VOLOP VAKANTIE-AMUSEMENT Onderzoek naar geheime Commandopost van BB in de Roomburgerpolder fondsen van het nazisme Bloedproef vormt geen bewijs Helper van treinrover vandaag voor rechter DADERS VAN ROOFOVERVAL GEARRESTEERD Medische diensten ONDERWERELD-AANSLAG OP WIELRENNER JOOP CAPTEIN VRIJDAG 16 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Variatie op bekend thema CAMERA De naam Walt Disney staat reeds tientallen jaren borg voor vakkundig amusement, dat welis waar doorgaans weinig diepgang ver toont, waardoor zijn geraffineerde realisatie alleszins acceptabel is. De ruim 2 uur durende rolprent, die Ca mera deze week vertoont, voldoet opnieuw ruimschoots aan deze kwa lificaties. De film: „De wonderbaar lijke belevenissen van de Robinsons" is een aantrekkelijke, jong en oud boeiende variant op het oude Robin son Crusoë-verhaal. Een Zwitserse familie emigreert, onder de druk van Napoleons optreden in Europa, naar Nieuw Guinea maar lijdt onder weg schipbreuk en bereikt, zij het met veel moeite, een idyllisch eiland, een der vele kruisingen tussen een paradijs en een oerwoud, die de oce anen toen in zulke grote getalen schenen te bezitten. Het scheepswrak blijkt nog genoeg op te leveren om de familie ruim schoots comfort te bieden en de sprookjesachtige natuur zorgt voor een vrijwel onbezorgd leven. Vrijwel, want met de verschijning van een piratenschip komen er wolkjes aan de blauwe hemel. Op een expeditie- tocht ontdekken de twee oudste jon gens een nederzetting van de pira ten en bevrijden een jong meisje, dat voor de beide verliefde jongens al spoedig een voorwerp van voortdu rende jaloezie wordt. Met een ingenieuze verdediging te gen de onvermijdelijke piratenaanval en een spectaculaire bevrijding ein digt de film, maar niet dan nadat Fa en Ma besloten hebben hun para dijselijk natuurleven te willen be waren en Nieuw-Guinea verder aan de Papoea's over te laten. Inderdaad een uitstekend geslaag de vakantiefilm waaraan iedereen zonder enige twijfel veel plezier zal beleven. Tussen de bedrijven door moet U dan ook nog eens kijken naar de hartverwarmende rol van vader Robinson, gespeeld door de routinier John Mills, die zijn beste dagen doet vergeten. Spannend W innetou-avontuur LUXOR In een zeer spannende rolprent ziet men Pierre Brice en Lex Barker resp. als Winnetou en Old Shatterhand de hoofdrollen ver vullen. Winnetou, die na de dood van zijn vader voor de vrede vecht tus- STICHTING R.K. MULO-EXAMEN Voor het Mulo-examen zijn te Lei den geslaagd: A. Beyer, A. M. Schuur B. A. van der Voort, F. J. van Dru- nen, G. A. M. van Eyck, H. E. M. M. van Duursen, J. C. M. Hogenboom, A. J. M. Regt, A. J. M. Heemskerk, J. P. M. van Leeuwen, C. M. C. Over toom, C. A. M. J. Zuijdam, C. J. H. Schneiders, R. J. J. Sieverding, C. S. Beurze, C. F. Gordromp, J. P. G. ter Haar, R. A. F. Hogenelst, G. C. M. Meyer, W. A. P. Sanders, G. M. M. Adrichem, M. J. C. van Doeswijk, C. J. J. Gijbeis, J. C. M. Visser, J. G. M. van Rijn, B. B. M. Kleyweg, J. A. M. van Mit, P. H. M. Bunnik, R. Onderwater, G. Willems, J. C. M. Buys, M. G. van Dijk, J. P. L. M. Ham. Bijna alle kandidaten behaal den tevens het Middenstandsdiploma. ZOETERWOUDE De A-Kring Zuid-Holland a Be scherming Bevolking gevestigd te Leiden vraagt van de gemeente Zoe- terwoude eigendomsoverdracht van een perceel grond groot ongeveer 1850 m2, gelegen in de Roomburger polder naast het sportterrein aan de Hoge Rijndijk. Met het bestuur van de A-kring ls een prijs van 10.- per m2 overeen gekomen. B. en w. achten deze prijs vofldoende omdat dezerzijds geen voorzieningen behoeven te worden getroffen voor bereikbaarheid van het terrein, noch voor leidingen naar de op dit terrein te bouwen nieuwe commandopost. 