Mee-feesten met het Universiteitslustrum Vertrouwde elementen naast nieuwtjes in groots program DINSDAG 22 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HET PAROOL VOOR DE SLEUTELWERK Nog slechts enkele dagen en het lustrale feestgedruis zal losbarsten. De hoge hoeden worden dan weer afgestoft, de vlaggen uitgestoken en nieuwe eredoctoren ingehaald. Ook de Leidse burgerij zal de 390ste verjaardag van haar universiteit niet zomaar voorbij laten gaan. Het wel en wee van Neerlands oudste Academie is zo met de geschiedenis van de stad van burgemeester Van der Werff verwe ven, dat zij van deze feestelijkheden gebruik maakt om te manifes teren dat de universiteit „erbij hoort". Deze opzet blijkt wel uit het feit, dat de traditionele burgerij dagen dit jaar de sleutels in het banier voeren en als „Sleuteldagen" in de annalen onzer stad opge tekend zullen worden. Ook is de organisatie van de manifestaties niet alleen in studentenhanden geweest. Een Sleutelraad, waarin verschillende vooraanstaande Leidse ingezetenen zitting hadden, heeft nauw met de lustrumcommissie samengewerkt. Toch vinden we in het programma nog vele vertrouw de elementen; ac tiviteiten, die elke 5 jaar weer de kop opsteken bij de feestviering zijn i b.v. de schietwed- strijd, het standwerkersconcours, de hospitamiddag en het lunapark op het Schuttersveld (ditmaal niet op 't Pieterskerkplein, omdat daar de tri bunes voor de opvoering van Hugo Claus' Tijl Uilenspiegel staan opge steld), terwijl evenals vorige jaren de Leidse hengelaars weer een goed stekkie zullen zoeken bij de viswed strijden van de Studenten Visclub „Sla ze d'r uit". Vroeg in de morgen trekken de uit geslapen hengelliefhebbers naar de Nieuwe Vaart, in de hoop dart de bo venmaatse vis niet door de muziek van het Leidse Politiemuziekgezel- schap zal zijn afgeschrikt. Dezlefde dag, maandag 28 juni, is de Waalsdorpervlakte het trefpunt van al degenen, die al dan niet beroepshalve het wapen hanteren. Politie en brandweer, militairen en studenten bekampen er elkaar bij de schietwedstrijden, die georganiseerd worden door de Weerbaarheid Pro Patria. Twee dagen eerder treden Neder lands be9te standwerkers tegen el kaar in het krijt op de markt, ter hoogte van de Nieuwstraat. 't Spraak water dat bij een dergelijk concours pleegt te vloeien maakt het altijd een welsprekende aangelegenheid. Feestbloemen Nog niet vaak vermelde een lus trumagenda een winkeletalagewed- strijd waarbij de middenstand zijn best zal doen een buitenbeentje te etaleren. Het mag dan waar zijn, dat de kruidenier zijn collectie uitbreidt met diepvrieskip en pocketboeken te genwoordig geen uitzonderlijke ver schijning meer is, een sigarenwinke lier behoort toch niet tot dat soort mensen dat dagelijks gesteriliseerde melk uitstalt en papavers en gladio len in de vitrine van de kachelsmid is werkelijk „anders dan anders". Bloemen zijn echter zeker op him plaats aan het ziekbed van thuislig- gende chronisch zieken en het is dan ook een gelukkig initiatief van de Sleutelcommissie deze vaak vergeten groep letterlijk eens in de bloeme tjes te zetten. De steun die de stu denten bij het opmaken van de boe ketten van de Leidse Bond v. Volks- tuindersverenigingen ontvangen is zeker het vermelden waard. Leden van wetenschappelijke, technische en administratieve staf en van de WSL nemen de bezorging voor hun reke ning. Kappersconcours Volkomen nieuw bij een universitair lustrum is ook het concours voor da mes- en herenkap pers op maandag 28 juni in de Stads gehoorzaal. Omdat de kapper telken- jare in september creatieve opdracht rantieden van het Leidsch Studenten Corps kaal te knippen, lijkt het de commissie zinvol de dames en heren barbiers bij de lustrumviering voor een artistieker opgave te plaatsen. Bijzonder aan dit festijn is de equipe kapwedstrijd tussen universiteits steden. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst ook in de andere aca demieplaatsen bij gelegenheid van lustrumvieringen een dergelijk fi garo-concours wordt georganiseerd. De knipperijen worden omlijst met diverse attracties waaronder een modeshow terwijl een groot dans feest de dag zal besluiten. voor de weinig staat de adspi- „That's the reason" zullen daaraan ongetwijfeld bijdragen. Dat radio Veronica bereid is ge vonden tijdens het optreden van de nog niet ontdekte tinersterren opna men te maken voor haar uitzendin gen zal mogelijk verbazing wekken (uiteindelijk is het festival georgani seerd in het kader van een lustrum viering van een Rijksuniversiteit), het ,,yeah-yeah" zal er (zo dachten wij) niet minder om zijn. W ereld première Nog voordat in een galavoorstelling op 1 juli Hugo Claus' nieuwe toneelspel Tijl Uilenspiegel - in aanwezigheid van H.M. de Ko ningin - officieel in wereldpremière gaat, zal de Leidse bevolking de tri bunes op het Pieterskerkplein kun nen vullen bij een viertal voorstel lingen gedurende de Sleuteldagen. Het stuk dat door Claus is geschre ven naar het boek van De Coster en waaraan vele spelers, figuranten en technici o.l.v. Annemarie Prins maan denlang hun beste krachten hebben gewijd, belooft de culturele uitschie ter van de lustrumviering te worden, hoewel het zeker niet de enige mani festatie is die de belangstelling trekt. Zo zal het Lyra Academica o.l.v. André Kaart op de zaterdagen 26 juni en 3 juli in de Zuiderkerk een concert geven, waarbij, na de door Jan Mul in opdracht van het minis terie gecomponeerde „Ouverture", werken ten gehore worden gebracht van Ludwig van Beethoven (Nulde Symphonie), Maurice Ravel, Francis Poulenc en M. A. Charpentier. Woensdag 30 juni treedt hert (voor deze gelegenheid versterkte) Sempre Crescendo voor het voetlicht met Lortzing's opera „Die Opernprobe" waarbij het programma voor de pau ze wordt verzorgd door hert Leids Studenten Strijkensemble. De opera is in bekwame handen van Leo Drie- huys en Frans Boerlage. Tenslotte zal het Jeugd Kamerorkest Leiden een dag later zijn populairiteit on der de jeugdige Leidenaren wepr kunnen bewijzen bij het concert dat het geeft in de Stadsgehoorzaal on der auspiciën van de Sleutelraad. Vóór de aanvang van de wedstrijd die om half acht begint, zal de rec tor magnificus van de Leidse Univer siteit prof. dr. D. J. Kuenen om 19.15 uur de Sleuteldagen officieel openen. Het bekende tambour- en pijperkorps „Kunst en Genoegen" verzorgt ver der een muzikale show en in de pau ze geven Joop Winkel en zijn lange- mat springers met de damesgymnas- tiekver. „Nieuw Brunhilde" enkele demonstratie. De opstellingen van de elftallen zijn waarschijnlijk: Zwaluwen: Bridee (HBS), Schaap ('t Gooi), Van Stoffelen (Ajax), Van Mourik (Ajax), Van Schijndel (SVV) Klein (DWS), Van der Gijp (Emma), Ton Kantebeen (UVS), Koekebakker (Blauw Wit), Biesbrouck (RGH) en Groeneveld Haarlem Oud Den Haag: Nuis (VUC), Gold man (HBS), Van der Geest (DHC), De Jong (ADO), Stam (VUC), Swencke (HBS), Van Geen (Scheve- ningen), De Wit (HS), Langelaan (HBS), Smit (VUC) en Timmer mans (ADO). Het Piet Paaltjens Pad-voetbaltoer nooi wordt op zaterdag 26 juni op het Universitaire Sportterrein achter het Academisch Ziekenhuis gehouden. Aan dit toernooi, dat om tien uur be gint, nemen o.a. de ploegen van Augustinus, Brandweer, Catena, Po litie, Stadhuis, Arena, Kokschool, Personeel Universiteit, PTT en de Wetenschappelijke Staf deeL Oók in de ochtenduren worden in de Leidse Hout atletiekwedstrijden voor de lagere scholen gehouden; verspringers, hardlopers en balwer pers doen er een gooi naar een van de mooie prijzen die ter beschikking zijn gesteld. Om 13 uur duiken de vertegen woordigers van middelbare scholen in het water van het zwembad „De Zijl" om er als lid van een estafette ploeg of individueel hun baantje te trekken. Dit zwemfestijn wordt be sloten met een waterpolowedstrijd tussen het V.H.M.O.