Burgemeester Van Dedem van Boskoop draait de aardgaskraan open Nu „officieel" aardgas in Boskoop Ridderkerkse boeren gaan niet meer naar bed Belt in Boskoop van waardeloos geworden gasfornuizen na intocht van aardgas Agenda Leidse gemeenteraad Will U iets weten? D|NSDAGjaOJULM9^ iLETOSEi COURANT PAGINA 4 Door het aansteken van een gas haard, geschikt voor aardgas, in de toonzaal van de gemeentebedrijven, heeft burgemeester Van Dedem de aardgaslevering in Boskoop „offici eel" in gebruik gesteld. Voordat de burgemeester deze Symbolische handeling verrichtte, had de directeur van de gemeentebedrij ven, de heer v. d. Kaay, alle belang stellenden welkom geheten en me degedeeld dat enkele genodigden waaronder wethouder Houdijk, ver hinderd waren. Wel waren aanwe zig de burgemeester met wethouder Taat, vertegenwoordigers van de Gas unie en van Gascon. Burgemeester Van Dedem merkte in zijn toespraak op dat de omschakeling op aardgas, vrijdagnacht met storm en regen, ge ruisloos is geschied, doch dat nu de officiële ingebruikneming met fraai zomerweer gepaard gaat waarbij in feite een gasverwarming overbodig is. Wij staan, aldus de burgemeester op historische grond omdat sedert 1904 in deze ruimte, welke nu als toonzaal is ingericht, tot 1962 de ovens stonden waarmede het stads- fas werd geproduceerd. Hij bracht ank aan al degenen die hebben me degewerkt om de omschakeling zo geruisloos te doen verlopen. Er is nog geen prognose te stellen, maar wanneer men in aanmerking neemt dat reeds 500 aardgasverwar mingsapparaten zijn verkocht kon ge voeglijk worden aangenomen dat het gebruik van aardgas voor verwar- trrin gsdoeleinden wel zal toenemen. Hü was de gemeente Gouda dank baar voor de verleende service bij de levering van stadsgas en voor de wij ze waarop de levering kon worden gestopt. Voor de verbruikers bete kent het gebruik van aardgas een kostenbesparing van 12 pet. voor de kleingebruikers, 23 pet. voor de mid dengebruikers, 45 pet. voor de groot gebruikers en 56 pet. voor de groot ste verbruikers. Deze cijfers spreken voor zichzelf zo besloot de burge meester zijn toespraak, waarna één der gashaarden door hem werd aan gestoken. De heer Schwenken, presi dent van Gascon, sprak eveneens waarderende woorden voor de wijze waarop de gemeentelijke diensten zich van hun taak hebben gekweten. In zijn dankwoord zeide de heer v. d. Kaay, dat de gasleverantie nog niet geheel zonder gebreken zal zijn doch dat alles in het werk zal worden ge steld de onvolkomenheden zo spoe dig mogelijk zullen worden verhol pen. Hij bracht dank aan het perso neel en aan allen die de omschake ling zó vlot hadden doen verlopen. HILLEGOM EXAMENS CHR. BURGERSCHOOL Door de Chr. Burgerschool voor ULO te Hiiliegom werden 47 kandida ten aangegeven voor het MULO-exa men, waarvan er 46 zijn geslaagd: Voor diploma B: Egbert Gerritsen, Marbien van der Jagt, Jaap Kaewiet, Gijs van Kooten, Frans Scholten, al len te HiliLegam. Oor Bulk te Nieuw Vennep, Ben Kroon en Lex Nieu- wenihuis te Lisse. Voor diploma A: Fauüien v. Aalst (M), Hannie Bakker, Jac. Coidjn, Marja Driebergen, Joke Eisinga, An- neslies van Hst (M), Dick Evers, Carla Flentge, Wim Granneman, Jo- han Griffioen (M), Roel Baytink, Hannie Hey (M), Tinie Hoekstra, Ti neke Krieger (M), Piet Maat, Mar jolein Möhilimann, Roel de Nijs (M), Teun v. d. Plas, Carrie Rikkers, Leen Scheepmaker (M), Bert Schenk (M), Wouter Smith (M), Ban v. d. Vel den (M), Car Verkerk (M), Harry Wegkamp, allen te Hiiliegom. Ineke