VLAGGEN UIT Dringende oproep aan studenten Radio uit pechauto langs Rijksweg gesloopt Wat Leiden verloor en vond LEIDSE AGENDA IN 197» EERSTE VIJFTIG WINKELS IN „WINKELHOF" TE LEIDERDORP DE LEIDSE COURANT 48 WONINGWETWONINGEN IN UITBREIDINGSPLAN DE KOOI Agenda Leiderdorpse gemeenteraad DR. L. DE JONG NAAR DUITSLAND VOOR ONDERZOEK Marktberichten VRIJDAG 25 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA i Zoals U weet zijn vandaag de feestelijkheden ter gelegen heid van het 78e lustrum van de Leidse Universiteit begon nen. Niet alleen voor de uni versiteit, maar ook voor de stad Leiden is er alle reden tot feest vreugde bij dit lustrum. De organisatoren hebben dit o.a. tot uitdrukking gebracht door in het programma een zeer be langrijke plaats in te ruimen voor activiteiten, waaraan de hele Leidse bevolking kan deel nemen. Ik hoop, dat de inwoners van onze stad dit op de juiste waar de weten te schatten en zich bij de feestviering niet onbe tuigd zullen laten. Gaarne doe ik daarnaast een beroep op uw medewerking om door het uitsteken van de vlag tijdens de lustrumweken onze stad een extra feestelijk aan zien te geven. Van der Willigen In de zilveren Schor bij Arnemui- den (Zeeland), wordt een internatio naal werkkamp gehouden van 19 juni tot 17 juli. Dit project is dus reeds begonnen. Het gaat om de bouw van een jeugdcentrum op een terrein, dat indertijd bij gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van het konink lijk paar geschonken is aan de Ne derlandse jeugd. Nu zijn er slechts drie van de ver wachte buitenlandse studenten ver schenen. De bouw dreigt geheel te stagneren. Daarom roept de stichting internationale werkkampen Leidse studenten op om zich zo spoedig mo gelijk, als het kan vandaag nog, op te geven voor dit werkkamp. Het telefoonnummer is 32722. De drie verwarmingsmonteurs uit Leidendie iedere dag van wege hun werk de autorit Leiden-Delft maak ten, hadden gedurende enige tijd on der Leidschendam een onbeheerd staande auto opgemerkt. Een 23- jarige monteur kon voor zijn auto wel een radio gebruiken en daagde zijn twee collega's uit om de radio uit de geparkeerde auto te slopen. Dan zou ieder f50als beloning ontvangen. Op een kwade dag gingen de monteurs aan het slopen en brach ten autoradio mee. Doch de beloning bleef uit. Wel werd het drietal door de politie ge arresteerd vanwege de diefstal Voor de Haagse polititereehter bekenden zij hetgeen ten laste was gelegd. Volgens verdachten stond de auto er wel een maand, doch de eigenaar der auto had medegedeeld dat dit hoogstens vijf dagen was geweest, omdat de auto defect was geraakt. De Officier van justitie vond het van de uitlokker gemeen om anderen de kastanjes uit het vuur te laten halen en eiste tegen hem een week gevangenisstraf, evenals tegen degene die het sloopwerk had ver richt, en ƒ50.en een week ge vangenisstraf voorwaardelijk tegen de helper. De rechter gaf allen gelijke straf, 150.boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf. „Sluipwegen" in de afbetalingswetten De Haagse Economische Politie rechter heeft een wel zeer merk waardige vorm van overtreding der wet op de afbetaling te behandelen gekregen, welke door hem als „sluip- weaen" werd betiteld. Het betrof een handelaar in radio- en televisietoestellen te Leiden en 'n financieringsbank te Amsterdam. Een