16 m2 Streepklasse belooft vinnige strijd PETER SNELL BEËINDIGT ZIJN CARRIERE Jan Hugens won Ronde van Belgisch Limburg Van Noort op derde plaats RKSVLV, FOREHOLTE EN VNL OP DE NKS-KAMPEN DONNER STAAT EERSTE MET PARMA STEDENESTAFETTE TE LISSE Prognoses Nootdorp DINSDAG 27 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA '7 NIEUW LOOSDRECHTWEEK (Van onze zeilmedewerker) De voortzetting gisteren van de 24ste Nieuw Loosdrechtweek vond onder heel wat gunstiger omstandig heden plaats dan zij was begonnen. De jarige voorzitter H. Wesselo was hierdoor heel wat heter te spreken dan zaterdag, maar de zeilers zelf ongetwijfeld ook, omdat zij nu einde lijk weer eens allen in actie konden komen. In verschillende klassen is de strijd nu in alle hevigheid ontbrand, want degene, die zaterdag niet van de partij konden zijn door de storm, zetten er nu alles op de verloren achterstand in punten zoveel mogelijk op te ha len, terwijl daarentegen de deelne mers, die zaterdag wél gestart waren, zich inspanden om de verkregen voorsprong zoveel mogelijk te behou den. Maar dat ging allemaal niet zo gemakkelijk. Daarvan leverde de 16 M2 Streep klasse wel het beste bewijs, want de uitslagen leverden verschillende ver rassingen op. Winnaar van zaterdag J. de Ruijter kwam ditmaal niet ver der dan de negende plaats, terwijl W. van Wijk, die in de eerste wed strijd als negende was gefinisht, in de wedstrijd van gisteren als over winnaar over de eindstreep kwam. A. W. Endstra, die zaterdag tweede was geworden, finishte nu als twaalf de. Het beste deed Jan van Riet schoten het nog, die met de resulta ten 32 thans de leiding heeft in het klassement, maar alles wijst erop, dat zich hier nog een felle strijd om de eindoverwinning zal ontwikkelen. In de Flying Dutchmanklasse kwam de internationale deelname nu beter tot uiting dan in het begin van deze wedstrijdweek, want de Belg Chr. Maes en de Zwitser J. Margulies waren nu van de partij, terwijl E. C. Kern Jr. van het Dartmouth Col lege onder Amerikaanse vlag varend, dé derde buitenlandse deelnemer ge noemd mocht worden. De strijd le verde een onbetwistbare overwinning op voor de Belg Maes, die voortdu rend het veld had aangevoerd, ter wijl de tweede plaats voor J. J. Bark was, die reeds zovele gevechten met Imhoff heeft gevoerd. Deze was, be ducht voor de grote concurrentie, te vroeg gestart en werd dus terugge roepen. Bovendien voer hij, afgaande op de weerberichten, die toenemende wind voorspelden, met het zwaar - weer-tuig, dat hem in de eerste wed strijd zulke goede successen had op geleverd, maar hij slaagde er nu niet in echt aan de leiding te komen, zo dat hij met de derde plaats genoe gen moest nemen, voor hem evenwel toch nog voldoende om het klasse ment aan te voeren. In de Valkenklasse had E. Rolf v. d. Baumen helemaal geen moeite met zijn tegenstanders. Van begin tot einde voerde hij het veld van Valken aan en het ziet er naar uit, dat hij onbedreigd winnaar zal gaan worden. NOG ENIGE VERRASSINGEN Veel verrassingen leverde ook de Finnjollenklasse op, waar A. J. M. Otto en W. H. J. Derks, die in de eerste wedstrijd niet gestart waren, nu tot resp. de eerste en tweede