r Weerbericht PC L r LM L 1 LM V" aum LU 3 VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT RAU1NA 3 De honderdduizendste bezoeker in zwembad De Vliet' Hedenmiddag om kwart over twaalf kocht de 19-jarige Ferry Vollmer uit loeiden, Churchilllaan 36, zijn kaart, zoals hfl dat wel meer deed als hij wil de gaan zwemmen. Deze maal leverde hem het kaartje niet alleen een éénma lige toegang tot het zwembad op, maar tevens een abonnement voor het hele seizoen en een paar enorme plakken chocolade. Reden hiervan was het feit, dat hij de honderdduizendste bezoeker was van dit zwembad. De heer Van de Reyden, voorzitter van de Leidse Sportraad, wenste de heer Vollmer ge luk met het feit, dat hij de 100.000ste bezoeker was en verklaarde tevens, dat hij blij was dat het nu niet iemand geworden was die kwam om prijzen te halen maar dat de heer Vollmer iemand was, die zuiver voor zijn ge noegen zwom. Dit gaf, aldus de heer Van de Reyden de zekerheid, dat het bad ook van recreatief standpunt uit bezien, grote waarde had. Zoals ge- meld kreeg Ferry Vollmer een seizoen abonnement en twee enorme plakken chocolade. De 99.999 ste, Hans van Knokke uit Den Haag en de 100.001ste mej. Tineke Doeswijk uit Voorschoten, werden beiden met 'n grote plak cho colade verrast. Op de foto van links naar rechts: de lieer v. d. Reyden, Ferry Vollmer, mej. Tineke Doeswijk (100.001ste) en Hans v. Knokke (99.999 ste). Ernstige aanrijding in Katwijk Vanmorgen omstreeks vijf uur is op de kruising Nieuwe Duinweg Waterloopje te Katwijk een ongeluk gebeurd, met gevolg dat een 37-jari- ge Katwijker met ernstig letsel naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den moest worden overgebracht. Op genoemd kruispunt vond nl. een aanrijding plaats tussen een per sonenauto en een bromfietser, door dat de autobestuurder geen voor rang verleende. De 37-jarige brom fietser H. Nieuwpoort uit Katwijk liep vermoedelijk een schedelbasis- fractuur op, waardoor overbrenging per ziekenauto naar het A.Z.L. nood zakelijk bleek. VOORSCHOTEN Gouden Leeuw toernooi Op zon dag 15 augustus, de eerste ronde van dit traditionele toernooi, dat tevens de opening betekent van het nieuwe voetbalseizoen. Het programma voor 15 augustus ziet er als volgt uit: 12.00 uur: BMT- Rouwkoop; 12.00 uur: Lisse-MMO; 14.30 uur: Postalia-Verburch; 14.30 uur: SJC-SVLV. Er zijn dus enkele „nieuwe" ge zichten: Lisse. SJC en Verburch, en we geloven dat de kwaliteit hiermede zeker niet minder is geworden. De 4 winnaars spelen de halve fi nales op zaterdag 21 augustus om half zeven. De daaropvolgende zondag om half drie tenslotte de finale. Tekenwedstrijd voor de jeugd Op donderdag 19 augustus a.s., tus sen 10.00 en 12.00 uur, zal het Cultu reel Centrum, Pr. Marijkelaan 4, in Voorschoten, het domein zijn van de jeugd tussen 6 en 12 jaar. Evenals vorig jaar orgniseert de gemeente dan nl. een grote teken wedstrijd voor de jeugd, waarbij alle Voorschotense kinderen van harte welkom zijn. Aan deze wedstrijd zijn geen kos ten verbonden. Het tekenmateriaal wordt door de gemeente verstrekt en elk deelnemend kind krijgt 'n flesje limonade. Voor elke leeftijdsgroep zijn 'n aan tal prijsjes beschikbaar gesteld, die 's middags zullen worden uitgereikt. Bij deze prijsuitreiking heeft het ge meentebestuur voor alle kinderen nog een extra verrassing in petto. Inschrijving kan van 16 tot 18 aug. geschieden op het gemeentehuis, af deling II, telefoon 2141, toestel 26, en bij