„VERKEERSBEELD IN LEIDEN GEEFT GEEN AANLEIDING TOT OPTIMISME MAAR EVENMIN VOOR PESSIMISME" Weer vele evenementen in Noordwijks badseizoen „Proefstation" te Lisse heeft meer geld nodig Insp. G. A. N. Cornelisse opKVP-vergadering Internationale zandbouwwedstrij d V HIJ DAG 11 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 Rekening houden met zoivel toekomst als het verleden De Leidse verkeerssituatie geeft geen aanleiding tot overdreven opti misme, maar ik zie ook geen reden om in mijn beschouwingen pessi mistisch te zijn." Dit zei gisteravond tijdens een algemene ledenvergade ring van de kring Leiden van de Ka tholieke Volkspartij in „Den Burcht" de Leidse hoofdinspecteur van poli tie, de heer G. A. N. Cornelisse. Hij was van oordeel, dat er in de Sleu telstad alles gedaan is en wordt, wat er redelijkerwijs gedaan kan worden. Leiden is door zijn typische opbouw verkeerstechnisch gezien een moei lijke stad, die de verkeersdeskundi- gen voor schier onoplosbare proble men stelt. „Wij moeten niet alleen rekening houden met de toekomst," aldus de heer Cornelisse. „Ook het verleden speelt in onze overwegingen een belangrijke rol." Overigens wees hij erop, dat men gewoonlijk geneigd is de situatie in zijn eigen stad op zijn zachtst uitge drukt „beroerd" te vinden, beroer der dan in andere plaatsen. Men ver geet dan echter, dat er in de loop van de laatste jaren enkele bijzon der ingrijpende verbeteringen in het Leidse verkeersveld zijn aange bracht. Inspecteur Cornelisse noem de enkele voorbeelden: het omhoog brengen van de treinen by tet sta tion, het eenrichtingsverkeer, dat op vele wegen in de binnenstad is in gevoerd, en ondanks klachten van verschillende zijden beslist voor al le partijen, die bij de gevolgen hier van betrokken zijn. een winstpunt genoemd mag worden, de verbete ring van enkele gevaarpunten (zo-, als het kruispunt Noordeindseplein- Witte Singel en Korevaarstraal-Ge- regracht), die beide werden voor zien van een z.g. „druppelgeleider") verlichte bewegwijzering, en nog ve le andere incidentele wijzigingen. Bestuur van waterleiding Rijn -Gouwestreek gekozen Zoals bekend is, hebben de raden van de gemeenten Alkemade, Bos koop, Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn, Leiderdorp, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Waddinxveen en Zoeterwoude besloten tot het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling voor de drinkwatervoorzie ning in de Rijn-Gouwestreek. Het algemeen bestuur van het drinkwatervoorzieningsbedrijf, be staande uit vertegenwoordigers van de bovengenoemde gemeenten, heeft op 9 juni 1965 ten gemeentehuize te Leiderdorp zijn eerste institue- rende vergadering gehouden. Het belangrijkste agendapunt voor deze eerste vergadering luidde: ver kiezing van het dagelijks bestuur, bestaande uit de voorzitter, de waar nemend voorzitter en de secretaris. Tot voorzitter werd gekozen de heer mr. R. M. Gallas, burgemees ter van Leiderdorp; waarnemend voorzitter is de heer G. W. baron van Dedem, burgemeester van Boskoop. Met het secretariaat is belast de heer ir. J. P. H. Venema, wethouder der gemeente Waddinxveen. Als waar nemend secretaris zal optreden de heer B. Kammenga, burgemeester van Rijnsaterwoude. De eerstvolgende openbare ver gadering van het algemeen bestuur zal worden gehouden op donderdag 1 juli 1965 om 14.30 uur ten kantore van de gemeentebedrijven te Bos koop. ALPHEN AAN DEN RIJN J. H. VAN DIJK HERDACHT 25-JARIG ARBEIDSJUBILEUM Naar aanleiding van het feit, dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de