HET R AADSEL van de hazepoot Dinsdag: Schatgraverij op Noordwijkse strand ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT BATEN VOOR LEIDSE ST. VINCENTIUS- VERENIGING Aan het strand in Noordwijk voor het Palace-Hotel worden de laatste voorbereidingen getroffen, om de mo gelijkheid te scheppen de vijftiende schatgraverij op dinsdag 10 augustus tot een weergaloos succes te maken; Met medewerking van de gemeente lijke reinigingsdienst van Noordwijk «al het gereserveerde strand een z.g. egalisatie-beurt óndergaan. Het comité schatgraverij heeft spe ciaal voor dit jaar een speldje laten ontwerpen dat elke schatgraver bij het toegangsbiljet zal ontvangen en tevens een herinnering zal zijn aan het zeer exclusieve strandfeest, dat alleen in Noordwijk elk jaar in augustus wordt georganiseerd. Voor 0.75 kan men graven (met blote handen) naar de schatten die op 15 cm diepte liggen verborgen. 100.voor degene, die de schat kist vindt en verder zeer attractieve kinderspelen, waaronder spoortreinen, autobussen, prachtig mechanisch speelgoed, mooie Franse poppen, par fumerieën, enz. Als bijzondere attractie: na afloop verloting van de niet gevonden prij zen. Voor de loterij is door een meele vend sociaal-voelend kijker, die onbe kend wenst te blijven, een prachtige compleet uitgeruste fiets ter verloting beschikbaar gesteld. Indien men zelf en zeker niet min der de kinderen een aangename mid dag wilt hebben, dan raden wij aan, hen dinsdagmiddag om half drie het strand van Noordwijk te laten betre den. Koop een kaartje voor 0.75 per persoon. Als voorbereiding van het grote festijn wordt op de boulevard (naast Restaurant ,,De Landbouw" maandagavond om half negen een con cert gegeven. Avonturen DONALD DUCK DAAK DUNDEN ÖOEDE ZfiKCN MEE DOEN... sDIE DINGEN VÊie- KOPEN ZICHZELF. msitt Benoemingen paters Franciscanen Verplaatsingen en benoemingen in gaande 12 augustus met uitzonde ring van die van het Apostolaat Min derbroeders Bommelerwaard, welke op een latere datum ingaan. Aalbers, Roland, van Maastricht, H. Bon. naar Amsterdam, H. Anton., kap. en bedrijf sa al moezenier; Arnoldi Mauritius, van Woerden, H. Franse, nr Stoutenberg, praeses; Barnhoorn, Hieronvmus. van Sittard naar Heer len. H Bernard, godsdienstleraar: Beekhoven. Silvester van, van Maas tricht H. Bon. naar Haarlem, H. Ant.. kath soc. ieugdzorg; Beekman, Ru- finus, van Bo^sward H Mart., naar Delft. H.H Nic. en Gez.. kanelaan; Ber?. Lazarus van den, van Gorcum H. Hart naar Mastricht H. Bon-, aal- mozenier Gevangeniswezen; Berg man. Adalbert, van Megen H Ant. naar Weert, magister cantus: Boef, Dama«"enus. van Woerden H Franc, naar Vorden H .Hart, liturgisch apos tolaat oosten des lands; Boom, Os- win van den. van Maastricht H Bon. naar Den Haag H.H. Ant. en Lod., kapelaan; Bremen, lldefons, van Al verna H Jos. naar Nijmegen H Bon., studie theologie en moraal; Brom, Fabianus van den. van Leiden H. Ant. naar Haarlem H. Ant., kapelaan; Bruinsma, Alfried. van Alverna H Jos. naar Venraj' VII SM, tuinman; Burgers. Archangelus, van Megen H Ant. naar Alverna H. Jos.. rustend; Buiis. Odilo, van Woerden H. Franc naar Ven-rav OO, prefect juvenaat; Claessens. Florus, van Maastricht H. Bon. naar Weert, vicarius; Crouzen, Ruiger, van Alverna H. Jos- naar Maastricht H. Ant., assistent secre taris Gew Rede: Distêr, Bernward, van Maastricht H. Bon. naar Weert, student theologie Leuven; Dorre- B'osco^en De films in de week van 5 aug. tot 11 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Te rijk om los te lopen (14 jaar) Dagelijks- 