Nereus en De Hoop winnen hoofdnummers Zijl Regatta Geen Nederlandse successen in de Henley Royal Regatta NJORD WAS „NERGENS" PSV behaalde derde zege in de intertotocompetitie JANSEN EN WILTON VIERMAAL WINNAAR OP WESTEINDERPLAS Twee 3e plaatsen voor kanoërs in Oost-Berlijn WZW-WEDSTRIJDEN DOOR DEELNAME EN GOED ZEILWEER GROOT SUCCES Pele schittert in Lenin-stadion MAANDAG 5 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Wit was de kleur, die de tweede Zijl Regatta van het Leidse Njord beheer- De meisjes van „De Vliet" tijdens de aanvang 11 uur. ■teHet wit van de „white trousers" en de „fancy hats" het lustrum- (verloren) race tegen De Hoop. publiek was op het feestelijke finish-terrein in de voorname Engelse Royal AJAX I VERLIEST WEDEROM Het eerste elftal van Ajax I heeft wederom een zware nederlaag gele den. Was het verleden week de Leid se aanval, die'danig teleurstelde, dit maal was het de battingside, die ge heel van slag was. De nummers 1 tot en met 6 zaten voor slechts 15 runs aan de kant, een situatie die men - uiteraard - niet meer te boven ge komen is, ofschoon F. Oithuis (19), C. Smits (16) en P. van Ameron (14 not out) daartoe wel een poging heb ben gewaagd. Een op papier zeer sterk Ajax zat ten slotte voor 87 runs aan de kant. De grote „boosdoener" was wel A. J. Leyer, die voortreffe lijk had gebowled (7 voor 24). On danks ditmaal goed fielden van Ajax slaagde Rood en Wit er in het totaal voor het verlies van slechts 4 wickets te overschrijden. De Haarlemse cap tain ging nog even door om te zien of er nog een extra punt in zat, doch gaf deze poging op toen het scorings- bord 151 voor 8 aanwees, maar teveel tijd verstreken was. Een prettige wed strijd, die verdiend door de gasten werd gewonnen. a.s. Zondag Ajax I-Hilversum I, Nederlandse schakers Henley-stijl gekleed. Maar ook het wit van het Amsterdamse Nereus en nen ;n <je eindstrijd van de „oude" De Hoop... Het rood van Laga en het blauw van Njord waren uit de vier met stuurvrouwe. De in het wit mode. De „Olympische" Laga-vier, die zelfs op de „Koninklijke" verstek gestoken Amsterdamse meisjes lieten had laten gaan om zich te sparen voor de Zijl Regatta, kreeg van Nereus' zich in de finale niet door de roem oude vier geen revanche voor de Varsity-nederlaag. En de Leidse studen- van het Leidse De Vliet intimideren ten waren dit weekeinde wel de grootste verliezersEr was op de boch- en veroverde met een ruime voor- tige, nogal zonderlinge roeibaan op de Zijl tassen Leiden en de Kaag voor sprong de „blikken". het organiserende Njord geen eer, roem of een overwinning in één van de Njord kreeg na de nederlaag in de Tunesië, aangevuld met jeugd hoofdnummers weggelegd. Niet van dat al. Zelfs de finale van de oude vier oude vier in het slotnummer de acht studentenspelers heeft zondag ir met stuurman haalden de Leidse studenten niet eens. Na een „onbeslist" in met stuurman de grootste desillusie Amsterdam een voorlopige 41 ne- de heat, schakelde het Utrechtse Triton de „blauwe" roeiers in de replay verwerken. De Leidse studenten derlaag geleden. namen voorsprong tegen Tunesiërs Het schaakolympische team van met een volle lengte uit. En ook de sterkste Leidse troef, de oude acht, ging voor Njord verloren. Nereus de „witte" Amsterdammers namen - na de zege op de HolLandia-wed- De uitslagen luiden: F. Kuypers strijden in Alphen aan den Rijn ver- (Ned.)