Een van de twee piloten van de verongelukte Starfighters gedood Moeder zond kind op roof uit buit 33.500 Auto schoot het trottoir op Weg-arbeider doodgereden Textielfabriek ontslaat 75 werknemers Werf ontslaat bijna al zijn personeel Vrachtauto slipte: vijf gewonden DIEFSTAL UIT in «ie tas VERVELING DINSDAG 13 JULI 1966 De Nijmeegse politie heeft in de af gelopen nacht een 44-jarige vrouw gearresteerd, die haar elfjarig zoon tje op roof uitstuurde en zelf op de uitkijk bleef staan. Drie jongens in Nijmegen-Zuid waren er gisteravond toevallig getuige van, hoe het kind op een bejaarde vrouw toeliep, haar de handtas ontrukte en met de buit naar een wachtende auto vluchtte. De jongens noteerden het nummer van de wegrijdende wagen. Uit het politieonderzoek is gebleken, dat de vrouw, een weduwe, er een ge woonte van maakte 's avonds met een 33-jarige huisgenoot en haar elfjarig zoontje in de auto te gaan rondtoeren. Gedrieën keken zij uit naar alleenlo- pende dames die door het kind konden worden beroofd. Door deze aanhouding is opheldering gebracht in een hele serie straatbe- rovingen en diefstallen in Nijmegen en omgeving. Boekhouder neergeslagen De 60-jarige Utrechtse boekhouder M. P. J. Thijssen is gisteravond om streeks 10 uur in de omgeving van Van de Hvee Starfighters die gister middag omstreeks één uur in de kop van Noord-Holland zyn verongelukt, ls de gehuwde tweede luitenant P. O. de Raadt (26) uit Enschede om het le ven gekomen. De eerste luitenant J. P. de Jong (28) uit Enschede kon zich met z(jn schietstoel en parachute red den. Beide vliegtuigen werden ver woest. De twee toestellen behoorden tot een formatie van drie Starfighters die van de vliegbasis Volkel waren opgestegen. De vliegers hadden geoefend boven de Vliehors en waren op de terugweg toen het ongeluk gebeurde. Vermoede lijk zijn de twee vliegtuigen met el kaar in botsing gekomen. Een commis sie van onderzoek is direct naar Noord- Holland vertrokken. niets gemerkt De leider van de formatie heeft geen enkele mededeling van de twee vlie gers gehoord. Hij merkte op een be paald ogenblik dat er iets fout ging, omdat een van de toestellen viel. Het andere was toen al uit het zicht. De toestellen kwamen in een weiland te recht van het buurtschap „De Gouw", gemeente Hoogwoud, De Starfighter, waarvan de vlieger het leven verloor, sloeg een gat van vijf meter in de grond; het lijk van de vlieger werd op enkele meters afstand gevonden. Het tweede toestel viel een kilometer ver der neer. Luitenant De Jong bereikte 150 meter verder ongedeerd de grond. Bij een verkeersongeval in Ter- neuzen zijn gisteravond vier mensen zeer ernstig gewond. Een bestelauto slipte in een bocht en schoot het trottoir op, waar een 65-jarige vrouw en haar vijfjarige kleinzoontje onge veer tien mder werden meegesleurd en zeer ernstige verwondingen op liepen. Toen de bestelauto na een muur te hebben geramd weer op de rijweg terecht kwam, kwam hij in botsing met een bus. De bestuurder van de bestelauto, P. W. en zijn bijrijder H. M., liepen levensgevaarlijke ver wondingen op. Vijf mensen werden gewond toen gistermorgen op rijksweg 64 in Box cel een vrachtauto slipte en stuur loos werd. Ondier de slachtoffers zijn drie kin dieren en twee vrouwen, van wie één levensgevaarlijk werd gewond. De chauffeur bleef ongedeerd. Het onge luk gebeurde, doordat de chauffeur wilde afremmen voor een personen auto, die de weg wilde oversteken. De 61-jarige K. S. uit Bergen, ar beider van de Rijkswaterstaat, is gis termiddag, terwijl hij aan het werk was langs de rijksweg Nijmegen - Venlo, door een vrachtauto aangere den en dodelijk gewond. De man overleed enige ogenblikken na het ongeval. De vrachtauto was op de plaats, waar de heer S. aan het werk was en waar de weg een flauwe bocht maakt, op de berm terechtgekomen. Een van de piloten wist zich met be hulp van zijn schietstoel (foto) te redden, de andere kwam om 't leven. „Grcus-theater" in Scheveningen spoedig