AFSCHEID VAN PASTOOR KOUWENHOVEN ALS HERDER VAN DE MEERBURGPAROCHIE MAANDAG 5 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA Zondag hebben de parochianen van de Meerburg op waardige wijze af scheid genomen van hun herder. Voor de laatste maal droeg pastoor K. C. A. M. Kouwenhoven een plech tige H. Mis op met assistentie van de zeereerw. heer v. d. Poel, zoon van de parochie en rector van het semi narie Leeuwenhorst als sub-diaken en kapelaan v. d. Bosch als diaken. Het zangkoor, onder leiding van de heer J. P. v. d. Velden, zong de bij de scheidende pastoor zo geliefde Missa Populi van Hubert Cuypers voor koor en gelovigen. Onder de aanwezigen waren o.a., naast de vele familieleden, burge meester J. A. Detmers en echtgenote van Zoeterwoude, burgemeester mr. R. M. Gallas van Leiderdorp en echt genote, wethouder S. Menken van Leiden, wethouder P. v. Hofwegen \an Zoeterwoude en de voltallige raadsfractie van de KVP te Leider dorp. Op het priesterkoor hadden plaatsgenomen de weleerw. heer Hoeks, priesterzoon, en de weleerw. heer De Groot, rector van „De Goe de Herder". Toespraak C. v. d. Meer Na het evangelie hield de heer C. v d. Meer namens de gehele parochie een toespraak tot de scheidende pas toor, waarin wij o.m. het volgende ontlenen: Gedurende vele jaren heeft onze pastoor Gods woord verkondigd aan de gemeenschap. Deze verkondiging is voor iedere priester een opdracht, voortkomend uit zijn wijding. Nu zou ik U willen vragen mij, hoewel on gewijde gelovige, te aanvaarden als gezondene van de gemeenschap om in dankbaarheid aan God iets te zeg gen over hetgeen door de pastoor in onze parochie is verricht. Spr. herinnerde aan de tijd, dat pastoor Kouwenhoven in de parochie kwam en aan Kerstmis 1956, dat te midden van de steigers tijdens de verbouwing van de kerk werd ge vierd en door de pastoor „Kerstmis van de armoede" werd genoemd. „Wij hebben het treffend gevierd." Daarna kwam de volgende opgave: U weet dat het woord pastoor „her der" betekent. En de taak van de herder is o.m. zijn kudde bijeen te houden. Onze herder bracht zijn kud de bijeen, hij koos de weg zoals Chris tus zelf die had aangegeven: de on derlinge liefde. Pastoor predikte niet alleen de liefde, hij gaf zelf het voor beeld „metterdaad in waarheid", zo als Johannes zegt. Spr. besloot met het Lucas-evan- gelie van vandaag over de wonderba re visvangst. Dit evangelie heeft een wel zeer toepasselijke overeenkomst met deze Eucharistieviering. Uit zich zelf tot niets in staat, maar uit God tot alles, staat pastoor vandaag met beide handen aan het net. Niet de oogst van de zee, maar de oogst van dankbaarheid zal het net doen scheu ren. U hebt op Christus' woord gear- beidt, U zelf niet gespaard. U kunt terugzien op een prachtig stuk pries terarbeid. Wij allen zijn U er op recht dankbaar voor. Daarom gaan wij nu samen rondom U dit offer voortzetten. Een offer van dankbaar heid aan God voor U en een offer van gebed uit dankbaarheid aan U. Moge Gods zegen nog vele jaren op U rusten in een welverdiende rust dicht bij ons aan de Meerburg." Aanbieding parochiecadeaus Voor de plechtige offerande werd het parochiecadeau aangeboden. Een 20- tal meisjes, allen lectoren van de kin dermis, boden een oorkonde aan waar op vermeld was wat door de parochie bijeen was gebracht als afscheidsca deau voor de scheidende pastoor. Een bedrag van f4509.is bijeengebracht dat gebruikt zal worden voor de in richting van de nieuwe woning in Adegeest en Leiderdorp. Hierna zong het koor, samen met het dameskoor van de parochie „Je- sus joy of man's desiring" van Joh. Seb. Bach. Afscheidswoord