RIJNSBURGS CORSO KRIJGT STEEDS MEER ALLURE Volgende week komt Circus Sarrasani in Leiden HUIBERS KRAANMACHINIST OVERLEEFT SCHOK VAN 150 KILOVOLT ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 ^7ANDAAG rolt voor de dertiende v maal het bloemencorso van Rijns burg door de contreien van de sleutel stad. Begonnen met alle fouten, die aan een corso zonder traditie kleven, is dit bloemfestijn zo langzamerhand uitgegroeid tot een stoet met een eigen gezicht en wat meer zegt met een allure, die het een eigen plaats doet innemen onder de vele landelijke corso's, die sinds jaar en dag op gere gelde tijden uittrekken. Vergelijkingen trekken met andere gelijksoortige evenementen is een moeilijke zaak, eigenlijk een overbodige zaak. Een corso is een corso, kan men zeggen, maar daar zijn we er niet mee. Ieder corso moet beoordeeld worden naar zijn eigen mérites, naar de plaats van herkomst, naar de soort van bloe men, die in een streek een hoofdrol spelen, naar traditie en dat mag ook gezegd naar de mate van groei. Oude fouten worden hoewel on derkend slechts vermeden en teniet gedaan na een ervaring van jaren. Zo ook is het met het Rijnsburgse corso, langzaamaan worden de eerder ge maakte fouten en mankementen on- disque: 1ste en ereprijs, Leidato- comité, Leiden. Disneyland, kwekers Rijnsburg en omgeving, le prijs; Fiësta Gitana, Ver. Bloemhandelaren, Rijnsburg, le prijs; My fair lady, Raiffeisenbank, Rijnsburg, le prijs; Modeshow, Buurt- ver. Kanaalstraat, le prijs. Goochelshow, Personeelsver. Flo ra, 2e prijs; Lm weissen Rössl, Buurt- ver. Piet Heinstraat, 2e prijs; IJspret, IJsclub Oegstgeest, 3e prijs; Circus, Buurtver. Irissenstraat, 3e prijs; Ho liday on ice, Buurtver. Sandtlaan, 4e prijs. Afdeling luxe wagens: Makelaars kantoor Den Haan, 1ste prijs; Boer derij Meerrust, Warmond, 1ste en ereprijs; C. de Koning Zn., Rijns- burg, 1ste en ereprijs; H. Leeuwen burg, Rijnsburg, 1ste prijs; Fa. v. d. Velden, Leiden-Wassenaar, 2e prijs; Jos Paauw, Rijnsburg, 2e prijs; H. Beek Zn., Wassenaar, 3e prijs; Fa. Kamsteeg, Oegstgeest, 3e prijs; J. van Delft, Rijnsburg, 3e prijs; J. Noort, Rijnsburg, 4e prijs; Fa. ten Hoeve, Rijnsburg, 4e prijs; Fa. J. de Best, Rijnsburg, 4e prijs; Nat. Spaar fonds, Den Haag, eerv. vermelding; C. Kriest, Leiden, extra prijs. Mooiste wagen van het corso: luxe wagen van C. de Koning Zn., Rijns burg. Bindersprijzen: Cor de Koning, Rijnsburg, gouden anjer; Fa. Albers, Deventer, zilveren anjer; Chr. Koo- men. Warmond, bronzen anjer. Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 brenigit U een grote sortering in geboorte- aankondigingen Vraagt monsterboeken ter in- TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST By het linksafslaan is vrijdagavond omstreeks twaalf uur op de Ringbaan Zuid in Tilburg, ter hoogte van de Leyparkweg, een personenauto tegen een uit tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto gereden. De bestuur der van de personenauto, de 34-jarige heer Kuyk uit Tilburg, vader van vijf kinderen, werd op slag ge dood. Zijn vrouw werd in zorgwekken de toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Harry Verhagen, een kraanmachi nist van 31 jaar te Eindhoven, heeft een schok van 150 kilovolt doorstaan. Een en ander gebenrde, doordat hij met de 10 meter hoge giek van zijn kraan in aanraking kwam met een hoogspanningskabel. By het oversteken is vrijdagavond omstreeks half elf op de hoek van de Witte de Withstraat en de Waldeck- Pyrmontkade in Den Haag de 