ENZAB BMW Het zingende oerwoud SOESTDIJK DANKT MAANDAG VOOR RADIO EN TELEVISIE Processie naar Kevelaer dit jaar op 15,16 en 17 augustus Uitkering-ineens klein-metaal DUET NYLCKVS SÜSKE WISKE VRIJDAG 9 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 N.S.-personeel krijgt prestatiebeloning van 11,4% EINDEXAMEN RIJNLANDS LYCEUM WASSENAAR PRINSES BEATRIX WINKELDE IN AMSTERDAM Over de maand juli krijgt het per- de en dertig gulden voor de eerste soneel van de Nederlandse Spoor- klasse. Geslaagd voor het diploma B: W. wegen een algemene prestatiebelo- De achtdaagse abonnementen zijn F. K. Bischof van Heemskerck, me]. ning van 11,4 procent. Dit percentage volgens de spoorwegen een succes. S. v.d. Does de Bye, E. W. J. *ord, CTl_rprpn onJ. 71in aauitrpk-icmffsKrj is gebaseerd op het gemiddelde van In 1963 werden er zesduizend ver- mej. F. H. v. Gennep, me]. L. L. Hol- Q fend Dr;nses Beatrix de prestaties in de maanden januari, kocht en vorig jaar twaalfduizend, le, L. V; Limburg Stirum Noordwijk, Aa.r,™ov,.iroiut Ar februari en maart 1965. terwijl de verwachting is dat dit H. W. Nagtglas. De algemene prestatiebeloning is jaar de twintigduizend zal worden ingevoerd bij de inwerkingtreding overschreden. Amsterdam als winkelstad heeft gisteren ook zijn aamtrekkingskracht haar verloofde. Aanvankelijk onop gemerkt hebben zij zich in de och- hoge rijndijk 278-280 NV leiden van de c.a.o. op 1 april jJ. en wordt steeds berekend aan de hand van een voortschrijdend drie-maandsge- middelde. Gezien het tijdstip van inwerking treding van de c.a.o. was tot en met juni een beloning van 11 procent ge garandeerd. 's Middags bij het winkelen in de Kalverstraat kwam daar echter een eind aan en werden zij herkend. Het paar heeft zich toen haastig terug getrokken om vervolgens met een auto de hoofdstad te verlaten. Draai-vouwdeuren De NS heeft deze week 24 nieuwe Maandagavond om 8 uur zenden radio en televisie een reportage uit vanaf DIRECTEUR paleis Soestdijk, waarin koningin Juliana, prins Bernhard, prinses Beatrix SCHOUWBURG TILBURG en Claus von Amsberg een dankwoord zullen spreken voor de belangstel- Tot directeur van de Stadsschouw- «V.X.X. „v.» -x ling bij de verloving van prinses Beatrix en Claus. Deze reportage, waar- burg in Tilburg is benoemd de heer rijtuigen besteld (tweede klasse). Ze voor vertegenwoordigers van radio en televisie vandaag op Soestdijk de L. N. de Brabander (37) vanaf 1 sep- hebben elk 88 zitplaatsen en zijn maatregelen zullen bespreken, zal maandagmiddag om drie uur worden tember 1960 administrateur en sedert voorlopig speciaal bestemd voor de opgenomen, aldus „De Volkskrant". 44 apnljI' waarnemend directeur van zogenaamde „Buurland - treinen", deze schouwburg. - Voor zijn benoeming in Tilburg was tel. 40697-40698 grensoverschrij dende niet-d-treinen over middellange afstand. De rij tui- ]\JET JTE gen moeten daarom voldoen aan de internationale normen voor buur- landverkeer en aangepast zijn bij ET tl ER-BE STEE het materieel van de Duitse spoor wegen. Werkspoor zal de eerste rij - recht voor iedereen, die zich in een hij in Den Haag voor een tweetal of ander programma onjuist beje- stichtingen belast met het organiseren gend acht, zodat een rechtzetting in van culturele manifestaties. In Tilburg een of andere vorm van een weder- werd hij o.m. nog belast met de se- woord op zijn plaats kan worden ge- cretai'aten van het festival voor de acht. Aangezien in een aantal andere werkende jeugd, het congres Kerk i tuigen in het najaar van 1966 af- Ï-Iet, debat ?a'' d'e tweede Kamer lan<jen dat recht reeds sedert gerui- Kunst en het Tilburgse' theatercon- leveren. deze week over het op handen me tijd is geregeld