De Alphense Laura peddelt weer RECORD-AANTAL INSCHRIJVINGEN LEIDSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN Feestelijke opening door burgemeester HARRO RAN STELDE LZC VEILIG Prognoses Uitslagen DONALD DUCK DINSDAG 6 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 WATERPOLO De Alphense rijwielvierdaagse, de Laura-rit, is maandagavond in en buiten het raadhuis officieel geopend. Hierbij was een grote belangstelling Vele burgemeesters van Rijnstreek, gemeenten en officiële vertegen woordigers van enkele Laura-steden waren hierbij met hun dames tegen woordig, evenals het Laura-bestuur, afgevaardigden van politie-instanties en het college van burgemeester en wethouders van de bakermat van de Laura. Burgemeester Z. Bruins Slot ont ving de genodigden in de trouwzaal en aangesloten commissiekamer met een hartelijk welkomstwoord. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat de Laura wederom een vol doend aantal deelnemers heeft ge trokken. Met vreugde ziet spr. de jaarlijkse opening van de rijwielvier daagse tegemoet en wil gaarne de daaraan voorafgaande officiële plech tigheid in het raadhuis handhaven, anders verwatert zoveel. Spr. be groette in het bijzonder vele colle ga's en de politie-instanties en bracht tot slot onder woorden de heerlijk heid van fietstochten door Hollands mooie streken. De heer P. Groenhart, voorzitter van de Laura, sprak over de mooie weldadige afwisseling die men er vaart als men aan de rijwielvier daagse deelneemt. Men komt op rus tige wijze door een afwisselend land schap, door bos, duin, langs zee en door steden, die alle hun eigen be koring hebben. Spr. wekte ons eigen volk op, de vakantie eens in eigen land door te brengen en dan te gaan toeren op de fiets. Toch feestelijk Dit jaar zou er geen massale in tocht zijn: men komt groepsgewijze Alphen aan den Rijn binnen, maar wel op feestelijke wijze, vertelde de heer Groenhart, die tenslotte het ge meentebestuur dank bracht voor de jaarlijkse gastvrijheid in het gemeen tehuis voor de vergaderingen en de officiële opening. Het heeft de heer Groenhart bijzonder prettig aange daan, dat het raadhuis ook geduren de de Laura-week feestelijk verlicht zal zijn. Hierna werd een dronk gewijd op een blijde toekomst van onze kroon prinses Beatrix met de heer Von Amsberg. Onderwijl was het plaatselijk mu ziekkorps „Crescendo" met eigen tamboerkorps na een muzikale rond. gang door de gemeente, bij het raad huis gearriveerd en hadden de deel nemers hun plaats op het plein inge nomen. Welkom! De genodigden namen bezit van het bordes van het raadhuis, van waar de heer Groenhart een wel komstwoord richtte tot de deelne mers en de ingezetenen dankte voor de grote belangstelling waarvoor zijn zorg hebben gedragen. Die belang stelling was, menen wij, minder mas saal dan het vorig jaar, maar toen was het weer ook veel aangenamer. De heer Groenhart herinnerde aan de jaarlijkse onzekerheid van het be stuur omtrent het aantal deelnemers. Dit jaar kwamen de inschrijvingen wel bijzonder laat binnen. Het uiteindelijk resultaat is niet onbevredigend, al liggen de cijfers lager dan het vorig jaar. Laura betekent iets Burgemeester Bruins Slot wees er op, dat de Alphense rijwielvierdaag se, die dit jaar voor de 18e keer haar Laura-ritten organiseert, zo langzaam maar zeker een begrip in het land is gaan worden. De Laura betekent toch wel iets in de kring van liefhebbers van rustige fietstochten door uitge zochte, mooie streken van ons land, die een onuitputtelijke bron zijn voor heerlijke vakantietochten. De jaar lijks terugkerende deelneemsters en deelnemers en de nieuwelingen die op verkenning komen, leveren daar van wel een duidelijk bewijs, meen