WmM $L{ 1 VAN ESPEN EERSTE IN KLASSEMENT AGENDA VAN LEIDSE RAAD MODESHOW IN OEGSTGEEST Weerbericht PUZZEL 5 15 fl 1 27 29 Marktberichten WOENSDAG 30 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT De straat waar veel studenten hun onsje kaas, hun hafljfje bruin, hun ap peltje voor de dorsit en de melk voor hun meer „mans zijn" kopen, gaat actief aan het lustrum deelnemen. Vanochtend weid er ail druk getim merd aan de kraampjes voor de „braderie" dlie vanmiddag om hailf drie is geopend. Een glippertje met de organisatoren en die lustrumcom missie vertrok van de Breestraat naar de Doezastraat om daar met veel feestgedruis de opening kracht bij te zetten. Voor de middenstand van de Doezastraat is de organisatie van dit extra marktje in Leiden niet over rozen gegaan. Ze zijn zoals ze het zelf zeiden „een beetje gek van de vergunningen" die voor ad de evene menten nodig waren. Vanaf vanmid dag kunt u echter onder de klanken van het cafè-ohantant van de V.V.S.L. en die van 2 orkesten vaak gratis gemeten van de attracties van de Doezastraatwinkeiliers, die niet alleen blij zijn met de commerciële gevol gen die de ligging van hun straat in het universitaire centrum oplevert maar ook met de speciale sfeer die daardoor ontstaat. Want zo vinden zij: „Door de studenten is het hier edike dag wat anders. Vanaf vandaag is dlaJt in ieder gevail zo. Bij Evert Castelein valt de appel niet ver van de boom. Zijn zoon, Htumjjlis Castelein slaagde de vorige week niet alleen voor het memberdiploma van die Dance Teaaher Association of England" met de hoogste lof in de LEIDSE POSTDUIVEN CLUB Op 26 juni hield de club een wedvlucht vanaf Chateauroux. De 97 deelnemende duiven werden ge lost om 05.45 uur, met WZW-wind. Nulpunt 628, 952 km. Uitslag: 1 L. v.d. Nieuwen dijk, 2 Van Dijk-v.d. Hoogt; 3 Bink-v.d. IJssel; 4 L. v.d. Nieuwendijk; 5 W. Teske, 6 H. van Riet, 7 J. Schouten; 8 J. Knijnen- burg; 9 J. v. Alphen Sr.; 10 Van Dijk-v.d. Hoogt. Op 27 juni jl. is er een wedvlucht gehouden vanaf Tergnier. De 128 deelnemende duiven werden gelost om 06.00 uur met windstil. Nulpunt 290, 778 km. Uitslag: 1, 2, 4, 5, en 6 J. van Alphen sr., 3 en 9 Bink-v.d. IJssel; 6 Van Dijk-v.d. Hoogt; 10 P. en H. Zonneveld. LEIDERDORP Echtpaar De Koning vierde 65-jarig huwelijksfeest Het echtpaar De Koning-'t Hart, wonend in de prot. interkerkelijke bejaardenstichting „De Dillenburg" te Leiderdorp, heeft gisteren zijn 65- jarig huwelijksfeest gevierd. Met hun feest zorgden de heer en mevrouw De Koning voor de primeur in „De Dillenburg", want na de opening vo rig jaar september is nog geen hu welijksfeest gevierd. In het tehuis is het huwelijksjubi leum van de heer en mevr. De Ko ning feestelijk herdacht. Alle bewo ners, het personeel van de stichting en de acht kinderen van het echtpaar verzamelden zich gistermorgen rond de feestelingen met een kopje koffie in de grote zaal. Hoogtepunt van de huldiging was de gelukwens, die door burgemeester mr. R. M. Gallas werd uitgebracht. Beide echtelieden genieten, hun leef tijd in aanmerking genomen, nog een goede gezondheid. Zij worden welis waar op verschillende manieren bij gestaan door het personeel van de stichting, maar dat is niet een zaak waarover men zich behoeft te ver wonderen. De heer De Koning is na melijk 85 en mevrouw 84 jaar. afdeling Latijns-Amerikaanse dansen, maar ook voor de „Imperiafl Society of Teacher of Dancing" te Manches ter, eveneens in de afdeling Latijns- Amerikaanse dansen. Maandag slaagde voor het eindexamen mane- facturierscursus (Hodetex) aan de Hogere Textielschool te Tilburg, de heer W. Scheidgen uit Wassenaar. De beelden in de Hortus Botanicus, die de argeloze wandelaar vaak wat verbaasd doen kijken, zulllen vrijdag a.s. slechts van 10.00-12.30 te bezich tigen zijn. Aan de R.K. Kweek school „de la CaJile" te Heemstede is mej. C. C. Pouw geslaagd. WOENSDAG 30 JUNI Vandaag zullen thuisliggende chro nische zieken bloemen aangeboden krijgen. 