Leidse studenten werken aan een bar KOETS WERD OP MIDDERNACHTELIJK UUR OVER HET DAK GEHESEN Medische diensten Nog niet allen minimum van 110,— Belgische Kamer waterlozing Leidschendam schenkt regering haar vertrouwen Tweede Orgelconcert in Pieterskerk Turkije vraagt om spoedbijeenkomst van Veiligheidsraad ARRESTATIE IN BAMBERG DONALD DUCK Wilt U iets weten ZATERDAG 31 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De bewoners van het studentenhuis Breestraat 14 wensen niet onopvallend in Leiden te verblijven. Niet alleen prijken voor de ruiten altijd massa's aanplakbiljetten, hangen zij luidruchtig uit het raam en zetten af en toe de boel op stelten, maar werd gisteravond de rust in een middernachtelijke Leiden door hen spectaculair verstoord. Op de begane grond, waar zich eens duidelijk een studentenkamer bevond, wordt op het ogenblik door studenten hard getimmerd. Reusachtige boomstammen, berkenstammetjes voor een lambrizering, hardboard en planken op schragen benevens een uitgebreide collectie werktuigen geven de indruk dat er toch echt wel iets gaat „gebeuren" in dat huis. NOORD WIJK Wedvluchten van "Steeds Sneller". De vereniging van Postdulvenhou- ders "Steeds Sneller" te Noordwijk or ganiseerde een serie wedvluchten met oude duiven. De uitslagen luiden als volgt: Wedvlucht vanaf St. Denis, de afstand bedroeg 397 km. Er waren 459 duiven in concours, die te 6 uur werden gelost. 1. Gebr. Peschier. 2. J. v d Niet. 3. De Krotenkokers. 4. Gebr. Peschier. 5. Gebr. Peschier. 6. C. v.d. Berg. 7. Haak-Honaard. 8. J. v.d. Niet. 9. J. Passchier Zn. 10. C. Meijer. Wedvlucht vanaf Corbeil. De afstand bedroeg 427 km. Er waren 345 duiven in concours, die te 7 uur werden gelost. 1. Gebr.. van Schie. 2. G. Duindam. 3. J. v.d. Niet. 4. Gebr. van Schie. 5. Gebr. Peschier. 6. Haak-Hoonaard. 7. Th. Steenvoorden. 8. C. v.d. Berg. 9. J. Pas schier Zn. 10. De Krotenkokers. Wedvlucht vanaf Tergnier. De afstand bedroeg 298 km. Er waren 336 duiven in concours, die te 12.20 uur werden gelost. 1. en 2. C. v*.d. Berg. 3. Gebr. van Schie. 4. Haak-Hoonaard. 5. J. W. Schlimmer. 6. Haak -Hoonaard. 7. M. C. Vermey. 8. M. v.d. Wiel. 9. De Kro tenkokers. 10. C. Meijer. Wedvlucht vanaf Orleans. De afstand bedroeg 515 km. Er waren 225 duiven in concours, die te 5.45 uur werden gelost. 1. J. F. Aanhane Zn. 2. J. Beugelsdijk. 3. C. v.d. Berg. 4. v.d. Niet- Van Rhijn. 5. en 6. Haak-Hoonaard. 7. J. F. Aanhane Zn. 8. J. Passchier Zn. 9. G. Duindam. 10. J. v.d. Niet. Wedvlucht vanaf Tergnier. De afstand bedroeg 298 km. Er waren 252 duiven in concours, die te 6 uur werden gelost. 1. G. Duyndam. 2. De Krotenkokers. 3. J. F. Aanhane Zn. 4. J. Passchier Zn. 5. C. v.d. Berg. 6 en 7. De Kro tenkokers. 8. C. Meijer. 9. J. Passchier Zn. 10. Gebr. Steenvoorden. Wedvlucht vanaf Chateauroux. De af stand bedroeg 636 km. Er waren 171 duiven in concours die te 5,45 uur wer den gelost 1. C. v.d. Berg. 2. J. Aan hane Zn. 3. Gebr.. van Schie. 4. J. v.d. Niet. 5. Gebr. Steenvoorden. 6. L. Glasbergen. 7. J. Passchier Zn. 8. Th. Steenvoorden. 9. Gebr. van Schie. 10. J. Aanhane Zn. Er wordt een bar gevestigd en dat is op zich een wat verwonderlijke zaak. Nog verwondelijker was dat ten behoeve van het interieur van de bar, een boerenkoets werd aange kocht, die gisteravond op het bin nenplaatsje van het huis geplaatst moest worden. Dat had nogal wat voeten in aarde. De koets kon niet door het raam en de meest voor de hand liggende mogelijkheid was daarom volgens de insiders om hem via het dak op het plaatsje te krijgen. Een nieuwe transportwagen van de heer S. A. van Leeuwen ver richtte dit karwei, met een kraan die een mastlengte van 30 meter had en een hijsvermogen van maar liefst 13 ton. Deze hele gebeurtenis moest 