FEESTELIJKE ONTVANGST VAN NEOMIST PATER ZENO v. d. MEER Altior nam afscheid van voorzitter Th. A. Hijdra Weerbericht OP VEEL LATER LEEFTIJD GEROEPEN TOT PRIESTERSCHAP PAUZE PUZZEL Marktberichten MAANDAG 19 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ook het woord gevoerd door de oud kapelaan der parochie, kapelaan van Bergen Henegouwen, alsmede door de heer J. Elstgeest als voorz. der Kath. Actie, die namens de parochia nen het feestgeschenk, zijnde een prachtige schrijfmachine (wens van de neomist) en een envelop met 250 inhoud overhandigde. Dit laat ste kwam de neomist goed van pas, want hij kent in zijn toekomstige standplaats een gezin met drie blin de kinderen, waarvan een zeer mu zikaal is. Voor dit bedrag zal pater Van der Meer een 2e hands piano kopen. De heer H. Straathof bood namens de buren een prachtige verrekijker aan, terwijl de klasge noten van de lagere school bij monde van de heer Leo van der Meer de neomist een kampeeruitrusting aan boden. Op deze receptie, waar de gehele geestelijkheid en ook loco burgemeester H. P. v. d. Poel bij aanwezig waren, werd het geheel muzikaal omlijst door de gemengde zangver. „Vox Laeta", o.l.v. de heer Jan v. d. Meer. In het plechtige danklof sprak de neomist een dankwoord tot de pa rochianen voor het vele goede en mooie, dat hem deze dagen was aan geboden, en vroeg voor de toekomst een blijvend gebed TER AAR Bondsinsigne en erelidmaatschap Duizenden bloemen, zowel Am. anjers als zomerbloemen tot zelfs de smet teloos witte lelies had men gebruikt om de oude parochiekerk St. Petrus Banden een feestelijk aanzicht te geven. Ook bloemen buiten de kerk als versiering voor een prachtige ereboog, evenals de sublieme bloemenver siering voor het ouderlijk huis, dit alles om uitdrukking te geven van eer bied aan de pas gewijde zoon der parochie. Een versiering overigens het nieuwe bloemendorp Roelofarendsveen waardig, temeer daar vele bezoekers van buiten het dorp hierover hun bewondering niet onder stoelen of banken staken. Een versiering ook, die ongetwijfeld ook door de neomist frater Zeno van der Meer, zoon van een bloemistenfamilie, bijzonder gewaar deerd werd. Trouwens alles werkte mee om de ontvangst van de neomist tot een feestelijke begroeting te maken. Het door een weldadig zonnetje overgoten Roelofarendsveen had door een rijke vlaggentooi vanaf de huizen een bijzonder feestelijk karakter verkregen, waarbij het mooie weer op zaterdagavond ook vele mensen naar buiten had gelokt, zodat langs de route voor de feestelijke intocht vele mensen op de been waren. Dit was ook reeds merkbaar aan de grens der parochie, waar reeds vele belangstel lenden aanwezig waren om de eerste begroeting van nabij te kunnen medemaken. Pater van der Meer, staande tus sen familieleden, wordt aan de rand van de bebouwde kom van Roelof arendsveen toegesproken door loco burgemeester H. P. van der Poel. zelf in het volle leven heeft gestaan, wat voor moeilijkheden een priester in zijn eenzaamheid zal moeten kun nen doorstaan. Bidt daarom deze dag in het bij zonder voor deze neomist, opdat hij niet te kort zal schieten in het ideaal dat hij zich op deze dag voor ogen heeft gesteld". RECEPTIE In de namiddag had van 2.30 tot 4 uur een zeer druk bezochte recep tie plaats in de Pancratiuszaal. Hier werd de neomist vele malen harte lijk toegesproken en mocht hij ook zeer veel geschenken in ontvangst nemen. Op deze receptie werd o.a. Feest voor ouders parochie en gemeente Toen dan ook de neomist arri veerde werd hij hier als eerste toe gesproken door de loco-burgemees ter van Alkemade, de