plaats kwamen. M. Oskamp werd wederom derde en kreeg de leiding in het klassement doordat H. van Eist niet verder kwam dan de vijfde plaats. In de Olympiajollen zegevierde de Witte Huiszeiler W. v. d. Voort, maar GRANDIOOS f DAF- SUCCES IN 3 V ALPENRALLY '65 A Europa's zwaarste berg- rally, 3600 km, 96 cols, 93 wagens aan de start, 31 aan de eindstreep waar onder de 2 Daffodils van Laurent-Marché en Ransy- Mosbeux die Ie en 3e werden in klasse T tot 850 cc. betrouwbaar en sportief. Automatisch de beste! Atletiekwereld verliest markante figuur in de Vrijheidsklasse en Pampus- klasse schijnt het weer zeer spannend te zullen worden. P. Ossendorp, die zaterdag won in de Vrijheidjes kwam nu als zesde binnen, terwijl E. Slij per na de zevende op zaterdag nu de eerste veroverde. In de Pampus- klasse won B. Stolp en de winnaar van zaterdag O. P. Besseling werd derde. De voornaamste resultaten van deze dag liüden: Flying Dutchmanklasse: 1 Chr. Maes (België); 2 J. J. Bark; 3 F. H. Imhoff; 4 C. F. A. Gimpel Jr.; 5 A. Jurre de Jongh. 12 M2 klasse: 1 D. Kuin jr.; 2 E. Docter; 3 J. Paardekooper; 4 E. Boom 5 J. Dickhout. Valkenklasse: 1 E. Rolf'v. d. Bau men; 2 B. Staartjes; 3 W. J. C. Steen- land; 4 P. van Buren; 5 A. Sikking. 16 m2 Streepklasse: 1 W. van der Wijk; 2 J. van Rietschoten; 3 J. Bis schop; 4 W. Spaargaren; 5 J. Visser. Flying Juniorklasses: 1 A. P. Sie- beles; 2 J. R. Siemons; 3 J. van Hel lemond; 4 D. pudok van Heel; 5 J. C. Majoor. Finnjollen: 1 A. J. M. Otto; 2 W. H. J. Derks; 3 M. Oskamp; 4 P. H. Boot; 5 H. van Eist. Olympiajollen: 1 W. van der Voort; 2 P. L. M. van Wamel; 3 J. O. van der Pijl; 4 F. Wasterval; 5 T. Mo lenwijk. Vrijheidsklasse: 1 E. P. Slijper; 2 G. A. Paulich; 3 J. J. van Hemmen; 4 C. de Haas jr.; 5 T. Hattem. Pampusklasse: 1 B. Stolp; 2 E. van Essen; 3 O. P. Besseling; 4 Ir. J. H. Brinkhorst; 5 D. J. van der Zee. Sternklasse: 1 K. Kruijer; 2 R. E. Vrolijk; 3 D. J. van Veldhoven; 4 F. Marree; 5 H. C. Innemée. Vauriënklasse: 1 P. Booy; 2 R. Sig ner; 3 G. J. Noomen; 4 J. Steenber gen; 5 M. J. Segaar. Spankerklasse: 1 P. H. van Altena; 2 H. O. Wagenaar; 3 C. Kuiper; 4 G. Bobeldijk; 5 P. Keijzer. Schakelklasse: 1 P. R. Sibie; 2 P. Lanser; 3 F. F. Jorritsma; 4 R. Borg man; 5 P. Goelst. Soloklas&e: 1 A. F. van Vemde; 2 W. van Marle; 3 B. C. Fock; 4 B. Haagman; 5 I. Damsté. WIELRENNEN Onze landgenoot Jan Hugens zege vierde maandag in de Ronde van Belgisch Limburg, een wedstrijd over 178 km, waaraan 64 renners deelna men. De uitslag luidt: 1. Jan Hugens (Ned.) 178 km in 3 uur 50 min.; -2. Willy Vannitsen (Belg.); 3. Roger Swerts (Belg.); 4. Ferdinand Deferm (Belg.); 5. Ludo Claes (Belg.); 6. Henk Cornelisse (Ned.). De overige Nederlanders, namelijk Jos van der Vleuten, De Jongh en Damen, eindigden respectievelijk op de 20ste, 21ste en 28sie plaats. ZEILEN Wereldkamp. zeilen: Tot een van de sterkste zeilers van de wereld in de Vawrienklasse kan de Nederlander Kees van Noort wor den gerekend. Hij eindigde namelijk maandagmiddag in de omgeving van Carnac op de derde plaats in het al gemeen klassement achter de Fran sen Jean Guevarec en Patrick Conan. De Fransman Jean Guevairec pro longeerde hiermede zijn titel. De wedstrijden eindigden maandag zoals zij vrijdag begonnen waren, na melijk een keiharde wind en regen achtig weer hetgeen hoge eisen stel den aan de 52 deelnemers uit acht Europese en drie Afrikaanse landen De eindstand van het wereldkam pioenschap ziet er als volgt uit: 1 Jean Guevarec (Fr.) 14,5 p., 2 Patrick Conan (Fr.) 27,7 p., 3 Kees van Noort (Ned.) 28.75 p., 4 Dirk Behrens (W.