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks 2.30: Jeugdfilm. Lido: Incident op Cyprus (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Stan Laurel en Olivier Hardy bij de luchtbescherming (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Lieve, lieve John (volw.) Geprolongeerd Dagelijks 10.30: Jeugdfilm. Dagelijks- 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: 't Is een gekke, rare. dolle, dwaze wereld (Geprolongeerd) (14 jaar) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: De klokkenluider van de Notre Dame (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur steun, Michaël, van Utrecht naar Haarlem H Nic Pieck, Open Deur Werk; Eeuwijk. Pancratius van. van Den Haag H.H Ant en Lod. naar Leiden H. Leon., kath soc. jeugd zorg; Eijnden, Monulf van den, van Utrecht naar Haarlem H. Nic. Pieck, retraitewerk; Elschot, Seraphinus, van Leiden H Leon, naar Venray VII Sm., kapelaan; Galama. Sybrand van Megen H. Ant naar Heerlen H Berbard leraar klassieken: Goris«en. Fernandez, van Amsterdam H. Jos. naar Megen H Ant.. leraar Frans; Gottenbos. Sigward, van Utrecht nr Venrav O O.. leraar biologie, student Utrecht: Groen, Bruna. te Maastr., moderator Jan van Eijck-akademie (en direct „Oriëntatie-centrum"); Haas( Cyrillus de. van Megen H Ant. naar Rotterdam H. Franc door- tochtgroenen randstad en retraite- werk: Heimeriks, Herhrand. van Maastricht H Bon. naar Weert, gods dienstleraar en student caterhetiek; Hendriks, Martinianus, van Haarlem H Ant. naar Den Haag H. Ant., ka- oelaan en kath. soc. ieugdz.: Henkes. Benjamin, van Maastricht H Bon. naar Woerden H Franc., portier; Hermans. Amadeus. van Hoorn naar Kerkdriel. pastoor-deken en oraeses AMB (Bommelerwaard): Hutiens, Novatus, van Den Haae H Pasohedis naar Hedel. pastoor; Huijermans, Ju lius, van Woerden H Franc naar Weert, termiinbroeder. Janssen. Win- fried, van Vorden H Hart naar Gor cum H.H. Nic. en Gez., assistent; Keulaerts, Laetus. te Maastricht H. Bon., kapelaan Malberg (Moderator Hemic van Veldekecollege)Keu- laerds, Vitalis. van Venray VII Sm. naar Maastricht H Ant., kapelaan; Keverkamp, Frumentius te Lichten voorde. bouwpastoor: Koning. Olaf. van Wenen naar Heir-ngen (Bezirk Göppingen) pastoor: Kraan. Philip- pus, te Utrecht, muziekleraar Megen; Kruip. Venent'us. van Pakistan naar Haarlem, H Hart. kapelaan- Lem mers, Hvacinth. van Venray VII Sm. naar Stoutenburg, portier-koster; Leunissen, Regino. van Maastricht H Bon. naar Sittard. godsdienstleraar huishoudschool; Lieshout, Isaias van, te Nijmegen, leraar klassieken Me gen; Linden, Ezechiel van der. van Haarlem, H. Hart naar Leiden H Ant., kapelaan; Lindert, Erik van, van Venray O.O naar Nijmegen H Bon., studie pedagogie-assistent, se cretaris O en O.; Loeffen. Hartwig, te Woerden H Franc., vicarius (en hoofdorom. vocdir.. Land. Roepin gen Centrum): Meer. Zeno van der, van Alverna H. Jos. naar Wijchen H. Ever., kapelaan; Meurs. Mansu- etus van, van Maastricht H Bon naar Hoorn, A. M N. H.: Minderhout. Ottocar van. van Maastricht H Bon naar Lichtenvoorde, kapelaan; Moes kops, Livinus, te Utrecht, pastoor Er- melo. Mnnnink, Agatho de, van Am sterdam H. Jos. naar Woerden H Franc., kapelaan Kwadendarrme (diocees Breda); Muskes, Ubald, van Leiden H. Bon. naar Utrecht, studie Noordstrand, Christofoor, van Maas tricht H. Bon. nr Bolsward H Mart., surveillant internaat; Pessers. Quin- tinus. van Stoutenberg naar Utrecht, rector Johannes de Deo-ziekenhuis; Pfeffer, Electus, te Utrecht, praeses (en moderator en godsdienstleraar huishoudschool); Palane, Diodorus, van Gouda H. Sacr. naar