KATER Sh°S^armZ Het zingende oerwoud DRU VISIE OP ra TELEVISIE MAANDAG 12 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA maandag 12 juli 1965 568ste STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE 573 605 6681 Prijzen van: 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 006643 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 013986 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 090964 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 060056 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 042238 De prijs van f 10.000 is gevallen op het nummer: 059807 De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer: 086894 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 005453 De prijs van 50,000 is gevallen op het nummer: 028360 De prijs van ƒ100.000 is gevallen op het nummer: Let wel: op dat nummer zijn twee prijzen gevallen. gistermiddag opeens verdwenen van de steiger van het Zuidlaardermeer. De eigenaar belde niet de politie op om daarna in berusting het resultaat af te wachten, maar nam zelf een wat ongebruikelijk initiatief tot op sporing. Hij reed naar het vliegveld Eelde en charterde daar een vlieg tuig. Met aan boord een wachtmees ter van de Dienst Luchtvaart van de rijkspolitie begon de ondernemende Groninger in een tweemotorige „Do ve" van Schreiner Airways, met cap- tein J. J. de Bruin aan de stuurknup GASCONVECTOR °0 (Advertentie) DAGGELD VERHOOGD maar woorden". En terecht: er wa ren ook deze keer veel woorden in Heden is het tarief van daggeld deze wat geforceerde en onwaar- pel een onderzoekingstocht boven de {call money) met een half procent schijnlijke serie. Hopelijk brengt het vaarten en kanalen rond Groningen verhoogd van drie tot 3 y,. nieuwe seizoen een wat beter Ne en het Zuidlaardermeer. Naar wij vernemen is dit een ge- derlands feuilleton, een, waaraan re- Het jacht van de heer Derksen, die volë van een verkrapping van de gisseur Frits Butzelaar wat meer eer in de oorlog boordschutter was bij de geldmarkt door het feit dat bankpa- kan beleven. Wie intussen de kans RAF, was binnen vijf minuten ge- Pier werd opgenomen voor vakantie- had naar N2 uit te wijken, heeft daar vonden. Aanvankelijk zag niemand doeleinden alsmede door onderhandse het vaak leutige Vlaamse quizpro- een witte boot met een blauw zeil, geldopname van de schatkist via het gramma ,,'t Is maar een woord" van maar even voorbij Hunze zag men agentschap ven het ministerie van Paul v. d. Velde kunnen volgen, het liggen, eenzaam en verlaten. Via financiën. Vrijdag was het tarief al Terug op NI was er divertissement de radio van het vliegtuig en ver- verhoogd van 21/, op drie. keerstoren van Eelde is toen onmid dellijk de rijkspolitie van Gieters veen gewaarschuwd. Het jacht is nu terug, maar van de dader ontbreekt nog elk spoor (Advertentie) Huilend en volkomen overstuur kwam zij thuis. De politie uit Urk ging on middellijk op zoek naar de dader, maar het onderzoek werd bemoeilijkt doordat het meisje geen signalement kon opgeven, omdat de aanranding omsireeks elf uur in het donker ge beurde. SMOKKELWAAR BINNEN VATICAANS GEBIED In het gebouw van de kanselarij van het Vatikaan, gelegen in 't cen trum van Rome en dat extra-territo riale rechten geniet, is zaterdag een BURENRUZIE WERD MESSENGEVECHT Vrouw ving steken op Het uitlaten van een hond was za terdagavond de oorzaak van een dra ma. Daarbij werden een man en een vrouw ernstig gewond door messte- 4 Het plezierjacht „Electra van de geschiedden met medewerking Het begon