LEIDERDORPS GEMEENTERAAD HAD DRIE KWARTIER WERK BEURSOVERZICHT burgerlijke stand Weerbericht Marktberichten het weer in europa PAUZE PUZZEL PUNT 27 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT Commissaris der Koningin brengt werkbezoek aan Alkemade De Commissaris der Koningin, mr. J. meester, de heer H. P. van der Poel. Klaasez, heeft hedenmorgen een werk- Links het raadslid Wagenaar, rechts bezoek gebracht aan de gemeente Al- de gemeentesecretaris, de heer Van kemade. De commissaris werd voor het Dommelen, raadhuis begroet door de loco-burge- achtige jurken met petticoats en keu rige donkere pakkenDegenen die nog niet in het tienerstadium ver keren kunnen zich aan een andere rage overgeven die ook al in Leiden is gesig naleerd, n.l. de plankrol. Het is een kwestie van groot gewicht en met bei de benen op een plankje met wielentjes staan. De plankroller komt natuurlijk uit Amerika. Daar maakt men al an derhalf jaar de vreemdste buitelink jes, maar men heeft er toch wel zo'n graad van perfectie in dat er een plankrol-competitie is ontstaan. Nu de rolschaatsen wat in onmin zijn geraakt, zullen de plankrollers binnenkort wel het straatvermaak worden. Voor skiërs is het een ideaal middel om in conditie te blijven, want heel goede plankrollers kunnen er ook de slalom mee rijden. Eerst verboden maar nu toch weer in de handel is het erwten- pistool. Dit pistool, dat de grootte heeft van een normaal waterpistool, was aanvankelijk in onmin geraakt en la ter zelfs bij de wet verboden, omdat het een treffende gelijkenis vertoonde met een echt pistool. Dit kwam hoofd zakelijk door de kleur. Nu echter is hij opnieuw in de handel gebracht in an dere kleuren en heeft de politie er geen bezwaar meer tegen. En Jongetjes zijn tijdens hun vakantie die eindeloos lang schijnt te duren, weer een aardig tijdje zoet mee Geslaagd. Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen boekhouden MO de heer C. H. Munnik en voor het examen Nederlands MO mej. L. H. M. Sudan, beiden te Leiden. Geslaagd - Voor het Staatsexamen Gymnasium Alpha slaagde maandag 1 te Amersfoort mej. G. J. M. E. Lippits te Leiden. Leiden wordt steeds „groot-steedser". Rages die elders beginnen, zijn ook binnen een mum van tijd overgewaaid naar onze stad. Een frappant voorbeeld hiervan zijn de zwarte capes. Niet zo maar, „ordinaire" capes, maar die waarin de postbode zich vroeger placht te beschermen tegen regen en wind. Nu hullen tieners zich er in. Van top tot teen in het zwart, met het onder einde van de cape zwabberend om de benen zien zij eruit als leden van een geheime secte. Wees u dus niet onge rust als u iets dergelijks over de Bree- atraat ziet lopen. De PTT verkocht de mantels voor 5; de opkopers haalden de rode banden eruit en verkochten hun waar tot maximaal 20.Al leen de „echte" PTT-capes zijn voor de tieners het aanzien waard. En dan te bedenken dat er eens, heel- lang gele den, tieners waren in lieve, meisjes- teerd te zijn, dat zoveel afstamme lingen van zo weinig vaders bijeen zijn gebracht Kampioen van Nederland Marius van Suttema zag tijdens die keuring achtendertig melkvaarzen, dus allen dochters van Marius, opdraven. Ook van Rietman, Diamant van Rutten, Reinder, Bertus van Suyt, Vraaslant en Arnold werden de afstammelin gen aan een keuring