Vakantieweek voor zieken in „Bijdorp" BISSCHOP KOMT OP BEZOEK AUSTRALIË EN INDIA ERKENNEN SINGAPORE ORDENING NODIG IN ZIEKENHUISWEZEN Opstand in Kasjmier? Indonesische voorwaarden voor einde van confrontatie-politiek De Zuidfranse bosbranden Is Katwijkse kotter te lichten Pakistan bevestigt, India ontkent Adenauer over De Gaulle De Griekse crisis Speurtocht naar zoekgeraakte Duitse jongen DONALD DUCK WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 OUDHEIDKUNDIGE BODEM VONDSTEN BIJ FRIEZENVEEN In het bosrijke „Voss en Bosch" bij Vriezen veen zijn grafheuvels ontdekt uit de vroege bronstijd (omstreeks 1600 jaar vóór Chr.). In het nabij gelegen Wierden (Overijssel) zijn bij rioleringswerkzaamheden vondsten gedaan uit de brons- en ijzertijd. Men heeft er steenkisten en urnen gevon den. De rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek te Amersfoort heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld en zal in de directe Vrijdagmorgen zal de bisschop van omgeving in deze grafheuvels proef- "j -- - gravingen verrichten. Programma Huize „Bijdorp" in Voorschoten herbergt vanaf vandaag 25 gasten. Dit zijn en dominee wordt verzorgd, opge- chronische zieken en bedlegerigen, die een week vakantie tegemoet gaan, nomen, hen aangeboden door de Zonnebloemactie „Harten Vijf". Deze actie stelt hen in staat een week lang vakantie te hebben en daardoor eerder als gast dan als patiënt behandeld te worden. Het is voor de tweede maal, dat huize „Bijdorp" deze gasten ontvangt. De vakantieweek, die er vorig jaar werd gehouden, bleek zo goed te voldoen, dat ook ditmaal van de ruimte, die dit Rotterdam, mgr. M. Jansen, een be- pensionaat in de grote vakantie biedt, gebruik wordt gemaakt. „De gas- zoek brengen aan Voorschoten en ten komen uit de omgeving binnen een straal van 50 km.", zegt de hoofd- de gasten van Bijdorp persoonlijk leider, de heer B. J. N. v. Santen uit Rijswijk. Dit betekent, dat hij ook ^greuitom^ gasten uit Zandvoort kan verwachten en zelfs uit Volendam. Het zijn zowel Vïnmorgtn en fle loop van de Zaterdagmiddag" wordt"er'op het tér- rein of bij slecht weer binnen een heuse kermis met stands en verma- geving, zullen zij verwelkomd wor- kelijkheden gehouden. den door burgemeester L. de Kool 's Avonds is het programma elke Twee bosbranden, die dinsdag in uit Voorschoten en zullen beide har- dag weer attractief. We noemen hier de omgeving van de Zuidfranse ha- Gisteren zijn de leden van de moniegezelschappen „Bienvenuto" en voordrachtskunst, lezing met dia's venstad Toulon uitbraken, blijken werkgroep al aangekomen. Daartoe „st. Laurentius" voor een muzikale over het Paul Kruger Wildpark, een zich uit te breiden, ondanks de behoren verpleegsters, huishoude- hulde zorgen. Tenslotte zullen zij blijspel door de Nuts-toneelgroep en krachtsinspanningen van duizend lijke hulpen, medische staf, welfare- •- leidsters, brancardiers en de aalmoe- dag in Voorschoten zijn gearriveerd. Uitrusting toegezongen worden door de zus- vanzelfsprekend de bonte afscheids- man van het leger, de brandweer en ters. avond op dinsdag, tijdens welke bak- de politie. Er is in het betrokken zenier pater A. Th. Volk o.p., die sa- „Met opzet hebben wij het pro- ker Gussenhoven uit Voorschoten gebied harde wind voorspeld. De men met de hervormde predikant E. gramma in de morgenuren zo rus- wafels komt bakken. Alleen maan- voornaamste vuurhaard ligt tussen de Saraber uit Voorschoten de geeste- tig mogelijk gehouden", zegt de heer dag wordt de avond rustig doorge- dorpen Cabasse Flassans en Le Luc. lijke verzorging op zich neemt. Ge- v. Santen nog.. De zieken kunnen bracht. De gasten hebben dan een Ook woedt een bosbrand bij Le zamenlijk hebben de mensen van de dan werken aan hun dagboek, hun