FAVORIETEN HANDHAVEN ZICH IN HET LEIDSE HOUT-TOERNOOI ENIGE VERRASSING OP LAATSTE BRAASSEMDAG: HET GOEDE WEER DONALD DUCK WOENSDAG 14 JULI 1965 DE LEIPSB COURANT PAGINA 1» De bemanning van een Grieks vrachtschip heeft dezer dagen in de Caraibische Zee een Amerikaans pilootloos vliegtuig opgevist. Het toestel is aan boord van het schip naar Le Havre vervoerd, waar het aan de Amerikaanse autoriteiten is overgedragen. (Van onze zeilmedewerker Zoals bijna wel te verwachten was bracht de laatste dag van de Braas- semweek niet veel verrassingen meer want de kaarten waren op de eerste dag reeds bijzonder goed geschud. Reeds in de eerste wedstrijd van de dag. de strijd van de landenteams in de Pampusklasse. slaagde het Hol landteam erin wederom een goede overwinning te behalen, al waren dit maal niet de eerste drie plaatsen voor Hollanders. De zege ging ditmaal naar dr. W. Wohlgemuth, die daar mee de eer voor zijn team tenminste enigermate redde. Het Duitse team kwam ditmaal tot 16.1 punten, ter wijl de Nederlandse Pampuszeilers 20 punten veroverden, zodat de eind stand 65.242.1 werd in het voordeel der gastheren. Heviger was het duel in de per soonlijke strijd der Pampuszeilers, waar tot het einde onzeker was wie uiteindelijk met de eer zou gaan strijken- Het werd tenslotte G. K. Pauli, dde ondanks zijn derde plaats in de laatste race toch aan de kop van het klassement kwam, zij het met heel gering puntenverschil op O. P. Besseling en P. de Boer. Dart; Bouw van Wijk zou zegevieren in de Regenboogklasse, leed bijna geen twijfel meer en toen hij in de laatste race wederom na een korte felle strijd weer de leiding had weten te nemen, was er hoegenaamd geen vuiltje meer aan de lucht. Onbedreigd ging hij weer op de overwinning af en werd daarmee tevens eerste in het eindklassement, waarbij hem ook de Hollandia-wisselprijs ten deel viel. Doordat ir. G. A. Bakker ook in de laatste wedstrijd met de zesde plaats genoegen moest nemen, werd hij in de eindklassering voorbijgestreefd door Cor Kist, die na Hofland als der de de eindstreep passeerde, waarmee deze vierde werd in de einstan d en Do v. d. Hulst als vijfde eindigde. DUIZEND PUNTEN De strijd tussen E. Hoppe en E. Rolf v. d. Baumen in de Valken klasse werd door eerstgenoemde op duidelijke wijze in zijn voordeel be slist, want terwijl hij opnieuw de overwinning in de wacht sleepte na een sterk gezeilde race, eindigde Rolf v. d. Baumen weer op de vijfde plaats. In de eindstand werd Hoppe winnaar met precies duizend punten voor sprong op Rolf v. d. Baumen, terwijl de vólgende plaatsen waren voor J. F. N. Klazinga, Jac. Kraan en ir. A. R. Kolff van Oosterwijk. Piet Beelen naar Groningen en Oslo De Spartaan-atleet Piet Beelen is opgesteld in de Nederlandse at letiek- ploeg, die zondag 18 juli a.s. in Gro ningen de strijd zal aanbinden met de Zwitsers. Enige dagen later zal Piet Beelen te vinden zijn in het Bislet Stadion, waar de Benelux- ploeg twee dagen lang de tegenstan der zal zijn voor Noorwegen. Snelle 80 m horden van Irina Press De Russin Irina Press, tijdens de spelen van Rome winnares van de 80 rieter horden, heeft dinsdag in Kiev dit nummer gelopen in 10,5 sec. Ze bleef daardoor slechts 0,1 sec. boven het wereldrecord, dat sedert februari van dit jaar in het bezit is van de Australische Pamela Kilbom. Wielrennen De Nederlander