en de behoefte tact. Dezebestelling vormt het begin ziin<ile radio- en tv-beleid heeft ge- eraan ten onzent een aantal malen van een nieuwe serie rijtuigen die ijjf Wt,° 1 1~1"1 1 J in de toekomst waarschijnlijk dan aangevuld met eerste klasse ac- houden was zo zou men 'n beetje toch wel is gebleken, is het goed, dat paradoxaal kunnen zeggen naar men een daadwerkelijke studie van zijn inhoud en kwaliteit wel enigszins dieze zaak tot een van de vruchten van het Kamer-debat kan rekenen. Voor het overige zal het nieuwe beschouwingen (het ether-bestel uiteraard een aantal ex perimenten te zien geven, hetgeen commodatie ook voor binnenlands teleurstellend, maar qua - verkeer zal worden ingezet. Een van heugend- Wat dat eerste betreft: m de opvallendste kenmerken ervan is, na^noe| alle bes^ou^mf.eP (he+ dat de rijtuigen geen schuifdeuren antwoord van minister Vrolijk nau - - - krijgen maar draai-vouwdeuren die wehjks uitgezonderd) bleek overdui- onontkoombaar is bij de op stapel elektropneumatisch kunnen worden delÜk. men weinig anders deed staande wijzigingen. Men zal met het gesloten Als deze deuren open zijn d,an platgetreden paden bewandelen, nauwkeurig waarnemen ervan zijn steken ze niet meer dan 20 centime- nad®it immers over deze zaak al zo- nut kunnen doen bij de beraadslaging ter buiten de wand van het rijtuig uit. Nu de tijd zo langzamerhand na dert, dat de Leidse Processie naar denen Löwe", Amsterd. strasse; vele malen en op zo veel plaatsen uit- over de definitieve wettelijke rege- °ert'aat °e ^eiase jri-uuessie naa£ „Zum Schwarzen Raben", Amsterd. voerig werd gesproken. Daar staat ling, die weldra op tafel zal komen, kevelaer Paar jaarlijkse Deaevaart strasse- MZum Kölner Dom", Maas- Speciaal tarief tegenover, dat men met hetgeen op basis van de bekende nota-Bot- C als-Vrolijk is afgesproken best vre- Over een week zullen de Neder- de kan hebben, omdat het in de in landse Spoorwegen een speciaal ta- geven omstandigheden en met het oog rief invoeren voor kinderen die op op de komende periode, die immers achtdaagse abonnementen reizen, slechts als een „overgangstijd" is be- Men voldoet hiermee aan veelvul- doeld, een redelijke grondslag biedt dige verzoeken uit het publiek zelf, om aan redelijke wensen tot een wij dat de abonnementen met name in ziging de vakantiemaanden gebruikt kun- wezen verbetering te "brengen, nen worden om het eigen land goed te lenen kennen. Voor kinderen van ^ie verbetering zal in de voornaam naar het Genade-oord van O. L. Vr. Troosteres der Bedroefden, weer zal strasse. Te gelegenertijd zullen de defini- E.a?" beLÜ!lU„Ul":a"S tieve gegevens worden bekend ge- enige voorlopige mededelingen ver- maakt StDekdeanta zijn vastgesteld op zondag M NIET UIT DE TIJD 15, maandag 16 en dinsdag 17 aug. Men krijgt wel eens te horen, dat a.s. De reiskosten bedragen, evenals bedevaarten uit de tijd zouden het vorige jaar 23.50. Bruidjes en z,Jn- Dat zou men echter niet zeggen, hrf noffal v^tande omroeo De werkgevers- en werknemers- misdienaars tot 14 jaar betalen 15.-. wanneer men in Kevelaer is Van vertegenwoordigers in de Klein Me- voor deelname is nodig een toeris- heinde en verre stromen dagelijks de taal hebben overeenstemming be- tenkaart of een paspoort, waarvan pelgrims het stadje binnen, reikt over de uitkering-ineens van de geldigheidsduur ten hoogste 5 jaar Laten wij de traditie van onze twee percent. De eerste termijn zal is verstreken. De pelgrims moeten voorouders bestendigen en er voor 15 juli het halve volwaasenen-tarief een (m«r) „open bestel" moeten in- b'efig KeveSe'r béspM voThS pe&^delfiemen^de Ubte gelden: twintig gulden voor de twee- homflenl Denota heeft daartoe een bedraa6t