-R. Delcadi (Tun.) 0-1; Bouw- uit favoriet - wisten de sterk roeden- meester-Kchouk 1-0; Van Scheltinga- de Nereus-ploeg tot op 1500 goed te Djait afgebr.; Cortlever-Den Cheikh volgen, maar stortten in de slotfase 1-0; Hartoch-Bouaziz 1-0; Enklaar- geheel ineen. Het tempo zakte ver- Rehouma 1-0. De tweede ronde wordt beneden de veertig slagen per mi- donderdag 8 juli a.s. in Rotterdam nuut. Moeiteloos bouwde Nereus toen gespeeld. nog een voorsprong van bijna twee Wielrennen. De Amsterdammer bootlengten opDaan Holst heeft zaterdag in het Bra bantse Mierlohout de tiende Kersen- kaai. OaIIa-ji» i». uil. icj.vuj.itri - wisten ue stent rueien- luccBtci-ftuiuun i-u, v cui cn-ueiuuigci- duidelijk revanche voor de nederlaag op de Holland».wedstrijden. Met d NereUs-plo6g tot op 1500 goed te Djait afgebr.; Cortlever-Den Cheikh anderhalve lengte werden de Leidenaars kansloos verslagen... - K 6 y - 6- -- - - - De wedstrijden van de verrassin- gen en toch ook weer niet. Zo zal de tweedaagse Zijl Regatta, die door het jubilerende Njord in het kader In de finale bewees de Amsterdam - van de lustrumfestiviteiten van de se oude vier van topklasse te zijn. Leidse universiteit (uitstekend) werd W. T. Dekker (slag), R. Stokvis, E. georganiseerd, bekend blijven staan. F. Ch. Niehe, M. D. Kloosterman n Want er vielen nogal een paar „ver- (boeg) en H. B. Wijtman (stuurman) r? ...J~dam) 3.25.06; 2. De Wilde (Oude- rassingen" op de onoverzichtelijke gingen direct na de start in een tem- J '~P~ lande) 3.25.33; 3. Van Pierre (Uit- baan te aanschouwen. po van start, dat voor Triton veel te ^JOIJ zonder hoorn) z.t.; 4. Van Katwijk (Oploo) hoog lag. Met ruim twee volle leng- S™?? de z.t.; 5. Kettenis (Den Haag) z.t Het hoofdnummer - de oude vier ten verschil roeiden de Amsterdam- P?. Yifr e£1 ^uurr^a" ë^g Roeien De Amstel-skiffeur Jan met stuurman - was er één van. De mers in een voortreffelijke stijl - on- r ^7 utreentse inton, cat t'no- wienese, vorige week op de Bosbaan verwachte revanche van de „Olym- daniks de hinderlijke zijwind - naar hTf_f n winnaar van de Holland-beker, heeft ForoniViïi (yenrii e ronde gewonnen. Holst had aan het r crvillguigzpi IJS einde van de 15o_km lai?ge rit een voor Laga voorsprong van 27 seconden op een groepje van vijf renners, van wie de wilde (Oudelande) de spurt won. De uitslag luidt: 1. Holst (Amster- Herman Boelen en Jim Enters zijn er zaterdag niet in geslaagd voor een nieuwe Nederlandse overwinning te zorgen in de klassieke Henley Royal Regatta. Het Amsterdamse tweetal moest in de eindstrijd om de Silver Goblets de zege aan de Oostduitsers Gunter Bergau en Pieter Gorny la ten, die vorig jaar op de Amsterdam se Bosbaan Europees kampioen twee zonder stuurman werden. Het was de eerste zege van een Oostduitse roeiploeg op Henley. De Europese kampioenen hebben hun tegenstanders geen kans gegeven. Di rect al namen Bergau en Gorny de leiding. Na 600 meter lag de Oost- Duitse boot twee volle lengten voor op de Willem IH'ers. Halverwege de baan was-het verschil zelfs 2^ leng te. In de laatste fase van de strijd ging het tempo van Boelen en Enters omhoog. Zij konden de Oostduitsers echter in het geheel niet bedreigen en werden met twee lengten versla gen. Bergau en Gorny hadden voor de 2112 meter 7 min. 42 sec. nodig. REVANCHE De grootste triomf van het roeifeest op de Theems kwam ongetwijfeld op