't Bolshoi-theaier Café ,,'t Spoortje" BEURSOVERZICHT n Zoxest SxrhOHOdeS ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 HEROPENING Maandag 16 augustus a.s. om 4 uur heropenen wij het van ouds bekende Herensingel 12 - Leiden - tel. 22816 WO nodigen U hartelijk voor een bezoek, uit. J. M. VAN LEEUWEN en echtgenote. Terstond gevraagd FLINKE JONGEN 16-17 jaar, om in zuivel bedrijf (markthandel) te helpen. Goed loon, 5-daag se werkweek. Aanmelden bij: F. J. Kouwenhoven Dorpsstraat 197, Tel. 01728- 266, Haxerswoude. Z Alt op de Mare 112 Damesfiets 32.50, 48.-; Fon- gers trommelrem 65.-; he- rensport Locomotief met remnaam 62.50; Magneet 105.-; Burgers trommel- rem, versnellii^en 145.-; Solex 225.-; grasmaaier 17.50, 25.-, 32.60. Z Biedt zich aan bloemist arbeider in bezit van rij bewijs BCDE met sept, te beginnen. Br. onder letter K aan R. Paauw, boekhan del, Roelofarendsveen. Z Personeel gevraag voor pluizen van anjers Th. J. Termeulen, Hazepad 3 te Roelofarendsveen X Alt op de Mare 112 Autowindscherm 2 CV 35.- VW-busje 28-; sierstrip 1.40 p.m.; metalen sierem- blemen, plakemblemeri, Imperiaal tijdelijk 36.-; autohond 7.50; trappomp 16.10; sleepkabel 8.-. 3* Een woonwagen aan geboden, direkt leeg te aanvaarden. Brieven onder letter B, R. Paauw, boek handel. Roelofarendsveen. Z Gevr.: flinke jongen, 15 A 16 jaar voor licht schoon werk. Evt. reiskos ten worden vergoed. Ver- pakkingsindustne Van der Meuilen, Oude Rijn 36, Lei den, tel 24047. Z Aangeb. jonge Duitse Dog. Kleur zwart, Kam perfoelielaan 17, Oegst geest. 2P Aangeboden: 2 auto peds, op goede binnen- en buitenbanden; een drie wielerfietsje; een wandel wagentje. 6e Groenesteeg 106a, Leiden. Z Te koop: 150 eenruiters in goede staat ook bij ge deelte. J. Turk. Westeinde 75, Roelof arendsveen. Z Het Bloemenhuis voor goed verzorgd bloemwerk bij J. C. Hogenboom, De Baan 42, Oude Wetering, telt 765. XP Aangeb.: lange trouw japon, kapje met sluier en pettycoat, maat 40. Br. on der no. 2425 bur. v. d. bl. X Gevr. rJc. huishoudster voor verzorging en lichte bezigheden bij bejaarde heer alleen. Br. onder no. 13068 bureau v. d. blad. X Te koop aangeboden wegens aanschaf gashaard een kolenhaard, merk Fa- ber- Brieven onder no. 13062 bur. v. d. blad. XT Citroen ID 1960, zeer mooie wagen 1600-, met radio. Garage Van der Putten, Rfcijng.straatweg 165, Oegstgeest, tel. 50686. Z Aangeboden dressoir. tafel, 6 stoelen. Goede st. Billijk. Zoeter woudsesin- gel 77. na. 7 u- tel. 34320. Z Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar. Eerste klas materialen zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroersgracht 9. X 45 modellen kasten met gecombineerde hang leginaelingen Vervaardigd uit fijnere houtsoorten Zeer solide constructie Ook vele modellen wand kasten v.a. 29 75. Houthan del „Den Burcht". Hoog landse Kerkgracht 49 hoek Nieuwstraat, Leiden, telef. J3078. XP Kapsalon „Cora" v/h Teske, Korevaarstraat 7 Ter kennismaking met on ze 3de dameskapsalon een prima gold wave perma nent voor 13.-; kleurspoe- lingen v.a. 3.-. Al ons werk onder volle garantie. Tel. 23666. Z Gevraagd voor kan toorwerkzaamheden net meisje met U.L.O.