3000.- VOOR IDEE VAN MONTEUR De heer B. Jülicher, eerste bank werker-monteur in de ammoniak - synthese van het stikstofbindingsbe- drijf van Staatsmijnen te Geleen, heeft een beloning van drieduizend gulden gekregen voor een door hem geleverd idee. Het is de hoogste pre mie die ooit door Staatsmijnen werd uitgekeerd Het is het vijfde idee van de heer Jülicher dat werd beloond. Hij ont vangt de beloning voor de construc tie van een apparaat waardoor het mogelijk is bij het herstellen van lekkages in flensverbindingen deze ter plaatse snel en afdoende te repa reren zonder dat hiervoor onderdelen van hun plaats behoeven te worden gehaald. Een belangrijke produktie- uitval kan hierdoor worden voorko- sen het rode en blanke ras, raakt hierdoor in vele verwikkelingen ver zeild. Uiteraard wordt er volop ge schoten en moet Winnetou om de vrede te behouden zijn geliefde Ri- banna, dochter van het opperhoofd der Assinibans, laten trouwen met Merril, zoon van de blanke comman dant van Fort Niobrara. Bud Fores ter, een oliebaas van het oliestation New Venango, wil geen vrede en laat bijna de vredesconferentie tus sen de opperhoofden van de stam men en de commandant van Fort Niobrara mislukken. Degene, die het Karl May-boek heeft gelezen, zal ontdekken, dat tus- succes te hebben, besluit een pseudo- zelfmoord te plegen. Dit weinig verkwikkende thema wordt echter gelardeerd met vele be slist niet van humor gespeende voor vallen, en zoals hét een comedie be taamt: alles komt weer op zijn poot jes terecht. Maar voor het zover is, moeten er heel wat verwikkelingen opgelost worden. Namen als b.v. Dick van Dyke staan borg voor een lek ker stukje Amerikaans amusement. KFC keurde 14 jaar. Collega K8 sen de film en het boek wel enig verschil bestaat, maar in beide ge vallen komt Winnetou toch als over winnaar samen met Old Shatterhand uit de strijd. Wie van veel spanning houdt, zal aan deze met prachtige natuuropna men geïllustreerde film volop zijn hart kunnen ophalen. KFC keurde alle leeftijden. Amusant LID O Het is al vakantie, wat de klok slaat. Zo ook in Lido, waar „De kunst van het liefhebben" op 't pro gramma staat. Een pure vakantie film, waarvan de titel eigenlijk een beetje te veel belooft. Overigens stelt de film wel eens opvallend karakter trekje van de „moderne wereld" aan de kaak: het verhaal gaat over een zichzelf als een mislukking beschou wende kunstschilder, die, om meer REX 007 is beslist niet de enige. Er bestaat nog een „agent K8", die ook van wanten weet. Aan zijn bele venissen is een spannende film ge wijd, waarin de hoofdfiguur zijn te genstanders met allerlei heupzwaaien uitschakelt. Iets dergelijks belooft de titel althans. Veertien jarigen en ouderen kunnen gaan zien, wat de collega van James Bond ervan te recht brengt. Het is een gekke TRIANON „Het is een gekke, rare dolle, dwaze wereld" is natuurlijk geprolongeerd. Wie denkt het te kunnen volhouden (dik 2 y2 uur la chen, gieren, brullen) en ou^t is dan veertien jaar, kan in non terecht. Let overigens op de ^wij zigde aanvangstijden: 2 en 8 uur, zondags 2, 5 en 8 uur. Poëtisch STUDIO Voor de zesde week „Lie ve, lieve John". Een „openhartige", maar ondanks deze veel misbruikte kwalificatie beslist knappe, poëtische film kan door volwassenen gezien worden. NEO-NAZISME IN BELGIE De internationale unie van het ver zet en gedeporteerden heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de geheime fondsen van het nazisme. Dit is gisteren op een persconferentie in Brussel medegedeeld door de voor zitter van de unie, Hubert Halin. Voorzitter Halin maakte ook het bestaan van een neo-nazistische be weging in België