heer H. P. van der Poel. Deze zeide, dat het voor Roelofarendsveen geen unicum is om een van zijn inwoners, juist tot pries ter gewijd, te mogen begroeten. Na mens het gemeentebestuur van Alke made, aldus de heer Van der Poel, ben ik dan ook zeer verheugd, dat er weer een naam aan de respecta bele lijst van Veense priesters en kloosterlingen is toegevoegd. Het is voor een gezin, en vooral voor de ouders, een eer en een grote vol doening, wanneer, na vele jaren van ■org en verwachting, hun zoon als priester zijn intrede doet in het ouderlijk huis, zo ook voor een pa rochie wanneer een neomist zijn feestelijke intocht maakt in de oude vertrouwde parochiekerk. Ook de gemeente Alkemade. een voor 100% Christelijke gemeenschap, gaat er trots op en is verheugd als een van zijn burgers het zich tot zijn taak en roeping heeft gemaakt om anderen bij te staan en voor te gaan op de weg naar de eeuwigheid en naar Christus. Spr. ging hierbij ook in op de taak van de priester in deze tijd. Een priester staat niet meer op een voet stuk, niet meer boven de gemeen schap, maar leeft er te midden van. Dit maakt zijn taak niet gemakke lijker en alleen de overtuiging, dat God het zo wil kan hun in staat stel len de zelfverloochening en opoffe ring op te brengen om dienstbaar te zijn aan de medemens. Na een gelukwens tot de neomist en familie besloot loco-burgemees ter Van der Poel met het uitspreken van een hartelijk woord van welkom namens het gemeentebestuur. FEESTELIJKE INTOCHT Na de eerste begroeting nam de neomist met zijn ouders en deken Th. van Niekerk in de met twee schimmels bespannen open landauer plaats en begon de feestelijke intocht ln de parochie. Voorafgegaan door de prachtige kleurrijke groepen van Rakkers, Gidsen, de muziekver. „Liefde voor Harmonie", bruidjes, volgden na de koets de volgauto's met familie en in een daarvan ook pater Weisenborn, kapelaan C. Lan- geveld en loco-burgemeester H. P. v. d. Poel, waarna de stoet werd af gesloten door de grote groep van de gymver. „Excelsior" en de jeugd van „DOSR". Ook bij de ouderlijke wo ning was de belangstelling bijzonder, en hier hadden de buren als ter plaatse gebruikelijk voor een prach tige versiering gezorgd. Bij de paro chiekerk aangekomen, werd de neo mist, voorafgegaan door bruidjes deze kerk binnengeleid. Hier sprak deken Th. van Niekerk een begroe tingswoord. Grote vreugde is er in de parochie en in uw familie, dat God u tot zijn dienaar heeft uitverkoren. Hartelijk welkom in uw oude parochiekerk, waar u vele jaren geleden het H. Doopsel heeft ontvangen. God heeft u pas op latere leeftijd tot het pries terschap geroepen, nadat u reeds en kele jaren als kloosterbroeder in Nieuw-Guinea was werkzaam ge weest. Misschien, dat God u juist daar in de stilte van de natuur tot zich geroepen heeft" Spr. verzocht hem hierna voor de eerste maal zijn priesterzegen aan de aanwezige parochianen te willen ge ven, wat begrijpelijk een indruk wekkend moment was. Geassisteerd door pater Weisenborn en kapelaan Langeveld droeg de neomist hierna een kort lof op. EERSTE H. MIS Zondagmorgen hing er een gouden zonneschijn over Roelofarendsveen, toen de klokken van de parochie kerk feestelijk beierend hun stem lieten horen en de parochianen op riepen deel te nemen aan de feeste lijke viering van de H. Eucharistie. Op plechtige wijze werd de neomist weer het kerkgebouw binnengeleid en werd bij het opdragen van deze eerste plechtige H. Mis geassisteerd door deken Th. van Niekerk. als dia ken en zijn heerneef kapelaan Straathof als subdiaken. Het zang koor, o.l.V; de heer