Ckefarine 4 Tegenvaller op „Bijdorp" in Voorschoten jm N.S. neemt proef met rolwagen NIEUWE VOORSCHRIFTEN EN WENKEN WONINGONTWERPEN N.K.V. WIL VERHOGING INKOMENSCRENS PREMIESPAARWET kcittistei ïoelkast, «"anKS brif kunnen maken, aldus het NKV. houdelijk apparaat (wasmachine brT) t1?,aar aanteldtoS van en een of meer kastjes. van een commissie uit de Nog steeds onvoldoende geld voor wegen Sluier over dood 4-jarig meisje Vragen over de „steun aan vervolgden" DINSDAG 22 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. (Advertentie) Arnhem staat weer geheel in het teken van de komende NATO taptoe, die voor het eerst op 30 juni a.s. zal plaatsvinden. Op deze fotocombinatie zien we links de markt met de druk-repeterende luchtmachtkapel en rechts een van de winkelstraten, versierd met vlaggen en spandoeken. De Nederlandse Spoorwegen zullen in samenwerking met Philips en Van Gend en Loos overgaan tot de aan schaf van een zogenaamde rolwagen. Dit transportmiddel is speciaal ont worpen met het doel spoorrijtuigen en wagons over de weg te vervoeren. Eindhoven zal de eerste stad in ons rijkswege een bijdrage ot subsidie waar inhet najaareender- wordt verleend. Een uitzondering vervoermiddel m gebru.k zal kan worden gemaakt voor woningen w°rden genomen. binnen de collectie „keuzeplannen" Het regetaiatog gebruik van rolwa- alsmede voor woningen, die zijn op- gons om plaatsen die geen railver- genomen in een voor 1 januari 1966 binding hebben op de rail aan te begonnen ononderbroken „bouw. m ons land nleuw' stroom" I-te Duitse spoorwegen hebben een groot aantal van deze wagens in ge- Minister Bogaers, die deze nieuwe bruik. De rolwagen wordit ingezet tus- boven het terrein bij de hoofdingang „wenken en voorschriften" gisteren sen een aantal verspreid liggende Phi- gelegen is. tijdens een persconferentie introdu- laps-magazijnen in Veldhoven en het vor»r nrvtwArr^n van wnninppn Hp- Deze nieuwe voorschriften en wen- ceerde, meent, dat deze zullen lei- Eindhovense station. Omdat met deze ogen verhoging van kwaliteit aan- zullen gelden voor alle wonin- den tot een belangrijk hogere kwali- wagen in ons land nog geen enkele Meer gerief in grotere woning en de b-klassen hogere eisen gesteld. De lift wordt aanbevolen voor meer- gezinshuizen, waarin een der hoofd woonkamers meer dan 8.60 meter Nieuwe voorschriften en wenken sluiting aan een binnenkort te publi ceren nieuw huur- en subsidiebeleid en verhoging van produktiviteit door een eigen plaats te geven aan nor malisatie en standaardisatie in de bouw. De nieuwe voorschriften omvatten nieuw te scheppen categoriën a en b-woningwetwoningen en de thans bestaande soorten premiewoningen. In vergelijking tot de voorschriften en wenken van 1951 is het minimum van de totale oppervlakte van een eengezin9huis met 17 pet verhoogd. gen, waarvoor na 1 januari 1966 van teit Tevens bevoordeling O ervaring is opgedaan, moet dit nog alis een proef worden beschouwd, al dus meldt „De Band", het personeel- blad voor Van Gend en Loos. NIEUW LID EERSTE KAMER van vakbondsleden staat dat de vakbeweging in een eer der stadium medewerking aan een dergelijke commissie heeft geweigerd, Prof. p. A j. M steenkamp uit omdat de werkgevers de te stichten Uithoorn is benoemd verklaard tot ij a xt a .u -r fondsen paritair beheerd wensten te lid van de Eerste Kamer en heeft mei 11 PCL vexTiuogu. Nederlands Katholiek Vak ver- zien en niets wilden weten van uit- deze benoeming aanvaard. Prof. Dit minimum gaat twee pet boven een j gezonden keringen aan vakbondsleden. Nu de Steenkamp (40 jaar) is directeur het tot dusver geldende maximum aan de e" van de Tweede Kamer werknemersvertegenwoordigers ver- van de Uithoornse conservenfabrie- van 15 pot uit. naar aanleiding van het wetsvoorstel zekerd hebben dat hier geen sprake ken. Sinds vorig jaar is hij comrnis- Voor de afmeting van vertrekken algemene Premiespaarwet. In