vaderdag! Stralende priesterfeesten in Bodegraven, Roelofarendsveen, Hillegom, Hoogmade en Zoetermeer DODELIJKE TRAP VAN PAARD Vijf generaties op één foto DE LEIDSE COURANT PACilNA 3 BODEGRAVEN Met het gebruikelijk ceremonieel de, de liederen door allen meegezon- en onder groot en hartelijk medele- gen, en vooral de door het parochieel ven van de bevolking zijn zaterdag- zangkoor (versterkt met het dames- weer een aantal pas-gewade pries- koor) uitgevoerde Missa Brevis van ters in hun parochies ingehaald en Mozart voor 4 stemmen, 3 violen, bas hebben daarop zondag voor de eerste en orgel was een gebeurtenis, die nog maal hun plechtige H. Mis in de ver- lang in het geheugen zal blijven. So- schillende kerken opgedragen. Onder listen waren mevr. v. Kippersluis- de plaatsen, waar het feestelijk ge- Groenedijk, en de jongenssopraan Je- beuren werd gevierd, behoorden Bo- roen Dekker, mevr. de Wit-v. Eg degraven, Hillegom, Hoogmade en mond (alt), de heer G. Krijnen (te- Roelof arends veen. nor), en de heren M. Vink en P. v. Velzen (bas). Dirigent de heer J. Roest. Bij de offerande boden de ouders van de neomist hem als ge schenk een stijlvolle Miskelk aan. Om zes uur wapperden de vlaggen De middagreceptie was bijzonder op de Overtocht te Bodegraven, toen druk bezocht. Pastoor De Groot sprak Felix Verlaan zijn entree maakte, een kort openingswoord en overhan- Het Bodegraafs Tamboercorps Triomf digde de neomist het cadeau van de luisterde de feestelijkheden op o.a. parochie: een bandrecorder. Even met een speciaal nummer, waarnaar werd een stukje van de door de jon de neomist met belangstelling luister- ge priester gezongen prefatie ten ge- de. Alle aanwezigen zongen het wel- hore gebracht, waarna het mannen- komstlied in het fraai versierde kerk- koor het meerstemmige: „Jesu, dul- gebouw. Pastoor P. de Groot sprak cis memoria" liet klinken. Het da- een woord van welkom, waarin hij meskoor kwam naar voren met een wees op de hoge uitverkiezing tot Zweedse volksmelodie en het wals- het priesterschap. lied uit de opera Indigo van Strauss. Zondagmorgen kwart voor tien Alles onder leiding van de heer J. was een stampvolle kerk getuige van Roest. Aan de piano de heer J. Kou de eerste plechtige H. Mis door de wenhoven. neomist opgedragen. Assistentie ver leenden pastoor De Groot als diaken, Na een spontaan dankwoord van de prefect S. v. d. Meer van het semina- neomist werd de receptie besloten, rie Leeuwenhorst, als subdiaken, en waarna talloze parchianen persoon- kap. P. Hoogenbosch als ceremonia-lijk hun gelukwensen gingen aan- ritïs. De wijze waarop alles geschied- bieden. ZOETERMEER De parochie van de H. Nicöïaas te Zoetermeer heeft op hartelijke wij ze meegeleefd met de uitverkiezing van een hunner, de neomist Alfons van Well. Zaterdagavond te 7 uur werd de neomist de fraai versierde kerk bin nengeleid door pastoor P. J. van Steijn, de beide kapelaans H. v. d. Honidel en L. Banning en de studen tenpastoor J. van Well Osc, broer van d'e nieuw gewijde priester. In het middenschip stonden bruidjes op gesteld. De kerk was versierd met toeven van kleurige zomerbloemen, terwijl het altaar in fraaie bloemen- tooi was gezet. Aangepast aan de nieu we liturgie werd een welkomstdienst gehouden, die begon met het Te Deum. In hartelijke bewoordingen heette hierna pastoor Van Steijn de neomist welkom. Zondagmorgen vond de eerste plechtige H. Mis plaats in de paro chiekerk. Het parochieel zangkoor zong de Missa l'homme Desaumé voor vijf stemmig gemengd koor van Jan Muil ondier leiding van de directeur-orga nist P. Kunst. De predicaitie werd ge houden door de broer van de neo mist pastoor J. van Well osc. Er is, aldus de pred., een verande ring merkbaar in de kerk. De bele ving van het geloof moet niet meer gebonden zijn aan het kerkgebouw, maar het gehele lieven moet een chris ten-zijn wezen. Gods kerk moet le ven door