de concierge van het Cultureel Centrum, Pr. Marijkelaan 4, telefoon 4372. Ook voor de aanvang van de wed strijd kan nog worden ingeschreven. Geboren: Johanna d.v. C. de Rid der en G. de Ruiter; Monique A. J. d.v. P. C. den Hollander en J. E. v. d. Meule; Johannes H. z.v. P. G. Die- pendaal en R. W. M. v. Dinteren; Ca roline F. d.v. J. G. Reijken en M. Ent; Carolus P. G. L. M. z.v. A. M. Kostense en jonkvr. C. G. M. L. M. v. Böninghausen tot Herinkhave; Geer- dine S. d.v. T. Groot en E. Verschoor; René H. E. z.v. Th. J. C. Zonneveld en C. A. Vermeulen; Marjolein J. d.v. W. Eriks en E. Barnhoorn; Barbara d.v. C. Westhoek en E. E. Verhagen; Simone P. F. d.v. C. M. J. A. v. d. Geest en F. M. Geraedts; Carolina P. M. E. d.v. L. C. A. Gribnau en E. J. M. Bierens; Arij P. z.v. P. Tinke en B. L. Landman; Bernardus F. z.v. M. Schuchhard en M. E. Kemper; Maar ten z.v. T. C. Ouwehand en J. Ra- vensbergen; Gyula B. z.v. G. I. Ba- ranyai en W. v. Heusden; Petrus C. A. z.v. L. P. v. Paassen en A. M. Koot; Andreas z.v. J. A. Mous en S. Nap; Arjan z.v. J. Portengen en D. Bouma; Vincent z.v. J. W. v. d. Toorn en S. v. d. Linden; Lodewijk M. L. z.v. L. G. L. M. Poell en A. M. F. v. d. Braak; Ronald C. J. z.v. J. F. Gerrits en C. L. P. Kneijber; Thecla d.v. T. v. d. Hoek en L. Kamphuis; Anna J. d.v. S. J. Beurze en C. A. Baak; Hendrik J. z.v. J. Hollander en A. Kruyswijk; Wilhelmus J. M. z.v. W. J. M. Olst- hoorn en C. P. M. Vogelaar; Elibertha G. d.v. J." Griffioen en J. Vogelaar; Manuela J. H. d.v. H A. v. Egmond en H. W. A. M. Vermeer; Anita d.v. H. A. M. Rijsdijk; Marlies I. d.v. A. Rijbroek en M. C. de Boer; John B. z.v. R. A. Hulscher en J. B. M. Boe- zeman; Harold A. M. z.v. G. M. Strik en B. J. v. Beersum; Antonius S. J. z.v. C. J. v. d. Geest en C. W. M. Meij er; Sylvia C. d.v. J. v. Velden en C. W. A. Groeneweg; Karin J. Th. d.v. R. P. G. v. d. Heijden en L. M. E. Be- semer; Nicolaas J. z.v. N. C. Meeu wenoord en E. J. Noordermeer; Bou- dewijn W. z.v. W. Koole en J. Schol ten; Elisabeth J. d.v. D. Meiboom en J.M.F. v. Kerkhof. Ondertrouwd: A. Nieuwpoort, te Wassenaar, en M. ten Bokkel; N. H. G. Lelieveld, te Zoeterwoude, en J. W. M. v. Veen; H. F. M. Schrama, te N.O.P. (Kraggenbrug) en A. Caste- lein; J. A. Kokshoorn en G. E. v. d. Ham; Th. v. d. Krogt en H. A. M. Voorstel aan Warmondse raad: Ingrijpende regeling van verkeer in dorp Voor de op dinsdag a.s. te War mond te houden raadsvergadering staan niet minder dan 23 punten op de desbetreffende "agenda vermeld, waarvan er echter wel verschillende met een hamerslag zullen worden afgewerkt. In behandeling komt een brief van de Minister van Volkshuis vesting n.a.v. het beroep van de raad tegen een besluit van Gedeputeerde Staten betreffende de wijziging van de bouwverordening. Voorgesteld wordt langs de Zijl- dijk 7 lichtmasten te plaatsen en de ze te doen aansluiten op het electrici- teitsnet. Van de N V Bemiddelend orgaan van de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten te Assen is een verzoek binnengekomen om gemeen telijke zekerheidsstelling ten behoe ve van een gegadigde die aan de Bea- trixlaan een premiewoning bouwt. De hypothecaire lening wordt ver strekt door de Nationale Levensver zekering Mij. te Rotterdam. Het rijk neemt voor 50 ten honderd deel in het eventuele verlies dat uit de ze kerheidsstelling zou kunnen voort vloeien. Voorgesteld wordt over te gaan tot voorlopige vaststelling van de ge meenterekening en de