WEDEROM JEUGDTOERNOOl TE USSE MET INZET DE JCEUKENHOF-CUP" Piet van Egmond gaf orgelconcert in Noordwijk Weerbericht PAUZE Eerste steen voor St. Antoniuskerk ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Evenals verleden jaar begint het nieuwe voetbalseizoen in Lis se zon dag 15 aug. met de strijd om de Keu kenhof-wisselbeker voor jeugd teams van jongens tot en met 18 jaar. De hardwerkende jeugdcommissie van „Lisse" is er wederom in geslaagd 'n zeer sterk toernooi te organiseren. Aan deze wedstrijden kunnen de spe lers him hart weer eens ophalen. Behalve de organiserende vereni ging doen hieraan mee: DCG, Am sterdam, DHL, Delft; Docos, Leiden; Excelsior, RotterdamGSV, Gouda; Renova, Haarlem; DEM, Beverwijk; Quick Steps, Den Haag; Onze Gezel len, Haarlem; Lenig en Snel, Den Haag; Spartaan '20, Rotterdam. Er zal worden gespeeld op drie terreinen. Indeling is in 2 poules van zes verenigingen. Behalve de wisselbeker, beschik baar gesteld door Graaf van Ly&den, We toeten hoe 'n groot kunstenaar Piet van Egmond is, dat hij een or ganist van groot formaat is. Wij den ken h.v. aan de prachtige grammo foonplaten, opgenomen in de Keulse Domkerk. Maar wij weten ook dat hij veelzijdia is. Het BBC-orgel en de Keulse Dom: het is wel een enorm verschil. Welnu: wij hebben gisteravond Piet van Egmond in al zijn grootheid mogen beluisteren in een bijzondere verscheidenheid van prachtige orgel werken. En dan besluit hij plotseling met een improvisatie die aan het BBC-orgel herinnert. Dat was jam mer. Maar wij hebben hem mogen be wonderen in twee grote orgelwerken. De Toccata, Adagio en Fuga in C- dur van Joh. Seb. Bach, De Toccata, in met overdreven trappendynamiek. is een interessant en speels stuk, het Adagio met mooie stemvoering in de melodie en de prachtige fuga met het typische thema kwam overal nauw keurig tot uitdrukking. Dit is Piet van Egmond op zijn grootst. Het tweede werk „Prelude, Fugue et Variations" van César Franck kwam hier eerlijk, zonder enige opsmuk of gezwijmel uit de pijpen. Nu laat het Noordwijkse or gel geen sentimenteel gekweel toe. Misschien dat wij bij César Franck nog wel een zwelkast kunnen toe laten, maar misschien is het beter zonder, want de interpretatie van Van Egmond was verrukkelijk om aan te horen. Tussen deze nummers op het pro gramma, hoorden we nog een licht voetige „Voluntary" van John Stan ley, eenen „Aria" met vele versie ringen van Jean B. Loeillet en twee koraalvoorspelen van' Max Reger, waarvan het tweede „Jerusalem, du hochgebaute Stadt" een grootse, bij na Joodse visie kreeg in de compo sitie maar ook in de prachtige ver tolking. Waarom by het eerste voor spel de tremulant gebruikt? Ds im provisatie daarna viel werkelijk niet in goede aarde, niettegenstaande de uitstekende harmonisatie van het slotkoraal. THEO TEN HOOVEN NOORDWIJK WEDVLUCHTEN VAN „STEEDS SNELLER" De vereniging van postduivenhou- ders „Steeds Sneller" te Noordwijk organiseerde een serie wedvluchten met oude duiven. De uitslagen luid den als volgt: Wedvlucht vanaf St. Vincent. De afstand bedroeg 1048 km. Er waren 32 duiven in concours, die vrijdag middag om 1 uur bjj zuidwesten wind werden gelost. De eerste duif be reikte zaterdagmorgen te 10.52 uur haar hok. 1 C. van den Berg; 2 M. van der Wiel; 3 en 4 M. van der Wiel; 5 J. Star; 6 L. Glasbergen; 7 J. Plug; 8 J. Hoek. Wedvlucht vanaf Tergnier. De af stand bedroeg 298 km. Er waren 225 duiven in concours, die te 6 uur werden gelost. 