naam van de „wonder-acht" vanRat- zeburg, die tot voor een jaar onver slaanbaar werd geacht. De West- Duitsers, wier slagtempo niet bene den de 40 zakte, namen na felle strijd revanche voor de nederlaag die zij vorig jaar op de Todabaan van Tokio leden tegen de Vesper Boatclub van Philadelphia, waardoor zij de Olym pische titel aan de Amerikanen moes ten laten. De ploeg van „roeiprofes- sor" Karl Adam versloeg de Vesper Boatclub in een enerverende race met een halve lengte en zorgde in het duel om de Grand Challenge Cup, het hoofdnummer van de Henley Re gatta, voor een nieuwe recordtijd. Ratzeburg triomfeerde in 6 min. 16 sec. Twee dagen tevoren had de Ves per Boatclub in de halve finale tegen de acht van de Harvard universiteit het record op 6 min. 18 sec. gebracht. De Challenge Cup voor dubbel- tweeën was voor Martin Studach en Melchior Burgin, het duo dat don derdag in de eerste ronde van de double sculls de combinatie Boelen/ Enters uitschakelde. De Zwitsers, die in Tokio vierde werden, leidden te gen de Oost-Duitsers Manfred Haake en Joachim Bruckhandler van start tot finish. Zij brachten het baan record, dat al in hun bezit was, op 7 min. 1 sec. Het verschil tussen bei de ploegen bedroeg bij de finish twee lengten. De Amerikaanse krachtroeier Don Spero eiste de Diamond Sculls voor skiffeurs voor zich op. Ook Spero, die de Engelsman met de Nederlands aan doende naam Wardell Verburgh met driekwart lengte versloeg, zorgde voor een nieuw record. Hij zegevier de in 7 min. 42 sec. De finale van de Stewards Cup voor ongestuurde vieren was voorts een Britse aangelegenheid. De ploeg van Quintin klopte de vier van Nau tilus in 6 min. 55 sec. zonder moeite. Leidse gewichtheffers door NKB onderscheiden Siem Stokkel en Jan Nolten, bei den lid van de Leidse Krachtsport vereniging, hebben op de jaarverga dering van de Nederlandse Kracht- sportbond de medaille van verdien ste eerste graad ontvangen. De Lei denaars kregen deze onderscheiding voor hun verdienstelijk werk voor het krachtsporten in Nederland. Atletiek De 19-jarige Poolse at lete Irena Kirszenstein heeft zater dagmiddag in het Londense White City Stadion, tijdens de Internatio nale Engelse dameskampioenschap pen, het Europees record op de 100 yard geëvenaard met een tijd van 10.6 sec. Vier Engelse atleten, Heather Young (1958), Mary Rand, Dorothy Hyman en Daphne Arden (allen in 1964) hebben al eerder 10.6 sec. ge lopen. pische" Laga-vier (A. G. Mullink, J. een prachtige overwinning, van de Graaff, R. de Graaf en J. W. Rischke) bleef uit. Zeifis meer dan dat. De roodwitte Delftenaren haalden de finale niet eens. In de tweede serie "f* hoofdnummer bij de dames le op de twee ploegen-baan schakelden Xerde .even.eens ee!} verrassing op. V errassing bleef. De lichte achten eindigde in zaterdag op de eerste dag van de in- een overwinning voor Laga. De jon- ternaüdnale wedstrüden op de Bal- ge skiff-dames was voor Hennde van deney-See bij Essen een nieuwe zege der Veen van De Vliet^ die haal geboekt op de Duitser Heidhorn. De clubgenote Liesbeth Westra gemak- Amsterdammer, die sterk roeide, had kelijk versloeg. voor de 2000 meter 8 min. 20,54 sec Laga won de meeste nummers en nodig. Hij had een voorsprong van Nereus het slecht roeiende Laga uit Jnni<w-vter Van De Hoop plaatste legde daardoor op de grote vereni- vijf lengten op Heidom,voor wie Ook Njord, dat met Varsity-winmaar zlch door het "J°nge nummer te win- gmgsprijs beslag. 