GF GFF golden fiction - voor rokers met een eigen stijl Leids politiekorps met twee zusjes eharmant uitgebreid Oud-Leidenaar pater P. A. Martijn promoveerde in Rome IINSDAG 6 JULI 1965 DE LE1DSE COURANT i ...IliA 1 Vol smaak en tóch zacht! Of u nu GOLDEN FICTION rookt of GOLDEN FICTION FILTER, belde getuigen van een exclusieve smaak. Want u wilt immers genieten van een melange van pure, ongesausde tabakken. (Advertentie) MEJ. J. W. BUYCK (LISSE) 40 JAAR BIJ ONDERWIJS Mej. J. W. Buyck heeft geheel in intieme sfeer herdacht, dat zij 40 jaar het onderwijs heeft gediend bij de R.K. scholen te Lisse, waarvan de laatste jaren bij de school aan de Oranjelaan. Zij heeft toch mogen ondervinden, dat men haar arbeid als onderwijzeres hogelijk weet te waar deren. Het feest heeft zich voorna melijk beperkt tot de leerlingen die zij onder haar hoede heeft. In de loop der jaren heeft zij niet minder dan 2000 kinderen onderwijs mogen ge ven. De schooljeugd had een aardig stukje ingestudeerd. Mej. Buijck waardeerde dit zeer en heeft van haar zijde er ook een leuke middag van gemaakt en de kinderen op royale wijze getrakteerd. Ook de "in specteur van het onderwijs en enkele oud-collega's hebben blijk van be langstelling gegeven. Met eükaar was het voor mej. Buijck, die niet van officiële drukte houdit, een echt fijne jubileumviering. DJO De wandelsportvereniging DJO te Lisse heeft een mooi succes geboekt met de deelname aan de Vi- con-tocht te Nieuw-Vennep. De jong ste leden van 810 jaar wisten de tweede prijs te behalen, terwijl de middengroep beslag wist te leggen op de 4e prijs en de grote groep een aanmoedigingsprijs kreeg. Sinds gisteren is het Leidse politie korps uitgebreid met een tweetal vrouwelijke agenten. Het zijn de resp. 20 en 21 jaar oude zusjes S. J. en M. A. de Boer, afkomstig uit het Overijsselse dorpje Hellendoorn. Zij hebben enkele dagen geleden de een jarige cursus van de Wassenaarse op leidingsschool voor gemeentepolitie met succes afgesloten en krijgen in Leiden een gecombineerde dienst te vervullen ten bate van de algemene dienst en de afdeling verkeer. Iin het begin zullen zij voorname lijk worden gestationeerd bij voet- gamgersoversteekplaatsen en ver keerslichten. Later zullen zij ook een beperkte surveillance-dienst krijgen toegewezen. Het is de bedoeling, dat het Leidse politiekorps wordt uitge breid met nóg twee vrouwelijke agen ten, Een van hen volgt op het ogen blijk de cursus in Wassenaar, de an der moet nog worden gevonden. De twee kersverse agenten krijgen ©en ervaren brigadier als mentor. UNIFORMEN Mag de vrouwelijke verkeersagent dan iets heel nieuws zijn in het Leid se stadsbeeld, de uniformen maken JONGEN ERNSTIG MISHANDELD De 19-jarige Ronald Huijzen veld, die het gisteravond in de Albert Cuypstraat te Amsterdam voor zijn meisje opnam toen zij door een jon gen werd lastig gevallen, werd daar op door een viertal knapen van 14 tot 18 jaar aangevallen en zodanig mishandeld, dat hij met een barst in zijn schedel en een zware hersen schudding in het Weesperpleinzie- kenhuis moest worden opgenomen. De politie heeft de jongens later in de avond aangehouden. Natte vluchtpoging Een veertienjarige Utrechtse scho lier, die gisteravond, verdacht van diefstal van een bromfiets, door de politie naar het hoofdbureau, is op de vlucht geslagen. Hij rende de ka mer en het bureau uit, achtervolgd door drie politiemannen. Bij de Nieu we kade sprong hij zonder aarzelen in het water van de Weertsingel en zwom naar de overkant. Zijn achter volgers voelden er weinig voor dit kille voorbeeld te volgen en verkozen die overtocht via een bruggetje. Een eindje verderop troffen zij de vluch teling aan achter een muurtje op een schoolplein. De jongen werd weer meegenomen naar het bureau, waar hij van droge kleren werd voorzien en de bromfietsdiefstal bekend». op ons, door hun gelijkenis met die van de mannelijke agenten, een ver trouwde indruk. Erg flatteus en aan gepast zijn ze nu niet bepaald. De strakke rokken zijn met de plooi van voren wat stijf} makkelijker en leu ker zou een gérende rok geweest zijn. De lange jasjes met blinkende ko peren knopen, de vreselijk grote zak ken (waarom geen leuke zwarte tas) de epauletten op de schouder en de brede revers dat alles is verschrik kelijk onvrouwelijk en flatteert