's-nachts plaats vinden omdat het verkeer op de Breestraat er geen hinder van mocht ondervinden. Om twaalf uur was het dan zover. Hoe wel Leiden dan meestal een verla ten, vredige indruk maakt, was dat gisteravond allerminst het geval. Be langstellenden keken met spanning naar de koets, die aan alle kanten in het touw gewikkeld op het dak werd gehesen. Om half twee stond hij op het binnenplaatsje. Aan de nog lang niet voltooide bar werd na tuurlijk een heildronk op de goede afloop gedronken LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekeinde nemen waar de volgende artsen: H. Jasperse, Witte Singel 72, teL 24961; J. v. Gent, Plantage 14, tel. 22538; J. v. Leeuwen, Van de Brandelerkade 28, tel. 20412; F. G. van Leeuwen, Haagweg 60, teL 26509; J. H. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337, b.g.g. dokterstelefoon 22222. Voor spoedeisende gevallen is geopend Apotheek „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48. Van 8-12 uur (alleen op zaterdag) is ook geopend apotheek Kok, Rapenburg 9. Alkemade en Leimuiden Dkt. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713-511; dkt. Brinkhordt, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen a. d. Rijn Dkt. M. E. v. d. Steen, Wilhelminastraat 66, tel. 2738. Apotheek tot 13 uur zaterdag: Apo theek Somberg, Wilhelminalaan 67, daarna Apotheek Allart, Raadhuis straat 206. Bodegraven Dkt. C. v. Beek, Vijverlaan, tel. 2268. Zr. A. Faber, Irenestraat, tel. 2566. Dierenarts: G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop Dkt Bom, tel. 2136. Wijkverpl.: Zr. Beks, teL 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. A. v.d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Apotheek: G. H. Bal, Hoofdstraat .78, tel. 02520- 5272. Tandarts: C. C. H. Beek, Hoofd straat 8, teL 02520-5723. Katwijk a. d. Rijn Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek: Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee Dkt. Timmers, teL 4004. Voor apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk Voor dokter, zie Lei derdorp. Voor zuster, zie Leiderdorp. Langeraar en Woubrugge Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Zuster voor Langeraar en Nieuw- veen: Zr. Visser, tel. 01723-364, b.g.g. 01713-351. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 01710-24828. Zr. Prins, Kom van Aaiweg 7, tel. 01710- 23109. Apotheek: tot 12 uur zater dagmorgen: Van Breest Smallenburg. Vanaf 13 uur wordt waargenomen door apotheek „Tot Hulp der Mens heid", Hooigracht 48, Leiden. Leidschendam Dkt. J. J. Grob- ben, Patrijslaan 32, tel. 4445. Tand arts: teL 070-543035. Wijkverpl. WGK tel. 6059. Ziekenauto: tel. 3923. Lisse Dkt. J. M. van Dijk Sr., LISSE GESLAAGDEN R.K. ULO Van de R.K. Ulo-school te Lisse slaagden voor het eindexamen de volgende leerlingen: diploma A: Aad Bon, Ad van Dijk en voor het Mulo- A diploma en middenstandsdiploma: Erica van der Eerden, Joke Faas, Rita Jonkman, Ton Broxterman, Hannie Heemskerk, Tony Degger, Kees van den Aardweg, Marry Buts, Ellen van den Aardweg, Leo van Ruiten, Hans Wilson, Elly 'Ransdorp, Ans van Dijk, Nel Langeveld, Ad van Ruiten, Kees van Oefelen, Ria van Rooijen, Toos Klein, Marijke Nonkes, Code van der Klauw, Mar griet Smits, Ineke Boot, Clasien van Rooijen, Wim van der Mey, Bas van der Poel, José Schoone, Ina Straat hof, Frans Rusman, Jos Wijtvliet. Van deze school behaalden het di ploma machineschrijven: Harry van den Aardweg, Henrie Randsdorp, Rob Fransen, Aad van Kampen, Cock van Wickeren, Wim van der Star, Dick Walraven, Piet Schoone, Wil lem Lefeber, Ben Langeveld, Theo van Rooijen, Leo van der Vlugt, Joop van Zeist, Hennie Randsdorp, Rony van der Laan, Wim van der Reep, Paul Clemens, Thea Oude