Plaatsje in Ned. ploeg door velen begeerd NEDERLANDERS LATEN HET AFWETEN Doimer wint IBM-toernooi Brieven uit de NKS-kampen PROGNOSES DUINDIGT ZATERDAG 31 JULI 1965 DE LEIDSE COURAN1 BAANKAMPIOENSCHAPPEN ALS SELECTIE VOOR SAN SEBASTIAN De drie wereldtitels van 1964 (Jan Janssen bij de profs op de weg, Tiemen Groen in de amateurachtervolging en Jaap Oudkerk bij de amateurstayers) hebben de vaderlandse wielersport een flinke Injectie gegeven, die thans dnldelijk tot uiting komt bij de inschrijvingen voor de baankampioenschap- pen op 5 en 12 augustus ln bet Olympisch Stadion in Amsterdam De ulmo onder de amateurs voor een retourtje naar de spiksplinternieuwe wlelerarena in de noord-Spaanse badplaats San Sebastian, waar in de eerste helft van september de strijd om de regenboogtruien wordt uitgevochten b poter dan in de voorgaande jaren. Zo telt men thans voor de sprint 41 deelnemers, voor de achtervolging 44 en voor de tijdrace over een kilo meter nieuw op het nationale programma maar pas in 1966 inzet bli het wereldkampioenschap maar liefst 45 gegadigden. ongeveer 90 deelnemers aan de start komen voor de vijftig kilometer zon der gangmaking, altijd een specta culair nummer, dat naai' de zin van de echte wielerliefhebbers te weinig op de programma's van de wieier- ontmoetingen voorkomt. SPRINTERFENIS De voornaamste gegadigden voor de sprinterfenis van Piet van der Touw met zijn voornaamste con current Aad de Graaf overgegaan naar de beroepsklasse zijn nu wel de gebrilde Amsterdammer Jan Jan- •en, de jeugdige Leo Duyndam en misschien Bram Breur. De laatste echter, die een jaar geleden als een van de grootste talenten voor de toe komst gold, is in militaire dienst en heeft zich tot nog toe niet bij de trai ningen onder leiding van Jan Derk- sen laten zien. Belangrijke kansheb bers zijn ook routinier Joop Nolten, Chris Ruykers, Kipping en Rob Re- deker. In de achtervolging moet Tiemen Groen zijn reputatie verdedigen te gen Gerrie Bruin tijdens de po pulates naar voren gekomen en een rits wegrenners onder wie Eddy Beugels, Hans den Hartog, Daan Holst, Gaby Minneboo, Harrie van Piere en Vianen. Ook in het nieuwe nummer, de tijdrace over een kilo meter, behoort Tiemen Groen tot de favorieten met Leo Duyndam, weg- kampioen Eef Dolman, Jan Jansen, Gerard Koel, Albert, van Midden en Joop Nolten. Evenals de sprint moet bij de ama teurs ook de stayerij een nieuwe ti telhouder opleveren. Veel zal daar bij afhangen van de weergesteldheid van de finaledag van 12 augustus. Dat is wel gebleken, toen donderdag jl. de series tijdens een stormachtige wind werden gefietst en rouleur Gerard Koel op hem en op Theo Nikkessen was de hoop voor een goede plaats in de wereldtitelstrijd gevestigd in zijn reeks niet min der dan zeven ronden achter raak te. Nikkessen en de 28-jarige ex-weg renner Fred Libregts brachten het er onder de omstandigheden het best vanaf en staan nu dan ook hoog ge noteerd voor de nationale titel. Tenslotte zullen bij de amateurs WEINIG KRACHTSVERSCHIL Bij de professionals is de sprint met zes deelnemers ogenschijnlijk mager bedeeld. Maar de krachtsver schillen zijn hier zo gering, dat voor het eerst sinds vele jaren dit