M. Nieuwint, voerde voor de vaste gezangen het 3-stemmig a capella van de mis „Mater Boni Consilii" van Victor Abels uit, terwijl de wisselende ge zangen werden uitgevoerd o.l.v. de heer C. v. d. Meer. Onder de Com munie zong het koor nog het „Do- mine, non sum dignus" van F. L. da Victoria en het „In nomini Jesu" van Jac. HandeL In de kerk was tijdens de H. Mis o.m. ook aanwezig loco burgemeester H. P. v. d. Poel. De feestpredikatie werd gehouden door pater Wempe O.F.M., die de neomist in de missie van Nieuw Guinea had leren kennen. Dit kwam ook tot uitdrukking in zijn feestrede, want zo zei pater Wempe, ruim 16 jaar geleden heb ik hem reeds leren kennen bij mijn be zoek aan een parochie in Nieuw Guinea, waar hij als dienstplichtige zijn vrije tijd besteedde met het aan leggen van een tuin voor de pas toor. Enkele jaren later ontmoette ik hem weer, toen hij na zijn terugkeer naar Holland, weer naar Nieuw Gui nea kwam als kloosterbroeder en wel op Fak-Fak. Hier werd u op latere leeftijd geroepen tot het pries terschap, waarvoor u voor u studies weer terugkeerde naar Holland. En nu mag ik u en uw familie met deze uitverkiezing gelukwensen. De eerste dagen van het priesterschap zijn ongetwijfeld de mooiste. Je hebt nog niets behoeven te geven, alleen nog maar te ontvangen. Als priester heb je een taak, door je voorbeeld en het altijd klaar moeten staan voor de mensen die tot je komen. Met wegcijfering van je zelf, zul je moe ten troosten bij lijden en leed. In.de eerste tijd van het priester zyn ben je nog vol idealen, maar niemand minder dan deze neomist zal kunnen begrijpen, omdat hij voordien reeds SASSENHEIM P. M. A. OOSTERVEERt Gisteravond is te Sassenheim na een langdurige ziekte op 52-jarige leeftijd overleden de heer P. M. A. Oosterveer, directeur van de Coop. Bloembollenveilingvereniging H.B.G. (g.a.) te Lisse. De begrafenis zal woensdag a.s. plaatsvinden. De heer Oosterveer werd heden morgen door de personeelsleden van de veiling herdacht. Het woord werd hier gevoerd door de mede-directeur de heer P- S. v. Leeuwen udt Noord- wijkerhout. De overledene is 16 jaar aan het HBG verbanden geweest, aanvankelijk als bestuurslid, later als directeur. Hij had de leiding van het in- en verkoopbureau, dat sindsdien een stormachtige ontwikkeling mee maakte. De heer Oosterveer was een dergenen, dde de gladiolencultuur op de Zuidhollandse eilanden en in Zee land tot een grote bloei bracht. De heer Oosterveer, die zich op ve lerlei gebied een hard werker heeft betoond, was lid van de K VP-fractie in de raad van Sassenheim. Hij zat in vele vakorganisaties, waardin hij zich op sociaal terrein buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt. Hij was ook voorzitter van de Stichting Verenigingsgebouw De EngeL Ook in het parochieel leven van De Engel nam de heer Oosterveer een grote plaats in. Hij organiseerde priesterfeesten en de laatste jaren belegde hij ook de gemeenschaps- av and-en in de parochie. Een van zijn andere activiteiten was bet voortref felijk leden van de boflUenveiidnigen in De Engel. scheid neemt als voorzitter van Al tior, maar hij blijft in de gemeen schap. Hij hoopt, dat de oud-voor zitter nog vele jaren aan de gemeen schap zijn diensten zal kunnen be- wijzen. Hij verlaat een vereniging De r-k. sportvereniging „Altior die goed is gefundeerd. Spr. bracht hield de jaarvergadering in het eigen de dank over van de afd Leiden van clubhuis. Op zichzelf heel gewoon. de KNVB voor het vele_ dat gedaan Toch was er iets bijzonders. Het was werd den dïenste van de voetbalsport, bijna met te geloven, maar