14.30-21.00 uur: Braderie in de Doe zastraat en Vijf Meiplein met diverse attracties o.a. een café-chantant, een bierpomp en het Leidse Glippertje. 15.00 uur: Hospita-middag ter socië teit Minerva. 16.30 uur: In de gewelfkamer van de Universiteit worden de deelnemers aan de opstelwedstrijd ontvangen en het juryrapport bekend gemaakt. 20.00 uur: Het Studenten Muziek Ge zelschap „Sempre Crescendo" brengt o.l.v. Leo Driehuys „Die Opernpro- be" van Lortzing. Voor de pauze ka mermuziek door het Leidse Stu denten Strijkensemble (Stadsgehoor zaal). 20.30 uur: Toneelvoorstelling „Tijl Uilenspiegel" van Hugo Claus (Pie terskerkplein). 21.00 uur: Taptoe en vuurwerk op het LFC-terrein, Boshuizerkade. Aan de taptoe wordt meegewerkt door de Marinierskapel in The Band of the 4tih and 7th Royal Dragoon Gards. Het Lunapark op het Schuttersveld is de gehele dag geopend, terwijl voor de jeugd in het Van der Werffpark poppenkastvoorstellingen worden ge geven. Feestterrein aan de Witte Singel open vanaf 17.00 uur „Hoe ziet het kind de student", expositie kindertekeningen in het Oudheid kundig Museum. DONDERDAG 1 JULI 20.00 uur: In de Stadsgehoorzaal con certeert onder auspiciën van de Sleutelraad het Jeugd Kamer Orkest o.l.v. Henk Briër. Ook vandaag kunt u, evenals op vrijdag 2 juli, de Braderie bezoeken op het Vijf Meiplein en de Doeza straat. Laatste berichten De Belg Van de Kerkhove, die de eerste plaats bezette in het algemeen klassement van de Tour de France, heeft in de etappe van DAX naar Bagneres-de-Bigoree na 115 km de sbrijd gestaakt. Hierdoor is de Ne derlander Cees van Espen, die met een achterstand van 1 min. 1 sec op Van Kerkhove de tweede plaats in de algemene rangschikking in nam, leider geworden. De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 5 juli om 2 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het nemen van een proef met de inrichting van een talenpi-acticum in het Stedelijk Gymnasium; Voorstel inzake verho ging verleende krediet voor het tref fen van diverse voorzieningen aan het gymnastieklokaal van de Geref. school voor gewoon lager onderwijs aan de Stadhouderslaan. Preadvies op het verzoeken van het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cu- nera om medewerking voor het ver beteren van de verlichting en de vloeren in de school voor gewoon lager onderwijs aan het Levendaal 54 en het verbeteren van de ver lichting in de kleuterschool aan het Levendaal 52. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de vergoeding in de kosten van de be loning der vakonderwijzers over het jaar 1965 aan de besturen van de bijzondere scholen voor buitenge woon lager onderwijs. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de Leidse Roei- en Zeilvereniging „Die Leythe" in de kosten van de verbetering van haar accommodatie. Voorstel inzake het aankopen van percelen bouwland, gelegen in de Broek- en Simontjespolder te Oegst- geest. Voorstel inzake het aankopen van percelen tuinland c.a. gelegen aan en nabij de Hoge Morsweg ,te Oegstgeest. Voorstel inzake het ver kopen van een perceel bouwterrein, begrensd door de César. Franckstraat, Mozartstraat, Chopinstraat en Moes- sorgskistraat. Voorstel inzake het verkopen van stroken grond, gele gen naast het perceel Boshuizerlaan 