Dm} fat $LMUGATy goyimm Auto over de kop; inzittenden namen de benen Automobilist reed na ongeluk op Houtlaan door LEIDSE AGENDA BEURSOVERZICHT Veel talent op cabarettoernooi f Marktberichten MAANDAG 5 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Helemaal over de kop sloeg van ochtend in de Laat de Kanterstraat op de hoogte van de Cobetstraat een personenauto, omdat de bestuurder ervan geen voorrang verleende aan een van rechts komende motor met xijspan. De twee inzittenden kwamen er zonder schramnietje van af, het geen niet van de auto kan worden gezegd. Zaterdagmiddag sloeg op de hoek van de Ghurchilllaan en de 5 Meilaan een personenauto over de kop. Of de inzittenden letsel hebben opgelopen is niet bekend. Zij namen de benen om een begrijpelijke reden: de auto bleek gestolen te zijn vanaf 't Noord- eindseplein. Politie zoekt getuigen Gisteravond is op de Houtlaan te Leiden een tot nu toe onbekende automobilist, nadat hij een botsing met een bromfiets had veroorzaakt, na heel even gestopt te zijn, er zon der zich om de slachtoffers van de aanrijding te bekommeren vandoor gegaan. Hij reed zijn langs de rij baan stilstaande auto weg juist op het ogenblik, dat de bromfiets, be stuurd door een 19-jarige inwoner van Hazerswoude, die een op de duo gezeten 18-jarig meisje uit Oegst- geest naar huis bracht, passeerde. De politie verzoekt hen, die ge tuigen zjjn geweest van 't ongeluk, zich zo spoedig mogelijk in verbin ding te stellen met het Leidse poli tiebureau aan de Zonneveldstraat (tel. 22244). PLATENDIEF OP HETERDAAD BETRAPT Zaterdag is bij Vroom en Drees- mann een 47-jarige Leidenaar op he terdaad betrapt, toen hij enkele grammofoonplaten wilde wegnemen. Bij huiszoeking vond de politie en kele duizenden scheermesjes, die ver moedelijk van diefstal afkomstig zijn. Hetzelfde geldt voor een groot aan tal eveneens in zijn woning gevonden kostbare boeken. De man blijft hard nekkig beweren, dat hij alles „ge woon gekocht" heeft. Wat lezers schrijven TE VEEL GEVERGD Leiden, 5 juli Een vlammend protest moet ik richten tot die autoriteiten die toe stemming hebben verleend om tot 3.30 uur in de nacht, in de open lucht, muziek per luidspreker ten gehore te laten brengen in Oud Hor- tuszicht. De klap op de vuurpijl is het hoofd van Jut. Politietoezicht ontbreekt geheel op die „bekwame" personen, die schreeuwend met het glas in de hand zich naar de auto begeven om hun dames naar huis te brengen. Weet u ook niet dat het Bejaarden-centrum in de Witte Ro zenstraat aan de tuin grenst van de speeltuin? Van ons burgers wordt verwacht dat wij 's morgens om 8 u. weer fris aan ons werk gaan. Gaarne verwacht ik dat de toe stemming om muziek te maken na 12 uur 's nachts wordt ingetrokken. Om 14 dagen achtereen elke avond 8 uur muziek aan te horen is wel een beetje teveel gevraagd. Hoogachtend, B. B. M. JANSEN Witte Singel 54 500ste BEDEVAART BEAURAING. De 500ste Ned. Bedevaart is weer achter de rug. Het waren vier indruk wekkende dagen die wij nimmer zul len vergeten. De reis is prachtig ver lopen, onder deskundige leiding. Ter herinnering aan de 500ste bedevaart werd er een steen aangeboden met 't opschrift: „Ter herinnering aan de 500ste Ned. Bedevaart". Onze dank gaat uit naar de stich ting: Pro Maria, die ons in staat heeft gesteld deze prachtige bedevaart mee te maken. PELGRIM CONNIE SCHELVIS. p Pofia^ Men hoeft geen kniesoor te zijn om te vinden, dat de reparatie aan de Turfmarktsbrug wel- wat lang gaat duren. De verkeerssituatie, die er het gevolg van is, wordt vooral tijdens de spitsuren (en vooral op zaterdagen) absoluut onhoudbaar. Studentengrappen zijn niet altijd grappig. Dezer dagen hield 'n groep je universitaire jongelieden zich voor het station onledig met het uit de grond trekken van aldaar