-Dld) 31.75 p., 5 Manfred Bucher (Zwits.) 41 p., 6 Gil Charrot (Zwits.) 52-75 p. De wereldkampioenschappen 1966 zulHen in het Italiaanse Ortelelüo wor den gehouden. De Finn Gold Cup De Brit Hart zegevierde maandag in de vierde race om de Finn Gold Cup die op de Baltische zee wordt gehou den. Op de tweede plaats eindigde de Oostduitser Mier en derde diens land genoot Schwartz. De Oostduitser Mier nam daarmee de leiding in het alge meen klassement weer over van de Tsjech Vejvoda. FOREHOLTE KAMPEERTERREIN ZWEMBAD Hoewel de eerste kampweek te Weert reeds is afgelopen, willen wij gaarne hierop nog even terugkomen. De woensdag was n.l. een belangrijke dag voor de bijna 200 jongens met hun leiders. Zware onweersbuien maakten het spelen onmogelijk en het kampterrein kon men met een zwembad vergelijken. Praktisch alle tenten stonden blank. Er moest een beslissing worden genomen. Naar huis of proberen een ander kamp terrein te vinden. De leiders werden bij elkaar geroepen en terwijl de jongens zongen van: „Wij gaan nog niet naar huis", werd er in de hal van de kantine druk vergaderd. Een oplossing werd gevonden. Van een hoge militaire instantie werd per missie verkregen om de tenten tij delijk te plaatsen op militair terrein, een zandvlakte waar men van water geen last kan krijgen. In nog geen twee uur tijd werden de 16 grote tenten onder deskundige leiding af gebroken en ca. 300 meter verder weer opgebouwd. Het was een prach tig resultaat. Ondanks dat het programma in de war liep, bleef de stemming opper best. Alleen de zwemwedstrijden kon den op deze bewuste dag nog wor den afgewerkt. Donderdag werd getracht om zo veel mogelijk de poules voor volley en voetbal af te werken. Onweers buien zorgden weer voor de nodige afwiseling. Foreholte I speelde een Het IBM schaaktoernooi Donner, die langzamerhand wel weet dat zijn tegenstander in de zes de ronde van het IBM-toernooi, de Zuidslaviër Trifunovic, een hekel heeft aan al te ingenieus opgezette partijen en dan uit balorigheid in eens heel gevaarlijk kan worden, nam maandag al na vijftien zetten genoegen met remise. Trifunovic's landgenoot Parma kon daardoor op gelijke hoogte komen met de Neder landse grootmeester. Parma bracht tegen de Tsjech Filip een oude variant van het Spaans tot nieuw leven, hetgeen er toe leidde dat zijn tegenstander in het geheel niet aan de rocha'de toekwam. Diens positie werd uitermate dubieus, waar na tijdnood het einde verhaastte. Een jammerlijk lot onderging Zui- dema contra Karaklaic. De witspeler had de gehele partij hard en actief gespeeld, en zelfs énig overwicht gehad, toen hij om remise te be reiken dameruil nam, teneinde een eindspel met ongelijke lopers te verkrijgen. Merkwaardigerwijs ging dit snel verloren. BarendrechtSzabo, een