Een nieuwe, Oude tante van Charley Medische diensten VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HAAT, LIEFDE EN WROK REX - Tegen het einde Hand een dubbel spel heeft gespeeld, wordt hij verstoten. Maar daagt Buf falo Bill hem uit tot een tweegevecht, omdat Gele Hand hem van leugens had beschuldigd. Hoewel Buffalo Bill de overwinnaar is, doodt, hy Gele Hand niet, omdat hij gekomen is om vrede te brengen. Hierdoor heeft hij het vertrouwen van het CAMERA - Het oeroude verhaal ding, waarbij Danny de door hem opperhoofd weer gewonnen, waarna van „Charlie's Tante" is wederom kennelijk zo geliefde rol van on- kij en kolonel Peterson met Wijze in een nieuw jasje gestoken. Ditmaal handige, uiterst verlegen en ver- yos een nieuw vredesverdrag slui- in een uitbundig paars gewaad, tederende minnaar speelt. Hoe het ten waarin deze tante - die, kan het allemaal afloopt moet u zelf maar van spanning en mooie na- leuker, een man is - rondfladdert gaan zien. tuuropnamen houdt, zal aan deze en gek doet. Erg vermakelijk is het Qe füm js een „klassieker" van film zijn hart kunnen ophalen. KFC- niet De film pretendeert zeer ko- Danny Keye. Veel humor, een vleug- keuring: 14 jaar. misch te zijn, maar is in feite nau- je romantiek, met enige dwaze scè- welijks als zodanig te betitelen. Bo- nes, waarin hij zich helemaal uit- vendien is het thema, dat op zich- leeft Het is al een oude film, niet zelf inderdaad zeer „komisch" kan gen van zijn beste, maar van een zijn, bijzonder slecht en weinig ori- goed gehalte. Dana Wynter vormt gineel uitgewerkt en hier en daar een uitstekend tegenwicht in haar - zelfs onsamenhangend. De altijd rol van de vrouw van de generaal. Amerikaanse burgeroorlog teisterde lachende, charmante en zingende Toegankelijk voor 14 jaar en ouder. Apache Charriba de omgeving van Peter Alexander biedt ook weinig Ford Benlin. Als hij een pleister- afwisseling, ook al steekt hij zich CD A TVTMlTTVJTAï? plaats uitmoordt en 3 jongens ont- dan in een jurk. In die toestand is Sr'iVilllli.riUE, voerd, besluit majoor Dundee tot hij nog het meest acceptabeL Wat WIT Tl WF^T een strafexPec*itie. Hiervoor heeft mooie opnamen van Wenen, wat w "L01" hij vrijwilligers nodig. Hij hoopt ook gladde, vlot gezongen liedjes, char- AVONTUREN op de steun van zijn vroegere mede" mante meisjes, die de hele film door cadet Tyreen, die als kapitein der niets anders dan dat moeten zijn, T zuidelijken gevangen zit. Voor dat wat kwasi-onhandige jongens, een LIDO - Buffalo Bill houdt zich in maj00r Dundee met Charriba af geforceerd woedende pa, een stun- opdracht van president Grant in de kan rekenen gebeurd er echter wel telige huisknecht, een ongenaakbare »Indian Creek op (die onder be- het een en ander. Zijn mannen lij- schatrijke, jonge weduwe zijn de heer van het S1", °PPerh?ofd Wijze den stevige verliezen, hij wordt ver- entourage van „Charlie's Tante", die Yos staatJ _?m het door hem enige uefd op de doktersweduwe Teresa, zelfs als pretentieloos, passief ver- Jarenx geleden gesloten vredesver- er wordt gedeserteerd en platge- maak geen sukses te noemen is. drag tussen Wijze Vos en de blan- brand en er ontstaat ruzie tussen ken te vernieuwen. Het wordt hem Dundee en Tyreen, die tenslotte echter niet gemakkelijk gemaakt sneuvelt. KFC-keuring: 14 jaar. door een eerzuchtige jonge hoofd man, Gele Hand genaamd, die het pnAT amp ATT17C oude opperhoofd van de macht wil i IxIFIAJInItA llILo beroven. Van de „Saloon"-eigenaar TRIANON heeft de dolle rolprent LUXOR - Een geschiedenis, die Monroe krijgt Gele Hand wapens in ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze zich afspeelt in de tweede wereld- ruil voor zakjes „geel zand", waar- wereld" ook deze week op het pro- oorlog De Engelse generaal McKin- hjj vele malen het fort van gramma staan. 