opgestelde vlaggemasten. Een van de olijkerds kon het gevaarte niet houden, met het gevolg, dat het uiteinde van de mast met een fikse klap bovenop de motorkap van ,een juist passerende auto terecht kwam. Heeft u vorige week vrijdagavond ook gekeken naar die blindedarmoperatie? Van verschillende zijden bereikten ons mededelingen, dat kijkers het niet langer konden aanzien, en voor enige Dr. Mandelkow gewoon hoogleraar te Leiden Bij Koninklijk Besluit is benoemd (met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden) tot gewoon hoogleraar in de letteren aan de rijksuniversiteit te Leiden, dr. K. R. Mandelkow, thans gewoon lector aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam. Dr. Mandelkow zal in Leiden onderwijs in de Duitse letter kunde geven. BURGERLIJKE STAND Geboren: Neeltje dr van P. Hoek en A. Paap; Marinus Cornelis zn van K. M. de Ridder en M. J. van Rij; Hendrica Erica dr van P. J. Jansen en J. J. E. van den Hoonaard; Cor nelis zn van C. Scheffer en A. F. E. Haneveld; Ellen dr van N. Rengers en M. Verschelling; Johan zn van W. Verhoef en A. M. G. van der Wëij- den; Harald Johan zn van D. J. Zwart en K. Begby; Alexandra Ca- tharina dr van K. Bakker en A. Se- gaar; Robert Khwamé Simon zn van R. M. Velthoek en W. M. E. Mom; René zn van A Minke en J. Boom; Peter Paul Gerardus zn van T. F. W. Warmenhoven en T. M. van Segge- len; Nicolaas Govert zn van N. W. van den Haak en W. C. van Bezooij- en. Gehuwd: J. J. Labree en E. de Boer. Overleden: D. Kuijt, echtgen. van M. Kuijt, 67 jaar; L. van Vliet, man, 74 jaar; W. Bolhuis, man, 67 jaar; B. C. Lemmers, echtgen. van H. Hen driks, 76 jaar; J. J. Douwes, man, 80 jaar; C. A. Crommelin, man, 86 jaar; A. H. de Groot, man, 77 jaar; J. van Baarle, man, 60 jaar. LEIDSE HENGELCOMPETITIE De Leidse Hengelcompetitie zette haar wedstrijden voort, ditmaal in de Vliet en het Rijn en Schiekanaal. De vangst was gering. De stand luidt thans: DW 6-10-60, S en G 6-10-51, Sport vrienden 6-7-60, DVS 6-6-69, Hengel sport 6-6-65, De Ruisvoorn 6-6-54, Zaalberg 6-6-42, De Bliek 6-6-38, De Brasem 6-2-25, De Leede 6-1-13, On der Ons 6-0-22. Zondag 15 augustus a.s. zullen de wedstrijden worden voortgezet. MAANDAG 5 JULI Kath. Alma-mater Koor: Repetitie afd. heren bij de heer Janson, Lan- gebrug 33 om 8 uur; afd. dames: Ge bouw Toonkunst, Rapenburg, om 8 uur. DINSDAG 6 JULI Kath. Harmonie-Kapel, afd. mu ziek repetitie voor concert om 8 uur zaal Maria Gijzensteeg. DONDERDAG 8 JULI Kath. Harmonie-Kapel, afd. drum band repetitie voor 15 juli om half 8 St. Jansschool, Rapenburg 48. tijd „plat" gingen. Eau de cologne hielp hen dan weer op de been. Voor de ouders van kinderen, die school gaan op de St. Barbaraschool aan het Levendaal, volgt hier een belangrijke mededeling: de ouder avond (morgenavond in de Burcht) is niet alleen voor ouders van leer lingen van de zesde klassen. Het is een avond voor a-l-l-e ouders. De kinderen van de zesde klassen ho pen op een volle zaal, want zij heb ben tenslotte niet voor niets maan denlang hard gewerkt aan de voor bereidingen voor de opvoering van het toneelspel „De Barbaren". Aan vang 20 uur. Een drietal jongelui heeft in het afgelopen weekend een bezoek gebracht aan het terrein van de Provinciale Waterstaat aan de Voorschoterweg. Dit bezoek wordt nieuws, als men weet, dat zij als herinnering hieraan een stapel van 32 straattegels meenamen. De politie heeft een 22-jarige timmerman uit Zoeterwoude, een electriciën (18) uit Zoetermeer en een 22 jaar oude, eveneens uit Zoetermeer afkomstige bijrijder aangehouden. Internationals vriendelijker AMSTERDAM, 5 juli Het Damrak heeft vanmiddag de vaste stemming van de vorige week voor de interna tionale waarden verder voortgezet. De stemming was vriendelijk tot vast. De handel bleef