Lichten voorde, rector bejaardencentrum-, Reintjes, Sergius, van Bolsward H. Mart. naar Megen H. Ant., rector gymnasium; Roels, Micheas, van Maastricht H. Bon. naar Heerlen H Bern., godsdienstleraar; Rozenstraten. Anastasius. van Gouda H. Sacr. naar Maastricht H. Bon., moderator hotel school Horeca en toeristenzielzorg; Rozenstraten, Simeon, te Leiden H Bon., godsdienstleraar Lisse en Lei den; Schaafsma, Nicephorus. van Haarlem H. Nic. Pieck naar Hoorn, informatiecentr. Den Helder; Schil der, Manuel, van Den Haag H Ant. naar Gorcum, H. Mart. kapelaan; Schuiten, Delphinus, van Stouten berg naar Maastricht H. Bon., huisw.; Schuwer, Livinus, van Rome naar Pittsburg, USA, professor filosofie; Seergers. Binfilius, van Weert naar Maastricht H. Ant., Amby A.V.C (Audio-Visuele Communicatie) en godsdienstleraar vormingsschool; Si- monis, Gorgonius, van Woerden H Bon. naar Lichtenvoorde, kapelaan; Smeele, Quirilus. van Maastricht H. Ant. naar Velddriel, pastoor; Smits, Othmarus. van Venray O.O. naar Kerkdriel. kapelaan; Steenkamer, Wilhelmus, van Megen H. Ant. naar Venray O.O., leraar geschiedenis Ven ray en Megen; Stolwijk, Jonathan, van Maastricht H. Bon. naar Bols ward H. Mart., godsdienstleraar; Stroux, Winifried, van Nijmegen H. Bon. nr Jerusalem, studie H Schrift: Tuithof, Benitus. van Stoutenberg nr Woerden H. Franc., missieprocuur; Tusch. Lonsinus. van Gouda H Sacr. naar Kerkdriel, pastoor te Alem; Verheij, Sigismund, van Alverna H Jos. naar Venray VII Sm-, lector francocanologie; Vermeulen, Christo- phorus, van Lichtenvoorde naar Gou da H Sacr., kap.; Vervuurt, Bosco, van Weert naar Maastricht H. Bon., 2e portier; Vliet, Waltram van, van Heerlen H Bernard naar Leiden H- Bon., godsdienstleraar; Walenkamp, Antonius, te Venray O.O., moderator juvenaat (en econoom O.O.); Wan- sem. Aloysius van der, van Haarlem H. Ant. naar Rotterdam H.H. Ant. en Ros., kapelaan; Wel, Theofried van, van Weert naar Hoorn, vicai'.- AMNH Oosthuizen; Welling, Baron- tius, van Delft H. Nic. en Gez. naar Mörmter (by Xanten Did) pastoor; Wiegers, Everard, te Den Helder, bouwpastoor Den Helder-De Scho- ZOETERWOUDE (H.R.) ORANJEFEESTEN HOGE RIJNDIJK Op donderdag 26, vrijdag 27 en za terdag 28 augustus a.s. vinden weer de jaarlijkse Oranjefeesten plaats te Zoeterwoude-Hoge Rijndijk. Het pro gramma is in grote lijnen gelijk aan dat van andere jaren. Op donderdag 26 augustus zal 's avond om 7 uur worden begonnen met een kinderop tocht. Gestart wordt op het terrein van De Jong's Machinefabriek, waar na de stoet zich naar het feestterrein begeeft aan de Oranjelaan. Aan deze optocht kan worden deelgenomen in de volgende categorieën: versierde fietsen, versierde steps, versierde wagens, groepen en enkelingen. Op het feestterrein aangekomen zal het feest worden geopend door de voorzitter van het Oranje-comité, waarna burgemeester J. A. Detmers een toespraak zal houden. Vervolgens zal het Wilhelmus worden gezongen, waarna de door de jury toegekende prijzen van de optocht worden be kendgemaakt. Tot besluit van de eer ste dag zijn er van 812 uur kermis vermakelijkheden op het feestterrein. Vrijdag 27 augustus is er 's avonds om 7 uur ringsteken op bromfietsen voor paren. Verder van 's middags 2 uur tot 's avonds 12 uur kermis vermakelijkheden op het feestterrein. Zaterdag 28 aug. is de dag voor de kinderen. Om 10 uur beginnen de jongens en meisjes van 6 en 7 jaar met vlaggetje steken. Om 10.30 gaan de jongens van 8 en 9 jaar zaklopen terwijl de meisjes van deze leeftijd op dezelfde tijd blokjes gaan rapen. De jongens van 10 