inspannende dag achter de rug met Broussan, ten noordwesten van Tou- werkgroep daarna Bijdorp ingericht post verzenden en zich bezighouden een boottocht naar Avifauna. inn voor deze vakantieweek. De Zonne- met welfarewerk. Dit is in hoofdzaak Zondagmiddag wordt het gezel- bloem beschikt nl. speciaal voor dit de rustige ontspanning. Bovendien schap ontvangen in de Nederlands doel over een aparte uitrusting, krijgen zij iedere morgen bij het ont- Hervormde kerk door dominee Sara- waarbij men bedden, kamerscher- bijt een eigen ochtendblad, ver- ber en voltallige kerkeraad. Er zal men, brancards, medicijnen e.d. ver- zorgd door een der zusters Domini- dan een orgelbespeling zijn door H. staat. Deze uitrusting gaat van kamp canessen van huize Bijdorp, waarin J. Walvaart. tot kamp in Nederland, omdat de alles over het komende programma Als men dit programma overziet actie in alle provincies wordt ge- te lezen staat. Bovendien is daarin weet men, dat de 25 speciale gasten voerd. Militair vervoer Vanmorgen zijn in alle vroegte de eerste zusters vertrokken om de gasten op te halen uit hun woon plaats. Met wagens van de militaire geneeskundige dienst is daarna iedereen naar Voorschoten gebracht, hetgeen voor de militairen ook weer een goede oefening was, want zij kunnen het geleerde tijdens hun oefentijd nu in praktijk brengen. Van hun rijvaardigheid wordt bij STORMEN IN ZUID-AMERIKA Het centrum en zuiden van Chili zijn de afgelopen dagen getroffen door een cycloon en overstromingen. Zestien mensen zijn om het leven gekomen, honderd werden gewond en tweeduizend zijn dakloos. In San tiago stortte een pas gebouwde school tijdens de lesuren in. Drie kinderen vonden de dood. In deze stad kwa men voorts nog twee mensen om. In Talcanuano op 500 km ten zuiden van Santiago werden vier mensen onder het puin bedolven. Tussen Valparaiso en Arauco braken vloed golven van vijftien meter op de kust. Een chaos dreigt als men op het integrale geneeskundige zorg, niet In deze strook kwamen zeven men de tekst van de avondsluiting van de van Bijdorp een week vol verrassin- vorige dag, die door aalmoezenier gen tegemoet gaan. Prof. Muntendam houdt vol: chaos dreigt Premier Robert Menzies van Austra lië heeft dinsdag in Canberra bekend gemaakt, dat Australië Singapore er kent. De Australische regering wil diplomatieke betrekkingen aanknopen met de nieuwe onafhankelijke staat. Voorts is in Nieuw Delhi van offi ciële zijde megedeeld, dat Indie de nieuwe staat Singapore eveneens heeft erkend. De Indische eerste minister Sjastri heeft een boodschap gezonden aan pre mier Lee Koean Jew van Singapore, waarin hij de wens uit, dat zich tus sen India en de nieuwe staat „nauwe en vriendschappelijke betrekkingen zullen ontwikkelen, die op talrijke ge bieden tot een wederzijdse samenwer king tussen onze landen zullen lei den". INDONESIë EN MALEISIë Indonesië heeft, enige uren na de afscheiding van Singapore, laten we ten onder welke voorwaarden het een eind zou kunnen maken aan de „con- frontatie"-politiek tegen Maleisië. Deze (geheime) peilingen, die in Londen met reserve zijn ontvangen, zouden door een Indonesiër in Dja karta zijn verricht. Deze zei, dat Se- rawak „een soort unie" met Indonesië zou kunnen aangaan, terwijl Noord- Borneo zich met de Philippijnen zou verbinden. In dat geval zouden er deze rit v®el gevraagd. Onverwacht terrein van de ziekenhuizen niet sa- zinvol is de curatieve van de preven- sen om het leven, remmen, kuilen m de weg of het men met ouerheid voor ordening tieve zorg te scheiden De kruisver- slecht nemen van bochten kunnen zorgt. Dit schrijft prof. dr T. Mun- enigingen zouden dan toch nog een Wolkbreuken en zware stormen ondragelijke P'jnen bij de zieken tendam, directeur van het instituut zeer belangrijke activiteit behouden, hebben het afgelopen etmaal heel ver?