Staatshoofd van Pakistan doet beroep op India BETOGINGEN TEGEN GRIEKSE KONINGSHUIS Zuid-Korea stuurt 15 duizend man naar Zuid-Vietnam ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA ll er volgens haar nauwelijks enige serieuze aandacht aan het geschil wijdde. GEVECHTEN Bij gevechten met Pakistaanse „in filtranten" in de buitenwijken van Srinagar zijn vrijdag vier Indiase President Ajoeb Khan van Pakistan heeft een beroep gedaan op de politiemannen gewond. De „infiltran- Indiase regering om, nu het nog tijd is, tot een eervolle regeling van de ten" "">~ary toestand in Kasjmier te komen. waren ongeveer vijftig man sterk. Uit op gevangen genomen Pa- tn een boodschap ter gelegenheid van de herdenking van de stichting ^stomen «eyonden documenten was van xijn land drong het Pakistaanse staatshoofd er bij India op aan door drongen te zijn van de ernst van de toestand. „Jaren van onderdrukking hebben de hoop van het volk van Kasjmier, zijn bestemming te bereiken door over de eigen toekomst te beslissen, niet doen verflauwen", aldus Ajoeb Khan. ting, mevrouw Indira Gandhi, terug- WAARSCHUWING VAN INDIA gebleken, dat het vliegveld en het radiostation van Srinagar de voor naamste doelen waren. Volgens officiële kringen in Srina gar hebben Pakistaanse aanvallers bij Baramoela, ongeveer 56 km ten noordwesten van Srinagar, vrijdag gekeerd van een reis naar Kasjmier, grote verliezen geleden. Een Indisch zei gisteren in Nieuw Delhi, dat de parlementslid, dat twee dagen in bevolking in dat gebied met de auto- Kasjmier is geweest, zei dat de in- T sprake van een opstand was. Zij he- Premier Sjastn van India heeft kelde de houding van de secretaris. riteiten samenwerkt en dat er geen filtraties al zes of zeven maanden geleden waren begonnen en dat het aantal infiltranten op vier k vijf- vrijdag in een radiorede over de ge- generala der Verenigde Naties, die duizend wordt geschat, vechten in Kasjmier gezegd: „Ge weld zal met geweld worden beant woord en agressie tegen ons zal nim mer succes hebben. Wanneer Pakistan de gedachte koestert een stuk van ons gebied met geweld te annexeren dan, moet dit land zich nog eens bedenken", aldus Sjastri. De Indiase regeringsleider zei, dat gewapende infiltranten in burger kleding de bestandslijn hadden over schreden en dat deze „nauwelijks verholen door Pakistan georgani- in verschillende delen van Grieken- Het onwrikbare standpunt van Pa- oeerde aanval" als zodanig tegemoet- ian(j zyn vrijdagavond anti-royalistische pandreoe heeft enige verwarring in getreden diende te worden. betogingen gehouden. In Athene trok- zijn partij de Unie van het Cen- De Indiase minister van voorlich- ken drieduizend mensen In optocht trum gebracht. Vijfentwintig frac- door de straten onder kreten als „de- tieleden stonden al aan de kant van de mocratie, democratie", totlat de politie demissionaire premier Novas en 26 hun last gaf zich te verspreiden. Te anderen hebben te kennen gegeven dat Saloniki in het noorden van het land de toestand hun zorgen baart en dat kwamen tienduizend aanhangers van zij zich op hun houding zullen bera- de verenigde democratische-Iinkse par- den. Mogelijk zullen ook zij besluiten tij (EDA) bijeen. Ook nu weer werd Papandreoe in de steek te laten. *s geroepen „Die Duitse (koningin-moe- der Frederika) moet gaan" en „Dood Nederlandse vrachtauto in Frankrijk uitgebrand Papandreoe heeft na zijn gesprek Een Nederlandse vrachtauto vrijdagochtend in Angerville, bij Pa rijs, na een botsing met een Franse aan de Yankee-gangsters). Ook In He- Van "^stèren" niet dé"konine ^ezeed toerwagen in brand gevlogen en ver- k]jon ftn Kreta werd een anti-rnvaHs- J f Koning gezegd, nield. Ook de reiswagen brandde uit. t7sche