bekend, een afde ling van de „Nationaal-Socialistische Unie". De beweging werft leden aan onder de dekmantel van andere orga nisaties in Wallonië, Vlaanderen en in de Duitsprekende gebieden van Oost-België: de Vlaamse vrijwillige arbeidsdienst, de „Bien-etre Wallon" en de „Freiwillige Arbeitsdienst". In Straatsburg hebben deskundi gen van de internationale unie reeds beschikbare gegevens over genoem de geheime fondsen uitgewisseld. Het bestaan van deze fondsen wordt in verband gebracht met een geheime vergadering, die op 10 mei 1944 in Straatsburg werd gehouden tussen nazi-leiders en vertegenwoordigers van een aantal grote industrieën van „Ik heb er niets geen last mee", luidde de repliek van verdachte. De officier constateerde, dat ver dachte reeds eerder is veroordeeld wegens dronken op de fiets rijden en eist nu f 50 boete plus een week gevangenisstraf. Op de vraag van verdachte of het niet met een voorwaardelijke straf kon, ging de rechter niet in; het von nis luidde conform de eis. Haagse politierechter De Haagse politierechter, mr. Th. Rueb, is van oordeel, dat het alcohol- promilage in 't bloed onvoldoende be wijs oplevert, of iemand onder in vloed van drank verkeert. Daarvoor is dan een aanvullend bewijs nodig. Omdat dit er niet was jegens een 26- jarige boekhouder uit Rijpwetering, die terecht stond, omdat hij onder in vloed van drank verkerend 'n brom fiets bereed, sprak de rechter ver dachte vrij. Verdachte, die momenteel te Haar lem in voorarrest verblijft, omdat hij onder invloed van drank verkerend met de door hem bestuurde auto iemand had aangereden en zwaar lichamelijk letsel veroorzaakt, had aan het Westeinde te Roelofarends- veen op 15 aug. een 85-jarige voet ganger aangereden. De man werd ge wond en moest tien dagen worden verpleegd. Volgens verdachte had hij zes gla zen bier gedronken, doch het alcohol- promilage in zijn bloed bedroeg 1,60, hetgeen zou wijzen op tenminste ze ven borrels. Volgens het rapport van een dokter was verdachte niet merkbaar onder invloed van dank en de politie had geconstateerd, dat verdachte welis waar zeer spraakzaam was en een hoog rode kleur had, doch verdere aanwijzingen voor de dronkenschap ontbraken. Volgens verdachte heeft hij van zes glazen bier geen last en de aan rijding zou zijn gebeurd, doordat het hard waaide. Het slachtoffer zou de gewoonte hebben om onverwacht over te steken. De officier meende dat er voldoen de bewijs tegen verdachte was en vorderde een week gevangenisstraf en zes maanden ontzegging der rij bevoegdheid. De verdediger vond dat het bloedonderzoek niet absoluut be trouwbaar is voor wat betreft het verkeren onder invloed van drank en bepleitte vrijspraak. De politie rechter was het met deze zienswijze eens en sprak verdachte vrij. Al genoeg tobbers De officier van Justitie bij de Haagse politierechter vond dat een huisvrouw uit Bodegraven voorlopig haar rijlessen maar moet uitstellen, want hij vorderde tegen haar niet alleen driemaal f60 boete, doch bo vendien ontzegging der rijbevoegd heid gedurende twee jaar, zulks hoe wel verdachte nog niet in het bezit is van een rijbewijs. De manier waarop zij met haar auto was omgesprongen, was daar de reden voor. Verdachte reed slinge rend over de weg, botste tegen een geparkeerde auto en reed desondanks door, zodat een nieuw en ernstig strafbaar feit ontstond. „Zulk soort autorijders kunnen we beter missen op de weg," vond de officier. „Er zijn al genoeg tobbers met een pas verworven rijbewijs." De rechter deelde het standpunt van de officier; hij legde in totaal f 100 boete of 20 dagen hechtenis op, benevens de intrekking van het rij bewijs gedurende een jaar. Kat kruiste zijn pad Een kelner