®fza en* 1S !er f voor sociale geneeskunde in Leiden namelijk het bevorderen van de al- Mexico getroffen. Ten minste tien ve,„rrn meernV?'en gebleken, dat de en oud-directeur-generaal voor de gemene gezondheidszorg en van de mensen verloren het leven en een gebied hun man- volksgezondheid, in het blad Zieken- gezondheid van bepaald bevolkings- groot aantal werd gewond. Op ver- fondsvraqen van de RK. ziekenfond- groepen, de bestrijding van volks- scheidene plaatsen is aanzienlijke Prof. Muntendam herhaalt daar- ziekten met inbegrip van de bever- schade aangericht. Aan de Golf van mee wat hij in april j.l. gezegd heeft dering en organisatie van de alge- Mexico zijn veel plantages onder wa- voor de bond van R.K. ziekenfondsen mene preventie, de bevordering van ter komen te staan, terwijl in de en hij gaat nu in op de kritiek, die de revalidatie en meer in het bij- golf het scheepvaartverkeer is ver- op zijn rede gevolgd is. zonder het ontwikkelen van een des- lamd door de wervelstorm, die de Prof. Muntendam noemt het een kundige gezondheidsvoorlichting en naar „Claudia" heeft gekregen. netje wel staan. Het programma in de komende weken zal, als het weer tenminste meewerkt, zoveel mogelijk buiten worden afgewerkt. Vanavond, wan neer iedereen er is en zij kennis ge maakt hebben met hun nieuwe om- misverstand, dat zijn pleidooi een volksverzekering voor het zie kenfondswezen zou inhouden, dat hjj een ontwikkeling wenst in de richting van de Engelse nationale gezond heidsdienst: „Ik meen juist, dat dat het Nederlandse ziekenhuiswezen Duikers van N.V. Bureau Wijsmul- niet ten goede zou komen". Een ge- Ier te IJmuiden zullen opnieuw een ordend beleid is vooral nodig omdat onderzoek instellen bij het wrak nan de voorzieningen in het kader van de op zaterdaq 24 juli gekapseisde de sociale zekerheid zich in de ko en gezonken Katwijkse kotter KW- mende jaren krachtig zullen ont.wik- 219 „Jacomina". Van de resultaten van dit onder- -opvoeding. TT j een ziekenhuisraad, waarin de zie- loek hangt het af of het IJmuidense venh.,|,„rsani„tie. met andere he- kelen. Prof. Muntendams gedachten Protest tenen infiltrntips st;indsliJn hadden overschreden, gaan uit naar instelling bij wet van IC&C11 llliuuaura Indische reaerineswoordvoerde vanuit Pakistan Hcvenrte aan te wijzen leden uit de particu- In de Pakl8taan8e hoofdstad Ka- Een Indische regeringswoordvoerder in Nieuw Delhi verklaarde, dat de infil traties over de 750 kilometer lange lijn sinds donderdag plaats hadden. Een groep Infiltranten was 67 kilome- hggende kotter blijkt nog geheel in tact te zijn, zo hebben duikers van rataji werd gisteren melding gemaakt °P gebied drongen Als men stelt dat er geen chaos van' zware ^tl1jd in de „ebieden van tot bij een dorp in de buurt van Bad- is en dat het aantal ziekenhuisbed- <rnn 1"Y* Sr|no«' •"«m- gan, 35 km van Srinagar, de hoofd- rJr%dvirTasW-k~a- JnBiStoho^ p^Mumenl plegen. Daar had- dam erop willen wijzen, dat de voor- - den de Infiltranten maandagavond De zeesleepboot „Titan" cBe er hij 'hooa^ata m I scheepae opstand" hebben ontketend. 'wce schoolgebouwen in brand geato- T1 dplen) zonder sociaal: "oordvoerder van be! Pakistaan- het ten noOT^esteBTMl "muiden drie economische struktuur hiertoe aan- se munster,e van defensie verwierp de mij, uit de kust, heef, met behulp ^^2 waal besehuidiging in^e inlrib fiÜSSS het me, de bakboordzijde op de zee- t de -seis". ^Lt°r°™Tg™omen bodem kggende schip kunnen peilen. Lvoiking al vele tientallen jaren op De verantwoordend voor de op- f/T^Indfeche woordvoerder uitstekende wijze dienen" stand in Kasjmier kan in geen geval ^utrLten m groepjes van Prof. Muntendam