Lichamelijke spookbeeld overbelasting voor huisarts HET RAADSEL SÜSKB^WISKE van de hazepoot Leidse Bioscopen DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA VOORAL IN DE GROTE STEDEN Patiënten kunnen er iets tegen doen In mijn vorige bijdrage van onze rubriek constateerde ik dat hei mo gelijk moet zijn een inzicht te krij gen in het ziekteproces, dat het huis- artsenberoep doormaakt, door na te gaan, welke bezwaren (ik noemde 't „struikelblokken", welk woord u nog vaak zult tegenkomen) er kun nen zijn, die de afgestudeerde arts ervan weerhouden het huisartsenpad op te gaan. Ik moet hierbij voegen, dat deze vraag ook geldt voor de vrij talrijke praktizerende hulsart sen, die hun werk vaarwel zeggen en een „betrekking" aanvaarden, als schoolarts, revalidatiearts, con trolearts enz. Als het mogelijk zou zijn bovenbe doelde bezwaren op te heffen (even tueel te verkleinen), dan zou daar door een nuttige bijdrage geleverd zijn aan de genezing van het ons be zighoudende ziekteproces. Na persoonlijk contact met enkelen van beide bovengenoemde groepen artsen en na kennismaking van de vrij omvangrijke li» eratuur rondom dit probleem, wil ik nu (steunend op een jarenlange eigen ervaring als huisarts) proberen dit min of meer netelige vraagstuk te benaderen. Ik ontveins mij daarbij geens zins, dat niet altijd alle „(te) lange tenen" zullen kunnen worden ontwe ken. Ik steek dus van wal. Verschuiving aanvaarden Het eerste struikelblok noemde ik al, toen ik uitvoerig inging op de verschuiving in de huisartsentaak van belangrijke naar minder be langrijke ziektegevallen. Laat ik be ginnen met te zeggen, dat het volko men begrijpelijk is, dat het vsak (vooral voor de oudere huisartsen) moeilijk is die verschuiving te aan vaarden. Het pleit eigenlijk voor hun idealistische opvatting van hun taak, dat zij door deze gang van zaken een te geringe bevrediging vinden in hun medische werk. Als verstandige mensen zullen zij echter begrijpen, dat (door de voor uitgang van de medische weten schap) deze ontwikkelingsgang niet kan en ook niet mag worden te gengehouden. op straffe van ernstige tekortkomingen in de zorg voor de volksgezondheid. Maar evenzeer zullen wij oog moeten hébben voor t feit (ik wees er al eerder op), dat door bovengenoemd verschijnsel het huisartsenambt niet „minder waard" zal gaan worden maar „anders dan vroeger" zal worden. Naast de taken die geheel of gedeel telijk zullen komen te vervallen, zul len er blijvende taken zijn, die nu intensiever kunnen worden uitge voerd en (vooral dit is van belang) sullen er nieuwe taken ontstaan, waarop de huisarts zijn „medicus- opgenomen taak tot een zakelijk ge regelde minimumprestatie. Zelfs dan nog is men er gauw „mee an", voelt men zich gauw „gaar" en men is toch zo vaak, „echt aan vakantie toe". Geldt dit ook voor de (jonge) huis arts? Natuurlijk zijn er pas afgestu deerde artsen die weten, dat zij licha melijk niet opgewassen zijn tegen de hardheid van het huisartsenberoep en er dan ook (volkomen terecht) niet aan beginnen. Er zijn er ook, die in jeugdige over moed (gepaard aan een weldadig idealisme) 't huisartsenpad opsnel- len, om na korte of langere tijd te De films in de week van 29 juli- 4 aug. zijn door de Katholieke Film aan de bevallingen, die de huisarts Centrale als volgt gekeurd: Camera: De knuffelflat (18 jaar). Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 't Is Yogi, de beer. Dag. 2.30 uur Lido: Programma ontraden. moet leiden (ten koste vaak van zijn zo hoognodige nachtrust)), aan zijn laboratoriumwerk (bloedonderzoek, urineonderzoek), aan het bijhouden van zijn vakliteratuur, ja, dan begrij pen we de klacht van een hulsarts dié schoolarts is geworden: „Ik kon het echt allemaal niet aan, het Luxor: Winnetou komt terug. Ge- maakte mij kapot". Wat kunnen we prolongeerd (alle leeftijden). hieraan doen? Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Natuurlijk kunnen al deze bezwaren Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur nie(- weggenomen worden. De ver- Studio: Lieve, lieve John (volw.) antwoordelijkheid van de ouders Geprolongeerd. brengt mee, dat zij bij ziekte in hun Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. gezin de huisarts ontbieden, ook al Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur heeft deze het nóg zo druk. Trianon: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld. Geprolongeerd. (14 jaar). Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Het teken van Zorro (14 jaar), van hun huisarts, die vaak van Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur 's ochtends vroeg tot 's avonds laat Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. in de weer is om aan alle „oproe pen" te voldoen. Zij kunnen werken door hun boodschappen vóór ÓTtdekken!* dat' zij "hun "lichamelijke het vastgestelde uur door te geven kracht bebb(,n 0<erscbat en moeten (dit kan de huisarts een dubbele nt ituleren |boe veIe Tour de hncnuron 1 rinnr rlp riflktPr 7.(1 WPiniP" r besparen), door de dokter zo weinig mogelijk buiten het spreekuur te be zoeken („lastig te vallen", zei een cerenners sneuvelen op de steile hel lingen van Tourmalet en Aubisque). Maar(en deze vraag is klem- doktersvrouw"), door geen bezoek mend'K "zljn er onder de p^afgestu- E» te. .HT- ut6 deerde artsen velen, die het huisart- senwerk lichamelijk wel aankunnen en toch geen huisarts worden, omdat zijn" volledig kan uitleven. Ik kom hierop nader terug, als ik proberen ga in concrete vorm mijn visie te geven op de taak van de huisarts in de toekomst. Ik zou niet volledig zijn, als ik bij de bespreking van dit eerste strui kelblok geen aandacht zou schenken aan het vraagstuk van de verhou ding tussen huisarts en specialist. Dat deze verhouding haar stempel drukt op het bovengenoemde ver schuivingsproces is zonder meer dui delijk. Zouden er in die verhouding huis arts-specialist niet zodanig veran deringen tot stand kunnen komen dat dit eerste struikelblok tot geringere omvang zou worden teruggebracht? Dit zowel voor de huisarts als voor de specialist zo uitermate belangrijke vraagstuk, wil ik graag later in een afzonderlijk artikel be lichten. Het tweede struikelblok lijkt op het eerste gezicht wel wat vreemd. In een van mijn vorige artikelen heb ik de vraag gesteld, of er voor de huisarts (gezien de steeds groter wordende „run" op de specialisten) nog wel een voldoende dagtaak over bleef. Ik heb toen gewezen op 'n toe name van het aantal „behandelings- gevallen" voor de huisarts door de werking van het ziekenfonds en van de sociale wetten. Deze toename is nu blijkbaar (me de ook door de steeds stijgende „wei- standsgrens" voor de toelating tot 't ziekenfondszo groot dat ons twee de struikelblok „overbelasting" moet heten. Ik bedoel hier dan de lichame lijke „overbelasting", die het ge volg is van een te grote dagtaak van de huisarts. Een te groot aantal pa tiënten vraagt dagelijks de hulp van de huisdokter, waarbij (laten we het maar gerust zeggen) menige huis arts van de ene verbazing (om niet te zeggen verontwaardiging) in