Wereldprimeur voor Nederland BUSCHAUFFEUR Gigantische telescoopinstallatie Traditionele „Holie Messe" subliem vertolkt V. DE LKlDSh COURANT Sterrenwacht in Leiden: HEBT U EEN RIJBEWIJS DAN HEBBEN WIJ VOOR U DICHT BIJ HUIS EEN GOEDE BAAN In het werk van een zit veel meer dan denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. Standplaatsen: HAARLEM, VOORBURG en LEIDEN. THANS OOK IN LISSE REGELMATIG KENNISMAKINGSAVON DEN. De eerstvolgende wordt gehouden op donderdag 1 juli van half acht tot negen uur, in hotel-restaurant „De Witte Zwaan", Vierkant 246, Lisse. Onze vertegenwoordigers zullen U gaarne volledig inlich ten over de mogelijkheden in ons bedrijf. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij n.v. Hoofdkantoor: Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500)18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BI) EEN STERK'BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Eindexamenuitslagen R.K. Lyceum St. Bonaventura Nederland wordt binnenkort een gigantische radiotelescoopinstallatie rijker. Dit verheugende nieuws deelde gisteren Prof. dr. J. H. Oort mede op een persconferentie gehouden in de sterrenwacht te Leiden. Hij zal gebouwd worden in de Boswachterij Hooghalen, in de gemeente Westerbork, 10 km. ten Z.O. van Assen. De kosten van dit project bedragen ongeveer 15 mil joen gulden. Het project is de concretisering van een plan, dat een vijftal jaren geleden in samenwerking met België opgezet werd onder de naam Benelux Kruisante'nne Project. De bedoeling was een installatie te bouwen, die bij radiogolflengten een oplossend vermogen van één boogminuut zou hebben. Lichte contractie De spiegels hebben een vierpunts- ophaniging, wat de nauwkeurigheid met een factor twintig verbetert. De constructie kon aldus Lichter worden. Hij is gemonteerd op een scheefstaan de as. Het netwerk van de spiegel is gemaakt van een verbeterde soort roestvrij „kippengaas". De verrijd bare telescoop is verbonden met de tien andere. De waarnemingen wor den in de elfde als het ware samen gevoegd, zodat ze als één geheel naar d>e rekenmachine gaan. Om ze alle tegelijk om hun as te laten draaien is een synchiroommotor ontworpen, die werkt op het iichtnet. die de gering ste afwijking uitsluit. De maximale windsnelheid waarbij gewerkt zal kunnen worden gedraagt 10 m. per seconde. Met een verrijdbare spiegel zal een volledige waarneming gedaan kunnen worden in 10 dagen, met twee van die spiegels in 5 dagen. Daarom zou men graag een tweede verrijdbare teles coop hebben als de kosten dit toela ten. Geslaagd voor het eindexamen gym- van Delft, Leiden; Hans v. d. Doel, D 1 nasium A: Alphen-Rijn; Hugo Duivenvoorde, SamenwerKing 111 Cl DCIglC John Belt, Leiden; Paul Boortman, Rijpwetering; Albert v. d. Geest, Noordwijk; Sjaak Broekhuizen, Rijn- Oegstgeest; Maryla Groenewegen, Vanwege de enorme kosten heeft zaterwoude; Ad van Noort, Leiden; Voorhout: Eddy Herkströter, Voor men contact gezocht met België. Een Bert Oostdam, Noordwijkerhout; Pe- schoten; Wim v. d. Heijden, Leiden; groep Belgische astronomen zal aan ter Otgaar, Leiden; Rieks Smeets, Frits Houtman, Wassenaar; Ed Hoyng, de waarnemingen deelnemen, terwijl Zoeterwoude; Cor Vergeer, Boskoop; 's-Gravenhage; Boudewijn Jansen, België de helft van de exploitatie- en Sjaak Vermeulen, Boskoop; Ton de Alphen-Rijn; Adrie v. Klaren, Nieuw- omtwikkelingskosten zal dragen. De Wit, Leiden; Rutger-Jan v. Woerden, koop; Sjors