-team en het Leidse Studenten-zevental. der op de proef wordt gesteld. De wedstrijden zijn bestemd voor ploe gen uit hert bedrijfsleven en udit uni versitaire kringen. Engels muziekkorps Aan de taptoe, die woensdag 30 juni op het LFC-terrein zal plaats vinden, wordt niet alleen door de dit jaar jubilerende Marinierskapel en het Tambour- en Pijpercorps der Mariniers deelgenomen. De organi satoren hebben ook de bekende Band of the 4th and 7th Royal Dragoon Gards weten aan te trekken. Dit ge zelschap, dat tot de beste van Enge land behoort, zal speciaal voor dit optreden naar Nederland komen. Voor de Marinierskapel in deze taptoe eigenlijk de voorpremière van de grote Taptoe-Delft, waar het ge zelschap vanwege het jubileum de eerste trompet zal spelen. De ma riniers zijn ook vertegenwoordigd door fakkeldragers. Hoewel het vuurwerk aan het ein de van deze avond officieel het slot betekent van de feestviering door de burgerij in het kader van het univer sitaire lustrum toch zal de braderie op het Vijf-Meiplein en de Douza- sfiraat ook de daaropvolgende don derdag en vrijdag worden voortge zet. In de Douzastraat zal ondermeer een café-chantant worden ingericht, verzorgd door leden van de WSL, terwijl voor Pardouza een bierpomp is aangeslagen, 's Woensdags zijn er in het Van der Werfpark poppen kastvoorstellingen voor de kleuters. Een van de attracties bij de braderie in Zuid-West is het altijd weer spec taculaire Leidse Glippertje dat deze dagen regelmatig zal rijden. Modeshow Nog een aantal evenementen ver- dienen zeer zeker de aandacht. Allereerst is daar de modeshow door leerlingen van de huishoudscholen van zelfgemaakte jurken. Deze kleding is vervaardigd van lapjes die in het kader van de Burgerijdagen van de WSL, in ja nuari j.l., aan de meisjes zijn uitge reikt. Hun show, die wordt gehouden in het clubgebouw van de WSL wordt opgeluisterd door een show van 19de eeuwse kleding door de gastvrouwen aan het Rapenburg. Vervolgens worden alle Leidenaars uitgenodigd voorzover de ruimte strekt op dinsdag 29 juni naar de Kaasmarkt te trekken, waar een openlucht „cineac" filmvoor stelling wordt gegeven. Men zal er onder meer getuige kunnen zijn van de koddige situaties die de autoren- sport in de jaren 1902-1914 nog op leverde. Damme Veel sport Eddy Jones Dans en muziek dat zijn de peilers van de grote talentenjacht die on der de schone naam Lustrumteen- agermuziekfestival zaterdag 26 juni de Leidse jeugd in de Stadsge hoorzaal zal verenigen. Eddy Jones, de Haagse gymnasiast wiens ster als een vuurpijl omhoog schiet, treedt met Danny's Flying Arrows op bij het bal, dat na de prijsuitreiking de feestvreugde ten top zal voeren. Zijn „Jay-birds" en TIJDENS HET LUSTRUM: LEKKER NIET-LEIDS ETEN! De samenstelling van een Leids lustrum-menu, dat in de zomer de typisch Leidse combinatie van hutspot, haring en wittebrood kan doen vergeten, dat was de opgave van de wedstrijd voor Leidse huisvrouwen en vrouwelijke studenten. Deze wedstrijd, die is uit geschreven bij gelegenheid van het a.s. universitaire lustrum, is een groot sukses geworden. Mevrouw J. Lammers-Schwencke en met haar vele andere Leidenaren zal de komende weken kunnen proeven hoe de belangrijkste Leidse restaurants haar menu berei den, want nadat zij het in de kokschool had voorgekookt, wist zij de jury het meest te overtuigen. De samenstelling van het menu ziet er wel lekker, maar niet echt Leids uit. Zonder uitbundig de lof trompet te willen steken op onze misschien niet zo heel lekkere, maar dan toch leuk Leidse 