niemand. Mooie vrouwelijke agenten in een uniform dat „demi cri" is, zullen in het gebruik wel onpraktisch zijn} een bekeuring zou aanmerkelijk minder zwaar wegen wanneer de vrouwelijke „sterke arm" die in be schaafde en charmante grijze of blau we mantelpakjes zouden geven Vrijdag, 25 juni promoveerde aan de Pauselijke Universiteit van Late- ranen, onze stadgenoot P. dr. Am- brosius Martijn van de Congregatie van de Passionisten. Zijn proefschrift is een historisch-juridisch werk en draagt de titel „De duur van het noviciaat vanaf de oudste wetgeving tot de laatste codificatie bij de oos terse monniken". Bij de voorbereiding van zijn the sis heeft P. Martijn veel contact ge had met de oosterse kerk, in het bij zonder met kardinaal Slippy, sinds deze uit Siberië was vrijgelaten en door de H. Vader broederlijk in het Vaticaan was opgenomen. P. Ambrosis Martijn promoveerde op 54-jarige leeftijd en is dus in die zin geen jonge doctor meer. Hij werd de 10e juni 1911 in Leiden geboren, bezocht de jongensschool op de Haar lemmerstraat en het Klein Seminarie der Passionisten, toen nog in Haast recht. Zijn theologie deed hij in het internationaal studiehuis der Passio nisten, St. Johannes en Paulus te Rome. Na zijn priesterwijding studeerde hij Kerkelijk Recht in de eeuwige stad en hij werd in 1938 naar Hol land teruggeroepen om in Mook Ker kelijk Recht te doceren. De zielzorg trok P. Ambrosius steeds aan. Hij preekte veel retraites voor pries ters en religieuzen, was achtereen volgens rector in Mook en Haast recht, tot hij in 1963 naar Rome werd teruggeroepen om directeur der uni versiteitstudenten in het moederhuis te worden. Hier werd hij weer kamergeleer de en werkte even hard als zijn jon gere konfraters aan zijn proefschrift. Op de avond van zijn promotie zaten zijn studenten allen op zijn kamer tegenover 't Colosseum: Ieren, Span jaarden. Amerikanen, Italianen, Ne derlanders en Belgen. Ze vierden ,hun" doctor. Ook wij feliciteren P. Ambrosius Martijn van harte en wensen hem nog veel succes toe voor zijn, verder priesterlijk en weten schappelijk werk. EEN STADGENOOT IN ROME Wervelstormen trokken naar Zuid-Slavië De zware stormen die de laatste dagen Noord-Italië hebben geteisterd trokken gisteren in de richting van Zuid-Slavië en Oostenrijk, 19 doden, 200 gewonden en grote ravage achter latend. President Saragat en minis ter van binnenlandse zaken Taviani hebben alle mogelijke hulp aan de getroffen gebieden toegezegd. Onder de slachtoffers schijnen zich geen buitenlandse toeristen te be vinden. Wel werden twee Britse vliegers gewond toen hun vracht vliegtuig nabij Piacenza neerstortte. De zuidelijke helft van Italië gaat nog steeds gebukt onder een hitte golf. Op Sicilië werden tijdens het weekeinde temperaturen van 40 gra den Celsius gemeten. Ook uit Zuid-Slavië komen be richten over hagelstenen, zo groot als kippeneieren. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn er hier twee doden en tientallen gewonden. EINDEXAMENS RIJNLANDS LYCEUM (WASSENAAR) Geslaagd voor het diploma h.b.s.- A: A. A. Aukes, Mej. P. E. van den Berg, J. H. Berghuis, S. R. ten Cate, Mej. J. H. Derungs, Mej. G. K. Die- derix, Mej. P. W. van der Does, Mej. H. J. van Dijl, Mej. H. C. Dyserinck, M. Jansen Eijken Sluijters, P. F. A. de Haas, B. P. Hes, Mej. M. A. Hol lander, Mej. J. E. Holle, Mej. P. C. Krips, Mej. H. O. van Leeuwen, J. C. E. van Lynden, A. J. van der Meer, B. J. Muller, L. Parlevliet, Mej. M. S. Rijnberg, Mej. T. G. Smallenburg, Ph. R. Unger, H. W. van der Voort. Er werden drie kan didaten afgewezen. De absis van de kerk wordt afgebro ken. Het is de bedoeling, dat van af de Zuidbuurtseweg gerekend het gehele achterste gedeelte tegen de grond gaat, tot het punt, waar de „dwarsbalk" van de kruisvormige kerk de „lengtebalk" snijdt. De voorgevel van de kerk van St. Jans Onthoofding te Zoeterwoude staat in de steigers. Dat wil niet zeg gen, dat de gevel alsnog wordt opge knapt. Integendeel: de punt van de gevel, die de laatste tijd bij harde wind nogal eens aanleiding heeft ge geven tot allerlei voorzorgsmaatre gelen (de punt zwaaide in de wind heen en weer als een blad), moet worden afgebroken. Hiermee hoopt men het instortingsgevaar voorlopig te kunnen bezweren.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4