deze jaar- We zullen u mi aIdus de LVB. vergadering zou de laatste zijn die v00rzitter. Hij sprak de wens uit, de voorzitter, de heer Th. A. Hijdra dat zjjn opvolger een goede opvol- zou leiden Om redenen die een ieder zal zijn De heer Hijdra was een zal respecteren nam h.j deze avond sportieve leider van Altior en in de afscheid als bestuurslid en voorzit- LVB Hij hoopte, dat dit heengaan ter. Voor Altior een verlira en naar afbreuk zal doen aan het werk, we menen voor de heer Hijdra een dat werd gedaan Het was hem dan groot offer In het openingswoord ook een genoegen de heer Hijdra het verwelkomde de voorzitter alle aan- insi vsan ve8rdienste te mogen op- wezigen, doch bijzonder o.a. mr. J. de Jongh, voorzitter van de afd. Lei- den van de KNVB, de heer P. Bieg- Daarna werd het woord gevoerd straten, voorzitter van de NKS en door de heer P. Biegstraten namens de geestelijk adviseur, kapelaan G. de NKS. Spr. wilde de leden de vraag Pieterse. voorleggen: wat weet u van uw voor- De voorzitter noemde het afgelo- zitter? U ziet hem op vergaderin- pen verenigingsjaar een jaar van gen, bij het behalen van een succes vreugde maar ook van droefheid, in wedstrijden. U ziet hem niet als Vreugde was er om het kampioen- hij bezig is met de zorgen en moei- schap van het eerste elftal in de 4e lijkheden, die een goede leider vra- klasse KNVB en ook om het kam- gen. Dan is de taak van de voorzit- pioenschap van de A-junioren. De ter niet prettig. Een voorzittersloop- bijzondere activiteiten slaagden. Er baan gaat niet altijd over rozen. De was weinig met de strafcommissie te heer Hijdra heeft al zijn talenten ge- maken geweest en de financiën stem- geven aan zijn vereniging. Hij wist den tot tevredenheid. Er was echter een band te leggen tussen de sport- ook droefheid geweest om het heen- organisaties en was daar een per- gaan van een dierbare. Bij de mede- soonlijkheid. Tenslotte feliciteerde delingen werd bekend gemaakt, dat spr. de heer Hijdra met de onder zes leden een aandenken kregen scheiding met het insigne van ver voor getrouw trainingsbezoek. Ie. J. dienste, v. Soest, 2e. P. Sassen, 3e. J. Zeven hoven, 4e H. Bos, 5e R. Ouwerkerk ERELID en 6e. H. v. d. Jagt. Vervolgens sprak namens Altior de Het jaarverslag van de secretaris, heer H. A. Egberts. Hij zeide, dat de de heer L. H. Sassen, gaf een uitge- heer Hijdra door huiselijke omstan- breid overzicht van hetgeen passeer- dighëden genoodzaakt wer4 tot heen- de in het afgelopen jaar. Uit het ver- gaan. We respecteren dit besluit. 13 slag sprak een geest van optimisme. Jaar is hij de voorzitter van Altior De activiteiten slaagden, de standen geweest. En in die jaren is er veel der diverse elftallen waren over het gebeurd. Hij noemde de verbetering geheel bevredigend. De kampen, der terreinen en het clublokaal. Er waaraan de jeugd deelnam waren waren veel activiteiten nodig om dit naar wens verlopen. De vereniging alles te bereiken en bij dit alles was telt momenteel 244 leden. Met een hij de belangeloze medewerker. Het hartelijk applaus werd de secretaris was de voorzitter een eer aan de heer beloond voor dit goede en duidelijke Hijdra het ere-lidmaatschap te mogen jaarverslag. aanbieden. Namens de vereniging Het financiële jaarverslag van de bood hij de scheidende voorzitter een penningmeester, de heer C. Th. Eg- mooie pendule aan. Namens het be- berts, was afgedrukt in het clubblad, stuur een gouden speld en een kistje Er werden over enige posten inlich- sigaren, tingen gevraagd die gegeven werden door de penningmeester. Daarna werd Door dit alles diep