Benninigen (M), Mardus van Putten en Frank Russ te Bermebroek. Ma rian Boot (M), Wim Hoil en IJmkje Sonius te Lisse. Harry Horlings (M), Anmemarie Schutte (M), Johan Ten- sen (M), Haarlemmermeer. Ada Bik (M), Vogelenzang. Adrie Marchand Vele Ridderkerkse boeren zullen vannacht en morgennacht niet naar bed gaan, vastbesloten als ze zijn hun boerderijen te verdedigen tegen de pyromaan, die naar men aanneemt in de afgelopen vier weken al vier grote branden in Ridderkerk heeft veroorzaakt, Vooral die landbouwers, die een hoeve met een strodak be zitten, voelen zich bedreigd. Over het algemeen zijn zij het, die alle deuren stijf gesloten houden en die overal lichtpunten hebben aange bracht volgens aanwijzingen van de politie. Overigens laten niet alle boeren hun buitenverlichting branden. Een aantal vam hen, vooral aan de rand van de gemeente, gelooft niet dat de brandstichter het op hen gemunt heeft. Er zijn maar heel weinig waak honden aangeschaft. „Die moeten hun erf leren bewaken", zo redene ren de boeren en dat is niet in een paar dagen te bereiken. Ook van het aanbrengen van ge spannen touw met blikjes er aan is niets gekomen. Ridderkerkse politie agenten, die vaak 's nachts achterom de hoeve patrouilleren zien daar nu ook het nut niet meer zo vam in. Wel krijgt de politie elke nacht tientallen tips, die nauwgezet wor den nagegaan, maar tot nu toe heb ben deze niets opgeleverd. Men heeft nog geen flapw vermoeden, wie de brandstichter kan zijn. LEIDSCHE WOL N.V. VERLAAGT DIVIDEND Het bestuur van de Leidsche Wol spinnerij N.V. deelt mede, dat de resultaten over het per 31 maart ge- eindigde boekjaar 1964-'65 een divi dend-uitkering van 15 procent (v.j. 20 procent) mogelijk maken, terwijl geen toevoeging aan de reserve voor diverse doeleinden (v.j. f 575.000) zal plaatsvinden. De jaarlijkse aan deelhoudersvergadering zal, onder voorbehoud vam onvoorziene om standigheden, worden gehouden op 27 augustus. KATWIJK Zomerconcerten De Chr. Mu- zaekyerenigaing UNT is voornemens 'n tweetal populaire concerten te geven op 29 juli en 19 augustus a.s., de eer ste im de N. A. Bongerstraat tussen de Te Brittenstraat en de Jan Toorop- straat en de tweede op het plein nabij hotel „De Roskam". Hier zal ook die „Harmiomie Katwijk" op 5 en 12 aug. concerten geven. Aanvang van alle concerten 8 uur. Aan waspten werd aangevoerd 31.514.700 kg. (im 1963 26.587.500 kg.) met een opbrengst vam ƒ9.080.180 11.410-260), mididtenprijs per 100 kg. ƒ28.81 (ƒ42.92), bloemkool 1.960..600 stuks ƒ810.820. middenprijs ƒ41.20 (1.894.600 st. ƒ947.443, ƒ50.13), schor seneren 436.200 kg. ƒ211.464, ƒ48.48 (268.600 kg. 162.173, 60.38), bospeen 265.500 bos 109.138, ƒ41.10 (174.400 bos, 70.923, 40.68); andijvie 516.000 kg. ƒ90.652, 17.55 (345.900 ƒ84.327 ƒ2438); sla 941.100 stuks ƒ85.326 9.07 967.100 stuks ƒ63.225, ƒ6.54); uien 219.800 kg. ƒ37.204, ƒ16.93 (144.200 kg. ƒ29.022, ƒ20.13); toma ten 72.900 kg. ƒ37.007 ƒ50.76, 8783.-, ƒ38.52; boerenkool 126.500 kg ƒ29.596 ƒ23.40 (49.500 kg. 13.833, 28.06); komkommers 117.600 stuks 28.279, ƒ24.05 (38.200 st.'ƒ5662.