de Koning, Roelofarends- bouw zal worden gefinancierd door Oegstgeest. Afgewezen: geen. veen; Jos Korver, Alphen-Rijn; Rob de door de Nederlandse stichting voor Kramp, Leiden; Jos van Leeuwen, zuiver wetenschappelijk onderzoek Voor het diploma B: Leiden; Leo van Maris, Leiden; Wil gesubsidieerde Stichting Raddostra- Dick van Beek, Oegstgeest; Peter v. Ooyendijk, Leiden; Yves v. d. Poel, ling van Zon en Melkweg, waaronder d. Bosch, Leiden; Wout van Doornik, Leiderdorp; Frans Rancuret, Alphen - ook Dwingeloo ressorteert. Leiden; Ton v. d. Geest, Oud-Ade; Rijn; Peter Raumann, Leiden; Frans Kees Grimbergen, Leiden; Ton Hak- van Ulden, Leiden: Paula Veygen, Een enorme rekenmachine zal nood- kaart, Leiden; Tom Hogenelst, Voor- Leiden; Wim Vreeburg, Leiden; Lex zakelijk zijn om de verkregen gege- schoten; Jan Jansen. Leiden; Jan v. d. Werf, Leiden; Wim van Wetten, vens te verwerken. Matze, Oegstgeest; Martien Panne- Hazerswoude; Ton v. d. Wiel, Zoeter- Prof. van Oort hoopt buiten het bakker, Hazerswoude; Paul Runder- woude; Wilbert van Woerden, Oegst- huidige optisch vermogen interres- kamp, Wassenaar: Fons Stikvoort, geest; Annemieke Zandbergen, Zoe- sanite afwijkingen van het homogene Voorschoten; Simon Strijk, Leiden; terwoude; Kees Zoet, Oude-Wetering; samenstelling van de sterrenhemel Aad van Swieten, Leiden; Jeroen To- Serenus v. d. Zon, Hazerswoude; Cor binnen dit gebied waar te kunnen ne- lenaar, Leiden. Afgewezen: 3. men. De nieuwe telescoop zal gebruikt worden voor onderzoek naar struc- Geslaagd voor het eindexamen tuur en evolutie van het heelal, nauw H.B.S.-A: verweven met het onderzoek naar de Freek-Jan geheimzinnige radiobronnen of radio- Ton Blom Leiden; Kuun de Boer, sterrenstelsels. Hazerswoude; Hans Bots, Voorhout; wiiv. T Hakkaart Leiden- Tan tran Nederland heeft alt«d een zeer be- Erik Bus Leiden; Gerart Brouwer, Hell(Lmond Noordwjjk; Carta Heruer langryke rol gespeeld ln de wereld Leiden; Veronica Cortenbach, Voor- Noordwijk j fueling, Leid<!n; op dit gebied. Het kan zich wat we- schoten; Sjors Coster, Leiden; Kees Trudle £,issef Gé HooJ tenschap en outillage betreft zeer ze- gervorst, Oegstgeest; Albert Hug, Lei- ker meten met landen als Amerika den. Hans van Hummel, Leiden; Jos ©n Engeland. Met de bouw van deze L. den Dekker (onbekend), J. Gra- kist, N. E. Haas (beiden Rotterdam), J. Ch. van den Houte, Th. de Jong (beiden Leidschendam), J. de Jong, D. Juch (beiden Rotterdam), P. J. Kostense (Voorschoten), R. D. Kra mer (Den Haag), G. J. Kruishoop (Terneuzen), K. C. Kunen (Den Haag), O. Notze (Bussum), W. Nou- wen (Apeldoorn), A. G. F. Lindeijer Aerdenhout), G. Overkamp (Aerden- hout), R. W. M. Paijmans (Rijswijk), F B. H. Roebroek (Den Haag), W. Schipper (Arnhem), P. M. van Schie (Vlaardingen), A. L. Simons (Rijs wijk), H. Smit (Rotterdam), A. A. Snoodijk (Utrecht), A. Stoop (Zwijn- drecht), N. H. Telders (Arnhem), B. Tichelman (Rotterdam). De heer P. E. K. Symons geboren te Victoria (Canada) en thans wo nende te Zoeterwoude is gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift „Analysis of spineraising in the male three-spines stickieback". Promotor was prof. dr. J. J. A. van Iersel. Semiyarts: mej. L. A. Dekker (Aer denhout), de heren En Chin A Paw (Leiden), R. R. van Dam (Delft), arts: mevr. J. I. M. J. van Lamoen - Dommisse (Leiden), mej. E. v. Meurs (Voorburg) en de heer I. Hidayat (Den Haag). Doctoraal 2e gedeelte geneeskun