"MM: viSJüoyjunmTAD BEURSOVERZICHT Marktberichten Weerbericht VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURAN1 !Hsr& Europese titel voor Van Swol De 28-jarige Amsterdamse techni cus Kick van Swol is vandaag offi cieus Europees kampioen in de Shar- pie-klasse geworden. De Amsterdam mer eindigde in de laatste wedstrijd, die vandaag op de Westeinderplas- sen werd gehouden als achtste. Daar er nog een protest loopt, is het kampioenschap van Van Swol nog slechts officieus. De 34-jarige drukker bij de Roto gravure H. Fasseur uit Leiden wilde gistermorgen om 11.05 een papier opstopping tussen de snij cilinders van de vouwmaohine van een diep druk-rotatiepers verhelpen. Daarbij liet hij de machine langzaam draai en, waardoor hij met de vingers be kneld raakte. Slechts door gedeelte lijke demontage kon hij bevrijd wor den. Door de E.H.D. is hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Een 15-jarige wielrijdster uit Lei den gaf gisteren om 17.15, toen zy de kruising naderde van het Leven- daal-Korevaarstraat geen voorrang aan een scooter. Zij werd aangere den, viel en liep een hersenschud ding en een pijnlijke rechter knie op. Zij werd naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Eveneens door een scooter werd aangereden in de Morsstraat gisteren om 13.05 een 7-jarig meisje uit Leiden. Zij stak de straat over zonder op het verkeer te letten. Met een hersen schudding en enige schaafwonden werd zij naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Jubileum van de heer Epskamp Op 1 september a.s. zal de heer J. J. Epskamp, procuratiehouder en chef afdeling inkoop en administratie bij de N.V. Hollandsche Constructie werkplaatsen te Leiden, zijn 40-jarig jubileum bij deze firma vieren. In verband daarmede zal donderdag 2 september een receptie gehouden worden in restaurant Van der Hey- den, Breestraat 85, alwaar gelegen heid zal zijn van 16.30 tot 18.00 uur de jubilaris geluk te wensen. Prof. Rüter, hoogleraar te Leiden, overleden In Leiden is op 58-jarige leeftijd overleden prof. A. J. C. Rüter, hoog- ltraar in de vaderlandse geschiede nis aan de rijksuniversiteit te Lei den en directeur van het internatio nale instituut voor sociale geschiede nis. Prof. Rüter, die op 14 maart 1907 in Delft werd geboren, studeerde in Leiden geschiedenis en Nederlandse letteren. In 1935 promoveerde hij tot doctor op een proefschrift getiteld „De spoorwegstakingen van 1903, een spiegel der arbeidersbeweging in Ne derland". Van 1931 tot 1941 was prof. Rüter leraar bij het middelbaai' onderwijs. Van 1935 tot 1940 was hij weten schappelijk medewerker van het in ternationaal instituut voor sociale ge schiedenis, waarvan hij later direc teur is geworden. Sedert 1946 was hij hoogleraar in de vaderlandse geschie denis. In 1960 verscheen van de hand van prof. Rüter het boek „Rijden en sta ken - de Nederlandse Spoorwegen in oorlogstijd". De begrafenis geschiedt op maan dag 16 augustus op de begraafplaats „Het Groene Kerkje" in Oegstgeest. VIT HET VICTORIE-KAMP WOENSDAG 7.30 werden we wak ker, stonden op en wasten ons. Er waren twee jarigen, n.l. Anneke Brugman en Lies de Groot. Bij het ontbijt kregen zij een cadeautje, evenals Inez Verhoeven, die zondag jarig was