7 jaar, vlaggetje steken: 1. Mieke We9tsteyn; 2. Mary Hoo- genboom; 3. Cora Hoogenboom. 8-9 jaar, hardsteppen: 1. Irma Kiel- stra; 2. Ria Kortekaas; 3. Leny Zoe tendaal. 10-11 jaar, hardsteppen met hin dernis: 1. Joke Bouwmeester; 2. Pe tra Bouwmeester: 3. Marjon Zoeten daal. 12-13 jaar, worsthappen: 1. Janny v. d. Zwan; 2. Cokky Zoetendaal; 3. Joke v. d. Lip. 14-15 jaar, kruiwagenrace: 1. Nelly Loos; 2. Tonia Bouwmeester; 3. Fran cis Kalker. Jongens, 6-7 jaar, vlaggetje ste ken: 1. Ton Hoogenboom; 2. Renee Kalker; 3. Gert van Tol. 8-9 jaar, hardsteppen: 1. Sjaak v. Leeuwen; 2. Martin Hoogenboom; 3. Leo v. d. Broek. 10-11 jaar, spijkerslaan: 1. Hans Martwijk; 2. Noro van Dijk; 3. Ton- nie Schoo. 12-13 jaar, koekkappen: 1. Hans Möllers; 2. Nico Bouwmeester; 3. Tony Bouwmeester. 14-15 jaar, kruiwagenrace: 1. J. v. Seggelen; 2. Ruud We9terwaal; 3. Ton van Veen. De eerste dag van het Oranjefeest werd afgesloten met een kruiwagen race voor paren. De uitslag hiervan werd: 1. Piet Westerwaal en Mien Los; 2. Kees van Haastrecht en Juul van Haastrecht; 3. Cees Bouwmees ter en mevr. Bouwmeester; 4. Bart Bouwmeester 'en Nel Bouwmeester. L Jan Bonefaas speelde op het, on- Als overwegingen voor deze af- der auspiciën van „Het Orgelcen- wijzing, aldus b. en w. in hun voor- trum" gisteravond gegeven concert stel aan de raad, dat de legesveror- op het orgel van de prachtige goti- dening van de gemeente Noordwijk sche Grote Kerk te Noordwijk. vastgesteld in 1964 koninklijk Het programma bood een grote is goedgekeurd. De berekening van verscheidenheid, de bedragen heeft overeenkomstig die verordening plaats gehad. Van Jacob Bijster die organist was De organisatie grondt haar bezwaar te Haarlem en leraar aan het Am- op een artikel in het protocol inzake sterdams Conservatorium, een wel de voorrechten en immuniteiten van erg leeg werk n.1. Variaties op „Ich wil mi gaen vertroosten". Veel chro matiek, toonladdertjes en een te pom- KATWIJK AAN ZEE peus slot. De Chaconne van Pachelbed en een VVV - De Vereniging voor vreem- Trio van Bach kwamen er wel goed delingen verkeer heeft voor de week uit, maar het stijlbegrip mankeerde, van 16 tot en met 21 augustus weer vooral bij Bach. Een fantasie van het volgende programma samenge- César Franck bleef te veel in een steld: Maandag 16 augustus Bridge- zwoele en zoetige sfeer. Max Reger's drive voor de gasten in hotel „Riche" Praeludium en Fuga kreeg in het Boulevard 73. Aanvang 8 uur nam. Praeludium wat het toekomt maar de Dinsdag 16 augustus: Orgelconcert Fugo stond niet. Bonefaas wilde de in de grote kerk aan de Voorstraat mystieke kant op, wat de gang rem- door Rutger van Mazyk. Aanvang de- Een verrassing was de Passa- des avond om 8 uur. caglia en Fuga van George Stam, de Rotterdamse organist. Dit werk werd Woensdag 18 augustus: schatgra- uitstekend door Bonefaas aangevoeld, verij ten bate van liefdadige doel- Het Adagio, ma non lento, werd einden op het strandgedeelte bij wel een Adagio, maar „ma non lento" het Rotterdams Zeehospitium. werd verwaarloosd en zo verliep dit Van 8—9 uur des avonds carillon- stuk in een lege en ijle ruimte, bespeling door H. Pijlman, beiaar- Tot slot improviseerde Bonefaas op dier te Hattum, Meppel en Hooge- de beginregel van een Koraal. Het veen. werd een zware donderbui met een Donderdag, 19 augustus: Des mor- stichtelijk tintje. Want de thema- gens te half tien de gebruikelijke regel die hij vooraf speelde werd uit- strandfeesten op het parkeerterrein gebreid tot een expansief gespeeld bij „De Zwaan" voor kleuters vanaf Koraal in de plaats van een volledi drie jaar. Des avonds om half negen ge Fuga. lampionoptocht waarbij diverse mu- Ja, improviseren is voor organisten ziekverenigingen medewerking ver- een heel afzonderlijke kunst, die lenen. Opstelling aan de Koningin- vooraf een gedegen, studie vraagt neweg en de finish is, na het gehele dorp te zün doorgetrokken aan de Drieplassenweg. Vrijdagavond om half 7 puzzelrit voor motorrijwielen en bromfietsen. Inschrijving des avonds om half 7 bij paviljoen Tennispark aan de Sportlaan, eind-Zuid-Boulevard. Om 7 uur des avonds volleybal wedstrijd KVC ISOS-Utrecht op het parkeerterrein bij „De Zwaan". Zaterdag: Duinwandeltocht in het gebied van de Leidse Duinwatermij ten bate van diverse liefdadige doel einden. De startplaats is bij het pa viljoen Fock de Best tegenover Ho- ZOMER HOUDT AAN Verwachting tot morgenavond 7 uur Overwegend zonnig, bij oostelijke tot veranderlijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. IET WEER IN EUROP' HELSINKI geh. bew. 12 8 STOCKHOLM regen 15 10 OSLO onbew. 