klant in Leiden wenste een tv-toestel te kopen, doch bleek niet bij machte de eerste aanbetaling van 30 pet. te kunnen voldoen. Teneinde hem daaraan te helpen, werd middels de handelaar een transactite tot stand gebracht met de betrokken bank, die zgn. een oude wasmachine van de klant kocht tegen een prijs, ver boven de werkelijke waarde. Van het geld dat de klant toen ontving voldeed hij de eerste aabetaling. Evenwel werd voor de verkochte wasmachine een huurkoopcontract opgemaakt, zodat de klant op die wijze zijn eigen wasmachine weer in huurkoop verkreeg, uiteraard plus het toestel dat hij van de firma kocht. De Officier van justitie had dan ook felle kritiek op deze manier van wetsontduiking en vorderde tegen de handelaar en de bank ieder totaal 600.boete. De rechter, mr. S. F. Koote was het daarmee eens en veroordeelde con form de eis. LEIDSE POSTDUIVENCLUB Wedvlucht vanaf Tergnier op 20 juni. Aantal duiven 139. Gelost met 6 uur met windstil weer. De eerste tien prijswinnaars waren: 1-5-7 L. v. d. Nieuwendijk, 2 J. C. Knijnenburg, 3 Bink-v. d. IJssel, 4-6-8 J. v. Alphen sr., 9 v. Dijk-v. d. Hoogt, 10 W. Teske. Vijfvoudig zilveren jubileum bij N.V. Sanders Op 12 mei jl. vierde de directeur van de Koninklijke Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerieënfabriek v.h. Sanders Co N.V., de heer P. A. de Jong, zijn zilveren jubileum. Van zijn naaste medewerkers traden er vier in hetzelfde jaar als hun directeur in dienst bij Sanders. Het zijn de he ren C. Verweij (adj.-directeur), W. C. Hendrik (procuratiehouder), J. C. v. Duijn (alg. verkoopleider) en H. J. M. Castelein (alg. verkoopleider). Ter gelegenheid van het 5-voudige zilveren jubileum zullen op 25 juni 1965 tijdens een feestelijke bijeen komst in de Stadsgehoorzaal door het personeel cadeaus aan de jubilarissen worden aangeboden. Leiding en werk nemers, tezamen ca. 400 man, zullen daarna een tocht maken langs de Deltawerken met het grote vlagge- schip „Erasmus" van Spido, waarbij o.a. de bouwput in het Haringvliet zal worden bezichtigd. Aan boord van de Erasmus zal worden gedi neerd. Onder leiding van Tonny Schifferstein zal een amusements programma worden verzorgd, waar aan o.a. door Koos Huisman, Peter Oran en onze jongste Edison-winna- res, Willeke Alberti, zal worden mee gewerkt. Op 1 juli a.s. recipieert de heer De Jong met zijn jubilerende medewer kers en de overige leden van de staf des middags in de Stadsgehoorzaal te Leiden voor relaties. EXAMENS MEDISCH ANALISTE Heden 9laagden aam het Leidse Opleidingsinstituut voor Analisten voor het examen leerling-medisch analiste de volgende dames: mej. H. A. C. van Deutekom, Voorhout; mej. G. van Es, Leiden; mej. E. Hoger - brug, Alphen; mej. A F. Penders, Leiden; mej. M. van Starkenburg, Oegstgeest. Eén kandidate kreeg een herexamen en één kandidate werd afgewezen. Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam slaagde voor het examen kleuterpedagogiek mej. M. A. v. Vliet te Leiden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marly, dr van K. Hulst en F. M. E. Stamkart, Frederik Wilhelm, zn van I. Tuurenhout en W. van As; Johanna Annabel, dr van F. Gerritsen en J. A. M. de Koning; Eduard, zn van G. J. M. Diepenbach en H. M. Lardée; Jan, zn van G. Freke en A. Dijkhuizen: Daphne Maria, dr van T. I. M. Oud en H. M. Verbeek; Karin, dr van T. H. R. v. d. Zeeuw en M. A. J de Vogel; Jolanda Bastiana, dr van J. H. C. Glasbergen en M. C. Cra mer; Bart Frederik, zn van J. H. Dil lewijn en J. E. Wolterbeek Muller; Carolus Henricus Adrianus, zn van H. A. Veldhoven en A. C. Borst; Arie, zn van J. Buurman en C. Peursum; Ronald, zn van W. den Hartog en M. Schaft. Ondertrouwd: M. N. J. van Haas teren en C. M. van der Zeeuw; C. L. Citroen en E. Schakel; C. J. W. Sweens en S. Hof enk; P. W. M. Broekhoven en M. P. M. Chorus; P. Onderwater en M. I. Herruer; W. van der Linden en B. I. Arent- sen; H. J. J.Roelofs en P. B. du Pon; H. P. J. M. Dekkers en A. L. R. H. M. Smithuis; D. de Bruin en J. G. W. van Zuijlen; H. E. Mathjj- sen en A. N. Visser; M. A. P. de Jong en T. M. H. E. Langebroek; L. A. Senne en J. A. C. M. van Hou ten; B. C. Klein en C. M. van Kem pen; S. Hamerling en C. J. A. Buis; C. N. M. Dieben en J. M. Oude Alink; A. A. Rodenburg en A. Per- fors; A. Riethoven en M. Breedijk; J. A. T. Cornelissen en G. A. M. Vrolijk; A. A. J. Flippo en C. La ven; S. de Winter en G. S. Hekster: A. van Zuuren en W. C. I. Nijeboer; J. Spaargaren en S. H. Ramp; J. M. Cornelisse en D. van Egmond; P. van Hove en P. P. A. Sladek; M. Verbakei en H. J. Kalkhoven. Getrouwd: J. H. Kuling en F. H. Swanen; A. J. Smittenaar en J. M. T. Offerman; J. van der Kolk en E. A. C. van der Vlugt; W. Regeer en E. H. C. D. Aalbersberg; J. A. van der Zeeuw en H. H. Doove; P. G. A. M. Froeling en A. J. Kerstholt; P. Miere- met en E. vam der Reijden; N- W. J. van Duykeren en M. T. Romijn; D. van der Zwart en J. de Winter; T. F. C. van Looij en M. v. d. Lucht; J. Bodajn en A. Brandt; G. J. Postma en E. van Klaveren. Overleden: P. Ouwerkerk, 78 jr., man; C. C. van der Post, 50 jr., e. v. J. P. Geertsma; G. van Leeuwen, 73 jr., m., J. S. v. d. Meij, 52 jr., man; S. A. Terwal, 89 jr, vrouw. Boek, regenjas, bouwtekeningen, portemonnaie, portefeuille, armband, bankbiljetten, act et as met inhoud, sleutels, kinderschoentjes, rijwieltas, motorhandschoenen, damesonderkle- ding, bril in etui, zuidwester, doos inh. glazen potten, passerdoos, heren, bril, autocontactsleutels, ruitenwis ser, uniformpet, herenpolshorloge, d amesh andschoenen, herenhand schoenen, taalboeken, autostep, kin dervestje, dameshandtas, kindertruit je, damesposhorloge, suèdejas, be lichtingsmeter, badbroekje, badhand doek, etui inh. loupe, sjaal, windjack, jasje, broek, tapijt, duikbril, vulpen, instuctieboekje „Opel", sigarenaan steker, doos inh. gipswindsels, val helm, boodschappentas, 2 pakjes inh., dameskleding, kinderfietsje driewie ler, konijn, hockey-stick, dameshoed, herenring, autowieldop, mantelpakje, diamesvest, vishengel in foudraal. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort op woensdag middag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen Voormalige zondagsconducteur kreeg het brons ^CCfbcricht r\lf """"VO „Er wordt weieens gedacht, als je ergens 40 jaar bent, krijg je dat lintje zo wel. Dat gaat echter zo maar niet" gaf de burgemeester, mr. G. C. v. d. Willigen te kennen in zijn felicitatie voor de heer A. Gijzenij, die 40 jaar in dienst was bij de NZH en daarvoor het brons van de Orde van Oranje Nassau kreeg. „Natuur lijk hoef je naast je functie nu ook weer geen nationaal sprintkampioen te zijn, maar er komt wel meer voor kijken, dan alleen maar geruime tijd bij één werkgever blijven." De burgemeester was dan ook blij „een goed Leids burger" de bronzen VRIJDAG 25 JUNI Universiteitslustrum Voetbal wedstrijd tussen „De Zwaluwen" en Oud-Den Haag. Kikkerpolder, aan vang 19 uur. ZATERDAG 26 JUNI Kon. Ned. Nat.