-diploma per 1 sept. a.s. Gebrs. Hen- driksen n.v.. Vaste pilan- tenkwekerij, Hoge Rijndijk 243, Zoeterwoude, telef. Leiden 22712. XP Te huur voor trouwge- legenheden: de nieuwste 7-pers. Chrysler trouw auto's. Ook rijtuigen bij: Gebr. de Jong, kant. Ho- gewoerd 164, telef. 20239, Geen filialen. Z Stichting Katholieke Gezinszorg vraagt gezins helpsters en gezinsver zorgsters. Inlichtingen geeft de maatschappelijk werkster, Morssingel 8, Leiden, tel. 24800. Z AutorUles VAMOR Rijschool Frans Goddljn, Leedestraat 8. Les in Opel Rekord en Kadett Telef. 34430. b.g.g 25574. LANGERAAR VAKANTIEBEZIGHEDEN Op maandag 16 augustus begint on geveer 200 kinderen een door een plaatselijk comité georganiseerde va kantieweek. Er is een veelzijdig pro gramma samengesteld, dat zowel bui ten op het sportterrein van RKSV- Altior als binnen in de lokaliteiten van de jeugdbeweging zal worden afgewerkt. Het programma van maandag luidt: Maandagmorgen: sport-spel-han- denarbeid (sportkleding meebren gen); maandagmiddag: filmprogram ma; dinsdagmorgen: sport-spel-han- denarbeid (sportkleding); dinsdag middag: fietstocht voor groepen m3- 4-5 en j3-4-5 (goede fiets meebren gen) en poppenkast voor jl-2 en ml-2. BODEGRAVEN Geboren: Nicole Monique d. van C. v. d. Valk en M. W. Grob. Claudia Jo hanna Maria d. v. G. T. Jacobi en P. J. Kwakkenbos. Duranda Maria An toinette d. v. C. Kuijt en W. J. Eb- bena. Jeffrey James Eduard z. v. A. Bontan en D. R. Beck. Elisabeth Cor- lia d. v. A. H. M. Lelyveld en C. Wil- tenburg. Arno z. v. D. U. Brosius en J. Letachert. Henriëtte d. v. P. Kits en H. den Boer. Nicolaas Johannes z. v. W. van Holst en M. J. Heikamp. Hes ter Helena Maria d. v. A. C. T. Plomp en G. G. M. van Doorn. Jan Adriaan z. v. J. P. Hooftman en A. Bos. Arie z. v. G. J. de Bruin en J. Vermey. Ondertrouwd: Gerrit Neven 26 j. en Gij8bertha Boef 22 j. Johannes de Goey 24 j. en Agatha J. N. Agterof 25 i. Johannes M. van Leeuwen 25 j. en ecilia H. Molmans 20 j. Derk M. We er 28 j. en Marianne Bos 26 j. Jan truyk 19 j. en Dientje Vonk 18 j. Otto Jokter 24 j. en Jeanette J. de Wolf 21 j. Willem J. van Dijk 27 j. en Ma- Ja S. Meenk 22 j. Getrouwd: Dirk A. Wynands 26 j. n Louise D. Groeneveld 22 j. Abra ham de Vos 53 j. en Wilhelmina de .uyper 34 j. Overleden Aartje Lekkerkerker 87 wed. van P. D. Boer. Cornelia Sterk Neeltje Haaspot 35 j. echtgen. van 1. M. van Keeken. Matthijs M. Brak 9 Marianne G. N. v. d. Kieft. RIJPWETERING Geboren: Harco z. v. K. K. Schaafs- la en van H. J. Lindemulder; Elisa- oth dr. v. G. J. Noort en A. y. d. Mey- 3n; Nanda dr. v. J. Vianen en van I. v. Starkenburg; Ria dr. v. D. A. ingerland en van M. v. Kralingen; rendje dr. v. D. A. van den Oever vein J. W. Koekebakker. Overleden: Johanna Proost 82 jaar; endrik Cornells den Haan 8 dagen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Hendrika A. M., d.v. H. van den Berg en H. A. M. Koe- awijn; Astrid, d.v. C. J. van Rooden •n C. T. M. van Noort; René B. M., v. B. J. M. Zonneveld en C. J. Ne- ?rstigt. Ondertrouwd: F. J. Rijpkema en F. Stub be; T. van der Togt en J. E. a