Modeshows en -besprekingen op de Engelenburcht in Rome Tweede concoursdag van Kath. Bond van Sinaasappelen Muziekgezelschappen in Zuid-Holland niet „opgemaakt' Nederland raakt overvol Lagere school in brand Eendagsboottocht Roode Kruis rayon Leiden Prins inspecteert troepen in Duitsland Duitse straatrover VERZEKERING GEWENST TEGEN ZWARE GENEESKUNDIGE RISICO'S gesnapt DINSDAG 22 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT CONFECTIE EN COUTURE IN E.E.G.-VERBAND Eindelijk is het dan zomer. Niet alleen volgens de kalender, maar ook het zonnige warme weer van de afgelopen dagen heeft het ons duidelijk gemaakt. De truien en rokken, die wij noodgedwongen het groot ste deel van het jaar moeten dragen, maken plaats voor zomerjurken. Luchtige, fleurige jurken met de kraagjes en ruches, waarin het Franse zangeresje Sylvia Vartan ons is voorgegaan en waarin een vrouw zich heerlijk zomers voelt. De zomermode, zo uitvoe rig belicht in de afgelopen maanden, kan in praktijk worden gebracht, terwijl de modemagazijnen zich al weer op de uitverkoop gaan voorbereiden en de mo dewereld zich al lang naarstig bezig houdt met de Ba jaarscollecties die eerdaags weer onder de gebrui kelijke hoogspanning zullen worden getoond aan een kritisch, op ^ectaculaire nieuwtjes belust publiek. Wat sullen de modekoningen brengen? Zal de pantalon voor sport en gala, die vooral door Chanel in allerlei Uitvoering is geshowd, nog „in" zijn, zullen de korte Courrèges-rokken meer terrein winnen en zal het nog steeds in zwang zijnde korte, kwieke pagekopje het moeten afleggen tegen de langere, luchtige krullen- kopjes? Nog even en wij weten het. Nu echter is deze periode voor de mode-geinteresseerden een weinig enerverende tijd. Er zijn geen nieuwtjes, over het oude is al genoeg geschreven, over het nieuwe niets bekend. Gelukkig bood Rome de vorige week wat af wisseling. Daar vonden besprekingen en shows plaats in het raam van een internationaal congres, door „In- danthren" voor de landen van de Euromarkt georga niseerd. SHOWS TUSSEN RUINES De Romeinse Engelenburcht was verleden week hele maal „in de mode". Deze burcht, een van de oudste en beroemdste bezienswaardigheden van Rome, werd in 135 na Chr. als grafmonument voor keizer Hadria- nus gebouwd en later de residentie van vele keizers en pausen, was ditmaal het èentrum van internatio nale besprekingen over mode en textiel. In de oude, majestueuze bibliotheekzaal zaten temidden van de mythologische figuren op fresco's mensen met kop telefoons op. Zij hoefden slechts aan een knopje op de stoelleuningen te draaien om de besprekingen over mode en textiel in verschillende talen te kunnen be luisteren. Naast de vele besprekingen over normalisa tie op het gebied van textiel en confectier betere kwa liteitsaanduidingen en betere samenwerking bij het organiseren van shows en textielbeurzen in de landen van de Euromarkt, werd er natuurlijk ook druk ge showd. De ruïnes vormden in de stralende zon een ideaal decor hiervoor. Fotograven benutten deze unie ke gelegenheid dan ook om hun plaatjes van terras jurken, vakantiekleding en avondjurken te schieten. In schrille tegenstelling tot de eerbiedwaardige zuilen van de Engelenburcht showden mannequins kleren voor het reizen per auto en straalvliegtuig. Ook de kindermode werd niet vergeten. Tussen de wapen uitrustingen en bi) de Apollohal poseerden kinderen in de jeugdmode van Lingone. ALGEMENE KWALITEITSTEKENS Dr. Carmelo da Rosa, directeur-generaal van de dienst in- en uitvoer van het Italiaanse ministerie van bui tenlandse handel, hield een pleidooi voor een meer gespecialiseerde nationale mode, waarbij de fabrikan ten in overleg met elkaar in de landen van de Euro markt zich meer moeten gaan toeleggen op het be perken van de