14-Jarigen of ouderen ley kondigt een verbod af voor alle kolonel Peterson aanvalt, die ook kunnen haar gaan zieh. Men lette militairen om de kampementen te voor de vrede vecht. Monroe komt echter op de gewijzigde aanvangs- verlaten. Twee Amerikaanse solda- °P het idee om de dochter van Wijze tijden van de voorstellingen, ten waarvan één de soldaat Ernie Vos, Silver Moon, te ontvoeren en STUDIO brengt nogmaals (voor Williams (Danny Kaye) komen er de schuld op de soldaten van het de 10e week reeds) de Zweedse film toch uit daar Ernie een voortref- fort te schuiven. Dit lukt hem en „Lieve, lieve John". De katholieke felijk imitator zich uitgeeft voor de het vredesverdrag tussen de india- filmkeuringscentrale achtte toelaat- generaal ende ander voor zijn nen en blanken dreigt verloren te baar voor volwassenen, chauffeur hoewel hij helemaal niet gaan- Dit wordt echter op het laatste In Studio vraagt ook de vakantie kan rijden. Door de ondeskundigheid ogenblik vermeden door de tussen- lilm voor jong en oud: „Nieuwe van de laatste gebeuren er vlak bij komst van Buffalo Bill, die de ont- avonturen van Dik Trom" ieders be de kazernepoort de vreemdste din- voerde Silver Moon veüig thuis- langstelling. Deze film draait des gen met de jeep, zodat beiden ge- brengt. Nu het uitkomt dat Gele morgens om half elf. arresteerd worden. Daar valt de - Bisschop van Rotterdam op ziekenbezoek KFC-keuring: alle leeftijden. EEN VERLEGEN GENERAAL WASSENAAR enorme gelijkenis op met de gene raai, zodat besloten wordt Williams voor de generaal te laten doorgaan. Wat Williams niet weet, maar later wel aan de lijve ondervindt, is, dat ZONNIGE UITGAANSDAG VOOR nazispionnen trachtten Mc.Kinley WASSENAARSE BEJAARDEN uit de weg te ruimen. Williams is een dodelijk verlegen De ongeveer 300 Wassenaarse be en bepaald niet moedige figuur. De jaarden, die gisteren hun jaarlijkse generaal was een gerenommeerd uitstapje gemaakt hebben met het vrouwenjager. Zijn vrouw zat in Comité Autotocht Ouden van Dagen Canada, dat was dan één geluk voor 0nder voorzitterschap van de heer J. b. en w. hebben destijds aan de Williams. Maar net toen hij bezig j M Wiegman, hebben eht wat het provincie het verzoek gericht de door was een nogal opdringerig vnen- weer betreft bijzonder getroffen. Het deze in het plassengebied geprojec- dinetje van de generaal weg kxjJ- programnia van deze rit de dertig- teerde rijwielpaden en met name het gen, Kwam aiens vrouw <.E>ana st6j die het comité sinds haar oprich- rijwielpad dat geprojecteerd is in de Wassenaar bij de brandweerkazerne aan de Pieter Twentlaan, waar de traditionele „croquet tot besluit" werd aangeboden. WARMOND BROMFIETSEN OP RIJWIELPADEN Wynter) onverwacht terug. Tussen ti +ii' na rrtüncon An+nrilrVolf TinVl organiseerde was Hofpolder en de Henmeerpolder om KORTE GOLF t hee landers dan anders. Meestal wordt te zetten in wandelpaden. Indien een langzamerhand een liefdesverhou- een rit gemaakt naar een gedeelte dergelijke omzetting niet te verwe- van het land, waar van veel natuur- zenlijken zou zijn, hebben zij ver schoon te genieten valt. Deze keer zocht de rijwielpaden te verbieden heeft het comité de bejaarden eens voor gemotoriseerd verteer waarbij kennis willen laten maken met iets speciaal gedacht wordt aan een