Groot. Getrouwd: C. M. Schouten en P. J. )uivenvoorde; A. J. Bouwmeester n E. Siebert; G. A. van Velzen en C. M. Warmenhoven. Overleden: Petrus van den Berg, 2 jaar, echtgen. van M. Geerlings; Jernardus F. M. van Beers, 60 jaar, ongehuwd. Landbouwer zette afrastering onder volle netspanning In de afrastering van de boom gaard van landbouwer L. in Deest (gemeente Druten) is een negenjarig kind van de familie Sengers dood aangetroffen. Landbouwer L. die nogal eens last had van kinderen die appels uit zijn boomgaard haalden, meende de af rastering van de boomgaard onder stroom te moeten zetten. Hij gebruik te daarvoor de volle netspanning van 220 volt. De politie en de arbeidsinspectie hebben de zaak in onderzoek. Internationals gedrukt Amsterdam, 13 aug. Het Dam rak heeft vanmiddag de beursweek afgesloten met lagere koersen voor de internationale waarden in een lusteloze markt. De handel had niet veel te betekenen daar het publiek, mede in verband met het naderende weekeinde terughoudend bleef. De kooporders waren dan ook dun ge zaaid waardoor het geringe aanbod van Amerikaanse zijde toch nog de overhand had. Ook de internationale arbitrage hield de beursboekjes prak tisch gesloten. De gisteren gepubli ceerde gunstige le halfjaarcijfers van de Kon./Shell-groep hebben totaal geen invloed op de koers van de aandelen gehad, het tegendeel is eer der waar. De koers voor Kon. Olie op 140.30 daalde 1.30 vergeleken met het voorgaande slotniveau. Philips zakte in van 118.70 tot 118.10 (119.70) hoofdzakelijk door Amerikaans aan bod. Unilever verloor zestig cent op 139.20. AKU was goed prijshoudend op 455, terwijl voor Hoogovens een twee punten lagere advieskoers werd opgegeven op 505. KLM, welke fonds gisteren in New York 3/8 dollar ho ger sloot, kreeg een hogere advies- koers op ca 140. De zwakke stem ming voor de internationale waarden was hoofdzakelijk het gevolg van het feit dat deze fondsen donderdag in Wall Street later sloten. Dit ontnam vandaag in Amsterdam praktisch alle kooplust. Vergeleken met de s!jt- koers van de vorige week bleef AKU vrijwel onveranderd, Hoogovens ver beterde circa vijf punten. Philips en Unilever daalden eén Kon. Olie cir ca IVj gulden. KLM steeg enkele guldens. Wall Street sloot donderdag voor die industriële waarden hoger, voor de spoorwegfondsen vast. De West- duitse beurzen waren vandaag nau welijks prijshoudend waardoor prak tisch niet gereageerd werd op de verhoging van het officiële disconto aldaar tot 4 (31/») pet De scheepvaartsector was Hcht verdeeld met weinig zaken. De cul tures lagen er wat verlaten bij. De staatsfondsenmarkt was vast, ook die van de obligaties Bank voor Ned. Gemeenten. De binnenlandse belang stelling voor de inschrijving op de 100 min. 6 pet obligaties Bank voor Ned. Gemeenten tegen 100 pet is zo ongekend groot, «tot voor de even eens grote buitenlandse belangstel ling maar heel weinig zal overblij ven, aldus de beurs. Men houdt dan ook reeds rekening met een zeer ge ringe toewijzing. vklujdMuaceHS AflTOfl LADAN LACE B'JND'Jr 28 LEIDEN REPARATIES AAN Kunstgebitten voor de buitengemeen ten 's morgens met bode mee, 's middags retour. GANGETJE 1 LEIDEN (hoek Breestraat) Telef. 