Siciliaan, werd door wit opnieuw in de agres siefste stijl opgezet. Zwart kwam in moeilijkheden, herstelde zich, doch had een pion verloren zien gaan. Vermoedelijk heeft wit in deze fase winstkansen gehad, hij slipte echter, boette de pion in en moest remise aanvaarden. LangewegBouwmeester werd vrij rustig remise. De zwartspeler verbe terde zijn score echter „zonder een zet te doen", daar Barendrecht de hangpartij uit de derde ronde na thuisanalyse verkoos op te geven. In de meestergroep steeg de Ne derlandse jeugdkampioen Hartoch op de ladder door een zege op De Graaff, terwijl SzilagvlKarper is afgebro ken. De koploper heeft tegen de op dit ogenblik best geplaatste Ne derlander vermoedelijk geen voor deel, remise lijkt waarschijnlijk. Or- baan probeerde het nog eens met de gesloten Siciliaan, naar hij kreeg tegen Ghitescu nauwelijks redelijk spel, vooral niet toen hij geforceerd op koningsaanval speelde. EnevoldsenDe Rooi werd in on duidelijke stand ontsierd door een blunder van zwart. PlaterMilic liep kalm naar puntendeling. UITSLAGEN De uitslagen van de partijen uit de zesde ronde waren: TrifunovicDonner Vs1/t BarendrechtSzabo VsVa ZuidemaKaraklaic 01 ParmaFilip 10 LangewegBouwmeester VaVa Uit de derde ronde: BouwmeesterBarendrecht 10 (zonder verder spelen). De stand luidt: 1/2 Donner en Parma 4V2 pnt; 3/4 Szabo en Trifunovic 3'/2 pnt; 5 Baren drecht 3 pnt; 6/7 Bouwmeester en Filip 2V2 pnt; 8/9/10 Karaklaic, Lan geweg en Zuidema 2 pnt. In de meestergroep ontmoetten el kaar: OrbaanGhitescu 01 EnevoldsenDe Rooi 10 HartochDe Graaff 10 SzilagyiKarper afgebr. PlaterMilic VaVa De stand luidt: 1 Szilagyi 4V2 en 1 afgebr.; 2 Ghites cu 4 pnt; 3/4 Enevoldsen en Milic 3V2 pnt; 5 Karper 3 pnt. en 1 afgeb.; 6 Hartoch 3 pnt; 7 Plater 2Va pnt; 8 De Graaf 2 pnt; 9/10 Orbaan en De Rooi lVa pnt. Nederlands honkbalteam tegen België Als een van de laatste voorberei dingen op het Europees kampioen- st hap, dat eind volgende maand in Madrid wordt gehouden, speelt het Nederlands honkbalteam zondag 8 augustus in Antwerpen de jaarlijkse interland tegen België. De samenstelling van het Neder land team is: werpers: Beidgchat (Haarlem Nicols), Peters (ABC), De Brouwer (HSC) en Paalman (HCK; achtervangers: Crouwel (OWO) en Blom (HVA); binnenvelders: B. en R. Maat (Haarlem Nicols), Urbanus (OWO), De Zwart (Haarl. Nicols), Kops (Haarlem Nicols); buitenvel- ders: Richardson, John en Arrindell (allen Sparta, Onverwagt (OWO) en v. d. Dungen Grenovius (Storks). Schokkend nieuws in de atletiek wereld: Peter Snell, wereldrecord houder, een van 's werelds top-atle- ten houdt er mee op. Dit heeft hij maandag in Auckland verklaard. Pe ter Snell, afkomstig uit Nieuw-Zee- land, maakte op de Olympische Spe len te Tokio grote indruk door zijn dubbele zege op de 800 en de 1500 m. De thans 26-jarige Snell, wereldre cordhouder op de 800 m en de 880 yards, en oud-wereldrecordhouder op de 1000 m en de mijl, maakte zijn be sluit bekend na terugkeer van een zevenweekse tournee door N.