8.29.89 werd genoteerd. Nereus nog een kleine rekening te vereffenen heeft, kwam er niet aan te pas. Nadat de Leidenaars in de heat Triton niet hadden kunnen be dwingen de felle eindspurt bleef zonder resultaat - werden zij zondag middag in de replay door de Utrecht se studenten uitgeschakeld. Tijdens de internationale kanowed strijden in Oost-Berlijn leverden voor Nederland Thea Duif en Mieke Jaa- pies de beste prestatie door in de K2- klasse dames 500 meter derde te wor den op korte afstand achter de win nende boot Samen met de Tsjechi sche Chalupova en Wackova startten de Nederlandse meisjes in de K4- klasse 500 meter, waarin de combi natie vierde werd. De uitslagen van de tweede dag: Heren: K2-klasse 1000 meter: 1 Nicoart- Ivanov (Roem.) 3.50.0. 2 Ciczy-Novo- thy (Hong.)) 3-50.6, 8 Geurts-Hoek- stra (Ned.) 4.03.4 Estafette 4x500 KI-klasse: 1 Roe menië 6.52.4, 2 Oost-Duitsland 6.54.0, 3 Roemenië 2 6:54 4; 6 Nederland (Geurts, Hoekstra, Wittenberg, Knup- pe) 6 59.9. Dames: K2-klasse 500 meter: 1 Nussher- Ulze (O.-Did.) 205.0, 2 Pohland-Ko- bus (O.-Dld.) 2.05.7, 3 Duif-Jaapies (Ned.) 2.06.3. K4-klasse 500 meter: 1 Oost-Duits land 1.55.8, 2 Polen 1.57.8, 3 Roemenië 1.57.7, 4 Nederland-Tsjechoslowakije 2.00.2. De voor Nederland belangrijkste resultaten van de eerste dag zijn: K2-klasse 10.000 meter: 1 Pleier- Kadner (Tsj. SI.) 50.54.2. 2 Severa- Lindlgruber (Oost.) 50.55.0,, 3 Novot- ny-Gipzy (Hong.) 51.12.0. 10 Bun- sohoten-v. d. Ster (Ned.) 53.51.0. KI-klasse 500 meter: 1 Vernescu (Roem.) 208.2, 2 Knudsen (Den.) 2.10.0. 6 Hoekstra (Ned.) 2.13.2. K2'klasse 500 meter: 1 Nikosra- Ivanov (Roem.) 1.49.2, 2 Vernescu- Turcos (Roem 1.51.2, 3 Seibt-Rie- dricht (O.Dld.) 1.51.6, 7 Geurts-Hoek- stra (Ned.) 1.58.6. 8 Wittenberg- Knuppe (Ned.) 1.58.6. Dames: KI-klasse 500 meter: 1 Roka (Ho.) 2.25.6, 2 Kobus (O.-Dld) 2.27.5, 3 Thea Duif (Ned.) 2 28.8. Roeien Zondag zorgde de junior aaht van Nereus in West-Berlijn voor een Nederlandse overwinning. De Amsterdamse studenten wonnen in 6 min. 43,8 sec. Voor de lichte senior vier van Aegir was er voorts een tweedie plaats. De overwinning ging hier naar de Ruderclub Wansee in 7.11.7. Aegir kwam tot 7.18.5. (Van onze zeilmedewerker De organisatoren van de WZW- wedstrijden op de Westeinderplassen kunnen tevreden zijn over de wed strijden van 1965, want zij mogen uitstekend geslaagd genoemd wor den en dat ondanks de minder guns- 'tige weersvooruitzichten van het af gelopen weekend. Wind was er ook nu volop, zelfs nadat de laatste wedstrijd van zon dag met weinig wind was begonnen. Toen het eenmaal echter begon door te waaien en de zon het hare ertoe bijdroeg om het geheel een feestelijk aanzien te geven, werd ook de slot dag van het vierdaagse zeilfeest uit stekend geslaagd. Dat er in tal van klassen stevig om de eerste plaatsen is gestreden, moge wel blijken uit het feit, dat slechts in twee klassen een deelnemer erin slaagde eèn viervoudige overwinning te behalen. Dat was in de Vaurien- klasse de Aegir-zeiler B. J. Wilton en in de Olympiajollen K. F. Jansen van de WV Amsterdam. In deze klasse kwam ook nummer twee, J. M Wil- kens met goede eindresultaten naar voren, want met drie tweede en een vijfde plaats bleef hij ruim voor op J. K. Kortsdie de derde plaats be zette. De voorsprong van B. J. Wil ton