num mer weer attractief kan zijn. Titel houder Joop Captein zal wel de meeste tegenstand ondervinden van de neo-profs Piet van der Touw en Aad de Graaf. Oud-kampioen Frans Mahn (al maandenlang zeer serieus aan het trainen), Marinus Paul en Henk Cornelisse completeren het zestal. Meer aantrekkingskracht dan het vorige jaar (toen negen deelnemers) heeft nu de achtervolging, waarin een finale tussen Jaap Oudkerk en Henk Nijdam niet denkbeeldig is, Peter Post ingeschreven voor het geval hij zich niet in de wegploeg rijdt Cor Schuuring (Ab van Eg- mond, Piet van der Lans en Gerben Karstens) hebben zich echter voor genomen ook een rol van betekenis te gaan spelen. Het enige nummer bij de profs, waarin men met „aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid" de winnaar van tevoren kan aanwijzen is de stayerij. Dit is Jaap Oudkerk, vooral nu Hennie Marinus de Wie lersport vaarwel heeft gezegd. De tegenstanders van Oudkerk zijn Piet van der Lans, Ab Donker, Van Cam- pen, Legrand, Mesters en alweer als hij zich niet in de wegploeg fietst misschien ook Peter Post. Ronde van West-Duitsland De Duitser Jurgen Goletz, kampioen van zijn land, zegevierde vrijdag in de tweede etappe van de ronde van West- Duitsland, een rit van Schlitz naar Bad Schwalbach over 182 km. Een grote Nederlaag voor de Neder landers volgde op de fraaie klassering van de eerste dag. Alleen Kloosterman kon zich handhaven, maar Eef Dolman viel ver terug, terwijl Piere door zijn 20ste plaats zich nog enigszins kon handhaven. Winnaar van de tweede rit. van Schlitz naar Bad Schwalbach, werd de Duitse kampioen Juergen Go letz, die bij de tweede en beslissende vluchtpoging de grote animator was. De Zwitser Luehti, een dag tevoren eer ste, kon zich nog juist by de acht vluchters voegen en eindigde in de sprint op de tweede plaats. Eef Dol man miste de ontsnapping en was niet bij machte de koplopers te benaderen. De uitslag luidt: 1. L. Goletz (Did) 5.03.33. 2. Luethi (Zwi urland) z.t. 3. Wouters (Belg.) z.t. 4. Ritschmann (Zwitserl.) z.t. 5. Ebert (w.-Dld.) z.t. 6. Geelen (Belg.) z.t. 7. Notaerts (Belg.) z.t. 8. Kloosterman (Ned.) z.t. 9. Hossel (Zwitserl.) z.t. 10. Czarnows- ki (Did.) z.t. 20. Van Pierer (Ned.) 21. André van Middelkoop 5.10.35. 45. Eef Dolman 5.20.10. Algemeen klassement: 1. Luethi (Zwitserl.) 9.3534. 2. Wouters (Belg.) 9.36.34. 3. Ebert (W. Did.) 9.37.04. 4. Czarnuowski (W.-Dld.) 9.37.14. 5. Kloosterman (Nederland) 9.37.14. 6. Van Piere (Ned.) 9.39.29. 7. Rutsch- mann (Zwitserl.) 9.42.19. 8. Credo (Belg.) 9.42.152. 9. Rupflin (W.-Dld) 9.43.08. 10. Geelen (Belg.) 9.45.15. Algemeen ploegenklassement: 1. Ne- Jan Hein Donner, Nederlands grootmeester, heeft het IBM schaak toernooi gewonnen. Met 6 y2 uit ne- negen partijen bleef hij ongeslagen. Eindelijk een overwinning na een haast legendarische reeks tweede plaatsen in vorige IBM-toernooien (4 maal). Grootmeester Jan Hein Donner heeft in de laatste ronde van het IBM-toernooi niet veel moeite gehad zijn toppositie te consoli deren. Hij trof zijn voornaamste belager Bruno Parma in een vre delievende bui. Al snel besloten beiden tot remise. De Hongaar Szabo heeft nog pogingen ge daan Parma van de