rekening van het gemeentelijk waterleidingbedrijf over 1962. De gemeenterekening sluit voor wat betreft de gewone dienst met een batig saldo van f 25.828,23 en voor wat de kapitaaldienst betreft met een nadelig saldi van f78.702,22 Voorgesteld wordt het maximum bedrag van subsidie aan in deze ge meente gevestigde verenigingen, wel ke ten doel hebben de geestelijke en morele vorming van de jeugd te ver hogen. Ter reconstructie van een ge deelte van de Burgemeester Kete laarstraat wordt voorgesteld een le ning aan te gaan van f 105.000.-, ter wijl tevens voor deze reconstructie wordt voorgesteld over te gaan tot aankoop van de nog hiervoor beno digde grond. Voorgesteld wordt het verlenen van een ondergarantie aan de gemeente Sassenheim in verband met de stich ting van een Protestant Christelijk Bejaardencentrum in die gemeente tot een bedrag van f362.100.-. De vergoeding voor het gebruik van het gemeentelijk gymnastiek lokaal door diverse verenigingen en instellingen zal opnieuw worden vastgesteld. De tarieven van de slachthuisrechten zullen worden ver hoogd omdat volgens b. en w van Leiden de aanzienlijke stijging van de kosten van het Openbaar Slacht huis, gepaard gaande met een ver mindering van inkomsten, deze ver- hoeing noodzakelijk maken. Voorgesteld wordt tot verlenging van het huurcontract met de heer P Geraerdts inzake de verhuur van het pand „Groot Leerust". Met betrekking tot de heffing van reinigingsrechten wordt voorgesteld de kosten voor één emmer vast te stellen op 14per jaar, voor twee emmers 26.en voor drie emmers Rijsdijk; J. Rinzema, te Arnhem, en W. M. Admiraal; J. H. v. Polanen, te Leiden, en H. A. M. Soeters; J. Schel- levis en T. Ruijtenbeek. Gehuwd: H. Th. M. Juffermans, te Leiden, en A. H. M. Alkemade; J. Mo lenaar, te Leiden, en E. F. J. Duijzers; A. Leemans, te Leiden, en B. M. H. Zijl; A. Nieuwpoort, te Wassenaar, en M. ten Bokkel; H. Blanken en H. C. Hoeke; H. C. M. Vardegaal, te Ha- zerswoude, en C. C. H. Knijnenburg; R. A. Kooymans, te Amsterdam, en R. H. Beaupain; H. J. Wissink en M. J P. v. d. Meer; Th. v. d. Krogt en H.A.M. Rijsdijk. Overleden: Th. J. Lastdrager, geb. 22-4-94; A. H. Kennis e.v. A. H. de Haan, geb. 20-12-18; M. G. Alting, w.v. H. N. v. Ameron, geb. 14-8-87; L. J. A. M. Rebers, geb. 5-9-97; C. Vo gelaar, geb. 16-10-10; J. J. O. v. Bork, geb. 23-8-55, J. J. Douwes, geb. 19-12- 84; J. Stikvoort, geb. 19-5-98; J. F. Balfoort, geb. 25-4-88; J.M.H. Hes- selink, geb. 29-3-62. 35.elke volgende emmer meer ƒ6.—. Voorgesteld wordt over te gaan tot aanschaffing van een Postalia-fran- keermachine en een daarbij behoren de brievenweger omdat de „regeling dienststukken" onder meer voor wat betreft de groep gemeentebesturen en intercommunale lichamen zal wor den opgeheven. Deze bevoegdheid zal voor wat deze gemeente betreft met ingang van 1 januari 1966 worden in getrokken. Op 11 januari 1964 werd opgericht de te Lisse gevestigde stichting kin derdagverblijf voor geestelijk gehan dicapten, bestemd voor de Bollen streek en enkele omliggende ge meenten Ter dekking van de desbe treffende kosten heeft het stichtings bestuur aan de gemeente het verzoek gericht hiervoor een subsidie be schikbaar te stellen B en w. stellen voor op dit verzoek gunstig te be schikken. In verband met het steeds toene mend verkeer wordt overwogen enige verkeersmaatregelen van zeer ingrijpende aard te nemen. De meest in het oog springende zijn; de He renweg vanaf de Beatrixlaan