uit Leiden had erge haast. Hij ging op vakantie en moest een treinaansluiting naar Italië ha len. Het is ter terechtzitting niet ge bleken, of het" een zwarte kat was welke het pad van de kelner in War-, mond kruiste, doch het was in elk geval een kat, welke hem in de na righeid bracht. Want toen een kat de straat overstak, moest de kelner plot seling uitwijken en bij die manoeu vre reed hij met de door hem be stuurde auto een geparkeerde auto aan. Dit zou nog tot daar aan toe zijn geweest, doch kwader was, dat de kelner er meteen vandoor ging onder het bij de rechter opgegeven motief: „Ik moest de trein halen." En verder betoogde hij, dat ieder een in Warmond zijn auto wel kent, omdat zijn verloofde er woont. Heel overtuigend vond de officier dat excuus niet, doch vanwege het blanco strafblad wilde hij volstaan met f 150 boete. De verdediger vroeg clementie en de rechter veroordeelde tot f 60 boete. Dronken op de fiets „Ja, ik was helemaal van de kaart", gaf een 58-jarige inwoner van Rijns burg toe. De feiten waren er dan ook naar. Zonder meer stak hij op de Zandlaan per fiets de weg over om de inrit bij zijn woning in te rijden; „uiteraard" was het richtingaange- ven er niet bij. Gevolg was, dat de bestuurder van een auto, om de fiet ser te ontwijken, tegen een lantaarn paal reed en de auto werd gehavend. De fietser ging rustig zijn woning binnen en trok zich van alles niets aan. Nu werd hem verweten, dron ken op de fiets te hebben gezeten, hoewel verdachte zich erop beriep, dat de politie niet heeft kunnen con stateren dat hij echt dronken was. Wel had de politie bij verdachte een nare, arrogante houding geconsta teerd, mede door het gezegde: „Dat moet de chauffeur zelf weten als hij tegen een paal wil rijden." Verdachte bleek een zeer hoog al- coholpromilage, nl. 2,7, in het bloed te hebben, hetgeen wijst op pl.m. 10 borrels. Volgens verdachte had hij de avond tevoren een „stevig borrel tje" gedronken. „Kunt u die borrels niet laten staan?" informeerde de rechter. VOORSCHOTEN JONGSTE LERAAR GROENTETEELT? De 21-jarige Voorschotenaar Th.J.R. van der Valk is aan de Hogere Agra rische School te Den Bosch geslaagd voor het theoretische gedeelte en in Naaldwijk voor het vakthechnische deel van het praktijk examen groente teelt. Hiermede is hij wellicht de jongste bevoegde groenteteelt leraar in geheel Nederland. RIJPWETERING ACHTSTE OVERWINNING VOOR ZOETEMELK IN SOLO VAN 45 KM. Nadat hij dinsdag jl. de nieuwe lingenronde van Leimuiden had ge wonnen, toonde Joop Zoetemelk zich gisteren de sterkste in de ronde van Maasdijk. Dat gebeurde in een wed strijd over 55 km, bij stralend weer verreden door 75 nieuwelingen, waaronder vele grote namen. Direct na de start zagen de talrijke toe schouwers een levendige wedstrijd, waarin vooral Burik, Jongmans, v. d. Kraap, Zoetemelk en v. Groezen zich onderscheidden door hun voort durende aanvalslust. Dit alles bleef echter zonder resultaat, totdat Zoe temelk na 10 km koers het peloton verliet. Hij kreeg Zooms, Toussaint en Stolle met zich mee, doch deze laatste moest weldra lossen. Enkele ronden later demareerde Zoetemelk opnieuw uit dit opgroepje en dit leidde tot een solo, die hem na 45 lange kilometers de eindoverwin ning zou brengen. Een verdiende zege, mede doordat hij alle aanval len van o.a. Janbroers, Burik en de sterk rijdende Matje van Groezen wist af te slaan. De volledige uit slag luidt: 1 J. Zoetemelk de 55 km in 1.15.22; 2 op 55 sec J. Zoons, Voorschoten; 3 N. Toussaint, Honselersdijk; 4 op 1 ronde J. Burik, Goudswaard; 5 B. Janbroers, Amsterdam; 6 K. van Straten, Schiedam; 7 J. Buis, Zwa nenberg; 8 P. van Straten, Poeldijk; 9 G. Zontingh, Aalsmeer; 10 T. van