1 Gebr. Steenvoor den; 2 M. van der Wiel; 3 Haak- Hoonaard; 4 J. van der Niet; 5 Th. Steenvoorden; 6 J. Paschier Zn.; 7 Haak-Hoonaard; 8 C. v. d. Berg; 9 J. Passchier Zn; 10 M. v. d. Wiel. Wedvlucht vanaf Corbeil. De af stand bedroeg 428 km. Er waren 189 duiven in concours, die te 5.30 uur werden gelost. 1 C. v. d. Berg; 2 Haak-Hoonaard; 3 M. v. d. Wiel; 4 J. Passchier Zn.; 5 Th. Steenvoor- den; 6 C. v. d. Berg; 7 M. v. d. Wiel; 8 J. Aanhane Zn.; 9 De Kroten kokers; 10 Gebr. Smit. Wedvlucht vanaf Ruffec. De af- sand bedroeg 758 km. Er waren 101 duiven in concours, die te 6 uur werden gelost 1 J. F. Aanhane Zn; 2 J. Passchier Zn.; 3, 4 en 6 M. v. d. Wiel; 5 J. v. d. Niet; 7 J. Passchier Zn; 8 en 9 J. v. d. Niet; 10 C. v. d. Berg. Wedvlucht vanaf St. Denis. De af stand bedroeg 397 km. Er waren 173 duiven in concours, die te 11.15 uur werden gelost. 1 J. Passchier Sc Zn; 2 Gebr. Van Schie; 3 Gebr. Smit; 4 J. Barnhoorn; 5 M. v. d. Wiel; 6 Gebr. Van Schie; 7 C. v. d. Berg; 8 Gebr. Smit; 9 en 10 J. Passchier Sc Zn. Wedvlucht vanaf I ordeaux. De af stand bedroeg 903 km. Er waren 122 duiven in concours, die zaterdagmid dag om 1 uur werden gelost De eerste duif bereikte zondagmorgen te 8.03.49 uur haar hok. 1 M. C. Ver- mey; 2 C. v. d. Berg; 3 J. Barnhoorn; 4 J. F. Aanhane Zn; 5 Gebr. Pe- schier; 6 Gebr. Steenvoorden; 7 J. F. Aanhane Zn; 8 Gebr. Smit; 9 J. Plug; 10 J. van der Niet. zijn er nog andere prijzen beschik baar zoals een beker voor het spor tiefste elftal van deze middagAlle wedstrijden zullen geleid worden door scheidsrechters van de KNVB afd. Leiden. Ongetwijfeld brengt een toernooi van een dergelijke opzet vele weken van voorbereiding met zich mee. Dat vinden de leden van de jeugdcom missie niet erg, maar wel hopen zij dat er voor vele voetbalenithousiasten nu aanleiding is deze middag de jeugd van sterke clubs gade te slaan. Het prachtige sportpark van de ge meente Lisse leent zich voor deze seriewedstrijden uitstekend. Uitgebreide programma's zijn bij enige adressen reeds nu verkrijgbaar. Na vele weken van rust voor de voetballiefhebbers nu de kans sterk jeugdvoetbal te zien. De wedstrijden beginnen te 12 uur terwijl de finale tussen de winnaars van poule A en B gespeeld zal worden om pl.m. 5 uur. De gemeenteraad van Lisse, die binnenikort bijeenkomt (de datum moet nog worden vastgesteld) krijgt o.m. een verzoek van het schoolbe stuur van de jongens- en meisjes school van de par. H.H. Engelbewaar ders te behandelen. B. en w. stellen voor goedgunstig te beschikken op een gedeelte van dit verzoek, nl. tot het beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van het aanbrengen van vloer- en wandtegels in de toi letten en de gang op de eerste etage, het plaatsen van een handwasbak in twee lokalen en het aanbrengen van een bordverlichting in die lokalen, waar deze tot nu toe ontbreekt. B. en w. adviseren afwijzend te be schikken op het verzoek om mede werking betreffende het schilderen van deuren en kozijnen op de eerste etage en het sausen van plafonds en muren. Bij het voorstel het gemeen telijk voorschot op de grond- en bouwkosten van de 19 woningen, welke voor de woningbouwvereniging „Het Gezinsbelang" worden gebouwd te verhogen, delen b. en w. mede, dat de minister de gemiddelde huurprijs van de woningen heeft gesteld óp 18.50 per week. Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken op een verzoek van het bestuur van de meisjesschool van de par. St. Agatha. Enkele vloeren van deze scholen vertonen ernstige ge breken, doch b. en w. zijn van me ning, dat de kosten van herstel be streden dienen te worden uit de ex ploitatievergoeding. HILLEGOM Diploma-uitreiking EHBO Gis teravond had in de kantine van Van Herwaardens Kalkzandsteenfabrieken N.V. de uitreiking plaats van de di ploma's van de EHBO terwijl aan een aantal reedis eerder gediplomeer den het diploma opnieuw werd uit gereikt. Het diploma werd uitgereikt aan de nieuwe leden: de dames W. Vled- der, M. A. Stokman, M. C. Bakker, H. M. van Lammeren, A. M. Glas, C. H. Glas, J. van der Staay en R. Mes kers en de heren T. Wilhelmus, J. A. Bakker, J. de Kort en J. Valk. Aan de reeds eerder geslaagden: mevr. J. H. vaii Gorp-Leenders, me vrouw P. A. Kramer, mej. J. G. Buur man en J. T. Stokman en de heren J. v. d. Hoorn, R. Besse, P. Warmer dam, J. v. d. Wagt, N. Warmerdam, J. v. d. Hulst en T. de Nijs. KATWIJK AAN ZEE Voor de gasten Het weekpro gramma van VW luidt als volgt: Dinsdag 10 augustus: Orgelcon cert te geven door Dik van Rijn te Katwijk aan Zee in de kerk aan de Voorstraat, aanvang 8 uur nam. Woensdag: Schaakwedstrijd „Kat wijkBadgasten" in de Oranjezaal van het Jeugdhuis, Voorstraat 72, aanvang 8 uur nam. Carillonbespe ling door mej. Marie Blom. Beiaard- dierster te Gouda, IJsselstein en Ka- merik. Aanvang 7.30 des avonds. Visserij -bridgedrive op de Visserij- schoolzolder, Rijnmond. Aanmelden bij sigarenmagazijn D. Parlevliet Zuidstraat. Inschrijfgeld 5,- per paar, aanvang 7.30 n.m. Donderdag: de gebruikelijke strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor kleuters van 3 jaar en ouder. Aanvang der spelen 's morgens half tien. Opgave voor deelname om 9.15 v.m. Inleggeld 0.25 per spel. Corsowandeltocht, georganiseerd door VW, startplaats bij paviljoen F. de Best, tegenover hotel „Riche". Afstanden 5 en 10 km. Tussen 6 en 7 uur nam. Orgel concert te geven door Jan Welmers, organist van de Triumfatorkerk, Jan Evertsenlaan, aanvang 8 uur nam. Te 8 uur nam. concert door de Har monie Katwijk aan den Rijn op het terrein bij „De Roskam". Vrijdag Volleybalwedstrijd KVC 1 VHH te Amsterdam, op het par keerterrein bij „De Zwaan", aan vang 7 uur nam. Zaterdag: tiende Katwijkse bloe mencorso „Flora's kleurenpracht aan Zee". Vertrektijd om 2.15 vanaf de Sandtlaan te Katwijk aan den Rijn. Aanvang avondcorso 8.30 nam. vanaf de Parklaan. Te 3 uur Reddingsdemonstraties, georganiseerd door de Katwijkse Reddingsbrigade in samenwerking met de Marine Luchtvaartdienst en de Kon. NZH Reddingmij. Dit op het strandgedeelte tegenover het Rotterdams Zeehospitium Z.-Boule- vard. Carillonbespeling door Chris Bos, beiaarddier te Utrecht van 89 uur nam. En tot slot te 10 uur groot vuurwerk aan de Zuid-Boulevard. Poppententoonstelling Deze ten toonstelling gehouden in de kleuter school aan de Voorstraat ten bate van het Prinses Beatrixfonds is een geweldig succes geworden. Alle ca tegorieën van bezoekers hebben hier van buitengewoon genoten. Het re sultaat is verblijdend, de bruto-op- brengst was 1675,-. Daar gaan weinig kosten af want mevr. Gos- linga deed alles belangeloos en veel wat er nodig was, is gratis verstrekt. Het genoemde fonds is er dan ook zeer dankbaar voor. Duivensport De Postduiven vereniging De Rhijnmonders hield een wedvlucht met 189 jonge duiven, vanaf Mons, afstand 197 km. De uit slag luidt: G. Noteboom 1, 5, 6, 8, 23, 30, 40; B. Paauw 2, 11, 24, 30, 32, 45, 46; T. de Lifde 3, 10, 12, 22, 37; J. Meulendijk 4, 36, 43; C. van Doorn 7, 44; A. Stravers 9; M. Souverein 13, 20, 26; T. de Kluiver 14, 33; I. Schadee van Doorn 15; A. van der Plas 16; A. Rosmalen 18, 42; A. van der Niet 19, 35; A. L. de Vreugd 21, 29; C. van Beelen 25; S. de Graaf 27; W. de Vreugd 28; H. Dekker 31; J. Pennaarts 