in de Vaurienklasse op nummer twee, R. A. W. Bodewes, bedroeg niet minder dan 42 punten, omdat de laatste naast twee tweede plaatsen nog 'n 8 en 'n 4 had genoteerd. GERING VERSCHIL Heel gering was het verschil tussen de twee eerst geklasseerden in de Regenboogklasse, waar A. Bakker winnaar werd met de resultaten 2-1- 8-3. Bouw van Wijk, die in het eerste weekend eenmaal niet gestart was, behaalde nu twee overwinningen, waarbjj de laatste op fortuinlijke wij ze doordat John Hofland, die de ge hele wedstrijd op fraaie wijze de lei ding had gehad, zo onfortuinlijk was. dat tegen het einde van de race zijn fok naar beneden kwam. Eer dat de gebroken val 'was gerepareerd was hij door een drietal deelnemers ge passeerd. Twee ervan kon hij nog weer inhalen, maar Bouw van Wijk niet. Toch kwam hij, ondanks deze meevaller drie punten in de eind stand op A. Bakker tekort. Hans v. d. Velde werd goede derde door aan z'n totaal van vorige week nog twee vierde plaatsen toe te voegen. PECH Vreemd verliep de strijd in de Flying Dutchmanklasse, waar Jan Schooneveldt na het eerste weekend met twee overwinningen fraai de leiding had. In de wedstrijd van af gelopen zaterdag hield Schooneveldt evenwel na de start een geheel ver keerde koers, omdat hij in zijn pro gramma boei VI voor merkteken IV gelezen had. Zo kon het gebeuren, dat hij eerst op de 21ste plaats bij het eerste merkteken aankwam. Wel slaagde hij erin veel van zijn tegen standers te passeren, doch de eerste twee. Fred. Imhoff en J. van Stave ren waren voor hem onbereikbaar, zodat hij als derde binnenkwam, het geen hem toch nog twee punten bo ven Imhoff hield. Maar.hij moest gisteren in Me- demblik zeilen en zo kon Imhoff zijn kans op de eerste en de hoofdprijs grijoen. waarvan hij dankbaar ge bruik maakte. Schooneveldt kwam daardoor op de tweede en Jan van Staveren op de derde Dlaats, terwijl J. J. Bark en C. F. A. Gimpel de vol gende plaatsen voor zich opeisten. De strijd in de Valkenklasse werd wederom in het voordeel van E. J. Hoppe beslist. Na zijn puntenvoor- sorong in het eerste weekend op H. Prins en E. Rolf v. d Baumen. leek het zaterdagmiddag, dat hij lelijk ten achter zou geraken doordat hij slechts als tiende over de eindstreep kwam. terwijl H. Prins deze race won. Hierdoor bleef ook deze een goede kans op de eindzege behouden, maar de laatste wedstrijd faalde hij volkomen en maakte hij bij een der boeien een domme fout, hetgeen hem een protest van Rolf v. d. Baumen opleverde, waarna hij werd uitgeslo ten. Intussen zeilde Hoppe onver stoord aan kop naar de eindzege en deze behaalde hij" met twintig punten voorsprong op zijn grote concurrent Rolf v. d. Baumen. Goede derde werd Arie Klein met de resultaten 6-7-4-5 en deze uitslagen duiden er voldoende op hoe groot de onderlinge concur rentie onder de 35 deelnemers was. Ch. van Swol zegevierde in de 12 m2 klasse ondanks dat W. Guldemond en B. Mulderij als eersten binnen kwamen en de tweede plaatsen be zet werden door J. Inder Maur en wederom W. Guldemond, waarna Van Swol tweemaal derde werd. Tom Vlek, die nog een goede kans op de eerste plaats had gehad, indien hij zioh in de laatste wedstrijden beter geklasseerd haid hij werd slechts 5 en 7 bleef met 26 punten ver schil op de tweede plaats. F. Rijsdijk en P. C. Kroes streden de strijd in de Spankerklasse uit. De eerste won driemaal en werd in de vierde