-hist. Vereniging Excursie naar het Naardermeer. Ver trek van Station Leiden 10.40 uur. medaille als blijk van waardering) van zowel de samenleving als de re- gering, ten stadhuize op het rever I te kunnen spelden. Ook voor mevr. Gijzenij had de burgemeester waar- j dering, omdat zij haar man al diej jaren had gesteund. De heer Gijzenij begon zijn loop baan bij de NZH 40 jaar geleden als ..zondagsconducteur", een bijbetrek king die hij weldra ruilde voor een volledige baan bij de NZH. LEIDERDORP Autotocht bejaarden Morgen middag maken de bejaarden met 4 autobussen hun jaarlijks uitstapje, georganiseerd door het Comité Auto tocht Bejaarden. Zoals gewoonlijk ontvingen alle deelnemers een uit voerige route-beschrijving van de hand van de heer E. Kronenburg, waarop weer alle bezienswaardighe den van de tocht zijn beschreven. De tocht gaat ditmaal door de bollen streek en richting Haarlem om weer in Avifauna het diner te gebruiken. Vertrokken wordt om half één en de thuiskomst is bepaald om pl.m. negen uur des avonds op het Burgemeester Brugplein, waar ze worden opge wacht door de Harmoniekapel Lei derdorp. NAAR UW VAKANTIEADRES Zendt uw naam en volledig huis- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden telefoon 20935 Wij zorgen er voor, dat U dagelijks uw krant in uw vakan tieverblijf ontvangt. Er dient echter rekening mee te worden gehouden, dat poststukken voor Zuid-Europa vaak met veel vertraging besteld worden. SASSENHEIM Als de raad woensdag akkoord gaat met het voorstel van het college van b. en w. zal binnenkort een aanvang gemaakt kunnen worden met de bouw van 48 woningwetwoningen en 10 garages in het plan „De Kooi". Door de bouw van deze woningen zal het woningbouwcontingent 1965 van 26 woningen worden gereali seerd. Dit aantal is na aftrek van 3 (in 1964 geleend van de gemeente Lisse) echter vermeerderd met 15 (uitsluitend bestemd voor het per soneel van ministerie van Defensie), terwijl tenslotte een toeslag van 25 pet. kon worden verkregen uit hoof de van het feit, dat ook het onder havige bouwplan kan worden gere kend tot de efficiënte bouw. De wekelijkse huur van woningen zal f 23.05 worden. In dit bedrag zijn ook vergoedingen gerekend voor ge bruik van badcelverwarming, decen trale antenne en risicoverrekening. De maandelijkse huur voor de ga rages zal volgens het voorstel van b en w. f25.bedragen. Voorts wordt voorgesteld per 1 september de reinigingsrechten te verhogen van f 1.50 tot f 2.50 per 2 maanden. Deze verhoging is noodza kelijk, omdat G.S. kenbaar heeft ge maakt, dat de gemeente ter verkrij ging van een sluitende begroting naar verhoging van de inkomsten moet streven. De Stichting Prot. Chr. Bejaarden tehuis heeft zich tot de gemeente ge richt met enige verzoeken betreffen de de bouw van het bejaardentehuis en 12 bejaardenwoningen op de hoek Menneweg/Parklaan. B. en w. stel len nu aan de raad voor, twee per celen grond, tezamen groot 4880 m2, te verkopen aan de stichting voor een prijs van f 25.per m2. Voor de betaling van rente en