VIER LEIDSE KORFBALCLUBS GAAN EEN CLUBHUIS BOUWEN Stichting R.K. MULO-examen Jaarvergadering Leidse Korf halbond Feest bij het afscheid van de zesdeklassers Barbara-school BEURSOVERZICHT LEIDSE AGENDA Weerbericht PUZZEL Marktberichten WOENSDAG 7 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 PRACHTIGE, RUIME CHR. LAGERE TECHNISCHE SCHOOL AAN VIJF MEILAAN GEOPEND Helemaal aan de rand van Leiden, daar waar tuin- en flatbouw elkaar bedreigen, is gisteren door burge meester G. C. van der Willigen een zeer moderne en ruime Christelijke lagere technische school geopend. De school, gelegen aan de 5 Meilaan, kan plaats bieden aan 750 leerlingen en geeft opleidingen tot machine-bank werker, elektro-techniek, autoherstel ler, timmeren, stucadoren en brood- en banketbakken in een prachtig schoolgebouw ontworpen door de ar chitecten Leo de Jonge en M. L. Dorst uit Rotterdam. De plannen voor en de bouw van de nieuwe school hebben vele jaren ge vergd. Reeds voor de tweede wereld oorlog waren er plannen voor een christelijke lagere technische school: de bestedingsbeperking en het wach ten op de rijksgoedkeuring gooiden toen die plannen na de oorlog vastere vormen aannamen, echter roet in het eten. In 1963 werd de praktijkhal van de nieuwe school in gebruik genomen en in januari 1965 pas het hoofdgebouw. De unieke situatie deed zich dan ook voor dat er bij de gisteren officieel geopende school al leerlingen waren, die de school door het behalen van een getuigschrift gingen erlaten! OOK H.T.S. Na een welkomstwoord van wethou der P. S. Harmsen, in zfln functie als voorzitter van het schoolbestuur, zei de burgemeester bijzonder blij te z(jn met? het feit dat Leiden nu drie lagere technische scholen heeft, om dat een zo breed mogelijke scholing voor de opgroeiende jeugd zo enorm belangrijk is. Bovendien neemt de vraag naar geschoolde arbeiders steeds toe en zal de ongeschoolde arbeider in de toekomst steeds minder werk- mogelijkheden hebben. Ook sprak hij voorzichtig de hoop uit dat er in de toekomst aan de reeks van tech nische opleidingsmogelijkheden in Lei den een hogere technische school zou worden gevoegd. In de hoop dat de school volledig aan de idealen van schoolbestuur en ouders zou voldoen, verklaarde de burgemeester de school voor geopend. Na een toelichting van de architect en een toespraak van de direkteur van de nieuwe school, die herinnerde aan de moeilijke tijd waarin bouwen aan en leren in de nieuwe school sa men moesten gaan, werd er namens de leraren en het schoolpersoneel een filmdoek overhandigd en namens de leerlingen een elektronisch orgeltje, dat terstond op zijn kwaliteiten werd STUDENTE-LEVEN DUURDER De kosten van levensonderhoud van de student zijn in 1964 en in de eerste drie maanden van dit jaar meer gestegen dan het gemiddelde voor de Nederlandse bevolking. Dit is gebleken uit een voorlopig onder zoek van de Studenten Vakbeweging. Vergeleken met 1963 ging het in dexcijfer voor het studentenbudget in het afgelopen jaar met bijna 7 pun ten omhoog, 1 punt meer dan de stijging die het algemeen gemiddelde te zien gaf. In de eerste drie maan den van dit jaar kwamen daar nog eens 2 punten bij. Deze stijgingen worden vooral veroorzaakt door de toegenomen kosten voor huisvesting. De huurverhoging per 1 januari 1966 zal zeer waarschijnlijk verdere stij ging van het indexcijfer tot gevolg hebben. De SVB is van plan in het vervolg iedere drie maanden een indexcijfer aangaande de kosten van levenson derhoud van de student te publice ren. getest en waarvan men verwacht dat er meer „Beatle" dan „Bach" op