onderworpen. Dit onder het toeziend oog van vele, vaak belanghebbende, veehouders, die uit verscheidene richtingen van ons land naar de Leidse veemarkt waren getogen. PUZZELRIT De kring Rijnland van de jongeren afdeling van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft een groot gedeelte van de zaterdag benut met een puzzelrit voor auto's en een ont spanningsavond in het Groenendijk» parochiehuis. Voor beide evenementen was grote belangstelling. Winnaars van de puzzelrit, waaraan een vijfentwintigtal personen deelnam, werd Henk Verwaal uit Hazerswoude. K. van der Maas en C. Kriege legden beslag op de tweede en derde plaats. De prijsuitreiking had plaats in het Groenendijks parochiehuis, waar The Classic Combo dansminnenden de ge legenheid bood een dansje te maken. LANGERAAR INTERNATIONALS VRIENDELIJKER In tegenstelling tot maandag, toen de internationale waarden over de gehele linie enig terrein moesten prijs geven, is de stemming vanmiddag voor praktisch alle hoofdfondsen aan de vriendelijke tot vaste kant geweest. Dit speciaal door vraag van Zwitserse zijde, alsmede lokale dekkingsaankopen in aandelen Philips. Dit fonds verbe terde op 120.40 circa 80 cent ten op zichte van de gemiddelde slotprys van de laatste tape op maandag. Unilever liep op door lokale aankopen van 185.10 tot 185.60 (134.80). Kon. Olie verbeter de een paar dubbeltjes tot 136.80. AKU ging twee punten omhoog tot 444%. Voor Hoogovens werd een ad- vleskoers op 494 (493) opgegeven. KLM ontmoette vraag als gevolg van het feit dat deze aandelen gisteren in Wall Street een dollar stegen. De ondertoon van de markt kon beslist goed genoemd worden, temeer daar de internationale waarden maandag op de New-Yorkse beurs iets lager sloten. Dit werd van middag op het Damrak volkomen ge negeerd. Er ging een lichte stimulans voor Beursplein 5 uit van de vaste stemming in Wall Street voor de de fensie-aandelen in verband met de situatie in Vietnam. Hierdoor waren ook de aandelen van de toeleverings maatschappijen op de New-Yorkse beurs hoger. Verder geven de gepubli ceerde tweede kwartaalcijfers van vele Amerikaanse maatschappijen een zeer bevredigend beeld te zien. Bepaald vast gestemd waren enige scheepvaartwaarden, waaronder Paket- vaart en Scheepvaart-Unie op resp. 209 en 143%. Ook de overige scheep vaartaandelen lagen goed gedisponeerd in de markt. Van de leidende cultures werden certificaten Deli circa twee gulden hoger geadviseerd op 118. De staatsfondsenmarkt was licht verdeeld met weinig zaken. In de lokale afdelingen werden aan delen walvisvaart hoger gewaardeerd op de publikaties over de verkoop van het fabrlek88chip „Willem Barendsz". Aandelen Gazelle, die gisteren tien punten lager werden verhandeld op 325 kregen opnieuw een lagere advieskoers. Grote koersschommelingen in de lokale afdelingen behoorden vandaag tot een uitzondering. Gehuwd: H. H. W. Scholter en I. J. J. M. van de Wiel; A. P. H. de Haas en J. M. Moerel; P. A. M. Mas- sizzo en H. L. A. van Ecke. Geboren: Adri dv A. Sneeuw en J. van den Hummel; Emilie Nicola dv N. P. Langerak en C, E. Fenenga; Frederica Hendrica Johanna dv H. A. van der Water en E. Spies; Mar tina dv S. van der Mee en M. Zwei stra; Jakob Johannes Michaël zv J. Germing en M. Steidl; Johanna Maria dv P. van de Geijn en