ver van de industriële ontwikkeling in bod om de rijwielpaden te berijden Ongeveer 300 demonstranten het Europoortgebied. met bromfietsen met ingeschakelde hebben donderdag in Californië een In vijf autobussen en 25 particu- motor. trein met soldaten voor Vietnam tot liere auto's vertrok het gezelschap Thans hebben Gedeputeerde Sta- stoppen gedwongen uit protest tegen gistermorgen omstreeks half negen ten medegedeeld dat het verzoek de Amerikaanse interventie in dat uit Wassenaar vanaf de Lange Kerk- kennelijk betrekking heeft op het in land. Twee jonge vrouwen, die de dam, waar het traditionele snoepje het plassengebied ontworpen rijwiel- trein ingegaan waren voordat deze voor de dames en het rokertje voor pad. ten oosten van de Kagerplassen weer vertrok, werden licht gewond, de heren waren uitgedeeld. Via Rot- en de Henmeerpolder. Deze paden, Drie tot de tanden bewapende terdam wred naar Pernis gereden, aAdus, dit college, maken respectieve- bandieten hebben op Sardinië woens- waar het gehele gezelschap de gast lijk deel uit van de ry wielroute van dagavond vier auto's aangehouden was van de Esso raffinaderij. In twee Je Ruigkade nabij Hoogmade via de door de weg met stenen te versper- groepen werd een rondrit over het Kaagnaar Lisse en het Langeveld ren en de inzittenden van geld en enorme terein van de raffinaderij J*1®1 zijtak van de buurtschap Zeven- juwelen beroofd. Drie vrachtwagens gemaakt. Terwijl de eerste groep huizen westwaarts naar de Zijl weg ondergingen hetzelfde lot. rondreed genoot de tweede groep in en va^ het rijwielpad van Warmond Een 27-iariee Siciliaan gehuwd de kantine van de raffinaderij van over de westelijke rand van de Ka- Een Z7-jarige Mcmaan, genuwa koffie met eebak gerplassen. Aangezien de paden van een^Tari^vriè^mettr&Mwen I" de bussen, waarin de rondrit hrt Provinciaal rijwielpadenplan spe- en een 7™ge gemaakt werd zorgden gidsen voor het toenshsch verkeer met r.j- vrouw zich als zijn moeder voor te een interessante toelichting. De be- doen. Voor de burgerlijke stand ge- jaarde bezoekers kregen wat docu- bruikte hij de naam van zijn vriend, mentatie mee en een speldje, een vrijgezel. Alles ging goed totdat waarmee ook de bejaarden zich zeer de vriend zelf in het huwelijk trad. verrast toonden. Blijkbaar zijn in Bigamist en „mamma" zitten nu in Nederland alle oma's en opa's ook de ceL ingeschakeld in de verzamelwoede Ongeveer duizend Zuidkoreaan- se mijnwerkers zullen dit jaar in uujunaavia jtxixx M Omstreeks half 12 was het be- Westduitse steenkoolmijnen tewerk zoek aan de raffinaderij geëindigd worden gesteld. Volgend jaar komen en werd een rondrit gemaakt over er nog eens duizend. Er werken al Roozenburg en Voorne-Putten. In 2900 Koreanen in de Duitse my nen. Oostvoorne stonden in twee restau- Premier Tsjombe van Kongo is rants de tafels gedekt voor een kof- donderdagochtend in Brussel aange- fietafeL 's Middags werd de verken- komen voor besprekingen met de ningstocht over de twee eilanden Belgische minister van buitenlandse voortgezet. Tegen vijf uur waren de zaken, Spaak, en zou 's avonds naar eerste deelnemers weer terug in Münehen doorreizen en dan via Bonn en Brussel naar Leopoldstad terug- keren. De meer dan honderd Indone sische ministers krijgen nieuwe epau letten van zuiver goud, meldt het Djakartaanse dagblad „Gelora Indo nesia". Zij krijgen ook een pet met een embleem van hetzelfde edele metaal. Vier gemaskerde mannen heb ben donderdag een juwelier in Lon den beroofd van kostbaarheden tot een waarde van naar schatting