zal worden gespeeld. Na het officiële gedeelte was er in de ruime, fraaie hal een gezellig samenzijn voor alle aanwezigen. Deze hal, die zich uitstekend leent voor ontvangsten en exposities, heeft mid denin een vijvertje met fontein, om ringd door planten. De hal zelf heeft een bronzen beeldhouwwerk van de beeldhouwer André P. Schalier uit Amsterdam, voorstellende een groep uitvliegende vogels. Wij hebben mej. Debets gisteren groot onrecht aangedaan, door te melden, dat zij donderdag a.s. af scheid gaat nemen. Haar vertrek is precies een week later: volgende week donderdagavond om half acht is er receptie in het schoolgebouw aan de Franchimontlaan. Cres cendo gaat weer trainen. Donderdag a.s. kunnen de junioren en senioren weer terecht op het terrein aan de Montgomerystraat. Aanvang half acht. Na een scherpe finish met de goed getrainde teams van GGV heb ben de drietallen van het Stadhuis hun gedurende de gehele bedrijfs- competitie tafeltennis gehandhaafde leiderspositie omgezet in een kam pioenschap. In de laatste wedstrijd is hun eerste plaats nog duchtig in gevaar geweest, daar nonchalance er de oorzaak van was, dat zij maar liefst vijf punten verloren tegen hekkesluiter Zaalberg. De eindzege hebben de Stadhuizers in niet onbe langrijke mate te danken aan de te genstand, die de vertegenwoordigers van de Twentsche Bank boden aan grootste concurrent GGV. DOCOS gaat in „Het Honk" (Zuid-West) vergaderen. De kantine is^ wegens herstelwerkzaamheden vrjfdag a.s. niet beschikbaar, zodat de leden zich vrijdagavond (half negen) naar Het Honk zullen moeten spoeden. Lei- dens molen nr. 1 „De Valk" is bezig een nieuw hoofd te krijgen. Naar het zich laat aanzien, zal de restauratie dezer dagen kunnen worden afge sloten. Hetzelfde geldt voor de Turfmarktsbrug. die nu ook (weer) bijna klaar is. De laatste restanten van de Sleutelweek kunnen nu ook met de vuilnisman mee. Gisteren is het feestterrein aan de Witte Singel, waar Oud-Hortuszicht door vaardige en fantasierijke handen was her schapen in een tafereel met feërieke allure, voor het laatst open geweest. Voor prinses Margriet en haar ver loofde, Pieter van Vollenhoven, ré den om te delen in de feestvreugde: zij mengden zich in de gezellige drukte. Op de Haarlemmerstraat, reeds lang een éénrichtings-arena, bestaat een hoogst eigenaardige si tuatie. Het is genoegzaam bekend, dat om deze reden het verboden is zich met de fiets of enig ander ver voermiddel vanaf de Haven in de richting van de Hartebrugkerk over de Haarlemmerstraat voort te bewe gen. Dat neemt niet weg, dat de po litie, blijkbaar het standpunt „Voor zichtigheid is de moeder van de por- celeinkast" huldigend, een knipper licht, dat het in die richting niet- bestaande verkeer moet waarschu wen voor het kruispunt met de Hooigracht en Pelikaanstraat, maar heeft gehandhaafd. Ach, je weet nooit waar het goed voor ds Voornoemd standpunt van de Leidse politie werd niet gehuldigd door de 50-jarige frezer C. Kiel. Deze is nl. bii het instellen van een zg. slotter- bank met zijn rechteronderarm on der een in werking ziind zaagfrees- mes terechtgekomen. Een zeer diepe vleeswond van 15 cm. lengte, als mede een slagaderlijke bloeding was daarvan het gevolg. Bij het instellen had de heer Kiel de beschermkap van de bank verwijderd. Toen hij ter controle de machine in werking zet te, werd de mouw van zijn overall door een van de messen gegrepen. Door de eerste hulpdienst is de man naar het Academische Ziekenhuis vervoerd. VIER LEIDSE KORFBALCLUBS gaan intensief samenwer ken om de bouw van een gemeenschappelijk