geweest. Ter ere van de jarigen kregen we allemaal een'eitje en een beschuitje. Om 11 uur stapten we op de fiets en gingen we op weg naar het bos. Onderweg kwamen we de heer en mevrouw Bergers tegen, alsook de heer De Wekker, die ons een bezoek brachten. We gingen naar het vennetje, dat we twee dagen ge leden ontdekt hadden. Het ven was erg ondiep en modderig, maar toch gingen er een paar het water in. Een paar voetbalenthousiasten speelden een partijtje met de heer Bergers. We speelden ook verstoppertje in het bos, maar dat was geen doen, daar het bos erg groot was. Bij het avond eten kregen we een rollade en een toetje, bestaande uit pannekoeken met jam, wat we aan de jarigen te danken hadden. De volgende morgen gingen we voor de tweede keer deze week naar het zwembad. Daar hadden we een loods voor ons apart om te ontkle den. We doken al gauw het water in en waren de eerste drie kwartier zoet. Daarna smeerden we ons in met allerlei soorten zonnebrandcrè mes en probeerden zo bruin moge lijk te worden. Een groep jongens klom zó op elkaar, dat het een pyra- mide moest voorstellen. Bettie Schef- fers bood aan er bovenop te klim men, maar dat durfden de jongens niet aan. Later volleybalden we met een stel jongens, waar we vreselijk slecht bij afstaken. Onderhand werd het tijd om naar huis te gaan. Door het zwemmen hadden we een reuze- honger gekregen, er bleef geen krui mel over. 's Avonds gingen we op de tractor van de boer het land in. Zoals de meeste nachten sliepen we weer erg laat in. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus, zn van J. Bo- diljn en A. Brandt, Ilona Paulina Su sanna, dr van P. A. van Basten en T. J. Heitbrink, Ewalid Robertus, zn van W. A. Vogels en W. A. Donker voort, Johannes Anton, zn van J. Henzen en J. A. Tegelaar, Adrianus Stefanus Maria, zn van J. P. M. van der Hoeven en S. A. J. v. d. Berg, Andries Andricus, zn van T. Reumer- man en S. J. Smits, Petrus Hubertus, zn van J. Bekooij en J. Matters, Si mon Cornelds, zn van H. van Duijn en C. A. van Beelen, Frans Theodoor, zn van D. Brussee en J- P. Tebrugge. Ondertrouwd: H. van Devivere en M. M. van der Willigen, A. van Kal keren en S. Viele, A. Immink en J. Buitendijk, G. A. M. Deijkers en J. M. Kramer, J. T. de Wit en A. C. M. G- M. Kohlbeck, J. Spies en C. Slie- rings. A. van der Nagel en G. J. W. Filippo, E. v. d. Zeeuw en C. M Snoek, B. van Hoven en B. H. Draaij- er, H. A. J. M. ter Haar en C. Verheij, J. A. Dietz en E. J. Verhoef, F. J M. Chaudron en S J. Kooien, J. H. Was senaar en C. Neuber, B. Houwen en I. van Driel, E. J. Ruwaard en J. H. Roozendaal, J. Bekooij en A. S. van Hove, G. Honsbeek en J. G. de Roode. Getrouwd: T. J. Hagestein en M. E. van dien Berg, T. M. J. van Driel en M. Bouscholte, A. A. J. Flippo en C. Laven, B. Horsman en H. W. van den Buuse, W. A. M. Bremmer en M. Le pelaar, B. Ouwerkerk en M. J. Be kooij. F. Tuijthoff en A. C. v. Loef. FILM IN „VOLKENKUNDE" Zondag a.s. 15 augustus des mid dags om 3 uur wordt in het Rijks museum voor Volkenkunde aan de Steenstraat een kleurenfilm vertoond over de Papoea-houtsnijder Matje- mosh. De film zal door dr. A. A. Gerbrands worden ingeleid. LFIDERDORP Wedvlucht St. Denis De Leider- dorpse postduivenver. „De