twee percent over het in bestuur niet mogelijk hiervoor zorg Bedevaart van Leiden en Omstreken het eerste halfjaar in 1965 verdiende te dragen. De trouwe deelnemers is "aar {"et Genade-oord van O. L. Vr. die meteen voorzien van een reeks |oon dit natuurlijk bekend. Voor degene, Troosteres der Bedroefden te Keve- die nog nimmer zijn meegeweest, vier tot en met negen jaar zal na ste plaats de totstandkoming van spaar plezierigmet 4* met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart voorschriften in normen en kriteria, die zowel een zekere getalsdrempel als wel beleidslijnen en kwaliteits- r-»Q --s "ie uug imiuiici aijxi iiieegeweesL, ,?2noi? Ju ^ec5 volgen hieronder enige adressen, ber worden uitbetaald; dit is dan Men kan schrijven in de Nederlandse HET BESTUUR eisen voor nieuwe gegadigden voor- twee percent over het in het tweede taal. „Zum Weissen Kreuz", Kapel- ,1 .atz; „Zu Gold und Silb Schlüs- /±SttlS1*K.lClTlK6Tt schrijven. balflaa"" 1965 verdiende loon. lenplatz; „u.u urm oc.uus- We hebben al eens eerder doen uit- De betrokken partyen zullen later seln". Kapellenplatz; „Zum Goldenen komen, dat we met die voorschriften nog praten over de verwerking van Apfel", Kapellenplatz; „Zum Peli- best akkoord konden zijn. Nu we deze de twee percent in de cao. kan", Kapellenplatz; ',,Zu den Drei week nog eens de bezwaren van de Ook bij de N.V. Philips is over- Königen", Hauptstrassë; „Zum Lin- liberailen en een deel van de CHU- eenstemming bereikt over de uitke- denbaum", Hauptstrassë; „Zum Bür- fractde hebben vernomen, zijn we in ring ineens. De eerste betaling is op gerhaus", Hauptstrassë; \,Zur Wind- die opvatting versterkt. We begrijpen 19 augustus. Ook hier volgt de-twee- - -- - nog steeds niet, wat de tegenstanders de betaling in december. ZATERDAG 10 JULI 1965 HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 Het levende Woord, meditatie. van de opzet van het kabinet-Cals met hun kritiek op die plannen be doelen en speciaal niet, hoe zij zich de „openheid" denken, die ze zeggen te wensen en welke ze bij voortdu ring zonder nadere aanduiding pro pageren. Men kan het dunkt ons ge heel eens zijn met die sprekers in de Kamer, die als hun eerlijke overtui ging hebben gegeven, dat zich op ba sis van bedoelde normen zeer wel verscheidene nieuwe gegadigden kun nen vermelden, omdat aan die nor men bepaald niet al te ongemakke- lijk te voldoen zal vallen. Het is daar- Advertentieom goed, dat in het debat van deze week geen essentiële onderdelen zijn veranderd. Men kan dan wel de vraag stellen, of daarvoor een discussie van twee lange dagen noodzakelijk was, r»_ ^1mc, q id maar in de parlementaire democratie Dc Mms m de week van 9-14 juli wordt nu nogal wat zijn door de KFC als volgt gekeurd: meer gepraat dan strikt noodzakelijk lijkt. Men kan Zich troosten met de Studio: Lieve, lieve John stelling, dat het omgekeerde een stuk volwassenen (geprolongeerd) erger zou wezen Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Liet is intussen wel jammer, dat Lido: Circuswereld, alle leeft. minister Vrolijk op enkele be- Dageljjks, ook rondag, 2.30 en 8 u. mühle", Hauptstrassë; „Zum St. Se- 7.05 Klassieke orkestmuziek (gram.) bastian", Hauptstrassë; „Zum Gol- 7.30 Nieuws. 