3-oktoberkost, hadden wij het Leidse lustrum-menu toch iets origineler voorgesteld. Gevulde tomaat met haringsalade, een champignonschotel met groenten en aardappel puree en een bananencrème toe zullen gastronomen waarschijnlijk tevreden doen knikken, maar verder geen associaties met Leiden oproepen. Een Leidse specialiteit is o.m. toch altijd nog de „Leidse kaas". En kaasgerechten, uitgebreid zelfs tot hoofdgerecht zijn „in". Maar wie weet, Leiden staat nog heel wat lustra te wachten. Nu binnen haar muren een wereldpremière van het toneelstuk „Tijl Uilenspiegel" staat te wachten, geeft een niet-nationaal, niet-Leids menu in de Leidse restaurants wel blijk van aanpasssing. Het programma van de Sleutelda gen vermeldt opvallend veel sport wedstrijden. Dat is wel te begrijpen wanneer men bedenkt dat juist op dit gebied een ontmoeting tussen de Leidse bevolking en de academische wereld mogelijk is. De belangstelling is dan ook van beide zijden bijzonder groot. De voetbalwedstrijd, die vrijdag avond 25 juni de Sleuteldagen opent, zal het puikje van Nederlands oude voetbal-glorie naar de Sleutelstad brengen. Op het UVS-terrein in de Kikkerpolder zullen de „oude ster ren" elkaar in de wedstrijd Zwalu wenOud Haag met het nodige élan bestrijden, Hoewel enkele spelers nog niet de- fklief hun komst naar Leiden hebben toegezegd, staat het reeds nu vast, dat de oud-internationals Joop van Stoffelen, Loek Biesbrouck, Rinus Schaap, Jan van Schijndel, en Theo Timmermans van de (voetbal) partij zullen zijn. Leidse bridgers en schakers ontmoe ten op maandag 28 juni hoogleraren, docenten en stu denten aan de VigfS. ~7 j bridgetafels in de Sociëteit aan de MM Breestraat waar te zelfdertijd de schakers zullen pogen Minerva reeds eeuwen godin van de wetenschap in een verloren positie te manoevreren. Het ziet er naar uit, dat de onder linge sportwedstrijden het hoogte punt vinden op het Bevrijdangsplein wanmaar daar maandag- en dinsdag avond de helmen aangegespt worden en de skelters naar de startlijn wor den geduwd. In totaal 170 renners draaien er de gaskraan open en pro beren de verrichtingen van het stunt- team van de Karting Karavaan Ne derland uit Tilburg, dat demonstra ties zal geven, te verbeteren. De illu sie van snelheid wordt bij deze races vooral bereikt, doordat een tamelijk kleine baan is uitgezet, waardoor vooral de stuurmanskunst van de rij- SJc€ltSl*Sll Tot slot ZÜ gewezen op het feest terrein aan de Witte Singel, dat za terdagavond 26 juni voor publiek zal worden opengesteld en waar de Leid se bevolking zich tot en met woens dag in Damme, de geboorteplaats van de legendarische Tijl Uilenspiegel, kan wanen. Dit feestterrein is speciaal voor de Universitaire Lustrumviering opge trokken op het gebied waar zich eens de speeltuin Oud-Hortuszicht bevond. AGENDA Van leerling tot chef spinnerij „Hartelijk dank voor alles wat u voor het bedrijf hebt gedaan." Met deze woorden besloot burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen zijn toe spraak tot de heer P. de Tombe. Hier in vertelde hij, dat hij het vaak ge noeg had meegemaakt, dat een jubi- LOI ontvingen buitenlandse gasten De Leidsche Onderwijsinstellingen hebben hedenochtend een groot aan tal buitenlandse gasten ontvangen, onder wie vele hoogleraren en lec toren. 