tweede plaats in de eindrangschikking te ver drijven. Hij speelde tegen Lan- geweg zeer ondernemend. Toen hij echter een belangrijke pion inboette, reikte ook hier de stel ling niet verder dan remise. Filip, die geen partij heeft gewon nen, poogde het op de laatste dag tegen Trifunovic. Hij lanceerde een nieuwtje van Keres, dat de Zuidsla- viër tot langdurig nadenken stemde. Toen die echter de enig juiste weg had bewandeld, was de puntenver deling snel een feit. Karaklaic-Bouw- meester werd een ouderwetse Ita liaan, met een zeldzame variant. Zwart raakte even het spoor bijster en moest toen urenlang een gedrukte stelling verdedigen. Toen hij een maal misgreep, ging het eindspel voor hem verloren. tescu en Szilagyi binnen 5 minuten remise. Karper verloor van ASC- clubgehoot Órbaan, die hierdoor het zgn. Meisterdrittel nog net bereikte. Uitslagen Urenlang De Zuidslavische meester ver leden jaar winnaar van de meester- groep kwam aldus, na een slechte start, nog net tot de 5de prijs. De strijd tussen Barendregt en Zuidema duurde uren. Wit maakte een fout en zwart zette vervolgens een toreneindspel dat eenvoudig te winnen was zwak voort. Na 7 uur spelen is er afgebroken. Voor de definitieve slotrangschikking is de uitslag van weinig belang meer. In de meestergroep schoven Ghi- Grootmeestergroep: Filip-Trifuno- vic y2 - y2Karaklaic-Bouwmeester 1-0, Szabo-Langeweg y2-y2, Donner- Parma V2-V2, Barendregt-Zuidema afg. Eindstand: 1 J. H. Donner (Ned.) 6y3, 2 B. Parma (Z.-Sl.) 6, 3 L. Szabo (Hongarije) 5)4, 4 dr. P. Trifunovic (Z. SI.) 5, 5 N. Karaklaic (Z. SI.) 4)4, G dr. M. Filip (Tsj. SI.) 4, 7 prof. dr. J. T. Barendregt (Ned.) 3)4 en 1 afg., 8 H. Bouwmeester (Ned.) 3)4, 9 K. Langeweg (Ned.) 3, 10 C. Zuidema (Ned.) 2% en 1 afg. Meestergroep: Karper-Orbaan 0-1, De Graaf-Plater afg., Ghitescu-Szi- lagyi y2 - y.Eevoldsen-Hartoch V2-V2. Eindstand: 1 G. Szilagyi (Hong.) 8, 2 T. Ghitescu (Roem.) 6)4» 3 B. Milic (Z. SI.) 5)4, 4 J. Enevoldsen (Den.) 5, 5 R. Hartoch (Ned.) 4, 6/7 R.A. G. de Graaff (Ned.) 3 y2, J. G. Karper (Ned.) 3)4, 8 K. Plater (Po len) 3 en 1 afg., 9 C. Orbaan (Ned.) 3, 10 P. de Rooi (Ned.) 2 en 1 afg. derland 28.55.47. 2. België 28.59.07. 8. Zwitserland 29.05.12. 4. West-Duits land 29.10.31. De ronde van Westduitsland voor amateurs staat nog in de kinderschoe nen. Het is logisch dat aan vrij oner varen organisatoren het een en an der vergeven wordt. Maar dit jaar, al in de eerste eatppe, is het wel heel erg bont. Wim van Beek, de leider van de sterke Nederlandse ploeg, stapte onmiddellijk naar de wedstrijd leiding en dreigde: „Als niet alles heel snel verandert, ga ik met de hele ploeg, onverschillig hoe we geplaatst zijn, naar huis. Het is hier levensge vaarlijk. De volgwagens rijden vaak zo dicht bij de renners dat het een wonder mag heten dat er geen onge lukken zijn gebeurd". Van Beek is niet de enige die ver ontwaardigd is. De Duitse wielerbond oordeelde het niet nodig om zich met de organisatie te bemoeien, zodat lan den als Italië, Frankrijk en Denemar ken er niets voor voelden om een ploeg naar de ronde van West-Duitsland te sturen. ATLETIEK Recordverbetering in Boekarest In 't middelpunt van de Roemeen se atletiekkampioenschappen, stond vrijdag in Boekarest de titelstrijd op de 300 meter hindernis. Zoltan Va- mos zegevierde in 8 min. 36.