dit is van restitutie van contributie, is saris van de KLM. zijn ook nieuwe grenzen gesteld. De v00rsteI Is een inkomensgrens van men hierop teruggekomen. Hij is buitengewoon hoogleraar in hoofdwoonkamer zal niet kleiner dan I12000 opgenomen. Dat de werkgevers zich bereid het sociaal rfecht aan de technische 16 vierkante meter mogen zijn bij 'n Deze grens werd in mei 1963 ge- hebben verklaard in de commissie hogeschool in Eindhoven, minimale breedte van 3.85 meter; adviseerd door de Sociaal Economi- naar vormen te zoeken door de be- Prof. Steenkamp is lid van de kvp. de hoofdslaapkamer moet minstens sche Raad. Het N.K.V. vindt nu voordeling der vakbondsleden stemt Zijn benoeming voorziet in de vaca- 11 vierkante meter beslaan bij 2.70 gelet op dé loon- en prijsstijgingenbet NKV tot een zekere voldoening, ture, ontstaan door het overlijden van meter breedte. dat deze grens verhoogd moet worden «Ruin* Zicht de heer J. H. M. Derksen- De keuken, volgens oude normen tot bijvoorbeeld 15.000.—. Door 3 tot 6 vierkante meter, wordt op- verhoging van deze grens zou een- gevoeid tot 5 a 7 vierkante meter z6Ude van gegadigden als in nLÏÏ1 h u°f he' S.E.R.-advies wend voorzien van find tot doeltrf£; die mogelijkheden van de wet ge- Minimaal wordt 'n ruime overmaat Stichting van de Arbeid die op korte geëist, waarbij aan de architect de 'emwjn het stiohtingsbestuur zad vrijheid wordt gelaten, waaraan hij raPP°v)efen over die mogelijkheden deze overmaat zal toedelen. voor de besteding van de fondsen die in de bedrijfstakken en ondernemin- Lift verplicht Sen voor de georganiseerde werkne- ANWB ontevreden over verkeersvoorziening Ofschoon de A.N.W.B. door het De omvang van het en kre- mers worden gevormd, meenit het rijkswegenfonds een zeker vertrou- dietbrievensteLsel nam toe. Gerepa- De nieuwe voorschriften stellen Nederlands Katholieke Vakverbond wen keeft jn de uitbouw van het tnieerd werden 947 auto's, 162 pas bovendien hogere eisen aan sanitaire ^a't tot de eventuele mogelijkheden we.g<ennet, minder vertrouwen heeft sagiers- en 42 zieken, waarnaast 704 inrichting zoals bad- en doucheruim- ook de individuele en direkte be- bond blijkens het jaarverslag personen door de radio-oproepdienst ten, wastafels, we's enz. maar ook voordeling van de vakbondsleden 1964 in het tijdig financieel moge- werden opgespoord, aan kast- en bergruimte, terrassen, moet behoren. lijk maken Van stedelijke verkeers- balkons. trappen, thermische en ge- In het jongste nummer van „Ruim voorzieningen, luidsisolatie worden voor resp. de a- Ziaht", het orgaan van het NKV, UITBREIDING WEGENWACHT Het plan voor 16 wegenwachitsita- tioms zal met dirie per jaar worden verwezenlijkt. De radio-dienst, uit gebreid met Amsterdam, groeide aanzienlijk. In 1964 werd het wegen- wachtpersoneel uitgebreid van 259 tot 304 man. Ln 1964 was het aantal ver- koahte auto's met 225.000 rond 25 percent hoger dian in 1964. Het aan tal voertuigtechnische keuringen steeg van 25.423 in 1963 tot 32.281 in 1964. Voor vele leerlingen van de ka tholieke middelbare meisjesschool „Bijdorp" in Voorschoten en him ouders in maandag een klap gevallen, die hard is aangekomen. Er zijn heel wat traantjes gestort en verontwaar digde vaders overwegen een delega tie te vormen, die eens met het schoolbestuur moet gaan praten. Waar niemand op gerekend had, is gisteren namelijk gebeurd. Aan deze school, waarvan al meer dan een kwart eeuw ieder jaar vrijwel alle eindexaminandi slaagden, bleken gis teren 29 van de 51 te zijn afgewezen. „Het is veel te lang goed gegaan", Blauwe engelen niet in de lucht? Het Arnhemse gemeenteraadslid mr. J. Hekkelman (PvdA) heeft be zwaar tegen het optreden van het Amerikaanse stuntteam „Blue An gels" tijdens de luchtshow op 30 juni in Arnhem, in het kader van de Navo- taptoe. In een advies aan b. en w. herhinnert hij aan het recente onge val op Woensdirecht en