aflossing van een door het stichtingsbestuur aan te gane geldlening, ten hoogste gelijk aan de helft van de stichtingskosten (thans begroot op een bedrag van f 2.130.000.wordt voorgesteld ga rantie te verlenen, mits de gemeen ten Warmond, Noordwijkerhout, Voorhout en Alkemade ten behoeve van de gemeente Sassenheim een on dergarantie verlenen tot resp. f 17.15, 3 pet. van het door Sassenheim ge garandeerde bedrag. STOMP WIJK Roeiwedstrijd K.P.J. Donder dag 24 juni is er een roeiwedstrijd gehouden door de K.P.J. afdeling Stomp wijk bij café Rustoord in Zoe- terwoude. De beker ging dit jaar naar Aad v. Marrewijk, tweede werd Joop van Schie. Bij de dames won Anmi van Swieten en werd Gerda Overdievest tweede. Alles verliep vlot en ook het weer viel ndet tegen. Ne afloop werden de prezen uitge reikt in café Rustoord. De gemeenteraad van Leiderdorp, die maandagavond om 8 uur verga dert, krijgt o.m. een nota van b. en w. inzake het winkelcentrum, de zgn. Winkelhof, in het grote uitbreidings plan van de Zijllaan en Meijepolder, te behandelen. In deze nota ontwik kelen b. en w. hun gedachten over de stichting en de opzet van het win kelcentrum. Men heeft zich daarbij laten leiden door een rapport en ad viezen van het Economisch Techno logisch Instituut. Het geplande winkelcentrum, ter grootte van 16.000 m2, zal ongeveer 100 winkels en 2 a 3 supermarkets gaan omvatten. Voorts wordt ge dacht aan een postkantoor, bijkan toren van banken, een bibliotheek, een café-restaurant etc. In de nota gaan b. en w. uitvoerig in op de wenselijkheid van een winkelcen trum voor Leiderdorp. Het tegen woordige dorp kan weliswaar voor De agenda voor die vergadering van de gemeenteraad op maandag 28 juni vermeldt de volgende pun ten: Voorstel tot het vaststellen van de vergoeding voor de kosten van vak onderwijs tekenen en nuttige hand werken voor meisjes aan de Chr. Ulo school over 1964. Voorstel tot het wijzigen van de Arbeidsovereenkomsten verordening Voorstel tot het wijzigen van de Bezoldigingsregeling Leiderdorp 1964. Voorstel tot het aanbrengen van een vloerbedekking in de lokalen van de openbare lagere school. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onder wij swet 1920 aan de Her vormde Schoolvereniging ten behoe ve van het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan de Ver eniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs ten behoeve van 't treffen van maatregelen tot wering van geluidshinder in de Ulo-school. Voorstel tot het huren van een houten gymnastieklokaal. Voorstel tot het voeren vaA een rechtsgeding tot vergoeding van schade, ontstaan tengevolge van een aanrijding. Voorstel tot 't verhuren van jacht- recht aan de heer S. van der Stoel. Voorstel tot 't verhuren van jacht- recht aan de hören C. en W. de Graaf. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet ten behoeve van 't aanschaffen van kantoormeubilair Voorstel tot het wijzigen van de verordening op de openstelling van het bureau van de burgerlijke stand. Voorstel tot het wijzigen van de tarieven voor het voltrekken van huwelijken. Voorstel tot het aanwijzen van een arts, belast met de kosteloze inenting tegen pokken. Voorstel tot het verhogen van de subsidie aan de Kraamcentra. Voorstel tot het stichten van een winkelcentrum. de aanschaf van duurzame artikelen uitstekend terecht