Gullik, Loosduinen. het derde rijk, aldus werd op de persconferentie meegedeeld. Degeheime gelden zouden onder meer hebben gediend om de vlucht en de installatié van vooraanstaande nazi's in een aantal landen tijdens de eerste jaren na de, oorlog te be kostigen. De internationale verzets- unie is er van overtuigd, dat de fondsen thans worden benut ter dek king van de kosten van de proces sen die tegen oorlogsmisdadigers wor den gevoerd. Er zouden nog grote reserves aanwezig zijn om te worden gebruikt op de dag, dat in een of ander land een nieuwe macht naar het voorbeeld van het nationaal- socialisme zou opduiken. Een Londense vrachtautochauffeur, de 27-jarige Henry James Holsgrove, is gisteren in staat van beschuldiging gesteld, omdat hij hulp zou hebben ver leend by de ontsnapping van Ronald Biggs en drie anderen uit de gevan genis van Wandsworth. Biggs zat daar een vonnis van dertig jaar uit wegens deelneming aan de grote overval op een posttrein. Holsgrove zou vandaag voor de rechter verschijnen. VLIEGTUIG NEERGESTORT IN CARAIBISCHE ZEE Een vliegtuig van de Maagden eilanden in de Caraïbische Zee is gis teravond kort na het opstijgen van het vliegveld van St. Thomas in zee ge stort. Minstens twee van de dertien inzittenden hebben het leven verloren. Een van hen is de piloot. Vier passa giers zijn gered en in een ziekenhuis opgenomen. Hefschroefvliegtuigen en kustwachtboten zoeken naar de zeven vermisten. Het toestel, een tweemotorige de Havilland Dove, was op weg naar Por to Arico. De rijkspolitie in Den Ham heeft in samenwerking met de districts recherche van de rijkspolitie te Al melo drie mannen opgespoord, die hebben bekend dat zij in de nacht van 4 op 5 juli in Den Ham een overval hebben gepleegd op een 77- jarige landbouwer en diens knecht. De mannen waren onder invloed van alcohol de boerderij binnenge drongen, hebben de boer bedreigd met een hooivork en naarstig naar geld gezocht, dat zij echter niet heb ben gevonden. De arrestanten zijn. de 26-jarige vertegenwoordiger G. J. M. uit Kloosterhaar, de 30-jarige be tonwerker J. H. uit Almelo en de 29-jarige fabrieksarbeider H. M. P. uit Hengelo. Aan de overval heeft nog een vierd.e man deelgenomen, wiens naam bij de politie bekend is. Hij is tot dusver echter niet aange houden. De auto waarmee de mannen naar Den Ham waren gekomen, heeft de politie op het spoor geholpen. Het bleek dat de auto na de overval op de automarkt in Apeldoorn was ver kocht. De voorlaatste bezitter bleek een van de daders te zijn. ZOETERWOUDE BOUW LAGERE SCHOOL De plannen voor de bouw van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs ter vervanging van de school aan de Zuidbuurtseweg zijn thans afgerond. De financiering van deze bouw is een taak van de ge meente. De totale stichtingskosten worden geraamd op f 710.000.-. VERHUUR POSTKANTOOR Het postkantoor met woning aan de Jan van Banningstraat is in 1963 in gebruik genomen tegen een voorlo pig vastgestelde huur bedragende voor het kantoorgedeelte met ingang van 10 januari 1963 per maand f 180.- en voor het woongedeelte f 70.- per maand met ingang van 28 maart 1963. Aan de hand van de definitieve stichtingskosten kan nu het juiste huurbedrag worden vastgesteld. B. en w. stellen voor met ingang van ingebruikneming aan de kan toorhouder der PTT te verhuren het postkantoor aan de Jan van Banning straat voor f 191,05 per maand en het bijbehorend woonhuis voor f 70.