biieeSo^sr^houden ?at ,de5afW«fing zijn eisen even- De uit Den Haag afkomstige chauf- bijeenkomst gehouden. tueel met alleen de troon m het ge_ feur, de heer W. H. A. Veugelers, dlnS brengt, maar ook kan leiden tot bleef ongedeerd De chauffeur van Een Griekse krant, waarvan de een volksfront van Centrum en links, de autobus kwam in de vlammen eigenaar een vurig aanhanger van oud- premier Papandreoe is, verscheen vrij- dagavond met een extra-editie, waar- Doden en gewonden op de weg Bij een verkeersongeluk op de rijksweg Amsterdam - Hoevelaken in de gemeente Baarn zijn vannacht twee inwoners van Boxmeer om het leven gekomen. Het zijn de negen tienjarige P. J. Jansen, die waar schijnlijk de verongelukte wagen be stuurd heeft, en de achttienjarige J. A. M. van de Berg. Omtrent vier uur vannacht zijn ze met hun auto (vermoedelijk met grote snelheid) op een naast de rij baan geparkeerd staande bus gere den. De beide inzittenden werden uit de wagen geslingerd en liepen zeer ernstige hoofdwonden op. Op weg naar het ziekenhuis in Baarn zijn beiden overleden. Omtrent de oorzaak van het ge beurde tast men in het duister. Nie mand is van het ongeval getuige ge weest. De bus stond op een parkeer- strook en was goed verlicht. Vrouw lag dood in woning Vermoedelijk verscheidene dagen heeft in een woning in Zaandam een vrouw dood op bed gelegen zonder dat iemand hiervan wist. Nadat ken nissen tweemaal vergeefs hadden aangebeld bij de 63-jarige mevrouw M. Lenior-Kruiver, verschafte de po litie zich toegang tot de woning. Ze trof de vrouw dood in bed aan. Uit een lijkschouwing van de G.G.D. bleek, dat de vrouw was overleden aan een hartaanval. Dat niemand iets heeft gemerkt van de dood van de vrouw is te verklaren uit de omstandigheid, dat ze zich alleen in huis bevond. Haar kinderen wonen niet in Zaandam en haar man lag in het ziekenhuis. Mevrouw Lenior had weinig contact met haar buren. Zon dagavond had ze voor het laatst be zoek gehad. Schiphol: Scheepsbouwer Cor Verolme, die voor zijn vertrek naar Djakarta, vertelde president Soekarno te zullen uitnodigen naar Nederland te komen voor een bezoek aan zijn werven. Vliegtuig in Brazilië neergestort Bergingsploegen zijn op weg ge gaan naar het oerwoudgèbied in de Braziliaanse staat Matto Grosso, waar een verkeersvliegtuig, een Curtiss Comander C 46 van de Bra ziliaanse maatschappij „Paraense", met acht passagiers en vier beman ningsleden verongelukt is. Donder dagavond had men het laatste radio- sein opgevangen van het toestel, dat de lijn tussen de steden Cuiaba en Porto Velho bevloog. De 12 inzitten den verloren het leven. Lady Churchill raakte haar auto kwijt Lady Spencer-Churchill, de 80-ja rige weduwe van Sir Winston, raak te ook haar auto kwijt. Vier dagen nadat pseudoglazenwassers uit haar woning voor ruim 15.000 gulden aan juwelen hadden gestolen, ging men er met haar voor het huis gepar keerd staande wagen vandoor. De auto werd later in de Londense wijk Chelsea teruggevonden. in werd gemeld dat Stephanos Stepha- ncpoelos, plaatsvervangend leider van de Centrum-Uniepartij, zaterdag een nieuwe opdracht inzake de vorming van een kabinet zal accepteren. De ko ning zocht maandag j.l. Stephanopoe- los al aan als kabinetsformateur, maar de parlementsfractie van de Unie van het Centrum verbood hem, daarop in te gaan. Papandreoe schijnt het ini tiatief te hebben verloren nu de ver deeldheid in zijn partij hoe langer hoe groter wordt. Koning Constantijn tegen nieuwe verkiezingen Oud-premier Papandreoe heeft ge dreigd, dat hij met alle middelen zal trachten de democratie te herstellen nu de koning zijn eis: h(j weer pre mier of nieuwe verkiezingen, heeft afgewezen. De koning heeft hem mee gedeeld dat hij Papandreoe