Rijnklie- vers" hield op 8 augustus een wed vlucht vanaf St. Denis. De afstand was 390 km en in concours waren 365 duiven. De uitslag was als volgt: 1 Gebr. Kok; 2 J. Verstraaten; 3 Gebr. Kok; 4 A. G. Holland; 5 H. Bonneur; 6 D. de Ridder; 7 J. Bran- tenaar; 8 J. van Lierop; 9 J. Brante- naar; 10 H. Bonneur. Gemeenteraad van Hazerswoude weet nog geen bewoner voor burgemeestershuis Het ls nog steeds niet bekend, wat er gaat gebeuren met de voormalige hurgemeesterswoning tVarnaarkade te Hazerswoude. Ongeveer anderhalf jaar staat de woning nu al leeg, maar ook na deze periode valt er nog niets definitiefs over te zeggen. Dat bleek donderdagavond althans ttydens de openbare raadsvergadering In het raadhuis, toen wethouder H. van Rijn de heer H, de Groot (CHU) desge vraagd moest mededelen, dat deze „nare zaak" nog niet de oplossing heeft gekregen, waar men zo reikhalzend naar uitziet. Uit het betoog van wethouder H. v. R\jn bleek, dat de gemeenteraadsleden eertijds door b. en w. zijn gepolst, welke bestemming zij aan deze woning wensen te geven. Hieruit is gebleken, dat verhuur de meesten het meest ge schikt voorkomt. Maar hieromtrent heeft wethouder Van Rjjn inmiddels zo'n week of vijf geleden contact op genomen met de commissaris van de koningin, van welke zijde nog geen de finitief advies is uitgebracht. Overigens schijnen verscheidene per sonen wèl belangstellijing te hebben om de woning aan de Burgemeester War- naarkade te bewonen. Wethouder H. van Rijn tijdens de raadsvergadering: „Verschillende ma len wordt er getelefoneerd of komen er brieven ten gemeentehuize binnen, waarin de koop of huur van de woning wordt aangesneden. We weten echt nog niet, wat er staat te gebeuren, nee, we kunnen nog niets doen. Ik ben het met de heer De Groot eens: het huis kan zo niet leeg blijven staan: het vliegt achteruit Aldus was het antwoord van de heer Van Rijn op een vraag van raadslid H. de Groot, die dat lange leeg staan van de woning maar een pijnlijke zaak vond. Hoger subsidie voor ziekenauto. Enige raadsleden wierpen zich op ten gunste van de heer L. H. G. van Ooyen, die onlangs een 35000.— kos tende nieuwe ziekenauto In exploitatie heeft genomen. Genoemde heer Van Ooyen heeft zich tot b. en w. gericht met het verzoek te willen bevorderen, dat in de exploitatiekosten een bijdra ge wordt verleend door de gemeente. Dat exploitatietekort bedraagt per jaar 3500.en b. en w., overtuigd van de noodzakelijkheid van een zie kenwagen in de gemeente, kwamen bij de raad met het voorstel een bijdrage toe te kennen berekend naar een be drag van 2000.per jaar. De heer F. Kouwenhoven, sprekend namens de gehele KVP-fractle, had, zo zei hij, van het college een ander voorstel verwacht. Een bijdrage van 2500.voor een jaar achtte hij meer verantwoord. De CHU'er H. de Groot vroeg zich af, wat de consequenties zijn, wanneer een bijdrage van 2000 wordt verstrekt. AR-raadslJd P. de Vo gel wees er vervolgens op, dat de zie kenwagen van de heer Van Ooyen nu ook wordt gebruikt voor vervoer van zieken uit het dorp, hetgeen vroeger niet het geval was. „Ik kan met de heer Kouwenhoven meegaan in zijn zienswijze, temeer, omdat de heer Van Ooyen een exploitatiebegroting moet overleggen en het voorstel