Piet Rentmeester is dinsdag in St. Ni klaas (België) tweede geworden in een internationale wielerwedstrijd voor professionals over 150 km. De Belg Lelangue zegevierde in 3 uur 32 min. Hij klopte dertien renners in de eindsprint. Peter Post werd vier de. Vanzelfsprekend was de zege in de Flying Dutchman-klasse voor Bart Kraan, ondanks het feit, dat J. Bark hem in de laatste wedstrijd de baas bleef. Met één eerste plaats meer be haalde de Oudeweteringer nog juist het puntenverschil van de eerste en tweede plaats, in totaal 301, op Bark, die daarmee dus toch uitstekende tweede werd. De derde plaats urns voor C. Gimpel jr., terwijl C. Snij ders als vierde arriveerde. J. de Ruijter zegevierde in de 16 m2 Streepklasse. H. J. de Ruyter in de Randmeerklasse en in de Finn- jollen was de eindoverwinning voor A. J. M. Otto. In de Schakelklasse liet C. Smit in de laatste race een steek vallen door dat hij, hoewel als eerste over de eindstreep komend, gediskwalificeerd moest worden wegens een begane overtreding. Hij verloor daardoor niet alleen zijn overwinning in de laatste wedstrijdmaar zag tevens de hoofd prijs verloren gaan, want hij vierd in punten g.epa.sseerfl door R. H. Roo- sen, die als vierde over de eind streep kwam, doch een plaats op schoof dóór het uitvallen van Smit, die tevens zijn punten in deze wed strijd verloor. Met 222 punten voorsprong won F. H. A Beck in de Soloklasse van 1. Damsté, terwijl Jack Holt, de En gelse ontwerpen van deze klasse, on danks zijn veertiende plaats in de derde wedstrijd, toch nog als derde in de eindstand kwam. D. L. Seret eindigde als vierde en B. R. de Vries als vijfde. Voor de overige klassen moeten we naar de eindresultaten verwijzen. EINDUITSLAG De totaalresultaten, waarbij de bes- vier wedstrijden golden, zijn: Sternklasse: 1 K. Krijer, 2 R. E. Vrolijk, 3 M. Berkhout, 4 D. v. Veld hoven, 5 J. Metzelaar. Flying Juniors: 1 G. W A. Lams- velt, 2 B. J. Lodewijks, 3 M. A. de Haan, 4 J. v. d. Berg, 5 mej. M. van Duyl. Vaurienklasse: 1 A. de Bie, 2 C. J. in 't Veld, 3 T. de Ridder, 4 R. Meijer, 5 F. H. Montanus. Jeugdklasse: 1 E. Osborne, 2 R. Kir- kenier, 3 John Krediet, 4 B. J. Zuide- ma, 5 E. Koning. Soloklasse I: 1 F. H. A. Beek, 2 I. Daimsté, 3 Jack Holt (Eng.), 4 D. L. Seret, 5 B. R. de Vries. Soloklasse II: 1 W. H. Korver, 2 A. Beelaerts van Blokland, 3 M. de Weers, 4 W. W. van Vliet, 5 mej. E. van Maanen- 12 Voetsjolilen: 1 P. J. M. BuUters, 2 J. L. ten Berg, 3 J, L. J. Gaillard, 4 P. L- v. d. Elshout, 5 W. Stoutenbeek. Vrij hei disklasse: 1 J. J. H. Helle- mans, 2 M. Molenaar, 3 A. Wesdorp, 4 T. Haittem, 5 J. H. Aarts. 16 m2 Streepklasse: 1 J. de Ruijter, 2 J. Bisschop, 3 W. Barzilay, 4 W. Spaargaren, 5 H. J. Worst. Finniollen: 1 A. J. M. Otto, 2 F. van Vliet, 3 F. G. v. d. Want, 4 W. F. Franke, 5 G. van Maanen. Olympiajollen: 1 K. F. Jansen, 2 J. H. Krom, 3 J. M. Wilkens, 4 W. van der Voort, 5 P. Loogman. Flying Dutchmanklasse: 1 B. Kraan, 2. J. J. Bark, 3 C. F. A. Gimpel jr., 4 C. Snijders, 5 N. Tas Hornets: 1 S. Müller. 2 B. van Deen. 3 J. Balkema, 4 M. Malotaux, 5 A L. Degenaars. Valkenklasse: 1 Ed. Horme. 