—, ƒ14.83.). NOORDWIJKERHOUT Jaarvergadering VVSB Vrijdag avond 23 juli houdt WSB om 8.30 in het clubgebouw aan de Zeestraat haar algemene ledenvergadering. Alle seniorleden zijn daarvoor uitgeno digd. Naast de voor een jaarvergade ring gebruikelijke punten prijkt op de agenda een voorstel tot wijziging van de contributie voor de junior- leden in verband met de nieuwe leef- tijdlsdndelllmg voor deze groep. De voorzitter en de 2e secretaris, de heren W. H. Oostdam en P. J. v. d. Berg zijn aftredend en stellen zich herkiesbaar. Eveneens aftredend doch niet meer herkiesbaar zijn de voor van de voormalige afdeling handbal, de heer B. W. v. d. Berg en van de voormalige afd. tafeltennis, de heer N. J. de Jong. In deze jaar vergadering zaH ook de nieuwe tech nische commissie worden bekendge maakt RAADSVERGADERING (M), Noordwijkerhout. Kobae v. d. Bent (M), Den Helder. Jan Sijsemaar 's Hertogenbosch. De leerlingen achter wier naam een (M) staat, behaalden tevens het middenstandsdiploma. Voorts behaalden het diploma ma- ohndesohrijven: Hannie Bakker, Mie- ke Bennangen, Marian Boot, Marja Driebergen, Dick Evers, Carla Flent ge, Marijke de Geus, Wim Granne man, Johan Griffioen, Ank Kranen burg, Piet Maat, Adrie Marchamd, Anmemarie Schutte, IJmkje Sonius, Ham v. d. Velden, Anmie Vink. LISSE BLOEMBOLLENVEILING De catalogus bij N.V. Holland's Bloembollen Huis bevatte 1316 num mers. De aanvoer van tulpen was nog niet groot, wel veel stuks kro kussen en colchicums. Tulpen, zift 12, zift 11: Jewel of Spring 17.80-13.35, Oxford 8.50-6.70, Marj. Bowen 8.50-7.90, Queen of Sheba 10.70-9.30, Spring Song 7.20- 6.50, Emmy Peeck 8.70-7.70, Gudos- hnick 5.75, Pink Trophy 10.90-8.20, Tommy 8.70-8.10, Engelenburgh 7.70, Olaf 6.10, Olga 11.25, Apeldoorn 9.30- 5.85, Charles 12.80-6.60, Roland 12.85, Sunkist 8.40-8.10, Moonglow 5.30-5.55. Krokussen: Queen of the Blues, zift 10 4.05; idem zift 9 2.60, idem zift 7 1.35. Remembrance zift 10 2.25; idem zift 9 1.55; idem zift 8 1.05; idem zift 7 1.10. De leden vam de gemeenteraad zijn voor vrijdag 23 juli om 19.00 uur in vergadering bijeen geroepen voor de behandeling van een 14 punten tel lende agenda. Onder meer heeft de raad te be sluiten over een voorstel tot het doen vam verweer im cassatie vam de rechts vordering, ingediend door de N.V. v.h- N. C. v. d. Zalm Zn. inzake het onteigeningsvonnis met betrek king tot het plan riool water zuive - ringsimstafllatie; over het voorstel tot het garandleren vam rente en aflos sing van een geldlening voor de bouw vam een prot. chr. bejaarden tehuis in Sassenheim en tot toetre ding tot de gemeenschappelijke re geling inzake de aanwijzing van het woonwagenkamp te Leiden als regio naal woonwagenkamp. In deze ver gadering zal de raad ook hébben te besluiten over de intrekking van een raadsbesluit van 12 oktober 1876. Op 12 januari 1875 bijna 100 jaar geleden werd ingaande 1 maart 1875 het algemeen burgerlijk armbestuur in Noordwijkerhout opgeheven en werden de schulden en bezittingen daarvan door de gemeente overge nomen. Dit algemeen burgelijk arm bestuur had destijds, naar de mening van het toenmalige gemeentebestuur, geen reden van bestaan, omdat alle ondersteuning door de kerken werd gegeven. Voorts besloot de raad op 12 okh 1876 de jaarlijkse opbrengst van de bezittingen van het opgeheven bur gerlijk armbestuur thans ca 375.- per jaar te verdelen onder de plaatstilijfce kerkelijke instellingen, omdat deze inkomsten voor onder steuning van de algemene armen dienden te worden aangewende Door de inwerking treding per 1 januari 1965 vam de Algemene Bij standswet is de materiële hulpverle ning aan de gemeentebesturen opge dragen en is er naar de mening van b. en w. reden deze gelden recht streeks vam gemeentewege aan te wenden voor de vervulling van de opgelegde bijstandisplicht. Alle ker kelijke instellingen ter plaatse hebben zich met deze zienswijze schriftelijk akkoord