clubhuis moge lijk te maken. De clubs (Crescendo, De Danaïden, Ons Eiland en Zuiderkwartier) bespelen alle de terreinen aan de Mont gomerystraat, waar reeds een bescheiden clubhuisjeaan wezig is, dat echter niet kan worden gebruikt voor de doel einden, waarvoor het nieuwe clubhuis zal worden gebouwd. In het nieuwe gebouw hoopt men meer activiteiten in het jeugd werk te kunnen realiseren. Alle vier verenigingen zagen de noodzaak van „meer jeugd werk" daar immers juist voor sportverenigingen het „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomstvan kracht is. Dat de vereni gingen hebben besloten tot onderlinge samenwerking, is, juist omdat hier alle eventuele verschillen in doelstelling en karak ter van de onderscheiden clubs worden opzij geschoven ten behoeve van de jeugd, bijzonder toe te juichen. Een niet te vergeten factor is ook de financiering van het nieuwe clubhuis, waarvoor de verenigingen door een loterij aan de nodige middelen hopen te komen. Ér is reeds een beroep gedaan op een aantal bedrijven en winkeliers prijzen beschik baar te stellen, en juist door het plausibele doel van de actie verdient deze oproep naar onze mening een positief antwoord. Te Leiden zijn geslaagd voor het Mulo-examen: A. C. M. Beerenfenger, E. A. M. de Boer, J. E. M. van Deuzen, B. J. M. van Es, H. J. A. M. Hazes, M. A. P. Ham, F. C. M. Janson, S. van Kas- terop, M. H. C. van Kempen, J. C. M Kraan, J. A. M. Kriek, T. T. M. Niesthoven, J. M. Opdam, L. A. A. M. Paardekooper, J. M. C. Hooge- boom, C. J. C. van Zeijl, J. C. M. van der Sandt, C. M. Klarenbeek, H. E. M. Bruggers, P. A. van Leeuwen, W M. M. van der Geer, J. M. Pieterse, M. C. W. van den Berg, C. A. M. Dobbe, F. A. M. van Meegen, N. M. van der Hoorn, D. J. N. Heemskerk, N. J. A. M. Turnhout, A. van Dijk, F. T. M. van Berkel, A. M. D. Ver hees, C. G. C. Heemskerk, B. J. Lam- boo, C. J. Zoetemelk, A. H. Verhoe ve, S. G. ten Cate, P. P. Pouw, P. M. Bouwman, A. M. C. Huibers, M. T. A. Caspers, N. J. C. van den Akker, W. J. Baak, N. J. M. Bakker, J. L. Boon, H. Boting, J. J. A. Castelein, J. H. H. van den Berg, C. J. Brand, T. H. Duits, A. C. M. Korver, L. A. J. v. d. Nieuwendijk, J. J. van Rijn, D. M. van Dijk, J. van der Eerden Brevoort, A. J. Emons, T. J. M. van der Meer P. J. Batavier, M. M. Kap- tein, M. IJ. E. de Kousemaker, J. M van den Berg, M. C. van Diemen, J. A. C. Hoppenbrouwer, M. G. P. de Jong, C. M. A. Kaptein. Alle kandidaten behaalden tevens het Middenstandsdiploma. In de bovenzaal van café-restau rant „Old Dutch" heeft de Leidse Korfbalbond gisteravond zijn 23ste en zeer goed bezochte algemene jaarvergadering gehouden. Na een hartelijk woord van welkom tot de verenigingsafgevaardigden, wees de voorzitter, "drs. J. M. Roosenschoon in zijn korte jaarrede onder meer op het feit, dat de LKB op een zeer goed en vlot verlopend seizoen kan terugzien mede door het organiseren van bekerwedstrijden, een extra zo meravondcompetitie en een goed be zochte scheidsrechterscursus. Tegen over enkele verheugende gebeurte nissen zoals de promotie van Fluks 4 naar de KNKB-competitie en de toe name van het aantal pupillen (van 119 naar 180) stonden weer enkele minder prettige feiten, waaronder de opheffing van de vereniging Zijl- kwartier (wegens gebrek aan actie ve leden) en het niet tot stand ko men van nieuwe clubs in LKB-ver- band, waardoor het totale ledental practisch niet toenam en de LKB landelijk gezien achter ligt op andere regionale bonden. Nadat de notulen onder dankzeg ging voor de notulist, de heer A. van der Loo, onveranderd waren goedge