34; Pim Heemskerk 38; J. Dijkhuyzen 41; Mulder-Smit 47. ALPHEN AAN DEN RIJN BROMMER VAN 10 JAAR De 10-jarige J.B., wonende in de Raadhuisstraat, pakte gistermiddag omstreeks 4 uur een voor een winkel staande brommer weg. Hoewel er wat aan de ontstekindg mankeerde, kreeg hij de motor toch op gang en toen ging hij aan het toeren, richting Gouwsluls. Dat ging goed, hij wist zelfs te keren, maar op de terugweg raakte de knaap in de bocht bij de Maranathakerk de macht over het stuur kwijt. Hij reed met de brommer tegen een boom. Met een gebroken rechterbovenbeen en wat ontvellingen kwam hij er nog goed af, maar het ritje zal het jongetje wel bij blijven. Hij kreeg ook nog een ritje met de ziekenauto naar de Annakliniek te Leiden. met zich mee brengen", aldus b. en KOUDEKERK A. D. RIJN BOSKOOP Gemeenteraadsvergadering De eerstvolgende openbare gemeente raadsvergadering is vastgesteld op dinsdagavond 8 uur ten gemeente huize. De voornaamste agendapunten zijn: verkoop bouwgrond aan de afd. Boskoop van „Het Groene Kruis" voor de bouw van een wijkgebouw; beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van een nieuwe open bare kleuterschool in het uitbrei dingsplan Goudse Rijweg oost III; onbewoonbaar verklaring en enkele woningen; weer nieuwe verkeers maatregelen voor de Nieuwstraat; bouwrijp maken van grond in het uitbreidingsplan Snijdelwijk ten wes ten van de spoorlijn. Weer nieuwe verkeersmaatregelen voor de Nieuwstraat Bij een des tijds genomen raadsbesluit werd de Nieuwstraat gesloten voor het ver keer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Hiertegen werden meer dere bezwaren ingediend. Het aan tal verzoeken om ontheffing was dan ook zeer groot. Bij gunstig beschik ken hierop zou de genomen maatre gel alle effect verliezen. Daarom werd gezocht ndar een meer bevre digende oplossing. Voorgesteld wordt nu de Nieuwstraat in één richting gesloten te verklaren en wel van zuid naar noord. Tevens zullen dan een aantal uitwijkplaatsen worden aangebracht waarvoor dan een par keerverbod zal gelden voor langer dan 15 minuten. Voorts zal de Nieuwstraat worden aangewezen als B-weg waar verkeer met voertuigen breder dan 1.80 me- verboden is. Het merendeel der be woners van de Nieuwstraat kunnen zich met deze maatregel verenigen. Nieuwe openbare Kleuterschool - Blijkens de raadsstukken kan de bouw van een nieuwe openbare kleuterschool nabij de Goudse Rijweg binnen afzienbare tijd worden ge realiseerd. Onbewoonbaarverklaring - De wo ningen Badhuisweg 33, Den Ham 11, Reijerskoop 36, 38, 150, 152, 261 en 263 vertonen zodanige gebreken dat zij ongeschikt zijn ter bewoning en niet meer door het aanbrengen van ver beteringen in bewoonbare staat zijn te brengen. Voorgesteld wordt dan ook tot onbewoonbaarverklaring over te gaan. Uitbreiding Snijdelwijk Ter ver wezenlijking van het woningcontin gent 1966 dient de gemeente op kor te termijn over bouwrijpe grond te beschikken. De in het oostelijk deel van het uitbreidingsplan Snijdelwijk gelegen grond is nagenoeg geheel uitgegeven, zodat zo spoedig mogelijk een begin moet worden gemaakt met de uit voering van het westelijk gedeelte van dat plan. Planologische en fi nanciële overwegingen maken het gewenst eerst de tegenover het oos telijk deel gelegen grond bouwrijp te maken. De geprojecteerde bejaarden wo ningen kunnen voorshands nog niet worden uitgevoerd. Op de bouwrijp te maken grond kunnen 89 woningen worden gebouwd, en wel 57 woning wetwoningen in hoogbouw (3 woon lagen) en 32 eengezinswoningen in de vrije en/of premiesector. Een vergroting van het aantal wo ningen is eventueel nog mogelijk door hoogbouw van 4 of 5 woonlagen. Wanneer de raad het daarvoor be nodigde krediet van 264,754.