de christenen zelf in hun dagelijkse leven. De taak van de priester in onze tijd zal dan ook meer liggen in de wereld temidden van de gelovigen. Pastoor Van Well wenste zijn broer veel geluk en zegen toe bij zijn priesterlijke arbeid. Te half twee begon de receptie in het parochiehuis. Vooraf had een of ficiële huldiging plaaits. Pastoor Van Steijn sprak zijn verheugenis uit over het grote medeleven van de parochie met dit feest. De heer G. de Groot, voorzitter van de K.A. en het feestcomité richt te zich hierna in hartelijke bewoor dingen tot de jonge priester. Als feestgave van de parochie overhan digde spr. hem een cadeau onder couvert. Hierna begon de receptie die bij zonder druk was. O.m. merkten wij op de hoogeerw. heer Deken J. Heemskerk, dr. T. Kampers, rector Ph. Salmann osc., rector J. de Groot, de leden van het kerkbestuur, ver- saheidene raadsleden en vele ande ren. Het feest werd daarna in intie me kring besloten. HOOGMADE Van de feestelijkheden te Hoog made zuilen wij morgen een verslag brengen. Canadese oorlogsschepen in Rotterdam De Canadese oceaan-escorteschepen „Swansea" en „New Waterfort" heb ben zaterdagmorgen aan de Park kade in Rotterdam afgemeerd. De schepen zullen tot 21 juni in Rot terdam blijven. Zondag 13 en zater dag 19 juni 's middags zullen de sche pen voor het publiek worden open gesteld. Woensdagmiddag a.s. orga niseert de bemanning voor minder bedeelde Rotterdamse kinderen een kinderpartij. Aan boord van de sche pen zijn 30 officieren, 80 adelborsten en 250 schepelingen, aan wie een uit voerig recreatieprogramma wordt aangeboden. Nog maar 6 dagen dan is het weer De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag-attractie (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje (advertentie) De 61-jarige paardenhandelaar C. Bakker uit Rotterdam trachtte giste ren in een weide aan de Charloise Dijk een paard te vangen. Het dier maakte daar ernstige bezwaren tegen en uitte zijn misnoegen door een trap met een van zijn achterpoten. De paardenhandelaar overleed ter plaat- ROELOFARENDSVEEN Voor de familie Jaap Hoogenboom aan het Westeinde te Roelofarends veen was het zaterdag 12 juni wel een zeer bijzondere dag. Enkele ja ren terug hadden zij reeds de pries terwijding van een hunner zonen mo gen meemaken, en nu was het him zoon Piet, die door de bisschop van Rotterdam, mgr. Jansen, tot priester was gewijd. Bij de ouderlijke woning hadden de buren voor een passende versiering gezorgd. Ook aan de grens van de parochie, bij de Meerbrug te Nieuwe Wetering, kreeg men reeds een indruk van het feestelijk gebeu ren. Zaterdagavond tegen 7 uur stond hier een grote stoet opgesteld, welke de neomist een grandioze intocht in zijn parochie zou bereiden, w.o. de beide muziekcorpsen „DG V" uit Nieu we Wetering en „Liefde voor Harmo nie" uit Roelofarendsveen. Precies te 7 uur arriveerde de neomist aan de Meerbrug, waar de pastoor der pa rochie „Maria Presentatie" aanwezig was om een begroetingswoord uit te spreken. Het feit dat uw moeder in Nieuwe Wetering is geboren, aldus pastoor Tweehuysen tot de neomist, zal het U dubbel dierbaar zijn dat U op deze grond door uw parochie voor de eerste maal als priester begroet mag worden. Hierna nam de neomist en zijn ouders alsmede pastoor P. A. Tweehuysen plaats in een open auto, en terwijl de muziekcorpsen met marsmuziek inzetten begon de fees telijke intocht. Langs de te volgen route hadden de parochianen vanaf hun huizen de driekleur uitgestoken, terwijl ook op het plein voor 't kerk gebouw een haag van vlaggen was aangebracht. Alvorens de neomist in de paro chiekerk een kort Lof celebreerde en aan de parochianen zijn eerste pries terzegen gaf, sprak ook hier pastoor Tweehuysen in gelijke bewoordin gen als aan de Meerbrug een kort welkomstwoord. Zondagmorgen te half elf werd door de neomist in de parochiekerk van Maria Presentatie