UNICUM EN LEIDSE HOUT DELEN DE PRIJZEN IN KRINGTOERNOOI ZWAARBEVOCHTEN ZEGE OP DAISY BRENGT NOORDWIJK KLASSE HOGER Papoea-voetballer wacht op asiel in Nederland Van Nee gaat Redman versloeg Read in laatste meters naar GVAV Turkse worstelaars op Sclieveningse Pier Langdurige achter volging van botersmokkelaar MAANDAG 5 JULI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Het tennis-kringtoernooi, dat dit jaar voor het eerst is verspeeld, is een overweldigend succes geworden. Tot deie vreugdevolle conclusie kwam kringvoorxitter Renaud, toen hij aan het eind van een geslaagde tennisweek op geestige wijze het woord tot de aanwezigen richtte en op joyense wijze de prijzen uitreikte. Frijsen, die bijna allen werden ver deeld tussen de Leidse Hout en Uni cum, terwijl de Munnik ook nog hier en daar een graantje uit de over vloedige prijzenbak meepikte. In het gemengd dubbel B eindig den Maureen v. Glabbeek en Har Meyer met Inge Nijeboer en Aad v. Zuuren op een gedeelde eerste plaats met beiden 5 gewonnen partijen uit 6 wedstrijden. Maureen v. Glabbeek en Har Meyer leverden zaterdag een goede prestatie door op een drijf natte baan het gerenommeerde Room burgduo, Els Heijmans en Har Mul der, met 18-13 de baas te blijven, waarbij de subtiele dropshots van Maureen vele malen het begin van een succesvolle game waren. De der de plaats was voor E. Heijmans-H. Mulder, die hiermede iets beneden de verwachtingen bleven. ONGESLAGEN In het herendubbel B gingen Frank Bonte en Aad v. Zuuren ongeslagen met de buit strijken. De diepe drives van v. Zuuren en het perfecte net werk van Bonte bleken alle tegen standers te machtig. De tweede plaats was voor Kooreman en Vodegel (De Munnik), die J. Noordma en H. Meyer dank stj een beter gamege- middelde naar de derde plaats ver wezen. Voorwaar een prima prestatie van zowel het De Munnik-duo als de Uni cum-combinatie, waarin J. Noord man weer als vanouds glorieerde. In het gemengd dubbel C waren Helma de Vries en Lodewijk Kallen berg een klasse apart. Met grote cij fers liepen zij over al hun tegenstan ders heen, ook in de finale waarin zij met 12-4 mej. v. Venetiën en v. Aelst naar de tweede plaats verwe zen. In de herendubbel C bereikten Den Holder en v. Berghe Henegouwen (Leidse Hout) en Vodegel en Koore man (De Munnik) de finale via grote en gemakkelijke overwinningen. In de eindstrijd, die „droop" van de spanning, waren Den Holder en v. Berghe Henegouwen net iets fortuin lijker en sleepten met 8-7 de volle winst in de wacht. Na de prijsuitreiking en 'n dank woord tot wedstrijdleider H. Mulder, werd een toast uitgebracht op 't fan tastisch geslaagde toernooi. Gemengd dubbel B: v. Ditzhuyzen Jansen-H. de Vries/Kallenberg 4-12, v. Ditzhuyzen/Jansen-Willigen/Gatso- nides 7-13, M. v. Glabbeek/H. Meijer- E Heijmans/H. Mulder 18-13, M. v. Glabbeek/H. Meijer-H. de Vries/L. Kallenberg 10-6, M. v. Glabbeek-H. Meijer-A. v. Zuuren/I. Nijeboer 7-9, M. v. Glabbeek/H. Heijer-Cohen/Lim 8-4, E. Heijmans/H. Mulder-I. Nije- boer/A. v. Zuuren 4-6, E. Heijmans/ H. Mulder-Cohen/Lim 16-5, H. de Vries/L. Kallenberg-Willigen/Gatsoni- des 9-11, H. de Vries/L. Kallenberg- Cohen/Lim 8-5, I. Nijeboer/v. Zuuren- v Ditzhuijzen/Jansen 15-5, I. Nije- boer/A. v. Zuuren-Willigen/Gatsoni- des 10-5, I. Nijeboer/A. v. Zuuren- Cohen/Lim 9-6. Herendubbel B: J. Noordman/H. Meijer-v. Aelst/Jansen 11-3, J. Noord- man/H. Meijer-den Holder/v. Wijk 14-8, F. Bonte/A. v. Zuuren-Den Hol der/v. Wijk 12-1, F. Bonte/A. v. Zuu- ren-Kooreman/Vodegel 13-4, F. Bon- wen-Kooreman/Vodegel 8-7. te/A. v. Zuuren-Kraanenburg/Tem- minck 15-6, Kooreman/Vodegel-Kraa- nenburg/Temminck 11-4, Den Holder/ v. Wijk-Harteloh/Blankhart 10-8. Gemengd dubbel C, derde ronde: H. de