Veldhuis, Minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid weet, dat nog niet alle volwassen werknemers een mini mumloon van ƒ110 per week ontvan gen. Dit kan het gevolg zijn van de omstandigheid dat werkgevers en werk nemers bij een CAO niet zijn over eengekomen. Als dit wel het geval is, is er sprake van een overtreding, waar tegen kan worden opgetreden. Dit zegt de minister in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid C. J. van der Ploeg (KVP). Minister Veldkamp deelt tevens mee dat de regering de principiële vraag over de wenselijkheid en mogelijkheid van een minimumloon nog in beraad heeft. Verder zegt de minister, dat hfl niet de bevoegdheid heeft om een regeling tot stand te brengen op grond van artikel 12 van het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen^ Deze bevoegdheid berust bij het col lege van Rijksbemiddelaars, dat daar toe in overleg met de Stichting van de Arbeid over kan gaan. De minister ziet voorlopig geen aanleiding om deze in stanties te vragen een zodanige rege ling van het minimumloon in overwe ging te nemen. Op de vliegbasis Twente is een voor lopig oefenkamp ingericht voor een squadron geleide wapens dat in de tweede helft van het volgend jaar zal worden gestationeerd in West- Duitsland in het kader van de NAVO- luchtverdedigingsgordel. Op het ogen blik wordt het squadron voor zijn toe komstige taak getraind. De Twentenaren zullen weinig mer ken van wat er gaat gebeuren. Het is niet de bedoeling dat de vliegbasis Twente een basis voor geleide wapens zal worden. Op het ogenblik zijn op de basis be langrijke herstelwerkzaamheden gaan de aan de startbaan in verband waar mee de straaljagers van deze basis op het ogenblik elders vertoeven. In ford Hood in Texas is met succes een nieuw systeem voor een „zachte landing" van ruimtevaartui gen beproefd. Van een hoogte van 3000 meter werd een onbemande Ge- mini-cabine uit een vliegtuig gewor pen. Een reusachtige valscherm ver traagde de val en twee remraketten werden 12 meter boven de grond in werking gesteld. Ankie Baak, Ans van der Berg, A.dri Langeveld, Paula Baten, Brigit Schrama, Francien Bakker, Hilda Nieuwenhuizen, Willy van der Lans, Karin Hoes, Hannie Koot, Annemie- ke Luiken, Ria Straathof, Gertie v. Grieken, Petra Barten. Het basis diploma werd behaald door Thijs Verdegaal en Hans Wetter. Geslaagden. De heer L. Walhout alhier is geslaagd voor het examen Engels L.O. te Amsterdam; C. Smak man slaagde voor het vakdiploma slagersgezel; Gert Tromp slaagde voor eindexamen Mulo-A met wis kunde en middenstandsdiploma; eveneens onze plaatsgenoot K, Paar- dekooper. MA M UUR DEBATTEREN Rijksbijdrage voor Achterweg 6, tel. 3134. Voor apotheek en tandarts zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, S. van Capelweg 16, telef. 01724—203. Nieuwveen Voor dkt. zie Lan geraar en Nieuwkoop. Noordwijk Dkt. J. v. Nes, Oude Zeeweg 82, tel. 2495. WGK: Gemeen schappelijk Wijkgebouw, tel. 2338 of 2907. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Raay, Herenweg 17, tel. 025332385. De Zilk: dkt. A. G. T. v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 025205707. Wijkverpl. WGK, Rusthof 1. tel 2468. Oegstgeest H. A. Reterink. Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. Oegst- geeste Apotheek geopend voor spoed gevallen. WGK: zr. Van der Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. W. J. de Graaff Hoofdstraat 167, tel. 8479. Voor tand arts zie Hillegom. WGK: zr. Muhl- haus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout. Apotheek Sassenheim geopend. Valkenburg zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. K. Lemperts, Julianalaan 82, telef. 02532—614a Voorschoten Dkt. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2530. Tandarts: Ch. Kengen, Kon. Wilhelminalaan 32 melden voor 9.30 uur. Apotheek Voor schoten geopend. Zoeterwoude H.R. Zuster van Leeuwen is van 1 t.m. 15 augustus met vakantie. Waarneming zr. Van der Ven, De Genestetstraat 2, Ha zerswoude H.R., teL 01714588, b.g.g. 01710—30624. Hoezeer de orgelconcerten in de Pieterskerk tijdens het zomerseizoen gewaardeerd worden blijkt wel uit de zeer bevredigende opkomst van de toehoorders. Charles de Wolff, organist te Enschede, discipel en vol geling van dr. Anton van der Horst, verzorgde dit concert, met medewer king van de violist Daniël Otten, die werkend lid is van het Rotterdams Philharmonisch orkest. Aangevangen werd met de Varia ties over „Cbriste qui es lux et dies" van Samuel Scheidt (15871654). Deze beroemde organist -componist, die bij onze grote Nederlander Swee- linck te Amsterdam de variatie-kunst bestudeerde en verder ontwikkelde, is een van de meesters van de vroeg- barok geweest. Door vaardigheid en smaakvolle registratie gaf de orga nist een boeiende interpretatie van dit belangrijke variatie-werk. Een orgelconcert zonder koraal voorspelen van Joh. Seb. Bach kan men zich nauwelijks voorstelen. Zo wreden als no. 2 van het programma ook nu de koraalvoorspelen „Wer nur den lieben Gott lastt walten" en „Ach bleibe bei uns Herr Jesu Christ" door de organist gespeeld. Poëtisch werd het koraal met de bijkomende stemmen door De Wolff belicht. Hierna werd in samenwerking met Daniël Otten een Chaconne voor viool en orgel voorgedragen van Gio vanni Vitali (16441692) de vin dingrijke stichter van de Italiaanse kamermuziek. Klank en kleurrijk werd de welluidende gewijde dans vertolkt. Deze componist kreeg in hoofdzaak bekendheid door de vele instrumentale dansen, die hij heeft geschreven. Daniël Otten heeft bet onderno men (beneden in de kerk staande) een solo-sonate van J. S. Bach te spe len, en succesvol te interpreteren. Met fraaie volzongen toon, met veel fantasie en stijlbegrip heeft deze vio list met goed inzicht de mogelijkhe den van zijn mooi instrument en van het magistrale werk (de sonate C gr. t.) benut, de boeiende muziek vanuit de gr ondgedachte. reproduce rend. Nogmaals herhalen wij dat het aanbeveling verdient de programma's in het belang van de toehoorders meer nauwkeurig te omschrijven met het aangeven van de toonsoort van een te spelen werk en jaartallen van de componisten. Tenslotte: De Wolff gaf een statige grootse interpretatie van de Fanta sie en Fuga in g. kl. t. van J. S. Bach. Een monumentale inzet van de Fan tasie, en de fuga, gaf blijk van inge togenheid en strakheid, gepaard aan slanke beweging en overtuigend mu zikale discipline. Een boeiend barok- festijn werd de aandachtige toehoor ders geschonken. Aandacht voor het volgende con cert van vrijdag 13 augustus 8.15 u. waarop de organist Simon C. Jansen in samenwerking met de mezzo-so praan Cora Canne Meijer zal musi ceren, J. KORTMANN FILM IN "VOLKENKUNDE". Zondag a. s. 1 augustus 's middags 3 uur, wordt in het Rijksmuseum voor Volkenkunde de film "De Mekong, le vensader van Azië" vertoond. De film zal worden ingeleid door dr. A.C. v.d. Leeden. De Belgische Kamer heeft van nacht met 131 tegen 65 stemmen haar vertrouwen uitgesproken in de nieu we regering van Pierre Harmei. De stemming werd gehouden na dat 13 uur onafgebroken was gede batteerd over het regeringsprogram, dat de volgende week door de senaat zal worden besproken. Tegen stemden de liberale opposi tie van de Partij van de Vrijheid en de Vooruitgang die bij de jongste verkiezingen van 23 mei haar zetel aantal meer dan verdubbeld zag (van 20 op 48), de Vlaamse federalisten van de „Volksunie", de communis ten, de Franstalige Brusselse Kamer leden en Waalse socialisten. Een op merkelijk feit is dat er geen