bescheidenheid. Ook werd op de nood zaak van de invoering van algemene kwaliteitstekens, maten en etikettering in Europa gewezen. Het maat- verschil tussen aankopen van Nederlandse origine en die van buitenlandse afkomst levert b.v. nog al eens moeilijkheden op. Bovendien moeten de huisvrouwen bij de internationale verscheidenheid van textielpro- dukten waarmee zij te doen krijgen, weten wat de samenstelling en de kwaliteit ervan is. „KLEURECHT" Het oudste kleurechtmerk ter wereld is „Indanthren", dat wordt gebruikt om internationaal bepaalde eigen schappen zoals „wasecht", „lichtecht" en „weerecht" aan te duiden. De naam van deze kwaliteitsaanduiding is een samenstelling van Indigo en Anthrax, 't Griekse woord voor steenkool. De plantaardige kleurstof „In digo" is de voorloper van Indanthren geweest en de steenkool de stamvader van talrijke synthetische kleurstoffen. In 1859 slaagde een Duitse chemicus erin de eerste kunstmatige kleurstof samen te stellen en in 1901 vervaardigde René Bohn in dat genre de eerste volkomen kleurechte verfstoffen. Die kleur stoffen waarmee textielvezels „kleurecht" konden worden geverfd, werden later met het kwaliteitsmerk „Indanthren" aangeduid. Hoe „kleurecht" tegenwoordig weefsels kunnen zijn lieten textiel-specialisten uit veel landen in een expo sitie van stoffen in de S. Giorgo-zaal op de Monte Ma rino zien. Zelfs terrasmeubelen en markiezen hoeven nu niet meer te verschieten. Tijdens een nationale modeshow in de grote terraszaal van het Vavalieri- Hilton, hoog boven Rome op de Monte Marino werd Europese mode met een kleurechtheidsmerk geshowd. Op alle internationale shows viel slechts één regenjas te bewonderen; de ontwerper had hem, misschien na een bezoekje aan ons natte Nederland, „Amsterdam" genoemd. Terecht, want vandaag hebben wij weer regen na zonneschijn. Zondag werd het federatieve bonds- concours van de R.K. Bond van Mu ziekgezelschappen in Zuid-Holland dat gehouden wordt te Berkel en Rodenrijs voortgezet. Deze tweede concoursdag werd gekenmerkt door uitstekende muzikale prestaties die door de deelnemende verenigingen werden geleverd. Na een kort ope ningswoord van de bondsvoorzitter begon de wedstrijd. De uitslagen wa ren de volgende: Derde afdeling Harmonie: R.K. Jeugdharmonie „St. Ambrosius" te Schiedam. Verplicht werk 148 p., vrij werk 132 p. Totaal 280 p., Ie prijs. Kath. Leidse Harmoniekapel te Leiden. Verplicht werk 150 p., vrij werk 151 p. Totaal 301 p., Ie prijs met promotie naar de tweede afde ling harmonie. Afdeling Uitmuntendheid Fanfare: R.K. Fanfarecorps „Excelsior" te Noordwijk. Verplicht werk 126 pnt., vrije werk 126 p. Totaal 252 p., 2e pr. Ere-afdeling Fanfare: „Juliana" te Stompwijk. Verplicht werk 149 pnt., vrije werk 162 p. Totaal 311 p., Ie pr. Studenten willen eigen omroep De stichting Academische Radiio- omroep (Acro) heeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk verzocht haaf vergunning te geven voor landelijke en plaatselijke radio-uitzendingen met een educatief en instructief karakter. Er wordt hierbij gedacht aan uitzendingen via Hilversum 1, 2 of het derde FM-net en uitzendingen met een beperkte reikwijdte in steden met een acade mische gemeenschap. De begin deze maand op initiatief van de Nederlandse studentenraad tot itand gekomen stichting stelt zich in nauwe samenwerking met de in haar vertegenwoordi gde wetensch appelijke en culturele instellingen ten doel „de interne communicatie van de acade mische gemeenschappen zelf en van de universitaire, wetenschappelijke en culturele wereld als geheel te ver sterken en hetgeen binnen deze we reld leeft naar buiten uit te dragen". Opleiding radio-journalistiek Zij meent, dat de academische ra- dioomroep ook van belang kan zijn voor het contact tussen