tot aan de spoorwegovergang aan te wijzen als voorrangsweg; de tussen de Bur gemeester Scholvinckstraat en de Burgemeester Nederbruglaan en tus sen de Burgemeester Nederburglaan en Warmundastraat gelegen gedeel ten van de Dorpsstraat en de Bur gemeester Ketelaarstraat gesloten te verklaren vooralle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in zuidelijke rich ting, uitgezonderd rijwielen en rij wielen met hulpmotor. Voor de ter uitvoering hiervan aan te schaffen nieuwe verkeersborden, palen en beugels dient over een bedrag van 5700 te worden beschikt. Autobotsing te Sassenheim Gistermiddag vond op de hoek Parklaan nabij de St.-Pancratiuskerk een ongeval plaats, waarbij twee auto's ernstig beschadigd werden. Om 14.45 voerde de bestuurder van een Deux Chevaux een voorsorteer- manoeuvre uit, teneinde links af te slaan naar de Hoofdstraat. Hij stelde zich daarbij op naast een bestelauto, waar hij eigenlijk achter had moeten blijven. Om meer zicht te hebben stelde hij zich teveel in de Hoofd straat op, waardoor hjj werd aange reden door een uit de richting Leiden komende Volkswagen. De eend moest door een kraanwagen weggesleept worden, de Volkswagen kon op eigen kracht verder rijden. Persoonlijk let sel deed zich niet voor. BOSKOOP Dubbel schuurtje uitgebrand Woensdagavond brak brand uit in een dubbel schuurtje achter de wo ning van de fam. Verkerk aan Reijerskoop. Een fiets en twee brom fietsen welke in het schuurtje ston den werden eveneens een prooi der vlammen. Vermoedelijk bevonden zich in het schuurtje benzinedampen afkomstig van een lekke benzinetank, waar door, toen de heer Verkerk met een brandende sigaret binnen wilde gaan, een ontploffing plaats vond 'welke de brand veroorzaakte. De heer Verkerk liep enkele brandwonden op aan handen en armen waarvoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De brandweer die spoedig ter plaatse was kon de vlam men spoedig doven. Benoemingen bij paters Franciscanen De paters F. van den Brom ofm en S. Elschot ofm gaan Leiden verlaten. Pater Van den Brom, die zeven jaar in Leiden als kapelaan werkte - drie in de Leonardus-parochie en vier jaar in de Antonius-parochie - is door zijn overste benoemd tot kapelaan in de parochie van de H. Antonius te Haar lem. Pater Elschot, die ruim 2% jaar als aalmoezenier verbonden was aan de Stichting Bijzonder Gezinswerk en Jeugdzorg, is benoemd tot kapelaan te Venray. Pater Van den Brom zal worden op gevolgd door pater E. van der Linden ofm, die voorheen kapelaan was van de H. Hart-parochie te Haarlem en voor pater Elschot komt pater P. van Eeuwijk ofm in de plaats. Deze komt uit de parochie Morgenstond in Den Haag, waar hij kapelaan was. BESTUUR OUDERVERENIGING L.B.S. (Mocht u zich willen opgeven, ten einde het korps van collectanten te versterken, kom dan vrijdagavond tus sen 7 en 9 uur even naar Restaurant „De Kleine Burcht" aan de Nieuwe Rijn. Ook op de collectedag zelf kunt u daar vanaf 9 uur 's morgens terecht). BlRbERÜJKE STAND Geboren: Nicoline Gerarda, dr van J. N. Rosier en S. M. Weijers, Hans, zn van J. Devilee en M. v. d. Meij, Rudolf Heinrich, zn van P. M. Hage en E. O. Miiller, Richard Edwin, zn van D. J. P. Enthoven en S. N. van der Marei, Maria Theresia, dn- van J. H. van der Lans en M. A. v. d. Ham, Anouschka, dr van J. L. Jansen en J L. R. Eissens, Meivin Engbert Cor nells, zn van E. R. J. Jansen en K. E. Ruis. Ondertrouwd: D. G. v. d. Heiden en L. H. Sloos, H. Boer en