<- IN DE KRANTENTUIN ONS KNUTSELHOEKJE SÜSKE WISKE ■DAG 17 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 'N VAKANTIE MET SPANNINGEN Jan aarzelde. Zou hij 't hun ver- lellen? 'n Ogenblik kwam hij in de verleiding om de hele geschiedenis op te biechten, maar hij hield zich bijtijds nog in. Tenslotte waren de jongens zijn gasten en het was zijn plicht hun een zo prettig mogelijk verblijf te verschaffen. „Nou, goed dan, als jullie er zo dol op schijnen te zijn, zullen we er morgen aan be ginnen, mits jullie met de reparatie willen helpen. We starten dan direct na het ontbijt." Daarna veranderde hij terstond van onderwerp door zich te verdiepen in de serie inbraken, waarmee de poli tie van Thaneborough zich momen teel bezig hield en in 'n ogenblik was het gesprek in volle gang, want het „thema inbraken" was de geliefde Oof voor discussies van de jongelui. De snelheid en de vaardigheid, waar mee de diefstallen van de laatste tijd gepleegd waren, hadden in hoge ma te hun aandacht getrokken en ze wachtten dan ook met spanning op elk bericht over de resultaten, die de politie bij haar nasporingen be reikt had. Tot nu toe waren binnen 'n straal van 22 mijl van Thaneborough 3 in braken in villa's gepleegd en on danks ijverige nasporingen van de politie waren er nog geen aanwijzin gen binnengekomen omtrent de iden titeit van de dieven. De vraag was nu: waar zal de volgende slag val len? Een volle week had de bende zich koest gehouden, wellicht om zich voor te bereiden op 'n nieuwe en wellicht grotere slag, misschien hun grootste als finale (slot) van hun campagne in de Thanewater-vallei. „Zeg", zei Sjaak met een lachje, „zou het geen grap zijn als wij op hun lijst stonden? Of zou dat karwei hun te riskant toeschijnen?" „Waarom?" vroeg Jan. „Ik ben daar niet zo zeker van. Vader gaat morgen voor zaken naar Londen en komt pas na twee of drie dagen te rug. Maar er is niet zo veel te vin den hier. Ik stel me voor dat ze op groter wild jagen, dan wij kunnen leveren. „Iemand vertelde mij giste ren, dat sir George 3 extra-bedien den heeft gehuurd om voortdurend de ronde te doen om zijn huis", zei Joost, „en wel 3 grote kerels van Thaneborough kasteel." „Een wijs idee", zei Jan. „Sir George heeft een goed stel hersens, al is hij een slechte golfspeler." Met een sprong hij op en liep naar de radio om de weerberichten enz. te horen. De regen kletterde juist te gen de ruiten en windvlagen gier den om het oude huis. De klok in de hal sloeg kwart over zes. Even was het stil in de kamer, al leen het knetteren van 't vuur en 'n zachte melodie van de radio was te horen. Dan zei Piet opeens: „Om op sir George terug te komen: heeft al iemand ontdekt aan wie die Renault behoorde, die we de vorige week bij de groene deur zagen?" „Nee, maar toevallig zag ik haar gisteren tegen de avond in het dorp", zei Sjaak. „Ik was in het postkantoor en zag juist nog een glimp van haar, voor ze de hoek omschuurde. Ik haastte me naar de deur om ze na te kijken maar ze was al om een bocht verdwenen." „Welke weg nam de auto?" wilde Piet weten. „Ja, als jij 't mij zegt, zal ik 't jou vertellen. De weg vertakt zich daar juist, hij kan dan de weg over de brug hebben genomen, of de zijweg naar kasteel Hill." „Nee, dat kan niet", zei Lex prompt. De zijweg links is een dood lopende weg, die loopt tot aan de kasteelhekken en niet verder." „Hoe weet jij dat?" vroeg Piet. „Omdat ik zondagavond na de kerk daar wat heb rondgezworven", grin nikte Lex. „Ik moet zeggen, dat er niet veel te zien is. Voordat ik 'n 100 meter gelopen had, kwam er een blijkbaar slecht gehumeurde kerel naar buiten, die me vertelde, dat ik rechtsomkeer moest maken. Ik meen de me te herinneren, dat 't de voor man was, waar Jan ons van vertel de." Op dat ogenblik draaide deze de radio harder en ineens vulde de har de