Vries/L. Kallenberg-Spaas-Roo- dermond 9-5, Cohen/Hut-J. Dorlandt- Vodegel 10-7, v. Venetiën/v. Aelst- v. Rijssel/Vroegop 10-4, Zandvoort/ Aldershof-Beer/Koemans 10-14; hal ve finale: H. de Vries/L. Kallenberg- Cohen/Hut 8-4, v. Venetiën/v. Aelst- Beer/Koemans 8-7; finale: H. de Vries/L. Kallenberg-v. Venetiën/v. Aelst 12-4. Herendubbel C, kwartfinale: Den Holder/v. Berghe Henegouwen-Mo- lenbeek/Ubbink 10-4, Aldershof/Nije- boer-Engelenburg/v. Straaten 17-5, Kooreman/Vodegel-Grimbergen/Stok- kermans 14-6, Roodermond/Vroegop- Mulder/Oost 10-7; halve finale: Den Holder/v. Berghe Henegouwen-Al- dershor/Nijeboer 11-6, Kooreman/Vo- degel-Roodermond/Vroepop 12-6; fi nale: Den Holder/v. Berghe Henegou- Vo' - WOlIBKl IM.I MODERN SPORTCOMPLEX FEESTELIJK IN GEBRUIK GESTELD Na v\jf jaar voorbereidende werk zaamheden en na veel moeilijkheden en tegenslagen kon de plaatselijke voetbalvereniging „Woubrugge" za terdagmiddag eindelijk het moderne Na een uitermate dramatisch ge vecht tegen Daisy is Noordwijk I er eindelijk in geslaagd de overgangs klasse A te bereiken. Immers, de Casinobewoners hebben op de rand van de nederlaag gebalanceerd, toen de Apeldoorners met 42 voorkwa men en slechts 1 partij hen van de promotie scheidde. Doch bij deze 42 achterstand zetten de Noordwijkers alles op alles en zagen dit heroïeke verzet tenslotte bekroond met een 54 zege, na twee gemengde dub bels waarbij de gemoederen zeer ver hit raakten. Zoals gemeld was het begin niet al te gunstig voor Noordwijk. W. Karsten speelde een vreselijke mara thonpartij tegen Wyma, waarin het geluk hem op het beslissende mo ment volkomen in de steek liet. En kele schitterende dropshots vielen stil op de netband en enige prachtige smashes vlogen net buiten de lijnen, waardoor zijn 86, 68, 86 ne derlaag tot stand kwam. WEER HOOP R. Blommendaal bood tegen H. Klapprooth felle tegenstand, maar moest tenslotte toch buigen voor het VOETBAL MOTORSPORT Minister Samkalden (justitie) heeft het lot in handen van de jonge Pa poea Dominggus Wawejai, de ster van het Indonesische nationale voet balelftal die half juni na de wedstrijd tegen Feijenoord korte tijd onder dook en nu bij de Rotterdamse poli tie in spanning wacht op de beslis sing van de minister op zijn verzoek om in Nederland te mogen blijven. De Indonesische ambassade heeft het ministerie van buitenlandse za ken met klem verzocht de voetballer naar Indonesië terug te sturen. Wa wejai heeft een Indonesisch paspoort. De voorzitter van de stichting Hulp aan Studerende Papoea's, ds. De We ger uit Delft, verklaarde dat het be stuur volledig bereid is Wawejai alle nodige steun te verlenen. De jonge Papoea had al voor de komst van het Indonesische elftai naar Nederland aan vrienden in Rot terdam geschreven of zij hem wilden helpen onderduiken. Wawejai heeft een volledig Nederlandse opvoeding en opleiding gehad in Nieuw-Guinea. Hij wil hier studeren, staat in het rapport van de Rotterdamse vreem delingenpolitie aan het ministerie van justitie. Grote prijs van België Henny van Nee, de 25-jarige voor hoede-speler van Heracles, die vijf maal uitkwam voor het Nederlands elftal, zal het komende seizoen uit komen voor het Groningse GVAV. De transfersom werd op verzoek van Heracles niet bekend gemaakt. De Nijmeegse eerste divisieclub NEC heeft zaterdag drie nieuwe spe lers aan zich verplicht. Het zijn de achterspelers Henk van Erp, die van Longa werd overgenomen en de amateurs Lelieveld en Jansen, die van Union resp. Rheden kwamen. Onderscheiding voor Geudeker De sportjournalist Ch> H. Geude ker is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De benoeming werd zaterdag in Amsterdam bekend gemaakt tijdens een receptie, die werd gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de