- per maand voor de duur van 5 achtereen volgende jaren. BAATBELASTING AANLEG WEIDELAAN In de 29e wijziging van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1963 is een bedrag ad f2.206,68 geraamd wegens aanlegkosten van de Weide- laan. Goedkeuring op deze wijziging echter is nog niet verkregen, daar Gedeputeerde Staten dezer provincie tot heden hebben aangedrongen op verhaal van deze kosten op de eige naren van de aan deze laan staande woningen, hetzij door bijdragen a fonds perdu van deze eigenaren te rug te ontvangen, zijn mislukt, zodat als enige mogelijkheid de invoering van een baatbelasting overblijft. Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. voor tot invoering van een baatbelasting te besluiten. VERHOGING TARIEF DER GEMEENTEBELASTINGEN Bij schrijven van 10/26 maart 1965 heeft het College van Gedeputeerde Staten dezer provincie medegedeeld, dat aan de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965 vooralsnog geen goedkeuring kan worden gehecht. Als overweging heeft hierbij gegol den dat de geraamde beschikking over ruim een kwart van de saldi- reserve deze gemeente in zo'n labiele financiële positie brengt, dat maat regelen, welke tot versterking van de inkomsten en/of verlaging van de uitgaven leiden, niet achterwege kun nen blijven. Hierbij komen dan nog de plannen tot verbetering van de Ommedijk en de aanleg van de Bur gemeester Smeetsweg, welker even tuele uitvoering belangrijke lasten aan deze gemeente zullen opleggen. Naar aanleiding van het voren staande heeft genoemd college er met klem op aangedrongen maatregelen te treffen tot opheffing c.q. aanzien lijke vermindering van het geraam de tekort. Daarom stellen b. en w. de volgen de belastingverhogingen voor straat belasting, was 13 pet. belastbare op brengst gebouwd, wordt 15 pet.; was 4 ys pet. idem ongebouwd, wordt 7 y» pet.; rioolbelasting was 25.- per aan- sluitbaar perceel, wordt 35.-; reini gingsrechten was 10.- voor het reini gingsrecht en 1.- vergoeding voor de emmer, wordt 3.- per inwoner; op centen personele belasting was 150, wordt 200. De hogere belastingopbrengsten van in totaal f22.348,69 zullen nog dit jaar ontvangen worden. In het Dijkzigtziekenhuis te Rot terdam is gisteravond de 57-jarige A. G. Hoek overleden aan de ver wondingen die hij donderdagmididag opliep bij een verkeersongeluk. De heer Hoek botste op de hoek Mathenes9erweg-Taandeirsstraat met LEIDEN ETS OMGEVING Twee Amsterdamse onderwereldfi guren probeerden gisteravond in het Olympisch Stadon wraak te nemen op wielrenner Joop Captein, die in de nacht van 4 op 5 juli j.l. de café houder Van Ingen uit angst door een deur heen neerschoot Zij werden kort daarna aangehouden en naar het bureau Overtoom gebracht De twee daders, de 37-jarige J. W. F. L. (caféhouder) en de 36-jarige broer van Van Ingen grepen Captein tijdens een stayerwedstrijd beet en probeerden hem voor de aanstor mende motoren op de wielerbaan van het Stadion te gooien. Captein kwam terecht op een laag houten hekje met de handen steu nend op het beton van de wielerbaan bleef hij hangen, terwijl drie moto ren met grote snelheid op hem af kwamen. De voorste van de drie was gangmaker Laponder met achter hem de Amsterdamse stayer Arie Helsloot. Laponder kende aan het leven van Joop Captein meer waarde toe dan aan zijn eersteplaats en maakte een beweging naar links om hem te sparen. Het risico, dat Laponder door het maken van deze gevaarlijke ma noeuvre nam was zeer groot, aange zien de andere twee gangmakers zich pal achter hem bevonden. On middellijk snelden toeschouwers de baan op om de gangmakers te waar schuwen in te houden. CONSTERNATIE Joop Captein was inmiddels al weer op de been. Van het hachelijke avon tuur had hij slechts een pijnlijke knie en een bloedneus overgehouden. Op de tribunes was grote consternatie ontstaan, temeer daar de twee daders van de aanslag op de wielrenner, door het publiek gemolesteerd dreig den te