verklaard. In verband hiermede wordt voor gesteld het raadsbesluit van 12 ok tober 1876 in te trekken en het kapi taaltje ad ƒ9393,95 waaruit de jaar lijkse rente werd uitgekeerd, toe te voegen aan het eigen kapitaal der ge meente. Geboren: Henricus L. N., zn van P S. van Leeuwen en C- A. van dier Slot. Ondertrouwd: G. A. van Velzen en A. C. M. Warmenhoven; C. M. Schou ten en P. J. Duivenvoorden. Getrouwd: P. C. Rewijk en M. v. Tol. Overlieden: J. W. Schotmans, 82 jr,. wedlnr. van J. Waardeman; A. G. Tervoort, 48 jr-, echitgen. v. C. Meeu wenoord. NOORD WLJK Diploma-uitreiking Chr. Nijverheidsschool Kookcursus voor heren In de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Noord wijk aan Zee vond in aanwezigheid van bestuur, lera ressen en leraren, ouders en leerlin gen de uitreiking van diploma's en getuigschriften plaats. Tot de leerlingen richtten zich met een enkel woord de directrice van de school, mej. M. Booy en de heer B. Ike, voorzitter van het stichtings bestuur vam. de school. Laatstgenoemde reikte de verschil lende getuigschriften uit, terwijl mej. Booy de diploma's machineschrijven overhandigde. De directrice deelde nog mede, dat de kookcursus voor heren weer zal worden georganiseerd, als zich nog enkele cursisten melden. Voor de „doe het zeivers" onder de heren is dit een unieke gelegenheid. Na de pauze werd door de meisjes een geslaagd programma uitgevoerd vam zang, toneelspel en volksdans. RUNSBURG Geboren: Jacob zv O. Hoekstra en H. I. W. van Leuken; André zv T. van der Mey en M. Zwaan; Adria- nus zv A. Heemskerk en G. van Eg- mond; Herminus zv S. Heemskerk en A. F. W. Flippo; Jolanda Bastina dv J. H. C. Glasbergen en M. C. Cra mer; Johannes Willem zv J. Hoog straten en D. van der Mey; Nicolaas Govert zv N. W. v. d. Haak en W. C. van Bezooijen; Johannes Anto- nius zv A. J. van Soest en J. Zwaan. Ondertrouwd: Dirk Zwaan, 20 jaar en Hendxika Kühn, 18 jaar; Hendri- cus Ravensbergen, 25 jaar en Gerda Maria Kort, 20 jaar; Pieter Cornelis Vooijs, 20 jaar en Cornelia Marina Groeneveld, 18 jaar; Cornelis Jasper, 27 jaar en Marijtje de Koning, 21 jr. Getrouwd: Jacobus Paauw,26 jr en Gerdij van Zuylen, 24 jaar; Jan van Nieuwkoop, 25 jaar en Hendrika Berendina Hogewoning, 22 jaar; Jan van Doornik, 30 jaar en Alida Wil- helmina van der Heul, 27 jaar; Adria- nus Jan Hordijk, 28 jaar en Pieter- tje Cornelia de Hoog, 22 jaar; Klaas Koen Koksma, 27 jaar en Antoinette Agnes Anna van der Laan, 23 jaar. Overleden: Wietze van der Kooi e.v. E. Stijger; Jannetje de Mooy, 73 jaar e.v. W. v. d. Eykel; Pieter Glas bergen e.v. C. S. van Belle. TER AAR Aan de hogere technische school te Haarlem is geslaagd door het eindexamen, afd. vliegtuigbouwkun- de, de heer J. G. den Hollander (met lof). Gehuwd: C. M. Zevenhoven 27 jr en W. J. v. d. Coeverinig 23 jr. G. J. F. v. d. Hoorm 23 jr en M, E. W. Wijf je 22 jr. W. Zwart 24 jr en J. Hooge- nes 20 jr. W. J. Groen 22 jr en M. E. HAARLEMMERMEER Geboren: Herald R. en Dennis D. zoons van D. P. Nelemans en L. N. Vos; Edmée J. M: d.v. J. L. Visser en E. A. H. M. Weijden; Annelies d.v. W. de Haan en G. M. Gille; Theresia H. M. d.v. P. S. de Jong en T. M. van Wees; Yvonne A. E. d.v. V. C. T. J. Ott en L. C. P. Spijkers; Robert z.v. H. J. Jange Vos en J. C. Poortvliet; Dirkje d.v. W. L. Schuurman en H. Weij; Mirjam H. d.v. P. A, Post en P. Betjes; Anita d.v. J. P. Molenaar en C. A. Bakker; Marianne G. d.v. F. H. Vermeij en A. W. C. Hoogkamer; Mercedes d.v. S. A. de Jong en