keurd, memoreerde de voorzitter het spannend verloop van de LKB-com- petitie met vermelding van de kam pioenstwaalftallen, die de hierbij be horende prijzen (vaantjes) in ont vangst hadden te nemen. Het waren: afd. senioren le kl.: Fluks 4; 2e kl.: De Danaiden 4; 2de kl. (zaterdagafd.) Fluks 5; afd. junioren A: Vicus Het oudercomité van de St. Bar- baraschool organiseerde gisteravond in de grote zaal van De Burcht een feestavond bij gelegenheid van het afscheid van de 6e klassers van de school. Om even over achten stonden ze allemaal aangetreden, 'n Beetje zenuwachtig of alles wel goed zou gaan; er moest ook zoveel onthouden worden. Onder regie van de heer P. Onderwater maaktende meisjes en ook enkele jongens een' muzikaal schoolreisje door hun eigen school. Nog één keer namen ze plaats in de eerste klas. Zij kregen weer somme tjes te maken in de tweede klas, enz. Maar in elke klas werd de gele genheid aangegrepen de juffrouw te bedanken voor het geleerde. Met een toepasselijk liedje en een presentje werd de betreffende leerkracht in het zonnetje gezet. De zuster van de lessen nuttige handwerken moest toe zien hoe onder het zingen van het liedje van het herderinnetje: Op de grote stille heide, haar leerlingen on nuttige bruine broddellapjes produ ceerden. Gezongen werd er. Een liedjes van Jules de Corte, maar ook originele teksten werden gebruikt om zuster Mirjam en haar medewerk sters lof toe te zwaaien. Aan het begin van de avond open de mevr. H. van Ulden-van Gendt het feest met een hartelijk woord van welkom tot deken Haring, kapelaan J. van Neijenhof (zij beiden werden ook in het spel betrokken), de eerw. zusters, leerkrachten en niet te ver geten de ouders. AFSCHEID Spreekster wees nog eens op het goede contact tussen de ouders en de school. Zij was verheugd dat zo veel ouders gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging hun kinderen eens te zien in hun schoolgemeen schap. Jammer was het dat mevrouw C. Geyer, voorzitster van het ouder comité wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, terwijl zij zoveel voorberei dend werk voor deze avond had ver richt. Twee leerkrachten namen dit jaar ook afscheid van de school, te weten mej. M. Adriaanse en de heer R. van Slooten. Mej. Adriaanse zal een an dere levensweg inslaan. In de tijd dat zij verbonden was aan de Sint Barbaraschool heeft zij bewezen grote belangstelling te hebben voor het wel en wee van de school. Mevr. van Ulden wenste haar een goede toekomst en hoopte dat mej. Adri aanse nog eens terug te zien op school waar zij dan met vlag en wimpel zal ingehaald worden. Met de heer Van Slooten verdwijnt de enige manne lijke leerkracht van de school. Dit wordt niet alleen door de jongens be treurd, maar ook de meisjes vinden het jammer. De heer Van Slooten werd geluk gewenst met zijn pro motie. De goede wensen gingen ver gezeld van presentjes. Dank werd ook nog gebracht aan alle medewer kers van de show van deze avond. Dit gold de heren Aalbersberg, J. Lefè- vre en niet in het minst de heer P. Onderwater. Zij allen hebben bijge dragen tot een plezierige herinnering voor een veertigtal meisjes en jon gens bij hun afscheid van hun lagere school. Orientis A; afd. junioren A (HKB LKB-comp.): De Danaiden A; afd. adspiranten: le kl.: De Danaiden A; 2e kl.: De Danaiden B; 3e kl.: De Danaiden C; 4e kl.: Zuiderkwartier E; afdeling pupillen: Noorderkwar tier A en B. Vervolgens nam de voorzitter in een hartelijk getint toespraakje af scheid van scheidsrechter A. Harte- veld, die in een reeks van jaren zo wel als scheidsrechter dan wel als