2 E. Rolf v. d. Baumen, 3 J. F. N. Klazinga, 4 Jac. Kraan, 5 ir. A. R Kolff van Oosterwijk. Randmeerklasse: 1 F. J. de Ruy ter. 2 L. Amons, 3 J. H Matthias, 4 D. J. Kann. TENNIS De IC Nederland heeft dinsdag de tweedaagse tenniswedstrijd in Eind hoven tegen de IC Cambrigde ver loren met 912. Na de eerste dag hadden de Britten een voorsprong van 54, deze was na het spelen van de singles op de tweede dag vergroot tot 96. De meest succesvolle spe ler aan Engelse zijde was Cox - num mer vijf op de Britse ranglijst -, die na op de eerste dag Hajer te hebben verslagen,dinsdag ook afrekende met Evert Schneider. Regenboogklasse: 1 B. van Wijk, 2 C. W. Kist, 3 ir. G. A. Bakker, 4 J. Hofland, 5 Do v. d. Hulst. Spankerldasse: 1 P. C. Kroes, 2 F. Rijsdijk, 3 F. Brinksma. 4 P. Keyzer. Schakelklasse: 1 R. H. Roosen, 2 C. Smit, 3 W. Goedegebure, 4 M. de Ruyter, 5 Q. F. M. Tetteroo. Pampusklasse: 1 G. K. Paula, 2 O. P. Besseling. 3 P. de Boer, 4 ir. J. H. Brinkhorst, 5 G. Biesot. SCHAKEN Nederlandse jeugd toch winnaar landentoernooi Nederland heeft dinsdag in Den Haag tot veler verbazing de Engelsen nog juist de eindzege in het jeugdlanden schaaktoernooi kunnen ontnemen. De Nederlanders wonnen in de 8ste en laatste ronde tegen het sterk West- Duitsland verrassend met 40 en de Engelsen kwamen tegen het zwakke Noorwegen niet verder dan een ver deling van de punten. Nederland en Engeland beëindig den met 20 bordpunten. De match- punten moesten het toernooi derhalve de beslising brengen. Nederland scoorde, dank zij zes overwin ningen en een gelijkspel, dertien matchpunten. Engeland 4 maal winst en drie gelijke spelen kwam tot 11 punten. Het is de tweede maal dat Nederland dit toernooi, dat om de twee jaar wordt gehouden, wint. De uitslagen van de zevende en laat ste ronde zijn: Nederland-W.-Duitsland 40 (Har- De tweede dag van het monster- toernooi op de Leidse Hout heeft wel mooi weer maar bitter weinig sensaties gebracht. Alle geplaatste spelers behaalden forse overwinnin gen, al liet een enkeUng met een hoofi s gebaar wel eens een set schieten. In het dames-enkel B was Maureen v. Glabbeek de eerste die de halve finale bereikte. Na een slecht gespeelde eerste set (3-6), kreeg zij langzamerhand haar oude vorm weer te pakken. En hoe diep haar volleys en hoe scherp haar backhands dan zijn on dervond toen haar tegenstandster mevr. Voorham. Met 6-2 won zij de tweede set, liet in de derde nog wel eens een steekje vallen, maar be sliste met 6-3 toch gedecideerd de partij in haar voordeel. Els Hey- mans speelde tegen Agnes Reef met meer durf en meer vaart, wat haar een 6-2 6-3 zege opleverde. Toch is deze uitslag zeer geflatteerd, daar vrouwe Fortuna Agnes deze dag wel bijzonder slecht gezind was. Bij de heren stelden W. v. As en Jaap Temminck wel heel nadrukke lijk hun candidatuur. Vooral v. As liet de toeschouwers tennis van uit stekend gehalte zien. Met prachtige ballen, precies tegen de lijnen, sloeg hij de toch heus niet zwakke Wim v. Wijk met 6-2 6-0 kansloos van de baan. Naast deze klassespe ler trad ook Jaap Temmink op de voorgrond. Deze typische „power- player" kogelde met onzichtbare service-aces en flitsende smashes J. Ouwerkerk met 6-0 6-3 uit de lange ry der kans hebbers. Spectaculair was wel de partij tus sen Frits Pasma en Jan Vreeburg. Na een grandioos gewonnen eerste set (6-0) kreeg Jan moeilijkheden met zijn respiratoire organen waar door de onerwachte 7-5 6-3 neder laag tot stand kwam. In het heren-dubbel B zorgden Ruud Bröring en Gerard Pasma, ne derige derde klassers, voor 'n grote