24 11 KOPENHAGEN onbew. 21 12 ABERDEEN zw. bew. 15 10 LONDEN geh. bew. 24 15 AMSTERDAM onbew. 23 12 BRUSSEL onbew. 26 13 LUXEMBURG regen 24 12 PARIJS zw. bew. 25 15 BORDEAUX 1. bew. 22 14 GRENOBLE regen 29 15 NICE regen 00 19 BERLIJN onbew. 21 10 FRANKFORT 1. bew. 23 11 MüNCHEN zw. bew. 21 8 ZURICH regen 24 15 GENèVE regenbui 27 15 WENEN zw. bew. 00 10 INNSBRUCK zw. bew. 25 11 BELGRADO onbew. 23 9 ATHENE onbew. 30 21 ROME zw. bew. 27 16 BARCELONA h. bew. 26 19 MADRID onbew. 29 12 LISSABON onbew. 26 00 THEO TEN HOOVEN. KATWIJK Heden, zaterdagavond, na het vuur werk van tien uur op de boulevard tel „Riche" aan de Voorstraat. Wan- van Katwijk, zal de Katwijkse zee- delafstanden 5-10 en 15 km. Na het zeilvereniging met rond veertig volbrengen van de tocht wordt aan bootjes een „Skuytevaert" houden de volbrengers een mooie medaille met door fakkels verlichte zeilboten uitgereikt. voor de kust. LEIDEN EN OMGEVING DE PIETERSKERK was weer goel bezert, nu Simon C. Jansen gister avond een orgelconcert gaf met me dewerking van de mezzo-sopraan Cora Canne Meyer in een smaakvol en boeiend programma. De organist begon met variaties op Psalm 8 van onze grote overleden landgenoot dr. Anton v. d. Horst, die zich heeft gewijd aan een diepgaande studie van Joh. Seb. Bach. Niettemin draagt de compositie van deze orga nist-componist een eigen karakter, waaruit spreekt zijn artistieke inslag, zijn scherp verstand en kennis van architectuur. De organist van deze avond heeft in ons blad reeds een waardevolle toelichting gegeven over het interes sante wetenschappelijke werk van Van der Horst, diat naar aanleiding van de tekst van Ps. 8 een illustratief karakter draagt. De originele melo die is naar een bewerking van Clau de Goudimel (1565). Met deze oude melodie begint dus de orgelbespeling. Twee verschillend van aard zijnde tweestemmige variaties volgen hier op. In de twee canon ische variaties gebruikt de componist het door hem gevonden toonsysteem in mode con- jucto: het octaaf in twee gelijke groeperingen verdeeld- Hevig bewo gen de polyfone Ricercara, dan een in fijne tint gehouden variatie. Bijzonder knap geschreven en ook bijzonder knap door Jansen gespeeld is de dialoog, die geheel met de voe ten wordt gespeeld, met als slot een briljante Toccata, waarin de psalm melodie in de zware registers wordt verwerkt, waarna de Finale. Het spel van Jansen was volkomen verantwoord, stijlvol, vloeiend in technische precisie en afgewogen van registratie. Zijn toelichting op 't werk verdient aller dank. CORA CANNE MEYER, die ons in de opera voorheen al zeer kon boeien door haar dramatische voordracht, liet haar auditorium kennis maken met haar hooggestemde opvatting van gewijd-dramatische muziek in de Handel-aria .Dank sei dir Herr'. Haar rijk getimbreerde mezzo klonk bij zonder mooi in het prachtige lied van Bach: „Bist du bei mir". De tot be rusting manende aria uit Mendels- sohns „Elias": „Sei stille dem Herrn", zong zij beheerst en met de vereiste rust, zonder een zweem van geladen demonstratie. Evenwel omdat haar lage register niet sterk is ging er in de grote ruimte wel wat verloren temeer, omdat er geen tekst werd verstrekt. Op gebied van de vocale kunst ls de organist geen vreemdeling. Hij be geleidde de zangeres bescheiden en met muzikale smaak- DE ORGANIST had vervolgens al ler belangstelling in zijn fraaie weer gave van Preludium en Fuga in d kl. t. van Joh. Seb. Bach, het