J. M. Mol; Andries zv H. Brunt en N. van Hel den; Wilhelmina dv H. Heemskerk en W. Stouten; Johnny zv H. Heems kerk en W. Stouten; Angélique dv J. Waasdorp en J. Kerpershoek; Mar cel zv K. P. Eickhoff en F. Honcoop; Gerlofke dv P. G. Terpsma en L. van der Knaap; Miranda Thonia Jo hanna dv M. A. Hogenboom en J. W. Loos; Gerardus Johannes zv T. J. Touw en W. J. M. Westendorp; Caroline Francisca dv J. M. Korsten en A. Ellenbroek; Elisabeth Johanna dv D. Meiboom en J. M. F. van Kerk hof; Ronald zv H. Gortzak en A. van Ravenhorst; Petronella dv C. Pauw en M. E. van Daalen; Hendrica Ma ria dv J. van Velzen en E. de Tombe; Andreas Wilhelm Johannes zv T. H. Nulkes en R. B. Beschorner; Aliëtte Janine Marie dv J. N. Gaijkema en A. A. Pels. Overleden: A. A. M. Koek, 1 dag, zoon; E. A. M. Zwinkels, 6 jaar, dochter; A. M. Guldemond, 67 jaar, man; C. P. Klaring, 90 jaar, wed. van J. C. Hell wig; M. A. A. G. Kragten, 57 jaar, echtgenote van J. H. Müller. HAZERSWOUDE „VITA-NOV AFKEURING BLEEK GROOT SUCCES De vereniging voor kunstmatige inseminatie „Vita Nova" te Hazers woude zag dezer dagen, overigens tot haar grote Vreugde, dat het ter rein aan de Rijndijk te klein was voor het bijeenbrengen van het vee, dat gekeurd moest worden. Een uit weg werd gevonden in Leiden, waar op de beestenmarkt maar liefst tweehonderdnegentig afstammelin gen van zes stieren werden gekeurd. Overigens schijnt het in de historie van Zuid-Holland nimmer gepres- De Mater Amabilisschool Alkema de, welke gevestigd is te Roelof- arendsveen, stelt weer de gelegen heid open tot het inschrijven van nieuwe leerlingen. Meisjes vanaf 17 jaar kunnen zich hiervoor opgeven bij mevr. v. d. Veld-Pots, Veerstraat 39 te Oude Wetering. De kosten voor deze cursus, waarvan de lessen op twee avonden per week worden ge geven, bedragen 50.- per cursus jaar. Men kan hier veel prettige en nuttige dingen leren, dus is het aan te raden zich spoedig op te geven, want de cursus begint al op 6 sept NIEUWVEEN Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen tolk-vertaler in de Engelse taal de heer A. G. Burg- meyer. ZOETERMEER ALLE KANDIDATEN SLAAGDEN Er is grote vreugde bij de r.k. ulo school te Zoetermeer. En terecht! Alle candidaten van deze school slaagden voor hun ulo-examen. Hoe wel dit vreugdevolle feit meer voor komt is dit voor deze school toch vermeldenswaard. In 1963 werd in Zoetermeer met een r.k. ulo-school gestart. Men begon met klas één en twee. Nu is de school uitgegroeid tot een volwaardige school. Reeds wordt er druk gebouwd aan een definitieve school. Dit jaar deden de eerste leer lingen van deze school examen voor het ulo-diploma; elf leerlingen. De school moest nu bewijzen, dat het onderwijs deugdelijk was geweest. Het behaalde resultaat van 100 pet geslaagden is het grote bewijs dat deze school in ruime mate voldoet aan de te stellen eisen. Een bijzon der woord van waardering voor het hoofd van deze school, de heer S. F. J. P. Maarschalkerweerd en de do centen is zeker op zijn plaats. De ouders zijn ook zeer erkentelijk voor het gedegen onderwijs. Wandelen. Zaterdag 14 augustus a.s. organiseert de wandelsportver eniging De Meerstappers een vakan tiedag. De bedoeling is een dag naar de duinen te gaan en daar o.a. een pick-nick te houden. Ook niet-leden kunnen zich