klaar Direct na de bouwvakvakantie wordt met de verbouwing van het circus gebouw in Scheveningen begonnen. Begin 1966 hoopt men het nieuwe theater in gebruik te kunnen nemen, in de verbouwing zal ongeveer zes miljoen gulden worden geinvesteerd. De exploitatiemaatschappij Scheve ningen (EMS-Zwolsman) heeft dit het gemeentebestuur van Den Haag laten weten. Een en ander is moge lijk geworden door de toezegging van b. en w. er aan mede te werken om de erfpachtvoorwaarden van de grond, waarop het circusgebouw staat, te wijzigen. Deze wijziging zal het o.m. moge lijk maken, dat rondom het circus theater een bebouwing tot stand kan worden gebracht, die het gemeente bestuur „interessant" noemt. Deze bebouwing biedt ruimte voor kanto ren, showrooms e.d., en voor meer dan de helft voor woningen. Zalennood Het circusgebouw staat op gemeen tegrond. De EMS pacht deze grond. Tot de voorwaarden behoort, dat wanneer de erfpachtsovereenkomst in 1978 afloopt, de EMS de grond oplevert om niet, terwijl de dan aan wezige opstallen eveneens om niet aan de gemeente moeten worden overgedragen. De verbouwing van het circusge bouw in Scheveningen werd ontwor pen door de architect Rein Fledde- rus. Ze wordt uitgevoerd door de N.V. Aannemingsmaatschappij v.h!. H. en P. Voormolen te Rotterdam. De verbouwing geschiedt voor rekening van de N.V. Die Noordhaghe, die eigenaresse was van het gebouw voor kunsten en wetenschappen in het hart van Den Haag. Dit gebouw ging medio december 1964 in vlammen op. Daardoor werd de zalennood in Den Haag en Sche veningen nog groter. Zeer kort na de brand kondigde de EMS aan reële plannen' te hebben om het circusge bouw te verbouwen. Daardoor zou dit circus-theater nog voor de aan vang van het nieuwe seizoen 1965- 1966 beschikbaar kunnen zijn voor culturele en recreatieve activiteiten. De textielfabriek Almelo heeft 75 van zijn werknemers ontzag aange zegd, nadat de directie besloten had de produktie stop te zetten. De laat ste jaren had het bedrijf, dat 300 weefstoelen telt, geen rendabele pro duktie meer gemaakt. Een van de grote oorzaken van de moeilijkheden in de textielindustrie heeft dit be drijf de das omgedaan, ni. de invoer van doek tegen dumpingprijzen. De lopende orders zullen nog wor den afgewerkt. Dit zal een periode van drie tot vier maanden vergen. Met andere textielbedrijven is con tact opgenomen teneinde de vrijge komen werknemers aan werk te hel pen. Met de vakorganisaties en het arbeidsbureau is overleg gaande. Lrlazenier F iet er Hofman overleden Op 10 juli zaterdag j.L is in Den Haag overleden de kunstschilder Pie- ter A. H. Hofman- Hofman kreeg zijn opleiding aan de akademie voor beeldende kunsten in Den Haag. Hij specialiseerde zich als glazenier. Bovendien maakte hij veel wandschilderingen, boekbanden, penningen en postzegels. Op zijn ze ventigste verjaardag hij werd ge boren op 5 mei 1885 in Teteringen, Noord-Brabant werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Tot zijn belangrijkste werken be horen o.m. zeven gebrandschilderde ramen in het oude stadhuis te Den Haag, die ter gelegenheid van het zevenhonderd jarig bestaan van de stad werden aangebracht- en 'n groot heraldisch raam in het stadhuis in Leiden. De brandende wrakstukken van de jager van de geredde piloot. Prins Bernhard bracht werkbezoek in Zeeuws-Vlaanderen Z.K.H. prins Bernard heeft gisteren een uitgebreid werkbezoek gebracht aan Oost-Zeeuws-Vlaanderen ln ver band met het leggen van een aardgas leiding door de Westerschelde. De Nederlandse Gasunie legt deze lei ding in samenwerking met de water leidingmaatschappij Zeeuws-Vlaande ren, waar tegelijkertijd ook een water leiding wordt aangelegd. De aardgas leiding loopt van Hilvarenbeek via Zandvliet in België door de Wester schelde en het verdronken land van Saeftinge naar de Zandberg bij Hulst. De prins arriveerde gisteren per heli kopter in Zandvliet in gezelschap van zijn secretaris en luchtmacht-adjudant majoor Holthuis. Hier