Rotterdamse roofoverval VRAGEN OVER DE SCHADE VOOR LAND- EN TUINBOUW POGING TOT DOODSLAG REDEN ƒ35,- SCHULD Douanerecherche ontdekt 2.000.000 gesmokk. sigaretten Ckefarine,4 DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA '7 Man bekneld door twee vuilnisauto's 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! De 54-jarige gemeente-arbeider J. v. d. Heuvel is gisteren bekneld ge raakt tussen twee vuilnisauto's. Het ongeluk gebeurde toen een van de chauffeurs uit zijn in de garage van de Waalwijkse gemeentereiniging ge parkeerde auto stapte en de start- knop aanraakte met zijn kleding. Hierdoor zette de auto zich plotse ling weer in beweging en het slacht offer kwam klem te zitten. Zijn ver wondingen waren dermate ernstig dat hij er aan overleed. Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! EREWOORD Willemstad: Curasao bereidt zich voor op het komende bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins. Het Gouvernementshuis, de residentie van Z. Ex. Gou verneur mr. N. Debrot, wordt geheel opgeknapt. De foto geeft een beeld van het schilderwerk aan de voorzijde van het paleis in Fort Amsterdam. De Belgische politie hield S. aan. In afwachting van het in te stellen onderzoek werd hij op erewoord vrijgelaten, wat hij kennelijk niet waard was, want hij nam de benen naar Nederland, waar hij zijn intrek nam in een onbewoonbaar verklaar de woning in Bergen op Zoom. De officier van Justitie van Breda wacht slechts op een verzoek van de Belgische procureur des konings om de man in te rekenen. De heer Taeijemans verkeert na een spoed operatie nog in levensgevaar. Frankfurt: De heer Ochs vond deze 30 cm hoge en vier pond zware paddestoel in de Taunus. De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw- Vrouw besteedde geld in huishouding De recherche van het bureau Boe- van kleding te verwisselen. Angst zemsingel heeft de 30-jarige schoon- voor de ontdekking van zijn daad maker P. J. N. uit Rotterdam gear- leidde hem hier toe. W. kreeg voor resteerd in verband met de roof over- zijn hulp een bedrag van 100. De val bij het papier-vernietigingsbedrijf schoonmaker durfde zich de eerste N.V. Mok aan de Linker Rotte Kade weken niet op straat te vertonen, in de Maasstad op Goede Vrijdag nog steeds uit angst voor de politie. 16 april jl. N. heeft inmiddels bekend Later vond hij werk bij een schoon de overval, buit 1100 te hebben maakbedrijf, waar hij alleen maar gepleegd. Hij zal dinsdag voor de of- 's nachts hoefde te werken, ficier van justitie worden geleid. Het uit de kas van de N.V. Mok De schoonmaker drong de 16e april gestolen geld gaf N. aan zijn vrouw, het kantoor van het bedrijf binnen, die het in de huishouding besteedde, sloeg de 59-jarige procuratiehoudster De politie heeft W. in bewaring ge- A. van Leeuwen neer en stal uit de steld wegens heling, kas 1100 waarmee hij verdween. ernstige financiële Rijkheden ver- ÏV£3ïï£ bankwerker C. v. d. Lem gisteravond ANGST in het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag overleden. De heer Van der Lem Uit de verhoren is gebleken dat N. werd °P de Hoefkade in de residentie, na het plegen van de overval bij een toeD hÜ °P zÖn bromfiets een perso- kennis, de 27-jarige metselaar J. van nenauto met aanhangwagen rechts W. binnenliep om daar gedeeltelijk passeerde, aangereden. SCHRIJVEN TOT ALLE GEMEENTEN In antwoord op een schriftelijke ten is opgedragen aan de uitvoering vraag van het Eerste-KamerUd ir. van deze regeling mede te werken. M. A. Geuze (CHU), heeft de minis ter van landbouw, mr. B. W. Bies heuvel medegedeeld, dat het naar zijn mening thans nog niet mogelijk zulks mogelijk zal zijn, de Staten- is een volledig inzicht te krijgen in Generaal een overzicht van de totale de gevolgen van de langdurige regen- schade te doen toekomen. Aan het val en de wateroverlast voor de op- Tweede-Kamerlid H. J. Hoekstra