allemaal toen de 26- Groningse technicus A. Derksen, was de pauselijke gendarmerie, jarige G. S. uit de Capucijnenstraat Gestolen jacht door vliegtuig opgespoord in de Undine von Medvey-show en Slavische muziek bij 't Kunstmaand- orkest. VARA's „Achter het Nieuws" heeft zaterdag een proeve van „recht op wederwoord" gegeven, doordat Herman Wigbold de nodige kansen bood aan Wassenaars burgemeester mr. Geertsema om iets te zeggen over de WD, Een showprogramma van de Canadese t.v. was hier en daar wel aardig, maar naar onze smaak niet de zilveren roos waard, die in Montreux was uitgereikt. Min of meer opvallend was het schetsje met de komieken John Wayne en Frank Shuster over Cyrano de Ber gerac en de musketiers. Pierre Tania bracht, zoals van hem gewend, een gedegen documentaire over de mis daad in Amerika. Ook in de afge- - - - lopen dagen hebben we kunnen mee- cierge van het gebouw bleek tot een Nederlandse programma van de Bel- beleven het wel en wee van de smokkelaarsbende te behoren en is gjsche t.v. moeten steunen om na Tourrenners, mede dank zij het goed- gearresteerd. te gaan hoe de Nederlandse ploeg moedige commentaar van Barend De inbeslagneming van de sigaret- op het Songfestival van Knokke het Barendse. Dat zal hopelijk nog zo ten en de arrestatie van de concierge, tegen Duitsland heeft gemaakt. Dat 2jjn tot en met woensdag a.s., als - 1 1J J was tot nu toe niet hot slechtste. <-je camera's van de Franse t.v. ver- Onze eigen NTS heef die zondag- slag zullen doen van de laatste etap- avond, evenals trouwens de zaterdag pe van 30 van Versailles naar waarop de kjjker licht amusement parijs. Songfestival Knokke grote partij gesmokkelde Zwitserse Het is haast niet te geloven, maar daarin Amtóiï"ook"ïn de* a'fge sigaretten in beslag genomen. De con- waar: we hebben zondagavond op 't l0Den dasen hebben we kunnen mee HSbi?H\?2SS Wielrennen te Leidschendam als onderdeel S^oJSSLwïï. pelijke poortje, dat hij zoals gewoon lijk met een harde klap dichtgooide. De hond blafte luid. Het was kwart over tien. een tijdstip waarop de bejaarde ziekelijke schoonouders van van Internationale Avondzesdaagse Van de door een zestal verenigingen zal vanavond opnieuw het geval zijn, als Frankrijk en Italië tegen elkaar Komende uitzendingen uitkomen. We zullen echter dinsdag Vanavond draait de cowboyfilm „De op de eigen NTS Nederland tegen koning der wildernis". Daarna zijn Engeland zien verschijnen Maar We toe aan de zestiende aflevering De strijd om de eerste twee plaatsen woensdag en vooral donderdag, als Van de zeer lange serie documen- zijn buurman, P. S. al plachten te gezamenlijk georganiseerde Interna- werd tenslotte uitgevochten tussen H. in het Casino van Knokke de finale taires over de eerste wereldoorlog, slapen. P. S. had hem daarover al tionaie Wieier Avondzesdaagse voor Schouten en D. Holst. Aanvankelijk wordt gegeven, kunnen alleen „rand- Op N2 heeft de VPRO de oude draai- diverse malen op straat aangespro- Amateurs, werd de vjjfde dagwedstrijd had Schouten nog wel de leiding, maar bewoners bij buitenlandse t.v.