-Ame rika en Europa. De internationale atletiekwereld werd tijdens de Olympische Spelen van Rome pas voor het eerst op merkzaam gemaakt op de krachtige Nieuwzeelander. In de Italiaanse hoofdstad versloeg Snell in een ener verende 800 m finale de toenmalige Belgische wereldrecordhouder Roger Moens en de Jamaicaanse George Kerr. Februari 1962 betekende voor Snell opnieuw een hoogtepunt in zijn car rière, toen hij in nauwelijks drie we ken tijd de wereldrecords op de 800 meter en de mijl verbeterde. Op 3 Handhaven topvorm moeilijk februari liep hij de 800 m in 1.44.3, waarmêe hij het record van Moens 1.4 sec. scherper stelde, terwijl hij op 27 februari in Wellington de Austra liër Herb Elliot onttroonde als we reldrecordhouder op de mijl, door 3.54.4 af te laten drukken. Tokio hoogtepunt Het toppunt van zijn carrière be reikte Snell tijdens de Spelen van Tokio, waar hij allereerst zijn 800 m titel prolongeerde en enkele dagen later met dezelfde grote overmacht kampioen op de 1500 m werd. Nauwe lijks een maand na afloop van de Spelen leverde Snell opnieuw een topprestatie door zijn eigen wereld record op de mijl nog eens 0.3 sec. scherper te stellen en óp 3.54.1 te brengen. Peter Snell, die onmiddellijk na de Spelen van Tokio had willen stoppen met de wedstrijdsport stelde zijn be sluit uit omdat hij in Tokio beter had gelopen dan hij zelf verwacht had. Tijdens de toernee door N.-Ame- rika en Europa, die hem eigenlijk alleen maar teleurstellingen heeft ge bracht, had Snell het wereldrecord op de mijl op een tijd rond de 3.50.- willen brengen. Teleurstelling Snell was bijzonder teleurgesteld over het feit dat hij zijn carrière niet met een hoogtepunt had kunnen be ëindigen. „Ik heb tijdens de trip door Europa moeten ervaren hoe moeilijk het is om een topvorm te handhaven. Het peil in Europa is aanzienlijk verbe terd en ik had mijn conditie van To kio moeten hebben om te winnen. Door verschillende oorzaken heb ik echter niet voldoende kunnen trai nen om die top te halen." Snell zei verder: „Ik geloof dat ik na een korte rustpauze mijn oude niveau wel weer zou kunnen halen. Maar je moet er eenmaal mee stop pen en ik geloof dat dit het juiste moment is." Snell, die directeur wordt van een Nieuwzeelandse sportstichting, wil zijn vrije tijd gaan doorbrengen met tennis, een sport waarin hij zeven jaar geleden voor hij met atletiek be gon al in uitblonk, en golf. Woensdagavond 28 -juli a.s. wordt er door de vereniging „De Spartaan" op de sintelbaan aan de Spekkelaan te Lisse een steden-estafette-avond georganiseerd, waaraan zal worden deelgenomen door atleten uit Den Haag, Rotterdam, Kennemerland en de afdeling Leiden. Tevens zal deelnemen een team Engelse atleten welke reeds in Ne derland zijn voor de ontmoeting Den Haag-Londen, dit weekend in Den Haag. Het programma omvat de volgen de onderdelen: Dames: 4x100 m; 4x200 m; 10x100 meter. Meisjes B: 4x80 m; 4x100 m. Heren: 4x100 m; 10x100 m; 4x400 m Olymp. E9t.; 4x1500 m. Jongens A: 4x100 m; 4x800 m. Jongens B: 4x100 m. De wedstrijden vangen aan om 19.00 uur. „SPARTAANTJES" HOGER IN DE COMPETITIE Zondag vond te Lisse nog een com petitiewedstrijd voor de jeugd plaats. De meisjes AB en jongens CD van de Spartaan verbeterden beiden hun vorige puntentotaal. Belangrijkste uitslagen: 80 meter meisjes B: 1. Th. Oude