geldend is voor een jaar." Toen de heer C. Matze (AR) nog had vernomen, dat de eventuele bijdra ge van de gemeente Koudekerk zal worden verdisconteerd in het bedrag van 2000.kwam wel aan het licht, dat de raad de heer Van Ooyen een bedrag van 2500.wil toekennen. Wethouder L. M. de Boer althans toon de hiervoor begrip en stelde, in over leg met burgemeester en collega-wet houder, derhalve 'n bedrag van ƒ2500 voor. En dat was juist, wat de raads leden wildenBesloten werd in de zen nog, dat een eventuele bijdrage van de gemeente Koudekerk zal vloei en naar de kas van de gemeente Ha zerswoude. Gereformeerde kerk niet aan Zuidsingel. Voordat de raadsleden overgingen tot verkoop van grond aan de Zuidsin gel voor de bouw van elf bungalows, gaf de heer H. de Groot (CHU) z(jn verwondering te kennen over de aan wezigheid van de ter tafel liggende voorstellen. Hij memoreerde, dat inder tijd bij de vervaardiging van plan Zuid II geen rekening was gehouden met de bouw van een gereformeerde kerk. Wethouder H. van Rijn zeide, dat er indertijd geen rekening is gehouden met de eventuele bouw van een gere formeerde kerk, omdat er geen sprake van was. Bovendien: er is nimmer een aanvraag om grond ingediend in die tijd. Om terug te keren bij de verkoop van grond voor de bouw van bunga lows: de plannen om een kerk langs de Zuidsingel te bouwen zijn definitief van de baan. De kerk komt elders te staan (tegenover molen Nieuw Leven). Dus: verkopen we de grond niet, dan blijft de grond braak liggen". Nu de kerk dus zal worden gebouwd op grond, waar oorspronkelijk veertien woningen zouden verrflzen, is dit geen aangelegenheid van de gemeente, doch van een particulier, zo viel uit het ant woord van de heer Van Rijn te beluis teren. ,,B. en w. hebben er geen be zwaar tegen, dat de gereformeerde kerk daar zal worden gebouwd." aldus de wethouder. Maar daarna vernam hij van de raadsleden, uitgezonderd de heer De Groot, dat er geen bezwaren bestaan de kavels grond voor de bouw van bungalows te verkopen tegen prij zen die variëren van 33.500.— en f 40.000.—. De goede Sint. Betreffende een verzoek om mede werking van het bestuur der Vereni ging tot stichting en instandhouding van een School met de Bijbel aan de Rijndjjk bepleitte AR-raadslid P. de Vogel b(j b. en w. niet te zeer als een goede sint te gaan optreden. „De be staande behoeften dienen terdege te worden onderzocht," zo zei hij en in dit verband sloot de heer Kouwenho ven zich bij hem aan. De gevraagde medewerking werd niettemin toch toe gezegd. Handen aan de lijn. Er zijn in Hazerswoude blijkbaar heel wat honden, die mens en zichzelf in gevaar brengen. Enige raadsleden suggereerden b(j b. en w. om met het voorstel te komen, dat in de bebouwde kom de honden dienen te worden aan gelijnd. Aandacht zal ook worden besteed aan de verkeerssituatie bij het kruis punt Gemeneweg-Dorpsstraat. Tevens wordt er steeds naar gestreefd woning wetwoningen toe te wijzen aan perso nen, die hiervoor financieel bezien in aanmerking komen. NOORDWIJK HET WAS GEEN MUIS! Een jonge Noordwijkse schone maakte dezer dagen een angstig en vreemd avontuur mee. Toen zij zich 's avonds na een vermoeiende dag ter ruste begaf en zich net onder de dekens had