woonde hij de voörbereidingen bij voor een 's mid dags te leggen zinkstuk op de plaats van het toekomstige Schelde-Rijnka- naal. Staatssecretaris voor de luchtmacht benoemd De minister van defensie heeft voor benoeming tot staatssecretaris van de fensie voor de Koninklijke Luchtmacht voorgedragen kolonel J. J. F. Borg- houts, thans hoofd van de sectie per soneelszorg van de luchtmachtstaf. De heer J. J. F. Borghouts is op 5 de cember 1910 in Bergen op Zoom gebo ren. Hoewel hij aanvankelijk een nlet- mllitaire carrière volgde hij was voor de oorlog werkzaam by de ge- meentelijke sociale dienst van Bergen op Zoom en later van Hillegersberg bracht de bezettingstyd hierin ver andering. Na terugkeer uit krijgsgevangenschap (eind juli 1940) waarin hij mei 1940 als reserve eerste luitenant der infan terie was geraakt, ging hij voort met zijn sociale werkzaamheden te Rotter dam. In verband met zijn belangrijke ver zetwerk werd de heer Borghouts bij koninklijk besluit van 24 augustus 1946 benoemd tot ridder der vierde klasse der militaire Willemsorde. In de ja ren 1946 tot 1950 vervulde de heer Borghouts, die na de oorlog in mili taire dienst was gebleven, verschei dene functies in het toenmalig Neder lands Indie. Op het gebied van de sport heeft de heer Borghouts zich vele jaren zeer intensief bewogen. Zo is hij thans nog voorzitter van de sportcommissie en vice-president van de „Con- seil international du sport militair". De heer Borghouts is Rooms Katholiek en is de beginselen van de Katholieke Volksparty toegedaan. Hy is woon achtig in Hillegersberg, is getrouwd en heeft drie kinderen. H.M. de koningin zal de heer Borg houts vandaag op paleis Soestdyk als staatssecretaris beëdigen. KONINGIN ONTVANGT I.V.V.V.-G ANGERS De koningin heeft gistermiddag op Soestdijk een delegatie van 40 bui tenlanders ontvangen, die deelnemen aan het I.V.V.V.-congres dat in Am sterdam wordt gehouden. De delegatie bestond uit vijf groe pen van elk acht man, waarvan twee Engelssprekende groepen (Engeland, Amerika, Canada en Scandinavië), een Franse groep (Frankrijk en Bel gië), een Duitse (Oostenrijk, Duits land, Zwitserland en Luxemburg) en een Spaanse uit Zuid-Amerika. De scheepswerf Botje Ensing aan de Friesestraatweg te Groningen heeft al zyn personeel, achttien man, ontslag aangezegd per vrydag 16 juli a.s. Voor het personeel, onder wie twee afdelingschefs en een boekhouder, kwam dit ontslag vry abrubt en men is ontstemd over de gang van zaken. De personeelsleden hebben protest aangetekend by het Gewesteiyk Ar beidsbureau. De meesten zyn vele ja ren bij de werf in dienst geweest. Het ontslag is aangezegd wegens finan ciële moeilijkheden in het bedryf. Het grote luxe jacht „Anemos", dat de werf in aanbouw heeft voor de Grieks-En gelse reder Goulandris te Londen, zal nog voor rekening van Botje worden afgebouwd. Het jacht is vandaag naar de scheepswerf Sanders te Delfzijl ge sleept voor verdere afbouw. De ma chinefabriek aan het Hoendiep van de commanditaire vennootschap Botje Ensing zal althans voorlopig nog door draaien. Met een 6-jarig vriendje achterop reed de 7-jarige Nico Nugter maandag op zijn fietsje langs de kant van de los wal van de Noorderk wel vaart, in Kreileroord (gemeente Wieringer- meer). De jongen raakte te water en verdronk. Zyn vriendje kon nog bij tijds van het fietsje springen. Terwijl hy op een luchtbed in zee lag is de 13-jarige Duitser TA..W. Daumer uit Beriyn door een hoge golf omgeslagen en in de diepte ver dwenen. De jongen was met zyn ou ders in een pension te Callantsoog. zyn vader die in de nabijheid aan het zwemmen was, probeerde zyn ver drinkend kind nog te redden, maar raakte zelf in moeilijkheden, zodat hy zyn pogingen moest opgeven. Ongeveer een uur later is het lichaam aange spoeld. Maandagmiddag omstreeks het mid daguur zijn twee straaljagers van de basis Volkel bij Hoogwoud neerge stort. Een van de piloten kwam hier bij om het leven: zijn toestel boorde zich enkele