voor deze dag opgeven. De kosten bedragen f 2,- per persoon. Voor opgave en inlichtingen vervoe- ge men zich bij P. A. Moermans, Ver meerstraat 22. MONUMENTENLIJST De raad van Zoetermeer zal aan de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk een ontwerp - monumentenlijst doen toekomen. Het college van b. en w. heeft I- vies ingewonnen bij het historisch genootschap Oud-SJoetermeer en de Werkgroep Ontwikkeling Zoeter meer. Voor de groep werd advies uitgebracht door het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. Reeds eerder werd geadviseerd dooi de adjunct-directeur van gemeente werken. Als monumenten, waaraan Zoeter meer zeer arm is, worden voorge- De Leiderdorpse gemeenteraad, waarvan maar liefst vijf leden af wezig waren (de heren Poels, De Groot, Van der Sluys, Tieken en Boot) heeft zich gisteravond in drie kwartier door de 14 punten tellende agenda een vakantie-agenda zou men het kunnen noemen heen ge werkt. Lang en diepgaand is er niet gediscussiëerd. Zelfs niet over de Laatste berichten VIJFLING IN NIÉUW-ZEELAND In de nationale vrouwenkliniek van Auckland heeft de 26-jarige mevrouw Shirley Ann Lawson dinsdag het le ven geschonken aan een vijfling: vier meisjes en een jongen. Volgens de behandelend geneesheer was de be valling zonder complicaties verlopen. Moeder en kinderen maken het uit stekend. steld: De Nederlandse Hervormde Kerk, Dorpsstraat 59; de korenmolen De Hoop, Stationsstraat 37; het he renhuis, Stationsstraat 84, in gebruik bij de dienst gemeentewerken; De hoeve Voorweg 109, bewoond door de heer J. C. Groene wegen; boerderij Meerzicht, Voorweg 119, bewoond door de heer H. P. Groenewegen; de boerderij Noorderbosch. Voorweg 228. Vervolgens wil men toevoegen de hoeve Voorweg 125. Deze is de oudste en dateert van 1794. Deze boerderij is het beste bewaard ge bleven, terwijl de architectuur het meeste uitkomt. Het zomerhuis ge legen naast de hoeve heeft echter geen monumentale waarde. Voorts komt in aanmerking de boerderij Vlamingstraat 91, echter zonder de daarbij geplaatste houten schuur. De hoeve Zegwaartseweg 49 heeft geen oudheidkundige en volkskundi ge waarde door de vele verbouwin gen, zulks met uitzondering van de er naast gelegen schuur. Het college geeft te kennen, dat voor de boerderij Vlamingstraat 91 en voor de schuur Zegwaartseweg 'S te zijner tijd mogelijk een sloopver gunning zal gevraagd worden. Dit in verband met de realisering van het structuurplan. Ook voor de ove rige monumenten moet zulks niet uitgesloten worden geacht. NOfWnWTTK BADGASTEN SPEELDEN MIDGETGOLF OM ,J5ErNPOST"-WlSSELBEKER Op die banen van „Seinpost" wer den wederom de traditionele midget golf wedstrijden voor badgasten ge speeld om de Seinpost-wisselbeker. Hiervoor bestond grote belangstel - lang. Fikse regenbuien vermochten aan de animo geen afbreuk te doen. Bij de dames was het mevr. Groen uit Rotterdam, die de 18 holes in 42 slagen deed en daarmede onbedreigd beslag legde op de trofee. Om de volgende plaatsen moest 'n barrage-partij worden gespeeld tus sen mevr. De Vries (Rotterdam), mej. De Wit (Rijswijk) en mej. M. Trost (Rotterdam), dSe de baan allen in 45 slagen hadlden gedaan. Mevr. de Vries kwam daarna met 42 slagen op de tweede plaats, mej. De Wit werd met 48 slagen derde, terwijl mej. Trost met 