24334, b.g.g 20234 maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van eLk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958 Le- Z Behangwerk. Wilt U uw kamers Laten behan gen? Bel dan eerst 25813, buiten kantooruren telef. i\982, en w|j komen kij ken en prijs opgeven. Keu ze uit 1000 dessins. Verf handel Pelikaan. Peli kaanstraat 27. Z Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen, Zuidbuurtse- weg 30. Zoeterwoude. tel. 01715—353. Z Balatum linofeit, lino leum, tapiflex, flexard. Keuze uit tientallen des sins. Vakkundig gelegd, v. d. Horst, Vijf Meiplein 36, tel. 22705, Leiden. Z Gevraagd: 1ste en 2de bediende. Banketbakkerij Zuilhof, Schoolstraat 4. Voorschoten, tel. 2512. Z 10 Rijlessen voor 47.50. Losse lessen 6.50 Fonkel nieuwe lesauto's. Gediplo meerde instructeurs. Bond sa utor ij school. De Centrale", telef. (01710) 24600. b.g.g. 22287 Z AutogaragL. schuurtjes 185.— Vraagt gratis prospectus. Hout bouw. Ubachs-Kerkrade. Z Nieuwe auto's zonder chauffeur. Opel Rekord, Opel Kadett, volkswagen en V.W. Samba-busje. Rij school en verhuurbedrijf Remmerswaal, Leiden, Utr. Jaagpad 16a, tel 21966 Voorschoten, Essenlaan 5. tel. 3924. Z Muzieklessen. Gitaar accordeon-, saxofoon-, trompet-, «clarinet-, uke- lele-, mandoline-, piano- electrische gitaar, oasgi- taar-, drumcursussen. In strument in bruikleen of op gemakkelijke condities. Muziekschool Zwaag (dir. J. Nederlof). Korevaarstr. 5, Leiden. Z Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. Z Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. Z 'n Horloge? 'n Klok? Koop bij vertrouwde vak mensen! Enorme keuze kwaliteits uurwerken, en onze prijzen vallen mee. Reeds voor 28 75 een 17 steens incabloc ancre- horloge! Prettige bedie ning. 100% garantie. Uur werkkliniek Gorthuis, al léén Lage Rijndijk 8. Z Uw bed als nieuw te rug als w|j dit overtrok ken hebben. In één dag klaar! 2-pers. vanaf 26.5(1 l-pers. vanaf 19 50 D< Kleine Winst Haarlem merstraat 51, tel. 24958. wasmac nines en centrifu ges met schoonheidsfout jes, dubbelwandig, volle garantie. Wasmachines vanaf 155.-. 210 -, 310.- De nieuwste Twinset Combi's vanaf 490.-, enz Firm. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Leiden. teL 24409. Z Vuren, beuken, eiken, mahonie, lim ba, afromosie en teaklatten in diverse dikten en breedten Wand platen en wand betimme ring. Ronde stokken, pro- Z Gediplomeerd Vamor- njschuol „Diana", 5 Mei laan 39, Leiden, tel. 40081. geeft rijles met volledige tarantie in de nieuwste imca's 1965. Z Gevraagd op klein con- fectieatelier: geroutineerde naaisters voor het ver vaardigen van japonnen en pakjes. Coutura, Bree straat 54, Leiden, telef. 01710—31020. Z Welke Antoniusvriend V.W. 1200 '60 cabriolet farmer carr., i.z.g.st. of Z Trouwauto's?? Ieder een is enthousiast over on ze nieuwste zwart of wit- ivoorkleurige bruidscou- pé's en 8-pers. Chrysler volgauto's. Ook U kunt deze bespreken bij H.G.T. alleen Zeemanlaan 12a, Leiden. Dir. De Jong, tel. 23055. Gevraagd in artsenge- zin met 3 kleine kinderen, waarvan de moeder veel weg moet zijn, een flink zelfstandig werkend meis je. liefst met huishoud school. Te bevr.: Nachte gaallaan 11, Leiden, telef. 