dige: mej. M. P. J. Bloembergen (on bekend) en J. Overbeke (Den Haag). Eindexamenuitslagen te Leiden van Zyp, Leiden. Afgewezen 7. Geslaagd voor het diploma B: Jan Blom, Leiderdorp; Stef Blom, Aitema, Leidschendam; ^^aa^Bui' Reuzenspiegel In 1956 werd de sterrenwacht te Dwingeloo geopend. De spiegel daar van heeft een diameter van 25 m. Deze kan slechts onderwerpen on derscheiden, die 36 boogminuten uit elkaar liggen. De stap die men wil de maken was dus heel groot. Om dit oplossingsvermogen van één mi nuut te verkrijgen was een spiegel noodzakelijk met een doorsnede van één kilometer. Dit is technisch en financieel onuitvoerbaar. Men kan echter een dergelijke reuzenteles- coop nabootsen door een cirkelvor mig veld van één kilometer door snede geheel te vullen met een groot aantal kleinere spiegeL (afb. 1). Ook dit is onuitvoerbaar. Het oorspron kelijke kruisantenneplan hield een verdere bezuiniging in. Men wilde nl. in deze cirkel twee loodrecht op elkaar staande diameters vullen met spiegels (afb. 2). Er is echter een veel eenvoudiger oplossing gevon den, waarbij toch een groot oplos send vermogen bereikt wordt. Er wordt op de Oost-West diame ter een rij spiegels geplaatst, 10 in getal, op een afstand van 150 meter van elkaar. Door de draaiing van de aarde zal deze lijn draaien en toch een volledig beeld van de sterren hemel geven. Er is wel een electro- nisch geheugen nodig, omdat de tijd stippen van waarneming verschillen. De volledige vulling wordt nage bootst door één of twee spiegels op rails te zetten en achtereenvolgens in verschillende standen te plaatsen (afb. 3). Anderhalve kilometer Deze oplossing kent dus elf of twaalf telescopen, elk met een dia meter van 25 meter, over een lengte van 1,6 km. Het oplossend vermogen zal 0,6 boogminuten bedragen. De hoogte van iedere telescoop bedraagt ongeveer 35 meter. Aanvankelijk zal deze telescoop werken op een golflengte van 21 cm. De International Communication Union beijvert zich om enige golf lengtes over de gehele wereld vrij te krijgen voor dit wetenschappelijk onderzoek. De radiosignalen uit de ruimte zijn nl. zo zwak dat iedere storing op aarde waarneming onmo gelijk maakt. Om nauwkeurige me tingen te doen is het zelfs essentieel meerdere golflengtes te bezitten. De tegenwoordige reikwijdte is tien miljard lichtjaren. Dit houdt dus in dat een blik geworpen wordt in het verleden van het geobserveerde stel sel. De telescoop is ontworpen door ir. B. G. Hoogerhoudt, de bouw is ge gund aan Bronswerk, Feyenoord, een onderdeel van de werf Wilton- Feyenoord te Schiedam. Dit bedrijf maakt prefabs, die in Westerbork in een speciaal daarvoor ingerichte hal in elkaar gezet worden. Het trans port vanuit Schiedam van de volle dige spiegel levert nl. teveel moei lijkheden op. Om volkomen identieke spiegels te krijgen, heeft men een mal gecon strueerd, die dit kan realiseren. De opdracht om met de bouw te begin nen is gisteren de deur uitgegaan. Met de voorbereidingen is men ove rigens al enige tijd bezig. De eerste telescoop zal afgeleverd moeten worden in de herfst van 1966, terwijl de volledige telescoop tegen het eind van 1967 gereed zou moeten zijn. installatie kan het zich gaan rekenen v. Kempen, Leiden; Agnes v. Lierop, u 4 v-i "j j-a ja Sirre, Wassenaar; R. v. d. Salm, Voorschoten; Fred v. d. Meer, Oegst- tot het belangrijkste land op dit ge- stompwijk (met lof); A. v. Wissen, geest; Helénè Meijer, Voorschoten; dergelijke