voor automobilisten 8 N.V. AUTOBEDRIJF „ZUID-WEST" annex ShelI-Benzinestation Lammenschansplein 6-Leiden LEIDEltnORP JULI WORDT IN BEDRIJF GESTELD JlliPC nnrlor PP VI H Q If uitgebreide service-beurten olie verversen CIIIGd UIIUGI GGII Uil IV «wassen volledige onderhoudsbeurten SIMPE SAMPE SOMPE Spelen met water en zand WOENSDAG 7 JULI 1965 <D£_LEIDSE_COURANTi PAGINA 11 „Beren" uitgereikt op filmfestival in West-Berlijn Op het 15e internationale filmfes tival in West-Berlijn is gisteren de hoofdprijs, de „Gouden beer", toege kend aan de Franse film „Alphaville" van Jean-Luc Godard. De zilveren beer voor de beste regie was voor de Indiase film „Charulata" (eenzame vrouw) van Satijajit Ray. De zilveren beer voor de beste acteur werd toegekend aan Lee Marvin voor zijn rol in de Amerikaanse film „Cat bailout". De internationale jury ver leende twee bijzondere Zilveren beren aan de Franse film „Le bonheur" en aan de Engelse film „Repulsion". De Gouden beer voor de beste korte film kreeg de Ierse film „Yeats Coun try". De Nederlandse korte film „Een zondag op het eiland van de Grande Jatte" van Franz Weisz verwierf „als bijzonder waardevolle korte film" de Zilveren beer. Frans Weisz heeft kort geleden op het filmfestival in Arn hem voor deze film de tweejaarlijkse staatsprijs voor de filmkunst gekre gen. AARDSCHOK IN GOLF VAN CORINTHE In het gebied van de Golf van Co- rinthe (Griekenland) zijn gisteren door een aardbeving een kerk en 15 huizen ingestort en 100 beschadigd. Een man verloor het leven en een vrouw werd ernstig gewond in het dorp Eratini, waar een vloedgolf over de haven spoelde. De aardschok is ook in'Athene gevoeld. Noodweer in Zuid-Slavië Regen, storm en hagel hebben de afgelopen twee dagen in het midden van Zuid-Slavië 10.000 ha gewas ver loren doen gaan en 5.000 mensen ge dwongen hun woningen te verlaten. In het noorden van het land kampl men nog steeds met watersnood als gevolg van het overlopen van de Donau. 40.000 Mensen moesten daar evacueren. In de Sowjet-Unie zijn een miljoen zandzakken besteld. De eerste partij is gisteren aangekomen. van de satelliet Early Bird met Euro pa vielen uit en tientallen telefoon gesprekken vonden een abrubt einde. Chaplin voerde nog als excuus aan, dat niemand hem had gezegd dat hij goed moest uitkijken naar de kabel. De verbindingen met landen als Spanje, Italië, Turkije en Zuid-Sla vië zijn intussen nog steeds niet ge heel in orde. Amerikaanse privévliegers in Europa Zaterdag 10 juli zal een aantal Amerikaanse privévliegers met een vijftiental een-motorige vierpersoons zakenvliegtuigen van Frans fabrikaat op Schiphol aankomen. Zij zullen daar door de heren P. W. Lang en H. M. Koemans, leden van de aero- club H i 1 versum - Am ster da min het Nationale Luchtvaartmuseum worden ontvangen, 's Middags maken de Amerikanen o.a. een rondvaart door Amsterdam. De privévliegers zijn leden van de „Aircraft owner and pilot association of America" (AOPA). Zij vertrekken zaterdagmorgen uit Kopenhagen naar Amsterdam, reizen zondagmorgen door naar Brussel, gaan vandaar naar Engeland en ke ren via Deauville terug naar Parijs waar ze donderdag 15 juli 's avonds in een verkeersvliegtuig zullen stap pen dat ze naar New York zal terug brengen. Binnenkort zal een andere groep Amerikaanse privévliegers 'n rond vlucht maken die door Zuid-Europa zal gaan. Jezuiet vraagt eerherstel voor Hus Een Zwitserse pater-Jezuiet, Mario von Galli, heeft in een schrijven aan een evangelische conferentie in Kon- stanz aangedrongen op een nieuw proces voor de Tsjechoslowaakse na tionalist en godsdiensthervormer Jo hannes Hus, die 550 jaar geleden op de brandstapel stierf. De Jezuiet zei, dat het een oecu menische gebeurtenis van de eerste orde zou zijn indien de conferentie de basis zou leggen voor een nieuw onderzoek, in de geest van het twee de Vaticaanse Concilie. De rehabili- w, tatie van Galilei door Paus Paulus Kostbaar graafwerk in Pisa heeft °pzien gebaard, aidus O pater Von Galli, maar rehabilitatie van Hus zou een nog betere ont- vangst ten deel vallen. 's Avonds gaf president Lübke een diner op het kasteel Augustusburg. Tijdens zijn tafelrede zei de Italiaan se president, die gisteren zijn staats bezoek van vijf dagen aan de bonds republiek begon, dat een verenigd Europa open moet staan voor alle Europese landen die bereid zijn de nodige offers te brengen. President Saragat maakte geen opmerkingen over de crisis in de EEG. De dertigjarige Derek Chaplin, die bij een café in Swanley (Zuid-Enge land) een gat moest graven voor een afvoerbuis, heeft gisteren met zijn schop internationale verwarring ge sticht. „Waar ik moet graven, graaf ik", zei Derek tegen zijn ploegbaas, na dat hij de volgende schade had toe gebracht door het stukstoten van een kabel: de