-zen- doos, een concert voor jonge men- ken. gehouden te Leidschendam, waar de met nog vier ronden moest h(j deze ders terecht. Er is slechts een troost: sen en een portret van Hans An- TYI? MA AT W7ic vf)T H.R.C. Hollandia de verzorging van afstaan aan D. Holst, die als eerste zelfs de liefhebbers van tiener- en dreus. Dinsdag komt de NTS met DUi I W Ao vvri^ jiet parcours en accommodatie op eindigde, op wielbreedte gevolgd door andere lichte verstrooiingsmuziek Charles Asnavour in Theater DomL- Ditmaal werd het hem teveel. Hij zich had genomen. Schouten. Bijzonder spannend was de hebben lang niet alles gemist. Er n0f maar het is een herhaling. Daar- wachtte de eigenaar van de hond strijd om de volgende plaatsen, die in waren namelijk verschillende „wil- na gaa^ de film „Je zult me nooil op. Daarbij vielen harde woorden. Nadat algemeen voorzitter C. Kou- laatste Instantie werd beslist ten gun- de" nummers, evenzovele aanfluitin- terugzien". De KRO is op N2 met hetgeen de omwonenden niet ont- wenhoven de leider van het punten- ste van de Duitser Erwin Derlick en ëen op een festival, waar men toch een documentaire rondom Antonius ging. De verklaringen over wat ver- klassement Rudie Liebrechts had ge- vier Nol Kloosterman. het beste van het beste zou mogen van Padua, met een solistenconcert volgens gebeurde lopen nogal uiteen, huldigd sprak hij zijn grote waarde- verwachten. en met een beschouwing over de Bijna unaniem werd verklaard, dat ring uit voor de voorzitter van Hol- Verdere uitslagen 5 J. Serpentie, 6 vraag „Frankrijk missieland?" Woens- G S. dreigend zijn hondenriem tegen ïandia, de heer Kuiters, die een en an- S. J. de Goede, 7 S. Koevermans, 11 Terugblik dag brengt de VARA een Frans pro- P.S. ophief, die als antwoord zijn der had georganiseerd. Wel bleek tij- van Noord, 9 J. Amsterdam, 10 L. den Zondag heeft de KRO de vijfdelige gramma, gevolgd door Dick Powell, zakmes greep. Daarmee begon hij in dens de wedstrijd, dat het parcours Braber, 11 Piet Kettenis, 13 de Frans- comedy-thriller „Villa Sidonia" van Ook op N2 bij de NCRV is Frankrijk blinde woede te steken, terwijl hij van 114 om praktische redenen man Saens, 16 Liebrechts, 21 D. Smit Wiip Meuldijk besloten met een ont- vertegenwoordigd en wel met het toch als een bedaard man bekend Wel groter was gewenst. De wedstrijd (Fijenoord). hulling onder de titel „geen dader, toneelstuk „De vrijgezellen". stond. De vrouw van P. S. zag dit ge- ging om go km in 65 ronden. beuren en trachtte de vechtenden Qnder belangstelling van de te scheden zy ving daardoor steken onder wje wJfen in de borst en onderlijf op. Hevig wethouders H. P. Greuter en bloedend zakte zij m elkaar. A. M. v. d. Laan, startten precies op tijd de plm. 120 renners. Na een half uur maakte zich uit het peloton een kopgroep los met H. Schouten (De Bataaf), D. Holst (De Bataaf), G. v. Winden (Kennemerland). Erwin Der- LEVENSGEVAARLIJK GEWOND Hierop gooide P. S. verslagen zijn mes neer. Omwonenden belden de Hch (P. S. Köln) en L. Förster (Hol- politie en de G.G.D. De vrouw werd Ïandia). Tymen Groen had reeds na naar het Elisabethziekenhuis ge- een tiental minuten opgegeven. Bij de brqcht waar men met bloedtransfu- kopgroep voegden zich later nog J. sies haar leven redde. De honde- Serpentie (Kennemerland). G. van eigenaar was niet zo ernstig gewond. Noord (De Bataaf), H. Stakenburg De dader werd in verzekerde bewa- (Olympia) en S. J. de Goede (Kenne- ring gesteld. 