sensatie door het eerste klas dubbel Cees Koole en Dick Bouman met 6-3 3-6 8-6 te kloppen, waarbij het beter op elkaar ingespeeld zijn van de jeugdige Noordwijkers doorslag gevend was. Alle andere kansrijke koppels handhaafden zich, waarbij Jaap Temmink en Har Meyer de grootste moeite hadden tot winst te komen. Het vreemde racket waar mee Meyer moest spelen (zijn eigen racket was spoorloos uit de kleed kamer verdwenen), verklaart deze benauwde overwinning wel. In het dames-enkel C kwamen de zusjes Iet en Evelien Kengen een ronde verder via overwinningen in „straight sets". Jos Penseel kon wel eens zeer gevaarlijk worden, gezien de goede vorm die zij tegen Karin toch-Pollak 10, Ree-Zeil 10, Kerkhoffs-Dietsch 1—0, Schouten- Koch 10); Noorwegen-Engeland 22; Zwitserland-Denemarken 1'/* 2V«; Oostenrijk-België 2>/i1 V«. Eindstand 1. Nederland 20 bordpnt., 13 match- punten 2. Engeland 20 bordpunten, 11 matchpunten; 3. West-Duitsland 15 pnit; 4. Denemarken 14Vs pnt; 5. Noorwegen 14 pnt; 6. Zwitserland 121/» pnt; 7. België 8 pnt; 8. Oosten rijk 8 pnt. Braakman (6-4 6-1) demonstreerde. Bij de heren handhaafde de als eerste geplaatste K. Nuis zich via een gemakkelijke 6-3 6-3 zege op de zeer geagiteerd spelende Piet Krijgs man. Weise proefde tweemaal het zoet der overwinning en moet als een van de grote kanspaarden wor den beschouwd. Jan Vreeburg ten slotte, gesterkt door medicamenten die hem meer lucht verschaften, bleef K. Hut na een langdurig duel een neuslengte voor (4-6 6-2 6-3). UITSLAGEN Dames-enkel B: mej. E. Heymans- mej. A. Reef 6-2 6-3, mej. Glab- beek-mevr. Voorham 3-6 6-2 6-3. Heren-enkel B: F. Pasma-J. Vree burg 0-6 7-5 6-3, E. de Vries-R. v. d. Bergh 8-6 6-0, W. v. As-W. v. Wijk 6-2 6-0, J. Temminck-J. Ouwerkerk 6-0 6-3, H. Jansen-K. Nuis 0-6 6-3 6-2, B. v. Baarle-R. Urlus 4-6 6-1 6-2, F. Artes-J. Noordman 2-6 6-2 9-7. Heren-dubbel B: J. Holleman/F. Boelens-M. Harteloh/J. v. d. Nat 6-1 6-1, J. Temminck/H. Meyer-K. Nuis/ H. Blokker 4-6 6-1 6-3, B. Madera/ J. Swart-J. W. de Groot/v. Baarle 3-6 6-2 6-4, H. Bröring/G. Pasma- C. J. Koole/D. Bouman 6-2 3-6 8-6. Dames-enkel C: mevr. Giberius- mej. Zwikker 6-3 6-0, mej. I. Ken- gen-mej. A. v. d. Willegen 7-5 6-2, mej. E. Kengen-mej. E. Frielink 8-6 7-5, mevr. C. Zant voort-me vr. de Boer 4-6 6-4 2-6, mej. J. Penseel- mej. K. Braakman 6-4 6-1, mej. v. Cleeff-mevr. N. Brinks 3-6 6-2 7-5. Heren-enkel C: H. Weise-F. Wem- MILITAIRE VIJFKAMP Brazilië wint militaire vijfkamp Brazilië is verrassend winnaar ge worden van de in Arnhem gehouden internationale militaire vijfkamp. Op het laatste onderdeel, de cross- country, werden de Zweden door de Brazilianen van de eerste plaats ver drongen terwijl ook Frankrijk de Zweden nog voorbijging. Zweden, sinds 1961 vier jaar ach tereen winnaar van dit evenement, eindigde nu slechts als derde. In de individuele wedstrijd ging de over winning wel naar Zweden, namelijk naar de 22-jarige cadet-sergeant Ch. Bjerkhagen. Nederland werd in het totaal klassement zesde. H. Krediet was met zijn 13e plaats de beste Ne derlander. pe 6-2 6-2, J. Kooreman-R. Rom- bouts 6-2 6-4, J. Vreeburg-K. Hut 4-6 6-2 6-3, H. Weise-N. Nubee 6-3 6-2, K. Nuis-P. Krijgsman 6-3 6-3. Gemengd-dubbel C: mejuffr. B. Schutte/J. Ubbink-mej. I. Kengen/ B. Hoeke 6-3 7-5. Heren-dubbel C: H. Mulder/H. Cohen-B. Braakman-J. Braakman 6-0 6-1, S. v. Egmond/A. Kemeling- L. Engelenburg-R. Hogervorst 6-4 6-1. Dames-enkel D: mej. v. d. Bergh- mej. A. Vrielink 6-2 4-6 6-0, mevr. Ravelli-mej. v. Reisen 3-6 6-1 6-1, mej. E. Frielink-mej. E. Nijholt 8-6 6-1, mevr. I. Kleebe-mej. Schwa- bacher 6-3 4-6 6-1. Heren-enkel D: L. P. Braakman - H. v. d. Linden 4-6 6-3 6-4, J. v. Marle-M. Braakman 6-1 6-0, H. v. Driel-R. Laurs 6-3 6-2, E. Stiekema- J. Tolenaar 5-7 6-2 6-2, B. Hoeke- H. Nagel 6-0 6-1. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acmaea 12 te Rotterdam. Alcor 11 te Melbourne. Algorab 12 v. Rio de Ja neiro n. Salvador. Aludra 12 v. Ham burg naar Rotterdam. Area 12 80 no Socottra n. Perz. Golf. Aaterope 12 v. Avonmouth n. Smalkalden. Boven kerk 12 v. Lorenzo Marques, 13 te Beira verw. Colytto 12 375 zzo kp Race n. Liverpool. Garoet 16 te Mar seille verw. Jagersfontein 12 490 zto kp Palmals n. Kaapstad. Japara 11 te Calcutta. Kara 13 van Rotterdam n. Gotenburg. Kermia 12 v. Vado n. Na pels. Kloosterdak 10 te Vera Cruz. Kopionella 12 te Aotterdam. Koratia 10 te Rotterdam. Korendijk 9 v. New York n. Norfolk. Korenia 13 600 zzo Co lombo n. Singapore. Ladon 12 600 no Barbados n. Hamburg. Barbados naar Hamburg. Maasdam 12 300 w. Galwaij n. Galway Dmaln- lloyd 24 te Balboa verw. Memnon 12 te Antwerpen. Merwelloyd 13 te Cu rasao verw. Montferland 11 v. Amster dam n. Hamburg. Onobo 13 in Suez- kanaal verw. Overijsel 13 te Bremer haven. Poeldijk 12 270 nno Azoren n. Vera Cruz. Rotterdam 13 te New York. Sarpedon 12 v. Sta. Lucia n. Fort de France. Scheldelloyd 12 te Rotterdam. Telamon 11 te Rotterdam. Vlieland 12 v. Mena, 22 te Suez verw. Wonosobo 12 v. Suez, 16 te Djibouti verw. Kleine vaart: Breezand 12 38 nw Bjornsund n. Ar changel. Primus 12 110 no Vilano, 15 te Londen verw. KRANTENBEZORGERS gevraagd DE LEIDSE COURANT vraagt voor Leiden en Oegstgeest AKTIEVE BEZORGERS Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Avonturen irtWs meneer rij VlCUIC EENS WAT EEN SEWELDtA CRICKET Ajax winnaar in traditionele wedstrijd tegen SGS De traditionele wedstrijd tussen Ajax en SGS is in een grote overwin ning voor Ajax geëindigd. SGS ging eerst batten, maar kon niet tot grote daden komen. Slechts J. de Bruin 31, J. Smit 27 en J. Ufkes 25 kwamen in de dubbele cijfers, maar de ove rigen werden het slachtoffer van de Leidse aanval. F. de Jongh 310, H. de Jongh 18, J. J. de Jongh 220 en A. de Goederen 234 hielden de gasten in bedwang. Het SGS totaal werd tenslotte 115 all out. Jax stelde daar 163 runs tegenover. J. J. de Jongh werd met 52 topscorer, gevolgd door R. de Nerée met 40. A. Wempe met 20 werd de derde man in de dubbele cijfers, terwijl P. Kan- tebeen 10 runs in de boeken liet no teren. De Haarlemmer W. Peschar had met 4 voor 27 de beste cijfers, terwijl L. Lobry de Bruyn 2 voor 40 noteerde. J. Smit 1 voor 25, A. M. Nolet 1 voor 21 en G. Ufkes 1 voor 21. H. Pil tenslotte 1 voor 6. Een plezierige wedstrijd, waarvan te hopen is, dat deze nog vele keren op het terrein aan de Kempenaestraat gespeeld mag worden. De bewoners van het Zwitserse dorpje Libingen vonden het wel leuk om een grote klok op de top van de nabij gelegen berg te hebben. Met vereende krachten en veel improvisatie werd het gevaarte, ruim twee meter hoog, tweehonderd meter de berg opgesjord.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 12