telefoongesprekken met Europa werden tien uur vertraagd, de televisieverbinding van Eurovisie werd uitgeschakeld, de verbindingen Het begint al met baby in het bad. Ziet u wel hoe heerlijk hij het vindt te plensen in het water. Wat kunt u gezellig met hem spelen door hem te laten schommelen, door het washandje uit te knijpen en de eendjes te laten zwemmen. De iets grotere peuter die moeder wil nadoen, is niet meer te houden als er glinsterend water in een teiltje of emmer voor het huishoudelijk werk nodig is. Waarom zou u het kleintje alleen maar verbieden met water te spelen. Bind hem een plasticschortje voor en laat hem met wat onbreekbare spullen kliederen in het afwasbakje; er zijn in de keuken zoveel wonderbaarlijke dingen als trechters, plastickannetjes en houten lepels. Kleuters krijgen pas goed plezier als ze water met zand mogen combineren. De zandbak is een bron voor onbeperkt en niet aflatend plezier waarin de kinderen zich jaren kunnen amuseren; zien we aan het strand niet volwassenen zwoegen aan hun zandkasteel f De bezitter van een tuin kan een zandbak graven, zo mogelijk 75 centimeter tot 1 meter diep, de bodem beleggen met poreus materiaal, zoals bakstenen, sintels of grove kiezel en dan vullen met zand. Een houten rand of een muurtje eromheen houdt het zand bij elkaar. Zo'n muurtje geeft bovendien een gezellig zitje, waar je rustig zandtaartjes kunt zitten bakken én het is een fijne hoogte om vanaf te springen en in het zand te ploffen. Een afdekking van kippegaas is beter dan een afgesloten deksel, want weers invloeden houden het zand schoon en vochtig, hetgeen een voorwaarde is om er prettig mee te spelen. Ook een net, zoals dat wel wordt gebruikt om vrucht bomen te beschermen, is bruikbaar. Op het balkon van de flat kan een zandkist staan, en nog eenvoudiger wordt het als moeder de zandbak inricht in een grote teil. Misschien zet ze die, als het winter gaat worden, wel in de douchecel of op een stuk plastic in de keukenhoek. Voor kleuters kan een bijzonder praktische zandtafel worden gemaakt, waar voor de tekening is gegeven in een folder „Spelen met water en zand", voor 15 cent te krijgen bij de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting, Van Speykstraat 19, Den Haag, gironummer 305641. Duits-Italiaanse besprekingen in Bonn President Saragat van Italië heeft gisteren in Bonn de crisis in de EEG en de mogelijkheden om hierin tot een oplossing te komen besproken Diplomazwemmen i Voor de leerlingen der lagere scho len was er gisteren diplomazwem men in het zwembad De Does. Ge slaagd zijn voor het diploma: A: Frits van Arkel, Wim Kapteyn, Rob v. d. Linden, Hans Booms, Pie- ter van Eerden, Paul Guley, Martien Zierikzee, Jan Wijfje, Wim de Ko ning, Renee Veger, Buddy Schultz, Ad Hey, Freddie de Koning, Dick Joustra, Rob v. d. Mark, Pieter v. d. Berg, Lenie Jasperse, Els den Os, Gerda Glasbergen, Gerie Krassen- berg, Mar ja van Leeuwen, Christien lyieeuse, Kitty Vintges, Cathy Blans- jaar, Ansje van Nieuwkerk, Marian Turk, Ansje Vintges, An ja Giezen, Jeanine Lanzing, Jannie van Rossum, Anneke Wijfje, Margreet v. Barlin- gen, Ineke Brugman, Henny Wasen- mers, Wim van Es, Truus Korswa- burg, Anje Schutte, Ria Minnema, ty Taekema, Bouwke van Zwieten, gen, Joke Rasser, Nienie Stol, Ma- Francien v. d. Blij, Herma Minnema, Alie van Hemert, Astrid van Rooyen. rion Deegenaars, Sjaneke Hiensch, Cor Jacobi, Peter Glasbeek, Ronald B: Dick van Dalen, Hans Dijkman, Ria v. d. Mey, Jos van Grieken, v. Evert, Joke de Vreede, Gerda v. Robert Schieman, Adri Blansjaar, Jan Loesje Mey, Els Mey, Marijke van Tongeren, Jantine Rasser, Ria Kap- van Noort, Halbe Aniba, Frank Poel- Polanen, Petra Kooper, Rineke Smit, t,eyn, Riade Graaf, Nel de Geus, man, Hans van Schravendijk, Jan Wilma Vervoorn, Marja v. d. Wal, Willy Koning, Margreet Mennega, Wolfslag, Hugo Weyma, Jan Dick Karin Hartevelt, Sita van Bemmelen, tyïarjan Oostergo, Corrie Roest, Het- Bulens, Vincent Woulders, Fred La- Margeke de Geus, Wies je Piso, Nan- da Woelders, Ada van Winkel, Hen ny Vegten, Marja Hoogerwerf, Mo nique Bakema, Alice Bruins, Netty Groeneveld, Marry van Kampen, Anke Slotboom, Aida v. d. Zwan, Anne van Driel, Anja Schutte, Fran- cien v. d. Blij. C: Hein Stockman, Gerard v. d. Wal, Jacques Veringa, Wilfried Leu- ne, Jan Verseput, Marco Moekarda- noe, Paul Theunissen, Dicky Altink, Wim Bogerd, Anneke van Raem- donck, Ina v. d. Hoek, Mieke Hen- driksen, Maudie Besjes, Ingrid Hel mus, Evelien v. d. Blij, Marian Kan- ning, Ineke Rotmensen, Marijke Slierings, Josje Schonagen, Marjo Klijn. doorsnieren grote keuze in accessoires, onderhoudsmiddelen all-round technisch personeel aanwezig bandenservice incl. uitbalanceren ook verkoop van alle shell-producten

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11