geen werkmeerderheid in het parlement meer heeft en dat in de huidige ge spannen atmosfeer verkiezingen uitge sloten zijn. Politieke waarnemers zien de toe stand als ernstig. Zij zijn van oor deel, dat koning Constantijn tegen nieuwe verkiezingen is omdat daarbij de troon in het geding zou komen. Amerikaanse vliegtuigverliezen Met 101 tegen 1 stem, bij twee onthoudingen, heeft de nationale ver gadering van Zuid-Korea zich ak koord verklaard met het zenden van een divisie militairen naar Zuid- Vietnam voor de strijd tegen de Vietcong. De divisie zal 15.000 man tellen. Verwacht wordt dat het eerste con tingent regiment mariniers eind augustus of in september naar Zuid- Vietnam zal vertrekken. Bij de stemming in het parlement was de oppositie niet aanwezig. Zij heeft gisteren en bloc haar ontslag ingediend als rotest tegen het stre ven van de regering de betrekkingen met Japan te normaliseren. Volgens Amerikaanse kringen zijn in de loop van vrijdag vijf Ameri kaanse vliegtuigen boven Noord- Vietnam neergeschoten. De toestel len voerden verkenningsvluchten uit. Zij napien niet deel aan de grote aanvallen op de lanceerbases voor raketten ten zuiden van Hanoi. De toestellen werden door conven tionele wapens neergeschoten, aldus een militaire woordvoerder. Drie van de vijf vliegers konden worden ge red. Men vermoedt dat de vierde is gesneuveld en dat de vijfde gevan gen is genomen. Zuid Vietnamese strijdkrachten heb ben in de Mekong-delta meer dan 250 leden van de Vietcong gedood, zo is van militaire zijde in Saigon meegedeeld. De vijand werd door grondstrijdkrachten en uit de lucht bestookt. In Hanoi is bekend gemaakt, dat er in de loop van donderdag en vrij dag zeven Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten, die doelen in Noord-Vietnam aanvielen. EVACUATIE De Noordvietnamese regering is begonnen met de evacuatie van ge bieden, die het meest blootstaan aan bombardementen van de Amerika nen, zo heeft de correspondent van het Poolse persbureau, die pas in Hanoi is geweest, gemeld. Duizenden mensen en complete ziekenhuizen en bibliotheken werden elders onder gebracht. Zwerm bijen jaagt paniek op voetbalveld Een zwerm bijen heeft paniek ge zaaid op een voetbalveld waar twee clubs uit de Brazilaanse staat Pa rana tegen elkaar speelden. De naar schatting vierduizend toeschouwers moesten hals over kop vluchten, achtervolgd door de woedende „Afri kaanse bijen", die nog maar pas wa ren geïmporteerd vanwege hun hoge honingproduktie. De wedstrijd zal worden overgespeeld. Bij een verkeersongeluk op de weg Hooghalen-Woonoord „Schat tenberg" is de 55-jarige heer R. Eding, voorwerker bij het staatsbos beheer in Hooghalen om het leven gekomen. De heer Eding, afkomstig uit Oosthalen, reed met zijn motor van een bosweg af de straatweg op, toen een auto passeerde, bestuurd door de heer M. uit Bussum. Er ont stond een botsing waarbij de heer Eding zo zwaar werd gewond, dat hü tijdens het vervoer naar het zie kenhuis overleed. Personenauto vloog van de weg Op rijksweg E-9 bij Meerssen in Zuid-Limburg is vannacht tegen twee uur een personenauto van de weg gevlogen na een botsing, waarbij nog twee auto's waren betrokken. De bestuurder, de 44-jarige ver tegenwoordiger F. van Vuuren uit Maarheeze, kon na veel inspanning uit het wrak worden gehaald. Hij bleek op slag te zijn gedood. Zijn echtgenote, twee dochters en een zoon, alsmede een ander inzittend kind, raakten zwaar gewond en moesten in een ziekenhuis te Maas tricht worden opgenomen. FRED KAPS NAAR INDONESIË Op speciale uitnodiging van de di rectie gaat wereldgoochelkampioen Fred Kaps uit Utrecht de komende drie weken voorstellingen geven in hotel Indonesia te Djakarta. Het is niet voor het eerst