18. Voorstel inzake het verkopen van stroken grond, gelegen achter en langs de woningen aan de Kager- straat. Voorstel tot wijziging van 't raadsbesluit d.d. 12 april 1965 inzake het verkopen van bouwterrein, ge legen in het uitbreidingsplan „Lei den - Zuidwest 1959". Voorstel tot 't wijzigen van het raadsbesluit d.d. 21 december 1964, inzake het verko pen van percelen bouwterrein, ge legen in het uitbreidingsplan „Lei den - Zuidwest 1959" nabij de Schu- bertlaan en de Mendelssohnkade. Voorstel inzake het verhuren aan de Ver. voor Chr. Middelbaar- en Voorb. Hoger Onderwijs van gronden aan de Brahmslaan en Moessorgskistraat ten behoeve van de bouw van twee semi-permanente gymnastieklokalen. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van een krediet voor de uitbe taling van schadeloosstellingen en bijkomende kosten in verband met onteigening ten behoeve van de noord-zuid verbinding. Voorstel in zake het beschikbaar ^tellen van gelden voor wegaanleg ënz. aan de noordwestzijde van het Lammen- schansplein. Voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden voor het vernieuwen van de alarmerings- en verbindingsinstallatie in de brand weerkazerne. Voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden voor 't inrichten van de benedenvertrekken van het perceel Vliet 43 ten behoeve van het Gemeente-Archief. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het inrichten van een Bij de finales van de gisteren gehou den kartmgvvedstrijden bleek mej. Mangroellal van de technische admi nistratieve staf de snelste te zijn. De finales werden gereden onder grote belangstelling op het Bevrijdingsplein. Op de foto: de voorzitter van de or ganiserende commissie wenst haar geluk met de overwinning. ruimte voor de educatieve dienst op de bergzolder van het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal". Voorstel inza ke het beschikbaar stellen van gel den voor het aanschaffen van be drijfsmiddelen ten behoeve van de Gemeentelijke Reinigings- en Ont- smettingsdienst. Voorstel inzake het invoegen van éénrichtingverkeer op het Rapenburg, voor zover gelegen tussen de Kloksteeg en de Nieuw- steeg en tot het intrekken van de voor het Steenschuur, voor zover gelegen tussen de Nieuwsteeg en de Groenebrug, geldende geslotenver klaring voor motorrijtuigen, waar door éèn of meer aanhangwagens worden voortbewogen. Voorstel tot het gesloten verklaren van de Harte- steeg voor het verkeer in de rich ting van de Nieuwe Rijn en tot wij ziging van de geslotenverklaring van de Middelweg, voor zover gelegen tussen de Nieuwstraat en de Mo- riaansteeg, in de richting van de Moriaansteeg. Nota van B. en W. over de financiering van de gemeente. Voorstel inzake het verstrekken van een geldlening onder hypothecair verband aan de Cornelis Musius- stichting en aan de Stichting „Te huis" ten behoeve van de aankoop, verbouw en inrichting van gezins vervangende tehuizen voor vrouwe lijke zwakzinnigen. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende algemene regelen betref fende subsidiëring uit de gemeente kas. Leraren van Haagweg kloppen collega's van Boerhaavelaan De voetballende leraren van de Don Bosco-school hebben het gisteravond niet knunen bolwerken tegen hun collega's van de Ambachtsschool aan de Haagweg. Hoe ijverig de leraren van de katholieke technische school ook zwoegden, er was geen doorko men aan. „De Haagweg" beschikte namelijk over een uitstekende achter hoede oud-USV'er Filippo stond als spil opgesteld en die wist alle gevaren tijdig te keren. Capituleren moest wel de keeper van de „Boer haavelaan". Rector Verbeek deed al het mogelijke om een sportieve ramp af te wenden, maar toch vloog het leer driemaal tegen de touwen ach ter hem. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrik zn van B. de Vos en H. Kluivers; Johanna dr van J. Olijerhoek en J. Wetselaar; Neeltje Jobina dr van C. Pluimgraaff en J. Hoek; Alida Jacoba dr van J. Zwaan en J. Verloop; Antonia Sibilla Mar- go dr van C. J. van der Kaay en E. M. Kalemink; Carla dr van J. Booij en D. A. Hoogerbrug; Boet zn van H. F. Schouwink en J. van der Windt; Lydia Elisabeth Everdina dr van H. P. van der Spek en M. A. Kruijdenberg; Peter zn van J. M. Janssen en C. Dubbelaar; Gerarda Maria dr van G. N. Kleijn en M. M. Dobbe; Bastiaan Hendrik zn van J. Pot en J. R. M. Mazurel. Getrouwd: F. A. van Dijen en S. M. van Es. Overleden: E. J. M. Paauw, 4 jaar, dochter; J. de Mooij, 73 jaar, wed. van W. van den Eijkel; J. de Jong, 69 jaar, man; A. Geskes, 76 jaar, P. W. L. Lorie, 28 jaar, wed. van H. J. Heusden; J. E. Keijser, 85 jaar, wed. van E. Gorter; J. Klok, 73 jaar, man; P. J. van der Voort, 66 jaar, man; C. Vogelaar, 54 jaar man; Z. van Leeuwen, 78 jaar, wed. van D. Galjaard; G. Zuiderduin, 65 jaar, wed. van P. C. Hollewijn. VOORSCHOTEN Burgemeesterbenoeming Bij K.B. is met ingang van 16 juli benoemd tot burgemeester van de gemeente Berkel-Enschot (N.B.) drs. H. J. B. Aarts te Voorschoten. De heer Aarts (36) is administrateur bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Hij is R.K. en lid van de KVP. (Zie ook Stadsnieuws pag. 13) In de grote zaal van het parochie huis vond gisteravond de jaarlijkse modeshow plaats van cursisten der „mode-academie" (zoals de presi dente mevr. P. H. Smits-Witvliet de naaicursus betitelde) van de Stich ting Hnish. en Gezinsvoorlichting. Voor het front van enkele hon derden dames, die welhaast „en fa milie" bijeen waren, werd een bonte verscheidenheid van zelfgemaakte kledingstukken getoond door de cur- sisten-„mannequins". Men moet wel haast een eideticus zijn om alles wat geshowd werd nog voor de geest te kunnen halen. Het was namelijk een en al gratie en charme. Onder de be zielende leiding van de cursusleid ster mevr. Keunen hebben de da mes enorm hard gewerkt. Zoals reeds voorgaande jaren het geval was trad ook nu mevr. Van Herwaarden op zeer charmante wij ze als „ladyspeaker" voor het voet licht. Zij kweet zich uitstekend van haar taak en bracht op prettige wij ze enikele mode-finesses onder de aandacht van de aanwezigen. Voor de pauze zagen wij vele pakjes waar bij de modekleur rose de overhand had. Van linnen en katoenen stofjes had men een modieus geheel ge maakt waarbij de japon, met het jas je van dezelfde stof en kleur, favo riet was. Zagen wij andere malen meer bedrukte weefsels, niu viel vooral de distinctie van het „effen" op. Cocktailkledlng De jongere dames waren op deze show rijkelijk vertegenwoordigd, ook zij bewezen het vak goed te ver staan. Nauwsluitende, mouwloze zo merjurkjes bleken „in" te zijn. Voorts zagen wij wollen japonnen, een opvallend kleurrijk en bijzonder handig bad jas je van badstof en een praktisch sportpakje voor het golf terrein. Vooral na de pauze kon men bewondering hebben voer de mooie cocktailkleding en de avondjapon nen die geshowed werden. De heer die aan deze show als „man"-nequin deelnam was een Leids student die een lieve bruid aan zijn arm meevoerde! Twee bruidsmeisjes zorgden voor de voltooiing van deze bijzonder mooie stoet die een waar dig sluitstuk van de avond vormde. Mevr. J. Staal-van Santvliet ver raste allen door samen met een aan tal dames een viertal klederdrachten uit haar collectie te tonen, resp. uit