bij het hoogwaar dige en qua branchesamenstelling rijk variërende winkelapparaat in de Leidse „city", doch wanneer Lei derdorp eenmaal 30.000 inwoners zal tellen, is het noodzaak, dat ook in Leiderdorp een centrum komt, waar de bevolking duurzame en luxe goe deren kan kopen. Ten overvloede wijzen b. en w. er op, dat het win kelcentrum echter nooit in staat zal zijn op gelijk niveau te komen met het Leidse winkelapparaat in de binnenstad, qua branchesamenstel ling en aangeboden assortimenten. De gekozen plaats voor het winkel centrum achten b. en w. gunstig, omdat vandaar uit de afstanden tot de verschillende punten betrekkelijk klein zullen zijn. Als in het winkelcentrum het ac cent meer komt te liggen op de duurzame artikelen, wordt het wen selijk geacht, dat de huidige winkel- concentraties, zoals in het Zijlkwar tier, de Oran je wijk, de Kerkwijk en het Doeskwartier, zich zullen aan passen aan het buurtniveau onder moderne verhoudingen, meer dus zich zullen gaan toeleggen op het leveren van de dagelijkse verbruiks- artikelen. IN FASEN De bouw van het Winkelcentrum zal voorts in fasen dienen te ge schieden, omdat uiteraard het ver zorgingsgebied nog te klein is voor één groot centrum. Bij een inwoner tal van 15.000 zullen reeds 50 win kels toereikend zijn. Bij een woning- bouwtempo van 200 stuks per jaar tot 1970 en 400 stuks per jaar na 1970 zou een dergelijke situatie in 1970 bereikt zijn en de eerste vijftig winkels zullen dus in 1970 gereed moeten zijn. Tenslotte zyn b. en w. voornemens de plaatselijke middenstand uitge breid te gaan voorlichten over het winkelcentrum en de verschillende mogelijkheden. De plaatselijke mid denstanders en ondernemers zullen vervolgens het eerst in de gelegen heid worden gesteld van hun daad werkelijke belangstelling blijk te geven. De directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, dr. L. de Jong, is naar het buitenland gereisd om, naar men mag aannemen, een afsluitend onderzoek in te stellen naar de achtergrond'Van de toekom stige verloofde van prinses Beatrix, de Westduitse diplomaat Claus von Amsberg. Dr. De Jong zou gisteren op het congres van de Vereniging van ex- politieke gevangenen, de heer Simon Wiesenthal als spreker inleiden. Toen het zover was, werd echter meege deeld, dat dr. De Jong niet kon ko men, „omdat hij plotseling een be langrijke opdracht moest vervullen. Medegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. ENKELE BUIEN Aanvankelijk tamelijk warm weer, maar later plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Matige tot krach tige wind, in hoofdzaak tussen zuid en zuidwest. HET WEER IN EUROPA HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFURT MÜNCHEN ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON zwaar bew. 20 13 zwaar bew. 20 11 regen 18 11 regen 19 12 regen 14 7 geh. bew. 18 14 zwaar bew. 18 13 licht bew. 23 12 licht bew. 21 11 onbew. 23 11 onbew. 25 13 onbew. 30 17 onbew. 24 19 onbew. 25 14 zwaar bew. 24 13 licht bew. 26 17 onbew. 28 15 onbew. 30 16 onbew. 29 13 onbew. 29 18 onbew. 29 14 onbew. 30 19 onbew. 35 15 zwaar bew. 26 18 onbew. 36 16 onbew. 31 19 onbew. 