Velthuis 10.6 sec. 100 meter meisjes A: 1. Th. Koot 13.2 sec. Kogelstoten meisjes AB: 1. D. van Ruiten 10,15 meter. Hoogspringen meisjes AB: 1. C. Kaufmann 1,35 meter. Verspringen meisjes AB: 1. Th. Koot 4,74 meter. Totaal: 1. Spartaan 7350 pnt; 2. Olympia '48 7292 pnt. 60 meter jongens D: 1. H. Rans- dorp 8.4 sec. Verspringen jongens D: 1. A. v. d. Poel 4,55 meter. Hoogspringen jongens C: 1. Fr. Stembert 1,50 meter. Einduitslag: 1. Spartaan I 6879 p. Kortebaan draverijen te Voorschoten De kortebaan-draveryen, die gister middag in Voorschoten zyn gehouden, hebben een overwinning opgeleverd voor Buck Magowan. De 5-jarige, don kerbruine hengst, bestuurd door Guus Knynenburg, versloeg in de finale om loop Youthful Nora Spences en Crom well W met ruim verschil. B. Mago wan verdiende daardoor voor zyn eigenaresse mevrouw NL van Renesse- Nienhuis 1100. Niet Jan van Dooyeweerd, maar de slimme Guus Knynenburg is de gro te man geworden van de kortebaan- draverijen, die in de Voorschotense Prins Bernhardlaan zyn gehouden. Wel bereikte Van Dooyeweerd met zyn beide paarden Youthful Nora Spencer en Cromwell W de finale omloop door o.a. Vlieger D (J. P. de Vlieger), Xylo- Rhoon (H. J. Pools), Antoinette van Rehoboth (J. van Leeuwen) en Un Gamin (C. Zwart) te verslaan, maar in de beslissende omlopen toonde Buick Magowan zich toch duidelyk de snelste. Het winnende paard stond bij de to- talisator by zonder hoog genoteerd: 37.60. voetbalwedstrijd tegen „Jong en Kracht" en wonnen met 61, hier door werden wij poule-winnaar. De vrijdag was de dag der finales. Bij het voetbal werden wij nummer één, na beslissing door elf penalty's. Bij het volleybal behaalden Amstel Zwa luwen de eerste prijs. Ton Kortekaas werd kampioen bal- werpen, terwijl Peter van Zanten de derde prijs in de wacht wist te slepen. Op de sluitingsavond die, wederom door de vele regen, pas om half tien begon, bracht Foreholte een stukje naar voren getiteld „De gestoorde radiouitzending", hetgeen goed in de smaak viel. Ook het liedje „Oh die leiders" oogstte groot succes. De kampkrant werd gedeeltelijk verzorgd door Kees van Kampen met een bijzonder mooi kampverslag. Zaterdagmorgen was het aftocht ge blazen. De grote drukte langs de we gen was de oorzaak dat wij pas om 3 uur in Voorhout arriveerden. On danks alles was het een prachtige kampweek. Zondag 25 juli was het weer een drukte van belang, want de groep 12 - 14 jarigen vertrokken om 3 uur met een mooie touringcar naar het sportpark „De Vliert" te 's Herto genbosch. Zij hebben beter weer be steld! Over hun kampweek zullen wij U ook zo volledig mogelijk op de hoogte brengen. DE JEUGDCOMMISSIE KAMPEREN IN DE KERK ZONDAG, 25 juli. Onder grote belangstelling zijn 51 jongens en 7 leiders zondagmorgen om 11 uur vertrokken van het SVLV- terrein naar de kampen Weert en Horst. Na een voorspoedige reis kwa men we in een wegens regen ver plaatst kamp te Weert aan, waar de nodige bagage en „lastige" kwajon gens werden uitgeladen. Onmiddel- lijk daarna vertrokken we onder een regen van dennenappels naar Horst. Toen we om 5 uur daar aankwamen, werden we verrast door een regen bui, die ons noodzaakte onze bagage