stem van de omroeper de kamer „Krachtige, aanhoudende wind, af en toe regen, afgewisseld met opklarin gen; vooruitzichten onzeker". „Bah, er is veel storing in de ra dio", zei Jan en boog zich over het toestel, „het zal aan het onweer te wijten zijn, luister maar": krak, krak, krak. „Zet dat ding dan asjeblief af", smeekte Joost met zijn handen om de oren. ,,'n Ogenblikje nog, er komt nog een nieuwsbulletin. Lieve hemel, wat maakt die wind 'n kabaal. Maar tuia- tert nu". Jan luisterde aandachtig. (Wordt vervolgd) DE VLAG UIT!! voor de derde klas van de Sint Anto- hiusschool, omdat ze met z'n allen Zo'n aardig gedicht gemaakt hebben. Arnaud Verhagen kwam het ons brengen en hij deed z'n boodschap wat keurig! Met een grote bos bloe men ïn de ene hand, het gedicht in de andere, z'n zondagse bloesje aan, •o gtond Arnaud voor ons. Alle kinderen die de Krantentuin geregeld lezen, willen toch zeker eens horen, wat die klas gemaakt heeft: Nog één keer willen wij in de krant Met onze hele oude derde. Wij staan hier voor U, heel parmant En gaan nu naar de vierde. Het is een heel leuk jaar geweest Voor ons, maar ook voor onze Juf We willen wel heel eerlijk bekennen Al maakten we haar wel eens suf. Voor alles wat U heeft gedaan Juffrouw de Leeuw van harte onze dank. Al moeten we bij U vandaan Wij zullen U toch nóóit vergeten. Wij hebben dit jaar heel hard gewerkt En daarom gaan we nu En zeker niet beperkt Met z'n allen naar de vierde. Dit alles hebben wij te danken Aan de zorgen van Juffrouw de Leeuw. En daarom hopen wy Dat zij wordt een eeuw. Natuurlijk is ook deze dank Voor onze Mijnheer Duym. En daarom voor alle zorgen van dit jaar Voor hem een hoed met een pluim. En nu voor al 't personeel van de Sint Antoniusschool Een driewerf luid: hoera! hoera! hoera! En hier komen dan de namen .van de kinderen, die meegeholpen heb ben aan dit gedicht. Ook van Oom Toon van harte proficiat, omdat jul lie allemaal overgaan. Maar we horen toch zeker nog wel eens wat vai\, jullie, ook al zitten jullie in de vierde klas. Ik reken vast op een verhaaltje over een prettige vakan tiedag. Lenneke Fielmich, Charles Leidel- meyer, Joop Vorst, Leo Hoogduin, Henneke Wessendorp, Wil Kuiters, Marja Janmaat, Rino Beugelsdijk, Ans Righart van Gelder, Leo v. d. Westen, Marian Verhoogt, Ingrid Le lieveld, Rino Devilee, Peter v. Am sterdam, Ronald v. Eygen, Thomas v. Iersel, Willy Peterse, Pieter Tuit- liof, Thecla v. Heugten, Pierre Fris sen, Marjo Berendsen, Theo Luykx, Heidi Bosman, Jos de Heiden, Greet- je v. d. Poel, Willy Regter, Kees Ser iier, Ria Jans, Marga Steenbergen, Wim v. Zijp, Els v. Kalkeren, Leo v. Cleef, Yvonne v. Mourik, Arnaud Verhagen, Bram Bavelaar, Monique Post. Allemaal een prettige en zonnige vakantie. Juffrouw de Leeuw, harte lijk dank vobr de mooie bloemen. Correspondentie Weer lag er een echte verrassing op ons te wachten toen we van een veertiendaagse vakantie weer thuis kwamen. Van de derde klas van de Don Boscoschool lag er een dikke map met opstelletjes. Leuk hoor! Ik ga er dadelijk de aardigste uitzoeken en die krijgen dan naturlijk een plaatsje in de courant. Nu maar niet ongeduldig worden als je verhaaltje wat later een beurt krijgt, want jul lie begrijpen best, dat ik ze niet alle veertig op één keer een plaatsje kan geven. Dus jongens en meisjes, nu maar iedere week eens neuzen of je er bij bent. Een pluim hoor, voor jullie allemaal en de groetjes aan de juffrouw. bekeken hadden zijn we weer naar huis gegaan. Het was een erge leuke dag geweest. Joke Verhoogt: KABOUTER PIM Kabouter Pim is al 89 jaar. Dat is voor een kabouter heel erg oud. Hij werkt allang niet meer. De meeste tijd zit hij in de kamer te slapen. Kijk, hij wordt net wakker. „Ik voel me helmaal niet lekker", zegt hij en hij werd heel erg ziek. Zijn vriend jes Pam en Pom komen