de andere valt om de futiliteiten, waarvoor hij (zelfs ook 3 zondagen en in de nachtwordt ontboden. Wanneer we daarbij het feit voegen, dat vele ziektegevallen méér en gro tere zorg (dus méér bezoeken van de huisarts) vragen dan vroeger, wan neer we bedenken dat er in onze moderne samenleving veel geestelij ke spanningen zijn, die tot ziektever schijnselen aanleiding geven dus wéér méér bezoeken van de huis dokter) en als we dan nog denken spreekuur behandeld kunnen worden, door niet voor elke kleinig- heid aan de telefoon te gaan han- ziJ d w~ ym de min3,e werstand gen door te begrtjpen, dat de dokter en6 Uever (mto_ niet overal tegelijk kan lijn („dat ia Ucbamelljke eisen atellende) me- de derde keer dat die man opbelt diache richting Inslaan voor zijn kind, dat 39 graden koorts heeft: zou je 'm niet", zei diezelfde Zou deze vraag bevestigend beant- doktersvrouw eens), door niet direct woord moeten worden (persoonlijk de poze van .verwaarloosd worden" ben ik geneigd dit inderdaad te aan te nemen, als de dokter eens doen) dan zou er een betreurens- iets vergeet (ook hij is maar een waardige verzakelijking opgetreden mens) enz. enz. Dat de lichamelij- zijn in het huisartsenberoep, ten kos- ke overbelasting vooral in de grote te van een idealistische instelling, steden een rol speelt in het huisart- En... waar het dan dus een mentali- senbestaan, blijkt uit een artikel in teitsverandering zou betreffen, zou de „Medisch contact" met als kop: therapie (maatregelen ter verbete- „Uithijgen en opnieuw beginnen". In ring) zeer moeilijk zijn. Des te meer dit artikel wijst de schrijver op de li- is dit het geval omdat men eigen- chamelijke inspanning van de huis- lijk het verschijnsel van de lichame- arts bij de bezoeken in de flatgebou- lijke overbelasting van de huisarts wen zonder lift en hij heeft berekend, niet kan bekijken, maar dit moet dat deze huisarts in een drukke pe- Zien in samenhang met de geestelij- riode (bijvoorbeeld een griepepide- ke en de medische overbelasting, mie) per dag zoveel trappen loopt, zijn deze twee ook struikelblokken? dat hij vijf maal de Dom van Utrecht Hierover (en nog over enkele ande- zou kunnen beklimmen. re „struikelblokken"in een volgend Zou hier geen taak liggen voor de artikel. overheid bouw- en woningtoezicht Laat ik ten slotte eerlijk zeggen, dat ik de kop van een artikel in het tijd schrift „Pols" namelijk: „Huisarts: laatste slaaf", wel wat overdreven vind. U zult bemerkt hebben dat ik bij de bespreking van de lichamelijke overbelasting van de huisarts 't ac cent gelegd heb op de rol die de pa tiënten hierbij spelen maar... speelt de huisarts zelf ook hier geen rol? Om deze vraag te beantwoorden, HUISARTS. Ministerraad eindelijk ook met vakantie De ministerraad is voor het eerst na de oorlog met vakantie. Een woordvoerder van de regering heeft zou ik willen vaststellen, dat er in "aan^gmiddag meegcdeeW dat de .omnniovind ministerraad twee of drie weken niet rdeerete=Sfi,r^n| de «ft—?•«- (vooral jongere. mensen. Verzakelijking verlof gegaan. In vorige jaren is het wel eens voorgekomen dat het kabinet in een De zakelijkheid, de hardheid, de bepaalde week geen vergadering „kilte", die er ontegenzeggelijk leeft hield maar een dergelijke vakantie in deze samenleving, heeft noodza- is na de oorlog nog niet voorgekomen, kelijkerwijze tot gevolg, dat er D>j De ministerraad heeft voor de va- de moderne (vooral jonge) mens kantie de jaarlijkse begrotingen af- géén of een geringere bereidheid bc- gehandeld. Daartoe