worden. Binnen tien minuten kwam de eerste politiewagen het Stadion binnen. Later zouden er nog een drietal volgen. Beide daders zijn van Joop Captein goede bekenden en zijn grote wieler sportliefhebbers. Ook de broer van Van I. is voor Joop Captein geen vreemde. Hoe berucht het tweetal is blijkt uit het feit dat bijna zeshonderd mensen gisteravond de aanslag heb ben gezien, terwijl zich slechts één getuige bij de politie opgaf. Daar beide mannen vrijwel iedere donder dagavond in het Stadion komen, neemt men aan dat eventuele getui gen bang zijn voor represailles. Na een eerste verhoor werd Joop Captein door de politie naar huis gebracht. („Telegraaf') Leiden Gedurende het komende weekeinde nemen waar de artsen: dkt. Pieterse, Hoge Rijndijk 4, tel. 24403; dkt. v. Alphen, Noordeindse- plein 2a, tel. 22268; dkt. Langezaal, Witte Singel 30, tel. 24855; dkt. De Jong; Hoge Rijndijk 15, tel. 32877; dkt. Wydicks, Witte Singel 17, tel. 30177. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Voor spoedeisende ge vallen: Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713-329; dkt. Brink horst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. j Alphen ad. Rijn Zaterdag: dkt. Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg (tot 13 uur!) Wilhelminalaan 67. Zondag: dkt. W. Cornet, Kievitstraat 48, tel. 3697. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. Tandarts J. K. Werkman, Hoofdstraat 322, Sas- senheim, tel. 02532-7457. WGK: zr. M. C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Apotheek: Vierkant 223, Lisse, tel. 02530-3608. Katwijk a. d. Rijn Dkt. J. Berg man, tel. 2921. Apotheek, Kon. Ju- lianalaan 18, teL 4370. Katwijk aan Zee Dkt. J. Tim- mers, tel. 4004. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zr. v. d. Holst, Rijndijk 200, Hazerswoude, tel. 01710-505. Bij ongevallen aan de Rijn dijk, tel. 01714-278. Langeraar en Woubrugge Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722- 139. Zr. De Zaan, tel. 01729-238, b.g.g. 01729-320. Leiderdorp Dkt. L. v. d. Berg, Bilderdyklaan 52, Hazerswoude, tel. 01714-344. Apotheek R. v. Breest Smallenburg geopend. Leidschendam Dkt. P.'J. M. v. d. Mee, Prinses Margrietlaan 10, tel. 4535; tandarts, tel. 070-543035. Apo theek: Panter-apotheek, Prins Bern- hardlaan 214, Voorburg. Dam-apo- theek zaterdag gesloten. Ambulance, tel. 3923. Lisse Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Dkt. G. M. v. Dijk jr., Hee- reweg 316, tel. 4486. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230. WGK, tel. 2338. Groen Kruis, tel. 2907. Apotheek De Duinrand (tot 13 uur), aan Zee zat. 8-18 uur, zon- dga 11.30-18 uur. Noordwijkerhout Dkt. K. A. v. Praag, Heerenweg 17, tel. 02523-2385. Tandarts A. H. Disselkoen, Hoofdstr. 306, Sassenheim, tel. 02532-3166. Wijk verpleging WGK, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeesf Dkt. J. H. Meissnen, Louise de Colignylaan 19, tel. 53865. WGK: zr. v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Apotheek: zaterdagochtend ge opend; zondag, zie Leiden. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Tandarts Bollen streek, zie Hillegom Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout en Warmond Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 7393. Voorschoten Dkt. A. M. Kosten- se, Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60, mel den 9.30 uur. Apotheek „Voorscho ten", Leidseweg 66, tel. 2525. Wassenaar De artsen H. W. Plink, Raadhuislaan 15a, tel. 2075; W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek, Langstraat 36, tel. 2141. Zwammerdam Dkt. P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725- 308.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5