weliswaar kalm doch vond gedurende de gehele beurs- duur in de hoofdfondsen vrij regel matig plaats. Het publiek had de nodige kooporders verstrekt, terwijl daarnaast Zwitserland belangstelling toonde voor Unilever, Philips en Kon. Olie. Aangezien Wallstreet vrijdag hoger sloot, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen, lag het voor de hand dat de internationale waarden van middag de nieuwe beursweek zouden inzetten op een hoger koersniveau. Vooral Kon. Olie was vas op 139,50 (137,60). Philips verbeterde tachtig cent tot 128,90, Unilever zestig cent tot 139,80. AKU verbeterde een punt tot 459%. De hoogste koers geduren de de niet-officiële ochtendhandel van vandaag was voor Philips 129,10, Unilever 140,10 en voor Kon. Olie 139,20. Gedurende de verdere beurs- duur vonden er wat winstnemingen plaats, waardoor een gedeelte van de bij de opening behaalde koerswinsten afging. Aandelen Centrale Suiker maatschappij werden druk verhan deld. Na een opening op 459 (450) daalde de koers echter, als gevolg van winstnemingen, tot 452. Er cir culeren geruchten ter beurze dat bin nen niet al te lange tijd een bod van 550 procent op aandelen CSM zal worden uitgebracht. Zoals bekend, werd reeds 500 procent voor de aan delen geboden doch op dit bod is het bestuur van CSM toen niet ingegaan. De leidende cultures gaven weinig verandering te zien. De scheepvaart waarden deden het niet slecht. Bij kalme handel bedroegen de koers winsten in deze afdeling één tot twee punten. De staatsfondsenmarkt was licht verdeeld, eveneens met weinig zaken. De 51/4 procent staatslenin gen noteerden lager, daarentegen was de Staffellening aan de vaste kant. De aangekondigde 5 procent staats lening tegen 98^ procent komt uit op een rentepeil van circa 5,9 pro cent. Hiermede zullen pandbrieven, alsmede de eventueel uit te geven obligatieleningen van het bedrijfs leven boven de zes procent moeten komen om kans van slagen te heb ben, aldus de beurs. In de lokale afdelingen was het stil. Grote veranderingen kwamen hier niet voor. Wallstreet blijft van daag, wegens Independance-Day, ge sloten. Mede hierdoor was de handel in de hoofdfondsen kalm. NOORDWIJK TENTOONSTELLING VAN KUNST EN „DE BAAK" Zaterdagmiddag is in het confe rentieoord „De Baak" te Noordwijk door de heerMaitland, secretaris generaal van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond een kunstexpo sitie geopend. De expositie zal van 3 tot 15 juli dagelijks te bezichtigen zijn van 11 uur voorm. tot 8 uur nam. Winnaars van professioneel gehalte 1 V 1 N In de Stadsgehoorzaal is gisteravond van brengen. Er zat enorm veel vaart een landelijk cabarettoernooi gehou- in het programma'tje, dat harmo- den in 't kader van het universitaire nieus en volkomen synchroom ge- lustrum. De organisatie berustte bij bracht werd. Het sterkst waren de Catena. Voor een stampvolle zaal de- items, die groepsgewijs gebracht wer- monstreerden de deelnemende groe- den. Het enige bezwaar dat men zou pen hun talenten. Vier van de zes kunnen aanvoeren is, dat het thema konden het publiek beslist boeien, wat eenzijdig was .Alles had iets met Van de zes groepen bleven „Kunst- de universiteit te maken. Bijzonder beenderen" uit Tilburg en „Kieke- aardig waren de liedjes over de boe" uit Utrecht beneden de middel- groentijdexcessen en over studieloon. maat. Laatstgenoemd cabaret bestond De laatste groep die optrad was uit twee heren, die volkomen onver- „La Pie qui chante" uit Amsterdam, staaribaar om de beurt een roman- Wat deze mensen lieten zien, bete- tisch of weemoedig liedje zongen. De kende een ernstige concurrentie voor overige vier verdienen een nadere de beroepsgezelschappen. Een bijzon bespreking. der gevarieerd programma, onderbro ken door korte, grappige scènes, zeer „Kop