vergaderde de staat tot het leveren van toppresta- raad vorige week niet alleen op vrjj- tiefe. Men beperkt zich bij de uitvoe- dag, zoals gebruikelijk, maar ook op ring van een opgelegde of een zelf- donderdag. De granaat-ontploffing bij Wezep Het Eerste Kamerlid M. van Pelt (PSP) heeft tot de minister van De fensie enige vragen gericht in ver band met het ontploffen, op donder dag jJ. tussen 't Harde en Wezep, van een granaat In de buurt van de spoor lijn AmersfoortZwolle. Drie treinen ondervonden als gevolg van dit incident vertraging, terwijl op een kampeer terrein lichte schade werd aangericht. De heer Van Pelt vraagt de minis ter om een omstandig verslag van de oorzaken en zou gaarne weten, indien van een fout of nalatigheid sprake mocht zijn, welke disciplinaire maat regelen tegen de daarvoor verantwoor delijke persoon (en) getroffen zullen worden. Ook vraagt de heer Van Pelt of een soortgelijke gebeurtenis zich reeds een zevental jaren eerder heeft voor gedaan, en zo ja, welke maatregelen de minister denkt te treffen om de kans op herhaling zo klein mogelijk te maken. Bijna half miljoen veiligheidsgordels Volgens de Nederlandsche Ver- eeniging der Rijwiel- en Automobiel industrie (RAI) is de verkoop van veiligheidsgordels in de eerste zes maanden van dit jaar, vergeleken met dezelfde periode van 1964, met 40 procent toegenomen. De verkoop van personenauto's steeg in het af gelopen halfjaar met 15 procent. Verwacht wordt, dat er in 1965 ca 100.000 veiligheidsgordels zullen wor den verkocht tegen 70.000 stuks in beide voorgaande jaren. Vooral de afzet van kindergordels is sterk toe genomen. Aan het einde van dit jaar zal het aantal in gebruik zijnde gordels een half miljoen bedragen, wat, aldus de RAI, betekent dat dan bijna 20 pro cent van het Nederlandse personen autopark met gemiddeld twee gor dels zal zyn uitgerust. Een vijftienjarige duozitter op een bromfiets werd zondagavond bij een botsing met een auto op de rijksweg BrunssemKoningsbos zwaar ge wond. Aan zijn verwondingen is de jongen, P. Jansen uit Hoengen bij Aken gisteren in het ziekenhuis te Sittard overleden. Een bromfietser is gisteren onder een vrachtauto met aanhangwagen te recht gekomen en een uur na zijn over brenging naar het ziekenhuis overle den. Het betrof de in Schiedam woon achtige Spanjaard R. Gomez-Delgado. Doordat hij met ztjn voertuig op de Westlandse weg te Vlaardingen begon te slingeren, werd hij geraakt door de rechtervoorzflde van de aanhangwa gen, waardoor hjj kwam te vallen. Je Ttleme amdtmt vwte Meewerken Maarwél kunnen (om niet te zeggen moeten) de patiënten prooe- ren zich in te denken in de situatie GANGETJE - TEL. 40941* Aether klnnken DONDERDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 KRO. 11.45 VPRO, 14.15—24.00 NCRV KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Ouvertu re: lichte grammofoonmuziek, reporta ges, commentaren en wegeninforma tie. (7.307.40 Nieuws. Pl.m. 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek met vakantietips en informatie voor de vrouw. (9.00 Weerbericht). 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kinderen. 10.00 Sextuool: ge varieerd muziekprogramma. (10.30 Weeroverzicht). 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Klassieke grammofoon muziek. 12.10 Leven op het land, ge sprek. Aansluitend agrarisch nieuws. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Deze week, praatje. 12.45 In-de-zomer-uit, wetenswaardigheden en muziek. 13.15 Vocaal ensemble en instrumentals begeleiding (opn.): lichte muziek. 