getroffen sprak het verslag, dat door de heer W. v. d. de heer Hijdra een dankwoord. Hij Jagt namens de controlecommissie dankte God die hem de kracht gaf prima verzorgd werd genoemd, on- dit werk te doen, dank aan zijn over der dank goedgekeurd. De nieuwe leden echtgenote, die hem altijd tot controlecommissie zal bestaan uit de steun was, dank aan de G.A., be heren B. Koeleman, G. Koeleman en stuurs- en commissieleden en alle le- J. v. Soest. den. Hij hoopte dat zijn opvolger de- Bij de bestuursverkiezing werden zelfde medewerking zal mogen krij- de periodiek aftredende leden van gen. Tenslotte dank voor de geschen- het bestuur t.w. H. A. Egberts, C. Th. ken. Egberts, C. Pieterse en C. D. Bos her kozen. In de vacature, ontstaan door In de elftallencommissie werden bedanken van de heer Th. A. Hijdra, gekozen de heren B. Aartman, J. v. d. werd gekozen de heer J. C. Lek. Hoorn Johz., L. v. Veen en Th. A. Tot voorzitter werd met bijna Lek. algemene stemmen gekozen de heer Hierna werd de vergadering toe- H. A. Egberts. Met een kort woord gesproken door de G.A., kap. Pieter van dank aanvaardde de heer Eg- se. Ook hij sprak waarderende woor- berts het voorzitterschap en hoopte den tot de heer Hijdra. Hij feliciteer- op een goede samenwerking met be- de de nieuwe voorzitter en wees de stuur, leden en commissies. De heer leden op de noodzaak van medewer- Hijdra droeg de leiding daarna over ken. aan de nieuwe voorzitter. Medegedeeld door het KNMI, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. WARM WEER Vrij warm tot warm weer met zon nige perioden en later op de dag kans op 'n lokale regen- of onweers bui. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige zuid oostelijke wind. Aan de kust tijdelijk zeewind. HET WEER IN EUROPA HELSINKI onbewolkt 19 10 STOCKHOLM onbewolkt 22 8 OSLO licht bew. 26 14 KOPENHAGEN onbewolkt 18 9 ABERDEEN geh. bew. 15 9 LONDEN licht üew. 21 13 AMSTERDAM geh. bew. 18 15 BRUSSEL onbewolkt 24 13 LUXEMBURG geh. bew. 17 13 PARIJS geh. bew. 23 16 BORDEAUX geh. bew. 25 16 GRENOBLE zw. bew. 22 15 NICE lichtbew. 25 18 BERLIJN zw. bew. 22 6 FRANKFORT geh. bew. 16 15 MüNCHEN licht bew. 19 10 ZURICH geb. bew. 21 12 GENèVE licht bew. 22 13 WENEN zw. bew. 20 16 INNSBRUCK zw. bew. 24 14 BELGRADO onbewolkt 29 15 ATHENE onbewolkt 34 26 ROME geh. bew. 26 15 BARCELONA zw. bew. 27 18 MADRID half bew. 32 17 MALLORCA half bew. 27 18 LISSABON onbewolkt 24 17 "VANZELFSPREKEND CHRISTENDOM". De Nijmeegse studentenpastoor p: dr H. van Waesberghe S.J. heeft een inzicht gegeven in de godsdienstig heid van de studenten aan de Waal. De grootste groep bestaat uit "vanzelf sprekende christenen". Daarvan zegt hij:"Ik zou er niets kwaads van wil len zeggen. Zij weten niet veel van de bijbel en het zijn geen verfijnde psalmenzingers". Zij zouden met gro»- te devotie in een Lourdesprocessie meelopen". De studentenpastoor komt er vooruit een voorkeur te hebben voor een zekere vanzelfsprekende katho liciteit. "Het eigenlijke centrum van de eenheid is de H. Eucharistie, in de viering waarvan weinig geëxperi menteerd wordt, om de eenvoudige reden dat er geen sterke behoefte aan is - hetgeen ik allerminst te laken vindt". Wij krijgen de indruk, dat hier een levenswijs man aan het woord AFSCHEID VAN VOORZITTER TH. A. HIJDRA Eerste spreker bij dit afscheid was mr. J. de Jongh, voorzitter van de LVB. Spr. noemde deze vergadering ZOETERWOITDE Geslaagd Aan de Technische ogesohool te Delft slaagden voor heit examen kandidaats bouwkundig belangrijk, omdat de heer Hijdra af- ingenieur de heer L. J. M. Bosman. Na een moedig