dat Kaps zijn kunsten in Indonesië vertoont. Van 1947 tot 1950 bevond hij er zich tijdens de politionele actie als jong militair. Ook toen al trad hij als goochelaar op, zij het voor de Neder landse troepen. Hij bekwaamde er zich dermate, dat hij bij zijn terug komst in het vaderland in 1950 met een tijdens het internationale goo- chelconcours de wereldtitel bemach tigde. Houtmarktbrug verdwijnt Binnenkort zal de Houtmarktbrug aan het einde van de Langegracht, zijn verdwenen. De brug verkeert in slechte staat en kan niet meer als KIND GEDOOD BIJ AFRASTERING ONDER VOLLE NETSPANNING Deest: Het negenjarige jon getje Sengers, dat dood is aan getroffen bij een afrastering van een boomgaard. Het hek werk zou onder de volle net spanning van 220 volt hebben gestaan. Een meisje op de ongeluks plaats bij de afrastering van de boomgaard, waar het negen jarig jongetje Sengers dood is aangetroffen. ophaalbrug worden gebruikt. Boven dien is de vaart door de Langegracht al geruime tijd niet meer mogelijk. Op maandag 16 augustus zal wor den begonnen met de sloop van de oude brug. Daarvoor in de plaat» komt een dam. die van een bestra ting zal worden voorzien. De hiermee verband houdende werkzaamheden zullen ongeveer een maand in beslag nemen. Gedurende deze periode zal het verkeer door borden worden omgeleid. Bij een verkeersongeluk, dat gis teravond laat gebeurde op de Zwolse weg bij Kampen, is de 42-jarige mevrouw N. van der Wal uit Kam pen op slag gedood. Ze zat in een personenauto, bestuurd door de 46- jarige aannemer J. Huberts uit Mep- pel. Tijdens een inhaalmanoeuvre kwam deze in botsing met een taxi, bestuurd door de heer G. Stoel uit Kampen. De aannemer werd zwaar gewond in het Kamper ziekenhuis opgenomen. De taxichauffeur raakte licht gewond. VOORSCHOTEN BLIJDE GEZICHTEN OP BIJDORP De 25 chronische zieken, die op Hut- ze Bijdorp verblijven hebben weer 2 prachtige dagen achter de rug. Don derdagavond hield de heer A. G. Leen- ders, verbonden aan de voorlichtings dienst van de K.L.M. een interessante lezing over het Paul Kruger Wildpark in Zuid-Afrika. Met lichtbeelden gaf hjj visuele inhoud aan zijn lezing. In de pauze zorgde het Trio Ricardo voor een welkome afwisseling door het ten gehore brengen van Zuid-Amerikaan se muziek. Vrijdagochtend om 11 uur arriveerde de bisschop van Rotterdam, Mgr. M. A. Jansen. De bisschop werd toegespro ken door de aalmoezenier pater A. Volk en de zusters van Bijdorp zongen een welkomstlied. In zijn toespraak richtte de bisschop zich tot alje zie ken, waarna hij ieder de hand drukt® en hen voorzag van een presentje. In de namiddag werd een wandel tocht gemaakt met de zieken naar de plaatselijke weekmarkt op de Voor straat en vervolens werd de nieuw bouw in Adegeest bewonderd. Gister avond werden de zieken een half uur lang onthaald op draaiorgelmuziek en om 8 uur trad de Nutstoneelgroep voor het voetlicht met het spel „Help, ik leef" van John Tolly. Gouden Leeuw-toernooi. Pro gramma voor zondag a.s. 12.00 uur BMTRouwkoop, hoofdterrein. 12.00 uur LisseMMO, 2e terrein. 1.30 uur SJCSVLV, hoofdterrein. 14.30 uur PostaliaVerburch, 2e terrein. Opgave scheepsberichten Ondei de rubriek ..Scheeps berichten' vermelden wij gaar ne de gegevens van het schip waarvoor u zich interesseert Indien zich onder uw gezins leden familieleden ot Kennis sen zeevarenden bevinden die op hnn reis wilt volgen, schrijf ons dan een briefkaart met de naam van het betref fende schip Regelmatig znllen wij dit dan onder „Scheepsbe richten" opnemen Verandert de betrokkene van schip dan is het natuurlijk wel noodzakelijk ons de naam van het nienwe schip op te geven en telkens het oude te laten

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11