de universi teiten en hogescholen als opleidings instituten en het bedrijfsleven, pro gramma's door de universiteit ge maakt over bijv. bedrijfseconomische onderwerpen kunnen van waarde zijn voor het bedrijfsleven, terwijl omge keerd voorlichting door academici uit het bedrijfsleven van praktisch nut kan zijn voor vaak te zeer op de theo rie ingestelde studenten en docenten. Ook geeft het geregeld produceren van radio-programma's de mogelijk heid tot het beginnen van een oplei ding in de radio-journalistiek en de radiodidactiek. De Acro wil haar uitzendingen fi nancieren met een subsidie van de overheid en uit bijdragen van de stu denten, van donateurs en van cultu rele organisaties en het bedrijfsleven. met promotie naar de Superieure af deling Fanfare. Ere-afdeling Harmonie: R.K. Har monie „St. Caecilia" te Schipluiden. Verplicht werk 153 p., vrije werk 135 p. Totaal 288 p., Ie prijs. R.K. Harmonie „Volharding" te Stokkum-Bergh (Gld.). Verplicht werk 165 p., vrije werk 171 p. Totaal 336 p., Ie prijs met lof der jury en promotie naar Superieure afd. Har monie. Kon. Erk R.K. Harmonie „Amici- tia" te IJsselstein. Verplicht werk 150 p., vrije werk 141 p. Totaal 291 p., Ie prijs. Superieure afdeling Fanfare: R.K. Muziekvereniging „Pius X" te Poel dijk. Verplicht werk 159 p., vrije werk 159 p. Totaal 318 p., Ie prijs. Suprieure afdeling Harmonie: R.K. Harmonie „St. Matthias" te War mond. Verplicht werk 159 p., vrije werk 165p.'Totaal 324 p., Ie prijs met lof der jury. De dagprijs voor het hoogst aantal punten van de concoursdag kwam in bezit van de R.K. Harmonie „Volhar ding" te Stokkum-Bergh (Gld.). De Bondswisselbeker komt in be zit voor dit jaar van R.K. Harmonie „St. Adrianus" te Naaldwijk. De Vlin- derwisselbeker komt voor dit jaar in het bezit van R.K. Harmonie „Sint Matthias" te Warmond. Zondag 27 juni wordt het concours voortgezet met de Drumbandwed strijd. Aanvang 1 uur. De wedstrijd wordt gehouden op het Sportpark „Het Hoge Land" aan de Wester singel. Geyser veroorzaakte ontploffing In Emmen heeft zich gistermorgen een gasontploffing voorgedaan in een kleine woning. De bewoners, het be jaarde echtpaar Oudenampsen en hun dochter werden met verwondin gen naar een ziekenhuis overge bracht. De ontploffing deed zich voor toen de vrouw de geyser wilde aansteken, en heeft nogal wat ravage aange richt. Meubels werden door elkaar geslingerd, ramen uit de sponningen gerukt, de muren scheurden en het plafond kwam naar beneden. De 71-jarige mevrouw Oudenamp sen. heeft ernstige brandwonden op gelopen. Haar echtgenoot en dochter liepen glas- en brandwonden op. Nederland verstevigt diplomatieke betrekkingen De regering van het Koninkrijk der Nederlanden en de regering van de volksrepubliek Hongarije hebben in gemeenschappelijk overleg beslo ten hun wederzijdse gezantschappen te Boedapest en in Den Haag te ver heffen tot de rang van ambassade Het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag maakte dit maan dagmiddag bekend. Sinaasappelen, die in Nederland aan de markt komen, zijn niet kunst matig gekleurd, zo reageerde gister middag de Nederlandse vereniging voor de fruit- en groenten-import- handel op de klacht van de Neder landse vereniging van huisvrouwen bij het produktschap voor groenten en fruit. De huisvrouwen vroegen een verordening in het leven te roe pen, waarin verplicht wordt gesteld dat kunstmatig gekleurde sinaasap pelen van een merkteken worden voorzien. De organisatie van importeurs heeft het ANP meegedeeld dat sinds vier of vijf jaar in Nederland geen gekleurde sinaasappelen meer in de winkels kunnen verschijnen, omdat het verboden is door maatregelen van de overheid. Kunstmatig gekleurde sinaasappelen kwamen vooral uit Brazilië en andere landen in Zuid- Amerika. De