brengst van de verschillende gewas- (CPN), die eveneens aan de minis- sen. Echter kan thans wel reeds wor- ter van landbouw vragen had gesteld den geconstateerd, aldus zei de mi- over mogelijke hulpverlening aan nister verder, dat vaak aanzienlijke landbouwers en veehouders, die scha- schade is ontstaan en dat dienten- de ondervinden als gevolg van de gevolge verschillende bedrijven in aanhoudende regen, heeft minister moeilijkheden zijn komen te verke- Biesheuvel in vrijwel gelijke zin ge ren. antwoord. Uit het antwoord van de minister blijkt, dat met name in de Deze situatie heeft de volledige veehouderij vele bedrijven in moei- aandacht van de minister en hij heeft, lijkheden zijn geraakt, tezamen met de staatssecretaris van De minister wijst er op dat de cultuur, recreatie en maatschappe- rijksgroepsregeling zelfstandigen mo- lijk werk, een schrijven gericht tot gelijkheden biedt tot het geven van alle gemefenten, waarin op de ernst geldelijke bijstand in de kosten van van de sifuatie wordt gewezen, ten- levensonderhoud en het verstrek- einde een snelle hulpverléning en ken van geldlennigen op voor het juiste toepassing van de mogelijk- bedrijf passende voorwaarden voor heden, die de rijksgroepsregeling zelf- het aanschaffen van bedrijf sbenodigd- standigen biedt, te bevorderen. Aan heden of het voldoen van dringende de rijksland- en tuinbouwconsulen- schulden. Bijna allle huizen in de Bernauerstraat aan de Oostberlijnse zonegrens zijn gesloopt. Alleen de gevels blijven overeind staan, waarvan deur- en raamopeningen worden dichtgemetseld. DIEFSTAL VAN SPAARBANK BOEKJES In de Spinozastraat te Amsterdam is vannacht een bewoner beroofd van een geldkistje met f400 en 2 spaar bankboekjes met een gezamenlijk te goed van f 16.200. De verdenking is gevallen op de 26-jarige A. P., huis knecht in een hotel, die met de be stolene samenwoonde. Toen de laat ste gisteravond thuiskwam, verliet A. P. in gezelschap van een andere man juist de woning. Bovengekomen ontdekte de bewoner de vermissing en deed aangifte. De Amsterdamse politie heeft de huisknecht nog niet kunnen aanhou den. Bij 150 bonnen per jaar bekwaam politieman In Den Helder blijkt men wat vreemde maatstaven aan te leggen bij de beoordeling van politieagenten. Wanneer hij niet minstens 150 bekeuringen per jaar uitdeelt, wordt hij ge acht niet te voldoen aan de normen van surveillancedienst. Dit werd bevestigd door demi- nister van binnenlandse zaken, de heer J. Smallenbroek, mede namens zijn collega van Justi tie, dr. I. Samkalden, op vra gen van het tweedekamerlid drs. H. M. Fransen. De beide ministers vinden 'n dergelijke waardebepaling ver keerd en gevaarlijk. Het is hen niet gebleken, dat ook elders deze graadmeter gehanteerd wordt. De beoordeling dient op ve lerlei gebied te geschieden, zo zijn zij van oordeel, maar zeer zeker kan men niet zonder meer voorbijgaan aan het aan tal „bonnetjes". In kwartier op en neer Den Haag-Leiden „Ongelooflijk," dit was het com mentaar dat gisteravond een arts van het Juliana kinderziekenhuis in Den Haag had op het werk van de politiemannen in Den Haag, Wasse naar en Leiden. In een kwartiertje was hij tijdens het spitsuur van gisteravond op en neer naar het Academisch Zieken huis in Leiden geweest om bloed op te halen voor een patiënt in het kinderziekenhuis, 's Middags waren vier donors uit Den Haag naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gegaan om bloed af te staan, dat in het laboratorium in Leiden een be paalde behandeling moest krijgen. Daarna was er haast bij om het bloed in Den Haag te krijgen, daar bij lang wachten het bloed aan geneeskracht zou verliezen. De politie werd ingeschakeld en in elke gemeente stond een ploeg agen ten klaar om met hun auto's met zwaailichten en tweetonige hoorns de dokter tijdens het spitsuur door het verkeer naar Leiden te loodsen en terug naar het kinderziekenhuis. Nog juist binnen het kwartier kon het patiëntje, een urgent geval, worden geholpen. In geheime bergplaatsen en onder chemicaliën De douanerecherche in Rotterdam heeft donderdag aan boord van het Spaanse vrachtschip „Uribitorte" een zeer omvangrijke sigarettensmokkel ontdekt. Het gaat hier om het illegaal invoeren van ca. 2.000.000 sigaretten. In verband hiermee heeft de douane recherche de 41-jarige hofmeester J. U. I. gearresteerd. 