lid van diverse commissies de belan gen van de LKB voortreffelijk heeft gediend en thans de tijd gekomen achtte om „zijn fluit aan de wilgen te hangen". Na te hebben medege deeld, dat de KNKB de heer Harte- veld als blijk van hulde en dank voor de wijze waarop hij de korfbal sport had gediend het ere-insigne van verdienste had toegekend, spel de de voorzitter de scheidende arbi ter deze zeldzame KNKB-onderschei- ding onder grote bijval op de revers. In zijn kort dankwoord wees de heer Harteveld erop, dat hij zijns inziens in het belang van de korfbalsport niet meer dan zijn plicht had gedaan. Hierna bracht de voorzitter nog hul de aan de scheidsrechters H. Siebert, F. Dijkstra en J. Aukema en wel voor de wijze waarop zij in het af gelopen seizoen inzake een trouwe opkomst en taakopvatting de LKB- belangen hadden gediend. Het drie tal mocht hiervoor een boekenbon in ontvangst nemen. Het jaarverslag. Uit het hiernavolgend jaarverslag van de secretaresse, mevr. E. Ouds- hoorn-Onvlee, kwam onder meer naar voren, dat het ledental thans 1441 bedraagt (v.j. 1436) en de 10 aangesloten verenigingen met in to taal 85 teams (w.o. de pupillen) aan de competitie deelnamen. Ten aanzien van het scheidsrech- terswezen en het cursuswerk kon het verslag een optimistisch geluid laten horen. Zo organiseerde de scheids- rechterscommissie weer met succes een cursus waardoor het aantal ge diplomeerde scheidsrechters weer met 22 toenam en volgden 25 deel- nemers(sters) de cursus voor jeugd- leider(ster). Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer J. v. d. Kaay was vrij somber getint daar ondanks de laatste contributieverhogingen en de provinciale subsidie de stijgende kosten tot een nadelig saldo hadden geleid zodat het reserve-kapitaal weer bedenkelijk was geslonken. In verband hiermede ging de vergade ring akkoord met het bestuursvoor stel tot verhoging van de inschrijf gelden en contributies. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op daar de periodiek aftredende heren J. M. Roosenschoon J. A. Cornelissen (competitieleider) en J. Versloot (jeugdzaken) bij ac clamatie werden herkozen. Tot leden van de diverse commis sies werden herbenoemd c.q. be noemd: kascommissie: W. Oudshoorn mej. Krol, G. C. Bilkes en C. Pauw; Protestcommissie: D. Vijlbrief, J. Versloot, J. Cats en de plv. leden A. Krol, M. A. Ragut en Th. C. Locher; twaalftalcommissie: A. v. d. Loo, K. Betcke, A. Harteveld, A.' Riezenkamp en W. Sommeling. Hierna volgde nog een bespreking inzake de indeling van de komende competitie en een korte rondvraag waarop de voorzitter deze weer al leszins geanimeerde jaarvergadering met een opwekkend woord sloot. BURGERLIJKE STAND Geboren: Rudolf, zn. v. P. A. van Leeuwen en D. C. van der Hoogt; Abram Nicolaas, zn. v. J. Stikkelo- rum en M. C. Wrjnands; Theodorus Maria, zn. v. C. P. van Teylingen en C. E. van der Klugt; Ellen, dr. v. C. de Winter en A. Verhoeven; Jolanda, dr. A. J. van der Heijden en H. ten Dam; Teunis, zn. v. W. Nijgh en W. van Beelen; Myranda Johanna Elisabeth, dr. J. Verhoeven en F. S. C. van der Waals; René, zn. v. M. J. Pasma en J. T. Reeuwijk;* Ronald, zn. v. C. Mo lenaar en M. Slingerland; Johannes Gerardus, zn. v. R. A. van der Klaauw en J. R. J. M. Vermeulen; Ronald Hu- bertus Vincentius, zn. v. J. Haver- mans en M. H. A. Wehrens; Wilhel mus Johannes Maria, zn. v. W. J. M. Olsthoorn en C. P. M. Vogelaar. Overleden: W. van Leeuwen, 75 jr, echtg. van J. van der Lans; F. H. Klos, 37 jaar, man; A. Valentijn, 40 jaar, man; J. M. Hoogkamer, 55 jaar, echtgen. van A. van Zundert; J. C. v. Wouw, 