- sec., waarmee hij het oude op zijn naam staande record (8.37,6) aanmerkelijk verbeterde en Viktor Caramihai, die tot op dat moment een beste per soonlijke prestatie van 8.53,4 op zijn naam had staan, eindigde op de twee de plaats in 8 min. 37,8 sec. Van internationale klasse was ook de 1500 meter in 3 min. 40,8 van Constantin Blotiu. Bij de dames won wereldrecordhoudster en Olympisch kampioene Yolanda Balas gemakke lijk het hoogspringen met 1.75 meter, sprong Anja Viscopoleanu 6.26 meter en wierp Olympisch kampioene Mi- chaela Penes de speer 51,78 meter. POLEN LEIDT TEGEN ENGELAND Na de eerste dag ln de landen wed strijd dames en heren tussen Groot- Brittannië en Polen is het duidelijk, dat de Engelsen na Tokio door het verlies van een aantal topatleten als Robbie BrightweU en Ann Packer aan kracht ingeboet hebben. Bij de heren hebben de Polen een 6064 puntenvoorsprong en bij de da mes is de stand 2926 in het voor deel van de Poolse meisjes. Wereldtijd voor Oostduitse De beste wereldtijd van d'it jaar op de 800 meter dames liep vrijdag 't Oostduitse meisje Hannelore Suppe met 2 min. 05-2 sec. De 21-jarige Oo stduitse uit Jen a verbeterde haar persoonlijke pres tatie met niet minder dan 5.5 sec. Wereldkampioenschap zaalhandbal Nederland is in de voorronden van het wereldkampioenschap handbal 1967, waarvan het eindtoernooi 'in Zweden wordt gehouden, in 'n groep ondergebracht met West-Duitsland, Zwitserland en België. Van de 25 landen, die hebben ingeschreven, kwalificeeren zich er drie dadelijk voor het eindtoernooi, namelijk we reldkampioen Roemenië, Zweden als organiserend land en Japan. Zij zijn de enige landen die vrijgesteld zijn van het spelen van voorwedstrijden. Voor de voorronden zijn drie groepen van twee-, vier groepen van drie- en een groep van vier landen gefor meerd. In de groepen van twee ko men tegen elkaar uit Amerika tegen Canada, Egypte tegen Tunesië en Zuid-Slavië tegen Israel. De vier groepen met drie landen zijn: 1 De nemarken, Polen en IJsland, 2 Tsje- choslowakije, Noorwegen en Oosten rijk, 3 Rusland, Oost-Duitsland en Finland, 4 Hongarije, Frankrijk en Spanje. Tenslotte de groep met vier landen, waarin zijn ondergebracht België, Nederland. West-Duitsland en Zwitserland. Uit de groepen met drie en vier landen kwalificeren de hoogst geplaatste twee zich voor het eind toernooi, uit de groepen met twee alleen de winnaars. V.N.L. KAMP FERSCHWEILER (DLD.) VRIJDAG, 30 juli 1965. Vandaag hebben we een gemakke lijke dag gehad. We zijn met het hele kamp op excursie geweest naar Trier en hebben daar de stad bezichtigd, 's Avonds moest het 2e team een vol leybalwedstrijd spelen tegen OSS2. Deze strijd werd met 15-12 gewon nen. Daarna zijn verschillende jon gens naar het dorp gegaan en de an dere bleven op het kampterrein kaar ten. We hebben nog steeds geen idee van onze thuiskomst, maar reken maar op na middernacht. Dit was ons laatste berichtje uit Ferschweiler. DE LEIDERS. KAMP GRIENDTSVEEN VRIJDAG, 30 juli 1965. Gisteravond speelde het kampelf tal, waarin T. de Romijn