d'r af" uit Utrecht voerde als goed gezongen onder een voortref- glansnummer een bijzonder aardige felijke regie. Niets dan lof voor dit parodie op het schone lied „Het spel cabaretgezelschap, dat him optreden kaarten". (Een aantal soldaten wa- besloot met „Folklorelei", een ras- ren bijeen om te kaarten. Eén had echte comic act, die de zaal deed een kerk bij zich). Het werd leuk schateren en langdurige ovaties ont- gebracht met een voortreffelijke kos- lokte. tumering. De heer v. d. Berg, voorzitter van „De Lintworm", het chemische stu- de jury, zelf oud-cabaretier, reikte dentencabaret uit Leiden, vermaakte drie uilen en drie valken uit op een de menigte met een „anti blote bees- geestige wijze. Op die manier wist ten actie" (Doe een aaltje in een niemand wie de zesde plaats had, foudraaltje", geef de koeien 'n U.H.). zo zei hij. Het motto van de wed- Verder nog een parodie op I Musici.^strijd was „Elk meent zijn uil een Het was allemaal wat rommelig, ook^valk te zijn". De valken kwamen te- alweer vaak slecht verstaanbaar, maar recht bij „La Pie qui chante", „Kop met veel enthousiasme gebracht. d'r af" en „Klinkhaar". De beker Resten nog de naar onze smaak kreeg de Amsterdamse groep, twee beste groepen van deze avond. De laatste twee groepen werden Opvallend goed was het WSL-caba- aangekondgid door Maarten Biesheu- ret „Klinklaar", dat als handicap had vel, die dit wel op een -grappige, alleen met meisjes te werken. Alle lof doch zeer eigengereide manier meen- voor de teksten, de regie, en de wijze de te moeten doen. VOORSCHOTEN TIJDELIJKE HUISVESTING LAGER- EN KLEUTERONDERWIJS In de vergadering van 26 maart besloot de raad een overeenkomst van huur aan te gaan voor een noodvoor ziening ten behoeve van het daarvoor in aanmerking komende openbaar of bijzonder lager- en kleuteronderwijs. Met ingang van het nieuwe school jaar 1965/1966 zullen de volgende klassen in de te stichten 9-klassige noodvoorziening worden onderge bracht: 1 een kleuterklas van de Prot. Chr. kleuterschool „De Spring plank" in Vlietwijk; 2 een kleuter klas van de openbare kleuterschool „De Speeldoos" in Vlietwijk; 3 vier kassen van de R.K. lagere Paus Joan- nesschool in Bijdorp; 4 drie klassen1 van de Prot. Chr. lagere school in Vlietwijk. In verband met het feit, dat vier scholen -in genoemde voorzieningen zullen worden ondergebracht, is het na overleg met de betreffende school besturen noodzakelijk gebleken ver schillende aanschaffingen voor ge zamenlijk gebruik van gemeentewe ge te doen plaatsvinden. Deze aan schaffingen zullen derhalve behoren tot de inventaris der school en hieruit niet worden verwijderd wanneer ge noemde scholen elders zullen wor den -gehuisvest. Voor deze aanschaf fingen moest 'n krediet van f 13.251.- worden gevraagd. WIJZIGING ROUTE AUTOBUSLIJN 46 Burgemeester en wethouders bren gen ter kennis van dé raad, dat de Commissie van voorbereiding der Strafverordeningen in haar vergade ring van 1 juli 1965, met betrekking tot de voorgenomen route-wijziging van de autobuslijn 46 van de NZHVM welke buslijn in Voorschoten zou worden geleid door de Badhuisstraat, Sophiakade, Anthoni van Leeuwen hoekkade, Prof. Einsteinlaan, Raad huislaan vice versa unaniem tot de conclusie is gekomen, dat het uit een oogmerk van algemene verkeers veiligheid in de betrokken kinder rijke woonwijk, gelet op het frequen te snelverkeer op sommige gedeelten van voormelde route, de geringe breedte van verschillende hierbij be trokken rijwegen en enige in bedoeld traject gelegen scherpe bochten en zeer moeilijke verkeersaansluitingen, niet gewenst is thans een voorstel te doen aan de raad tot het nemen van verkeersmaatregelen ten dienste van vorenvermelde wijziging van dé route van de autobuslijn 46. De Commissie heeft het voornemen