50426. Z Ow adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos- tuums is fa. Sloos, Stille Rijn 11. tel. 20868. Be spreekt vroegtijdig! 2? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Z Wasmachineverhuur Eay. Huurt nu een was machine, blijvend in uw huis voor slechts 2.-. Cen trifuges 1.50 en 1.75 per week aan huur. Ook com binaties. Kan ook eigen dom worden. Bernharaka- de 23, telef. 32039. 2? Wij leveren voor uw tuin: polyester vijvers in vele maten, tuinbeelden, sproeiers, fonteinen, cen- trifugaalpompen, goudvis sen, karpers, waterplan ten, rotsen, flagstones. Tuinbouwbedr. C. L. Mul der, Haarlemmerweg 21 te Leiden, tel. 20550. Z Kapsalon L. van Ton geren vraagt: kapsters, goed kunnende permanen ten. Melden: Levendaal 104, Leiden, tel. 23612. 2? Direct gevraagd: Ijzer- werkers en monteurs. Hoog loon. Voor jeugdige personen aantrekkelijke regelingen met vakoplei ding, gedeeltelijk in dag uren. Belangstellenden te solliciteren onder no. 12647 bur. v. d- blad. 2? Koelkasten, 132 liter, 5 iaar garantie, pr|js 250 gld. A. C. van der Meer, Roeloffsstraat 15, Oude Wetering, tel. 01713—458. 2T Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte bediening. Druk werk-service Hafpa Haar- lemmerstr. 64, tel. 24185 me* MooMballetmeester Grigorowitsch een klasse apartl ome speciale verslaggever) Het optreden van het wereldberoemde Bolshoi-ballet voor de Neder landse televisie betekent stellig een culturele gebeurtenis van de eerste orde. De Russische dans is geen oppervlakkig en frivool tijdverdrijf; de aandachtige toeschouwer ontdekt er treffende karakteristieken in van het Russische ras en de wijze waarop het aan zijn gevoelens of die nu vrolijk of melancholiek zijn uiting weet te geven. Hoofdballetmeester Juri Grigorowitsch, die reeds menig tournee met zijn troep heeft gemaakt, verheugt zich ten zeerste over de belang stelling, die zijn gezelschap ook in Nederland geniet. RUSSISCH BALLET TOONAANGEVEND. De namen van talloze beroemde choreografen, sterdansers en bal lerina's leggen er getuigenis van af, dat Rusland op het gebied van de dans en het klassieke bal let in het bijzonder de toon aan geeft. Met de Russische balletten was inderdaad een uniek hoofd stuk begonnen in de historie an de dans, waarvan de invloed zich nu nóg over de gehele wereld laat voelen. Sinds het einde der vorige eeuw hebben de Russen een bijzon der aandeel gehad in de stichting scholen en formaties. Men behoeft hier slechts te den ken aan Serge de Diaghilef (1872-1929), die met zijn ballet naar Parijs trok. Wereldberoemde sterren had de Russische danswereld in Alexan der Volinine, Preobajenska en na tuurlijk Anna Pawlowa. De balletten hebben Rusland ingepalmd en de huidige situatie die ginds in de danswereld heerst, is van die aard om te ge loven, dat zij toonaangevend zul len blijven. Er bestaan ruim 40 theaters, wel ke zich bezighouden met de op voering van balletten en er zijn minstens 2.000 choreografische groepen werkzaam