van ons meespeelde, tegen een elftal uit Griendtsveen en won met 4-1. Vandaag was het prachtig weer, wel de mooiste dag van de gehele week. We hebben vandaag een aan tal volleybalwedstrijden gespeeld met de volgende resultaten: Limvio 1- VNL1 4-15 en 6-15, Limvio2-VNL2 15-1 en 15-13, VNL2-L&S2 11-15 en 15-12, hiermede was VNL1 poule winnaar. In de winnaarsronde waren de uit slagen: VNL1-L&S 11-15, 15-12 en 15-13, VNL-Concordia 15-13 en 15-11, CoriovallumlVNL 15-4 en 15-4. Hier door behaalde onze jongens 'n twee de prijs. Het team was als volgt sa mengesteld: M. Janmaat, T. de Ro mijn, P. Reekers, A. v Dijk, H. Men- tink en G. v. d. Fits. Ook hebben we nog een voetbalwedstrijd gespeeld tegen Limvio en gewonnen met 1-0. De leiders wonnen hun wedstrijd met 4-0 van een elftal uit Griendtsveen. Vanavond hebben we een feestavond en we hopen morgen omstreeks 2 uur weer in Leiden op Stationsplein aan te komen. DE LEIDER. Woensdagavond werd er door ons de wandelrally gelopen. Dit was niet verplicht i.v.m. de weersomstandig heden. Er dreigde een flinke regen bui. Deze is echter niet komen op dagen. De wandelrally was goed ge organiseerd en voerde langs prachti ge bospaadjes en door de bossen. Hierin onderscheidden zich vooral K. Vogelaar, B. Nieuwenburg en P. Zonneveld. Donderdag zou door ons alleen ge volleyd worden tegen R.K. Deo. Weersomstandigheden dwongen ons echter tot uitstellen, 's Middags werd er gezwommen voor het HLV-diplo- ma en konden we naar de stad, wel ke pl.m. 5 km weg ligt. 's Avonds spe len er twee kampelftallen tegen el kaar, waarvan van ons Harry Lang- ver en Adri Janssen deel uitmaken. Zaterdag vertrekken we om 1 uur, terwijl wij hopen om 5 uur weer thuis te zijn. DE LEIDER. ALTIOR S.V.L.V. KAMP WEERT 29 Juli 1965. Dinsdagavond werd er door ons gezwommen, gevolleyd. Woensdag werd er begonnen met een H. Mis. Het sportprogramma werd op tijd allemaal afgewerkt. We hebben ge volleyd tegen Blauw-Zwart. Het le team verloor met 15-12, 15-9. Het 2e team speelde voor de 4e keer gelijk, nl. 15-2, 8-15. Er werden 3 wedstrij den gevoetbald, nl. tegen SVW'27, welke door ons werd gewonnen met 2-0, door doelpunten van Th. Ge orge en G. v. d. Lans. Tegen de kop loper Zwaluwen Vooruit werd ge lijkgespeeld met 0-0, en tegen Blauw- Zwart werd verloren met 2-0, wat zeker niet nodig was geweest, omdat onze jongens beter speelden dan hun tegenstanders. Hierna werd de vijf kamp afgewerkt met laatste onder deel: het 80 m hardlopen. De beste resultaten waren hierbij. H. Langver 10.- sec., C. v. d. Krogt 10.2 sec., J. Mens 10.2 sec., B. Nieuwenburg 10.4 BOKSEN Artsen met vakantie, partij gaat niet door De Amsterdamse beroepsbokser Nelis Oostrum, die maandag a.s. in Oslo tegen de Noor Roy Ask void zou boksen, loopt sinds donderdagavond in het gips. Oostrum werd, toen hij in zijn auto wilde stappen, aangere den door een bromfietser. Vooral zijn elleboog bezorgde hem veel last en bij een onderzoek stelden de dokto ren vast dat het beter was als Oos- trums arm in het gips ging. Na een telefoontje met de Noorse promotor wilde deze Oostrums „stal- genoot" Bas van Duivenbode wel als tegenstander van Askvold hebben. Van Duivenbode is