M. J, L. Schoonwater; Miroslav V. z.v. S. A. de Jong en M. J. L. Schoonwater; Pieter z.v. P. C. J. Klaver en J. J. Klaassen; Marcellinus P. M. z.v. J, C. M. Zuidervaart en M. J. S. van de Grint; Johannes J. z.v. N. G. Rutte en M. C. Bakker; Arno Michael z.v. H. Portis en G. J. van Essen; Jeannette M. d.v. F. S. Pasma en W. J. B. I. Dek ker; Yme N. z.v. F. S. Pasma en W. J. B. I. Dekker; Johannes A. P. z.v. P. C. Pecht en C. M. van Haastreoht; Petronella A. J. d.v. J. Nijenhuis en A. A. Hoppe; Gerardus B. z.v. L. J. M. Kroon en C. J. Drenth; Cornelis z.v. W. Geschiere en P. Eveleens; Wilhel mus J. z.v. W. Agterhof en J. W. Bak ker; Gerardus z.v. J. B. de Kok en A. A. de Graaf; Joost z.v. G. Valk en J. Schlingmann. Ondertrouwd: Jacobus P. W. Schoo, 27 jaar en Johanna E. M. Brugman; Dirk Molenaar, 23 jaar en Maria A. Bos, 22 jaar; Cornelis R. van der Laan 22 jaar en Adriana H. van der Voort, 22 jaar; Johannes Verbaas, 27 jaar en Sarian den Brave, 19 jaar; Marinua K. Bos, 25 jaar en Adriana G. Osna- brugge, 22 jaar; Pieter Verbeek, 29 jaar en Jannetje van der Woude, 23 jaar; Reinier van der Stelt, 24 jaar en Trijntje M. S. Jansen, 22 jaar. Gehuwd: Sikke P. C. W. Buwalda en Christina G. A. Verlinden; Hendrik J. Rometin en Wilhelmina Blokzijl; Peter Hillebrandt en Alida S. P. Zo mer; Stefan H. Sack en Alida Hopman; Jan de Vries en Marjan Shceepstra; Johannes Brouwer en Corn, de Blaeij; Paulus T. G. van Leeuwen en Ina S. J. Cornelisse; Petrus J. Langelaan en Johanna C, M. de Vries; Leendert van Iperen en Marijke van der Woude; Dirk J. van Kampen en Sjieuwke Bou wer; Theodorus J. Kerklaan en Letri Bruijnesteijn; Robertus J. M. Vijn en Catharina S. van Dongen. Overleden: Frederik Bolt, 75 jaar, e.v. H. C. Herfst; Jocabus Monsieurs, 64 jaar, e.v. C. Heeren. De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 26 juli om 2 uur bijeen en krijgt o.m. de volgende onderwer pen te behandelen: Benoeming van docenten aan het Gymnasium, het Rembrandt-lyceum en de Louise de Coligny-HBS. Preadvies op het ver zoek van het bestuur van de Eerste. Leidse Schoolvereniging om mede werking voor de verbetering van de verlichting in zijn school voor ge woon lager onderwijs aan het Noord einde 1. Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor 't ver nieuwen van radiatoren en het even tueel vervangen van het leidingnet van de centrale verwarmingsinstal latie van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Kern straat. Voorstel om de dag- en avond cursus voor de opleiding tot laborant, uitgaande van de Stichting ter bevor. dering van het Leidse opleidingsin stituut voor analisten, met ingang van 1 september 1965, nodig te oor delen. Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor de uit breiding van de garage in het sport park in de Leidse Hout. Voorstel inzake het aankopen van het pand Breestraat 24. Voorstel om de mi nister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk te verzoeken de termijn, binnen welke inzake de ontwerp-monumentenlij st eventuele opmerkingen kunnen worden ge maakt, te verlengen van vier tot acht maanden. Voorstel inzake het Middenstandsexamens Mej. E. v.d. M. te Oude Wetering - Route naar Berg en Dal. O.W., Alphen, Woerden, Utrecht, Werkhoven, Cothen, Rijswijk, Lienden, Kesteren, Ochten, Druten, Ewijk, Nij megen, Berg en Dal. De heer P. te Leiden - Route Voor schoten naar Dongenschevaart per fiets. Voorschoten, Voorburg, Delft Rotter dam, Zevenbergschenhoek, Oude Kerk ,Den Hout, Oosterhout, Klein Dongen, Dongensche