MAN DOODGESTOKEN BIJ VECHTPARTIJ MAANDAG 26 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 JONGE NEDERLANDER DOODDE IN SEVRAN ARGENTIJNSE VRIENDIN Bekentenis uit eigen beweging Een Nederlander, die door de Franse politie wordt verdacht van moord op de 27-jarige mevrouw Leonore Bridel uit Sevran (Seine et Oise) is zaterdag in een hotel in Ziirich gearresteerd. Volgens de Franse politie betreft het de 19-jarige H. J. D. uit Hilversum, die de moord tegenover de politie van Ziirich zou hebben bekend. Frankrijk zal Zwitserland om uitlevering ver zoeken. Het lijk van mevrouw Bridel was donderdagavond in de kelder van haar woning gevonden. De jongeman was drie weken geleden naar Sevran ge komen. Hij nam zijn intrek bq het slachtoffer. Donderdagavond vertrok hfl. Uit de woning werd een geldkistje vermist. Volgens de Zwitserse autoriteiten was de politie uitsluitend naar het ho tel gekomen ingevolge een verzoek tot opsporing van de familie van D., die enige maanden geleden was weg gelopen. De politie kwam hem op het spoor doordat D. zijn eigen naam in het hotelregister had ingeschreven. Tot grote verbazing van de politiemannen bekende D. de moord uit eigen bewe ging. Hij verklaarde dat hij mevr. Bridel, die zijn vriendin was geweest, had gedood om haar te beroven. Woedend. Volgens de politie van Zürich was D. 22 juli om acht uur 's morgens in de kamer van de 27-jarige Mercedes- Leonore Bridel gekomen. Hij had haar toen gevraagd of hij thee zou zetten. Mercedes had geantwoord: „Shut up, bastard" en hem van het bed, waarop zij lag, geduwd. D. was woedend gewor den en had Mercedes daarop bij de hals gegrepen en gewurgd. D. had voorts verklaard, dat hij mevrouw Bridel, die met een Franse zeeman gehuwd was in Buenos Aires had leren kennen. D. was op 2 juli na een ruzie met zijn broer in Den Haag naar Parijs gegaan om das: werk te zoeken. Eerst had hij in een hotel ge woond. Na vijf dagen was hij echter naar Sevran gegaan en bij de jonge vrouw ingetrokken. Na thuiskomst van de man van mevrouw Bridel, met wie D. volgens zijn zeggen goed kon opschieten, was hij bij het echtpaar blijven wonen. Ook toen de zeeman weer vertrokken was, was hij gebleven. Nadat er in de woning 100 frank wer den vermist, waren er spanningen ont staan. Schrammen. Na de moord was D. naar Parijs ge gaan waar hij geinformeerd had naar de prijs van een kaartje naar Zürich. Daarop was hij weer naar Sevran teruggekeerd, waar hij het lijk in een tentzeil had gewikkeld en naar de kel der had gebracht. De sleutel van de kelder had hij bij Sevran op de spoor baan gegooid. Hg was toen naar de woning teruggegaan waar hij de spo ren van de worsteling had uitgewist en naar geld had gezocht. Hij had een biljet van 100 fr. gevonden. Daarop was de schoonzuster van mevr. Bridel die ook bij het echtpaar inwoonde, thuis gekomen, zij had hem gevraagd waar die schrammen op zijn gezicht vandaan waren gekomen. Hij had toen gezegd, dat hy in een Parijs café ge vochten had. De dag daarop had hij de trein naar Zürich genomen. Drie doden bij verkeersongeluk Drie inwoners van Holten, een jonge man, een jonge vrouw en een kind, zijn vanmorgen om het leven gekomen bij een verkeersongeval op de weg van Holten naar Raalte. Even buiten Hol ten is de auto, waarin zij zaten, op on verklaarbare wijze op de linkerweghelft gekomen, waar de wagen frontaal in botsingkwam met een Vrachtauto. De chauffeur van de vrachtauto bleef on gedeerd. Overleden na auto-ongeluk De 39-jarige mevrouw W. B. H. uit Vennoord, gemeente Sleen (Drente), is zondagochtend overleden nadat de auto waarin zij meereed in het stads deel Woensel te Eindhoven in botsing was gekomen met een andere auto. Het echtpaar S. uit Ter Apel (Gr.) dat zich ook in de auto bevond waarin mevrouw B. meereed is met ernstige, doch niet levensgevaarlijke verwondin gen opgenomen in het St. Jozephzie- kenhuis te Eindhoven. De bestuur ders van de twee wagens, de heren G. B. en K. F., bleven ongedeerd. DRANK VERHITTE DE GEMOEDEREN gevaarlijke vechter was. De man is daarvoor trouwens al meermalen met de politie in aanraking geweest V. die na behandeling in het zieken huis werd ingesloten, verklaart zich van het gebeurde niets meer te her inneren. Hem zal doodslag dan wel zware mishandeling de dood ten ge volge hebbend ten laste worden ge legd. N.S.