en 11 jaar gaan om 11 uur onderling uitmaken wie het snelst is in het hardlopen met ten; Wit, Abdon de, van Maastricht H. Bon. naar Kerkdriel, dekenaats kapelaan; Wit, Archangelus de, van Maastricht H. Bon. naar Woerden H. Bon., kapelaan en godsdienstleraar HBS en LTS; Woestenburg, Medarn., van Woerden H. Franc, naar Maas tricht H. Bon., lector eloguentiae, su pervisor godsdienstleraren Maas tricht, redactiesecretaris Gew. Rede; Zweerman, Zachaeus, van Weert nr Venray VII Sm., rector filosofie; Zijl, Jacobus van, van Maastricht H. Bon. naar Alverna H. Jos., oss. APK. hindernissen terwijl de meisjes die even oud zijn ook om 11 uur op zoek gaan naar geluk. 's Middags om 2 uur komt de jeugd van 12, 13 en 14 jaar aan de beurt. De jongens krijgen de opgave om zich zo langzaam mogelijk op de fiets voort te bewegen, terwijl de meisjes ook op de fiets stappen om zich te gaan vermaken met ringsteken. Verder is het kermisterrein de ge hele dag geopend terwijl het feest 's avond om 12 uur wordt gesloten. Het bestuur vertrouwt er op dat alle bewoners van de Hoge Rijndijk, en vooral in de omgeving van het feestterrein, zullen meewerken door de vlag uit te steken. (Herplaatst wegens misstelling) Aetherklanken Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telef. 23405 (Advertentie) Vliegveld van Texel internationaal Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft het verzoek van de nv luchtvaartterrein Texel ingewilligd om het Texelse vliegveld tot inter nationale luchthaven te verheffen. Buitenlandse toestellen kunnen hierdoor voortaan zonder tussenlan ding elders in Nederland naar het eiland vliegen. Voorlopig zullen de douaneformaliteiten door de haven meester worden verricht. De accommodatie van het terrein zal op korte termijn worden verbe terd. Er zal een nieuwe hangar wor den gebouwd en er zullen twee lan dingsbanen van resp. 1200 en 800 meter en 50 meter breed worden aangelegd. De Gelderse luchtvaartmaatschap pij, die reeds, regelmatig van dit vliegveld gebruik maakt, zal haar rondvluchten boven Texel en haar toertrips naar Ameland waarschijn lijk uitbreiden met vluchten naar alle Waddeneilanden. iJe mmtemonhmi vcmï SÓSKE WISKE ZONDAG 8 AUGUSTUS 1965 HILVERSUM I, 402 m, 746 kc/s 8.00 NCRV; 10.00 KRO; 17.00 CONVENT v. KERKEN; 18.00 NCRV; 20.15 - 24.00 KRO 8.00 Nws. en weeroverzicht; 8.15 Orgelconcert: gewijde muziek; 8.30 Morgenwijding; 9.00 Geestelijke lie deren; 9.45 Nws. en waterstanden; 10.00 Inleiding Hoogmis; 10.05 Hoog mis; 11.15 Populaire gram.; 12.10 Boekbespreking; 12.20 Gitaarspel (gr): lichte muziek (stereo); 12.30 Nws; 12.35 Buitenlands commentaar; 12.45 Daar zijn wij gek op: gram.; 14.00 Kamermuziek; 14.35 Brabants orkest en solisten: klassieke en mod. muziek; 15.00 Marathon: lichte gram. en sport; 16.30 Licht orkest en koren; 17.30 Gereform. kerkdienst; 18.00 Negro spirituals (gr.); 18.10 Koor zang; 18.30 De weg, de waarheid en het leven, reportage van het 6e we reldcongres van de Internationale Raad van Christelijke Kerken; 18.45 Bas-bariton en orgel: Geestelijke lie deren; 19.15 Het Christendom in het wereldgebeuren, lezing (4); 19.30 Geestelijke liederen; 20.00 Nws; 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven; 20.15 Mu ziek kent geen grenzen (opn.); 20.50 Voordracht; 21.05 Muziek kent geen grenzen (opn.); 21.30 Klassieke en moderne muziek (gr.); 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.50 Lichte gram.; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s 8.00 VARA; 10.00 IKOR; 12.30 AVRO; 17.30 VARA; 20.00 - 24.00 AVRO 8.00 