van de pastoor Nadat de H. Mis geëindigd was sprak pastoor Kouwenhoven het volgende dankwoord: Mag hot voor deze keer eens een beetje een ik-woord je zijn? Het moet en mag kort zijn. De dokter is streng en hij is hier aanwezig. De commis sie is streng en heeft me op rantsoen gezet, 't Is ook beter zo. Het diepste in de mens spreekt hij nimmer uit. En wat doe je dan? Je grijpt de bij bel Gods Woord. En U kent me, natuurlijk bij Paulus. Joannes Chry- sostomus zeide immers: „Het hart van Paulus was het hart van Christus'. „Als iemand wil roemen, moet hij roemen op de Heer. Door de Heer is het gedaan en het is wonderbaar in onze ogen" (Ps. 117,23). We hebben het heerlijk gehad, 10 34 jaar lamig. En de parochie gedijde in tal en last. Maar de mensen groei den mee. En naarmate het bewust zijn van voor elkaar te moeten zijn groeide, kwamen er ook krachten die hielpen bij dingen waar ik niets van af wist of te onhandig voor was. Denkt maar eens aan al die mensen die hielpen in heilig enthousiasme. Wat was ik zonder hen? En dan heb ik allemaal goede kapelaans gehad, die zo heerlijk samenwerkten en al de zwakheden van hun herder aan vulden. God moet er om geroemd worden. En zij allen bedankt voor hun inspanning. En ach, wat zou je zelf zijn zonder God, die je alles gaf en je eigenschappen schonk om blij en dienstbaar te zijn. Daarom, als ik moet roemen, moet ik roemen op de Heer en met Onze Lieve Vrouw zeg gen: „Hij heeft neergezien op de ge ringheid van zijn dienstknecht". Spr. besloot met: En ja, ik heb ook naijver gehad, omdat ik helemaal van U wilde zijn en U allen samen één wilde hebben. Dat heeft op bui tenstaanders wel eens een vreemde indruk gemaakt, maar ik geloof dat ze nu wel begrijpen, 't Was toch zo, dat wij samen naar de bruidegom moesten gaan, naar Christus, samen de bruid in alle zuiverheid en onge reptheid. En dat bruid zijn sluit iede re christen hier in. En ik ben blij als ik ook voor hen iets mocht be tekend hebben. In blijheid. God moge U allen als Zijn bruid ontvangen. Lieve mensen, mijn lieve mensen, God zegene U allemaal. Ik vergeet U nooit, en ik hoef dat gelukkig ook niet te doen. De gemeente Leider dorp, God lone hen, heeft het mij mogelijk gemaakt, toch nog 'n beetje bij U te blijven. De plechtigheid werd besloten met het door allen te zingen en door pas toor Kouwenhoven zelf geschreven lied Alleluja op muziek van „Michael row the boat ashore", waarna de scheidende herder voor de laatste maal aan de parochianen zijn zegen gaf. Receptie In de toneelzaal van „De Goede Her der" werd om 3 uur de receptie voor genodigden gehouden. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld, toen pastoor Kouwenhoven, vooraf gegaan door de drumband „De Rijn tamboers" door het Actiecomité werd binnengeleid. Daar waren, behalve de reeds genoemden, in de H. Mis van 's morgens aanwezig, ds. J. P. Honnef en de hulppredikant, de wel eerw. heer J. v. d. Hoek, met hun echtgenoten, namens de Ned. Herv. gemeente, namens de Gereformeerde gemeente ds. F. Minnema en ds. v. Drie. Van de oud-kapelaans was aan wezig de weleerw. heer Grijpink, thans op het secretariaat van de bis schop werkzaam. Nadat allen door de heer Neervoort, voorzitter van het Actiecomité wa ren welkom geheten, sprak deze als volgt: „U zult het mij niet euvel duiden dat ik alle titulatuur weg laat als ik U van harte welkom heet bij deze officiële gelegenheid om afscheid te nemen van onze pastoor. Want ook hier en nu geldt wat pastoor in zijn laatste „Bij ons aan de Meerburg" in Sursum Corda geschreven heeft: Ubi caritas et amor, Deus ibi est. En met