17-jarige jongen randt meisje aan merland). Leo Förster (Hollandia), Winden en de overige bijkomers vielen weer terug op het peloton, waar zij een plaats innamen in een intussen ge formeerde tweede groep, waarin ook L. den Braber (De Pedaalridders) en J. Amsterdam (Swift-combinatie) zich hadden geplaatst. Intussen had Nol Kloosterman (Sw.) - een geslaagde poging ondernomen om Zaterdagavond is een 17-jar.g meis- top^dere door te dringen. Of- ,e tut Urk aangerand door een jon- H Schouten enkele malen was Ueïï'had mèegïïift De™aPder de lT teruggevallen, wist hij zich telkens jarige H. K. uit Ruttem, Noordoost- weer te herstellen. Hjj werd ook derde polder, is na een speurtocht van de f punteoklassemcnt van deze dag. rijkspolitie van Urk in samenwerking C; v Hnlat (Sw.flen a Ot- met de gemeentepolitie van de Noord- tenbros (D.T.S.). Een uitlooppoging oostpolder zondagmorgen aangehou- van den. Hij heeft een volledige bekente- S*n. doordat h« werd «gesloten, nis afgelegd en is in het politiebureau Een bijzonder sportief gebaar maak- van Vollenhove (Ov.) ingesloten. ten de Engelse rijders toen zij uit de Het meisje had zaterdagavond sa- strijd werden genomen maar er toch men met een vriendin de kermis in Pr'js °P stelden om de gehele wed- Emmelmoord bezocht. De meisjes strijd uit te ryden. De Franse studen- misten de laatste bus en accepteer- tenkampioen Saens slaagde er niet in den toen een lift van twee voorbij- om uit het peloton te komen. Dit ge- komende bromfietsers. Het ene meis- lukte evenmin aan Rudie Liebrechts, je werd keurig naar huis gebracht, die blijkbaar de lieveling van het pu- het andere werd door K. aangerand, bliek was. l Je niMM cwmtuwi VWtl'. SOSKEWISKE Aetherklanken DINSDAG 18 JULI HILVERSUM L 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Ouvertu re (7.30-7.40 Nieuws. 8.00 Overwe ging). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kin deren. 10.00 Instrument, ensemble: klas. kamermuziek. 10.25 Inleiding hoogmis. 10.30 Pontificale hoogmis. 11.45 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte gram. 12.20 Voor deb oeren. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten of gram. 12.50 Licht instr. ensemble en licht vo caal ensemble. 13.30 Lichte gram. voor de tieners. 14.00 Voor de plattelands vrouwen. 14.10 Drie v. Elck wat Wils: gevar. muz. progr. 15.10 Lichtbaken, lezing (herh. v. zaterdag jl.). 15.20 Musiësta: gevar. muz. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.40 Onderweg, progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte orkestmuz. en zangsoliste. (17.50-18.00 Overheids voorlichting). 18.20 Voor de kleuters. 18.30 R.V.U.: Yvette Guilbert - Reine de la Chanson. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Stereo: Metropole orkest. 20.00 Stereo: Holland Festival 1965: Jean Levecq, opera. 21.15 Radio portret. 21.40 De liefdesbrief van Lord Byron, eenakter. 22.00 De zin gende kerk: Indrukken v. d. landdag 1965 v. d. Ned. St.-Gregoriusver. 22.20 Actualiteiten of gram. 22.45 Hart, hoofd en hand vragen om woord en wijs, want leven moet je met een lied: liederen. 23.25 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram. (8.25 De groenteman). 8.45 Morgenwijding. 8.55 Klas. gram. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.27 Mededel. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Overh. voorlichting: voor de landbouw. 12.40 Licht ensem ble en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en gram. 13.25 Beursbe richten. 13.30 't Muzikantenuur: I. Mod. liederen; II. Kerkorgelconcert: klas. muziek; III. Vocaal ensemble: klas. en mod. liederen. 14.30 Voordr. 14.45 Tot uw orders: gevar. progr. voor de militairen. 15.35 Lichte gram. (Om 16.00 Nieuws). Vanaf 15.00: Event, onderbreking voor report. Tour de France. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram. voor de tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Lich te orkestmuziek en zangsolisten. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Ste reo: Pianorecital: mod. muz. 19.30 Ga melan: Indonesisch programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Leg 'ns aan in Loos- drecht: gevar. progr. 21.35 Nëabesch. Tour de France. 21.40 Land der Mu zen, kunstrubr. 22.00 Beatrix „Feest" oord: gevar. progr. 2.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Stereo: Holland Festival 1965: Gaudeamus kwartet: mod. muz. 23.40 Luitmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 18.45 Alleen over de zender Roermond 1: enkele adviezen over de ontvangstmogelijk heid op kanaal 31. 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de beer. 19.06 Jour naal voor gehoorgestoorden. 19.30 Walter and Connie. 19.45 Eva's herin neringen: serie over de emancipatie v. d. vrouw. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.40 Theater Domino. 21.35 Je zult me nooit terugzien, film. NTS: Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 De legpuzzle: natuur film uit de' Engelse TV-filmreeks: Sur vival. KRO: 20.25 700 jaren: documen taire over Antonius van Padua. 20.55 Solistenconcert. 21.30 Onze man in Washington. 21.30 Internation. song festival Knokke. RKK: 22.10 Frank rijk Missieland?: 1 Vernieuwing van de geest vanuit het Geloof, documen taire. 22.40 Einde. door J. M. ELSING 51) Hier voel ik het nog, moesoengoe! Wat voor onzin vertelt die kerel nu Dio, moesoengoe, het heeft mij de tong verbrand al was het nog zo'n klein stukje, zo kidogo, kidogo kabis- sa (Zo heel, heel klein). Raak maar eens wijs uit zo'n priet praat! Voor Greta is er echter geen kwes tie van prietpraat. Zij heeft in de keu ken de chocolade gesmolten voor het dessert. Dat gebeurde natuurlek in een pannetje op het vuur. Welnu, daaryan heeft de kok gesnoept terwijl zij hem even de rug toekeerde. Kan het een voudiger Inderdaad niet. Deze ver klaring sluit als een bus, maar heeft, jammer genoeg niets te maken met het magazijn. De rechter kijkt even beteuterd en de beschuldigde mag gaan. Die is nog zo vriendelijk te informe ren of h(j de koffie dadelijk mag op gieten of nog even kan wachten. Nog even wachten! Als jij er ten minste geen bezwaar tegen hebt, Gre- Naar een gegeven van M. Haugen Neen, Greta heeft er helemaal geen bezwaar tegen. Integendeel. Zij volgt met belangstelling het verloop van het onderzoek. Ondertussen is de tafel af geruimd. Anioeba wacht op orders. Laat Fweloe dadelijk komen! Fweloe verschijnt. H(j is een van de waterboys. Met Fweloe valt niet te praten. Zodra er een vuiltje aan de lucht ls houdt die zich altijd ontzet tend dom. Het is om uit je vel te sprin gen, want de knaap ziet er overigens alles behalve dom uit. Integendeel. Hij bezit een kop met zo'n waardige uitdrukking, dat hij zou kunnen door gaan voor een minister als hij geen zwarte was! De volgende! Anioeba loopt voorbij het tafeltje om Fataki, de pidere waterboy, te roepen. Uit haar schort ritselt een stukje zilverpapier weg en valt op de grond. Max en Greta bemerken het ge lijktijdig en zijn ten zeerste verrast. Op het ogenblik dat de negerin de deur wil openen, weerhoudt haar de stem van haar meester. Wil je even wachten! Dio. Koms eens hier! Hij zegt het zo gewoon mogelijk en z(j nadert hem glimlachend, argeloos. Even gewoon luidt het terwijl ze voorbij de plaats komt waar het zil verpapier ligt: O, je laat wat vallen! Ze kijkt naar de grond, bemerkt het glinsterende velletje, raapt het vlug op met een korte uitroep van verwonde ring en angst. Dan echter bedenkt ze zich en werpt het weg. Apana maneno yangoe! (Daar heb ik niets mee te maken!) lacht ze zenuwachtig. Haar