Nieuws, postduivenberichten, sportmeded. en soc. strijdlied; 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd pro gramma; 9.45 Geestelijk leven, toe spraak; 10.00 Geloof en natuurweten schap, gesprek; 10.30 Ned. Hervormde kerkdienst; 11.30 Vraag en antwoord; 11.40 Gram.; 11.45 De kerk in de spiegel van de pers; 12.00 Het Gela den Schip, de rubriek in het raak vlak van kerk en cultuur; 12.30 Mu zikaal onthaal, gevarieerd muziek programma (12.30 Postduivenber.); 12.30 Nws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.20 Carrousel, een programma dat alle kanten opgaat; 16.30 Sportrevue; 17.00 Muzikaal ont haal, gevarieerd muziekprogr.; 17.30 Voor de kinderen; 17.50 Nieuws en sportuitslagen; 18.05 Marathon, sport- reportages en lichte gram.; 18.30 Roe meens orkest; 19.00 Klassieke gram.; 19.40 Chansons; 20.00 Nws; 20.05 Ra- diophilharmonisch orkest en solist: semi-klass. muz.; 21.10 Ergens, dia loog; 21.35 Die schone Galathée, ope rette (uitvoering in verkorte vorm); 22.30 Nws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Stereo: Klasieke gram.; 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 KRO: 11.00-11.45 H. Mis; NTS: 16.00 -17.30 Nat. Zwemkampioenschappen te Emmen; CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bijbelvertelling door en voor kinde ren; NTS: 19.06 Kentucky Jones - Bericht uit China, TV-film; CVK/ IKOR: 19.30 Franciscus van Assisi, TV-film; NTS: 20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld; KRO: 20.30 Zomer- carrousel, gevarieerd progr.; 21.00 Vrouwenlevens, een serie monologen voor vrouwen: De onbestorven we duwe; 22.00 Concertgebouworkest: Se- mi-klassieke muziek; NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland 2 NTS: 19.30 Walt Disney voor jong en oud (dl. 1); 20.00 Journaal; 20.05 Margie - Schoolverkiezingen, TV- film; 20.30 Binnen 50 dagen naar Moose Jaw, een aflevering van de Western Serie The Virginian; 21.40 Gevangenen van het steen, 'n filmpje over bergbewoners en hun strijd orn het bestaan; 22.00 - 22.15 Sport in beeld. THEO VAN BLANKENSEE VERTAALD DOOR P J. AERSSENS 11 De moord geschiedde tussen half vijf en vijf uur. 'n Zeldzame samenloop!, mom pelde Kohier, doch niemand begreep de betekenis dezer woorden. Mary Hallstein hield 't hoofd af gewend en staarde ernstig voor zich heen. Wat bent u nu van plan?, vroeg Werner. Een sterfhuis is geen huis waar zaken gedaan kunnen worden. Ik ga terug naar de stad. U zult echter goed doen. met uw adres achter te laten. Mevrouw Hallstein wil r~: ^bien later met u wel in o- 1 treden. i 'ïmissar' met m a' tide i n ..at hy diens bedoeling maar al te goed door zag. Ik logeer in hotel Union. Nu moet ik ook gaan, mevrouw. Ik zag zorgen dat voor morgen alles tijdig geregeld is. Het is intussen laat geworden. Op de terugweg hield Werner zich in gedachten onafgebroken bezig met Wilhelm Kohier. Wat 'n ondoorgron delijk mens! Was hy 'n oprecht, open hartig en eerlijk man? Of was hy 'n meer dan geraffineerde schurk? Zou hij werkelijk in 't bos verdwaald ge lopen zijn? Wat had die uitroep van mevrouw Hallstein te betekenen? Wie had het dolkmes van Edith Beuth's kamer genomen, terwijl zij daar sJiep? Laat in de nacht stapte Werner in z'n bed en op geen enkele dezer vra- Edmund Werner zat de volgende ochtend al vroeg op zijn kantoor. Hy moest nog 'n uitvoerig proces-verbaal opmaken van zijn onderzoekingen op Hallstein en dan nog de nodige schik kingen voor vandaag treffen. Tegen acht uur trad 'n klein, nie tig kereltje onaangediend binnen. Z'n onooglijk voorkomen viel nog sterker op, dan z'n veel te