7.40 Geestelijke liede- \.de mme amthmi VÓM' miin rechtse hoehstae is cokmt Wed!Men vrnal mlik mu terende katers hetdern uitmoeten ragen t y~ Leidse Bioscopen is Schuldig met betrekking tot de aanvankelijke hoeveelheid reclame, die zal worden toegelaten en de juiste datum, waar op het „nieuwe bestel" vain start zal kunnen gaan, maar men kan er ook oog voor hebben, dat over deze za ken nog overleg noodzakelijk is, voor al eer een exacte regeling mogelijk zal zijn. Men zal die uitslag ervan wel spoedig kunnen tegemoetzien. Een groot winstpunt achten we, dat de minister op aandrang van dé Ka mer heeft toegezegd snel werk te Camera: OSS 117 in Bangkok - 14 jr. zullen maken van een regeling voor Dagelijks: 2.30, 7.60, en 9.15 uur. het zgn. „droit de réponse" in het Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur ether-verkeer, dat wil zeggen: het Luxor: Politiepost Reeperbahn (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld - 14 jaar Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2.15 en 8 uur Rex: De dodende pijl - 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 9.15 uur ren. 7.95 Overweging. 8.00 Djinn. ge varieerd programma (8.308.40 Nws, 9.35 Waterstanden). 12.00 Angelus. 12.03 Lichte gram.muziek. 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.40 Re ligieus nieuws. 12.45 Overheidsvoor lichting: geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het ver keer. 12.55 Licht instrumentaal en semble afgewisseld met lichte orkest- Musioerende dilettanten: kamerorkest muziek. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 14.30 voor de kleuters. 14.40 Dans- orikest en licht instrumentaal ensem ble. 15.30 Signaal: documentatie van en over jonge mensen. (Tussen 15.30 en 17.00 kan het programma onder broken worden voor reportage van de Tour de France. 15.50 lachte mu ziek (opn.). 16.30 Lichte gram.muziek. 16.40 Orkest en zangsolisten: oude muziek (opn.) 16.55 Metropole Ork. 17.30 Lichte gram.muziek. 18.00 Mu zikaal toerisme: amusementsmuziek met toeristische tips. 18.50 Licht baken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Brabants Orkest met piano solo: klassieke en moderne muziek (opn.). 20.30 Drie van elck wat wils: gevarieerd muziekprogram ma. 21.30 Reisoogst: zwerftochten door gedroomde en werkelijke we relden. 21.50 Lichte gram.muziek. 22.16 Nabeschouwing Tour de France. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Tussen licht en donker, lezing. 22.55 STEREO: nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM H. 298 M. 7.00 VARA - 9.40 VPRO 10.00—24.00 VARA 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en sooialistisoh strijdlied. 7.20 Lichte gram.muziek. 7.2'5 Van de voorpagina, praatje. 7.30 Lichte gram.muziek (vervolg). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram.muziek. 8.20 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen, af gewisseld met gram.muziek. 8.30 Lich te gram.muziek. 9.10 Moderne muziek (gr.). 9.30 Gitaaxrecital (gr.). 9.40 Het is meer dan het lijkt, lezing. 9.55 Wonen en laten wonen, lezing (IV slot). 10.00 Z.ü. 135, gevarieerd progr. (Om 11.00 nieuws). 12.27 Mededelin gen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 ac tueel sportnieuws; 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 STEREO: Melo dieën-express: licht orkest, lichte vo cale ensembles en zangsolist. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazz club. 14.45 Voor nu en later, lezing. 15.00 Nederlandse zangers uit vroe ger jaren (gr.). 15.40 Boekenwijsheid. 16.00 Nieuws. 16.02 Instrumentaal en semble. 16.26 Lichte gram.muziek. 17.05 Amateursprogramma. 17.30 Ac tualiteiten. 18.00 Nieuws en commen taar op het nieuws. 18.20 Voor de teenagers. 19.20 Voor de kinderen. 19.30 STEREO: Licht orkest, 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival 1965: Instrumentaal ensemble en orgel: oude muziek. 21.00 Kom werken bij Liberatus, hoorspel. 22.05 Lichte gram. muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Sport op zaterdag. 22.45 't Chansonnetje in huis: liedjes. 23.15 Zij die van de zon leven, licht programma. 23.45 Lichte gram.muziek. 