God in ons midden in liefde en eensgezindheid verenigd, vervagen alle grenzen en menselijke afstanden. Spr. zeide te spraken namens de Parochieraad, die nu bij uw afscheid 'n gevestigd iets is, dat in onze paro chie niet meer weg te denken is. Spr. ging verder in op de ontwikkeling Tijdens de offerande werd het af scheidsgeschenk aangeboden. van de parochieraad, dat deze de kroon is geworden op het werk van de scheidende pastoor en besloot als volgt: „Als symbolen van de paro chieraad in oprichting boden wij U bij uw parochiefeest een schaap aan. Het beest stribbelde tegen en liet zelfs een steek vallen. Ook in onze parochieraad gebeurt zulks bij tijd en wijle. En ik meen, dat het goed is. De pastoor als herder-bewaker heeft afgedaan, in onze tijd is de pastoor herder-behoeder. Wij menen dat U juist in deze functie een lich tend voorbeeld bent geweest. En daarom zie ik het als een treffende symboliek dat wij voor uw afscheid niet samengekomen zijn in de Drie Eendjes eenden lopen niet aiis schapen blindelings achter hun lei der aan maar in het gebouw van De Goede Herder. Wij willen afscheid van U nemen als de goede herder en U zo in onze herinnering bewa ren. Hierna sprak Ds. J. P. Honnef namens de predikanten van Leider dorp als volgt: „Wij, die elkaar al tijd op een afstand en steeds met een min of meer scheef oog hebben aan gekeken, zijn langzamerhand gaan begrijpen, dat de Heer met Zijn éne kudde op weg is naar Zijn Rijk en Toekomst Nog voor Paus Johannes XXIII op de gedachte van het Con cilie kwam, heeft pastoor Kouwen hoven reeds begrepen dat het anders kon en moest, dat de tijd van „het rijke roomse leven" en „de parade der mannenbroeders" voor goed voorbij was, dat wij samen als de bedreigde kudde in deze tijd staan. Een vooruitstrevend mens is zijn tijd vaak vooruit. Beter is te zeggen: ge richt en geroepen door de ene Heer, en daarom voortdurend op mars en in beweging. Deze geest ademde' zijn werk in de parochie en de Meerburg- kerk. Een graag geziene gast en mo tor in de maandelijkse kring van pastoors, waar hij in Leiderdorp wo nende, altijd hartelijk welkom zal blijven. Hierna sprak burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude over de stuwende werking van de pastoor. Wethouder Menken van Leiden her innerde eraan dat een groot deel van Leiden, tw. het gedeelte achter de Nieuwe Vaart, onder de zielzorg van de parochie van de Meerburg staat. De heer Staats sprak namens het kerkbestuur woorden van dank voor de prettige samenwerking en de hr. Evers haalde, evenals de pastoor oud-Hagenaar zijnde, herinneringen op aan de tijd toen pastoor Kouwen hoven nog misdienaar was. De heer Tieken sprak namens het zangkoor en hoopte dat het de pastoor zou lukken in zijn vrije tijd een paar goe de zangers voor het koor te vinden. De heer De Vrind sprak namens de hoofden van scholen en herinnerde aan de tijd dat de parochie slechts één school rijk was, terwijl het er nu drie zijn. Voor de misdienaars en akolieten sprak de heer P. v.d. Geer waarderende woorden van prettige samenwerking en oud-kapelaan Grij pink zette nog eens uiteen, dat het in de pastorie goed toeven is en men er altijd welkom Is. Hij vertrouwde ei op, dat dit in Adegeest ook zo zal zijn. Een familielid hoopte, dat er nu wat meer gelegenheid zou komen voor familiebezoek, dat de pastoor zo dikwijls had moeten afzeggen we gens drukke werkzaamheden, terwijl de heer Schonagen het slotwoord sprak. Mede in zijn kwaliteit als voorzitter van de drumband, benoem de hij de scheidende pastoor tot ere voorzitter, voor het vele werk dat hij voor de band heeft