voormalige president van Zuid-Korea. Syngnam Rhee, is za terdag in allerijl ir een ziekenhuis gebracht in verb. ..d met een inwen dige bloeding. De nu 90-jarige Rhee woont sinds april 1960 in balling schap op Honoloeloe. In vervolg op de eerder gepubli ceerde resultaten van de berekenin gen over de groei van de Nederland se bevolking tot 1980 heeft het CBS in de maandstatistiek van de bevol king en de volksgezondheid enkele uitkomsten opgenomen van een ver dere doorberekening tot het jaar 2000. Daarbij is een voortzetting van de tot 1980 veronderstelde ontwikkeling aangenomen. Alsdan wordt voor 2000 een bevolking van 21 miljoen ver kregen. Hierbij is geen rekening gehouden met eventueel uit de buitenlandse migratie voortvloeiende vestigings- of vertrek-overschotten. Zelfs bij een aanmerkelijke daling van de huwe lijksvruchtbaarheid, b.v. op zodanige wijze, dat deze in 1980 zal zijn ver minderd tot op het in de periode 19591961 waargenomen peil voor de totale bevolking zonder rooms- katholieken en gereformeerden, en daarna een continuering van de da ling in eenzelfde tempo, zou in 2000 nog sprake zijn van een bevolking van 19 K miljoen. Indien bedoeld peil eerst in 2000 wordt bereikt, zal juist voordien de 20 miljoen worden over schreden. Hoewel deze cijfers geen voorspel ling inhouden, geven zij toch de rich ting aan waarin de verdere groei van de Nederlandse bevolking zich be weegt. Afwijkingen van enige bete kenis zijn slechts te verwachten, in dien in de komende decennia,' bij zondere, op dit ogenblijk nog niet te voorziene, omstandigheden him in vloed zouden doen gelden. Indien dergelijke bijzondere om standigheden zich niet voordoen, dient ook na 2000 met een voortgaan de groei van de Nederlandse bevol king rekening te worden gehouden. NEDERLANDER BIJ ZEILEN IN ZWEDEN VERDRONKEN De uit Rotterdam afkomstige 21- jarige Arie Cool is zondag bij het zeilen op een meer in de Zweedse provincie Dalsland verdronken, toen zijn bootje tijdens stormweer om sloeg. Het slachtoffer was sinds sep tember vorig jaar werkzaam op een laboratorium in Dalsland. Gistermiddag om 12 uur, even na dat de kinderen de school hadden verlaten, is er een felle brand uitge broken in de openbare lagere school te Middelharnis, aan het zandpad. De brand woedde in de oostelijke vleugel van de school die uit 1885 dateert. Dit gedeelte van de school is al geheel verloren. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan op de zolder van de oostelijke vleugel waarin oud pa pier was opgeslagen en breidde zich snel uit. Tientallen burgers hielpen in een verstikkende rook met de ontruiming van enkele lokalen, waardoor wat schoolmeubilair kon worden gered De school is een markant gebouw in het centrum van de gemeente. Van de 8 leslokalen zijn drie vol komen uitgebrand; de overige loka len kregen grote waterschade. Ook brandde het dak van de midden vleugel af. De brandweercorpsen van Middel harnis, Sommelsdijk en Stad aan het Haringvliet gingen de brand te lijf. Het grote schoolplein waar zich de feestelijkheden in verband met het 500-jarig bestaan van Middelharnis concentreerden lag bezaaid mét leer materiaal. De school telt 270 leer lingen. Zij hadden een kwartier voor de brand uitbrak de school verlaten. Spoed vergadering Er is een spoedeisende raadverga dering belegd, waarin het besluit werd genomen, f 200.000 uit te trek ken voor herstel van de school. Aan genomen wordt hoewel niet met ze kerheid. dat dit bedrag de totale schade dekt. De school was voor 400.000 gulden verzekerd, de inboe del voor 75.000 gulden. De vijf laagste klassen kunnen morgen al naar school. De kinderen zullen worden ondergebracht in de beide ulo-scholen. Ook als de andere scholen, zoals HBS, VGLO en landbouwschool zul len hun medewerking