23.55-24.00 Nieuws. TV-PROGRAMMA'S - Ned. I 16.00 Klantenservioe: De Best Seller, TV-film. 16.25 Bespied: Van nachte gaal en nachtzwaluw, reportage over het Nederlandse dierenleven. 16.45 Op weg: vakantietips. 17.0017.30 Voor de kinderen. NTS 18.45 (Alleen over de zender Roermond 1, kanaal 5): Adviezen over de ontvangstmoge- lijkheden op kanaal 31 en een over zicht van de programma's, die men op Nederland II kan verwachten. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.31 Voor de kleuters. VARA: 19.06 Raw hide: Favor beschuldigd, TV-film. 19.55 Tentoonstell'ingsagenda. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het Nieuws. 20.45 Voordracht. NTS: 20.56 Monitreux-zilver: Het uur van Wayne en Shustqf, een vrolijk show- programma van de Canadese TV. VARA: 21.50 De misdaad ontleed, do cumentaire. NTS: 22.35 Journaal. 22.4022.50 Filmverslag Tour de France. TV-PROGRAMMA'S - Ned. II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Station Petticoat: Herbie en de dienstplicht, TV-film. NTS: 20.25 't Is grijs, documentair-cabaretprogramma NCRV: 20.55 Stutofes, terugblik op 't Studenten Toneel Festival, dat dit voorjaar werd gehouden te Wage- nrngen. 21.50 100 Jaar Leger des Heils, reportage vain de jubileum bijeenkomst in de Royal Albert Hall te Londen. 22.00—22.15 Attentie. door J. M. ELSING 49) Kijk me die kerel eens aan! Voor hem staat een naakte bengel met een typisch gezwollen boekari- buikje, waarop de navel zich aftekent als een dikke vleesknobbel, zoals bij heel veel negers het geval is. Wat mankeert hem? vraagt hij aan de moeder, die met een vreemd lachje antwoord: Amataka dawa, moesoengoe! (Hij wil een geneesmiddel, blanke!) Hoor je aan welke ziekte die lijdt, Greta? Zijn moeder zegt, dat hij alleen maar voor een geneesmiddel is geko men. Daarom vergezelt zrj NgOie. Hier. jongeman! Hij haalt een klontje suiker uit de zak en laat er een paar druppels op val len uit de fles met het kleurloze vocht. Kamata, iko dawa ngoefoe! (Pak aan, dat is een sterk geneesmiddel). Met bewondering hebben moeder en zoon deze eenvoudige operatie gevolgd. Nu malen de scherpe tanden met wel lust dé zoetigheid. iko rnzoerie? (Is het goed). Naar een gegeven van M. Haugen. Kabissa! moesoengoe! (Geweldig) knikt de bengel zalig. Basi! (in orde). De volgende patiënt komt aan de beurt. Wat geef je hen toch informeert Greta. Je ziet dat ik niet alle gevallen met wonderolie behandel. Wat heb je dan in die fles Aqua destillata! Jij bent me er eentje! lacht Greta. Ja, je moet begrijpen dat Vele inlanders enkel maar naar het dispen- sarium komen, omdat ze trek hebben In een geneesmiddel en dan komt het er toch niet zo erg op aan wat je ze geeft. Nu, Greta heeft het niet zo prettig. Bij haar defileren de werkelijke rie ken. Er zijn kinderen met zweren op benen en armen. Er zijn kinderen met schurft opgelet! daartegen kent Lin den een uitstekend middel: olie van aardnoten gemengd met petroleum! Er zijn er die koorts hebben. Die kun nen geholpen worden met een zweet kuur en quinine! Het geneesmiddel is voorhanden, maar hoe bezorg je die ar me stakkers een zweetbad? Warme bedden met dekens zijn in negerhut ten niet te vinden. Die zieken zou je moeten kunnen onderbrengen in een lazaret. Wij zullen er eentje bouwen, Greta! En wat moet je beginnen met dit lieve, hoestende meisje? Het hoest zó, dat het er tranen van in de ogen krijgt. Ja, zo'n hoestgeval kan op de nederzet ting slechts bij uitzondering verpleegd worden. Waarom? Omdat je anders over een hele apotheek van borstsi roop, pillen en verschillende soorten thee zou moeten beschikken. Dit meis je lijkt je een speciaal geval? Zeker, Greta, je kunt naar mijn levensmidde lenmagazijn gaan. Het is de