apparatuur is Wassenaar; S. v. Kesteren, Leider- Frans Smit, Leiden; Ton Straathof, uniek m de gehele wereld. dorp (met lof); Annie Sarneel, Nieu- Rijpwetering; Rino Tetteroo, Leiden; 1 we Wetering; J. Wiering, Sassen- Wim de Vrind, Leiderdorp; Peter de \7"£A J heim (met 1°')» v. Rijn. Stomp- Wekker, Leiden; Guus Westgeest, f llIQC dansexamen wijk (met lof); Lia Kortekaas, Was- Oegstgeest; Henk Witteman, Oegst- senaar (met lof) en de heren: R. Jan- geest; Lon v. d. Zon, Ledden. .rsvsv,. sen' Noordwijkerhout; R. Lippens, Afgewezen: 8. voor amateurs Leiden (met lof); J. Kruithof, Noordwijkerhout (met lof); J. Gie- no kandidaten deden eindexamen; E. Castelein heeft 't 5e Dansexamen zen, Leiden (met lof); B. Duindam, i^ervain slaagden er 92, 18 werden voor amateurs afgenomen. De 5 gra- Voorhout (met lof); H. v. Kuyen, afgewezen. den waren Brons, Zilver, Goud, Wassenaar (met lof); Th. v. d. Haak, Gouden Ster en Gouden Staaf. Het Nieuwkoop (met lof); K. Koster, examen werd namens San Filippo Noordwijkerhout (met lof); M. J. de Neri afgenomen door Leonard van Jeu, Oude Wetering (met lof). Voor Bommel uit Hilversum. 28 Jongelui goud de dames: M. Hoedenmakers, namen deeL Vele ouders toonden Voorschoten (met lof); L. v. Emme- hun belangstelling bij de prestaties rik, Voorhout (met lof); C. Peters, van hun kinderen. Hazerswoude (met lof) en de heer Voor brons slaagde: mej. Annie R. Lagerberg, Leiden. Voor gouden Sarneel, Nieuwe Wetering (met lof); ster: Leo Tas, Nootdorp (met lof); zijn geslaagd voor de examens: voor zilver slaagden de dames: Lau- I. Vollebregt, Pijnacker (met lof) ra Castelein, Leiden (met lof); Tr. Voor gouden baar: M. Huibers, Lei- de Jong, Zoeterwoude (met lof); An- den (met lof). EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden Hollandfestival Leiden: Tallozen Doctoraal notariële studierichting de heren J. H. A. D. M. Linders (Maastricht), A. C. Nijsingh (Zwol le), C. D. P. van Aals (Den Haag). Doctoraal Ned. recht: de heer R. V. Kist (Den Haag) en mej. Em. de Groot (Parijs). Doctoraal geschiedenis: mevr. W. Idenberg - Terpstra (Den Haag). Kandidaats Franse taal- en letter kunde: mej. M. Zwaan (Den Haag) en mej. M. Feitsma (Overveen). Doctoraal Franse taal- en letter kunde: mej. E. Kraan (Voorburg). Doctoraal psychologie: mevr. W. S. Duijn - Zuur (Leiden) en de heer gisteravond weer gaand in de opbouw van het geheel; A vegter (Rijswijk Z.H.). naar de Pieterskerk gegaan om het in volgzaamheid niet onderdoende Kandidaats psychologie: de heren Leids Toonkunstkoor de „Hohe Mes- voor het instrumentale koor met zijn q j jj Haspers (Nijmegen) mej. J. se" te horen vertolken onder leiding voortreffelijke solisten onder leiding Groenenberg (Schiedam) en dé van Iskar Aribo. van Jo Juda als eerste violist. heer Tm. Chang (Leiden). Deze gebeurtenis is een niet meer „Et incarnatus est" moeilijk om Doctoraal o«?vcholnpie- T weg te denken deel van het Holland- het stemmenverloop werd zorg- gcheer (Bakkum) Festival. Dit jaar is Leiden maar vuldig afgewogen tot klinken ge- Doctoraal natuurkunde- mevr M schaars bedeeld tijdens de Kunst- bracht. Het solistenkwartet zong in waiter - Peters (Dii Haael en dé maand. Maar opnieuw heeft men de topvorm. De sopraan Nelly van der u T r S F de l^ Rii t t indruk gekregen, dat Iskar Aribo en Spek beschikt over een mooie jonge A h 'R 'N 'cwanenhiirp oiipn met hem zijn koor en zijn wei-haast stem. Ondanks haar jeugd