de de burgemeester, die samen met zijn wethouders dë Laura een warm hart toedraagt. Het is verheugend, te kunnen constateren, dat rustig toeren op de fiets nog altijd een bij zondere belangstelling heeft, temid den van het lawaaierig gemotoriseerd verkeer, waarin men welhaast geen karts krijgt om terzijde of om te zien. Anderzijds verheugt dit te meer omdat er jaarlijks in toenemende mate strijd wordt geleverd, wie met vakantie het verste weg is geweest. Men moet heden ten dage minstens 1000 km hebben afgelegd, het liefst in enkele dagen tijds, om van een heerlijke vakantie te kunnen spre ken. Spr. besloot met alle deelnemers onvergetelijk mooie dagen toe te wensen. De attractie, die aan de officiële opening van de Laura telkenj are een bijzonder cachet moet geven, bestond dit keer uit het show-musiceren van de drumbapd en pijperkorps van de Rotterdamse politie. Dit optreden maakte goede indruk. Tot besluit van het officiële ge deelte werd met muzikale begelei ding van het muziekkorps „Crescen do" van Alphen aan den Rijn werd het „Wilhelmus" gezongen. De inschrijving voor de Laura Harro Ran heeft gisteravond het degradatiespook voor de Leidsche Zwemclub verjaagd. In het Sport- fondsenbad te Rotterdam wist hij de Leidse ploeg een mentale injectie toe te dienen, die genoeg bleek voor een 73 overwinning op Rotterdam, dat thans de rode lantaarn draagt. De ontvangende ploeg maakte niet veel klaar, en vanaf het eerste ogenblik Opening Laura heeft de zege voor LZC in de lucht gehangen. Hans Parrel opende de score met een hard diagonaal schot, waarop keeper Heyt geen antwoord had. Even later was diezelfde speler ech ter de oorzaak van de Rotterdamse tegentreffer. Chris v. d. Wiel werd te zwaar gedekt door de Liedse links achter en arbiter Brokke kende te recht een strafworp toe, die via de paal achter Van Sittert terecht kwam: 11. Bij deze stand bleef het in de openningsperiode, maar na de eerste rust kwam Parrel opnieuw tot doel punten, nadat Robby Schouten uit het warter was gezonden. Uit de vol gende numerieke meerderheid, toen Beyering op het strafbankje terecht kwam, maakte Parrel 31. Bij al deze doelpunten kwam het voorbe reidende werk echter in hoofdzaak van Ran. De Rotterdamse midvoor Chris van der Wiel was niet van zijn plaats weg te krijgen en de Leide- naars profiteerden daarvan, door met alle veldspelers naar het vijandelijke doel te trekken. Harro Ran maakte met een beheerst balletje 41. Uit een strafworp maakte Van der Wiel 42, waarna Ran opnieuw bij een fout midvoor v. d. Wiel tot 52 kwam. In de laatste periode werd de Rotterdamse nederlaag nog vergroot. Ran scoorde 62, waarna v. d. Wiel de achterstand wel iets wist te ver kleinen, doch in de eindfase werd het bij een scrimmage voor het Rotter damse doel door Kees Schoof vanaf de twee meter 73. De dames van De Zijl zagen de reis naar Den Haag niet beloond met een overwinning en moesten tegen CWP met een 31 nederlaag genoe gen nemen. DRA VERIJEN en RENNEN DVINDIGT la nover - Anastasia Hanover Aureo- Na de Utrechtse studenten die elk jaar op Mereveld om de titel van Peerdepiet strijden klimmen nu ook de studenten uit Leiden op de sulky. Woensdag op Duindigt is dat HONKBAL VUC - SVL 17—5 Na de nederlaag, die twee weken geleden in Leiden werd geleden, heeft VUC zich zaterdag op haar beurt niet laten verrassen en op eigen veld met 17-5 gevoelig revan che ojk de Leidse honkbalploeg ge nomen. Het begin was voor SVL veelbelo vend. De Leidse ploeg had goede vat op de Haagse reserve-pitcher De Hoog en nam in de eerste inning een voorsprong van 1-4, die uiteraard de basis voor een nieuwe overwinning leek te zijn. Het verliep echter anders. Pitcher Weenink kwam op de