deze aangelegenheid nader te over wegen, zodra de woonwijk Bijdorp tot stand zal zijn gekomen en het mogelijk zal zijn een voor het on- derwerpelijke doel geschikt wegtra- cé door de Vlietwijk en Bijdorp te projecteren, waardoor het tevens mo gelijk zal worden op een meer zui delijk gelegen punt op de Veurseweg uit te komen (o.a. ter vermijding van het zeer moeilijke verkeersknoop punt Raadhuislaan - Kon. Juliana- laan/Leidseweg - Schoolstraat) en de Leidseweg voorts zal zijn gerecon strueerd. Het vorenstaande geeft B. en W. aanleiding him reeds commissoriaal behandelde voorstel aan de raad, tot het ten dienste van voormeld doel beschikbaar stellen van een krediet van 24.000.-, voortijdig in te trekken en nader te bezien. ACTIE CARILLON Het Carilloncomité, dat er naar streeft om Voorschoten nog vóór Kerstmis a.s. over een fraai klokke- spel in de dorpstoren te laten be schikken, heeft de bel geluid voor de laatste (en wellicht moeilijkste!) ronde. Dank zij de opbrengst van de recente huis-aan-huis voorjaarscol lecte (ruim f 2.000.-) een aantal op de speciale bankrekeningen overge maakte bedragen f 1.000.-) de sub sidie van het Anjerfonds (f 2.500.-) en de toezeggingen van B. en W. en gemeenteraad (f 15.000.-) is het to taal aan bijdragen en definitieve toe zeggingen nu opgelopen tot ruim f 41.000.- Hierin is ook begrepen het resul taat van een spontane en succesvolle actie onder de Voorschotense KLM- ers. Deze gewend het hoger op te zoeken brachten een bedrag bijeen, voldoende voor de aanschaf van één van de benodigde 37 klokken. Naar verluidt leven ook in de Voor schotense sportwereld plannen, om een klokje bij te dragen. Het Comité hoopt, dat een ander belangrijk deel van de Voorschotense gemeenschap, n.l. de middenstand en zéker die win keliers, die zich in het dorpscentrum „onder de rook van de gemeente- toren" bevinden, zich eveneens niet onbetuigd zullen laten. Hoewel de laatste klokjes het zwaarst zullen wegen, begint de realisering langza merhand in zicht te komen. Nog f 9.000.- resten Voorschoten van de „eindstreep'. Iedere Voorschotenaar, die een sug gestie of een plan heeft, om ook dit slotbedrag bijeen te krijgen is har telijk welkom. Men kan zich wen den tot de secretaris van het Comité, de heer J. A. Wiggers, p/a- Gemeen tehuis. Binnenkort hoopt het Comité zodra de onderhandelingen zijn voltooid mededelingen te doen over de verdere realisering van de plannen en met name over de tech nische aspecten van het carillon. RAADSAGENDA De raad van de gemeente Voor schoten komt bijeen op vrijdag 9 juli a.s. en krijgt te behandelen o.a. de navolgende onderwerpen: Beëdi ging en installatie var. het nieuwe raadslid van de P.v.d.A. de heer B. Hoogwerff Kroon. Wijziging bouw verordening Voorschoten. Nieuwe verordening tot heffing en invorde ring van keurlonen. Het aanstellen van de heren A. M. Kostense en W. I. M. van Dam als gemeentelijke lijk schouwers. Het delegeren aan B. en W. van de bevoegdheid tót het aan hangig maken van bepaalde rechts gedingen. Aanschaffing van beeld- kaarten voor de R.K. Emmanuel- ULO. Aanschaffing van leermiddelen voor de R.K. Jozefschool en de Ade- geestschool. Het beschikbaarstellen van een krediet van f 24.315.- voor de inrichting van de vierde R.K. la gere school. Het aanschaffen van ver- keersleermiddelen voor de R.K. Be- thanieschool. Het beschikbaarstellen van een krediet van f 8.300.- voor buitenschilderwerk aan de openbare Park- en Vlietschool. Het beschik baarstellen van een kredie' van f 13.251,35 voor de eerste inrichting van een 9-klassige noodschool. Het beschikbaarstellen van een krediet van f 200.000.