80 jaar, echtgen. van J. Sand- berg; T. van den Nieuwendijk, 64 jaar, STAATSFONDSEN GOED PRIJS HOUDEND INTERNATIONALS GEMAKKELIJKER Verreweg het belangrijkste nieuws is vanmiddag wel geweest het be richt, dat de Nederlandse Gas-unie zich voorstelt onderhandse leningen aan te gaan tot een bedrag van 250 min tegen 6 yK pet a pari. Dit betekent aldus de beurs, een verlichting voor Beursplein 5, omdat hierdoor geen beroep de op openbare kapitaalmarkt zal worden gedaan. Of de staatsfond- senhoek daarom vanmiddag bij de opening aan de vaste kant was valt echter te betwijfelen. Dit bleek ook later toen de koersen in deze hoek afbrokkelden. Men vond de koers stijging van gisteren voor de staats fondsen wat te geforceerd. De 5 min 6 procent obligatielening Ver. Bedrijven Bredero, waarop gisteren tegen 99 procent werd ingeschreven, heeft het met de hakken over de sloot kunnen halen. Hieruit blijkt duidelijk dat obligatieleningen voor het be drijfsleven met een rentepeil van ruim zes procent moeten komen om kans van slagen te hebben, aldus de beurs. De handel in de hoofdfondsen heeft vanmiddag niet veel te betekenen ge had. In alle hoeken was het stil. De vast opgaande lijn eind vorige week en maandag werd gisteren reeds on derbroken door een lichte koers daling. Dit was vanmiddag ook het geval. Het ontbreken van Amerikaans aanbod deed de vorige week, vooral voor aandelen Philips, de koers snel stijgen. Gisteren en vandaag kwamen weer verkoopopdrachten van Ameri kaanse zijde in de hoofdfondsen voor. Philips had hiervan wederom het meest te lijden waardoor de koers in zakte van 126,20 tot 125,60, tegen gisteren als gemiddelde slotprijs van de laatste tape 127,20. Unilever zakte in van 138,90 tot 138,30 (139). Kon. Olie daalde van 139,10 tot 138,70 (139,20). AKU verloor twee punten bij een notering op 458'/2. Na het lange weekeinde, door In dependence Day, heeft Wall Street dinsdag de nieuwe beursweek ingezet met iets lagere slotkoersen, ook voor het merendeel der Nederlandse hoofd fondsen. De omzetten op de New- yorkse beurs woren gering. Men wacht aldaar op de tweede kwartaal cijfers 1965 van de Amerikaanse maat schappijen. Hierover is men opti mistisch. De cultures waren nauwelijks prijs houdend. De scheepvaartwaarden la gen licht verdeeld in de markt. Aan delen KPM moesten een paar punten prijsgeven. Centrale Suiker Maat schappij werd in een open hoek ver handeld op ca 448 (451). man; J. Stikvoort, 67 jaar, man; J. van Berkel, 64 jaar, echtgen. van C. Rodenburg; M. J. van Wijk, 85 jaar, wed. van N. J. de Boer. VRIJDAG 9 JULI DOCOS - Ledenvergadering in „Het Honk" (hoek Rooseveltatraat-Teldera- kade). Aanvang 20.30 uur. Rest. Van der Heijden - Afscheids receptie drs. J. W. J. Wiertz, 16.30 17.30 uur. ZATERDAG 10 JULI Kon. Ned. MJJ. voor Tuinbouw en Plantkunde Excursie naar „Klein Zwitserland", Den Haag. Vertrek 10 uur. LEIDERDORP Geslaagd - Te Den Haag is de hr. Ad. Hoogenboom, wonende te Leider dorp, geslaagd voor het Staatsexamen schoolmuziek. „DE RIJNKLIEVERS" Wedvlucht vanaf Corbeil op 4 juli, afstand pl.m. 420 km. In concours 141 duiven. Gelost 5.30 uur met n.w.