enige maanden geleden tegen Norbert Grupe knock out gegaan en heeft dus acht weken reglementaire rust moeten nemen. De Nederlandse kampioen in het halfzwaargewicht traint echter al weer volop en had uiteraard wel be langstelling voor een eventueel ge vecht in Oslo. Eerst moest hij een algehele medische keuring onder gaan, hetgeen hem enkele weken ge leden ook werd meegedeeld. Van Duivenbode wilde wel, maar kon de door de NBB aangewezen artsen niet bereiken, omdat deze op vakantie zijn. De partij gaat dus niet door Amsterdam: de partij tussen Jan Hein Donner (rechts) en de Joegoslaaf Farma op de laatste speeldag van het IBM schaaktoernooi. De Grote Prijs van Scheveningen kan zondagmiddag op Duindigt een spannende koers worden. Bella Ma- rieza uitstekend in vorm staat voor de zware taak twintig meter te moeten geven aan Brian Hano ver, Con Brio en Crony van de Lente. De vijfjarige merrie kan echter veel en haar sterkste wapen is de vlijm scherpe eindspurt waarmee ze al vele koersen heeft gewonnen. Brian is op dit punt echter ook niet kinderachtig. Van kop af kan hij zijn krachten verdelen en in de slotfase kan hij voldoende hebben gespaard om zich fel te verdedigen. De Franse hengst Olivier B kan in de koers over de mijl zijn derde achtereenvolgende overwinning be halen. Weliswaar prefereert Olivier een wat langere afstand, maar zijn vorm en zijn klasse wegen ruim te gen dit nadeel op. Eenvoudig zal hij het echter niet krijgen, want hij komt tegenover gerenommeerde sprinters van Nederlandse bodem te staain: YYV en Yankee Maid. De renpaarden hebben in de Grote Prijs van Den Haag een belangrijk nummer. Miss Willy kan daarin de »es kilo die ze van Peeier ontvangt volledig uitbuiten en de eerste plaats voor zich opeisen. Lurango, die theo retisch weinig kans maakt, is in dit voorname milieu een paard om in de gaten te houden. Er zijn in totaal zeven draverijen en drie rennen. De eerste koers be gint half twee en onze prognoses zijn: Lathyrusprijs: Dandy H - Charlie Chaplin - Cisa Axkit. Ridderspoorprijs, met trio: Dutch Master - Double van de Lente - Dulacinti. Caracaiaprijs, ren, 1ste afd.: Divi- sio - Mysterious Promise - Petra. Pyrethrumprijs: Buermann B - Carla van Ymuiden - Cita du Maire. Akeleiprijs, met trio: Brion van de Lente - Comte du Commerce - Zon nestraaltje. Grote Prijs van Den Haag, ren: Miss Willy - Peeler - Lurango. Grote Prijs van Scheveningen: Bella Marieza - Brian Hanover Con Brio. Caracaiaprijs, 2de afd., met trio: Cambrousard - Mowgli Ex Gratia. Vuurpijlprijs: Olivier B - YYV - Yankee Maid. Spireaprijs: Aureola - Anastasia Hanover - A Reine Kinley. 's-HERTOGENBOSCH, 29 juli 1965 Het was de bedoeling om vanmorgen de vijfkamp voor poule B (ons 2e team speelt in deze poule) te houden en an dere onvoltooide programma's af te werken. Maar dit alles kon niet wor den verwezenlijkt vanwege de steeds weerkerende regen, die al vele mooie programma's torpedeerde. Tengevolge hiervan moesten we ons vermaken met andere dingen zoals klaverjaswedstrjj- den tegen andere verenigingen. Voor de middag stond nu het ochtendpro gramma op de agenda welke op basis van vrijwilligheid kon worden bijge woond, wat tot gevolg had