stijgt zij Swanenburg, allen vaste solisten en de kunstenaars van elk jaar meer boven de materie uit mor natiniririmdo- d® hoor t het begeleidend Concertgebouw or- en uit zich in glanzende doch stijl- de heer J' kest in de loop van de jaren zich een volle voordracht. Aafje Heynis heeft pp doorvorste opbouw hebben eigen ge- onnavolgbaar fraai en waardig ge- Kandidaats wis- en natuurkunde: maakt, samenwerkend met grote zongen. David Hollestelle, wiens so- de heren P. A. Harkes (Leiden), P. waardigheid, vaardigheid en kunde nore basgeluid zich in het „Quoniam J. M. van der Aart (Lisse), mej. E. in de monumentale koren en veel- tu solus sanctus" zo geheel kleurde R. A. Muller, mej. J. M. Koolhaas, stemmige fuga's. Als koorprestatie met het timbre van „Le corno da (beiden Leiden) en de heren H. van was de uitvoering bewonderenswaard cacia", dtie bespeeld werd door Jany der Mark (Voorburg), C. Goosen maar ook als muzikaal-religieuze in- Bos. De opvatting van de vocaal so- (Leiden), A. J. Vijverberg (Haar- terpretatie maakte deze veel indruk, listen was vergroeid met die van de lem). om de luisterrijke sfeer, die werd be- instrumentale solisten. Ook de moei- Kandidaats Ned. Recht: de heren naderd. Gebouwd als zij was op juiste lijke trompet partij van Wim Groot C. Bloot (Rijswijk), W. G. C. Brood toepassing van het gecompliceerd mogen wij niet vergeten. Rest ons koorn (Rijswijk) A. F. B. Deuling contrapunt dat evenwichtig werd ge- nog de tenor George Maren te noe- (Gouda), B. W. van Gorkom (Rotter- houden, bereikte de dirigent een per- men. Zijn dramatisch getimbreerd dam), W. L. Doctor (Hilversum), H. soonlijk geïnspireerde weergave, die tenorgeluid valt wel wat buiten het de Graaf (Den Haag), J. M. M. Ko- nergens overdreven is geweest. kader van de andere solisten maar eken (Leiderdorp), J. M. A. v. d. Om enkel, fragmenten te noemen: in techniach vocaal opzicht heeft hij Driesen Mareeuw (Den Haag), J. toch ook verrassend mooi gezongen. Nicaise (Leiden), J. E. van Nievelt Groots is het moment: de afsluiting De duetten sloten muzikaal in het (Voorburg), J W J. Pilon (Alphen van het Gloria; de spannende snelle geheel. aan den Rijn), J A. Post (Oegst- fuga: „Cum Sancto Spiritu" waarin Alles bijeen is dit weer een waar- geest), J F Reeringh (Breda) R geen moeilijkheden meer leken te be- derolie weergave geweest waarbij de scherpenzeel (Weesp), J. H. Visser staan, en er vrij-uit gemusiceerd kon stuwende enthousiaste leiding van (Voorbure) A G wéstendnm ton worden op de inspiratie van het ogen- Iskar Aribo het koor en orkest stimu- hckendl' Westendorp (on- blik, terwijl de partituur toch zo leerde en de toehoorder bezielde. Dit moeilik is. Dit kan alleen gebeuren was 'n hoogstaande, vertroostende en Kandidaats fiscaal recht: de heren door het jarenlang telkens weer be- gelukkig geslaagde uitvoering, waar- J- A- Balster, J. C. K. W. Bartel, T. studeren van het werk. Het koor rea- aan alle moeizaamheid vreemd was Th. Bekker, B. H. Bouwman (allen geerde intens en soepel tot in de Rotterdam), J. van der Brugge (Ter- hoogste regionen. Geacheveerd en op- J- KORTMANN neuzen), W. Buis (Rotterdam), W. Rembrandt-lyceum Geslaagd voor het eindexamen hbs-A: Wim Advocaat, Tineke Burwick, Voorschoten Marijke Dallinga, Thora Dekker, Katwijk; Frans de Haas, Jan Haringman met lof, Voorschoten; Gijs v.d. Heuvel. Voorschoten; Meindert v.d. Kaaij, Hans van Kamp, Martin Kantebeen, Emy