- wind. 1-2-7 J. Wassenburg, 3-8 Gebr. Kok, 4 N. v. d. Linden, 5 A. Rijnsbergen, 6 H. Bonneur, 9 A. v. d. Dorp Zn, 10 J. Zevenhoven. Ruilbeurs voor de jeugd De Phi- latelistenvereniging „De Rijnstreek" houdt maandag 12 juli a.s. van 18.30- 20.00 uur in het Dorpshuis, Kerklaan 1 te Leiderdorp, voor de jeugd t/m 17 jaar een algemene ruilbeurs, met daaraan verbonden een grote gratis verloting, welke mogelijk is gewor den door de geweldige medewerking van diverse firma's. Onder andere zullen verloot wor den: albums voor sigarenbandjes, postzegels, sigarenbandjes, speldjes, suikerzakjes, foto's van schepen - auto's - vogels - en voetballers, als mede andere voor de jeugd aantrek kelijke prijzen. Voor de senioren is daarna vanaf 20.00 tot 23.00 uur zoals van ouds weer gelegenheid tot het ruilen van uitsluitend postzegels en munten. De jeugd alsmede de senioren uit de omliggende gemeenten zijn van zelfsprekend ook van harte welkom. Geboren: Marco.René, zn van G. J. Diseraad en J. Leuering, Heemraad laan 45; Johannes Hendxikus, zn van Medegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdag avond, opgemaakt te 11.15 uur. NOG ONVAST Wisselende bewolking met enkele lokale buien. Overwegend matige wind uit westelijke, in het zuiden tijdelijk uit uiteenlopende richtingen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. HET WEER IN EUROPA HELSINKI regen 18 16 STOCKHOLM zwaar bew. 19 7 OSLO regenbui 17 10 KOPENHAGEN half bew. 15 8 ABERDEEN zwaar bew. 13 7 LONDEN regen 19 12 AMSTERDAM regen 16 13 BRUSSEL geheel gew. 17 11 LUXEMBURG half bew. 17 8 PARIJS zwaar bew. 20 8 BORDEAUX half bew. 25 13 GRENOBLE onbewolkt 25 9 NIC onbewolkt 24 15 BERLIJN geheel bew. 17 12 FRANKFORT half bew.. 15 11 MüNCHEN onbewolkt 13 8 ZüRICH onbewolkt 20 8 GENèVE onbewolkt 23 8 LOCARNO licht bew. 24 8 ATHENE onbewolkt 35 24 ROME onbewolkt 26 13 BARCELONA half bew. 25 17 MADRID onbewolkt 32 15 MALLORCA licht bew. 28 17 LISSABON half bew. 25 14 Nr. 538 HORIZONTAAL: 1 Stad in N.-Bra- bant, 5 zeevis, 6 rivier in Duitsland, 8 voorzetsel, 10 jongensnaam, 13 priem, 15 plaats in N.-Holland, 16 vreemde munt, 17 meisjesnaam. 18 zwaard vis, 20 hetzelfde, 22 verdikking der opperhuid, 24 oogziekte. VERTIKAAL: 1 foei, 2 kikkerkuit, 3 rivier in Rusland, 4 in het jaar on- zes Heren (afk. Lat.), 5 plaats in N. Brabant, 7 gewaagd, 9 vat met een hengsel, 11 achting, 12 lied, 13 hoge priester te Silo, 14 deel van het oog, 18 wilde haver, 19 papegaai in Nw.- Zeeland, 21 tasto solo (afk.), 23 bij woord. Oplossing morgenavond. Oplossing Nr. 537 - Horizontaal: 1 Londen, 5 ore, 6 storen, 8 Ot, 9 pen, 10 den, 13 in, 14 oneens, 17 Dee, 18 Geleen. Vertikaal: 2 not, 3 drom, 4 eer, 6 stern, 7 ereis, 8 op, 11 nn, 12 geel, 15 Ede, 16 nee. WOERDEN, 7-7. Kaas Aanvoer 81 partijen. Prijzen: le kw. 3.15-3.22, 2e kw. 3.00-3.14, extra kw. tot 3.60. Handel kalm. J. H. Rasser en M. de Koning, Mid delgeest 9; Anton, zn van W. Schotel en A. E. M. Wille, W. de ^Zwijgerlaan 29; Leendert Jan, zn van L. v. Delft en J. van Egmond, Pinksterbloem 68. Ondertrouwd: Mar in us Christiaan v. d. Zeeuw, 19 jr en Lenie Loef, 21 jr, toek. adres v. d. Valk Bouman- weg 27; Petrus Johannes Borst, 25 jr en Anna Wilhelmina Carola Maria Stuifzand, 26 jr, toek. adres: Hu- brechtplein 5. Getrouwd: F. P. M. Mentink en M. A. G. T. de Krijger; J. L. Sloove en P. H. Deegenaars. Enige en algemene kennisgeving. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het plotseling overlijden van onze geliefde broer en oom Cornells Johannes Koene em. pastoor H. G. J. Koene en familie Mej. G. Hartman huisgenote Pastoor A. Groen ex. test. Duitsland, 7 juli 1965 Voor zijn zielerust wordt een H. Mis van Reqiem gevierd op donderdagavond 8 juli a.s. om 19 uur in de kerk van de H. Pius X te Alphen a.d. Rijn. De plechtige Uitvaart zal plaats hebben op vrij dag 9 juli a.s. des morgens om 10.30 uur in bovengenoemde kerk. Om 10 uur Lauden. De priesters worden verzocht toog en superplie mee te brengen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3