dikwijls bij hem kijken. „Zouden we niet de fee gaan ha len, Pam?" vroeg Pom. „Ja, doe dat maar" en ze gingen naar de fee. „Morgen kom ik wel even kijken", zegt ze. De andere dag kwam de fee. Ze bekeek Pim heel goed en zei: „De dokter moet hier komen." Gelukkig kwam de dokter gauw en Pim kreeg een drankje. En ja hoor, het hielp. Hij werd beter en kan nu weer fijn buiten zitten. De fee kwam nog dikwijls kijken. Ze leefde altijd zo met de kabouters mee. Toen kabouter Pim 99 jaar werd ging hij dood en werd in de hof be graven. Later was er weer feest, want de fee was jarig. Er werd ge danst en wijn gedronken. Een echt feest was het. Later kwam de oorlog. Iedereen ging dood en de kabouter hof werd een eenzame plek. Vera de Hey vertelt over de trouw- Dag dag van Juffrouw Chorus en Mijn- week. heer Broekhoven. Jan Menken is het eerste aan de beurt met: FEEST IN VISLAND Er was feest in Visland. Koning Snoek was jarig, 's Morgens begon het al met een optocht door de hoofd stad en daarna was er een parade. In de optocht reed de koning ook mee en bij de parade was hij ook. Toen ging hij naar zijn paleis terug. Dat paleis heette: „De visburcht". Hier en daar zag je in de stad mu ziekkorpsen voorbij trekken en daar achteraan liepen dan de viskinde- ren. In de huizen was er ook feest. In de middag waren er wedstrijden om aardige prijzen en de kinderen werden getrakteerd. In de avond be gon het feest pas goed. De muziek korpsen liepen nog steeds door de stad tot om 10 uur het grote vuur werk begon. De koning schoot een paar luchtbommen af en de kinde ren knalden met rotjes. Om elf uur werd het stil en was alles afgelopen. Jeroen de Rijk: VOETBALLEN Op een mooie woensdagmiddag hadden we met de Durieuxschool af gesproken om tegen ons te voetbal len. 't Werd al gauw 1-0 voor ons en wat later 1-1 voor de Durieux school. Toen kwam Freddy, die een keiharde loeier gaf en de keeper ving hem op. Harrie had hem gehouden en toen, na 5 minuten, was de stand 2-1 voor de Durieuxschool. Maar vlak daarna schoot Devilee keihard in en 't werd 3-1. Jeroen gaf toen 'n schot, die niet zat. Weer 5 minuten later was het 4-1 en een half uur later 5-1 voor de Durieuxschool. We ble ven doorspelen. Joop had de bal en Freddie kwam in de aanval. Faas maakte een doelpunt en toen was het 6-1. Vóór de pauze was het 10-1 geworden voor de Durieuxschool. On der de pauze gingen er een paar jon gens naar huis; ze durfden niet meer. We speelden nog wat door tot het 14-1 werd. Het was half zes gewor den en toen was het afgelopen. De Durieuxschool kreeg een beker en wij een voetbalpoppetje. We hadden zo fel gespeeld dat we geen van al- schiedenis van de kina, het zo be ien haast meer konden lopen. langrijke geneesmiddel. Net als reeds Van de Petrusschool hebben we% vaak gebeurt, waren het Het was zaterdagochtend 10 juli; we moesten om kwart voor tien bij „Het honk" wezen, want om half elf zou onze juffrouw met mijnheer Broekhoven trouwen. Wij mochten natuurlijk mee naar de kerk. Wat zag onze juffrouw er mooi uit, helemaal in het wit met een lange sluier. Na de kerk gingen we naar huis, maar 's middags mochten we op de receptie komen. We moesten om half twee weer op school zijn, dan gingen we met een bus naar de receptie. In de bus gingen we wat liedjes zingen. Voor een mooi, groot huis stopte de bus en wij stapten uit. We lieten on ze jassen in de bus liggen, al was het niet al te warm. We feliciteerden me vrouw en mijnheer Broekhoven na tuurlijk zeer hartelijk. Daarna zon gen we een liedje dat bij het feest hoorde. Het was er heel erg druk, dus gingen we de tuin in waar een dienstknecht voor ieder wel twee gla zen prik volschonk. Er was veel lek kers, koekjes en lekkere hapjes. Scha len vol, zeg! We zaten gewoonweg vol van al dat gesnoep. Daarna gingen we liedjes zingen in de tuin, liedjes