meters in drassige weidegrond en sloeg daarin een gro te krater. de donkere groentenmarkt in de Domstad door een onbekende man neergeslagen en beroofd van f 33.500. Het geld zat in twee safe-cassettes, die de boekhouder naar de bank wil de brengen. De Utrechtse recherche, die meteen met alle beschikbare surveillance auto's een speurtocht begon, heeft geen spoor van de overvaller kun nen vinden. De boekhouder liep ver wondingen op aan zijn hoofd en een hand en wordt nu verpleegd in het St. Antoniusziekenhuis. Zijn toestand is redelijk. De boekhouder, die in dienst is van de fruitgrossier J. A. van der Wurff en Zoon, was tegen tien uur klaar gekomen met de boekhouding en had tevens de kas opgemaakt. Hij deed dat op het kantoor van de fruit grossier, dat gevestigd is aan de ach terkant van de Croeselaan 207, gren zend aan de groentenmarkt. In deze donkere buurt zijn veel fruitgrossiers gevestigd. De heer Thijssen had de twee met f 33.500 gevulde cassettes in een leren tas gedaan, het kantoor afgesloten en was op weg naar zijn auto, toen hij opeens van achteren door een onbekende man werd aan gevallen. Hij werd met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. De aangevallene begon te schreeuwen, waarop de aanvaller nog harder toe. sloeg. Hij griste hem de tas uit de hand en liep hard in het donker weg. De heer Thijssen zag kans zelf naar het kantoor te lopen, waar hij zijn werkgever telefonisch inlichtte, die vervolgens de politie waarschuwde. buiten de gevangenis te blijven. De eis luidde 50,boete en voorwaar delijk twee maanden.gevangenisstraf. De rechter veroordeelde conform de eis. 2 'ASPRO'* ■èn ({ifoititfeet fit/ (Advertentie) Haagse politierechter van de stand direct Er was geconstateerd, dat de arti kelen welke een Leidse huisvrouw van de stand nam in een warenhuis, meteen in de tas verdwenen, in plaats van - zoals dat behoort - in het boodschappenmandj e. Daar was reden voor, want de huis vrouw was duidelijk op diefstal uit. Ze had dit trouwens ook bekend, toen ze betrapt werd om zonder be taling het warenhuis te verlaten. De officier van justitie eiste 35, boete, omdat verdachte voor de eer ste maal terecht stond. De rechter veroordeelde conform die eis. In een onbewaakt ogenblik is de 2-jarige Thomas Deinum uit Ju- lianadorp, gemeente Callantsoog, gis teren in de namiddag op omstreeks 20 meter van de ouderlijke woning in de Lange Vliet geraakt en ver dronken. Toen hij per fiets de weg over stak op de weg Diemen-Hilversum, ter hoogte van de brug over de Vecht, is gistermiddag de 74-jarige gepensioneerde hoofdagent van poli tie J. Philipse uit Weesp, door een in de richting Hilversum rijdende personenauto geschept en op het wegdek gesmakt. De man was op slag dood. Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid? Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: „Dat valt wel rauw in de witte broodsweken," moest de Haagse poli tierechter constateren in de zaak tegen een 22-jarige timmerman uit Sassenheim, die terecht moest staan. Vorige week was hij in het huwe lijksbootje gestapt en nu moest hy zich verantwoorden voor diverse kwade dingen, die hij in zijn vrij- gezellentijd had uitgehaald. Dat betrof diefstal van autopapie ren, van een tas met boodschappen en een auto. „Ik deed het eigenlijk uit verve ling," luidde het verweer van ver dachte, waarop de rechter de hoop uitsprak, dat dit nu dan afgelopen zal zijn. Het merkwaardige was overigens, dat verdachte zich op het kwade sleeptouw had laten nemen door een 16-jarige knaap, die op het pad der misdaad voor ging. De auto was elders gestolen en toen men in Sassenheim arriveerde, was de benzinetank leeg. „Wilden jullie die auto gaan ver kopen?" informeerde de rechter. „Dat kun je toch niet?" wierp ver dachte tegen. De officier vond diefstal en joy riding bewezen en omdat er goed vertrouwen in de huwelijksboot is, wilde de officier nog een kans geven

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7