verlenen. De koninklijke fanfare Sempre Cresen- do, die in een van de lokalen mu ziekinstrumenten had ondergebracht, heeft een schade van 5.000 gulden, terwijl ook de muziekbibliotheek verloren is gegaan. De Oranjevereni ging die wegens het 500-jarig bestaan van Middelharnis er een geluidsin stallatie had ondergebracht, had een schade van 2.000 gulden. Er zal een bliksemactie onder de bevolking op touw worden gezet om beide verenigingen te helpen. Sinteltjes v» lÜJ Wanneer u een be- zoek brengt aan de JS P algemene begraaf- ISvfyJ// plaats „Rhijnhof', zult u daar hoogst waarschijnlijk enige heren in het beken de sombere costuum aantreffen, die ver dacht veel op een student lijken. En inderdaad, bij nader onderzoek blijkt, dat zelfs in deze branche de werkstudent door gedrongen is. In deze periode van hoog conjunctuur is het een gouden tijd voor deze regelmatig fi nancieel noodlijdende heren. Er is enorm veel vraag vooral naar tijdelijke krachten bij in dustrieën en kantoren. Voor nauwkeurig en exact werk zijn ze vaak minder geschikt. De enige band met de werkgever is in de meeste gevallen slechts 't „bruine zakje met inhoud". Een uiting van weinig ver antwoordelijkheidsgevoel, zelfs t.o.v. hun collega's was inder tijd de behandeling van de aan vragen voor een rijksstudietoe lage. Het ministerie had werk studenten in dienst genomen om de grote hoeveelheid aan- vraaen vlugger te kunnen ver werken. Het tegenaestelde re sultaat werd echter- bereikt. Vele medestudenten werden daardoor ernstig gedupeerd. Een houding, die, op zijn zachtst uitgedrukt, niet fijntjes is. Spiritus Australis Op dinsdag 29 juni as. verzorgt de afd. Leiden en Omstreken van het Nederiiandsche Roode Kruis een één- dagsboottocht voor 125 leden van di verse in va lidenbon den en andere daarvoor in aanmerking komenden uit het rayon Leiden. Deelnemende afdelingen zijn, be halve Leiden, Hillegom, Lisse, Sas- senheim, Rijnland en Wassenaar. De verzorging bij het tramsport en gedurende de tocht Is in handen van helpsters en helpers van de colonne van het Roode Kruis Korps. Vertrek uit de Haven te Leiden om streeks 9 uur. Terugkomst in de Haven te Leiden omstreeks 17.00 uur. Een Cubaans militair toestel voor troepentransport is zaterdag per ongeluk neergeschoten bij een oefe ning van een luchtdoelbatterij in de buurt van Jaruco, ten zuidoosten van Havanna, aldus is officieel bekend gemaakt. De vijf inzittenden van het vliegtuig verloren het leven. De elfjarige Richard Brundel uit Amersfoort is vrijdagavond bij een verkeersongeval ernstig gewond en gisternacht aan de gevolgen overle den. Hij werd op de fiets aangereden door een personenauto, die uit te gengestelde richting kwam. De toe dracht van het ongeluk is niet pre cies bekend. In verband met de re constructie verzoekt de Amersfoortse verkeerspolitie om verklaringen van getuigen. Langdurige verpleging te kostbaar Z.K.H. prins Bernhard is gister middag vertrokken voor een bezoek aan de Nederlandse strijdkrachten, die in Duitsland zijn gelegerd. De prins, die deze inspectie- en oriën tatiereis maakt in zijn hoedanigheid van inspecteur-generaal van de ko ninklijke landmacht, keert woensdag naar Nederland terug. De prins maakte de reis in een regerings-friendship. In Bremen stapte hij over in een helikopter voor het traject Bremen-Zeven/Seedorf. Morgen zal prins Bernhard de Ne derlandse militairen in Bergen-Hohne bij Celle inspecteren. In Zeven werd de prins verwel komd door burgemeester Kuhlmann. Te hoge uitgaven De cijfers bevestigen dat voor de genen die dit risico treft' zeer hoge uitgaven moeten worden gedaan, n.l. in 1964 gemiddeld f 6000 per jaar. Dergelijke lasten zijn door velen in het geheel niet te dragen en door nagenoeg niemand volledig zelf te betalen, aldus de