die de juffrouw ons in het hele jaar geleerd had. De tuin liep vol met mensen, die kwamen luisteren naar ons gezang. We kre gen nog meer snoep en begonnen maar opnieuw te eten. Toen 't ein delijk tijd was, namen we afscheid en gingen de bus in. Daar zongen we weer en reden naar huis. We had den een heerlijke dag gehad. TIPS VOOR 'T TENTENKAMP Maak je 't wassen makkelijk door van 3 stokken een drievoet te ma ken, waarop je de wasteil kunt zet ten en daar een bakje voor de zeep onder te maken. allemaal. Tot de volgende TANTE JO en OOM TOON DE GENEZENDE. BOOM Voor ruim 300 jaar begon de ge- met 10-0 gewonnen en van de Op- penheimschool met 12-10. ONS SCHOOLREISJE We hebben het heel fijn gehad met het schoolreisje. We zijn naar Madu- kleine toevalligheden, die ons op 't spoor van de grote kina-ontdekking brach ten. In dit geval was het de Spaanse gravin Cinchon, die met de onder koning van Peru gehuwd was en overvallen werd door de gevreesde ziekte: de malaria. Als door een wonder werd haar leven gered, toen zij eens 'n bruine rodam geweest. Daar waren heel leu- poeder innam. De vice-koning was ke dingen. Er was een circus. We zo verrukt over deze wonderbare red- zagen een bruid en een bruidegom ding van een ziekte, die tot nu toe en dames met lange kleren en deftige steeds de dood tengevolge had gehad, heren. Er reed ook een trein. Er was dat hij alles probeerde om uit te vor- een strand met echt water en daar- sen, waar dat bruine poeder vandaan op zat een moedereend met kleine kwam. 't Bleek, dat het gewonnen eendjes. Ook was er een kanaal met werd van de bast van 'n boom, die mooie schepen en in Den Haag stond groeide in het westelijke deel van het huis, waar de koningin komt en Zuid-Amerika, nl. in de Andes. Hij dat paleis heet. Ook was de gouden zond er een expeditie heen om het koets er. Toen we alles bekeken had- waardevolle bast te gaan halen. Toen den zijn we naar Avifauna gegaan en het echtpaar enkele jaren later naar het was daar ook erg leuk. Je kon Europa terugkeerde, bracht de gra- er paardje rijden en in een bootje vin een grote hoeveelheid van die roeien. Ik ben er op de schommel ge- schors mee (chinarinde). Het hout, weest en in de draaimolen en nog dat naar haar genoemd werd, kreeg veel meer. Er was ook een aap in de haam Cinchona, waarvan weer de een torentje, daar kon je echt mee naam chinin (kinine) werd afgeleid, lachen, want hij deed heel leuk. Je De bereiding van kinine nam al meer mocht hem niets geven. Er stond 'n toe en ze heeft talloze mensenlevens bordje bij, dat het verboden was hem gered en doet dat nog steeds.' De ma- iets te geven, want hij is gevaarlijk, laria vraagt thans veel minder slacht- Er waren ook papegaaien. Er was offers door het geneesmiddel kinine, een papegaai die gewoon los in een De malaria wordt veroorzaakt 6-rOr boom zat. Toen we ook daar alles' de steek van muskieten, een kwaad- Laat zien, hoe je voor de talloze spulletjes, die je meezeult naar het kamp, met drie paaltjes, wat latjes aardige soort mug met vergiftige en wa^ touw of draad in weinig tijd steek. Zij leeft vooral xn moerassige streken. Tegenwoordig worden die een ordelpke bergplaats voor al deze muskieten bestreden met vliegtuigen, dingen kunt maken. die de broedplaatsen bestoken met in sectendodende middelen,, o.a. DDT, dat wij ook wel kennen. i.de wmtfwmdum ww De letters, die het hoofd van de reiziger sieren, kunnen alweer zo ge rangschikt worden, dat je ontdekt, waarheen de man onderweg is. Peters moeder kan maar niet be- toverkunstenaar Spitshoed, die dal grijpen, waar Pia gebleven is. Peter prachtige toverboek geschreven heeft! wil graag helpen. Maar hoe? Na lang Die zal wel weten, welke toverfor- peinzen krijgt hij 'n inval. Ha, naar mule haar weer terug kan brengen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 15