- ver leent kan dus in 1966 met de ver dere afwerking der plannen worden voortgegaan. De kosten kunnen wor den gefinancierd met de grond voor schotten voor de aldaar te bouwen woningwetwoningen, en met de op brengst van de grondverkopen voor de overige woningen. HAZERSWOUDE KOSTEN EXPLOITATIE ZIEKENAUTO De heer L. H. G. van Ooyen uit Hazerswoude heeft enige tijd geleden een nieuwe ziekenauto in exploitatie genomen. „De noodzakelijkheid om een dergelijke wagen te hebben in de gemeente is zeer duidelijk, zulks mede gelet op de vrij drukke en lange verkeerswegen, die door onze gemeente lopen en een voortduren de stroom van verkeersongevallen Genoemde heer Van Ooyen nu heeft zich tot het college van b. en w. gericht met het verzoek te wil len bevorderen, dat in de exploitatie kosten een bijdrage wordt verleend door de gemeente. Het college stelt nu voor een bijdrage toe te kennen in de kosten van de door hem ge ëxploiteerde ziekenauto, berekend naar 2000.- per jaar tot een maxi mum van het werkelijke exploitatie tekort. B. en w. van Hazerswoude hebben inmiddels al contact gezocht met him collega's van Koudekerk, welke gemeente ook met de nieuwe wagen is gediend. Doel hiervan was Koudekerk te verzoeken in het totale bedrag van tweeduizend gulden een bijdrage te verlenen. BEJAARDEN GINGEN UIT De leden van de bejaardensociëteit uit Hazerswoude dorp hebben vrij dag een heel gezellige tijd gehad tij dens de door het bestuur georgani seerde trip langs diverse beziens waardige plaatsen in ons land. Voor de heer J. Raaphorst sr., die de route uitzette, maar wegens ziekte nu de reis niet kon meemaken, heeft de postbode dezer dagen nog 'n vracht in petto: alle deelnemers aan het dagje uit zonden hem een ansicht uit Otterloo. Het Jagershuis in Zeist vormde de eerste pleisterplaats voor de boven- vijfenzestigers. Dat was juist om streeks „koffietijd", reden dus voor de deelnemers deze goed Hollandse gewoonte ook op reis in ere te hou den. Via de Leusderheide trokken de AOW'ers vervolgens naar Otter loo, waar het diner werd geconsu meerd. Via Leersum, waar getead werd, trokken de bejaarden weer huiswaarts. Tussen de bedrijven door had voorzitter Slootweg nog de wens geuit, dat meer bejaarden uit Ha zerswoude dorp zich aansluiten bij de bejaardensociëteit. „Eensgezind heid onder elkaar moeten wij, op onze leeftijd, alleszins nastreven", zo zei hij. In deze zelfde bewoordingen sprak ook de heer Jacobs, oprichter van de „Hazerswoudse soos". Agenda gemeenteraad. Donder dag 12 augustus a.s., 's avonds om half acht, komt de gemeenteraad van Hazerswoude in openbare zitting ten raadhuize in het dorp in openbare zitting bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwer pen: beëdiging raadslid N. Laban; verlening jaarlijkse bijdrage in de exploitatiekosten v~. een ambulance auto; wijziging rechtspositieregelin gen en salarisverorde'.ing; verkoop grond in Zuid II; verzoek om mede werking van het bestuur van de Christelijke Nationale School; wijzi ging begrotingen; verlening voor schotten aan bouwvereniging „Vols- belang". B. en w. van de stad Leiden heb ben hun collega's van Hazerswoude desgevraagd meegedeeld, dat de ge meente Hazerswoude in de loop van 1966 van aardgas zal orden voor zien. De gasvoorziening in Hazers woude geschiedt, zoals bekend, mid dels de Stedelijke Licht en Gas Fa brieken te Leiden. AANSLUITING WOONSCHEPEN De suggestie van