neergevleid, hoorde zij geritsel op haar kamer. Daar reeds eerder een muisje in de appartementen van de woning gesignaleerd was, knipte zij het licht aan en speurde zij vanuit het veilige bed naar het storend ongedierte. Wie beschrijft haar schrik, toen zij onder het ledikant keek en daar geen muis zag, maar. een man, 'gehuld in pyama. Te verbouwereerd om te gillen, informeerde zij kordaat wat hij daar te maken had. De jongeman gaf echter taal noch teken en ver dween ijlings door de kamerdeur. Een nader onderzoek wees uit, dat het een Duitse mede-gast was. Hij is, na door de recherche verhoord te zijn, over de grens geleid. WEER OPENGEBROKEN AUTO'S Weer kwamen verschillende mel dingen binnen, dat geparkeerd staan de auto's 's nachts waren openge broken en dat waardevolle goederen waren verdwenen. Nogmaals wordt er op gewezen in auto's, welke ge durende de avond of nacht op straat worden achtergelaten, geen beschei den of voorwerpen van waarde te laten liggen. Hotel- en pensionhou ders en andere logiesverstrekkers worden verzocht hun gasten hierop te attenderen. ONGELUKKIGE VAL Een 38-jarige vrouw uit Voor schoten, die met een Solex-bromfiets op de Nieuwe Offemweg te Noord- wijk reed, raakte waarschijnlijk met het voorwiel de brommer van haar man en kwam te vallen. Zij sloeg met het hoofd tegen de trottoirband en liep een schedelbasisfractuur op In ernstige toestand moest zij naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den worden overgebracht. JONGE TIMMERLIEDEN GEDUPEERD Toen een nog jonge timmerman van de firma Van der Klauw uit Noord wij kerhout 's morgens vroeg op de bouwerij verscheen, die zijn patroon uitvoert aan Duinschoten in het Langeveld, kwam hij tot de ont dekking, dat de schaftkeet was open gebroken. Een kist, waarin gereed schappen van hem en van een zieke collega waren opgeborgen, bleek te zijn verdwenen. De beide jonge vaklieden zijn door deze dieftsal zwaar gedupeerd. Voor een bedrag van ongeveer 400- aan gereedschappen zijn zij kwijt. De recherche stelde een uitgebreid on derzoek in, doch tot heden ontbreekt elk spoor van de dader (s). MOTORRIJDER ONDER VRACHTWAGEN Op de Lageweg te Noordwijk vond in de nabijheid van het SJC-terrein een verkeersongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. Een 21-jarige monteur uit Sassen- heim botste met zijn motor, tegen een vrachtauto, welke plotseling links afsloeg. Hij schoot met de motor onder de wagen en brak een been. De motorrijder is naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. De vrachtauto werd bestuurd door een chauffeur uit Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE HET PARACHUTE-SPRINGEN De sky-divingclub „The Flying Dutchman", parachutisten die zich uit sluitend toeleggen op de vrije val, gaat zaterdag en zondag in de omgeving van de vlieghaven van J. M. v. d. Lught aan de Hogeveenseweg demon straties geven. Zaterdagmiddag om twee uur gaan de para's van start van uit hun Cessman-toestel, om dan tot zonsondergang telkens met drie man tegelijk een sprong te ondernemen. De „Flying Dutchman" is een ver eniging, waarvan de Amerikaan Steve Harry Groff, als arts stage makend in het Rotterdamse Zuiderziekenhuis, de leiding heeft. Wellicht zal er zater dagmiddag wel