F. M Jan sen. B. van Wezel en E. Braamzeel, G. T. B. Sanders en M. Hekster, J. H. van Gent en A. Rutgers, T. J. Brongers en C. G A. T. v d Wolf. W. Schlagwein en G. P. Merbis. B. J. M. van Ulden en P. H. Rijsbergen, M. van Mourik en A. Geerink, G. P. Groenewegen en B. Lucas, D. R. de Jonker en W. J. Thepass, J. J. van Zonneveld en P. J. Hogenes, J. G. Rehmann en M. Zwanenburg, W. Ro man en J. F. van Loe, C. P. Eradus en J. van Tongeren, J. H. Sanders en R. Har te vel-t, J. v. Delft en H. Koop- mans, J. Slootweg en M. W. T, God- dijn, J. W. Lavies en B. F. Hazeu. Getrouwd: G. M. Latzke en G. Sa- navro, H. J. L. Heijmans en J. de Bol ster, L. M. V. v. d. Mee en C. E. L. Woortman, H. M. van der Vos en C. Binnendijk. J. J. M. Bakker en A. M. J Mank, M. Ciere en H. G. de Boer, C. J B. van Giezen en M. M van Ulden, J. Neuteboom en M. M J. Kamphues, C. Aarts en G. Teske, W. van Asch en S. Botermans. BODEGRAVEN DE WIELERRONDE GAAT DOOR! De bestuursleden van de onver wacht weer tot leven geroepen wie lervereniging „Kijk Uit" zijn er niet voor teruggeschrokken om hoge kos ten te besteden aan de organisatie van de ronde van a.s. zaterdagavond. Toen men, na de opheffing van de Sportweekcommissie, besloot het be houd van de wielerronde te garan deren, had men geen cent in kas! Gelukkig bleek al spoedig dat de Bodegraafse samenleving het initia tief van de „Kijk Uiters" op prijs stel de, want het bedrijfsleven, zowel gro te als kleine zaken, als het gemeen tebestuur sprongen financieel bij. „Kijk Uit" heeft er inmiddels voor gezorgd dat een veld van renners is samengesteld, dat nog groter is dan op de aanplakbiljetten staat vermeld. Ook nadat deze reeds op de pers la gen kwamen namelijk nog aanmel dingen binnen. Er zullen 91 renners van start gaan. Onder de laatste aan meldingen bevinden zich heel wat renners die al diverse prijzen ge wonnen hebben, en die zaterdag ze ker voor het nodige leven in de brou werij zullen zorgen. Deze elfde ronde van Bodegraven wordt, zoals de laat ste jaren gebruikelijk was, verreden in de Vijverwjjk; Westeinde, Van Dobben de Bruynstraat, Vijverlaan en Koninginneweg. De start is om zeven uur precies en de wedstrijd zal ongeveer twee uur duren. Wat lezers schrijven Leiden, donderdag 6 aug. 1965 WEES ALSTUBLIEFT NIET BOOS. Wanneer morgen een fleurige stoet van wagens, opgemaakt met prachtige bloemen door de straten van onze stad zal rijden, zullen op datzelfde tijdstip vele enthousiaste collectanten probe ren wat geld bijeen te krijgen voor de Oudervereniging van de Leidsche Bui tenschool. Is het nu wel nodig, om in deze tijd, waarin men, wat betreft de verschil lende voorzieningen welhaast „óver-ge- socialiseerd" is, geld in te gaan zame len? Ja, dat is nodig! De Oudervereniging van de Leidsche Buitenschool die een onderdeel is van de gelijknamige vereniging welke zich ten doel stelt het medisch- en sociaal zwakke kind bij het binnentreden van de maatschappij een volwaardige plaats te geven, heeft uw geld enorm hard nodig. Niet om de kinderen de juiste schoolopleiding te geven. Dat ge beurt gelukkig van overheidswege. Maar wel om de kinderen wat extra's te kunnen bieden. WQ denken hierbij bijvoorbeeld aan de schoolreis die de Oudervereniging ieder jaar organiseert of aan het aanschaffen van speelmate riaal. Het zijn slechts twee facetten van het werk der Oudervereninging. Voor al deze werkzaamheden is na tuurlijk geld nodig. Veel geld. Weest u alstublieft niet boos