schrijft ook dat op Pakistan worden geschoven. hurverkleron de mn« hij het individueel-preventieve werk Pakistan heeft ateeda geprobeerd overgestoken en hadden ziJ zk| van de wijkverpleegster m het een vreedzame oplosaing voor het ge- vaatJeatelde Dlaatsen veheraroeDeerd ziekenfondsverstrekkimgspakket wil schil te vinden, aldus zei dinsdag de brengen omdat het uitgaande van een Pakistaanse minister van buitenlandse f p honderd man zaken, Zulficar Ali Bhoetto. Het ™iledig opgeleide militai- veracheidene malen ren- in het bezit van wapens als ma- cinegeweren en mortieren. De woordvoerder noemde de inciden ten schendingen van de bestandsover eenkomst en van het internationale recht. De Indische autoriteiten wa- IN PARIJS: Feestverlichting op bestelling De Parijzenaar kan tegen woordig het openbare gebouw van zijn keuze 's nachts laten verlichten, mits hij er voor betaalt. De meeste bekende punten in de franse hoofdstad worden van gemeentewege tot midder nacht verlicht met schijnwer pers. Na dit tijdstip worden elektriciteit en technici gele verd aan ieder die er maar voor wil betalen. Een diner op de Eiffeltoren, badend in het licht, kost zo'n 250 frank (ca. 187 gulden) per uur. Onlangs nog gaf iemand een bal voor zijn dochter op de boulevard St. Germain. Voor 1000 frank liet hij op de Place de la Concorde, op de andere Seine-oever, de verlich ting ontsteken. Ook fonteinen kan men „hu ren". De technische voorzie ningen maken dit echter weer wat duurder. Zo kosten de Trocadero-fonteinen, op de Seine-oever tegenover de Eif fel, 300 frank per uur. De minder draagkrachtige heeft „goedkopere" gebouwen tot zijn beschikking, zoals de Opera, de Arc de Triomphe of het Louvre. Het goedkoopst is een gebouw met één booglamp, dat echter altijd nog op 90 fr. per uur komt. Tot de opdrachtgevers be horen veel organisatoren van congressen en van de rondrei zen door nachtelijk Parijs. Het afgelopen jaar tvas de Eiffel toren het meest gevraagde ob ject. Kardinaal Cushing heeft taalproblemen op Concilie Wij hebben tot de Verenigde Naties gewend. Wij hebben getracht langs diplomatieke en alle andere wegen een vreedzame op lossing te bereiken, maar vergeefs, al dus de minister. De Indische minister van voorlich- rfen overigens volgens hem de toe ting, mevrouw Indira Gandhi heeft stand meester- In Sringaf tot verslaggevers gezegd, thatstt rfzorgi» Richard Kardinaal Cushing, aarts- dat nergens in Kasjmier een teken van AUAJN1 bisschop van Boston, die zoals gemeld een opstand, als door de Pakistaanse VN-secretaris-generaal Oe Thant maandag in de Ierse republiek is aan- radio gemeld, te bespeuren valt. De heeft intussen bij India en Pakistan gekomen voor bijwoning van de in- plaatselijke bevolking hielp naar haar aangedrongen op de grootst mogelijke wijding van een nieuwe kathedraal, zeggen integendeel de autoriteiten, de zelfbeheersing ten aanzien van de heeft vandaag (dinsdag) in een toe- infiltranten op te sporen. kwestie-Kasjmier. Een VN-woordvoer- spraak by de opening van een school inmiddels maakte de illegale zen- der zei, dat Oe Thant „zeer grote be- in Drogheda bij Dublin gezegd, dat der (Sadai Kasjmier" (de stem van zorgdheid" had geuit "over de situatie, hy, hetgeen op het Vaticaanse con- Kasjmier) echter bekend, dat de Moe- Gewacht werd op nadere berichten van m re jahldS' de rebe"en' negen brUggeD in d6 VN-waarnemera in het gebied. ,!L x! Kasjmier hadden opgeblazen en de Maandag had Oe Thant al gesproken slcuserOieb ^een 'universitaire graad met Indische en Pakistaanae afgevaar- behaald en als ik naar het concilie hadden digden naar aanleiding van „voorlo- ga weet ik waarachtig niet wat er omgaat," zo verzuchtte hij. Er moest volgens hem een vertaalsysteem ko men zoals in