z.g. grote Preludium en Fuga. Beheerst en ln barokregistratie droeg deze vertol king veel bij tot de kennis van het beluisteren der werken van de grote meester, zoals Bach de mogelijkheden van een compositie projecteerde op het vtek van de speler aan het orgel. De twee liederen van Hugo Wolf, naar wjj menen „Gebet" uit de Mö- rike Lieder en „Ueber Nacht" uit Lieber aus der Jugendzeit liggen de zangeres aanmerkelijk beter. De ex clusieve instelling ten opzichte van het gedicht, dat door Wolf is gecom poneerd. is meer haar geestelijk ei gendom. De begeleiding horen wij liever op de piano vertolken, waar voor Wolf ze ook geschreven heeft. GRACIELIJK en met charme hoor den we de orgel-aria van Lovillet (Gentse clavecinist-componist 1680- 1730), met verfijning en vaardigheid door Jansen gespeeld. De drie spirituals veel gezongen en veel geliefd het weemoedig-ex pressieve lied van de Noord-Ameri kaanse negers, zong de soliste met zeer bewogen voordracht. Haar mooie dramatische stem kwam hierin tot volle ontplooiing. Tenslotte: Variaties op Gezang 121 „God roept ons, broeders, tot de daad". Door drongen van het wezen van deze tekst, was de compositie van Jansen een voor het orgel ge schreven groots en moedig werk, dat hij met temperament vertolkte. Het thema, met fraaie guirlandes om rankt, tot een majestueus einde op voerend, met veel verve rand het klankbeeld. J. KORTMANN. Wy brengen in herinnering, dat het volgende concert wordt gegeven door Adriaan Blankenstern in een belang rijke orgel-voordracht op vrijdag 27 augustus flus. Aarlanderveen Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Leiden Gedurende het komen de wekeeinde nemen waar de artsen: J L. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; N. D. Verhoef, Zoeterw. Singel 4, tel. 32505; F. Brand, Zo- cherstraat 1, tel. 26946; J. van Leeu wen, v. d. Brandelerkade 28, telef. 20412; B. Sastrowijoto, Toscaninilaan 18, tel. 34779, B.g.g. 22222: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Zaterdagmorgen van 8-12 uur voor spoedeisende gevallen ook Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Alphen aan den Rijn Za.: dkt. G. Castelein-v. d. Wal, Oudshoornse- weg 108, tel. 3596. Zo.: dkt. H. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2097. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Alkemade en Leimuiden Dkt. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713511; dkt. Brinkhorst Stapenseastraat 6, Leimuiden. telef. 01721—269. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, tel. 2113. Wijkverpl. zr Borsboom, telef. 2086. Veearts J. van Oosterom. Hazerswoude zie Leiderdorp. Voor zr. zie Koudekerk. Hillegom Dkt. J. J. van den An- del, Van den Endelaan 123, tel. 5417. Voor tandarts zie Sassenheim. Apo theek Hillegomse Apotheek, Hoofd straat 76, tetl. 5272. WGK zr. M C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Katwijk aan den Rijn Dkt. W. J. Louwerse, tel. 5805. Apotheek: Kon. Julianaiaan 18, tel. 4370 en Prince- sfcraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Voor apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Voor dokter zie Leiderdorp. Wijkverpl. zr. Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, telef. 01714505. Bjj ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278.. Langeraar en Wonbrugge Dkt. J. Nooter, tel. 01729—104. Wijkverpl. Langeraar: zr. Verhaar, tel. 01722 345, b.g.g. 02976—245. Leiderdorp Dkt. H. Blauwen- draad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714208. Apotheek: R. van Breest van Smallenbuirg. Voor zuster zie Koudekerk. Leidschendam Dkt S. P. Per- quin, Venestraat 24, tel. 3510. Tand arts: 070—543055. WGK: W. Pijper laan 59, tel. 4161. Ziekenauto: telef. 3923. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Voor tandarts zie Sas senheim. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Dorpsstraat 127, Nieuw koop. tel. 01725—103. Nieuwveen zie Langeraar, voor zr. zie Langeraar. Noordwijk Dkt. B. de Beer, Wantveld 1, tel. 2751. WGK: Gemeen schappelijk Wijkcentrum, tel. 2338. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstr. 28, tel. 02533—2285. Voor tandarts zie Sassenheim. WGK: Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. H. Medssner L. de Colignylaan 19, telef. 53865. Oegstgeestse Apotheek alleen zater dagmorgen geopend. Voor zondag zie Leiden. W.G.K.: Zr. Van der Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Tandarts A. H. Dis selkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532 3166. Dkt. W. J. de Graaff, Hoofd straat 167, tel. 8479. Valkenburg zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. H. Lempers, Julianaiaan 82, telef. 02532—6140. Voorschoten Dkt. W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Tandarts G. M. Manschot, Pauwen- straat 1, melden om 9.30 uur. Apo theek „Voorschoten", Leidse weg 66, tel. 2525. Wassenaar Dkt. J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apo theek: Wassen. Apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Zevenhoven Zie Aarlanderveen. Zwammerdam Zie Aarlander veen. R'ARENDSVEEN, 13 aug. - Bloe men Asters 22-43, Ornithogalum 5-38, Freesia's 9-35, Montbretia 32- 56, Liatrix 25-58, Anemonen 8-17, Colvilleis 30-66, Dahlia's 14-60, Gla diolen 20-71, Snjjgroen 29-73, Thlox 18-31, Statiel 30-39, Goudsbloemen 9-19, Tros-chrysanthen 25-68 per bos Am. Anjers sim rose 5-9, sim rood 5-10, wit 6-8, Arthur sim 6-8, G. J. sim 8-9, Princes Ann 6-10, Orchid Beauty 6-25, Rozeri Baccara 15-27, Carla 18-24, Valeta 13-17, Elsbeth 13-17, Coral Princes 9-14, Super Star 16-18, Garnette en Carol 3-7, Chysanthen geplozen Breitner 10- 24, Migoli 9-19, Delightfull 9-13, So- MORGEN: MARIA HEMELVAART (Uit het boek der Openbaring) PRONKJUWEEL Zij was een gewone Joodse vrouw, die Maria; er zijn zovele Joodse vrou wen. Zij was een gewone vrouw, zo als er een paar miljard op de aarde hebben geleefd en gestorven zijn. Zij heeft een zoon gehad. Ook dat is niets uitzonderlijks. Zij heeft die zoon ver loren. Tragisch, maar helaas niets bij zonders. De christenen geloven, dat die zoon de menselijke gestalte van God was en dat deze vrouw dus de menselijke moeder van haar God was. Dat is het bijzondere. De godde lijke verering en eerbied voor Zijn moeder verhief haar in de adelstand boven al het geschapene De verering van de mensen voor deze Joodse vrouw, zo hoog verheven, kan die van haar Zoon nooit overtreffen Die verering is daarom niet gauw te har telijk of te uitbundig.'Immers deze gewone vrouw is „het pronkjuweel" van de mensheid. PUZZEL Oplossing nr. 527. Hor.: 1 hamer, 5 mik, 7 os, 8 Nede, 10 rode, 11 de, 12 Vere, 13 ten, 14 leem. 15 beet, 16 iep, 17 leer, 18 tr, 19 peer, 21 eens, 22 do, 23 ros. 24 stern. Vert.: 1 hom, 2 as, 3 enorm, 4 rede, 5 me, 6 krent, 9 de, 10 reep, 11 deer, 12 veer, 13 teer, 14 liter, 15 beest, 17 lens, 19 p.e., 20 Son, 21 es, 22 dr. PUNT rento 16-18, Escorte 19-20, White Hope 11-14 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 13 aug. - Groente - Kropsla 1 16-25,, idem II 7-17, Bloemkool 11-42, rabarber 17, snijbonenll5-180, idem stek 30-70, dubbele stambonen 60-105, Stokprin- ses 105-115, komkommers 13-31 per 100. Tomaten 1.95-2.85 per bakje van 6 kg. RIJNSBURG, 13 aug Bloemen. Gladiolen: Beatrix 720-840; Mem Day 550-620; Oscar 500-610; Hochsomer 480-580; Life Flame 380-560; Sneeuw Prinses 420-550; Leeuwenhorst 470- 540; Jenny Lint 400-510; Rose van Lima 440-490; Amerika Express 370- 440. Dahlia's: Backes 510-640; Glory van Heemstede 420-570; Gerry Hoek 440-550; Kochelsee 410-510; Lipoma 380-440; Asters Bouwman 340-440; Asters rozen 360-490; Liater 550-920; Zinnia 240-310; Catanance 160-210; Am. Anjers: Joke 1500-1800; Harvest Moon 1400-1700; Tangerina 1300- 1700; Fara Diba 1200-1500; Dusty 1100-1400; Sim rood 800-1300; Sim rose 900-1200; Sim wit 800-1200; Eli sabeth 600-900. Colvillel: Numph 640-780; Amanda 0-740; Charm 550-590; The Bride 260-440; Alba 240-410, alles Per 100. Gips 60-85; Segetum 42-56; Flox 38- 47 per bos.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4