onthou dingen zijn. De 196 aanwezige Ka merleden, van de 212 die op 23 mei gekozen werden, hebben allen ge stemd. Premier Harmei kreeg een krach tig applaus van de meerderheid der Kamer toen hij aan het slot van zijn rede een beroep deed op de Kamer samen te werken om „een nieuwe overeenkomst tot eenheid van Bel gen" te verwezenlijken. Turkije heeft gisteren om een spoedbijeenkomst van de Veiligheids raad verzocht teneinde de „ernstige toestand" te bespreken die is ver oorzaakt door de „onwettige beslui ten" van de Cyprische regering. In een brief aan de raad zegt de Turkse gedelegeerde dat de hande lingen van de Griekse leden van het Cyprische parlement „een flagrante schending zijn van de internationale afspraken waarop de grondwet van Cyprus is gebaseerd." Het Cyprische parlement nam on langs, in aanwezigheid van uitslui tend Grieks-Cyprische afgevaardig den, enkele voorstellen aan waarbij de ambtstermijn van president Ma- karios werd verlengd en afzonder lijke Griekse en Turkse kieslijsten werden afgeschaft. De Turkse afge vaardigden waren niet aanwezig. Zij boycotten de parlementsvergaderin gen sinds de onlusten van december 1963. De raad zal dinsdagavond bij eenkomen om de klacht van Turkije te bespreken. PEGASUSSATËLLIET DRAAIT ROND AARDE ASTRONAUT KOMT VOLGEND JAAR „DE VLEUGELS HALEN" De Amerikanen hebben gisteren van Cape Kennedy een Satumusra- ket met een Pegassussatelliet gelan ceerd. De kunstmaan is in een baan om de aarde gekomen. Met de „Pegassus-3" wil men meer te weten komen over die gevaren die de kleine meteorieten dlie op rond 500 km. boven de aarde zweven, kun nen opleveren voor toekomstige ruim tevaarders. De Pegassus - satelfliiet is dan ook uitgerust met ontvouwbare „vleu gels". Ze moet tot 1968 om de aarde blijven draaien. Het schijnt de bedoeling te zijn, dat een Gemini- of Apollo-cabine het volgendjaar dicht in de buurt van de satelliet komt zodat een ruimte vaarder aan boord van een dezer voertuigen de ruimte kan „instap pen" om de dunne aliminiumplaten van de 29 meter brede vleugels van de Pegasus mee terug te nemen naar de aarde. Deze platen, die dan de sporen van botselingen met kleine satellieten vertonen, zullen op aarde nader on derzocht worden. De Saturnus-10 is de tiende raket van deze serie, de eerste reeks Sa- turniusraketten. Het volgend jaar zul len nog groter Saturnus-raketten van de serie lb in de ruimte beproefd worden. RADIO-ACTIVITEIT IN WEST-EUROPA GEDAALD Volgens het laatste kwartaalrap port van de Euratom-commissde over de radioactiviteit is de amgevings- radio-activiteit tijdens het tweede half jaar van 1964 gedaald. De ge middelde waarde in de gemeenschap in het eerste kwartaal van 1965 was slechts een zeer klein percentage van de maximum toelaatbare concentra tie. In het rapport wordt eveneens vastgesteld dat de besmetting van de melk in 1964 ta.v. 1963 aanzienlijk is verminderd. De regering heeft besloten 't plan van Ged. Staten van Zuid-Holland tot afvoer van het afvalwater van de gemeente Leidschendam naar Den Haag, te steunen door een rijksbij drage hiervoor te verlenen. Dit zegt de minister van verkeer en waterstaat, de heer Suurhoff in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Aal- berse (KVP). Het subsidiepercentage voor uit voering van dit plan wordt verhoogd tot 40, waarvan drievierde deel ten laste van het rijk zal komen en een- vierde door G. S. van Zuid-Holland zal worden gedragen. Door realisering van dit plan, aldus de minister, worden de boezemwate ren van belangrijke agrarische en vooral tuinbouwgebieden in Delfland en de toevoerwegen van zoet water naar deze gebieden, niet belast met afvalstoffen. De rioolwater zuive ringsinstallatie van Leidschendam, die rechtstreeks in het