race tweede, terwijl de laatste driemaal tweede en eenmaal winnaar werd. GROTE DEELNAME Hevig was de strijd in de Finn- jollenklasse vanwege de deelname van meer dan vijftig schepen Hoe hevig het was blijkt wel uit het feit, dat winnaar A. Been met de resulta ten 1-6-10-2 toch als eerste werd geklasseerd. Henk van Eist werd goede tweede, maar zijn derde race, waarin hij als 27ste binnenkwam, be wijst al evenzeer dat de spoeling on der de talrijke deelnemers ditmaal wel erg dun was. In de Schakelklasse zegevierde A. P. Verwoest met drie overwinningen en 'n dertiende plaats in de derde race, J. de Ruijter won op fraaie wijze in de 16 m2 Streepklasse en M. Mo lenaar werd winnaar in de Vrijheids klasse, nadat hij na drie wedstrijden nog op de dehrde plaats had ver toefd. Henk de Ruyter kan blijkbaar zijn oude Pampusklasse nog steeds niet vergeten, en hij deed het nog steeds best, hetgeen zijn eerste plaats in de eindstand wel duidelijk bewijst. Toch had hij in P. de Boer een stevige con current, want deze eindigde met slechts twee punten verschil op de tweede plaats. De resultaten van de vier gehouden wedstrijden zijn als volgt: Flying Dutchmanklasse: 1 F. H. Imhoff 131 p., 2 J. D. Schooneveldt 108 p., 3 J Van Statveren 106 p., 4 J. J. Bark 104 p., 5 C. F. A. Gimpel 101 p. Valkenklasse: 1 J. van Leeuwen- Hoppe 165 p., 2 E. Rolf v. d. Baumen 145 p., 3 A J Klein 132 p.. 4 J H. de Wilde 131 p., 5 A. R. Kolff van Oos- terwiik 128 p. 12 Mm klasse: 1 Ch. van Swol 80 p., 2 T. Vlek 54 p., 3 G. C Verlaan 52 p. Spankerklasse: 1 F. Rijsdijk 98 p., 2 P. C. Kroes 86 p., 3 R. A. Visser 47 p. Regenboogklasse: 1 A. Bakker 71 o-, 2 B. van Wijk 68 p., 3 J. C v. d. Velde 62 p., 4 C. van Staveren 49 p. Finnjollen: 1 A. Been 202 p., 2 H. v. d. Eist 177 p., 3 M. Meyer 172 p., Eindhoven: PSVEintracht Frankfort 30. Mét vooral na rust flitsend aanvals- spel heeft PSV zaterdagavond in zjjn derde intertoto-competitiewedstrijd de derde overwinning behaald. De Eindihovenaren zegevierden met 3-0 over Eintracht Frankfort, diat er in deze aantrekkelijke en op behoorlijk peil staande krachtmeting aanvallend maar weinig aan te pas is gekomen. Dankzij resoluut ingrijpen van de Duitse verdedigers en bovenal een VOETBAL Om het kampioenschap van Nederland (amateurs) De uitslagen in de competitie om het kampioenschap van Nederland' (amateurs) luiden: Papendrecht—ESCA/VC2—1 JOS—RIOS '31 0—2 EmmenHelmond 53 De stand is nu: RIOS '31 9 6 2 1 14 19-12 JOS 9 5 2 2 12 15-7 Helmond 9 5 1 3 11 20-15 Papendrecht 9 3 3 3 9 13-15 Emmen 9 2 2 5 6 16-20 ESCA/VC 9 0 2 7 2 11-25 Wereldkampioen Brazilië heeft zondag te Moskou in een vriend schappelijke wedstrijd een overwin ning met 30 behaald op Rusland. Bij de rust was de stand reeds 20 door doelpunten van Pele en Flavio in respectievelijk de 24e en 32e mi nuut. Na 24 minuten spelen in de tweede helft scoorde Pele, die de 100.000 toeschouwers in het Lenin- stadion in verrukking bracht, het derde doelpunt. 