als er morgen „alweer zo'n bus" onder uw neus wordt gestopt. Doe er wat in (en vraag een speldje, zodat u voor de rest van de dag geen last meer hebt). Geef met gulle hand. Natuurlijk ook wij, maar vooral de kinderen van de Leidsche Buitenschool zullen u er dankbaar voor zijn. Weersverwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdag- toi zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 u. KANS OP ONWEER Veranderlijke bewolking met tijde lijk regen en kans op onweer. Over wegend matige wind, aanvankelijk veranderlijk, later uit westelijke rich tingen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. !ET WEER IN EÜROP/ FILMS IN „VOLKENKUNDE" Zondag a.s. worden om drie uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde de volgende films gedraaid: „Traditioneel Afrika" en „De Zambesi getemd". De films worden ingeleid door dr. S. Kooijman. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is even eens geopend. HELSINKI mist 19 6 STOCKHOLM geh. bew. 20 12 OSLO onbew. 17 13 KOPENHAGEN regenbui 18 14 ABERDEEN half bew. 19 10 LONDEN half bew. 23 12 AMSTERDAM regenbui 26 15 BRUSSEL zw. bew. 28 14 LUXEMBURG 1. bew. 28 16 PARIJS zw. bew. 30 13 BORDEAUX zw. bew. 31 18 GRENOBLE zw. bew. 31 16 NICE onbew. 27 20 BERLIJN zw. bew. 25 17 FRANKFORT onbew. 29 16 MüNCHEN 1. bew. 28 15 ZüRICH onbew. 29 14 GENèVE zw. bew. 28 15 LOCARNO L bew. 28 14 WENEN onbew. 26 13 INNSBRUCK onbew. 29 12 BELGRADO onbew. 28 14 ROME onbew 29 18 BARCELONA onbew. 28 19 MADRID 1. bew. 39 22 MALLORCA onbew. 30 20 LISSABON zw. bew. 34 18 BK'RSOVKRZMHT INTERNATIONALS LICHT VERDEELD STAATSFONDSEN VAST Amsterdam, 6 aug. Het Damrak heeft vanmiddag afscheid van deze beursweek genomen met een licht verdeelde stemming voor de interna tionale waarden. De handel was kalm. Kon. Olie kon de forse koers- verhoging van gisteren zeei^ goed handhaven op 142. Deze stukken slo ten gisteren in Wall Street een halve dollar hoger, hetgeen in Amsterdam als een gunstig teken werd opgevat. Er ging in deze hoek vanmiddag be langrijk minder om dan donderdag. Ook Unilever behield de flinke koers stijging van gisteren op 140.60. AKU zette de vaste tendentie verder voort met een koerswinst van drie punten tot 454. Hoogovens werd een punt hoger geadviseerd op 498. Philips was fractioneel lager op 119. 's Morgens werd als laag9te koers voor Philips 118.60 betaald. Gedurende de ver dere beursduur kwam er in de hoofd fondsen, na het openingsniveau, geen belangrijke wijziging meer voor. Ver geleken met de slotkoers van de vo rige week, boekte AKU deze beurs week een koerswinst van circa acht punten. Hoogovens verbeterde vier punten. Philips speelde praktisch quitte. Unilever steeg bijna vijf, Kon. Olie bijna zes gulden. Alles bij el kaar geen ongunstige beursweek. waarbij Philips wat achter bleef. Dit hoofdzakelijk door Amerikaans aan bod. Wall Street sloot donderdag iets lager, doch was voor de goudeande- len vast gestemd. Dit in verband met de onzekere situatie omtrent het pond sterling. Deze situatite bracht mede. dat men op het Damrak er vandaag de voorkeur aan gaf een af wachtende houding aan te nemen. In de scheepvaartsector reageerde v. Nievelt op de uitlatingen van het bestuur in de gehouden vergadering van gisteren van deze maatschappij met een koersverlies van drie punten bij de opening op llOVs. Later echter trok de koers aan tot 112'/i. De stem ming in de scheepvaartsector was overigens prijshoudend zonder meer. Ook de