13.45 Voor de vrouw.. NCRV: 14.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.30 Klassieke grammofoonmuziek. 15.30 Klassieke kamermuziek (opn.). 16.00 Alle den volcke: flitsen van de 54e Zendingsdag van de Gereformeerde Zendingsbond. 16.35 Klassieke grammofoonmuziek. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.15 Lichte grammofoonmuziek voor de tie ners. 17.50 Sportrubriek. 18.10 Lich te grammofoonmuziek. 18.40 Voor de twintigers. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Gees telijke liederen (gr.). 19.45 Oude mu ziek (gr.). 20.00 Zomermozaiek, geva rieerd programma. 22.00 Interntaionaal orgelconcours Haarlem 1965. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Avondsluiting. 23.00 Boekbespre king. 23.05 Stereo: Kamerorkest en so list: klassieke en moderne muziek. 23.45 Walsmuziek (gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo foonmuziek. (Om 8.15 De Groente man). 8.45 Morgenwijding. 8.55 Klas sieke grammofoonmuziek. 9.00 Moder ne muziek (gr.) 9.35 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 11.00 Nws). 12.00 Metropole orkest. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Ste reo: Radiophilharmonisch orkest en solist: Moderne muziek. 14.15 Huis houdelijke zaken, lezing. 14.30 Zang en piano: lichte muziek. 14.50 De gezus ters Kunst. 15.30 Lichte grammofoon muziek. 16.30 Cello en piano: klassie ke muziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Mannenwerk: licht programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 20.30 Internatio naal Songfestival te Sopot (Polen): In de pauze (Jl.m. 21.5022.10): nieuws- actualiteiten. 23.05 Pizzicato: nieuws flitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NCRV: 15.0015.35 Voor de vrouw. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 De Verrekij ker: internationaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal jour naal: NCRV: 19.35 De Lucy Show. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 De Beverly Hillbillies. 20.45 Attentie. 21.10 Soubrette, blijspel. 22.50 Dag sluiting. NTS: 22.55—23.00 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Improvisatie: jazzmuziek. VARA: 20.25 Burke's Law, TV-film. 21.45—22.10 Achter het nieuws. THEO VAN BLANKENSEE VERTAALD DOOR P. J. AERSSENS Voorzichtig trok Werner het dolk mes uit de wonde. Het wapen bleek een Damascener dolk te zijn, van zeer kostbare uitvoering. Het hand vat was van ivoor, kunstig uitgesne den in de vorm van een hazenpoot. De kling was door een niet minder vaardige hand geciseleerd en droeg fijne onberispelijke ornamentjes. De grootste waarde welke Werner aan dit zeldzame wapen toekende was wel, dat het hem mogelijk de dader op 't spoor kon brengen. Daarom stak hij de dolk bij zich. Verder kan ik hier niets doen. Nu het schrijfbureau. Met vereende krachten schoven zij de zware, massieve schrijftafel opzij. Werner klopte boven de linkerachter poot en vernam inderdaad een holle klank. Doch waar kon wel de sluiting zijn? Zij konden niets vinden, hoe zij ook klopten en tastten. Het bureau werd nu 'n kwartslag opzij gedraaid en daar ontdekte Werner aan de bin nenkant van de uitgeholde poot een klein ivoren knopje Hij drukte er op en tegelijk sprong aan een der zijkanten 'n paneeltje open. Eindelijk! Werner bukte zich. doch welk een teleurstelling. Leeg! Hier is niets te vinden. Wat?, vroeg Langhalm plots als versuft. Is het leeg? Ja! De moordenaar kende het geheim van dit bureau dus. Wie had dat kunnen denken? Nu zijn we nog even ver als in 