enige belangstelling be staan voor deze spectaculaire vorm van parachutespringen, ,,'t Is alleen te hopen, dat het gewas in de omgeving van mijn bedrijf niet wordt bescha digd", aldus de heer De Lught. „St. Bernadus". Zondagmiddag om twee uur spelen de eerste elftallen van de voetbalverenigingen „Meer burg en „St. Bernardus" op het ter rein van laatstgenoemde vereniging een vriendschappelijke wedstrijd. De baten hiervan komen ten goede aan de kas van de bejaardensociëteit in de Groenendijk. In de pauze zal op officiële wijze het tweede terrein van St. Bernardus in gebruik worden gesteld. Internationals gedrukt Amsterdam, 13 aug. Het Dam rak heeft vanmiddag de beursweek afgesloten met lagere koersen voor de internationale waarden in een lusteloze markt. De handel had niet veel te betekenen daar het publiek, mede in verband met het naderende weekeinde terughoudend bleef. De kooporders waren dan ook dun ge zaaid waardoor het geringe aanbod van Amerikaanse zijde toch nog de overhand had. Ook de internationale arbitrage hield de beursboekjes prak tisch gesloten. De gisteren gepubli ceerde gunstige le halfjaarcijfers van de Kon./Shell-groep hebben totaal geen invloed op de koers van de aandelen gehad, het tegendeel is eer der waar. De koers voor Kon. Olie op 140.30 daalde 1.30 vergeleken met het voorgaande slotniveau. Philips zakte in van 118.70 tot 118.10 (119.70) hoofdzakelijk door Amerikaans aan bod. Unilever verloor zestig cent op 139.20. AKU was goed prijshoudend op 455, terwijl voor Hoogovens een twee punten lagere advieskoers werd opgegeven op 505. KLM, welke fonds gisteren in New York 3/8 dollar ho ger sloot, kreeg een hogere advies- koers op ca 140. De zwakke stem ming voor de internationale waarden was hoofdzakelijk het gevolg van het feit dat deze fondsen donderdag in Wall Street later sloten. Dit ontnam vandaag in Amsterdam praktisch alle kooplust. Vergeleken met de s! ut koers van de vorige week bleef AKU vrijwel onveranderd, Hoogovens ver beterde circa vijf punten. Philips en Unilever daalden één Kon. Olie cir ca 1V« gulden. KLM steeg enkele guldens. Wall Street sloot donderdag voor die industriële waarden hoger, voor de spoorwegfondsen vast. De West- diuitse beurzen waren vandaag nau welijks prijshoudend waardoor prak tisch niet gereageerd werd op de verhoging van het officiële disconto aldaar tot 4 (3'/t) pet. De scheepvaartsector was licht verdeeld met weinig zaken. De cul tures lagen er wat verlaten bij. De staatsfondsenmarkt was vast, ook die van die obligaties Bank voor Ned. Gemeenten. De binnenlandse belang stelling voor de inschrijving op de 100 min. 6 pet obligaties Bank voor Ned. Gemeenten tegen 100 pet is zo ongekend groot, diat voor de even eens grote buitenlandse belangstel ling maar heel weinig zal overblij ven, aldus de beurs. Men houdt dan ook reeds rekening met een zeer ge ringe toewijzing. LEIDSCHENDAM De Oranjefeesten De komende Oranjefeesten op 16, 17 en 18 sep- terhber a.s. zullen in afwijking van het vorig jaar, niet gehouden wor den op het Kennedyplein, maar op de speelweide achter het raadhuis. HOOGMADE GAAT DE CORNELIS SPRONGH-BRUG VERDWIJNEN? Deze brug, welke in de twintiger jaren is gebouwd en de toen bestaan de houten brug