leidende cultures gaven wei nig verandering te zien. De 9taats- fondsenmarkt was vast, mede door vraag voor buitenlandse rekening. Voor de VAT-aandelen werd 115 betaald. In de lokale afdelingen werden aan delen Thomassen en Drijver, Hero en die van Hoogenstraten hoger gead viseerd in verband met de precaire toestand van de .busgroenten. Marktberichten LEEUWARDEN, 6-8. Zuivelbeurs. Commissienotering: Goudse kaas 2.53- 2.54, Edammer kaas 2.36-2.37, Brood kaas 2.37-2.38. Handel redelijk. LEIDEN, 6 aug. Kaas Aange voerd 13 partijen Goudse kaas en 5 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas extra kwal. tot 3.15, le kwal. 3.253.30. Leidse kaas le kwal. tot 3.08. Handel rustig. LEIDEN, 6 aug. Vee. Stieren 9, per kg. gesl. gew. 3.704.104.30, rustig; melkkoeien 85, per stuk 1060 13251530, zeer rustig; vette koei- PAUZE 's MORGENS EN 's AVONDS. Te hooi en te gras vingen wij op det verscheidene van onze goede kennissen er geen morgen of avondgebed of geer van beide op na houden. Zij z(jn allen betere christenen dan wij en veel meer in de gratie bjj O.L-Heer dan wfl en toch wagen wjj het erop een vermanende zondaarsvinger op te steken. Want dat lijkt nergens op, vrienden! Het gaat hier niet om het in de katechis- mus van buiten geleerde gebedjp (overigens nog altijd beter dan niks!» Het morgen- en avondgebed welt als vanzelf op uit een bewust beleven var Gods alomtegenwoordigheid en van de grote gemeenschaps- en familieband met en in Christus. Wie dat w(jde be wustzijn niet heeft, moet er dan maat om gaan bidden, 's morgens en 's avonds! PUZZEL r~ 2 6 7 8~ 9 i IF 13 tl" 15 16 lö 20 21 23 24 27 Nr. 520. Hor.: 2 vloeistof, 6 vlak temaat, 8. familielid, 10. voedsel, 12. lichaamsdeel, 13 afkorting van tan gens, 14 lichaamsdeel, 16 maanstand 17 volk uit de oudheid, 18 uitroep 20 telwoord, 21 naschrift (afk. Lat) 23 koemestvocht,25 op die tijd, 2'. meisjesnaam, 29 telwoord (Eng), 30 stok met voettrede. Vert.: 1 getimmerde bewaarplaats 2 flauw. 3 voorzetsel, 4 stok, 5 vo gel, 7 vis, 9 vlies, vel, 11 dichter. 12 kleine rozijn zonder pit, 15 lied, U inwendig lichaamsdeel, 19 strelinp 21 puntig voorwerp. 22 vlug, 24 tus senzetsel, 26 wilde haver, 28 lidwoord Oplossing No. 519. Hor.: 1 hals, a valk, 8 one, 10 Ria, 11 ns, 12 sak. 1 sm, 15 manager, 17 gelaten. 19 poter 21 An, 23 nel, 24 ot, 25 rad, 27 pro 28 krom, 29 roek. Vert.: 1 hond, 2 Ans, 3 le, 5 ar. lis, 7 kamp, 9 bagatel, 12 salon. 1 ketel, 15 mep, 16 ren, 18 bark, 2 stok, 22 nar, 24 ore, 26 do, 27 Po. een 320, per kg. gesl. gew. 3.404 0i 4.35, redelijk; vare koeien 40, pe stuk 6259501275, kalm; vette kal veren 125, per kg. levend gew.2-90- 3.303.50, tamelijk vlug; nuchter, kalveren 9, per stuk 200—24027( stug; vette schapen 420, per stuk 95- 110120 rustig; fokschapen 50, pf stuk 110130150, rustig; vette lam meren 849, per stuk 100115—12" iets williger; varkens (zeugen) 4? drachtige zeugen 300, per stuk 375- 425, matig; schrammen 131, per stu' 8595105, matig; biggen 711, pe stuk 505560. matig; geiten 9, To tale aanvoer 2800. RIJNSBURG, 5 aug., BI ,emen - Godetia 50—60; Kogeldistel 100; Fre< sia's 6080; Segetum 25; Goudsblo» men 2025 per bos. Colvillei 400- 480; Robinette 1200; Amanda 1600- 1800; Am. Anjers: Sim wit, Sim rose Sim rood 800—1100; Dahlia Pompso 450—600; Achelia 300—350; Gladir len, kort 600—800; Gladiolen, lan 7001000; Gerbera 18002200 pei 100; Lelies 38 cent per kelk.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3