plaat, liet geen enkele honkslag meer toe en zorgde er met hulp van zowel het Haagse binnen- als buitenveld voor, dat SVL er vrijwel niet meer aan te pas kwam. Wel wisselde de Leidse ploeg twee maal van werper en nam Grin korte tijd Kopperts plaats in, doch ook dit kon niet verhihderen, dat VUC in de vierde inning was uitgelopen tot 12-4 en na in de vijfde inning slechts 1 tegenpunt te hebben toegestaan waar overigens 3 Haagse punten te genover werden gesteld in 5e vol gende inning de stand op 17-5 bracht. Daar de Haagse ploeg hierdoor het puntenverschil tot meer dan tien had opgevoerd was de wedstrijd regle mentair afgelopen en konden de nog resterende innings worden afge schreven. SVL behoudt weliswaar de tweede plaats, doch daar koploper Wassenaar van Libanon won werd het puntenverschil weer tot drie op gevoerd. De werpersresultaten waren: De Hoog (VUC): 0-1-2; Weenink (idem): 8-2-0Koppert (SVL): 5-7-7; Grin (idem): 1-2-2. De overige wedstrijdresultaten wa ren: SVL 2-Vreedenburgh 4-13; ju nioren: CTC-SVL 4-13. Door deze 8e overwinning in successie nemen de junioren met 16 punten uit 8 wed strijden nog steeds ongeslagen de eerste plaats in. een belangrijk onderdeel van een groots opgezet festijn, waarin stu denten en paarden de hoofdrollen spelen. In de koers voor studentenrijders staan negen paarden ingeschreven. Brasilia heeft dit seizoen op Mere veld al bewezen een trouwe partner te kunnen zijn voor een beginnend pikeur. Het paard van Smit staat echter vrij zwaar ten opzichte van de snelle Aristo Scotch, die maar twintig meter moet geven. Aristo is echter wat heftiger en nog moeilijker krijgt Brasilia het waarschijnlijk met Diogen, die vóór de griepperiode in topvorm verkeer de. Diogen gaat alleen van kop af; veertig meter vóór Brasilia. Als hij braaf doorgaat is hij moeilijk te kloppen. Carlos Pluto maakt zijn opwach ting in de Grote Prijs van de Rand stad Holland. De machtige vierjarige hengst ontvangt twintig meter van Bravour S en veertig meter van Ax- kit Hollandia. De laatste keer gaf Carlos er in de slotfase plotseling de brui aan, zodat enige reserve wel is gepast. Op zijn snelheid kan hij zonder meer winnen. De eerste koers begint half drie en onze prognoses zijn: Tientieprijs: Di Stefano - Dazy H - Donny K. Prijs der Burgemeesteren, met trio: David van de Lente - Dirk de V - Duranie Frances. Precious Stoneprijs, ren: Molvedo II Pampered Queen - Jolly Jinks S. Comité Hippiqueprijs, voor studen ten: Diogen - Aristo Scotch - Bra silia. d'Eléprijs, met trio: Yataghan Ha- Baron van Heemstrabeker, ren: Miss Willy - Sambo - Happy Time. Lustrumprijs: Olivier B - Jour de Java - Winston Spencer. Bucéphalprijs, ren met trio, voor amatrices en amateurs: Fair Quota - Stal Siemens Divisio. Grote Prijs van de Randstad Hol land: Carlos Pluto - Axkit Hollandia - Bravour S. Blue Flightprijs: Brian Hanover - Brasilia - Bajadère. Op de banen van De Munnik in Leiderdorp worden deze week weer de open Leidse Jeugdkampioenschap pen verspeeld. Nog nooit is het aan tal inschrijvingen zo groot en zo sterk geweest. Gespeeld wordt in 3 leef tijdsgroepen, nl. klasse 1 voor jon gens en meisjes van 18 t/m 20 jaar, klasse 2 van 15 t/m 17 jaar, en klas se 3 t/m 14 jaar. De wedstrijdleiding, bestaande uit de heren J. Kooreman en J. Vodegel, zal zich door een ge weldige rijstebrij-partijen moeten heenworstelen, maar dit is deze rou tiniers wel toevertrouwd. Op de eerste koude, winderige dag vielen er nog geen verrassingen te noteren. In het meisjes-enkel I kwamen de geplaatsten, Josine v. d. Koogh (Noordwijk) en Gertie Doorenbos (Forescate), nog niet op de baan. In het meisjes-enkel II werd Ger tie Doorenbos eerste geplaatst enAn- nelies