verricht. Nadat pastoor Kouwenhoven alle sprekers persoonlijk had toegespro ken was er voor alle receptiegan- gers gelegenheid om afscheid te ne men. De klok wees reeds een half uur over tijd aan, toen pastoor Kouwen hoven door de drumband naar de pastorie werd geleid voor de recep tie van de parochiegemeenschap, die eveneens zeer druk was bezocht. Met zieke Jaap van Praag aan de Kaag Ondanks een keelontsteking, die hem het spreken bijkans onmogelijk maakte, was gisteren Jaap van Praag naar de derde selectie-zondag geko men van zijn Kaag-concours. Al gauw bleek dat zelfs micro foons hem niet voldoende volume konden geven, zodat jury-lid Victor Conselman zijn taak overnam. Een tot de nok toe gevuld Meerrust te Warmond was getuige van een uit vele genres bestaand programma: Beat - jazz - smartlap. Zelfs een mondorgel-trio gaf acte de présence. De jury verwees na rijp beraad naar de finale: de 14-jarige Annet van Schaik - John Hatton The De votions en de jazz-zangeres S. Ker sten. De finale zal plaatsvinden op zon dag 18 juli a.s. Op de laatste selectie middag volgende week zondag is speciaal ingelast het optreden van de Berlijnse beat-groep The Vikings en het bekende Dordse volkszang-trio The Beat-Town Skiffiers. Aanvang: half 3. Postduiven. De postduivenver eniging „Warmond" hield een wed vlucht voor oude duiven vanaf Cor- beil, afstand 424 km. De duiven wer den gelost om 5.30 uur met een noordwesten wind. Aankomst eerste prijsduif 13.02.16, laatste 14.23.58 uur. De uitslagen luiden: P. Vogelen zang 1; dr. J. Venker 2-5; G. Zand bergen 3; J. de Dunne 4-8; H. de Koekkoek 6; A. v. d. Drift 7; J. Smeets 9; B. ter Beek 10. KATWIJK AAN ZEE Festiviteiten voor badgasten De door het V.V.V. georganiseerde strand- en andere feesten beginnen hedenavond weer met een bridge drive voor gasten en ingezetenen in Hotel „Riche" aan de Bouleverd en wel om 20.15 uur. Dinsdagavond om 8 uur is er een orgelconcert in de kerk in de Voor- 7 juli een grote wandeltocht, georga- straat door Feike Asma. Woensdag niseerd door VW. De startplaats is aan het paviljoen van Fock de Best; de afstanden, die gelopen worden, zijn 5 en 10 km. Vertrek tussen 6 en 7 uur namiddag. Dan is er woens dag carillonbespeling door Hessel H. de Harder van 8-9 uur. Donderdag de gebruikelijke strandfeesten voor kinderen van 3 jaar en ouders. De strandfeesten beginnen om 9.30 op 't parkeerterrein bij „De Zwaan". Des avonds om 8 uur openingscon cert door Wim van Beek, organist van de Martinikerk te Groningen, met medewerking van de hoboïst Jaap Stotijn te 's Gravenhage. Dit concert is in de Triumfatorkerk aan de Jan Evertsenlaan. Vrijdag 8 juli des avonds om 19 uur volleybalwedstrijd op het St. An- dreasplein tussen KVC I en VUS uit Leiden; 's middags schatgraverij op het strandgedeelte tegenover het Rot terdams Zeehospitium (hoofdprijs 100.-). Zaterdag 10 juli wielerwed strijd in het kader van de Interna tionale Avondzesdaagse. Aan de start komen 20 ploegen, elk van 4 man, o.w. Engelsen, Duitsers, Belgen en Fransen. Verder zal de wereldkam pioen Tymen Groen starten. De wedstrijd zal verreden worden op een in de Hoornespolder uit te zet ten parcours. Aanvang 14 uur. Zaterdag ook opening van 't nieu we strandpaviljoen van de K.W.V. „Skuytevaert" door burgemeester H. Duiker. En om 4 uur nam. de voet balwedstrijd Quick BoysDHC uit Delft (1ste div.) op het gemeentelijk sportpark, Laan van Nieuw Zuid. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propedeutisch examen scheikun dig ingenieur de heer J. Basters. ZOETERMEER Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het pro pedeutisch examen natuurkundig in genieur geslaagd de heer J. C. Simo- E INDEX AMEN CHR. LYCEUM Geslaagd voor het eindexamen MMS: Marian Ar entshorst, Annelies v. d. Broek; Nora van Dee; Tilly Houwing, Lien Meyers, Anneke Moen, Marian Noort, Truus Stuiver, Annie de Vries, Ank Vroege. Afgewezen: 2 kandidaten. EXAMENS LEIDS OPLEIDINGSINSTITUUT VOOR ANALISTEN Heden slaagden voor het examen leerling-chemisch analist(e) aan het Leidse Opleidingsinstituut voor Ana listen de volgende kandidaten: A. Hoek, Katwijk; mej. N. Beije- man, Bodegraven; A. Boot, Lisse; T. Dijkstra, Leiden; T. M. V. de Greef, Voorhout; mej. W. den Hollander, Bodegraven; S. J. W. v. d. Lans, Voorhout; mej. E. J. van Venetiën, Noord wijk. Eén kandidaat kreeg her- BODEGRAVEN Jeugdvoorstelling Een viertal snaken van de zesde klas van de St. Willibrordusschool t.w. Aart van de Poll, Jan Stolwijk, Dick Bakker en Ton Wolswijk kwamen op de ge dachte een voorstelling in het Pa rochiehuis te organiseren van liedjes en schetsjes. Met veel bravour had den zij zich voorbereid, uitnodigin gen geschreven en aan de man ge bracht, de zaal gehuurd en reclame gemaakt. Dit alles zonder enige hulp van groten. Ook tijdens de voorstel ling werd alles met „eigen" jeug dige krachten op de planken gebracht. Het openingsnummer was al meteen raak. Frater Venantius in de persoon van Jan Stolwijk! Een vreemdsoortig schooltafereeltje viel wel in de smaak van de vele jeugdige toeschouwers. Aart v. d. Poll imiteerde niet on verdienstelijk de arieste Lucille Star. Een kampeerschets ging vooraf aan het met snijdend gevoel gezongen Patsy. Een orkaan van applaus was de beloning. Na de pauze glorieerde Jan Stol wijk in een imitatie van André van Duin, terwijl Aart v. d. Poll Adamo crëerde. Twee schetsjes, resp. van scheerscène en een clown vlotten wat minder. Maar het applaus laaide weer op, toen de Beatles hun num mertje ten beste gaven. Op verzoek van het publiek werden de succes nummers eenmaal herhaald, waarna de conférence met e^n dankwoord werd besloten. Ook de volwassenen in de volle zaal hebben zonder twij fel met bewondering dit ongedwon gen spel van deze „zelfstandige jon geren" gadegeslagen. Hulde voor hun durf en initiatief. Geboren: Rudolf z.v. A. v. d. Graaf- Groenendijk; Johanna d.v. K. Schol- ten-Jansen; Cornelia d.v. J. van Die- men-van Veldhuizen; Cornelia d.v. J. Groeneveld-1'Ami; Paulus z.v. P. Jacobi-Jacobi; Johanna d.v. L. Pouw- Martens; Antonia d.v. L. Wierdsma- Kutschruiter; Sylvia d.v. H. van Dijk- Stouthart; Jacqueline d.v. R. Vercou- teren-Godthelp. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propedeutisch examen metaal- kundig ingenieur: de heer A. M. van Niekerk. HILLEGOM Aan de Techmdsehe Hogeschool te Delft is voor 't propedeutisch examen natuurkundig ingenieur geslaagd, de heer P. J. van Loo. KATWIJK Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het propedeutisch - examen elektrotechnisch ingenieur geslaagd, de heer M. A. Oldenhof. ALPHEN AAN DEN RIJN Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het examen propedeutisch bouwkun dig ingenieur de heer H. C. Knook. KOUDEKERK a.d. RUN Hengelsport De hengelsportver eniging „Ons Genoegen" hield in de Rijn een wedstrijd nabij de Honds- dijk. Er werd vrij veel gevangen. Van de 20 deelnemers gingen de volgende heren met de prijzen strijken: 1 J. Kruit, 2 M. v. Harskamp, 3 F. Zand bergen, 4 B. v. Vegten, 5 J. Noor- lander. Anjerfonds De collecte ten bate van het Anjerfonds heeft in Koude kerk a.d. Rijn f223,47 opgebracht. De collecte werd door leden van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" verzorgd. Duivensport De postduivenver eniging „Ons Genoegen" nam deel aan de wedvlucht vanuit Corbeil, 419 km. Er werd met sterke noordweste lijke wind gelost om 5.30. De eerste duif vloog haar hok binnen om 12.52, de laatste prijsduif om 13.14. De uitslag luidt: 1 H. v. Vegten en Co 1-3-4-5-8-12, 2 Gebr. de Wit 2-6- 7-9-10-11-13. Ook werd door „Ons Genoegen" deelgenomen aan de wedvlucht uit Roosendaal met 143 jonge duiven (67 km). Hiervan was de uitslag: le duif 8.46 en de 36e duif om 8.53. 