AR-raadslid P. de Vogel om eventueel een rente vergoeding toe te kennen aan de bewoners van de woonschepen langs het Kromme Jaagpad zal door b. en w. alsnog nog niet worden gevolgd. Zü zullen hun standpunt bepalen, zodra de woonschepen op het elek triciteitsnet zullen zijn aangesloten. Raadslid de Vogel bepleitte een vergoeding, te meer, daar de bewo ners enige tijd geleden reeds elk een bijdrage stortten inzake de aanslui ting van hun schepen op het elek triciteitsnet. De reden van zijn sug gestie schuilt in het feit,1 dat betref fende deze elektriciteitsvoorziening sprake is van een ernstige vertra ging (De Stedelijke Licht Fabrieken kampen met een enorm gebrek aan personeel. Thans is toegezegd, dat voor 1 oktober aansluiting haar be slag zal vinden). BOUW VAN BUNGALOWS IN PLAN ZUID De bouw van een gereformeerde kerk aan de Zuidsingel zal geen door gang vinden. Eertijds had de kerke- raad optie gevraagd op een perceel grond langs genoemde singel, maar b. en w. van Hazerswoude hebben nu weer vrijheid van handelen ge kregen. Nu zullen op genoemde per ceel grond twee bungalows worden gebouwd, waarvoor de kavels grond tegen een prijs van veertigduizend gulden aan particulieren worden ver kocht. Mits, uiteraard de gemeente raadsleden hun instemming met dit voorstel van b. en w. zullen betuigen. Aan de Zuidsingel zullen even eens negen montagebungalows wor den gebouwd door bouwbedr. Plomp N.V. te Capelle aan de IJssel. Het college stelt voor de grond te ver kopen tegen een totaalprijs van 327.500.- RUPWETERING RKSV „Rijpwetering" Zondag a.s. is er gelegenheid om contributie te betalen in café Bakker van 10.30- 11.45 uur. Jeugd vierdaagse Breda Maan dagmorgen a.s. gaan een zestigtal leden van de WSV „De Rippers" per extra bus naar Breda om daar deel te nemen aan de jaarlijkse jeugd vier daagse. Om de eerste honger te stil len moeten zij één pakje brood mee nemen! Zaterdag 14 aug. d.a.v. ko men zij weer terug. De ouders van de deelnemende le den, die deze zaterdag mee willen naar Breda om de laatste kampdag mee te maken, moeten zich zo spoe dig mogelijk hiervoor opgeven bij de heren A. H. Disseldorp, Th. Otto en J. C. v. Berkel. Vakantieweek De 4de dag van de Koudekerkse vakantieweek bracht behendigheidswedstrijden voor de jeugd. Ook deze dag waren er weer veel deelnemers. Ook vele ouders waren aanwezig om de prestaties van hun kinderen mee te vieren. Om 10 uur werd er begonnen. Bij het zaklopen 4-5 jaar was het Marian van Ginhoven, 5 jaar, die alle con currenten van haar af wist te schud den. Bij de meisjes van 6-7 jaar was het Anja van der Meijden. De jon gens van deze leeftijd vonden in Aadje Hamus hun favoriet. Ook het touwtrekken had veel af trek. Bij de meisjes van 10-11 jaar werd Lida Zuidwijk winnares, ter wijl in de meisjesgroep van 12-15 jaar Joke Kaptein met de 1ste prijs ging strijken. Het touwtrekken voor de jongens was ook spannend. In de leeftijdsgroep van 10-12 jaar was het koppel Cok Kruit-Arie Didde win naar De ochtend werd afgesloten met de cross-race. Hier waren minder deelnemers dan in vorige jaren. De crossen waren waarschijnlijk ver sleten. Het duo Peter van Dam en Leo Brommers werd winnaar. De rolschaats wedstrijd was voor zowel jongens als meisjes iets aparts Er was hiervoor een tegelparcours uitgezet met hindernissen. Gerard Bijsterbos won in de jon- gensgroep van 7-9 jaar de eerste prijs en in de meisjesgroep van 10- 13 jaar was Maaike Leenheer eerste. 