26 16 Op een golfterrein in Butler, Penn- sylvanië, zijn woensdag vier golf- spelers door de bliksem gedood en zes anderen gewond, De Augustinuskerk in Rimind, een kunstmonument, is woensdagavond door brand ernstig beschadigd. De uit de 14de eeuw stammende fresco's bleven grotendeels gespaard. De kerk werd in 1247 gebouwd. LEIDEN, 25 juni, Kaas Aange voerd 18 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas extra kwal. tot 3.23; le kwal. tot 3.19; Leidse kaas: le kwal. tot 3.00. Handel matig. Vee Stieren: 3; melkkoeien: 55, 1075-1350-1550 p. st., williger; vette koeien: 240, 3.60-4.40-4.70 p. kg., gesl. gew., vlot; vare koeien: 20, 775-1000 -1350 p. st., lui, duur; vette kalveren: 129, 2.50-2.90-3.10 p. kg., lev. gew., vlugger; nuchtere kalveren: 26, zeer rustig, 120140-160 p. st.; vette scha pen: 240, 100-125-135 p. st., stroef; fokschapen: 35, 135-155 p. st., willig; vette lammeren: 62, overhoud ers 100-145-155 p. st., goed; varkens (zeu gen): 41; drachtige zeugen: 325-425- 450 p. st., matig; schrammen: 92, 90- 95-105 p. st., matig; biggen: 602, 58- 62-68 p. st., matig; geiten: 8; zuig- en weidelammeren: 861; zuiglammeren: 105-120-130 p. st., goed; weidelamme ren: 85-100-120 p. st., rustig tot kalm; Texelse lammeren: 550, 90-115-120 p. st., rustig tot kalm. Totale aanvoer: 2965. LEIDEN, 25-6. Groente Aard appelen 45-49, andijvie 40-58, dop erwten 90-114, peulen 60-180, snijbo nen 60-200, stambonen 180-290, tuin bonen 39-50, kroten 86, postelein 28- 68, rabarber 16-23, spinazie 50-84, komkommers 11-48, tomaten 25-90, waspeen 70-114, perziken 36-45, bloemkool 14-85, komkommers 11- 48, sla 14-33, bospeen 60-94, kroten 18-32. LEEUWARDEN, 25-6. Kaas Com missienotering: Goudse Kaas 2.53- 2 54, Edammer kaas 2.36-2.37, Brood kaas 2.37-2.38. Handel kalm. RUNSBURG, 24 juni, Bloemen Anemonen 8-15, Duizendschoon 15-25 Engelse Irissen 50-70, Anithemus 25- 40, Segetum 40-50 per bos. Gladiolen: Concordia 1200-1300, Happy End 1000 -1200; Life Flame 1300. Am. anjers Sim Rood 600-900; Sim wit 600-800; Sim rose 600-900; Pioenen 1800-2300; Gerbera 1300-1400; Colvilled 400-600; Regale 800-900; Amanda 800-1100; Tuinanjers 200-300; Mamgrieten 200- 300 alles per 100. R.A.VEEN, 24 juni, Bloemen Am. anjers Sim Rose 6-12, Sim Rood 7-13, Sim Wit 8-11, Princes Ann 8-11, G. J. Sim 7-10, Dazzler 11-12, Arthur Sim 8-11, Kokomo 10, Rozen 3-27 p. st. Colvilleds 70-1.75, Gladiolen 90- 1.90 Esther Read 10-48, Wirrals Su preme 23-60, Duizendschoon 10-34, Campanula 10-41, Ornithogalum 40- 1.20, Pioenrozen 1.30-1.90, Irissen 30- 1.10, Bruidsanjers 8-37, Achillea 32- 48, Lathyrus 13-48 per bos. TER AAR, 23 juni, Groente Kassnijbonen 1.15-1.40, idem stek 65- 1.05, peulen 1.25-1.90, idem B 50-1.15, tuinbonen 39-347, doperwten 60-70, capdoppers 85-90, glasandijvie 68-71, idem B 23-40, postelein 43-62, rabar ber 13-18, waspeen 64-69, idem stek 53, augurken ongesorteerd 63 alles per kilo. Tomaten binnenland: A 3.30 3.70, idem B 3.40, idem C 2.30-2.40, idem bonken 2.60, alles per bakje van zes kilo. Sla A 17-20, idem B 10- 14, idem C 4-8, komkommers 13-20, bloemkool A 76-97, idem B 54-71, id. C 30-47, idem stek 13-22, alles per stuk; bospeen 52-70, idem stek 10-29, bosuien 9, radijs 15, selderij 11-16, bossjalotten 9, boskroten 32, alles p. bosje, stoofsla 1.10-1.50 p. kist, aard beien 54-80, idem klein 32 per doosje. Export veiling: komkomexnrs 30-42 per stuk, idem krom 23 per kilo, to maten 3.90-4.60 per bakje van 6 kilo.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4