4 R. J. van Heusden 165 p., 5 L. Hom mels 164 p. Olympiajollen: 1 K. F. Jansen 139 p., 2 J. M. Wilkena 107 p., 3 J. K. Korts 85 p. Schakelklasse: 1 A. P. Verwoest 175 p.. 2 C. Smit 149 p., 3 E. R. de la Rie 141 p., 4 M. de Ruyter 138 p., 5 W. J. Goedegebuure 131 p., 16 m2 klasse: 1 J. de Ruijter 128 p., 2 J. Visser 107 p. Vrijheidsklasse: 1 J. Molenaar 163 p., 2 E P. Slijper 160 p., 3 J. J. H. Hellemans 151 p., 4 A. J. M. v. Hem men 133 p.. 5 Th. H. Stas 132 p. Pampusklasse: 1 H. J. de Ruyter 114 p., 2 P. de Boer 112 p., 3 G Biè- sot 80 p., 4 H J. Duchateau en 5 R. van Asten beiden 74 p. Sternklasse: 1 E. Cancrinus 179 p., 2 B. R. de Vries 149 p. Soloklasse: 1 G. J. Ritman 187 p., 2 A. F. van Vemde 185 p. Flying Juniors: 1 J. van Hellemond 141 p., 2 A. F. T. Schimmer 130 p. Vaurienklasse: 1 B. J. Wilton 147 p., 2 R. A. W. Bodewes 105 p., 3 C. J. in 't Veld 94 p., 4 A. Borra 90 p., 5 J. Steenbergen 90 p. 12 Voetsjoilen: 1 J. L. J. Gail-lard 78 p., 2 A. J. de Haas jr 52 p. Jeugdklasse: 1 E. Koning 90 p., 2 J. C. Kaars Sijpesteijn 82 p. aantal bijzonder fraaie reddingen van doelman Egon Loy bleef de gas ten een nederlaag -met-nog overtui gender cijfers bespaard. Rechtsbuiten Giesen, middenvoor Van der Kuylen en rechtsbinnen Hoenen zorgden voor de alleszins verdiende neder- landse doelpunten. SPARTA—LUZERN 0—0 Dat Sparta niet kon scoren, lag niet aan de paal dde Luzern tot drie maal toe redde. In de eerste plaats kwam dit door totale onmacht om de veelal goede combinaties en passes waar mee de solide Zwitserse defensie toch vele malen werd gepasseerd, op goe de wijze af te werken. Vooral Bou- man maakte het bont Zelfs een leeg doel bleek voor de Rotterdamse aan valler nog te veel moeilijkheden op te leveren. Was Sparta iets meer in de aanval, Luzern speelde degelijk genoeg om het krachtsverschil zeer klein te ma ken. Hofer en Reggli kregen bij de Zwitsers enkele goedé kansen maar ook zij verzuimden die. Doesburg had even voor rust geluk toen een schot van Gwerder via zijn vuisten en de lat over ging. In de slotfase kreeg scheidsrechter Aal- brecht zijn handen meer dan vol aan de wedstrijd omdat het spel harder werd. FORTUNA '54—GRASS HOPPERS 2—1. Vooral door rechtsbuiten Chris Coe- nen, die de ster van het veld was, heeft Fortuna '54 zaterdagavond in Geleen een moeizame overwinning behaald op Grasshoppers (21). Het was vooral na rust, een bikkelharde wedstrijd, die soms zelfs bepaald on vriendelijk werd. Fortuna nam al in de tweede minuut de leiding door Cambassi, die uit een pass van Coe- nen, die in een rush drie Zwitserse verdedigers passeerde, geen moeite had met scoren. Grashoppers werd daarna sterker en na een kwartier schoot linksbinnen Plumm van zeker twintig meter raak: 11. Tot de rust behielden de Zwitsers het initiatief maar doelpunten lever de het niet op. In de tweede helft was Fortuna de betere ploeg en na vijf minuten bracht Coenen met een knap af standsschot de stand op 2—1. Hoewel beide aanvallen daarna nog reële scoringskansen kregen, bleven ver dere doelpunten uit. MALMOEADO 2—1 Malmoe, dat effectiever voetbal speel de dan de Hagenaars, heeft op ADO zijn eerste overwinning in deze inter- toto-competitie behaald. De Zweden zegevierden voor 4000 toeschouwers met 21, nadat bij de rust de 9tand nog blank was. Tien minuten na rust bracht middenvoor Granström de stand op 10, die elf minuten later door de Zweedse international Bo Larsson werd verhoogd tot 20. Het enige Haagse doelpunt werd in de 22e minuut van de tweede helft ge maakt door de Zweedse rechtsachter Jörgen Ohlin, die een schot van rechtsbuiten Van den Burch van richting veranderde. De beste spelers in de Haagse ploeg waren stopper Villerius, rechtshalf Smit en links binnen Maasen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9