1 Op de foto: de gasten bijeen in de ontvangstzaal van de LOI, kort na hun aankomst in Leiden. leum niet gevierd werd. Het deed hem daarom bijzonder veel genoegen een goede bedrijfsverhouding te kun nen constateren. Bovendien memo reerde hij nog het goede arbeids klimaat in Nederland. Hij wenste de heer De Tombe en zeer zeker ook zijn echtgenote veel geluk met dit 40-jarig jubileum. Vervolgens spelde hij de jubilaris de zilveren medaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau op, alsmede de onderscheiding in goud van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid. LEERLING De heer De Tombe is bij het bedrijf begonnen als 14-jarige jongen in de weverij. Hij was daar leerling. Via de wolwasserij ging hij over naar de spin nerij, waar hij het tot voorman bracht. In deze functie heeft hij lange tijd ge werkt, totdat de spinnerij overge plaatst werd naar de Ververstraat. De spinmeester was toen te oud om de leiding van het nieuwe bedrijf nog op zich te kunnen nemen. De directie ver trouwde deze toen toe aan de heer De Tombe. TACT De oude spinmeester kwam toen nog enige tijd onder zijn leiding. Dit heeft hij op een zeer tactische manier op gelost. Een van zijn grote verdiensten was de bekwame wijze, waarop hij geheel zelfstandig gezorgd heeft voor de overplaatsing van het machinepark. De heer De Tombe wordt als er varen en goed vakman, die op uit stekende wijze met zijn personeel om kan gaan, door het bedrijf zeer gewaardeerd. De N.V. bood hem dan ook bij de huldiging thuis de draag- medaille en de bekende enveloppe met inhoud aan. DINSDAG 22 JUNI Holland Festival Russische Staatspoppentheater van Sergei Obraztsov in de Leidse Schouwburg. Aanvang 20.15 uur. Kath. Harmonie Kapel Repetitie zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur (afd. muziek). WOENSDAG 23 JUNI Kleuterleidsters St. Augutsinusver. Ledenvergadering in rest. „Zo- merzorg", Stationsweg. Aanvang 15.30 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tunibouw en Plantkunde Excursie naar Hortus Botanicus. Aanvang 19 uur. K en O Middagexcursie naar Hortus Botanicus en beeld ententoon stelling aldaar. Aanvang 14 uur. Leidse Ver. Postzegelverz. Ver gadering gebouw Steenschuur 6, 8 u. precies. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marco H. C. z.v. H. W. Veenswijk en P. M. Splinter; An- tonius C. z.v. R. A. A. M. Plasmeijer en L. J. Arrachart; Peter J. z.v. P. F. H. van Proosdij en L. Meijer; Marcel z.v. C. A. de Jong en E. G. J. Schö- nefeld; Margitte A. d.v. A. van Dant- zich en A. H. Donker; Lex W. z.v. R. Beins en H. J. Witkamp; Johanna d.v. H. Verlind en J. Fakkel; Gerhar- dus J. z.V. A. Keuter en M. C. Tim mermans; Klazina d.v. L. D. Barn- hoorn en J. den Hollander; Elisabeth M. d.v. J. L. Brummer en H. Osen- darp; Daphne M. E. d.v. J. Peeters en F. M. M. van Leeuwenberg: Anna M. d.v. F. B. Dijkman en K. Ouwe hand; Jan z.v. J. Schaap en A. L. M. Haasnoot; Ronald J. M. z.v. A. H. Kors en C. M. T. van den Berg; Re- gina d.v. J. C. Rademaker en A. G. H Koelewijn; Johannes J. z.v. J. C. Klaverveld en J. M. Knijnenburg; Irma d.v. W. J. F. Schilperoord en Y. C. M. Streur. Gehuwd: J. Bakker en E. F. Ver hoorn; J. D. de Booy en J. R. Ver meer; T. H. Kolstee en A. R. C. Stol- te; W. Geirnaert en D. C. Martin. Overleden: S. M«. Kolderman, 89 jaar, wed. van J. A. Platteel; J. Hue- ting, 79 jaar, man; C. Smit, 76 jaar, echtgen. van J. van der Walle; P. Peerdeman, 52 jaar, man; E. Bieg- straaten, 78 jaar, wed. van G. Vis ser; W. Hoogendorp, 80 jaar, echtgen van C. de Konink; A. M. Heijmans, 60 jaar, echtgen. van L. H. A. N. F. D. van der Meel. Er is snél ingegrepen in de Leidse Hout. Vanochtend ontvingen wij be richt, dat men is begonnen met het verwijderen van de dode vissen uit de vijver. Onderzoek heeft uitgewe zen, dat de stelling die men ten stadhuize had aangenomen, inder daad een belangrijke rol heeft ge speeld. Daarom wordt er „vers" in ieder geval zuurstofrijk water uit de polder in de vijver gepompt. Dus U kunt nu zonder wasknijper naar de Leidse Hout. De vorige week uit de Cobetstraat verdwenen auto is weer terecht. Hij werd door een surveillerende politieman aan getroffen op de Meerburgerkade. De 18-jarige timmerman A. van der Zeeuw is gisterochtend van het dak van het