gebruik bij de Ver. Naties. „Het is voor Duitsland van vitaal belang, dat De Gaulle in Frankrijk aan de macht blijft". Dit zei de voor zitter van de Westduitse christen-de mocratische partij, oud-bondskanse lier Adenauer, dinsdag op een ver kiezingsbijeenkomst in de Westduitse plaats Montabaur. Adenauer zei, dat de communisten sinds 1946 de sterkste partij in Frank rijk zijn. Hij vroeg zich af wat er zou gebeuren als de bondsrepubliek zich op zekere dag tussen de Sowj et- Unie en een door Moskou gedirigeerd Frankrijk zou bevinden. pige maar nogal -onrustbarende berich- PROTEST ten over vrij massale overschrijdingen India heeft dinsdag bij Pakistan en van de bestandslijn op 6 en 7 augus- de V.N.-waarnemersgroep in Kasj- tus. Deze berichten waren afkomstig mier geprotesteerd tegen de bliksem- van luitenant-generaal Robert Nom- aanvallen en sabotagedaden van meer mo, de leider van de VN-waarnemers- dan duizend infiltranten, die de be- groep. Naar in Athene verluidt, werkt koning Constantijn in de richting van een overgangskabinet onder leiding van een niet-parlementarier. In dit verband wordt de naam van Dimitri Kioessopoelos genoemd. Het nieuwe kabinet zou, na het vertrouwen van het parlement te hebben gekregen, verkiezingen moeten voorbereiden, te houden op een nader te bepalen tijdstip. De 73-jarige Kioessopoelos is een oud-premier. Hij is ook procureur- generaal bij het hooggerechtshof ge weest. Een andere naam, die ge noemd wordt is die van de gouver neur van de Bank van Griekenland, de 61-jarige prof. Zenophon Zolo- tas. In welingelichte kringen wordt vernomen, dat de uitgevers van twee dagbladconcerns, die Papandreoe steunen, er bij de oud-premier op hebben aangedrongen, zijn geschil met de koning bij te leggen. Papan dreoe zou hebben beloofd zich hier over te beraden. NIEUWS IN HET KORT Indonesië zal parlementaire mis sies zenden naar Pakistan, Japan en Communistisch China „ter bevorde ring van de solidariteit onder de pro gressieve en revolutionaire krachten in de wereld", zo is officieel in Dja karta bekendgemaakt. Zes leden van de „Liga van Zwarte Moslems" hebben de autori teiten van de gevangenis van San Quentin bij San Francisco voor een schadevergoeding van 6,5 miljoen dollar (ongeveer 23 miljoen gulden) aangesproken, omdat zij als gevan genen niet de gelegenheid kregen samen te komen voor godsdienst oefeningen. Een vooraanstaand lid van de oppositie in het Zuidkoreaanse parle ment, Tsjoon-Joen Kim, is woens dag tot anderhalf jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hij vorig jaar had gezegd dat President Tsjoeng-Hee Park 130 miljoen dollar van Japan had gekregen voor de ver kiezingscampagne in 1963. Een 39-jarige Siciliaan, Giusep pe Ferriolo, heeft bekend een 59- jarige fruithandelaarster te hebben doodgeschoten, omdat zij „het boze oog" had. Hij zei dat de vrouw de dood van verscheidene van zijn fa milieleden op haar geweten had. De 41-jarige broer van Giuseppe is we gens medeplichtigheid aangeklaagd. Bfj mevrouw Winston Churchill is ingebroken. Uit haar woning in Londen worden sieraden ter waarde van 15.000 vermist. Bij Toulon en op Corsica zijn de bosbranden dinsdag weer opge laaid doordat de mistral weer is gaan waaien. Ongeveer duizend brand weerlieden zijn ingezet, een boerderij moest worden verlaten. Bij Draguig- nan dreigt de drukke nationale weg no. 7 te worden gestremd. Klaus von Schirach, een zoon van de voormalige leider der Hitler- jeugd Baldur van Schirach, heeft op nieuw een beroep gedaan op de staatshoofden van Engeland, Ameri ka, Frankrijk en Sowj et-Rusland om zyn vader onverwijld op vrije voe ten te stellen. Van Schirach sr. is in januari jl. aan een oog geopereerd. Met het an der oog kon hij al eerder niets meer zien en de