firma Oosthoek en Zoon is de heer J. H. van Dijk gistermor gen in het directiekantoor van het bedrijf aan de Emmalaan op harte lijke wijze gehuldigd. Directeur ir. F. H. Kotter wees er in zijn toespraak op, dat de jubilaris 25 jaar geleden in Zoeterwoude zijn eerste schreden in het bedrijf zette. In 1933 had hij dat reeds eerder ge daan, maar zes jaar later verliet hij het bedrijf weer om er een jaar daarna in 1940 weer in terug te ke ren en weer als timmerman. Vanaf 1947 is de jubilaris werkzaam in de tekenkamer, waar hij zich tot een der bekwaamste medewerkers heeft weten te ontwikkelen. Deze promo tie heeft de heer Van Dijk verwor ven dank zij avondstudie en door zettingsvermogen. Als bewijs van erkentelijkheid bood hy de jubilaris een geschenk onder couvert aan, alsmede de zilve ren legpenning van de HIBIN met de daarbij behorende oorkonde. Mevr. Van Dijk werd verrast met een fraai bloemstuk. Mevrouw Oosthoek-Kolk dankte namens de familie Oosthoek. Directeur Jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck sprak evenals Ir. P. Kolk eveneens waarderende woorden tot de jubilaris. WEINIG MOGELIJKHEDEN Het rekening houden met het ver leden houdt in, dat men aan het algemene beeld van het Leidse ver keer in de binnenstad niet zo heel veel kan veranderen. Wat er veran derd (lees: verbeterd) kan worden, is al veranderd. De Breestraat, die voor het toenemende gemotoriseer de verkeer al in de tijd van de „blauwe tram" moeilijkheden ople verde, kon dank zy twee voorafgaan de maatregelen gewijzigd worden in een eenrichtingstraject, met een pa rallelroute in tegengestelde richting via de Aal-, Boter-, Vis- en Boom- markt. Die voorafgaande maatregelen bestonden uit het verdwijnen van de blauwe tram en van de weke lijkse goederenmarkt. Bij de parallelroutes Steenstraat- Beestenmarkt achtte hij eenzelfde situatie aanwezig. .Alleen moet hier nog iets gebeuren", aldus de heer Cornelisse. „Het omleggen van de vaarroute, naar buiten de stad, en het verdwijnen van de veemarkt op de vrijdagen". Hij was van oordeel, dat de Steenstraat bijzonder heeft ge profiteerd van de eenrichtingsmaat regelen. Hetzelfde gold z.i. voor de Haarlemmerstraat, die in twee een- richtingstrajecten in tegenovergestel de richting is gesplitst. Hiertegen zijn aanvankelijk van de zijde van Haarlemmerstraat- win keliers nogal bezwaren geopperd, maar de huidige oplossing van de problemen aldaar geeft in geen en kel opzicht reden tot klagen. „Het is een van de gezelligste winkelstraten van Leiden geworden, vooral op de zaterdagen", zo betoogde een van de KVP-leden later, toen de vergade ring gelegenheid kreeg te reageren op de door inspecteur Cornelisse aan de orde gestelde problemen. POLITIE ALLEEN Spr. liet zijn eigenlijke inleiding voorafgaan door een beschouwing over de verschillende taken van de politie in het verkeer. Deze zijn ve lerlei, zo bleek uit zijn woorden. Behalve met de wetshandhaving houdt de politie zich minstens even intensief bezig met het opstellen van maatregelen, die moeten voorkomen, dat het technische materieel de ont wikkelingen van het wegverkeer niet kan bijbenen. In het bijzonder wees spreker op de werkzaamheden van de politie op het gebied van de ver- keersopvoeding, waarmee men bin nen afzienbare tijd al op de kleuter scholen wil beginnen. AGENDA VLOT AFGEWERKT De huishoudelijke punten van de vergaderingsagenda werden bijzon der snel afgewerkt. Na het welkomst woord door de voorzitter, prof, mr. W. L. G. Lemaitre werd besloten de heer K. F. de Bree namens de gehele afdeling de