kamer naast de jouwe. Daar vind je op een van de rekken nog wel een bokaal borsthoning! Maar laten wij eerst de overige gevallen likwidere.n. Dat is gemakkelijk gezegd. Hoe likwideer je het geval van deze uitgemergelde zui geling? Die gaat zeker dood bjj gebrek aan geschikte voeding. Het ls duidelijk, dat hij behoefte heeft aan een dage lijks rantsoen van speciale melkpro ducten. Je slaat de nagel weer eens op de kop, Greta! En een steek kaart moet hij eveneens hebben, waar iedere week zyn gewicht op genoteerd wordt. Wil jij de leiding op je nemen van het kinderdispensarium van Kan- doe? De volgende! Neen, kijk er liever niet naar, want die heeft waarschijn lijk de slaapziekte. Altijd ongeneesbaar geweest. Nu bestaat daar echter, naar het schijnt, een middel tegen. Wij gaan steeds verder op de weg der ontdekkingen! Hoe jammer, dat de beschaving als een mes is, dat aan twee kanten snijdt! Denk aan de atoombom. Wat er ook van zij, ik kan hier geen injecties tegen de slaap ziekte toepassen. Zo, de volgendeen de vol gende! Je vraagt je af waarom ze. met zo- velen zijn komen opdagen? Ze denken natuurlijk dat j(j een echte monganga (geneesheer) bent en daarom wagen ze bij jou hun kans, een kans, die ze by my niet meer hebben. Die zaak zit zo in elkaar: ik zorg voor myn arbeiders en hun familie en wie ik verder kan helpen met een paar al gemene remedies je kent ze is welkom. Maar waar zou ik het geld en de tijd vandaan halen om te zwijgen van de bevoegdheid om meer ingewikkelde gevallen te behan delen! Want er zyn er nog andere en meer dan je denkt! Wanneer je hier door de dorpen slentert, ontmoet je mensen, die naast hun hutten zitten met afgebrokkelde handen en voeten zy zy'n aangetast door de lepra of met afschuwelijke gezwellen aan de hals (kropgezwel)! of aan de benen (elephantiasis)! Op de skeletten van de slaapzieken heb ik je aandacht al gevestigd. Houd op! fluistert Greta. Het is te afschuwelijk. Vertel mq liever hoe ik je kan helpen. Ach, jy kunt mij niet helpen. Jy bent nu diep onder de indruk van al die ellende. Zo vergaat het wel meer toeristen en reporters. Als ze eenmaal thuis zyn, vergeten ze al gauw de on prettige herinneringen. Even is het stil. Greta zucht: Ik heb een en ander beleefd tij dens myn reis, Max! Ik heb myn va der in Boelambo, moeten achterlaten. Ik zal Kandoe nooit vergeten en niet alleen vanwege de vergiftige pijl. Laat mij je helpen. Ik kan je toch medi- cynen zenden en versterkende midde len voor kinderen! Dat kun je inderdaad en ik zou je daar heel dankbaar om zijn. Ze zitten nog steeds in het kleine gebouwtje, ook al is de laatste pa tiënt ftl een poosje verdwenen. Daar verschijnt Anioeba om te melden, dat het tijd is voor het middageten. Buiten zit nog steeds de moeder met het meisje te wachten dat zo'n lelijke hoest heeft. Greta schaamt zich, daar niet meer aan gedacht te hebben. En nu staat het eten op tafel. De gast heer lacht, omdat zij zich over haar nalatigheid bezogd maakt. Negers heb ben er helemaal geen bezwaar tegen uren lang te wachten op het éen of ander. Hun zenuwen zyn niet, zoals de onze, afgestemd op een krankzinnig tempo. Straks kun je dan op je gemak mijn magazyn inspecteren. Allicht vind je daar nog iets beters dan borstho ning! Dus gaan ze eerst aan tafel. Na het eten herinneren zij zich hun afspraak om die avond een klein feestmaal te houden. Er moet daarom eerst overleg gepleegd worden over het menu. Er is vlees, want de jagers van Kandoe heb ben een antiloop in een van hun val kuilen gevangen en daarvan een bout naar de moesoengoe gebracht. Met frites en groente kan daarmee een lek ker gerecht worden gemaakt. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2