in het uitge strekte Rusland. VEEL TOURNEES. In de aan balletgroepen zo rij ke sowjet-unie vormt het ballet van het Bolshoitheater echter nog een klasse apart Balletmeester Juri Grigorowitsch, een nog vrij jonge man met een sympathiek, open gezicht vertelt ons dat zijn groep sedert 1956, toen een tour nee naar Engeland werd gemaakt, geregeld uitvoeringen in het bui tenland verzorgt „Wij hebben 230 balletkunctenaars in dienst Maar daaronder is zoveel groot talent, dat wij onze groep ge makkelijk in tweeën kunnen splitsen. In oktober vorig jaar was een deel van ons gezelschap op tournee in Romenië en Bul garije. Onder meer voerden we daar „Het Zwanenmeer" op in een zeer sterke bezetting. Maar tegelijkertijd brachten we dit bal let ook in Moskou, maar onze keus is zo groot dat ook deze uitvoering aan alle verwachtin gen beantwoordde." Gaat het Bolshoi-ballet veel op tournee? De heer Grigorowitsch zegt dat er geen dag voorbij gaat of een gedeelte van zijn troep zit in het buitenland. „Er zijn weinig plek ken op de wereldkaart aan te wij zen, waar ons gezelschap nog nooit is geweest Wij maakten on ze grootste tournees tot dusver naar de Ver. Staten, Frankrijk, België, Canada, Engeland, Aus tralië en Brazilië.'* 40 TEGELIJK. Heeft het ballet een groot reper toire? „Zeer zeker. Wij hebben onge veer 40 verschillende uitvoerin gen in ons repertoire opgenomen, op het ogenblik. Het zijn ballet ten die zeer verschillen in the matiek, muzikale gestalte en eer lijk gezegd in kwaliteit" Tot dit repertoire behoren klas sieke balletten als Zwanenmeer, Notenkraker, Doorn oosje (alle op muziek van Tsjaikofsky) Strawinsky's Vuurvogel en Pe- troeska en het romantische Gisè- le, waarmee destijds Anna Paw lowa haar naam vestigde. STERREN? Bezit het Bolshoi-theater sterren, die boven htm collega's uitto renen?" Juri Grigorowitsch pareert onze vraag met een tegenvraag: „Wat zijn eigenlijk sterren? Hier in het westen worden alleen de hoofd rolspelers sterren genoemd. Met deze definitie ben ik het helemaal niet eens. Natuurlijk beschikkc wtt over grote ballerina's als Ma- ja Pïiseezkaja ai Gaiina Ulano- wa, maar zij spelen niet altijd hoofdrollen. O nee. Zij krijgen die rollen, waarin zij hun talenten het beste kunnen ontplooien en dat kunnen heel goed bijrollen zijn. Wij hebben een uitstekende dan ser in Wladimir Lewaschow. Toch treedt deze man, die voor al in karakterrollen van bijzon der grote klasse is, bijna nooit in hoofdrollen op. Meestal vervult hij kleine rollen zoals Tybalt in Romeo en Julia, maar hierin bereikt hij dan ook een zelden geëvenaard meester schap. Wij zorgen er dus voor dat wij ook de kleine rollen goed be zet hebben, zodat geen criticus een zwakke plek in onze cast zal kunnen bespeuren." U hebt ook Westeuropese en Amerikaanse balletten aan het werk gezien? Hoe denkt u nu over uw eigen gezelschap, als u vergelijkingen gaat trekken? Heel zelfverzekerd antwoordt de Moskouse balletmeester: „Onze Bolshoi-troep is rijker aan karak teristieke talenten dan welk an der dansgezelschap ook." (Nadruk verboden)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 12