't begin. Er zal hard gewerkt moeten wor den. De zon was intussen al dieper en dieper gezonken en dreef nu als een geel koperen kogel boven de weste lijke horizon. Het is voor vandaag te laat ge worden, meende Werner. Ik kan hier niets meer doen, dan nog even vlug 'n kort verhoor afnemen. Morgen zal ik het lijk laten vervoeren en dan gaan we aan de slag. Nadat hij het venster langs de bin nenkant gesloten had, verlieten bei den de kamer. De deur werd zorgvul dig verzegeld. Mary Hallstein en de beide be dienden zaten in het salon. Ik kan niet allen tegelijk een verhoor afnemen. Twee van u zul len hiernaast dus even moeten wach ten, merkte Werner op. Regelt u alles, zoals u goed dunkt, verzocht Mary Hallstein. Wie van ons wenst u eerst te spreken? Hem. De commissaris had op Heinz ge wezen, waarop de overigen het salon verlieten. Hoe is uw naam?, vroeg Werner, nadat hij papier en potlood te voor schijn had gehaald. Heinz Norbert. Sinds wanneer bent u hier in dienst? Sinds een half jaar. Weet u iets naders omtrent de beide echtgenoten? Neen. Wat weet u omtrent de moord zelf? Niets! Ik was naar de stad en kwam pas tegen zes uur weer thuis. Franz heeft me toen verteld, hoe ze meneer gevonden hadden. U hebt dus zelf niets gezien! Neen. Dan kunt u gaan. Laat uw col lega even komen. Deze noemde zich Franz Herbit. Bent u de gehele middag op 't slot geweest? Ja, in de keuken. Waar ligt de keuken. In de benedenverdieping, aan de achterkant van het slot. Is het mogelijk, dit huis langs de achterkant te bereiken, zonder gezien te worden? Gewoonlijk is de tuinpoort wel gesloten, doch met 'n beetje handig heid gemakkelijk te openen. Maar kan zo iemand dan het huis naderen zonder opgemerkt te worden? Ja. Hebt u omtrent *n bepaald per soon vermoedens? Neen. Hebt u niemand binnen zien komen? Neen. Is er vanmiddag bezoek ge weest? Ook niet. Hoe lang bent u reeds hier? Ruim vier jaar. Is 't u bekend, of Rudolf Hall stein vijanden had, of dat hij iemand vreesde? Hij heeft er nooit over gespro ken. Toch schijnt 't wel zo te zijn, want zo lang ik hier woon, heeft hij nooit 'n voet buiten het slot gezet. Althans, dat hebt u nooit ge zien. Juist. Hebt u nooit iets bijzonders in het gedrag van uw patroon kunnen opmerken? Ja, dat wel. Hij was 'n zonder ling. Soms sloot hij zich wel drie of vier weken in z'n kamer op. En wie bracht hem dan z'n eten? Mevrouw zelf. Niemand van het personeel zou het gewaagd hebben om dan op zijn kamer te komen. Zulk een mededeling gaf te den ken; het was een uitgangspunt, dat bijzondere aandacht verdiende. Wer ner vroeg derhalve verder: Hoe was zijn houding jegens u en de anderen, als hij zich dan weer liet zien? Zoals altijd knorrig! Als mevrouw afruimde, was dan steeds alles of tenminste 't grootste gedeelte van 't eten geconsumeerd? Ja. Is 't niet mogelijk, dat Rudolf Hallstein zo nu en dan in stilte het slot verliet? Ik heb er nooit iets van gemerkt Kwamen er wel eens gasten? Neen. Als er in de stad iets bij zonders te regelen was, dan werd Langhalm ontboden. Hoewel Werner geen enkel feit had kunnen achterhalen, dat in enig ver band met de moord kon staan, was hij toch niet geheel en al onbevre digd. Hij nam nu het moordwapen en toonde het de bediende: Hebt u deze dolk al eens eerder gezien? Herbit had bij de eerste oogopslag reeds zijn antwoord gereed: Ja. Hij heeft altijd in de logeer kamer gehangen. Ik heb hem daar dikwijls gezien. U weet zeker, dat u zich niet vergist? Ik weet 't zeker. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2