Noorwegen, Zuid-Frankrijk, Tirool en Zweden. Mevr. H. Coolvan Stek droeg tussen de bedrijven een twee tal werkjes voor van Ina v. d. Beu gel getiteld „Bruidsboeket" en „Drie vrouwen" Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van woensdag avond tot donderdagavond, opge maakt te 11.15 uur. LAGERE MIDDAGTEMPERATUREN Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien. Overwegend matige wind uit noorde lijke richtingen. Lagere middagtem- peraturen. HET WEER IN EUROPA HELSINKI zw. bew. STOCKHOLM zw. bew. OSLO zw. bew. KOPENHAGEN licht bew. ABERDEEN zw. bew. LONDEN zw. bew. AMSTERDAM half bew. BRUSSEL zw. bew. LUXEMBURG zw. bew. PARIJS licht bew. BORDEAUX half bew. GRENOBLE half bew. NICE onbew. BERLIJN onbew. FRANKFORT onbew. MUNCHEN onbew. ZURICH onbew. GENEVE licht bew. LOCARNO zw. bew. WENEN onbew. INNSBRUCK onbew. BELGRADO half bew. ATHENE onbew. ROME onbew. BARCELONA half bew. MADRID half bew. MALLORCA onbew. LISSABON zw. bew. 11 22 13 21 11 26 13 25 13 33 17 28 21 23 12 26 13 25 13 26 14 29 15 30 17 25 11 27 12 11 33 23 34 18 29 18 36 21 35 18 25 16 2 3 Ha 6 7 8 9 10 12 ar 14 16 18 I9l| 20 i 23 2* 25 26 28 31 r, Mevr. P. H. SmitsWitvliet sprak aan het begin van de avond een wel komstwoord waarin zij o.m. de heer Vam Werkhoven bedankte voor de stemmige versiering ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bern- hard. Ook sprak zij, naar aanleiding van de verloving van onze kroon prinses, de wens uit dat de heer Claus von Amsberg even bemind zal worden als onze prins. De aanwezi gen zongen hierop twee coupletten van het Wilhelmus. Aan het slot van de avond ontving de ladyspeaker, mevr. Van Herwaar den een fraai boeket gele rozen, ter wijl mevr. Smits-Witvliet haar en de declamatrice mevr. Coolvan Stek een boekwerkje overhandigde. Het was tenslotte mevr. Smeets die na mens de cursisten mevr. Keunen rode rozen en een aantal geschen ken (lederen tas met accessoires) aanbood. Wederzijds werden woor den van dank gesproken en een gul applaus was niet van de lucht, het geen ook de pianist mr. Van Baten burg gold. Nr. 532. Horizontaal: 1 deel van een auto, 4 witte populier, 9 stad in Frankrijk, 11 profeet, 12 wijze van Wilhelmus doen, 13 welaan, 14 klap, 15 lerigte- maat (afk.), 17 soort onderwijs (afk.), 18 spil van een wiel, 21 deel van de mast, 23 meisjesnaam, 25 voorzetsel, 27 deel van een woord, 28 Rom. kei zer, 30 plaats in Zeeland, 31 oude vlaktemaat, 32 onderricht. RIJNSBURG, 29 juni - Bloemen - Segetum 35-40, Duizendschoon 20-25. Anthemus 20-23, Leeuwenbekken 30- 40; Am. Anjers: Tangerina Arthur. Sim rose, Sim Wit, Sim rood 300-800 Gerbera 1800-2000, Gladiolen 600-800, Vertikaal: 1 groot ongeluk, 2 ge lijk, 3 wijze leidsman, 5 boom, 6 oude lengtemaat, 7 vordering, 8 wandel dreef, 10 holte in een muur, 16 kle dingstuk, 19 snee, 20 inwendig li chaamsdeel, 22 lelieachtig gewas, 23 myth, figuur, 24 oorlogsgod, 26 bij woord, 29 adellijke titel op Java (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 531 Horizontaal: 1 hap, 3 nop, 5 oma, 7 fa, 9 ar, 10 liter, 11 om, 12 ge, 14 ork, 16 kip, 17 met. Vertikaal: 1 hof, 2 Po, 3 na, 4 per, 6 meter. 8 alm, 9 arg, 11 ook, 13 ent, 14 op, 15 km. Colvillei 250-350, Liatris 580-1000, Zinnia 240-300, Alstroemeria 600-800, Amanda 1600-1800. Numysk 1200-1400, Charme 600-700, Wirral Supremi 400. 500, Capanula 800-1000, Esther Read 150-200, Gerbera 1800-2000,Regale 600- 800, alles per 100. WOERDEN, 30 juni, KAAS Aanvoer 71 partijen. Prijzen: le kwal. 3.10-3.19; 2e kwal. 3.00-3.09 en extra kwaliteit tot 3.55. Handel: kalm.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4