N.V. Uit geversmaatschappij Sportweekbla den, waarvan de heer Geudeker di recteur-hoofdredacteur ts. Het meest bekende blad, dat onder zijn leiding staat, is „Sport en Sportwereld". Kick Geudeker, die 64 jaar oud is, geldt ook als deskundige en bekwaam auteur op het gebied van de hengel sport Het „hoofdnummer", dat in Assen een teleurstelling werd, heeft zondag op het snelle circuit van Francor- champs de tienduizenden toeschou wers van de eerste tot de laatste minuut geboeid. De race van de kwartliters van de Grote Prijs van België was stellig de enerverendste wedstrijd van de dag. Negen ronden lang hebben de Honda van Redman en de Yamaha van Read gestreden om de leiding. Ditmaal toonde de Rhodesiër, dat zijn nieuwe zes-cilin der Honda tot grote dingen in staat is. Vier, vyf maal verdrong wereld kampioen Read, die in de Asser TT zonder al te veel moeite Rediman klopte, zijn rivaal van de eerste plaats. Hjj kon echter niet voorko men, dat de Honda-rijder in de ze vende ronde, dank zij de hogere top snelheid van motor, opnieuw de kop nam om die niet meer af te staan. In de slipstream volgde de Yamaha. Zelfs de snelheidswinst, die Read daardoor boekte, was niet groot ge noeg om zijn rivaal te passeren. Vier-tiende seconde na de Rhodesiër, die zijn kansen op de wereldtitel aanmerkelijk verbeterde, ging Read over de streep. Mike Hail wood was ook nu opper machtig bij de halve liters. Van start tot finish leidde de rode MV van de Britse miljonairs-zoon, die daardoor zijn vierde wereldtitel in successie behaalde. Bij die zijspannen werden Scheid - egger en Robinson „echt" wereld kampioen. Vorige week, na de over winning in de Asser TT, vertelde Piet Nortier, president van de internatio nale motorsport federatie, iedereen - ook de luisteraars aan de radio in het land - dat de Zwitser door op het circuit van Drenthe te winnen de wereldtitel had veroverd'. IJve- hogere tempo van zijn tegenstander 36, 26. Hoop kwam er weer toen R. Kasten Robber na een zware partij met 68, 6—0, 75 de baas bleef. De grotere routine van Karsten was hier doorslaggevend. Josine v. d. Koogh, ongetwijfeld met haar drie overwinningen de red dende engel voor Noordwijk I, liet mej. Kwakkel van links naar rechts over de baan rennen, om met goede dropshots en vlijmscherpe crossvol- ley de volle winst tot zich te trek ken 6—4, 6—3. Joke Bos, ook niet afkerig van eert lange partij, moest tenslotte buigen voor de beter geplaatste drives van mevr. Klapprooth, 46, 64, 26. Toen vader en zoon Karsten ook nog de herendubbel met 06, 68 tegen rige rekenaars stelden later echter vast, dat de FIM-president zich ver gist had en dat Max Deubel nog een kans had Scheidegger van de eerste plaats in de competitie om het kam pioenschap te verdringen. Deube) moest dian op Francorchamips de zij - spanrace van de Belgische Grand Prix winnen. De Duitser heeft zijn kans echter niet aangegrepen. Scheid egger was juist drie seconden sneller dan de wereldkampioen van 1964. Kostbare seconden inderdaad, want ze beslisten over een wereldtitel. Automobilisme. Tijdens de 12- uursrace van Reims, die van zater dag op zondag werd gehouden, is in de nachtelijke uren een dodelijk on geluk gebeurd. In een bocht verloor de Belgische coureur Gerard Lang- lois plotseling de controle over zijn Ferrari. De wagen sloeg tegen een vangrail waarachter zich een baan commissaris en een brandweerman bevonden. De twee mannen werden zo zwaar gewond, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overle den. Een moment uit de zondag in Am sterdam gespeelde voetbalwedstrijd in de competitie om het landskam pioenschap voor amateurs tussen JOS en RIOS (02): JOS-aanval op het domein van doelman Reinders van RIOS. Klapprooth