dat door de onzen niet werd meegesport. Zij vermaakten zich nu binnen of buiten de tent met kaarten en sjoelen onder elkaar. Voor de avond waren wieler wedstrijden op de asfaltbaan van het stadion gepland maar dit moest wor den afgelast vanwege de zondvloed. Hiervoor in de plaats werd nu een lachfilm gedraaid, in de gymnastiek zaal, van Norman Wisdom, welke film door de jongelui wel op prijs werd ge steld. Een bijzonder leuke geste van de voorzitter van onze vereniging was zijn komst naar het kamp in gezel schap van zijn vrouw en gereden door zijn particulier chauffeur. Zo'n visite was tot nog toe op ons kamp niet voorgekomen. DE KAMPLEIDERS RKTV DOCOS De leden worden met klem ver zocht de antwoordstrook van de hen toegezonden circulaire zo spoedig mogelijk aan de KTC in te zenden. De opgave voor de bekercompetitie aan de NTTB dient dit jaar nl. op een vroeg tijdstip te geschieden. TWEEKAMP LARSEN—-TAL Bent Larsen, de Deense grootmees ter heeft vrijdag in Bied de vijfde par tij uit de tweekamp met de Russische opd-wereldkampioen Tal na 50 zetten gewonnen. Larsen leidt na de helft van de tweekamp met 32. Zondag wordt de zesde partij gespeeld. LORENKZ NAAR ZWITSERLAND AGOW, de Apeldoornse tweede di visie club heeft zijn Hongaarse rechts binnen Tibor Lorinkz, die twee jaar geleden van Alkmaar werd overge nomen, verkocht aan de Zwitserse ver eniging Sankt Gallen. De transforsom werd niet bekend gemaakt. Volleybaltoernooi om de wereldcup In het toernooi om de wereld cup vol leybal ,dat van 12 tot en met 19 sep tember in Polen wordt gehouden, ts Nederland ondergebracht in groep c. Tegenstanders van onze landgenoten zijn Tsjecho-Slowakije, Zuid-slavie en de Verenigde Arabische Republiek. Het toernooi, dat voor de eerste .maal ge houden wordt,wordt in drie plaatsen gespeeld. Groep c heeft zijn „domicilie" in Szozecin, groep b (Roemenie Japan, Bulgarije en Mexico.) in Mielec en groep a (Rusland, Polen, Frankrijk en Hongarije.) in Warschau. De deelne mende landen worden beschouwd als de sterkste volleybalnaties ter wereld. Het Nederlands team is nog niet samengesteld. SLMEliPSBERlCHTËN Grote vaart: Acmaea 29 510 O Bermuda/Punta Cardon Acteon 30 te Kiel Alnitak p. 29 St. Paulsrocks/Antw. Area 29 180 W Penang/Singapore Asterope 29 480 ZO Bermuda/P. Alfred Bovenkerk 29 Zanzibar nr. Tanga Castor 30 te Piraeus Colytto 29 210 W Glasgow/Duluth Garoet 30 te Aden verw. Hector 30 320 ONO Pt. Cortea/Pt Cort. Heemskerk 29 500 ZZO Monrovia nr. Las Palmas Japara 30 te Colombo verwacht Kennemerland 29 84 ZO Aroraja nr. Rio de Janeiro Kermia 29 50 NO Kp Finisterre/R'dam Kloosterdijk p. 29 Key West/Le Havre Loppersum 29 300 Zo N. York/Le Havre Maasdam 29 100 ZO Kp. Sable/N. York Merwelloyd 30 Kaapstad/Pt. Elisabeth Nieuw Amsterdam 29 Cobh/Southampt. Onoba p. 29 Perim/Suez Overijsel 30 te Marseille Poeldijk 29 te Coatzacoalcos Rotterdam 29 Rotterdam/nr. New York Steenkerk 29 70 ZW Majorca/Genus Telamon 29 560 NO Barbados/Bridget. Ulysses 29 Curagao/Pt Cabello Vliealnd 2 Rotterdam verwacht Wonosari 29 v. Suez nr. Adelaide Kleine vaart: Aerdenhout 29 te Oulu Eerbeek p. 28 Brunsbüttel/Engeland

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9