raad. Naar schat ting is circa 65 pet (f 266 miljoen) van de totale kosten in 1964 (f 411 miljoen) via de armenwet door de overheid gedragen. De raad meent dat de verzekering een volksverzekering moet zijn waar bij alle ingezetenen tot de kring van verzekerden zouden zijn te rekenen, ongeacht hun leeftijd. De raad heeft er geen bezwaar tegen dat kinderen beneden 15 jaar geen premie beta len; hij meent wel dat de 65-jarigen en ouderen in beginsel bij premie betaling zullen moeten worden be trokken, met een premiereduktie voor bejaarden met lage inkomens. De verzekering zal de behandeling of de verzorging zelf moeten waar borgen. Wil men een behandeling of verzorging die boven de verzekering uitgaat, dan moet vrijheid daartoe bestaan. Zondagmorgen werd in de Kete laarstraat in Rotterdam een 68-jari- ge man bedreigd door een Duits spre-1 kend iemand die hem een revolver voorhield en om geld vroeg. Bij een onderzoek direct daarna in de omge ving ondernomen werd de 27-jarige Duitse zeeman H. W. B. uit Hamburg aangehouden. In zijn gezelschap be vond zich de 60-jarige Rotterdam mer B. S. De Duitser maakte, toen de politie hem aanhield, een gebaar naar zijn binnenzak. Later haalde de politie daar een geladen revolver uit. Beide mannen werden gearresteerd. B. is in bewaring gesteld. Zijn ka meraad S. is na een voorlopig ver hoor heengezonden. Uit een analyse van de stand van zaken der dekking van financiële ge volgen van geneeskundige verzorging is de Sociaal-Economische Raad ge bleken dat de huidige voorzieningen lacunes vertonen in hoofdzaak door het ontbreken van dekking van de risico's voor langdurige verpleging in, inrichtingen. Deze risico's zijn niet op vrijwillige grondslag te dekken en de financiële lasten van die risi co's zijn door nagenoeg niemand in dividueel te dragen. De Sociaal-Eco nomische Raad is daarom van oor deel dat deze situatie een voldoende grondslag oplevert voor een optre den van de wetgever dat er toe leidt dat deze risico's op enigerlei wijze gezamenlijk worden gedragen. Dit blijkt uit het advies over een verzekering tegen zware geneeskun dige risico's dat de raad in zijn be sloten vergadering van vrijdag j.l. eenstemmig heeft vastgesteld. Het adres, uitgebracht op verzoek van de minister van sociale zaken en volksgezondheid, is vandaag voor publikatie vrijgegeven. De raad is echter van oordeel dat de voorziening zich niet moet beper ken tot verstrekkingen die gericht zijn op de geneeskundige verzorging der verzekerden; een verzorging die gericht is op herstel of verbetering van de gezondheidstoestand, dan wel op een verzachting van het lijden. Er zijn evenwel lichamelijke en gees telijke stoornissen waarvan de ver zorging minder als een geneeskundi ge kan worden aangemerkt. De SER is van oordeel dat die vormen van verzorging tot het object van een voorziening tegen zware geneeskun dige risico's moeten behoren, zoals b.v. een blijvende verzorging in in richtingen voor zieken en gebrekki- gen. Revalldatiebehandeling Onder de werking van een voor ziening tegen zware geneeskundige risico's zouden naar de mening van de raad moeten worden gebracht: verpleging in erkende ziekenhuizen na afloop van het eerste jaar; be handeling, verzorging en verpleging in andere inrichtingen niet eerst na afloop van een jaar maar direct. De voorziening zal zich ook moeten uit strekken tot klinisch a revalidatiebe- handelingen, waaronder begrepen de kosten van kunst- en hulpmiddelen zoals prothesen, beugels e.d. Uit een onderzoek naar de kosten van de voorgestelde voorziening is gebleken dat op een bevolking van ongeveer 12 miljoen rond 70.000 men sen voor langdurige behandeling en verpleging in een inrichting zijn op genomen. Daarvan zijn er rond 30.500 geestesziek, rond 18.500 lichamelijk