's Middags werd er begonnen met fietsbehendigheidswedstrijden. In de leeftijdgroep van 8-10 jaar werd Henny Snatersen eerste, in de groep 11-13 jaar H. van Vegten en in de groep 14-15 jaar was Connie Peters alle jongens en meisjes de baas. Steltlopen bracht ook spanning. Gerrit Dorrepaal werd bij de jon gens eerste, en bij de meisjes An nette van Wetten winnares. Het hardlopen met hindernissen had veel langstelling. Bij de kleu ters van 4-5 jaar werd Johan Scha- kenbos winnaar en Ali Cok werd bij de meisjes eerste, in de groep van 6-7 jaar. De jongens die in de groep van 6-7 jaar aan dit onderdeel mee deden werden Perey van der Ven en Gert Jan Guldemond respectievelijk één en twee. Nelly Hogeveen werd in de groep meisjes 8-10 jaar eerste, terwijl Ru- di de Wit als jongen deze wedstrijd won. De autopedrace om de vijver werd ook een succes. Bij de kleuters van 4-5 jaar werd Jan Vergunst win naar en van 6-7 jaar werd Perey van der Ven bij de jongens één; bij de meisjes Annette Snaterse. In de leef tijd van 8-10 jaar in dit onderdeel werd Gerard Bijsterbos nummer één. Het knalstuk van de avond was de wielerwedstrijd, die gehouden werd in de straten rondom de vijver en waarvoor 15 deelnemers zich hadden gemeld. Hiervan waren de uitslagen: 1. S. de Rooij (kampioen van Koud l'cerk)2. Anth van der Meijden; Piet Hogenes; 4. Klaas Burik; 5. Cees de Jong. ZON KOM TERUG Verwachting tot zondagavond 7 uur: Flinke- opklaringen bij onver anderde temperatuur. Hier en daar kunnen nog enkele buien voorkomen. HET WEER IN EUROPA HELSINKI 1. bew. 17 13 STOCKHOLM L bew. 18 12 OSLO zw. bew. 19 11 KOPENHAGEN h. bew. 17 12 ABERDEEN 1. bew. 19 5 LONDEN onbew. 20 10 AMSTERDAM zw. bew. 20 13 BRUSSEL geh. ebw. 23 14 LUXEMBURG regen 22 17 PARIJS regen 23 12 BORDEAUX regen 29 18 GRENOBLE onbew. 33 16 NICE onbew. 28 21 BERLIJN zw. bew. 28 18 FRANKFORT regen 26 17 MüNCHEN onbew. 33 18 ZüRICH onbew. 29 14 GENèVE onbew. 30 15 LOCARNO 1. bew. 29 15 WENEN onbew. 28 17 INNSBRUCK onbew. 32 14 BELGRADO onbew. 00 16 ROME onbew. 33 17 BARCELONA zw. bew. 29 20 MADRID h. bew. 39 17 MALLORCA onbew. 37 22 LISSABON onbew. 25 16 Morgen: 9e zondag na Pinkste ren. Mis: „Zie, God helpt me (uit psalm 53). STAD EN WERELD Stokstijf houden we telkens halt, als we gekomen zijn aan de woorden: ,De stad ziende, beweende Hij haar". Wat er met Jerusalem stond te ge beuren, was geen uitzondering in de menselijke geschiedenis. Evenals Hi roshima en zovele andere steden zou het met de grond gelijk gemaakt worden. Wij, mensen, weten héél weinig af en begrijpen nog minder van Gods wereldbestel. Eén ding is wel duidelijk: Jerusalem is in Gods oog een bijzondere stad. De lotgeval len van Jerusalem zijn ten nauwste betrokken bij de lotgevallen van de gehele mensheid. Het is geen ge waagde sprong te veronderstellen, dat Jezus, de wereld van heden zien de, haar beweent en zegt: „Ach, mocht ge op deze dag nog erkennen, wat u tot vrede strekt." ZOETERWOUDE SPREEKUREN Wethouder Van Hofwegen zal op dinsdag 10 augustus a.s. geen spreek uur houden. Het spreekuur van de burgemeester op donderdag 19 augustus a.s. zal niet doorgaan. LEIDERDORP SPREEKUUR Nu de burgemeester is verhinderd op die dagen spreekuur te houden, zal de loco-burgemeester, wethouder C. Meer burg, op maandag 9, 16 en 23 augustus van 9 tot 10 uur ten gemeentehuize spreekuur houden. Schoolvrije zaterdag en vakanties bij lager- en kleuteronderwijs Teneinde tot een gezamenlijke rege ling van de problemen betreffende de schoolvrije zaterdag en vakanties te komen zijn door B. en W. bespre kingen gevoerd met vertegenwoordi gers van de besturen der bijzondere scholen. Dit overleg, waaraan de mees te