over de Zuid-Zuid er vaart in de verbindingsweg Hoog- made-Leiderdorp heeft vervangen, is voor het thans steeds toenemende wegverkeer (waarbij de vorig jaar ingelegde Holland middelroute van de ANWB ook 't nodige bijdraagt) 'n grote hindernis geworden. Ged. Sta ten van Zuid-Holland overwegen thans deze brug te gaan vervangen en hiervoor in de plaats een dam met duiker aan te brengen, waar tegen bezwaren kunnen worden in gediend. Deze vervanging moge een goede verbetering voor het verkeer op de weg gaan betekenen, voor de agrariërs, die dagelijks van deze wa terweg gebruik maken om bij hun hierachter gelegen landerijen te ko men, is zij niet rooskleurig. Zij wor den genoodzaakt naar andere moge lijkheden uit te zien. NIEUWKOOP Ondertrouwd: H. Oppedijk 23 j. en H. Leeman 22 j. J. A. van Engelen 25 j. won. te Alphen aan den Rijn en T. G. M. Leliveld 24 j. G. J. v. d. Voorn 28 j. en M. J. C. Aartman 23 j. J. A. Wahle 22 j. won. te Zevenhoven en J. A. U. Twaalfhoven 22 j. M. C. Knflf 23 j. en C. M. Leliveld 21 j. Gehuwd: E. Leegwater 21 j. won. te Aalsmeer en M. H. Koster 22 j. S. de Roofl 44 j. en H. E. W. Timm 40 j. Medegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: DEZELFDE TEMPERATUREN Licht tot half bewolkt en droog weer. behoudens een geringe kans op een onweersbui in het zuiden van het land. Zwakke tot matige wind tussen oost en zuid. Weinig verande ring in temparatuur. T WEER IN EUROPA De weerrapporten van hedenmor- LEIDEN. 13 augustus, VEE Stieren 7: 3.70-4.10-4.30, rustig; melk koeien 80: 1060-1385-1530, rustig; vet te koeien 320: 340-400-435, stug; vare koeien 32: 625-950-1275, rustig; vette klaveren 153: 2.90-3.20-3.40, kalm; nuchtere kalveren: 3: 200-240-270, kalm, minder aanvoer; vette schapen 480: 90-105-115, stug; fokschapen 110: 110-130-150, redelijk; vette lamme ren 1062: 95-105, stug; zeugen 52; schrammen 124; biggen 580: 50-55- 60, stug; paarden 2; geiten 6. Aan voer totaal 3011. LEIDEN, 13 aug. Kaas. Aange voerd 11 partijen Goudse kaas en 2 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas extra kwal. tot 3.37, le kwal. tot 3.33. Leidse kaas le kwal. tot 3.10. Handel lui. LEEUWARDEN, 13 aug. Kaas Commissinoteringen: Goudse kaas 2.552.56; Edammer kaas 2.382.39 en broodkaas 2.392.40. Handel: re delijk. RIJNSBURG, 12 aug., Bloemen Am. anjers: Fara Diba 1300-1500; Harvest Moon 1400-1800; Sim rood 900-1400; Dusty 1300-1400; Sim rose 800-1300; Sim wit 900-1300; Elisabeth 600-900; Gladiolen: Gemengde 460- 720; Mem Day 510-620; Leeuwenhorst 460-610; Gold Dust 410-580; Hoch- somer 420-570; Jenny Lint 320-510; Oscar 460-530; Life Flame 380-490; Happy End 320-380; Sneeuwprinses 380-560; Dahlia's gemengde 580-630; Glory van Heemstede 560-610; Ko- chelsee 510-600; Gerry Hoek 520-590: Ornithogalum 200-380; Asters enkel 440-520; Asters rozen 400-510; Bouw man 380-420; Catanance 220-260; alles per 100; Segatum 44-58; Flox 40-56; Distels 80-95; Zinnia 40-50; Anemo nen 20-33 per bos. R'VEEN, 12 aug. Bloemen Free- sia's 1842, Ornithogalum 1345 Gladiolen 1555, Colvilleis 211.05. Anemonen 10—20, Snijgroen 2277, Asters 2144, Dahlia's 2685. Vio lieren 1345, Liatrix 2272, Phlox 2036, Goudsbloemen 1018, Tros- chrysanten 4097 per bos, idem ge plozen 1332 