22 andere opva renden van de „Uribitorte", die op het ogenblik in de Waalhaven ligt, zijn waarschijnlijk eveneens bij de grootscheepse smokkel betrokken. Dader van aanslag op 16-jarig meisje gearresteerd De Utrechtse politie heeft gister middag de 28-jarige los-arbeider K. aangehouden, die gisterochtend zijn 16-jarige ex-vriendin met een bijl enkele malen op het hoofd heeft ge slagen. De man zal, beschuldigd van poging tot moord, c.q. doodslag aan de officier van justitie worden voor geleid. Hij had de bijl reeds enkele weken in zijn bezit. Juan I., die door de douanerecher che wordt beschouwd als de hoofd verdachte, is gisteren op het hoofd bureau van politie geruime tijd ge hoord. Daarna is hij op vrije voeten gesteld. BOETE Van de zijde van de douanerecher che is gisteravond bevestigd, dat aan boord van de „Uribitorte" 1.900.000 sigaretten zijn ontdekt. Zij waren gedeeltelijk verstopt onder de lading chemicaliën en gedeeltelijk in gehei me bergplaatsen. De sigaretten zijn in beslag genomen en het schip is aan de ketting gelegd. De „Uribitor te" zal in de Waalhaven moeten blijven liggen, totdat de Spaanse re derij de boete van tien cent per sigaret totaal dus 190.000.- zal hebben betaald. Met zjjn fietsje onder een auto kwam de 8-jarige John Bessems uit Maastricht. Het ongeluk gebeurde gis teren op de Elisabeth Strouvenlaan, terwijl hij aan het spelen was. Het jongetje was op slag dood. bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. (Advertentie) Op een met knipperlichten beveiligde overweg in Maarssen is maandag een bestelwagen door een trein gegrepen. Twee inzittenden van de auto zijn hierbij om het leven gekomen. De wagen werd ongeveer 30 meter weggeslingerd en kwam terecht tegen een huis langs de spoorbaan. De schade aan de trein was zo ernstig, dat deze moest worden weggesleept. Een huurschuld van zegge en schrijve 500 frs 35,-) was voor de 37-jarige P. J. S., geboren te Leiden, thans wonend na een vlucht uit België in een onbe woonbaar verklaarde woning aan de Putterseweg te Bergen op Zoom, een reden een oude man, zijn huisbaas, met een emmer op het hoofd te slaan, totdat de man er bijna aan bezweek. POSTKANTOOR De heer T. Taeijemans, 79 jaar oud, had een huis verhuurd aan het echtpaar S. De vrouw ontmoette de huisbaas op het postkantoor te Smoutakker in België, alwaar het echtpaar de woning gehuurd had. S. is invalide en leefde van de steun, die hem vanuit Nederland overge maakt werd. Toen de vrouw op het postkantoor de steun geïnd had in formeerde T. en passant hoe het zat met de huur. Zij weigerde te beta len en zei, dat haar man het wel zou regelen. Deze deed dat, en wel op de bovengenoemde wijze. De heer T. sloeg daarbij met zijn hoofd op een stoepje. Hij brak een heup, kreeg zware hoofdwonden en een hersenschudding. Vervolgens ging S. het huis van T. binnen en trachtte de kwitanties te vinden, terwijl de oude man in de tuin lag te kreunen en de aan dacht van de buren trachtte te trek ken. S. sloeg op de vlucht toen een zus van het slachtoffer het huisje toevallig betrad. In het voorbijgaan dreigde hij T. nog te zullen ver moorden, wanneer hij niet zou ver tellen, dat hij gevallen was. De be handelend geneesheer had echter al lang geconstateerd dat de verwon dingen niet van een valpartij afkom stig konden zijn. Een dag later ver telde T. de ware toedracht aan zijn zoon.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7