-station doelwit voor inbrekers Een poging tot inbraak is zaterdag gedaan in het station van de Neder landse Spoorwegen te Chevremont (Kerkrade). Hoewel men aanvankelijk dacht dat de dieven de hele brand kast hadden meegenomen, bleek la ter dat er alleen was ingebroken in de ruimte waar de brandkast stond. Men vermoedt dat de inbrekers of niet erg geroutineerd waren of bij hun werk zaamheden zijn gestoord. Voor zover kon worden nagegaan hebben de „be zoekers niets meegenomen. Tijdens een vechtpartij zaterdag middag in de woning van de 49-jarige C. H. W. V. op de Hoevenseweg in Tilburg heeft deze zijn 68-jarige kost ganger E. C. Timmermans met een broodmes dodelijk in het hart getrof fen. De gehele ochtend reeds hadden de mannen, die al vroeg onder in vloed van drank waren, onenigheid. Rond half één, nadat V. een bood schap had gedaan, wachtte T. hem in de woning met een kapot bierglas in de hand op. Nadat hij V. daarmee in het gezicht had geslagen begon een gooi en smijtpartij, waarbij de gehele inventaris van de woning tot een ruïne werd. Na het glas greep T. een bierfles, V. op zijn beurt, een broodmes. In de hitte van de strijd moeten toen de fatale steken zijn gevallen. IN HET HART Blijkens sectie door dokter Mak kink, had één der steken T. recht in het hart getroffen. V. die zware ver wondingen in het gezicht en handen had opgelopen, ging zelf bij een buurman vragen de politie te waar schuwen. Toen deze ter plaatse kwam bleek T. reeds te zijn overleden. Een andere kostganger in de wo ning had zich buiten het strijdge woel gehouden, wetende dat T. een SCHERMEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BRUSSEL Van de Nederlandse schermers en schermsters, die zondag hebben deel genomen aan internationale wed strijd te Brussel, leverden de sa- breur Jan Dijksman en de florettiste Danie van Rossem de beste presta ties. Beiden bereikten de finale en eindigden daarin als derde, beide ook met drie overwinningen. De Ne derlander Rob Villerius, die als win naar van een halve finale ook de eindsitrijd van de sabreurs^ had be reikt, eindigde hierin met één over winning als vijfde. NEDERLAND ZENDT BIJNA 300 MISSIONARISSEN UIT DE HELFT VERTREKT VOOR DE EERSTE MAAL Mgr. dr. J. van Dodewaard, bis schop van Haarlem, heeft zondag middag de traditionele uitzendings plechtigheid verricht, waarbij aan 289 Nederlandse missionarissen paters, broeders, zusters en leken het missiekruis overhandigd. Vorig jaar ontvingen 430 missionarissen het missiekruis. Bij de plechtigheid waren de pro vinciaals van missionerende orden en congregaties aanwezig, vertegenwoor digers van de organiserende Pause lijke Priester Missiebond en enkele honderden familieleden en belang stellenden. Jongen in IJsselmeer verdronken De Naardense politie heeft zondag middag het lijk van een jongeman uit het IJsselmeer opgehaald, die sinds dinsdag werd vermist. De jongeman, de 19-jarige J. M. M. Meyer uit Bussum, was, hoewel hij de zwemkunst niet zo goed machtig was en ondanks alle waarschuwingsbor den die bij het IJsselmeer geplaatst zijn, toch gaan zwemmen. Het water is ter plaatse zeer diep, omdat daar zand is gebaggerd. Dinsdagmiddag had men de kleren en de fiets van de jongeman op het strand gevonden. De zusters nemen onder de uitge zonden missionarissen met 121 vrou wen uit 25 congregaties, het grootste deel voor hun rekening. Er waren verder 85 broeders van 14 missio nerende orden en congregaties en 75 paters van 22 orden en congregaties aanwezig. De leken waren vertegen woordigd door 7 dames en 1 heer, terwijl van het seculier Instituut der Kruis vaders van Sint Jan 4 man in Haarlem het missiekruis ontvingen. Van de 289 missionarissen vertrek- Twee tableaus met gouden ringen ontvreemd Om half twaalf zaterdagavond heb ben onbekenden de winkelruit van de juwelier A. de Klerk in Oud-Gastel in geslagen, waarbij twee tableaus met gouden