Rijn-Schie- kanaal zou lozen, zal bij realisering van het plan van G. S. buiten ge bruik gesteld worden. In Bamberg, West-Duitsland, is don derdagavond de 20-jarige tandtechnl- ker Woiztik aangehouden, die ervan wordt verdacht hakenkruizen te heb ben geschilderd op Joodse graven en gedenktekens. Dit is gisteren aan de pers meegedeeld door officier van jus titie Ostheimer, die zei dat Woitzik ver moedelijk alleen gewerkt heeft. Een bekentenis heeft hij nog niet afgelegd. AMERIKAANSE CONSULAAT IN MEDAN AANGEVALLEN Ongeveer duizend Indonesische be togers hebben gisteren ruiten inge gooid bij het Amerikaanse consulaat in Medan, op Sumatra. Zij brachten plakkaten op de muren van het ge bouw aan waarin het vertrek van de Amerikanen en in het bijzonder van de nieuwe ambassadeur werd ge- eist. Een dertigtal Indonesische poli tiemannen was niet in staat de be togers de baas te worden. Volgens het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken zal ambassadeur Green een protest indienen en scha devergoeding verlangen. Avonturen Russische oorlogsschepen hou den volgens een woordvoerder van de Britse marine in Valletta in de omgeving van Malta oefeningen. Vissers van het eiland hebben zich er over beklaagd, dat de Russen hun netten hebben beschadigd. Het zou de eerste maal zijn dat de Sowjet- marine zo dicht bij Malta manoeu vres houdt. Er nemen een kruiser, torpedoboot jagers, fregatten en duik boten aan deel. Een krant in Liverpool heeft 'n anonieme brief ontvangen, waarin staat dat premier Wilson zal worden vermoord als hij zijn kiesdistrict Huyton in Lancashire bezoekt. De dreigbrief was samengesteld uit krantenknipsels. Wilson wordt er 'n „gevaar voor de wereldvrede" in ge noemd. De politie meent met de ac tie van een geesteszieke te doen te hebben, maar stelt toch een onder zoek in. Op Britse marinebases zullen in het vervolg speciaal opgeleide valken worden gebruikt om andere vogels van de rolbanen weg te houden, wan neer vliegtuigen dalen of opstijgen. Het is, als bekend, meer dan eens gebeurd dat vogels in de krachtige straalmotoren werden gezogen, het geen tot ongelukken heeft geleid. De Franse vliegtuigfabriek Was- mer-Aviation te Issoire heeft mee gedeeld, dat zij een vliegtuig zal ver. vaardigen, dat voor 90 procent uit plastic bestaat. Een proef met het prototype zal waarschijnlijk iin sep tember worden genomen. Toen zij met een autoped voor het ouderlijk huis aan het spelen was, is de vierjarige Anneke Lake- man uit Blokker omstreeks het mid daguur onder een bestelwagen ge raakt. Het meisje was op slag dood. ROUTES P. J. v. S. te V. route naar de Efteling per trein. De trein naar Tilburg, vandaar de bus naar Kaatsheuvel. U kunt via Utrecht en via Rotterdam. De laatste verbinding is veel beter en sneller, maar wel iets duurder. De hele reis kost u 2 tot 2V2 uur. H. H. O. te O. kortste route van Leiden naar Noorbeek (L.). Leiden - Utrecht - Vianen - Zalt- bommel - Den Bosch - Eindhoven - Weert - Roermond - Echt - Susteren - Sittard - Maastricht - Noorbeek, een afstand van ongeveer 250 km. Met een bedenkelijk gezicht heb ben wij de twee navolgende routes uitgestippeld. Het betreffen name lijk twee fietsroutes. Optimisme is een loffelijke eigenschap, maar in dit klimaat lang niet altijd gerecht vaardigd. We willen dus het ver strekken van de routes gepaard la ten gaan met het advies vooral toch regen en storm kledij mee te ne men. Fam. S. te A. route AIphen-Ben- nekom, per fiets: Alphen - Woerden - Harmeien - Utrecht - Bunnik - Driebergen - Doorn - Leersum - Amerongen - Wageningen - Bennekom, ongeveer 90 km. Per auto: Alphen - Bodegraven - Utrecht - rijksweg naar Arnhem, af slaan naar Bennekom, ongeveer 80 km.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4