Laernoes, Voorscho ten, Sandra Moolenbeek, Wim Ouds hoorn, Cees Steenlage, Voorschoten; Jan Swaan, Rob Tjalkens, Voorscho ten; Lucie Tjong Ayong, Henk in 't Veld, Leiderdorp; Margreet Vreeden- burgh, Leiderdorp; Ingrid Wijling. Daar waar geen plaatsnaam bij ver meld is, is dat Leiden. Louise de Coligny-HBS Geslaagd voor het eindexamen MMS: Klas 5A - Willy Blansjaar, Lieneke Kooreman, Tine Nieuwenhuis, Lucet- te van Noort, Nettie Olivier, Marya van SteenbergenAlice Zitman allen te Leiden; Mieke de Bruin, Leider dorp; Inez Bulthuis, Oegstgeest; Ly- dia van Cuilenburg Joke Kornet bei den Katwijk aan Zee; Anneke den Heyer, Rijnsburg; Erica Uhlenbeck, Voorhout; Marga de Feyter, Renee Stokking, Noortje Vreedenburg allen Voorschoten. Klas 5C: Anneke v. Amerongen, Tsjitske Boersma, Tjitske Broersma, Tineke van Egmond, Mieke van Hou ten, Loes de Jong, Berty de Knecht, Fieke Kukler, Margriet van der Lelie, Gerbrig Ouwehand, Jos Penseel, Ge- rardien de Vos, allen te' Leiden; Jan- ny de Boer, Abbenes; Sophie Dors man en Ena Koster te Boskoop; Ma rijke van Dy'k, Voorschoten; Maryse Leeuwenburgh, Wassenaar; Lokke van der Mey, Kaagdorp; Carla de Rooy en Dince Scheltes te Voor schoten; Gwendolynn van der Wel, Leiderdorp. Klas 5D: Nettie Blanken, Edith van Calcar, Carla Hermsen, Katja Heynen, Liesbeth Kuiper, Mieneke ten Napel, Saskia Nij weide, Miep de Roode, Carla Tierolf, Janneke van der Waals (allen te Leiden); Imogeen Braat, Oegstgeest; Annefiet den Hol lander, Katwijk a. Zee; Ada Hoogen- dorp, Sassenheim; Joke Houweling, Warmond; Hilly Jippes, Voorschoten: Ellen Kluyfhout, Sassenheim, Joke Slotboom, Christine Uiterwijk en Margreet van Vianen (Katwijk aan Zee); Riekje Volker, Oegstgeest. MULO -examens Maandag 28 juni Geslaagd voor diploma A: de dames J. M. Harteveld, M. Heinrich, E. M. Huigen, M. Labordus, W. Aenmey al len te Leiden; P. M. v.d. Berg Jeths, E. L. Schouten, A. de Senerpont Do- mis allen te Leiderdorp; M. L. v. d. Heden, Oud Ade; H. P. J. Mul, Rijns- burg; J. A. v. Duin, Noordwijk; d? heren R. Strelzyn, M. J. Tonkens en P. Kop allen te Leiden: A. Bloemen - daal en A. H. L. v. Straalen, Leider dorp; G. J. J. Eggink, L. Riksman, M. E. Hulleman allen te Voorschoten; H. ter Kuile, Leidschendam; R, Steen, lage, Voorschoten. Geslaagd voor diploma B: de heren A.'V.d Niet, Noordwijk; C. M. Baarda. Voorschoten. Geslaagd voor aanvullend diploma: mej. J. A. Duyndam, Noordwijk; de heren P. F. Hoek, Noordwijk; H. S. Ligtvoet, B. Merbis, Leiden; J. Lan- sink. Leiderdorp; D. M. v.d. Gugten, Katwijk a.d. Rijn. Voor diploma A en B tezamen afgewezen 5 kandidaten. Dinsdag 29 juni Geslaagd voor diploma A: de dames C. Los, Oegstgeest; E. J. Glasbergen. Rijnsburg; de heren H. P. Taverne. R. O. v Heukelom, D. Erades, D. J. Koldenhof, J. J. Hansen, allen te Leiden; A. J. Cool, Oegstgeest: W. Jansen, G. C. Koerts en R. P. Geene te Voorschoten; H. F. Botterman, Warmond; C. J. Karens, Bodegraven, P. Kooreman en F. G. Crama Noord wijk. Geslaagd voor diploma B: mej. A. C. Ouwehand, Leiderdorp; de heren L. M. Rodenburg, Leiderdorp; W. A. Plaatzer, Noordwijk; A. T. v. Rijn berk, Noordwijkerhout; A. E. M. Reijs Zoeterwoude. Geslaagd voor aanvullend diploma: mej. A. W. de Mol, Katwijk aan Zee: de heren J. Kuijl, Katwijk a. Zee; J. W. Kamp te Katwijk; P. M. Laman en R. H. M. Jongmans te Leiden. Voor diploma A en B te zamen af gewezen 8 kandidaten.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10