hij vraagt hef gemeentebestuur indien geen afdoen de veiligheidsmaatregelen mogelijk zijn, dit onderdeel dan wel de hele show niet te laten doorgaan. Het onderzoek naar de doodsoor zaak van het vierjarig meisje Nico- liene Sneek uit Slootgaard, dat don derdag jl. vrij plotseling overleed, is nog niet afgesloten, zo vernemen wij thans Zaterdag was ons gemeld, dat het onderzoek geen aanleiding heeft ge geven tot het instellen van een ge rechtelijke vervolging en dat men aanneemt, dat het meisje niet door vergiftiging om het leven is gekomen maar een natuurlijke dood is gestor ven. Naar politie en justitie ons thans mededelen is dit niet juist. De doodsoorzaak is nog niet bekend en het onderzoek wordt voortgezet. Josephine van Gasteren bereidt teleaccursus voor Gistermorgen is de actrice Jose phine van Gasteren met een lijn- vliegtuig van Olympic Airways van Schiphol naar Athene vertrokken om in opdracht van teleac een tele- visiecursus van vijftien afleveringen voor te bereiden over het Griekse theater. Het zullen geen reportages worden maar wetenschappelijke uit zendingen waarbij de actrice de ver telster is en de discussie leidt. De op zet van de cursus is het huidige pu bliek erop te wijzen dat de oude Grieken geen stukken hebben ge schreven die alleen voor hun tijd gol den. De behandeling van algemeen menselijke problemen maken dé to neelstukken hedendaags. Josephine van Gasteren zal in deze televisieproduktie worden bijgestaan door een aantal classici en deskun digen in de dramaturgie, de kostuum- kunde en vertalers. De opnamen zul len worden gemaakt door cameraman John van Rheden. In Epidaurus, het Mekka van het klassieke toneel, zal Josephina van Gasteren interviews hebben met regisseurs, acteurs en ac trices en choreografen. De teleac- serie zal worden afgesloten met een scène uit een Griekse tragedie in de vertaling van P. C. Boutens en daar na in de vertalingen van Evert Straat. Daarna volgt een discussie waaraan o.a. Ton Lutz en Erik Vos zullen deelnemen. De scène uit de Griekse tragedie zal door Nederland se jongeren worden gespeeld. BEZOEK AAN RUSLAND De opnamen zullen in totaal acht weken vergen. Na twee weken uit rusten op het eiland Kreta zal de actrice naar Rusland reizen, waar zij voornamelijk in Moskou en Lenin grad enkele weken zal doorbrengen om zich op de hoogte te stellen van de hedendaagse toneelprodukties en contact te leggen met verschillende Russische schrijvers. vertelde zuster Cyrilla, directrice van de sahook desgevraagd. Er heerste steeds de mening, dat, wan neer men maar eenmaal overgegaan was naar de vijfde klas vam de school, het diplma voor het grijpen lag. De zusters Sleepten je er wel doorheen. Vast staat, dat het schriftelijk exa men dit jaar bijzonder zwaar is ge weest en dat is voor „Bijdorp" zwaar aangekomen, omdat juist deze twee klassen nu beslist niet de beste klas sen geweest zijn. Van de 51 leerlin gen zijn er slechts 29 leerlingen, die vanaf de eerste klas op „Bijdorp" geweest zijn. Het euvel is nu een maal, dat veel ouders menen, dat, wanneer hun kind mislukt op een an dere school, dit kind zeker zal slagen op „Bijdorp". De voorzitter van het oudercomi té, de heer W. L. van Sohaik, is even eens geschrokken van het slechte resultaat. Het oudercomité staat ech ter volledig achter het schoolbe stuur en is evan overtuigd dat de leiding en docenten deze middelbare school met groot enthousiasme gei den. ZONNESTEEK TREFT ZONNEBAADSTER Doordat zij urenlang in een strand bad had liggen te zonnen, is de 40- jarige mevr. A. Ebus-Janssen in Ven- lo gistermiddag door een zonnesteek getroffen. Toen zij per fif&s naar huis ging, viel zij om, net voor 'n vracht wagen, waarvan de bestuurder haar op het nippertje kon ontwijken. Nieuwe procureurs-generaal in Den Haag en Amsterdam Mr. B. J. Besder, procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden, volgt op 1 oktober mr. D. J. van Gil- se op als procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag. In de eer ste plaats van die met ingang van 1 juli aftredende procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, mr. H. R. de Zaaijer, komt mr. M. H. Ge- linck, thans officier vam justitie, hoofd van het arrondissementspar ket te Leeuwarden. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Moorman (KVP), heeft de mi nister van buitenlandse zaken schrif telijk gevraagd, of deze kan meedelen hoe het bestuur is samengesteld van de particuliere organisatie Defence and Aid Fund, aan welke hij in 1966 een bijdrage uit 's rijks schatkist van f 100.000 wil verstrekken „ter verzor ging van de juridische bijstand van vervolgden" (krachtens de apart heidswetgeving van Zuid-Afrika), „alsmede ter verstrekking van fi nanciële bijstand aan hun familie leden". De heer Moorman heeft voorts ge vraagd, of de minister kan meede len welke de normen zijn die door het bestuur van dit fonds worden ge hanteerd bij het nakomen van bo venaangehaalde doelstelling, hoe groot het bedrag is waarover het fonds beschikt en wie de contribuan ten van dit bedrag zijn, aan wie reeds steun uit de middelen van dit fonds gegeven werd, hoe groot de ver strekte bedragen zijn en op welke gronden de ontvangers als slachtof fers der Zuidafrikaanse apartheids politiek beschouwd worden. Mag worden aangenomen, aldus het kamerlid, dat de regering be reid is in vergelijkbare gevallen meerdere soortgelijke bedragen op te brengen op de begroting van bui tenlandse zaken voor het diens'tjaar 1966 ter ondersteuning van slachtof fers van de bestaande dictaturen en, zo niet, waarom niet? CHAOS De bond noamit de verkeerssitua tie in de grote en middelgrote ste den chaotisch. Door onitbréken vam gelid blijven verkeerstechnische voor zieningen, berekend op de sneflüe toename van het verkeer, achterwe ge. Geen der incidentele verbeterin gen dragen bij tot verbetering vam de gehele situaitie, zo meent de bond. Het jaarverslag wijst op de Duitse mogelijkheid voor gemeenten om op grond van een „algemeen verkeers plan" rijkssubsidie te verwerven. Dat zou in ons land ook zo moeten zijn. Grote en kostbare maatregelen ziul- len nodig zijn om het tekort aam ruimte voor lang- en kortparkeer- ders op te vangen. De bond consta teert, dait de „wet uitkering wegen" onvoldoende middelen garandeert voor de uitbouw van het wegennet, systematische opruiming vam „black spots", urgente voorzieningen aan slechite wegdekken, het opruimen van klinker bestrating in autosnel wegen en voor stedelijke voorzienin gen. De bond is bezorgd, dat Neder land landschapelij'k achteruit zal gaan door militaire oefeningen, hoe voorzichtig men ook is. Voor boseige- naren wordt belastingverlaging be pleit. KAMPEREN IN TREK De A.N.W.B. groeide verleden jaar van 565.000 tot 645.000 leden. De we genwacht groeide vam 410.000 tot 478.000 leden. Het aamtall afgegeven binnenlandse toeristische routes daalde met een kwart tot 9700, maar de voorlichting werd via informatiediensten, toeristi sche routes porvinciale en nationale uitgaven aanzienlijk verruimd. Het aanbal uitgegeven kampeerdocumen- ten sbeeg met 90.000 tot 642.198 stuks. De belangstelling vam A.N.WJ3.- leden voor een vakantie in ItaHië nam bussen 1962 en 1965 af vam 26.9 tot 21.3 percent. Italië bleef aam de kop staan met De dooP van P«nses Christina, het dochtertje van Don Juan Carlos de Borbon en prinses Sophia in Madrid. Dit is de Amerikaanse financier Bernhard Baruch, die in de afgelopen Duitsland op de tweede en Ooetenr^jk Vlnr peetvader Don Alphonso, peetmoeder Dona Christina de Borbon, mevrouw Franco (achtergrond), de nacht op 94-jarige leeftijd in zijn woning is overleden. op de derde plaat». echtgenote van het Spaanse staatshoofd en de aartsbisschop van Madrid, dr. Morcillo (gedeeltelijk zichtbaar).

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7