p. st. Am. Anjers Sim Rose 615, Sim Rood 714, Sim Wit 812, Arthur Sim 813, Keef er 11— 12, Tangerine 918, Orchid Beauty 29, G. J Sim 1013, Rozen Baccara 1828, Super Star 1319, Carla 18 27, Elisabeth 1625, Valeta 11—17, Carol en Garnette 47 per stuk. LEIDSCHENDAM, 12 aug. Eieren. Aangevoerd waren 73700 kipeieren. De noteringen waren: 4500 eieren no. 018.20—18.60, 11200 eieren no. 1 17.90 —18.50, 21100 eieren no. 2 17.70— 18.45, 17600 eieren no. 3 17.10—17.50, 12200 eieren no. 4 14.9015.40, 3800 eieren no. 5 13.0013.45, 2000 eieren no. 6 10.0010.60, 1300 kneus 9.00 14.00, 166 eende-eieeren 13.60. Handel vlug. gen 7 uur luiden HELSINKI zwaar bew. 16 7 STOCKHOLM zwaar bew. 28 11 OSLO onbewolkt 22 11 KOPENHAGEN onbewolkt 20 13 ABERDEEN zwaar bew. 16 12 LONDEN onbewolkt 26 14 AMSTERDAM licht bew. 20 12 BRUSSEL onbewolkt 24 12 LUXEMBURG licht bew. 23 10 PARIJS licht bew. 26 11 BORDEAUX onweer 33 17 GRENOBLE licht bew- 29 14 NICE licht bew. 19 FRANKFORT onbewolkt 22 10 MüNCHEN onbewolkt 21 6 ZüRICH onbewolkt 22 10 GENèVE onbewolkt 24 11 LOCARNO zwaar bew. 26 18 WENEN onbewolkt 20 7 INSSBRUCK onbewolkt 23 6 BELGRADO onbewolkt 22 8 ATHENE onbewolkt 32 24 ROME onbewolkt 28 15 BARCELONA half bew. 28 20 MADRID zwaar bew. 34 19 MALLORCA onbewolkt 35 20 LISSABON licht bew. 26 16 PAUZE Morgen: Vigilie van Maria Hemel vaart. Mis: „Voor uw gelaat smeken alle groten des volks(uit psalm 44). Terwijl we met de rug tegen een zon beschenen varkensschuur zaten, ver dwenen onze gedachten spoedig in het blauw van het uitspansel en wa ren in een ommezien het heelal voor bij. Er is dan niets meer. Verder be hoeven onze gedachten niet te gaan, want er komt nooit iets meer. In dat. totale niets drijft iets en dat is het heelal en in dat heelal wonen wij. Nu moet men goed begrijpen, dat van dit hele geval, waar we zelf in zitten, niemand iets begrijpt. Er is geen verklaring voor. Maar als we daar geen verklaring voor hebben, is het niets bijzonders dat we b.v. voor de hemelvaart van Maria geen ver klaring kunnen geven. De schepping zit veel geheimzinniger in elkaar dan wij bevroeden. Het geloof geeft hier meer licht dan de wetenschap. PV ZZEL Nr. 527. Hor.: 1 werktuig, 5 gaffel vormige stutpaal, 7 rund, 8 plaats in Gelderl., 10 ontgonnen land, 11 lid woord, 12 plaats in Zeeland, 13 voor zetsel, 14 taaie aardsoort, 15 hap, 16 boom, 17 bereide dierenhuid, 18 trus tee (afk), 19 vrucht, 21 eenmaal, 22 muzieknoot, 23 paard, 24 zeezwaluw. Vert.: 1 inwendig deel van een vis, 2 spil van een wiel, 3 ontzaglijk, 4 verstand, 5 voornaamw., 6 kleine ro zijn zonder pit, 9 lidwoord, 10 hoe pel, 11 leed (ZN), 12 pluim van een vogel, 13 zwak, 14 inhoudsmaat, 15 dier, 17 leeg, 19 per expresse (afk), 20 plaats in N.Brab., 21 boom, 22 titel (afk). Oplossing nr. 526. Hor.: 1 Tonge ren, 9 mee, 10 are, 11 An, 13 ten, 15 p.e., 16 nop, 18 log, 20 doos, 22 gal, 24 reis, 26 tot, 29 stop, 31 si, 32 in, 34 slem, 36 lus, 37 Onan. Vert.: 2 om, 3 net, 4 geel, 5 ra, 6 erp, 7 neen, 8 hand, 12 Noor, 14 nog, 17 poes, 19 gat, 21 sits, 23 los. 25 solo, 27 tik, 28 pil, 30 pen, 33 nu, 35 ma. PUNT Da's lang geleden, zeg. Is er in die tussentijd nog iets belangrijks gebeurd?

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3