- voor de overschake ling op aardgas. Verkoop van grond in Boschgeest aan de heren A. Dijk stra te Geleen en S. v. d. Kooy, arts te Voorschoten. VOORSTRAAT PAARDEN MARKTTERREIN De hele Voorstraat wordt dit jaar aangewezen als terrein, waarop de paardenmarkt van 28 juli wordt ge houden. De attracties en vermake lijkheden krijgen een plaats op het terrein van het voormalige M.O.C. VIERDE R.K. LAGERE SCHOOL In oktober 1964 verleende de raad medewerking voor de stichting van de vierde R.K. lagere school in Bij dorp. Deze school, genaamd Paus Joannesschool, zal per september a.s. aanvangen en worden ondergebracht in de negenklassige noodschool aan de Molenlaan. Voor de inrichting van de vier klassen, waarmede wordt be gonnen, wordt een totaal krediet no dig geacht van f 24.315.- t.w. f 8.115.- voor het meubilair en f 16.200.- voor leer- en hulpmiddelen. RIJSCHOOL NEW FOREST- MANEGE VAN ZELST Kortgeleden is de Jeugdrijschool New Forest te Voorschoten overge nomen door de heer B. van Zeist, ge diplomeerd instructeur, erkend door de Federatie van Nederlandse rij scholen. De jeugdrijschool New Fo rest bestaat al enige jaren en wordt regelmatig bezoeht door een 120 leer lingen. De heer Van Zeist wil het nu in Voorschoten mogelijk gaan maken de paardensport voor de senioren te gaan beoefenen. De accommodatie is aanwezig. Achter de Leidseweg 253 is aanwezig een binnen- en buiten manege en een hindernispark. Hij wil beginnen met rijlessen, spring- lessen en carousselrijden. Aan de be staande manege wordt uitbreiding ge geven door het aanbrengen van een nieuwe stal met elf loopboxen, waar in automatische drinkbakken voor de paarden. De heer Van Zeist hoopt ook bin nenkort een bescheiden foyer aan te brengen, waar het mogelijk zal zijn onder het genot van een kopje koffie de verrichtingen van de leer lingen gade te slaan. De manege is landelijk gelegen en er heerst een prettige sfeer. De heer Van Zeist hoopt, dat de gemeente nu spoedig het toegezegde ruiterpad via de wei landen naar de Papelaan zal aanleg gen. De rijschool beschikt momen teel over 6 pony's en 8 manege- paarden en nog een aantal pension- paarden. Geboren: Bianca A. M. d.v. Huber- tus J. C. Spiegeler en Catharina A. M. Duijnisveld; Johanna Th. M. d.v. Jozef van Dorselaer en Johanna C. Karremans; Renardus J. Th. z.v. Wil helmus J. G. Spiegeler en Geertruida C. van der Hulst; Monica J. M. d.v. Cornelis A. van der Valk en Alber ta M. Devilee; Martinos H. C. z.v. Martinus J. Rietbroek en Hendrina A. van der Wal; André F. M. z.v. Alphonsus F. M. de Bruijn en Geer truida M. ter Haar; Richardus C. J. z.v. Johannes G. P. van der Hulst en Gerarda M. Juffermans; Jeannet H. d.v. Hendricus A. Meijknecht en Hen- riëtta M. T. van Velsen; Philomena H. M. d.v. Leonardus J. M. Zonne veld en Wilhelmina A. Koenraads. Ondertrouwd: Hubertus C. M. Ver- degaal te Hazerswoude en Cecilia C. H. Knijnenburg te Voorschoten; Her- manus J. Wissink te Voorschoten en Maria J. P. van der Meer te Voor schoten; Johannes Molenaar te Lei den en Elizabeth F. J. Duijzers te Voorschoten. Gehuwd: Gerardus N. v. d. Waard te Voorschoten en Elisabeth J. M. van Bemmelen te Voorschoten; Cor nelis van den Nieuwendijk te Voor schoten en Maria A. Rol te Oegst- geest; Johannes N. Ouwerkerk te Leiden en Machteld M. Bakels te Voorschoten; Johannes L. Janssen en Cornelia W. J. Meegdes te Voor schoten. Overleden: Petrus J. Lamboo; An drea Hakker, echtgen. van N. Zon neveld. ROTTERDAM 5 jvili, VEE Aan voer totaal 1886: slachtrunderen 1254 en varkens 632. Prijzen resp. extra, le, 2e en 3e kwal. Slachtrunderen: 430-460 395-420 350-370 325-345; varkens: 195-198 192-195 188 191 184-187; stieren 395-440; worst.koeien 335-355; slachtzeugen 155-160. Over zicht aanvoer, handel en prijzen Slachtrunderen: groter - zeer kalm - gedrukt; varkens: iets meer aan vankelijk goed, afloop kalm - even hoger.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4