schoolbesturen hebben deelgenomen, heeft geleid tot een plan voor de in voering van de integrale schoolvrije za terdag op de kleuter- en g.l.o-scholen en voor gemeenschappelijke schooltij den en vakanties voor de kleuter- en alle lagere scholen. Vervolgens is het plan ter kennis gebracht van het per soneel der openbare scholen, dat met de voorgestelde regeling akkoord ging. In overeenstemming met de desbe treffende rijksinspecteur van het on derwijs hebben B. en W. thans beslo ten overeenkomstig bovenbedoeld plan over te gaan tot volledige Invoering van de schoolvrije zaterdag op de openbare kleuter- en g.l.o.-scholen, als mede van de overeengekomen schooltij den en vakanties voor de openbare kleuter- en lagere scholen. De vorderingen van de bouw van de nieuwe St. Antoniuskerk zijn zover, dat op zondag 22 augustus om vier uur 's middags de eerste steen gelegd zal worden door Mgr. Constans Kramer o.f.m. De plechtigheid zal worden ge opend met de ontvangst van de bis schop in de noodkerk. Na afloop van de ceremonie zal er gelegenheid zijn het kerkbestuur geluk te wensen in „Het Honk" aan de Tel- derskade, hoek Rooseveltstraat, tot 18.00 uur. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Drs. M. M. J. van Balgooy, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium, voor het tijdvak van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 wederom in deze functie be noemd; Drs. F. A. Berends, wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Theoretische Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 juni 1965 tot 1 juni 1966 wederom in deze functie benoemd; Dr. M. N. van der Heyde, weten schappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij de Heelkunde, voor het tijdvak van 1 mei 1965 tot 1 mei 1966 tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar A benoemd; Dr. M. A. H. Giesberts, weten schappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij de Kindergenees kunde, voor het tijdvak van 1 juni 1965 tot 1 juni 1966 wederom in deze functie benoemd; Dr. J. A. Los, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Anatomie, met ingang van 1 juli 1965 in vaste dienst benoemd; Dr. P. Martinez, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Anatomie, met ingang van 1 juli 1965 in vaste dienst benoemd; J. van der Meer, arts, wetenschap pelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskun de, voor het tijdvak van 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 wederom in deze func tie benoemd; Mej. S. Schouten, arts, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 ja nuari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Microbiële Ziekten be noemd. PROF. DR. F. C. C. VAN COETSEM GASTHOOGLERAAR IN AMERIKA Prof. dr. F. C. C. van Coetsem, buitengewoon hoogleraar in de talen der Oud-Germaanse volken en hun letterkunde aan de Leidse universi teit, is door Cornell University, Itha ca, New York, uitgenodigd geduren de het komende cursusjaar aldaar werkzaam te zijn. Professor Van Coetsem zal colle ges in de Germaanse taalkunde en het Oud-Germaans geven. Daarnaast zal hij in de gelegenheid zijn eigen wetenschappelijk onderzoek te doen. SLEUTELGAT Het jeugdontmoetingscentrum Reho- both organiseert een onderwijsbeurs in haar gebouw aan het Rapenburg 10 van 30 augustus t.m. 1 september. Deze wordt georganiseerd in samen werking met het ministerie van Socia le Zaken. Op de beurs zal voorlichting gegeven worden op onderwijsgebied door deskundigen en diverse Leidse on derwijsinstellingen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4