tus sen 350.000 en 500.000 gld. De dief stal ging zo snel, dat niemand in de op dat ogenblik drukke winkelstraat er erg in had. Het aantal slachtoffers als ge volg van de zware stormen, die deze week Chili troffen is gestegen tot 42. Meer dan 100 mensen liepen ver wondingen op en ten minste 20.000 mensen hebben geen dak meer bo ven het hoofd, aldus een officiële mededeling. Zes schoten zijn donderdag avond gelost op de Britse nazi-leider John Tyndall. De kogels vlogen door de ruit van de kamer boven het Londense hoofdkwartier van de na zistische „Groter Engeland"-bewe- ging. Tyndall, die aan een bureau zat wierp zich op de grond. Hij werd niet getroffen. In Tokio is vrijdag op 65-jarige leeftijd overleden Hajato ïkeda, voormalig eerste minister van Japan. Na op 4 augustus aan een gezwel in de keel te zijn geopereerd kreeg ïke da een longontsteking welke hy niet meer te boven ie gekomen. Hedenmorgen heeft de op de Koningin Julianalaan te Voor schoten een ongeval plaatsge vonden, waarbij een bestelbusje, komende van de richting Den Haag door een uit Zweden af komstige Citroën werd aangere den. Het Volkswagenbusje reed op een voorrangsweg, toen de Zweedse automobilist voorrang wilde nemen, zoals hij dat in zijn eigen land gewend is. Dit keer echter met de gevolgen, zoals die op de foto te zien zijn. De materiële schade was aanzienlijk, persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. In Huize Bijdorp te Voof schoten zijn een aantal chronisch zieken, die daar een lichamelijke en geestelijke va kantieperiode doormaken. Vanmor gen kwam mgr. M. A. Jansen, bis schop van Rotterdam een bezoek aan de deelneemsters brengen. Hier is de bischop in gesprek met mej. Kop pen uit Voorschoten en zo te zien was het een heel genoeglijk onder houd. wielen en bromfietsen beogen te die nen en de rijwielpaden bovendien nog een onderdeel vormen van de doorgaande toeristische rijwielroutes, dus via bestaande paden en wegen kan aan het verlangen van de ge meente Warmond niet voldaan wor den. Het is zeer te betwijfelen of een en ander ten goede zal komen aan de rust van de plassen. Wil men in deze gemeente het uiter lijk van een woning veranderen bijv. door het aanbrengen van andere ra men, het maken van een dakkapel of andere vernieuwingen die ten doel heb ben de woning meer aantrekkelijk te maken, dan moet hiervoor eerst het advies worden ingewonnen van het In stituut voor Stad en Landschap van Zuid-Holland. De raad was van oor deel, dat met deze kleine bouwaanvra- gen onnodig veel tfld en moeite ge moeid is omdat het slechts gaat om bouwwerken die op zich zelf of in ver band met de omgeving van onderge schikte aard zijn en dat hierom het advies van een welstandscommissie overbodig is. Hij besloot derhalve de bouwverordening dienovereenkomstig te wijzigen, maar deze wijziging kon niet de goedkeuring wegdragen van Gedeputeerde Staten. Van dit niet goedkeuringsbesluit is de raad in beroep gegaan by de Kroon doch ook deze instantie heeft haar goedkeuring aan dit besluit onthou den. In het desbetreffende Koninklijk Be sluit wordt o.m. gezegd dat de beoor deling of bouwplannen op zichzelf of in verband met de omgeving al of niet van ondergeschikte aard zijn, aan de welstandsdeskundige dient te worden voorbehouden aangezien deze beoor deling geheel in het estetische vlak ligt, terwijl daarbij de bouwkosten van een plan veelal geen maatstaf kunnen en behoeven te zijn en dat derhalve de verplichting tot het inwinnen van ad vies van de welstandscommissie on verkort gehandhaafd dient te