ziek, 18.000 geestelijk gehandicapt, 800 lichamelijk en 1400 zintuigelijk gehandicapte kinderen, 900 epilep tici. Tussen Haaksbergen en Hengelo is zaterdag een auto, bestuurd door de 32-jarige R. J .G. uit Hengelo, uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De naast de bestuurder zit tende 29-jarige J. J. Heubel uit Hen gelo werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. G. werd ernstig gewond in het ziekenhuis in Hengelo opgenomen. Een Rotterdamse glazenwasser heeft in dit weekeinde wel bijzonder pecht gehad. De man, de 38-jarige J. M. ging op verzoek van zijn vrouw de ruiten van zijn eigen huis was sen in zijn vrije tijd. Het resultaat was, dat hij van zes meter hoogte naar beneden viel en zijn enkel brak. SIDNEY WIST HOE LAAT HET WAS De voorzitter van de Neder landse handelsdelegatie, Sidney J. van den Bergh, had bij zijn terugkeer uit het Verre Oosten gisterochtend op Schiphol zo wel om linker- als rechterpols een armbandhorloge. Toen men vroeg welke reden hij daarvoor had, zei hij: „Och, ik heb er in Japan een gekregen en heb dat om mijn rechterpols gedaan. Op dat horloge hield ik dan de plaatselijke tijd bij tijdens de vlucht naar Hongkong en terug naar Nederland, terwijl ik het andere horloge ter vergelijking op de Japanse tijd liet voort lopen". Mr. Sidney van den Bergh wist dus precies hoe laat het was. 2 Woensdagmarkt. We gens het slechte seizoen: merk daimesbadpakken waarvan 15.98 nu alle ma ten 2.98; prachtige badla kens 3.98, nu twee stuks vijf gulden. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 2 Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuwe. Rechtstreeks van fabriek. Enorme keu ze elke prijsklasse, eerste klas afwerking. Betaling in 6 maanden rentevrije Vraagt vrijblijvend cata logus. Postbus 538, Den Haag. 2* Imperial geheel geplas - tifioeerd, passend voor al le luxe wagens, incL gra tis montage 39.50. Auto mobielbedrijf Rijnland n.v. tel. 24647, 5 Meiïaan 7, Pa pengracht 4-5a. 2 Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knirps), wandelstokken, invalidestokken, rubber- doppen. Paraplumagazijn Van Oerle, Haarlemmer straat 95. bij de Vrouwen- steeg. Reparaties worden alleen aan de zaak aange nomen. 2 Woensdagmarkt. Ter kennismaking onze net heren sportgoed 2.98, nu alle maten 1.98; 1-pers. la kens 4.98; damesslips tot 52 nu alle maten 1.25; dus- terschorfcen 3.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Koopt bij onze adverteerders 2 Geen order te groot - Ïeen order te klein bij C. i. Mulder moet U djn. Exclusieve bloemwerken voor recepties, bruiloften, verloving, verjaardag. Bloemenmagazijn C L. Mulder, Haarlemmerweg 21 te Leiden, tel. 20550. 2 'n Horloge?? Kies een Roamer, een Zwitsers fa brieksmerk, 100% water dicht, 100% oondensvrij (Roamer patent drukkast) 17 steens schokvrij ancre- uurwerk, chroom 95.75; staal 110.-. Ruime keuze. Uurwerkkliniek Gorthuis, uurwerkspeciaalzaak, al léén Lage Rijndijk 8. 2 Gebroken ruiten, glas- m-lood-reparaties worden door mij met spoed her steld. Glasreparatiebedrijf D. Galjaard. De Sitterlaan 76, teL 32916. 2 Huur Philips-televisie voor 25.95 p. maand, zon der vooruitbetaling, maar met recht van koop. Mor gen al bij U thuis? Bel dan voor 6 uur 010120705 en 's avonds 070—863977. 2 Valkenburg: Sibbe. Hotel-pension „Bouwens". Rustig pension, prima keuken, parkeerplaats. Nog plaats le hem juli en na 7 augustus. Prijs 10.- p.p. p.d. 10% bediening. Vraagt prospectus. Sibber- kerkstraat 55-57, Sibbe- Valkenburg, tel. (4406)— 2 Naar Italië en Spanje zonder problemen met on ze stevige imperial, welke geheel geplastificeerd zijn, mcL montage voor 39.50. Automobielbedr. Rijnland n.v. tel. 24647, 5 Meilaan 7 Papengracht 4-5a.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5