snel in de tent te brengen. Het bleek, dat Horst niet berekend was op een zo grote schare enthousiaste SVLV- ers. Een elftal moest in de kerk on dergebracht worden. Om zeven uur werd het kamp geopend, waarna alle SVLV'ers onder leiding van hun sik- kie de omgeving gingen verkennen. DE LEIDERS V.N.L. MAANDAG, 26 juli. Na een moeilijke reis zijn we giste ren omstreeks half zes in Griendts- veen aangekomen. We moesten eerst naar Horst en later bleek het dat de chauffeur de weg niet goed wist. We slapen in twee kleine kamertjes en hebben een grote kamer, waar de kasten staan om ons goed in op te bergen. In deze kamer is ook onze wasgelegenheid en daar eten we ook. Het is allemaal zeer leuk ingericht. Het kamp werd geleid door 'n kamp leidster, die tevens optreedt als kampmoeder, wat door de jongens zeer gewaardeerd wordt. Verder is de organisatie wat stroef, alles is nog niet geheel in orde. Het sportterrein is niet zo best, maar de gemeente raad, die vanmiddag op bezoek is geweest, heeft toegezegd, dat er het volgend jaar een nieuw sportterrein aanwezig is. Het weer is hier best, vanmorgen scheen de zon, maar van middag is het wat gaan regenen, maar momenteel is het weer droog. Van daag hebben we ook nog aan sport g<Voetbal: OSS2-VNL 1-1. Vijfkamp: Doeltrappen: G. v. d. Fits 12 punten, M. Janmaat 12, E. Trommelen 12, A. v. d. Fits 10, P. Halvemaan 10. Balwerpen: T. de Romijn 14.70 m, A. v. Dyk 14.40, P. Reekers 11.50. Hardlopen, 60 m: P. Reekers 9.5 sec., M. Janmaat 10, R. Gottenbos 10.3, A. v. Dijk 10.3, H. Mentink 10.3. Verder geen nieuws meer, dus tot morgen. DE LEIDER Hoogtepunt van de draverijen, die woensdag in Nootdorp worden ver reden is de strijd om de Zilveren Zweep, die in twee afdelingen is ge splitst. De beste paarden komen in de tweede afdeling aan de start. Bru no van Wagenaar jr. moet hierin twintig meter geven aan de in top vorm verkerende Barones Spencer K. Wanneer de merrie behoorlijk van start gaat en eigenaar-rijder An ton Groenewegen haar snel aan de kop kan krygen, staat Bruna prak tisch gesproken voor een onmoge lijke taak. Ijlbode B kan aanspraak maken op de derde plaats. In de eerste afdeling is Anastasia Hanover onze favoriet De merrie lijkt het hoogtepunt van haar vorm echter te zyn gepasseerd en dan kan het snel bergafwaarts gaan. In ieder geval zal ze haar handen vol heb ben aan onder andere Zoganita en Yardley W. Met Zsa Zsa du Com merce, Ydolius en Athos the Saint als andere voorname kanshebbers kan dat een van de mooiste num- mers van de avond worden. De eerste koers begint om half vyf en onze prognoses zijn: Delftprijs: Doornroosje, Citus Donum, Donny K. Zoetermeerprijs, met trio: Dwerg- valk S, Doorloopster G, Dulacinti. Pijnackerprys, eerste serie: Zora W, Zipporah Scotch, Z Tolly T. Pijnackerprys, tweede serie: Arron Axworthy, Zoon van Quinta, Buick Magowan. Leidschendamprijs, met trio: Baron Heny; Bellamia, Curasao. Zilveren Zweep, 1ste afd.: Anastasia Hanover, Ziganita, Yardley W. Zilveren Zweep, 2e afd.: Barones Spencer K, Bruno, IJlbode B. Rijswijkprys, met trio: Y Paula, Ar- ganant, Ammentiena van IJmui- den.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7