perceel aan de Buys Ballot- straat gevallen. Hij hield zich, ter wijl hij aan het werk was op het dak, vast aan een schoorsteen, die plotseling de geest gaf. Bij zijn val liep hij geen ernstig letsel op. Hij klaagde over inwendige pijnen en werd naar het Academisch Zieken huis overgebracht. In verband met de jaarvergadering van de Bejaar- denbond gaat de bijeenkomst van de Bejaardensociëteit Herensingel, die op donderdag a.s. was vastgesteld, deze week niet door. Van ver schillende kanten hebben wij nogal wat kritiek gehoord op de ter gele genheid van het Universitaire Lus trum georganiseerde festiviteiten. Vrij algemeen vindt men de prijzen te hoog. Een rijksdaalder voor toe gang (alleen maar toegang) tot het feestterrein aan de Witte Singel en zeven en een halve gulden voor een plaats bij de opvoeringen van „Tijl Uilenspiegel" zijn inderdaad niet al te voordelig. Althans niet voor de genen, die het moeten betalen. Het Koninklijk Genootschap „Mathe sis Scientiarum Genitrix" te Leiden gaat diploma's uitreiken. Op vrijdag 9 juli a.s. in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Denkt U aan de „Smoke- Tour"? De R.K. Middelbare Han delsavondschool „St. Pieter" gaat di ploma's uitreiken. Dit gebeurt weer met het gebruikelijke feestelijke ver toon in de Stadsgehoorzaal, vrijdag avond om half acht. Het Rooden- burgterein is tot vrijdag de vijfen twintigste de arena, waarin de Leid se clubhuizen elkaar op sportieve wijze uiteraard te lijf gaan. De interscholaire sportontmoetingen zijn in Leiden bijzonder populair, en zij strekken zich uit over een groot aan tal sporten. Voetbal, volleybal, honk bal en korfbal hebben we al achter de rug. Nu is atletiek aan de beurt. Donderdagavond zal op de sintelbaan van de Leidse Hout de strijd in volle hevigheid ontbranden. Er is weer bijna tenminste een stukje Sta tionsplein klaar. Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaesesz zal het gloednieuwe pand dinsdagmiddag 29 juni officieel ope nen. De ouders van de St. Josef- kleuterschool (Van der Werff straat) komen morgenavond bij elkaar. Zij zullen o.m. gaan praten over „De kleuter in het verkeer". Praatplaats: het schoolgebouw. Aanvang: 19 uur. Rusland beschikt over „atoombom satellieten" De Sowjet-Unie beschikt over ra ketten met atoomkoppen die in een baan om de aarde kunnen worden gebracht, zo onthult het jongste num mer van het Russische maandblad „Ogoniok". In een artikel over de Russische „speciale" raketeenheden worden deze kernwapens genoemd naast de al bekende. In dit geval is het niet de techni sche kant van de kwestie die de aandacht trekt, zo tekent AFP aan, maar het feit van de bekendmaking op zichzelf. Het is natuurlijk moge lijk om aan boord van een kunst maan een atoombom te plaatsen. Be langwekkend is, dat de Russen, die er tot dusver steeds angstvallig voor gezorgd hebben bij het ruimteonder zoek de nadruk te leggen op vreed zame doeleinden, nu voor het eerst het bestaan van kernwapens die om de aarde kunnen cirkelen hebben onthuld. Straatrovers slaan in Rotterdam man dood In de afgelopen nacht rond half één, is op de Westzeedijk in Rotter dam de 40-jarige Joegoslaaf Makisi- movic Radomir, wonende in Sveto- zarevo, chauffeur van beroep, door straatrovers neergeslagen en zodanig verwond dat hij vanmorgen in het ziekenhuis Dijkzigt is overleden. Het slachtoffer had met een land genoot een café bezocht en was op weg naar huis toen het tweetal op de Westzeedijk werd aangehouden door twee mannen, vermoedelijk kleurlingen. Deze vroegen om geld en toen ,de Joegoslaven dit weiger den werden zij aangevallen. Nadat Radomir tegen de grond was gesla gen, riep zijn maat om hulp. De aan vallers namen daarop de benen en wisten te verdwijnen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4