en Robbers verloren, en de stand hierdoor op 24 was ge komen, leek een nederlaag onafwend baar. BIJ DE DAMES BEGON DE VICTORIE Doch bij de dames begon de victorie. Josine v. d. Koogh en Joke Bos boek ten een mooie 64, 62 zege in het damesdubbel, waarbij de diepe dri ves van Joke voor Josine een wel kome gelegenheid waren om haar harde smashes en volleys te tonen. De gemengde dubbels moesten ten slotte de beslissing brengen, zoals wü zaterdag in onze prognose reeds veronderstelden. Josine v. d. Koogh en W. Karsten hadden met de ner veuze Klaprooth en Wyma geen en kele moeite 62, 6—4. Het laatste gemengde dubbel van Joke Bos en Blommendaal moest tenslotte de doorslag geven. In een wedstrijd waarin de zenuwen zeer gespannen waren, de gemoederen zeer verhit, de drives en smashes zeer voorzich tig, trok Noordwijk tenslotte met 80, 86 aan het langste eind. De dolle vreugde die zich hierna van de Noordwijkers meester maakte was wel karakteristiek voor de door stane angsten. Eindelijk was het ge lukt, Noordwijk was gepromoveerd naar de overgangsklasse A. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acmaea 1 te Kopen hagen; Acteon 2 v. Teesport, 3 te Thames haven verw.; Alcor 2 te Fre- mantle; Alkes 2 nog ten anker Djed- dah; Area 2 te Port Elizabeth; Kara 2 te Rotterdam; Kermia 8 Algiers verw.; 2 1050 WZW v. Madeira n. Al giers; Kloosterdijk 2 360 NO v. Ber muda n. Miami; Kopionella 2 te Mal ta; Koratia verm. 3 v. Thameshaven n. Stanlow; Korenia 2 te Durban; Loppersum 2 370 NO v. Bermuda n. Nassau; Nieuw Amsterdam 2 v. New York n. Cobh; Onoba 5 in Suezkanaal verw.; Vlieland 2 150 N v. Massawa n. Massawa; Wonosari 2 te Hamburg; Wonosobo 2 v. Liverpool n. Lattakia. gemeentelijke sportveld en 't fraaie clubgebouw im gebruik nemen. Daartoe waren vele genodigden, leden en belangstellenden in de rui me cantine annex trainingslokaal bij eengekomen. Voorzitter C. Muller heette o.m. welkom burgemeester J. C. van Wa- geningen, de beide wethouders, en kele raadsleden, oud- en erevoorzit ters, enz. In een uitvoerig resumé releveerde hii de lange voorgeschiedenis van de aanleg en de bouw. Aanvankelijk achtten sommige leden het ontwerp van architect T. Kuiper voor een eigen clubgebouw te groot en duur van opzet. Doch dank zij de gevari eerde acties van het Actie-comité en het diames-comité wist men steeds weer aan geld te komen.' Uiteraard kwam de grootste steun van het ge meentebestuur in de vorm van een subsidie en een renteloze lening. Vervolgens bracht hij nog persoon lijke dank over aan verschillende leden, donateurs, buitenstaanders en leveranciers, die of gratis of tegen lage prijzen aan de bouw van het clubhuis of de aanleg van het terrein hadden medegewerkt. Hierbij werden speciaal genoemd de timmerman-aan nemer J. van der Laan en het lid van het actie-comité P. G. van Luiing, die de grote stimulator bleef efl bijna alle werkzaamheden leidde tot het laatste toe. Onder de feestelijke tonen van de Harmonie hees de burgemeester ver volgens buiten de groen-witte ver- enigingsvlag aan een vlaggestok op het dak, waarmede het gehele com plex symbolisch in gebruik werd ge steld. Nadat de voorzitter de burge meester en zijn echtgenote nog een verzilverde schaal met inscriptie had aangeboden, mocht hijzelf uit handen van de heer J. Boerefijn namens de vereniging een gouden insigne met de letters VVW ontvangen als lid van verdienste. Ook de burgemeester memoreerde de plannen en de aanleg van het com plex. Hij vroeg zich af, of de jongere generatie in deze welvaaxtstijd niet te veel verwend werd met een dier gelijk luxueus geheel. Hij hoopte voorts dat de jeugd nog vele jaren hier een gezonde vrije-tijdsbesteding mocht hebben. Namens hemzelf bood htf de vereniging