1 G. Biesheuvel 121, 2 H. v. Veg ten en Co 2-3-9-13-16-33-36, 3 G. Lekx en Zn 4-11-20, 4 Gebr. de Wit 5-6-7- 19-22-25-27-28-32-34, 5 G. Jansen 8, 6 M. Schellingerhout 1014-15, 7 G. v. Klaveren 12-27-30, 8 C. de Keijzer 17-18-23-26-29-31-35. De ereprijs werd gewonnen door G. Biesheuvel met de eerste duif. SASSENHEIM Zangsuccessen Deelnemend aan het zangconcours te Boskoop, behaal de het Sassenheimse Kinderkoor „De Lenteklokjes" bestaande uit 146 leden, en uitkomende in drie afde lingen uitstekende successen. Voor de derde maal behaalde men drie eerste prijzen. In afd. A. van 69 jaar een met 323 pnt. Afd. B. 1012 jaar met 325 pnt en in afd. C. 13—16 jaar met 311 pnt. De jury had groot respect voor uitspraak en klankver houding. Dirigent de heer D. van Vliet, deelde vanzelfsprekend mee in het succes van zijn pupillen die muzikaal werden bijgestaan door Ada van der Bent, piano. Na de jaarlijkse krachtproef, wer den de kinderen beloond met een bezoek aan de speeltuin „Drievliet" te Voorburg en arriveerde men jui chend omstreeks half negen te Sas- senheim. Koninklijk brons voor machinezetter bereid is. Onder aanbieding van een gesloten enveloppe wenste de direc teur zijn trouwe medewerker nog vele goede jaren in het bedrijf toe. Namens de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd de jubi laris hierna de gouden draagmedaille overhandigd. Aan de stroom van waarderende woorden kwam nog geen eind, want achtereenvolgens spraken nog de heer W. Kramer als bedrijfsleider „U bent een enthousiaste en harde werker", die heer S. Platteel als voorzitter van de personeelsvereniging „U bent een trouw L.D.-er zowel in het werk als in de personeelsvereniging" en de heer J. Heemskerk als contactmam van het jubileumfonds „als lid van de kerncommissie stond u uw man netje". De heer Platteel liet zijn beste wen sen vergezeld gaan van een geschenk en de heer Heemskerk bood nog een enveloppe met inhoud aan. De heer A. van Leeuwen, mocht vanochtend als koninklijk blijk van waardering uit handen van de burge meester de bronzen ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau ontvangen, omdat hij 40 jaar als machinezetter aan het „Leids Dag blad" is verbonden. De burgemeester noemde de jubila ris een goede werker en een goede burger, die zijn bedrijf met toewijding heeft gediend. Hij betrok ook mevr. van Leeuwen in de hulde: „Een ge lukwens voor de jubilaris betekent ook 'n gelukwens voor diens vrouw" Nadat de burgemeester het ere-me- taal op de revers van die heer Van Leeuwen had gespeld, was het de di recteur van het L.D., de heer E. A. E. van Dishoeck, die de jubilaris dankte voor al hetgeen deze voor de krant heeft gedaan. Hij noemde de jubilaris een man die niet van halve maatre gelen houdt en die altijd tot helpen Bijna onopgemerkt hebben prinses Beatrix en Claus von Amsberg zondagmiddag op de Haagse Mets-banen de demonstratie door Wimbledon-finalisten bijgewoond. Onze fotograaf had het paar echter wel in de gaten en verdeelde daarom zijn aandacht tussen de baan en de tribune.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6