wijde en slordige kleren. Je komt als geroepen, Robbl, begroette Werner hem. Ik heb 'n in teressant geval op te knappen voor je. Het onooglijk, nietige kereltje, die best voor 'n bedelaar had kunnen doorgaan, was de bekende detective Robbl. Edmund Werner had er zich nooit over beklaagd, dat Robbl in zijn sectie ingedeeld was geworden. Hij had in 't vak z'n sporen reeds verdiend en de commissaris aarzelde dan ook geen ogenblik om hem ,,'t geval Hallstein" toe te vertrouwen. Wat is er aan de hand?, vroeg Robbl met een krakende stem Lees maar eens even dit proces- varbul door. Robbl zette zich en begon te lezen, zonder verder ook maar één vraag te stellen. Is dat alles?, vroeg hij toen. Ja. Wat moet ik doen? Om te beginnen, gaat u direct naar Hallstein. Neem 'n taxi Onder zoek de kamer van de vermoorde nog eens nauwkeurig. Misschien ont dekt u nog iets, dat my ontgaan is. Het lijk kunt u in de loop van de voormiddag laten vervoeren. Goed zal gebeuren. Robbl had een eigenaardige ge woonte; nooit uitte hij enig vermoe den of gaf hij zijn inzicht te kennen, als hem daar niet uitdrukkelijk naar gevraagd werd. Bovendien .stond hij erop, geheel naar eigen goeddunken te handelen, zonder zich aan beve len van zijn superieuren te storen. Het verloop van de gebeurte nissen hebt u gelezen. Ziet u moge lijk reeds 'n uitgangspunt?, vroeg Werner. Neen. Niet?, vroeg Werner verwon derd. Robbl schudde als antwoord slechts het hoofd. Maar ik heb niet minder dan drie wegen ontdekt, volgens welke wij by het onderzoek te werk kun nen gaan, dat wil zeggen, drie zeer duistere punten, welke allereerst op gehelderd dienen te worden. Zo! Zal ik die drie wegen op zoeken? Het lijkt me verstandig. Dan zal 't gebeuren. Maar weet u dan wel, wat ik eigenlijk bedoel? Ja. Laat horen. Edith Beuth, uit wier kamer de dolk verdween, terwijl zy daar sliep. Mevrouw Hallstein, die geen aanne melijke verklaring wist te geven om trent het eigenaardige gedrag van haar echtgenoot by zijn leven en die bij 't zien van de onbekende, blijk baar ten zeerste ontsteld, „Emilio" riep. Wilhelm Kohier, die meer dan twee uren verdwaald ronddoolde in het bos. Zo is 't. Wat denkt u eigenlijk van de brief? Dat Rudolf Hallstein zelf die geschreven heeft. Dat was ook de overtuiging van mevrouw Hallstein. Maar waarom noemde hij zijn naam niet? Omdat hij dan ondervraagd zou geworden zijn en tegelijk met zijn vijand, ook zich zelf zou verraden hebben. Dat begrijp ik niet. Ik wil er mee zeggen, dat Ru- dolf Hallstein al de tijd dat hij zich onzichtbaar maakte niet op Hallstein vertoefde en dat zijn vrouw hem bij zijn geheimzinnig verdwijnen be hulpzaam was. U meent dus, dat Rudolf Hall stein zijn woning op regelmatige tij den verliet? Vast en zeker. Maar waarom dan zo geheim zinnig? Dat weet ik nu nog niet. Wat denkt u te doen? Ik wil beginnen met na te gaan, hoe de dolk van Edith Beuths ka mer is verdwenen. Dan zal ik onder zoeken of 't mogelijk is, in de bos sen rond Hallstein twee uren rond te dwalen, zonder het slot te vinden. Verder zal ik trachten te achterha len, welk dubbel-leven Rudolf Hall stein geleid heeft, het verleden van Mary Hallstein zien te ontsluieren en inlichtingen omtrent de persoon van Wilhelm Kohier in te winnen. Dat is geen geringe taak! Maar noodzakelijk. Pas als dat achter de rug is, kan ik naar de eigen lijke beweegreden tot de moord gaan zoeken. Mogelijk diep ik uit 't ver leden dezer drie personen bijzonder heden op, die gegronde aanleiding geven om als uitgangspunt te dienen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2