kans bestaat dat hij thans geheel blind wordt. geen Britse militairen meer in dit gebied nodig zijn. De betrokken per soon vroeg of Engeland reden zou heb ben zich tegen de instelling van ,Ma- phillndo", een federatie tussen Malei sië en de Philippijnen, te verzetten. In Londen wordt aan deze peilingen niet veel belang gehecht, men weet niet of dit de gedachten van presi dent Soekarno zijn. Engeland zal zich niet tegen een fe deratie verzetten wanneer deze in vrij heid zonder dwang wordt aangegaan. Intussen weerspiegelen de koersen op de beurs van Singapore het optimis me van de zakenlieden in de stad staat, vooral na de mededeling van dr. Soebandrio, dat Indonesië tot erken ning zal overgaan. Een Indonesische handelaar heeft al geprobeerd zaken te doen. Hij kwam gisteren met een schip van 70 ton, geladen met verse groente, van de na bijgelegen Riouw-eilanden de wateren van Singapore binnengevaren. Een po- litieboot heeft het schip echter haas tig weggeleid, Voorheen werden in zo'n geval de opvarenden geïnterneerd en de lading in beslag genomen. „Wat Sabah betreft, wij zijn bereid in de federatie-Maleisië te blijven", zo heeft de eerste minister van dit gebied in Noord-Borneo, Peter Lo, woensdag in Koeala Loempoer ver klaard. Hij zei te verwachten, dat de Indonesische militaire activiteit langs de grens in Borneo zal toenemen. Geen paspoort voor Zuidafrikaanse leraar Het Zuidafrikaanse ministerie van binnenlandse zaken heeft vandaag bevestigd, dat aan de niet-blanke James Ravell, leraar aan de middel bare school in de plaats Elsie River, een voorstad van Kaapstad, een pas poort is geweigerd voor het volgen van een universitaire cursus in Utrecht. De woordvoerder van het ministerie weigerde redenen voor deze beslissing op te geven. Mr. Ravell heeft vandaag de be middeling ingeroepen van prof. F. A. van Jaarsveld van de universiteit van Zudd-Afrika, by wie hij heeft gestu deerd. De leraar vertelde dat deze hoogleraar zijn studiebeurs in Utrecht heeft ondersteund. De heer Raveli heeft verder verklaard dat hij sinds 1950 niet heeft deelgenomen aan politieke activiteiten. Voordien heeft hij protestbijeenkomsten ^n be togingen bijgewoond. De jonge le raar (29) gelooft dat het paspoort is geweigerd, omdat hij vertrouwen stelt in het humanisme. NOORD WIJK Aan de Langevelderslag raakte gisteren de-11-jarige Duitse jongen Hans Jurgen Dreher uit Sauerland zoek. Toen hij 's avond nog niet ver schenen was maakte een grote on gerustheid zich van de familie Dre her meester, 'n Grootscheepse speur tocht werd op touw gezet door de Noordwijkse politie in samenwerking met de politie te Zandvoort. Ook verleende een ploeg van 20 tot 30 man van de Noordwijkse reddings brigade assistentie. De familie Dre her, die voor een dagje aan 't strand was, werd ondergebracht in de po litiepost, waar zij door medelevende Noordwykers van het nodige voor zien werden. De speurtocht, waarbij het strand en de duinen vak voor vak afgezocht werden, leverde echter geen resul taat op. Vanmorgen om half zeven werd de jongen slapend aangetroffen op een bank in een plantsoen te Heem stede. Hij was de weg kwijtgeraakt en had dit uiteindelijk als enige op lossing gezien. Bromfietser in prikkeldraad Eer 52-jarige monteur uit Haarlem slip te op het rijwielpad tussen Zand voort en Noordwijk met zijn brom fiets. De man kwam in het prikkel draad terecht en liep een vrij ern stige, bloedende hoofdwonde op. Ir het vroege morgenuur bevond zich niemand in de nabijheid, waaror het slachtoffer niets anders restlf dan door te ryden. Hy kwam in eer Noordwijks hotel terecht, waar mer de dokter waarschuwde. Na verbon den te zijn kon hij naar huis teru^ keren. Avonturen van

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5