ringen werden ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. De eigenaar van de zaak hoorde de klap en glasgerinkel en liep meteen naar de winkel. Hij zag juist een grote wagen, vermoedelijk een Ford of een Chevrolet van een oud bouwjaar, in een donkere kleur verdwijnen. Bij de diefstal zgn zeker twee personen be trokken geweest: een die de ruit in sloeg en een ander die met de auto klaarstond even verder om weg te rij den. De auto had een Duitse nummerplaat, maar het nummer is niet bekend. ken 145 voor de eerste keer naar de missie. Indonesië krijgt de meeste Neder landse missionarissen: 90 in totaal, van wie 13 priesters, 27 broeders, 49 zusters en 1 leek. De overige landen waarheen de komende weken mis sionarissen zullen vertrekken zijn: De Nederlandse Antillen en Suri name 37; W.-Afrika 32; Oost-Afrika 32; Brazilië 26; Centraal-Afrika 25; Maleisië, Formosa en de Philipijnen 11; Argentinië en Chili 11; Noord en Midden-Amerika 8; Zuid-Afrika 6; Australisch Nieuw-Guinea en Nw,- Zeeland 6; India, Pakistan en Cey lon 4; Noorwegen 2 en Jordanië 1. Missionarissen en familieleden kwa men na afloop van de plechtigheid in het Krelagehuis te Haarlem voor een gezellig samenzijn bijeen. Door de uitzending van deze missionaris sen stijgt het totaal aantal Neder landse missionarissen, dat in 1964 op ongeveer 9300 werd geschat tot bij de 9500. Van deze missionarissen is bijna de helft priester; er zijn ruim 1300 fraters en broeders, ongeveer 3000 zusters en bijna 300 leken. Man doodgereden Auto reed door Op de Vierhuisterweg tussen Harke- maOpeinde en Surhuisterveen is za terdagnacht om kwart voor één de 53-jarige voeger Geert Scholte uit Surhuisterveen dood langs de weg ge vonden. De man werd aangereden door een auto, die na het ongeluk is door gereden. Het slachtoffer werd 10 mi nuten na het ongeval met een ver brijzelde schedel gevonden door twee echtparen, die per fiets van een ver- jaarspartytje in HarkemaOpeinde naar huis terugkeerden. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer omstreeks half één met een autobus uit Groningen in Sur huisterveen arriveerde. Hij ging daar na te voet op weg naar zijn in Harke maOpeinde wonende zoon. De man moet rechts van de weg hebben ge lopen en is ter hoogte van de machine fabriek Huberts gegrepen door de hem tegemoetkomende auto. Omwo nenden hebben wel een klap gehoord, maar kunnen zich niet herinneren ook autoremmen gehoord te hebben. De in de richting Surhuisterveen wegrijdende auto moet links voor vrij ernstig be schadigd te zijn. De politie meent te doen te hebben met een overgespoten lichtblauwe personenauto van een verouderd type. David Charles Blake (11), een padvindertje uit Dublin dat in Baarn kampeerde, verdween zaterdagavond waarschijnlijk overmand door heimwee en liftte naar Amsterdam. De Amsterdamse Tommie de Mik, die Davids foto op de T.V. had gezien, ontdekte hem, nam hem mee naar huis en waarschuwde de politie. David is nu weer in Baarn, compleet met strohoed. HET REDDENDE REDDINGSVLOT VAN KW 219 De eerste ontmoeting in het openbaar tussen koning Konstantijn van Griekenland en zijn eerste minister George Novas vond gisteren plaats in Athene: beiden waren aanwezig bij de uitreiking van diploma's op de marine school. De dinghy (reddingsvlot) van de naar hun reddingsvlot kijken, aan de „Jacomina", die nog twee meter bo- gezonken KW 219 Jacomine op 't dek wal heeft gebracht. ven water uitstak, om kwart voor van de KW 110 die de bemanning van elf zaterdagmorgen is gezonken op d« gezonken kotter, die nog eens De sleepboot „Titan" heeft gemeld, negen mijl ten noord-westen van dat de gekapseisde kotter KW 219 IJ muiden. Zaterdag is op het C.S. te Amsterdam een leeg treinstel ontspoord. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, doch vele vakantiegangers zagen hun mooi uitge kiende reisschema in het honderd lopen doordat een groot aantal sporen onbruikbaar werd. De ontspoorde trein ramde een bovenleidingsmast en werd van het loopstel gerukt. Het duurde uren, voor do zaak weer geklaard was.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6