snelle, tegenstrijdige reacties zijn voor de blanken het bewijs dat zij de schuU'ige is. Waarom heb je dat gedaan, meis je? Ik heb toch niet gedaan, moe soengoe! Max springt recht en grijpt haar bij de polsen. Hij is zeer opgewonden. Jij bent in het magazijn geweest en hebt de chocolade gestolen. Apana, moesoengoe, apana. Je liegt, je liegt! en als ik het niet liet voor de blanke vrouw, zou ik je een klap in het gezicht geven zoals men met een moesenji uit de pori doet! (een wilde uit de brousse). Een ontzettende angst staat in haar ogen. Max schudt haar wild door el kaar. Vooruit met de waarheid! Houd op, Max! smeekt Greta. Je kunt toch niet Maar op dat ogenblik valt uit Anioe- ba's schort een stuk chocolade op de grond. Daarmee is de spanning opeens ge broken. Linden raapt de chocolade op en werpt ze op tafel. Zo, scheer je nu weg en zorg er voor dat je mij vanavond niet meer on der de ogen komt! Anioeba staat daar bedrukt, de blik ken naar de grond gericht. Heb je mij begrpen? Ze kijkt haar moesoengoe nog even aan. Haar ogen weerspiegelen geen haat of woede, maar een droeve gela tenheid. Dan gaat ze, langzaam, met gebogen hoofd, zonder zich om te ke ren. Max staat haar even na te kijken. Hij neemt het stuk chocolade en over handigt het aan Greta. Steek het weg. Je kunt het mor gen aan je kleine zieke geven. Dan gaat hij tot op de achterbarza en roept: Kaloeloe, let, kawa! (Breng de koffie!), zet zich opnieuw naast zijn gast en blaast uit: Oef, dat is weer eens opgelost. Ben je niet een beetje te streng geweest Hoe bedoel je dat? Ik meen: te brutaal? Linden lacht: Ik geloof het niet, integendeel, ik had haar een authentiek pak slaag moeten geven. Dat gaat toch niet, Max. O, ik bedoel niet met de chicotte, alhoewel heel wat blanken beweren dat de zweep het enige middel is om de negers iets in het geheugen te prenten. Ik vind die methode even afschuwe lijk als jij, Greta. Maar, bij gelegen heid „une correction paternelle" zoals de Fransen 't noemen, zou geen kwaad kunnen. Ook daartegen protesteert Greta. Het zijn toch geen kinderen! Neen, maar ze reageren niet als blanken. Ik kan je daarvan een typisch staaltje geven: een van mijn kennissen vergeet in de slaapkamer zijn kleer kast af te sluiten waar een kistje in staat met huishoudgeld. Hij wil dat verzuim herstellen en betrapt zijn boy op het feit dat deze een bankbriefje van 20 Frank wegmoffelt in zijn schort. Als hij op dat ogenblik had gezegd: „Komaan, jongen, geef me wat je daar gepikt hebt! dan zou de dief het gestolene terug hebben gegeven, met een verontschuldiging in deze aard: „lk wilde iets in de kast opbergen en bij het openrukken van de deur is dit biljet er uit gewaaid!" Het betrokken kistje kan daar gesloten staan, met er bovenop een gewicht van 20 kilo, dat speelt geen rol. 't Bankbiljet is er uitgevlogen. Waarom wil je hem toch niet geloven. Je bewijst dat het on mogelijk is. Ja, dat begrijpt hij nu eveneens, maar tóch is het er uit gevlo gen. Basi! Zo had het kunnen verlopen, maar het veuiep heel anders: mijn kennis was zo verrast dat hy vergat onmid dellijk te reageren en toen hij zich omkeerde, had de dief de kamer verla ten. De blanke denkt: goed, nu wil ik toch even aankijken of die bomboela niet tot Inkeer komt. Er gebeurt echter niets van die aard. Tenslotte staan meester en dienaar opnieuw tegenover elkaar. Boy, je hebt gestolen. Anana, Bwana Een bankbiljet van 20 Frank heb je gestolen, uit de kast in de slaap kamer. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2