worden. Het ligt thans in de bedoeling van B. en W., daarbij gesteund door de raad, aan de voorgestelde wijziging 'n andere redactie te geven in het ver trouwen dat dan wel goedkeuring zal worden verkregen, zodat dan hierme de aan het verlangen van velen tege moet kan worden gekomen. Vooral de bouwers zijn erg nieuwsgierig naar het resultaat van dit nieuwe pogen. NOORDWIJK BEZWAARSCHRIFT VERGUNNINGHOUDER De heer H. van Rhijn, wonende Vuurtorenplein 2 te Noordwijk, heeft een bazwaarschrift ingediend tegen de hem opgelegde aanslag in het ver gunningsrecht 1965-1966, ad 13.25 -. Bij een controle op de verstrekte gegevens, in opdracht vam b. en w. uitgevoerd door het verificatiebu reau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, bleek het niet mogelijk de in de aangifte vermelde cijfers aan de administratie te toet sen, als gevolg van een niet gesplitste boekhouding van slijterij en groot handel. Aanleiding tot deze controle was de geringe omzet van de slijterij in verhouding tót vier andere slijte rijen ter p laatse, alsmede de mening van b. en w., dat de verplaatsing van de noodwinkel aan het Want veld naar het winkelcentrum Vuurtoren- plein tot een grotere omzet heeft ge leid. Het bureau adviseert voor het be drijf van Rhijn een vergunningsrecht te berekenen, overeenkomende met gelijkwaardige zaken. B. en w. adviseren afwijzend te be schikken op het bezwaarschrift- Financiering opritten brug in Rijnsburgerweg Op 18 september 1962 is door de raad een krediet beschikbaar gesteld van 115.000 voor de reconstructie van het gedeelte Rijnsburgerweg vanaf de Herenweg tot de Jan Zwa- nenbrug. De gemeente Rijnsburg zou het werk voorbereiden en aanbeste den. Nadat het werk was aangevangen zegden Ged. Staten toe de kosten in haar geheel uit het tertiair wegen fonds te vergoeden. De bouw van de nieuwe Jan Zwanenbrug zou door het Hoogheemraadschap van Rijn land worden gefinancierd. Rijnland accepteert, zoals nu blijkt, de kosten van de opritten niet en heeft derhal ve de gemeente Rijnsburg medege deeld, dat zij de kosten daarvan ad 57 000 zal moeten dragen. Aangezien de noordelijke oprit tot de brug in Noordwijk ligt, hebben b. en w. van Rijnsburg Noordwijk verzocht de helft van deze kosten ad 28.500 te dragen. B. en w. ach ten dit verzoek redelijk en adviseren goedkeurend te beschikken. Tevens zullen zij trachten dit project gefi nancierd te krijgen uit het tertiair wegenfonds, er op rekenend, dat dit verzoek zal worden ingewilligd. NIEUWE-WETERING ORANJEFEESTEN INGEZET Evenals in vroeger jaren had men een grote consumptie-danstent op het feestterrein geplaatst, waarin tevens de Oranjefeesten werden ingezet met een gewaardeerde cabaretavond. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer C. v. d. Luit, sprak een ope ningswoord. Hierna was het woord aan het cabaretgezelschap „De Opti misten" o.l.v. de heer A. Barmentlo. De vlotte conférence v. Henk Steen- voorden bracht de vereiste stemming om het gehele programma vlot te doen verlopen. Inderdaad mag het een verdientse genoemd worden, dat het gezelschap zich zo volledig aan het interieur wist aan te passen. Al moest er wat geïmproviseerd wor den, voor deze mooie zomeravond was deze tent nu toch wel een ge zellig interieur om het geheel te doen slagen. Maar bij een langdurige stort bui. maar misschien dat het door de talrijke aanwezigen zeer ge waardeerde cabaret dan ook de naam van „De Optimisten" had. Ook de muzikale omlijsting o.l.v. Jan de Graaf met medewerking van een 5 man tellende gitaar-combo en de zes musici in het orkest „The Game Bre kers", mocht met ere worden ge noemd. Bij het gezellig samenzijn na afloop zat de stemming er reeds be hoorlijk in en dat gaf dan ook alle vertrouwen voor de viering in de komende dagen, waarvan heden de kinderspelen de meeste belangstel ling zullen krijgen. Op het feestter rein waren reeds vele vermakelijkhe den opgesteld, zodat het ook hier in de komende dagen een zeer gezellige drukte kan worden. LEIDEN EN OMGEVING komen- van Smallenburg. Voor zuster zde artsen: Koudekerk. J. L. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, Leidschendam Dkt. S. P. Per- tel. 50481; N. D. Verhoef. Zoeterw. quin, Venestraat 24. tel. 3510. Tand- Singel 4, tel. 32505; F. Brand, Zo- arts: 070—543055. WGK: W. Pijper- cherstraat 1, tel. 26946; J. van Leeu- laan 59, tel. 4161. Ziekenauto: telef. wen, v. d. Brandelerkade 28, telef. 3923. ?2412\ B„.^ftISwijotSiJ?sc!niSaa,n Lisse - Dkt. N. Bet, Nassaupark 18. tel 34779, B.g.g. 22222. Apotheek 43 tel 3996 Voor tandarts zie Sas- Van Dnesum, Mare 110, tel- 20406. senheim. Zaterdagmorgen van 8-12 uur voor spoedeisende gevallen ook Zuider Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Dorpsstraat 127, Nieuw- Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. k00p teL 01725—103. 23553- Nieuwveen zie Langeraar, voor Alkemade en Leimuiden Dkt. zr. zie Langeraar. GlansbeekPeeklaan 22 Oude Wete- Noordwijk Dkt. B. de Beer, ring, tel. 01713—511; dkt. Brinkhorst Wantveld 1, tel. 2751. WGK: Gemeen- o,7?,ensne.an at 6' Leroulden. te"* schappelijk Wijkcentrum, tel. 2338. 01721 269. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, tel. Wösten, Kerkstr. 28, tel. 025332285. 2113. Wijkverpl. zr Borsboom, telef. Voor tandarts zie Sassenhedm. WGK: 2086. Veearts J. van Oosterom. Hazerswoude zie Leiderdorp. Voor zr. zie Koudekerk. Rusthof 1, tel. I Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, telef. 53865. Hillegom Dkt. J. J. van den An- Oegstgeestse Apotheek alleen zater- del, Van den Endelaan 123, tel. 5417. dagmorgen geopend. Voor zondag zie Voor tandarts zie Sassenheim. Apo- Leiden, theek Hillegomse Apotheek, Hoofd- Rijnsburg straat 76, tel. 5272. WGK zr. M. C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. zie Katwyk aan den Rijn. Sassenheim Tandarts A. H. Dis- Katwijk aan den Rijn Dkt. W. J. selkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532 Louwerse, tel. 5805. Apotheek: Kon. 3166. Dkt. W. J. de Graaff, Hoofd- Julianailaan 18, tel. 4370 en Prince- straat 167, tel. 8479. straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Voor apotheek zie Katwijk aan den Rijn. koudekerk aan den Rijn Voor 02532 6140. Valkenburg zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. H. Lempers, Julianalaan 82, telef. dokter zie «Leiderdorp. Wijkverpl. zr. Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, telef. Voorschoten Dkt. W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 01714505. Bij ongevallen aan de Tandarts G. M. Mamschot, Pauwen- Rijndijk teL 01714—278.. Langeraar en Woubrugge straat 1, melden om 9.30 uur. Apo theek „Voorschoten", J. Nooter, tel. 01729—104. Wijkverpl Ml' 2525- Langeraar: zr. Verhaar, tel. 01722Wassenaar Dkt. 345, b.g.g. 02976—245. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 Leiderdorp Dkt. H. Blauwen- de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apo- dnaad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. theek: Wassen. Apotheek, Schouw- 01714—208. Apotheek: R. van Breectweg 32, teL 2402.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4