Vaart. Dit is een afstand van ongeveer 125 km. Voor het middenstandsexamen zijn geslaagd: C. Kroon, Oegstgeest; C. Mooten, R. Pommee, P. Bakker, W. Bekooy, B. Belt, H. van Bilsen, R. Boo- gert, D. van de Bos, A. de Bruin, H. Busch, W. Cambier. J. v. Delft, F. Die- ke, B. van Dorp, H. Duijm, G. van Eg- mond (allen te Leiden); G. Aartman, Ter'Aar J. Baas en M. Baas, Nieuw koop; H. Baelde, Hazerswoude, G. Bal kenende, Lisse; A. van de Berg, Rijp- wetering; C. Bisschops, Sassenheim; C. Boers, Weteringbrug; P. v. Bohemen te Stompwijk; J. van Bostelen Koude kerk a.d. Rijn; W. Brands, Leidérdorp; B. van de Brink, Alphen a.d. Rijn; J. Bulk, Alphen a.d. Rijn; D. Colijn-Visser te Lisse; W. van Dam, Warmond; G. van Delft, Rijnsburg; G. Duivenvoor den, Rijpwetering; A. van Duijn-de Wit te Katwijk aan Zee; G. van Egmond en J. van Egmond te Rijnsburg; J. van Eisen, Oegstgeest; C. van de Geest- Borst, Roelofarendsveen; J. de Graaf, Aarlanderveen; A. van de Graaf, Al phen a.d. Rijn; J. Cranneman, Stomp wijk; K. Groen, Leiden; J. Groene- wegen, Zoetermeer; J. Groenewoud, Niéuw-Vennep j A. de Haas, Noordwijk. beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van een tweede uit bouw van het podium voor de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. Voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verlenen van aanvullende voorschotten op de aan de gezinscolonnes toekomende ge meentelijke subsidies over het jaar 1964. Voorstel inzake wijziging van de subsidieregeling met betrekking tot de avondverzorging van geeste lijk gehandicapten. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, hou dende wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting 19531. Voorstel tot het instellen van een Commissie voor de Civiele Verdediging en het in verband hiermede vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die, regelende de werkkring en de samenstelling van de vaste com- missiën uit de Raad. Preadvies be treffende de instelling van een com missie van advies inzake de voor lichting. Preadvies betreffende de uitgave van een stadsperiodiek als gemeentelijke voorlichtingsorgaan. SLEUTELGAT Gistermiddag om ongeveer 15.00 werden de bewoners van de Jan van Goyenkade en- omgeving opgeschrikt door een luide knal. Het was echter niet zo verontrustend als het klonk. Laboratoriumpersoneel had geoxy- deerd natrium in het water gegooid. Uit de jeugdjaren is misschien nog wel bekend, dat deze stof in een kwajongensstreek gebruikt werd om in bepaalde publieke gelegenheden argeloze heren de stuipen op het lijf te jagen. Natrium explodeert namelijk wanneer hv.*: met water in aanraking komt. We mogen in dit geval echter rustig aannemen, dat genoemde handeling tot de oprui mingswerkzaamheden behoorde. Men verzekerde, 'dat het volkomen on schadelijk was, ook voor de vissen. De Rotterdammers hebben een streepje voor. Hun „Victoria regia" bloeit niet alleen in de tropische kas sen van de diergaarde Blijdorp, zij mogen er ook naar kijken. De Leid se Victoria regia in de „Hortus" ver toonde vanochtend in een onbeschrij felijke hitte al een veelbelovende knop. Verwacht wordt dan ook dat zij vanavond eveneens zal bloeien. Dit bloeiproces dat in twee dagen „bekeken" is, zal echter nog niet voor belangstellenden te volgen zijn. Pas volgende week zal dit grote wa- terplantwonder uit het Amazonege bied in Leiden voor niet-insiders te bewonderen zijn. En dat is nog niet eens zeker.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4