zijn eerste plechtige Hoogmis opgedragen. Hij werd hierbij geassisteerd als diaken door H. van Beek, eveneens zoon der parochie. Tussen een haag van bruid jes, allen getooid met een boeket la thyrus, werd de neomist voorafge gaan door o.a. pastoor Tweehuysen en deken Th. van Niekerk van Al kemade de kerk binnengeleid. Het hoogaltaar was met zacht-rose en witte violieren prachtig versierd. Het gemengde parochiële zangkoor voerde de 3-stemmige mis voor ge mengd koor „H. Leodegar" van Hil- ber uit o.l.v. d!e heer G. C. Kuipers, terwijl het orgel werd bespeeld door de heer H. C. van Berkel. De predi katie werd gehouden door de broer van de neoansit, A. J. Hoogenboom, die tot tekst bad genomen: „Zoalis de Vader mij gezonden heeft, zo zend ik U". 's Namiddags vond van 14.30-16.30 een zeer drukbezochte receptie plaats. Tijdens deze receptie werd door de voorz. van het parochiële Kernco mité, de heer Th. v. d. Meer Jz., met een geestigespeech het parochie-ca deau (couvert met 6000.over handigd, waarvoor de neomist zich enig meubilair kan aanschaffen. Daarnaast waren er nog vele cadeaux van familie, buren, vrienden etc. Met een plechtig danklof werd dit feest voor de neomist besloten. HILLEGOM Toen de neomist Herman Witte- man zaterdagavond het plein voor de St. Josephkerk betrad werd hij voorafgegaan van een stoet bruidjes en de r.k. Harmonie stond er opge steld om hem een muzikaal welkom te bereiden. Bij het betreden van de kerk, waarvan het hoofdaltaar fraai versierd was met dalia's en gladio len, was daar de geestelijkheid van de parochie, die hem voorging naar het hoofdaltaar. Het koor zong af wisselend met de zeer talrijke be langstellenden een welkomstlied. Daarna sprak pastoor M. G. v. Rijn een welkomstwoord en feliciteerde de neomist en zijn ouders, broers en zusters namens de parochie. Nadat de neomist zijn eerste priesterlijke zegen. Zondagmorgen had om half tien een plechtige viering plaats van de H. Eucharistie waarin de neomist voor de eerste maal voorging geassis teerd werd door pastoor M. G. van Rijn, als diaken pater J. Salman, kruisheer van de St. Josephparochie, en kapelaan J. Ham als subdiaken. Pater Salman hield de feestpreek. Het zangkoor bracht op uitmuntende wijze mis: „Tafoernaculum Alitnssimi" van Franco Vettadini, voor 3-stem- mig koor ten gehore en na de H. Mis werd 4-stemmig het „Esse Sacerdos" van Herman Strategier uitgevoerd. Het koor zong onder leiding van haar dirigent, de heer L. de Vreeze en de heer J. Witteman begeleidde de ge zangen aan het orgel. Alvorens de zegen te geven, sprak de neomist een woord van dank. Na de middag was er receptie in het jeugdhuis die buitengewoon gro te belangstelling had. Ook de burge meester van Hillegom, de heer J. Ch. I. van Niekerk, met zijn echtgenote, dr. G. P. D. le-Cocq 'd Armandville, namens de St. Martinusparochie, vele oud-kapelaans, em. pastoor H. Theis- sen en vele bestuurders van vereni gingen en organisaties. De heer J. Staats sprak namens het priester - oomité en overhandigde het cadeau van de parochie, een schrijfmachine. Morgen hoopt mevrouw Anna Fran senVan Tol in het bejaardenhuis1 lie Fransen waren vast te leggen Sint Antonius te Langeraar haar 95e! werd er dit plaatje van geschoten, verjaardag te vieren. Reeds dezer da- Van rechts naar links, de bijna 95-ja- gen kreeg de helaas bedlegerige ja- rige mevrouw A. Fransen—Van Tol, rige bezoek van haar dochter en daarnaast haar dochter de 71-jariig«e kleinkinderen. Omdat hierdoor vijf I mevrouw M. Sassen-Fransen uit Lan- generaties op een foto van de fami- j geraar, daar weer naast haar 44-ja- rige kleindochter mevrouw J. C. van Acker— Sassen uit Leimuiden, dan volgt haar achterkleindochter de 22- jarige mevrouw T Keyzer—Van Acker uit Boskoop met op haar schoot het achter-achter-klein kind de twee jarige Ellie Keyzer.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3