70-jarige voetganster mevrouw J.E.W. Maring- Sagan bij het oversteken door een auto aangereden en om het leven ge komen. De auto is tydens het remmen over de kop geslagen. De bestuurder ervan bleef evenwel ongedeerd. De juiste toedracht van het onge val is nog niet bekend. De schok was zo geweldig, dat hij uit zijn stoel omhoogvloog. Met grote tegenwoordigheid van geest liet hij zich onmiddellijk daarna naar buiten vallen. De hak van zijn laars was hij kwijt. Deze was op het voet pedaal vastgesmolten. De banden van de kraan waren een paar seconden later veranderd in een hoopje gesmolten rubber. Wanneer hij iets langer was blijven zitten, zou hij volkomen verkoold geweest zijn. Harry Verhagen was bezig in het uitbreidingsplan Jagers- hoef in Eindhoven. Om zijn kraan te keren reed hij de weg op tot vlak bij de hoogspanningsleiding. Deze merkte hq echter niet op. Door dit ongeval werden twee ka bels zo ernstig beschadigd, dat de stroom in het net, dat zij voedden, enige tqd uitviel. - m V-4- ;cv Djakarta: De anti-Amerikaanse demonstraties houden aan in de Indonesische hoofdstad. Zo gaf de benoeming van M. Green tot nieuw ambassadeur van de V.S. aan leiding tot een nieuwe rel. Een grote menigte jonge mensen trok op naar de ambassade, voorzien van spandoeken met opschriften als „Go Home Green" en „Stop U.S. Agression m Vietnam". derkent, maar de verbetering en de veranderingen om te komen tot een bloemenstoet met een eigen gezicht en met allure, daar zijn jaren van erva ring mee gemoeid. Daarom gaat ook elke vergelijking met andere corso's mank, ieder corso wij zeiden het reeds moet beoordeeld worden naar eigen aard en omstandigheden, naar aard en betekenis van de plaats en de teelt, waarvoor het als visitekaartje moet dienen. Het RIJNSBURGSE CORSO het dertiende in successie, dat vandaag door Rijnsburgs, Oegstgeests en Lei- dens dreven trekt, heeft zijn eigen ge zicht veroverd. Het is we mogen het zonder chauvinisme zeggen een corso van allure geworden, dat een waardige, zeer eigen plaats inneemt in de rij van gelijksoortige evenementen. De geboorte was moeilijk, de groei laten we eerlijk zijn ging de eerste jaren ook niet zo voorspoedig. Laten we ons verheugen in het doorzet tingsvermogen van initiatiefnemers en van de ontwerper, want het thans bereikte resultaat mag gewoon weg gezegd gezien worden. Wij hebben de rij van „rijdende bloemstukken" gezien in ,de veiling hallen van Flora, netjes opgesteld in afwachting van de tocht, we hebben ze weer langs zien treken in de open lucht andere jaren in regen en wind soms en we weten dus, dat we ge lijk hebben als we zeggen: het Rijns burgse corso is op een niveau geko men Nederland als bloemenland waar dig. Wij zullen ons niet vermoeien met een opsomming van de rond veertig versierde vehikels. Niet alleen omdat ook by de beoordeling van een bloe mencorso persoonlijke smaak zulk een belangrijke rol speelt, maar ook, om dat er wel geen Rijnsburger, Oegst- geester of inwoner van Leiden en ver dere omgeving zal zijn, die het corso niet heeft gezien of vandaag zal gaan zien. Een deskuipige jury heeft er haar mening over uitgesproken en vastgesteld in de lijst der bekronin gen; dat zq voor ieder een leiddraad. Oveci-igens spreken de foto's, die wij in dit blad publiceren, voor zichzelf. Laat ons daarom besluiten met vast te stellen, dat dit corso niet alleen een toonschaal is van het Rijnsburgse bloemenbedryf, het is een floristisch en kunstzinnig evenement van goede smaak, waarop