een elektrische kof fiefilter aan voor de kantine. Namens de LVB sprak voorzitter mr. L. de Jong, die een nieuwe bal aanbood. Voorts spraken nog de oud- voorzitters J. Keuken uit Gouda en T. de Jong uit Zoetermeer en de ex- trainer H. Bekkering uit Leiden. Het schoolhoofd S. Couperus sprak nog de wens, dat ook andere sport verenigingen en de schooljeugd in deze kantine eens sport en gymnas tiek mochten beoefenen. Het damescomité bood een elek trische klok aan. Tenslotte kregen de aanwezigen nog de gelegenheid het moderne club gebouw te bezichtigen, waarvan de kantine annex Indoortraining een op pervlakte heeft van 12 x 8 meter. Ook de kleedkamers, de douches en an dere lokaliteiten beantwoorden aan de moderne eisen. Ter afsluiting van de feestelijkhe den werd nog een wedstrijd gespeeld tussen de eerste elftallen van Katwijk (4e klasse zaterdagvoetbal) en Al phen (3e klasse 2ondagvoetbal). De wedstrijd eindigde met de stand 2-1. Alle doelpunten vielen in de 2e helft. Gymnastiekvereniging „Victoria" organiseerde weer speelmiddag In het paaltjesvoetbal, bal- en knot- senrauen en de was oohangen werd zaterdag ijverig gewedijverd in het Leidse Hout. Als afsluiting van het turnjaar organiseerde de R.K. Gym nastiekvereniging „Victorie" voor haar jeu**dleden de traditionele speel, middag. Een honderdtal enthousiaste kinderen nam aan de diverse spelen deel. De prijswinnaars waren: Meisjes 6-7 jaar, knotsenrapen: 1. Mieke Montanus, 2. Heieen Pardon, 3. Carla l'Ami. Meisjes 8-9 jaar, was ophangen: 1. Yvonne v. d. Vaart, 2. Monique v. d. Post, 3. Maria Derksen. Meisjes 10-11-12 jaar, parenloop: 1. Lia Wolfenbuttel en Ineke de Vreede, 2. Ria van Buren en Jeanet Hermsen. Jongens 6-7 jaar, balrapen: 1. Wim Verhoeven, 2. Robbie Klein, 3. Rudy Simons. Jongens 8-9 jaar, paaltjes voetbal: 1. Ham Heuzen, 2. Hans Sbrijk. Jongens 10-11-12 jaar, hinder- nisbaan: 1. Diok de Wilde, 2. Kees de Haas. De Smoke Tour Er zijn nog steeds mensen, die in pure magie geloven. Zo'n kleine tien deelnemers tipten Ward Seis als winnaar voor de twaalfde etappe, die gisteren werd verreden, en een enkeling ziet Bahamontes, de al enkele dagen geleden vleu gellam geworden „Adelaar van Toledo", als winnaar. Het was echter Jan Janssen, die ein delijk liet zien wat hij wer kelijk waard is, en dertien „Smokers" zagen het al aan komen. Uiteindelijk wees het eer lijke lot John van Klink, Flo- raweg 64 te Roelofarendsveen, aan als winnaar van de doos rokertjes. i tt iM De ambassadeur van Turkije in ons land, de heer Resat Erhan, heeft zaterdagmiddag in Scheveningen de Turkse week geopend, die er op de pier wordt gehouden. Het 10-jarige Turkse meisje Aysegüt Apaydin, dat in Den Haag woont, kreeg van een jongen in oud-Schevenings kostuum een schaar om in tegenwoordigheid van de ambassadeur het i%ood-witte lint door te knippen. Op de Pier zijn de gehele week in vitrines talrijke Turkse gebruiksvoorwerpen en siera den te zien. Tot een van de hoogte punten van de Turkse week wordt ook gerekend een demonstratie door worstelaars. Ruim 150 km heeft een vrachtauto met ruim 2600 kg Nederlandse smok- kelboter het afgelopen weekeinde een achtervolging kunnen doorstaan voordat de buit aan Belgische doua niers moest worden prijsgegeven. De smokkelwagen werd door de douane van de Belgische plaats Neer- pelt ontdekt. De achtervolging voerde over tientallen kilometers wegen in Belgisch Limburg voordat de smok kelaars hun ontsnappingspoging op gaven, de vrachtauto verheten en in de duisternis wisten te ontkomen. Daarvoor echter waren al tal van automobilisten, onder wie ook uit Ne derland, het slaohtoffer geworden van „kraaiepoten", die vele banden deden sneuvelen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11