Heymans (Roomburg) tweede, maar beiden hadden een vrije dag. Els Frielink (Unicum) leverde een fraaie prestatie door G. Veen met 6-4 6-3 te kloppen, terwijl Jos Penseel geen enkele moeite had met Hetty v. Willigen (6-1 6-4). In het meisjes-enkel III zijn Ellen Sanders (Unicum) en Karin Braak man (De Munnik) de grote favorie ten. Ellen had een vrije dag, maar Karin had de grootste moeite om Jelske v. d. Linden te verslaan (3-6 6-2 6-2). Bij het jongens-enkel I gaf Dick Bouwman (Roomburg), die utigespro- ken favoriet is, Hans v. Driel geen enkele kans (6-0 6-4), terwijl mede kandidaat voor een finaleplaats, Bert Hoeke, grote moeite had met Freek Wempe (6-3 8-6). In het jongens enkel H speelden Kees Meyer en Je roen Tolenaar, beiden van Unicum, een goede partij, maar moesten door gebrek aan wedstrijdervaring de eer aan hun resp. tegenstanders laten. Peter Wils (Katwijk) gaf Onno Ruy- senaars met 6-0 6-3 'geen kans, en Ruud Kemeling deed hetzelfde met Johan Niemeyer (6-2 6-2). Uitgesproken favoriet in deze klas se is Bernard Doorenbos, al zijn Pe ter Wils, Ruud Kemeling en Louk Sanders (Unicum) gevaarlijke out siders. In het jongens-enkel III werd vaak leuk tennis ten beste gegeven. Knaap jes, die ternauwernood boven 't net uitkwamen, speelden reeds tennis met een zeer grote beheersing van slagen. Evert v. Rijssel en Bert Boe lens zijn de grote kanshebbers. Ho pelijk wordt de wedstrijdleiding niet gehinderd door regen, want een ge middelde van 50 partijen per dag is een unicum voor een dermate groot toernooi. Maandagochtend een auto-ongeval is de Dominicaanse diplomaat en internationaal bekende „playboy", Porfirio Rubirosa (60) bij in het Bois de Boulogne bij Parijs om het leven gekomen. Op deze foto zien we het wrak van zijn snelle sportwagen, welke te gen een boom te pletter sloeg. Avonturen Jongens-enkelspel I, le ronde: Dick Bouman-Hans v. Driel 6-0 6-4, Jos Huysman-Cees Kallenberg 6-8 6-2 2-6, Bert Hoeke-Freek Wempe 6-3 8-6, Jan Tienstra-Frits Eggink 7-5 6-3, Peter Wils-Peter Kwestro 6-3 6-3. Jongens-enkel n, le ronde: Dick v. Zanten-Arnold Beyer 6-2 6-1, Kees Meyer-Rien v. d. Nat 0-6 3-6, Frits Knottenbelt-Evert Wils 6-3 3-6 6-3, Eric Diamant-Joop v. d. Bruggen 6-4 6-3, Eduard Hazebroek-Jeroen Tole naar 6-3 6-3, Rien de Meyere-Nick v. Dam 7-5 7-5, Kees v. d. Boon-Kees de Regt 6-2 3-6 7-5, Bert Boelens-A. Hel- lema 3-6 8-6 8-6, Rico v. d. Schaaf- Hans Nagel 2-6 6-2 6-4, Koos Scha- berg-R. v. Driel 6-0 6-1; 2e ronde: Peter Wils-Onno Ruysenaars 6-0 6-3, Willem v. d. Bosch-Harry Tienstra 6-8 6-0 6-1, Ruud Kemeling-Johan Niemeyer 6-2 6-2, Jan Tienstra-Arie den Ouden 6-2 6-3. Jongens-enkel ni, le ronde: Aad v. Elzen-Rudolf Carpentier 2-6 1-6, Peter Overest-Jan Groen 6-1 6-3, Jan Postma-Bert v. Holk 6-1 6-3, Wil Na gel-Pieter de Graaff 4-6 5-7, R. Mey- er-J. Crauwinkel 6-3 6-0, Bennie Buissink-Rob Gallas 3-6 1-6, Maurits v. Eyken-Frans v. d. Zee 4-6 0-6, Paul de Regt-John Wilma 1-6 6-1 7-5, Paul de Gruyter-M. Braakman 6-4 6-2. Meisjes-enkel H, le ronde: A. v. Rijssel-Nienke Tromper 7-5 7-5, Els Frielink-G. Veen 6-4 6-3, E. Haan- stra-H. Weennig 6-3 6-3, Anneke v. Willigen-Marian Brugman 6-2 3-6 6-0, Z. Aldershof-Sieske v. Werkum 6-3 6-2, Marijke Eysink-Marion Nap 4-6 6-2 6-4, Jos Penseel-Hetty v. Wil ligen 6-1 6-4. Meisjes-enkel I, le ronde: Ankie Grute-O. v. Werkum 7-5 6-4, Wilma Bakema-Liesbeth Groen 6-2 6-2. Meisjes-enkel Hl, le ronde: Ans Baklaan-Marjan Mulder 6-1 6-2, Mi- lon Penseel-G. Wils 6-1 6-2, Margriet Gallas-Mariet v. Leeuwen 6-2 6-4, Karin Braakman-Jelske v. d. Linden 3-6 6-2 6-2, Emmy Speyer-A. Gijsinck 6-4 6-1, Helga Kengen-Fienke Zwit ser 6-£ 6-1.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10