Rrjnsburg en zijn be woners trots kunnen zijn. DE ERELIJST De jury kende aan de verschil lende luxe- en praalwagens de vol gende bekroningen toe: In de afdeling praalwagens: Opera ballet: 1ste prijs en ereprijs als mooiste wagen van het corso, buurt ver. Centrum. Revuester: 1ste en ere prijs, kwekers Noordwijkerhout en De Zilk. Bloem en Show: 1ste en ereprijs, veiling Flora. Grand gala du In opdringerig rode en groene let ters staat al een week op de Leidse muren en schuttingen: „Sarrasani komt" Vrijdag 13 augustus 's avonds om 8 uur zal de gala-première van dit circus in Leiden zijn. Ruim 120 ar tiesten uit 16 verschillende landen verzorgen een klassiek circuspro- grarnma, met acrobatiek, clownerie en dressuur. „Sarrasani" bezoekt Ne derland met een tent, die meer dan 5.000 mensen kan bevatten, met 300 voertuigen, een imposant dierenpark en 300 mensen die op de een of an dere manier bij het circus betrokken zijn. De halsbrekende toeren, de vlie gende trapeze, de brullende leeuwen, keurig gedresseerde paarden en ver tederende chimpansees, dat alles be hoort bij een circus, met de lucht van de dieren, het rommelige van een tent en het geschetter van de muziekinstrumenten. „Sarrasani" wijkt daar dan ook niet van af. Het heeft een reputatie op te houden, die het jaren geleden al heeft gevestigd, sinds de rechten student Hans Stosch het in zijn hoofd kreeg „clown zu machen" en daarmee het circus oprichtte in 1901. OOK 'S MIDDAGS Hoogtepunten van het programma dat. van 8 uur tot kwari voor elf duurt, zijn de nummers van Ingrid en Sylvia Schickler met hun „hoge schooU'-paarden, van Willy Lenz met zijn chimpansees, van de „Koning van de Zweep", Fred Cordon en van de „Bertinis" die doldrieste prestaties hoog onder de koepel van het circus uitvoeren. Onder de artiesten zijn ook nog Nederlanders, namelijk 'n broer en een zus uit Roermond. Het circus, dat thans voorstellin gen in Den Haag geeft zal van 13 tot en met 18 augustus in Leiden op het Schuttersveld zijn. Er zullen ook iedere dag middagvoorstellingen worden gegeven, de eerste dag uit gezonderd. Het bezoek aan Neder land is een onderdeel van een Euro- pa-toernee dat het circus op het ogenblik aan het maken is. In Neder land heeft het al voorstellingen ge geven in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en na Leiden zal Eind hoven nog aan de beurt zijn. Voor stellingen in Frankrqk en Luxem burg staan nog op het programma. Een van de meest spectaculaire onderdelen van de HeJderse Vlootdagen was vrijdag het uitvoeren van een „raid" door veertig mariniers van het amphibisch oefenkamp Texel. De foto toont enkele rubberbootjes met buitenboordmotoren, die een aanval doen op de radarpost op het Helderse Havenhoofd. Tokio: De Japanse hoofdstad heeft blijkbaar viskoorts, want er zijn reeds niet minder dan 500 indoor visvijvers voor de liefhebbers opengesteld. Men spreekt van een rage, die zelfs huismoeders heeft bevangen. Sommige bioscooptheaters verwijderen enige rijen stoelen om een watertank te plaatsen, opdat de bezoekers gelijktijdig kunnen vissen en film kijken. Wellicht ook in het Westen een goede therapie voor de opgejaagde stadsmens. Bij de foto: vissen op de tweede verdieping van een gebouw in de zakenwijk. Nog een nagekomen foto van de Zweedse koning Gustaaf Adolf, als sportvisser in actie op de l^arna-rivier in Noord-Lapland. De koning gaat hier elk jaar met zijn vrienden heen om zalm te vangen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6