Door rukwind verdronken Vrij da ministerraad Omstreeks zes uur is vrijdagmor- van net koninkrijk Drie ontvluchte gedetineerden na één uur weer terug Jongetje door elektrische stroom gedood MAANDAG 21 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 DE VERLOVING VAN PRINSES BEATRIX J O gen in een sloot langs de Hoamse- 1.1 1 ««l weg in Den Hoorn bij Delft het stof- felijk overschot gevonden van de twintigjarige G. Kaiser, een breeder van die schaatsenrijdster Stien Kaiser uit Delft. Waarschijnlijk door een rukwind is hij met zijn bromfiets de wegberm ingereden en met zijn hoofd tegen een lantaarnpaal gebotst, waarna hij vervolgens in de sloot terecht kwam. Zaterdagmiddag heeft H. M. de Koningin in Utrecht een deel van de viering van het 25-jarig bestaan van d« Nederlandse Amateur Toneel Unie bijgewoond. Na de voorstelling van „De vrouw van Hsuch-Li" in de sociëteit P.H.R.M. liet de koningin enkele toneelspelers aan zich voorstellen: vlnr. Ineke Schippers-Vermaes, Fred Florissen, Toine van Bergen, mr. P. Cleveringa (algem. voorzitter van de NATU en H. M. de Koningin. De rijksvoorlichtingsdienst verstrekt de volgende mededeling: „Na de ver gadering van de ministerraad van vrijdag j.l. heeft de minister-presi dent overleg gepleegd met de gevol machtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen. De mi nisterraad van het koninkrijk is te gen vrijdag 25 juni bijeengeroepen". Zoals bekend, zijn tegen morgen door de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer de fractievoorzitters van de twee Kamer bijeen geroepen. Uit een en ander valt dus af te lei den, dat vrijdag de principiële be slissing zal worden genomen over de indiening na de bekendmaking van de verloving van de prinses van een goedkeuringsontwerp. Dit ontwerp zal er dan een zijn voor een rijkswet. Omstreeks half één zijn zondag middag tijdens het luchten op de binnenplaats van de strafgevangenis te Winschoten, waar zogenaamde vluchtgevaarlijke delinquenten zijn ondergebracht, drie gedetineerden over de vijf meter hoge scheidings muur geklommen met behulp van een zelfgemaakte kabel waaraan een haak was bevestigd. Zij zijn korte tijd daarna aangehouden en weer naar de gevangenis overgebracht. De directeur van de gevangenis de heer A. A. H. Gorsselink slaagde erin de 24-jarige A. van D., die tien jaar moet uitzitten wegens geweld pleging te overmeesteren. De voor een soortgelijk delict tot twaalf jaar veroordeelde 32-jarige J. J. L. en de 27-jarige Duitser H. P. zagen echter Ida Burzia (m de 36-jarige Italiaanse, die gedurende 18 jaar door haar ondanks pistoolvuur van een der be- ouders in een hok is opgesloten gehouden, is hier na haar bevrijding ge- wakers kans het gevangenisterrein fotografeerd met haar zuster (1.), haar moeder en haar broer. De ouders te verlaten en te ontsnappen. Een gaven als reden voor de opsluiting van hun dochter op, dat zij haar als Zaterdag heeft H.K.H. prinses Margriet in Vreeswijk de jubilerende „Prins Hendrikschool en internaat voor ■chipperskinderen" bezocht. We zien de prinses hier in een van de lokalen waar het splitsen van kabel geoefend wordt. patrouillewagen van de Winschoter politie signaleerde het tweetal nog voor de politie te hulp was geroepen en mede door aanwijzingen van bur gers werden de uitbrekers in de opslagruimte van de strokartonfabriek „Reiderland" klem gezet, waarna zij zich zonder verzet overgaven. Amper een uur nadat ze waren uitgebroken waren ze ook weer terug in de straf gevangenis. krankzinnig beschouwden. Zaterdag is een Italiaanse o-yi, een twee persoons straaltrainer na een demonstratievlucht boven de lucht vaarttentoonstelling op Le Bourget tijdens de landing verongelukt. Het toestel kwam terecht op een parkeer plaats en vloog in brand. Negen personen, waaronder de piloot van het toestel kwamen daarbij om het leven. De 12-jarige Hendrik Broekema uit Pernis is zaterdagmiddag op slag gedood, toen hij, nadat hij in de Eem- haven had gezwommen, in aanraking kwam met een elektrische kabel. Deze kabel vormde de verbinding tussen een baggermolen en de wal. Een onderzoek door de politie heeft aan het licht gebracht, dat de isolatie van de kabel was doorgeschuurd, vermoedelijk tengevolge van de felle wind van vrijdag. Deze kabel was namelijk op de wal om een ijzeren paaltje geslagen, de golfslag van het water heeft echter voortdurend aan deze kabel getrok ken, met het gevolg, dat de jongen toen hjj uit het water kwam en zich aan de kabel op de wal wilde trek ken in aanraking kwam- met een deel dat niet geïsoleerd was. ^Tekenaar Jan van Druten raakte tijdens een toevallig bezoek aan de repetities van de Sleeswijkrevue zo Enkele zuivelbedrijven in het zuiden van Noorwegen gaan de flessemelk enthousiast over de danseressen en verbannen: in plaats van de zware, rinkelende, breekbare, schoon te maken, dansers, dat hij de heer Sleeswijk dure fles zal de melk in de nabije toekomst verpakt worden in een lichte, toestemming vroeg bij repetities te geluidloze, goedkope, handige en sterke plastic zak, die na leging zonder mogen komen tekenen. Zo kon het meer kan worden weggeworpen. Dat zo'n plastic zak met melk sterk ge- SS'Jonï tweemMl w™dïn ver" n0eg is 0m een val' transP°rt te weerstaan blijkt wel uit deze foto. eeuwigd op een foto. De twee sterke mannen in het nieuwste Zuidvietnamese kabinet: links premier Nguyen Cao Ky met zijn mi nister van oorlog, Nguyen Nuu Co. Beiden zijn zij de enige militairen in het nieuwe kabinet, dat door de militaire leiders van het land is benoemd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 14