54 slagen als vierde ein digde. In de herenafdeldng handhaafde de heer J. Zondag uit Arnhem, die vorig Jaar de Seinpost-beker definitief had gewonnen, zijn reputatie als midget- golfer. Hij maakte slechts 40 slagen, doch werd eerst winnaar van de tro fee na een barrage-partij tegen de heer Van den Berg (Amsterdam), die eveneens 40 slagen nodig had. De heer Zondag kwam in de barrage met weer 40 slagen als winnaar naar voren, terwijl de heer Van den Berg met 46 slaven tweede werd. Om de derde en vierde plaats werd gekampt tussen de heren Fran ke en Mielke. beiden Duitse gasten. Zij maakten 42 slagen. In de barrage- partij plaatste de heer Franke zich derde met 47 slagen, terwijl de heer Mielke met 55 slagen vierde werd bij de heren. 's Avonds reikte de heer Zondag ln „Seinpost" de prijzen uit, met uitzon dering van de door hem veroverde beker, welke hem door dr. de Vries uit Rotterdam werd overhandigd'. GESLAAGD VOOR POL1TIE- INSPECTEUR De heer A. v. d. Werf uit Noord- wijk slaagde aan het Rijksinstituut voor de opleiding voor hogere politie ambtenaren te Hilversum voor het inspecteursdiploma. Hij is inmiddels benoemd tot adjunct-inspecteur van politie te Wassenaar. VOORSCHOTEN Geslaagd. Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen tolk-verta- ler in de Engelse taal mej, J. A. van Breukelen. uitvoerige nota van b. en w., die zo als eerder beloofd, nu werd uitge bracht inzake de schoolsportdag. Het standpunt van b. en w. werd, zoals reeds geschreven, uitvoerig uit de doeken gedaan en de raadsleden vonden weinig of geen aanknopings punten om dat standpunt te onder graven. De heer P. Evers (KVP) sprak er wel zijn teleurstelling over uit, dat het hoofd van de Engelen- daelschool niet eerder van het nega tieve besluit van b. en w. was inge licht. Bovendien, zo vroeg hij zich af, waarom zijn b. en w. niet zo welwil lend geweest het betrokken hoofd op een andere datum te wijzen? (Op de datum, waarop de sportdag van de Engelend'aelschool gepland was kon men niet over een sportterrein be schikken). De burgemeester omschreef nog eens in het kort de gang van zaken en besloot met er op te wijzen, dat de moeilijkheden van dit jaar ln de toekomst waarschijnlijk vermeden zullen kunnen worden. Volgend jaar, als het Samsom-velid verbeterd zal zijn, beschikt men namelijk over meer mogelijkheden. De raadsleden kwamen hierna al leen nog aan het woord bij het voor stel tot het voeren van een rechts geding in verband mtt de ontbinding van de pachtovereenkomst met de heer P. C. den Hollander. De heren Evers en Kleiss kregen op hun vra gen ten antwoord, dat de onderhan delingen met de heer Den Hollander reeds meer dan een jaar aan de orde zijn. hoewel de grond pas begin van deze maand eigendom werd van de gemeente. „Beide partijen blijven op een verschillend standpunt staan ten aanzien van de waarde van de grond en de Pachtkamer moet nu maar een beslissing brengen", aldus de burge meester. Zelfs de rondvraag, een instituut waarvan de Leiderdorpse vroede va deren een intensief gebruik plegen te maken, leverde dit keer weinig stof tot praten. De heer Evers vestigde de aandacht op bepaalde onaange name geuren, die over het dorp waai en, waarschijnlijk van de Grofsme derij, en vroeg of er door het college in het algemeen aandacht wordt be