gedragen lijden en getuigend van een groot geloof is in de avond van de 18e juli 1965 van ons heengegaan, onze zeer beminde echtgenoot en vader Petrus Michael Antonius Oosterveer voorzien van het Sacrament der Zieken, in de leeftijd van 52 jaar. M. A. OosterveerVreeburg Jacques en Mieke Conny Riet Franoesoe Jacintha Sassenheim, 18 juild 1965 Hoofdstraat 342 De plechtige Eucharistieviering zal plaats vinden op woensdag 21 juli te 10 uur vm. in de paro chiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Lisse (Beekbrug), waarna begrafenis op het paro chiële kerkhof. Gedegenheid tot bezoek: dinsdag 20 juli n.m. 15- 17 uur aan huis. Dinsdagavond te 19.30 uur zal een Avondmis worden gelezen in bovengenoemde kerk, waarna er gelegenheid zal zijn de familie aan de pastorie te condoleren. Daartoe zal tevens gelegenheid zijn na de begrafenis in-het parochiehuis (achter de kerk). Met diep leedwezen geven wij kennis, dat na een smartelijk lijden van ons is heengegaan, in de leeftijd van 52 jaar, de heer P. M. A. Oosterveer directeur van de Coöp. Bloembollenveiling- vereniiging H.B.G. (g.a.) te Lisse. Zijn dynamische en inspirerende leiding, zowel als zijn rondborstige en warmvoelende persoon lijkheid, zullen wij ten zeerste missen. Zijn werk zal in ons bedrijf, en zijn nagedachtenis in onze herinnering blijven voortbestaan. Bestuur, commissarissen, directie en medewerkers der Coöp. Bloembollenvedlingverendging H.B.G. (g.a.) Lisse, 18 juli 1965 Nr. 507. Hor.: 1. boom, 3. weefsel, 5. vlaktemaat, 7. stok met voettrede, 9. verlegen, 11. Nederl. schilder, 13. woedend, 15. zoon van Jacob, 16. soort van kers, 18. zot, 20. kweeksel, 22. rivier in Engeland, 23. soort ge bakje, 24. welgevormd. Vert.: 1. zekere dans, 2. opening, 3. gezamenlijk verteer, 4. nu en dan, 6. deel van een auto, 7. laddertrede, 8. wijze, 10. wereldtaal, 12. meisjes naam, 14. stad in Engeland, 16. rivier in Nederl., 17. water in Z.H., 19. hoe pel, 21. rivier in Nederl. Oplossing morgenavond. GT Kijkbij Van Zijp. Voor koelkasten, wasma chines, kookplaten en for nuizen, radio en t.v. Van Zijp, Haanlemmerstr. 279- K*jkbij Van Zijp. voor een goede gebruikte bromfiets. Door inruil verkregen, door vakmen sen nagezien. Van Zijp, HaarLemmersttr. 295, Lei den» fg Kijk... bij Van Zijp. voor grammofoonplaten, tophits, populair en klas siek. Keuze uit meer dan 20.000 nummers. Van Zijp, Haarlemmerstr. 279, Lied den. 5T 398.-. Nwe Typhoon bromfiets, volautomatisch telescoop voorvork, ket- tmgaandrijving. Firma Du- soswa, Turf marlot 1-3, Lei den, teL 24409. AMSTERDAM, 19 juli, Vee Aan voer 230 runderen en 91 varkens. Prijzen runderen: 3.40-4.40. Varkens: 2.45-2.48. RIJNSBURG, 17 juli. Bloemen Colvillei 550-800; Alstroemeria 650- 800, Robinette 800-900, Capanula 550- 750, Charm. 500-600, Diverse Gladio len 600-800, Godetia (pel) 900-1200, Scabiosa 250-350. Diverse Anjers 400- 800, alles per 100. Anemonen 8-10, Segetum 20-24, Godetia 50-60 p. bos. ROTTERDAM, 19 juli, Vee Aan voer totaal 1532. Slachtrunderen 993, varkens 539. Prijzen: resp. extra, le, 2e en 3e kw.: slachtrunderen 420-450, 385-415, 340-360, 320-335; varkens 198- 200, 195-197, 192-194, 185-190; stie ren 390-445; worstkoeden 330-350; slachtzeugen 150-155. Overzicht aan voer, handel en prijzen: slachtrunde ren: minder, gemakkelijker dan vo rige week, onveranderd; varkens: ais vorige week, kalm, iets lager. RIJP WETERING Handbalvereniging N.I.O. In verband met de vakanties is de trai ning met ingang van vandaag stop gezet tot nadere aankondiging,

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3