steed aan de luchtverontreiniging, meer in het bijzonder of er door het dagelijks bestuur van de gemeente wel eens contact geweest is met de Grofsmederij en erop aangedrongen is een apparatuur aan te brengen, die hinderlijke geuren of verontreinigen de lucht kan tegen gaan. Het ant woord van de burgemeester luidde, diat dit nog niet het geval geweest is. IT:':"1 WASSENAAR' Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen tolk-vertaler in de Engelse taal mej. K. May. WARMOND Duivensport De postduivenver eniging „Warmond" hield zaterdag een wedvlucht voor oude duiven vanaf Bordeaux, afstand 900 km. Ge lost 13 uur met een Zuid-Westen wind. Aankomst eerste prijsduif zon dagmorgen 5.31.25 uur, laatste 9.55.00 uur. Uitslagen luiden: Dr. J. Ven- ker 1, 2, 5; P. Vogelenzang 3; J. de Weerd 4; C. Kortekaas 6; A. J. van Ruitenburg 7; J. de Dunne 8; A. v. d. Drift 9; J. Kortekaas 10. Ook werd er een wedvlucht ge houden vanaf St. Ghislain, afstand 201 km. Gelost om 7.50 uur met een Zuidwesten wind, aankomst eerste prijsduif 9.58.15 uur, laatste om 10.14.29 uur. Uitslagen luiden: J. Diemei 1; A. v. d. Drift 2, 4, 5; K. de Vetten 3; B. ter Beek 6. 10; Dr. J. Venker 7; J. de Dunne 8; A. van Ruitenburg 9. BODEGRAVEN, 27 juli. Kaas. Aanvoer 100 partijen Goudse Kaas. Prijzen: le kwal. 3.22-3.27; 2e kwal. 3.10-3.21; extra kwal. 3.70. Handel kalm. LISSE, Bloembollenveiling. De aanvoer was behoorlijk en van goede kwaliteit De belangstelling was groot en het ontbrak beslist niet aan kooplust. Zoals altijd brachten de beste klaargemaakte partijen de hoogste prijzen op. Tulpen zift 12/op 11/12: Apeldoorn 9.30 6.30; Charles 12.80 6.60; Dover 7.70 6.50; Dr. Plesman 6.70 6.50; Feu Superbe 15.203 12.10; Gudesnick 7.10 5.75; Lefeber's Favourite 7.70 6.70; Olaf 7.40 6.15; Olga 11.25; Oxford 8.20 6.70; Palestrina 17.10; Parade 15.40; Paul Richter 7.25 6.45; Pink Beauty 17.25 17.00; Pink Trophy 10.90 8.20; Fuselier 31.45 28.80; Queen of Sheba 10.70 9.50; Red Champion 14.95 13.05; Roland 12.85 10.00; Spring Song 7.20 6.75; Sunkist 8.40 7.60. Bijgoed: Colchicum Lilac Wonder 18/op 13.95; Colchicum Aut Major 23/op 12.60-14.10. ROELOFARENDSVEEN, 26 juli. Bloemen. Ornithogalum 3089, Freesia's 22—59, Colvilleis 85—2.25, Lyatris 3992, Anemonen *6—24, Gla diolen 2080, Wirrals Supreme 10—35, Spirea 21—32, Montbretia 42—60, Phy- gostegia 30—58, Distel 30—37, Dahlia's 1360 per bos. Am. Anjers Sim Rose 7—14, Sim Rood 7—15, Sim Wit 9—13, Sim Arthur 1013, Keefer 11, Princess Ann 815, Tangerine 1318, Orchid Beauty 28. Rozen Garnette 6—11, Ca rol 610, Baccara 1937, Carta 11 33, Coral Princess 713, Elsbeth 13 30, Valeta 1318, Lelies Rubrum 75 —1.08 per stuk. Groente. Aardbeien 6773 per 2% ons doos, Kropsla 6.507.00, Kom kommers 10.0023.00, CapucQners 26.00, Blauwschokkers 48.00, Snijbo nen 190.00255.00, Idem stek 90.00 120.00 per 100 kg. ROTTERDAM, 26 juli, VEE Aanvoer 1621; slachtrunderen 1040; varkens 581; slachtrunderen 420 450, 38—415, 340—360, 320—335; vet te kalveren 196198, 192—194, 189 —191, 180—185; stieren 390—445: worstkoeien 330350; slachtzeugen 150155; zware varkens 160165; Slachtrunderen: even ruimer kalm - onveranderd; varkens: iets groter - matig - iets lager dan vorige week. RIJNSBURG, 26 juli - Bloemen - Goudsbloemen 35, Godetia (kop) 70-80, Segetum 35-40 per bos, Godetia (pel) 1000-1200, Campanula 700-1000. Col- villei 500-700, Charm 550-700, Robinet te 1000-1200, Spitfire 500-600. Am. An jers: Tangerina 120-1400, Sim rood 1200-1600, Desiré 1400-1500, Sim rose 1000-1400, Sim Wit 1000, Achelia 400- 500, Gladiolen 500-800, Gladiolen lang 1000-1200 alles per 100. Lelies Aura- tum 41, Longeflorum 38, Regale 10 cent per kelk. TER AAR, 26-7. Groente Kas- snijbonen 2.05-2.40, id. B 1.30-2.00, id. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdag avond, opgemaakt te 11.15 uur. ENIGE REGEN Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI zwaar bew. 18 8 STOCKHOLM zwaar bew. 19 12 OSLO regen 22 14 KOPENHAGEN regenbui 17 11 ABERDEEN onbewolkt 15 8 LONDEN zwaar bewolkt 19 10 AMSTERDAM regen 16 13 BRUSSEL geheel bew. 18 13 LUXEMBURG zwaar bew. 18 11 BORDEAUX onbewolkt 21 9 GRENOBLE zwaar bew. 22 14 BERLIJN zwaar bew. 19 11 FRANKFORT geheel bew. 22 18 MüNCHEN zwaar bew- 18 11 GENèVE regenbui 20 12 LOCARNO onbewolkt 27 11 WENEN licht bew. 16 13 INNSBRUCK zwaar bew. 13 9 BELGRADO onbewolkt 38 14 ATHENE onbewolkt 35 26 ROME onbewolkt 32 18 BARCELONA zwaar bew. 26 19 MADRID zwaar bew. 29 16 MALLORCA onbewolkt 28 18 LISSABON onbewolkt 26 16 Aanmerkingen op het zondags voor een dubbeltje te verkrijgen misfor mulier deden het ons kopen. De kri tiek luidde, dat de consecratie er nauwelijks een plaats in had. Het verwijt is ernstig genoeg, doch be rust gelukkig op een verschil van inzicht. Reeds 30, 40 jaar geleden, en sindsdien, is in dit dagblad betoogd, dat in de middeleeuwen de conse cratie te veel, te scherp uit de haar omgevende tekst was gelicht. Van de prefatie tot het Onze Vader is die tekst één groot gebed, dat eindigt in een hoogtepunt, de plechtige aanbie ding aan de Vader van het Heilig Offer. In de nieuwe liturgie is het hoogtepunt in ere hersteld. Na al de pleidooien daarvoor zijn, wij althans, er gelukkig mee. De consecratie wordt minder benadrukt (minder knielen, minder bellen) omdat het slot van het gebed juist het hoogte punt van de consecratie is. Ook in het misformulier komt dat goed tot uiting. Nr. 512 - Horizontaal: 1 Nederlands schilder, 8 bekoorlijk gelegen, 10 emeritus (afk.), 12 voorvoegset 13 welaan, 14 wiel, 16 gebod, 17 geloofs held, 18 meisjesnaam, 19 dof, 20 be kende afkorting, 21 rivier in Enge land, 23 muzieknoot, 24 wangen, 26 foto. Vertikaal: 2 bijwoord, 3 meisjes naam, 4 letsel, 5 boomloot, 6 voeg woord (Fr.), 7 witte mier, 9 jongens naam, 11 deel van het jaar, 13 oog ziekte, 15 spoedig, 16 jongens naam, 21 schraal, 22 achting, 24 term bij het boksen (afk.), 25 schei kundig element (afk.) Oplossing morgenavond. stek 65-90, snijbonen natuur 2.15-2.35, stamprinsessebonen 1.50-1.75, blauw schokkers 75, tuinbonen 14-24, andij vie 30-46, waspeen 21-25, id. B 12, postelein 26, rode kool 22-26, spits kool 46, nieuwe aardappelen 21-23, id. kriel 5 alles per kilo, sla A 17-20, id. B 6-9, komkommers 10-12, bloem kool A 86-94, id. B 58-64, id. C 28-40, id. stek 15-17 alles p stuk, bosuien 35, selderij 6, boskroten 16-17, radijs 16 alles p. bosje, zwarte bessen 1.45- 1.52, kruisbessen 75 p. kilo. Export Veiling: tomaten 2.30-3.10 p. bakje van 6 kilo, komkommers 13-41 p. st., id. krom 19 per kilo.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3