beste wensen voor een spoedige genezing te doen toekomen en de uit Leiden vertrokken KVP- raadsleden drs. J. W. J. Wiertz en S W. C. van Egmond officieel te be danken voor het werk dat zij in de raad namens de KVP voor de Leidse gemeenschap hebben verricht. De evenementen-commissie voor de badplaats heeft een uitgebreide lijst van evenementen gedurende 't badseizoen samengesteld. Hierin ko men voor, enkele zeer belangrijke nieuwe evenementen, o.a. een Zand- bouwwedstrijd op het strand op in ternationaal niveau. Met deze wed strijden is men in Frankrijk in het klein begonnen voor kinderen van 12 tot 15 jaar; in 1961 sloten zich hier bij aan: Engeland, België, Spanje, Marokko, en later Zwitserland. Por tugal en Duitsland: in 1963 Grieken land, Mexico en Uruguay; in 1964 Scheveningen; en dit jaar ook Noord- wijk, terwijl toetreding van Dene marken en Brazilië worden ver wacht. Zowel nationaal als interna tionaal zullen hiervoor prijzen be schikbaar worden gesteld, waarover nog nadere mededelingen zullen vol gen. Ook zijn een tweetal Cabaret dansavonden vastgesteld, waaraan ve le bekende TV-artiesten zullen me dewerken. Verder 4 vuurwerken (het le vindt plaats op het strand voor het Oran- jebad), 2 taptoe's, 2 drumbandshows, 2x optreden van circus Elleboog, een viertal concerten met na afloop lam pionoptocht, de Schatgraver ij, de autocross waaraan nieuwe attracties zijn verbonden. Teken- en kleurwed- strijden voor kinderen, meerdere Or gelconcerten in de grote kerk te Noordwijk-binnen en nog een extra evenement: Zeilwagenrennen, geor ganiseerd door het Korps van de Leidse Studenten i.v.m. lustrumvie ring. HAZERSWOUP17 Het programma voor de maand ju ni is als volgt: 11 juni: Cabaret dansavond, georganiseerd door Dans instituut Gruvo met medewerking van Rita Corita, Ilonke Belusjka, Frans Rexis, The red Girl; 25 juni: Cabaret-dansavond Gruvo, m.m.v. The Fourjo's, The Mounties, The Sta- fini's, Spaans danspaar etc. etc.; 26 juni: Zandbouw-wedstrijd, georgani seerd door het Franse dagblad „Fi garo" en het Nederlandse dagblad „Het Vaderland". De programma's voor de volgende maanden zullen door ons wekelijks worden bekend gemaakt. Eventuele evenementen in het Langeveld zijn nog in voorbereiding. WASSEN 4 AR Geslaagd Aan de Econ. Hoge school te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen econ. weten schappen de heer D. N. A. Vertmrg. NIEUWKOOP AMATEUR-DANS-EXAMENS Onder grote belangstelling van zeer veel ouders werden gisteravond in het parochiehuis z.g. amateur- dans-examens gehouden. Een groep leerlingen van de leraar Martien Vis ser van de Dansschool Evert Caste- lein uit Leiden heeft niet alleen een gevorderden danscursus meegemaakt waar speciaal Zuid-Amerikaanse dan sen werden geleerd, maar heeft daar naast ook een speciale opleiding ge had voor het behalen van het bron zen insigne. Door het katholiek cul tureel verband van dansleraren „San Filippo Neri" was als examinator aangewezen de dansleraar P. Ver biest uit Castricum. Het examen werd een groot succes. Voor het bronzen insigne slaagden 35 kandi daten, waarvan niet minder dan 34 met lof. Het waren de dames: H. van Leeu wen, Ria van Leeuwen, Anneke v. d. Voorn, Lia v. d. Voorn, Willy van Koert, Willy v. d. Haak, Tlny Kuyf, Annie v. d. Voorn, T. van Lammeren, Tiny van Lammeren, Annie Twaalf hoven, N. Fransen, Elly van Egmond en Tiny v. Egmond, allen uit Nieuw koop. Voorts: W. Kwakken bos, M. Vianen, J. Bras, Cock Pieterse en Annde de Jong, allen uit Noorden en Annie Hoogeveen uit Aarlander- veen. Heren: Joop v. Lammeren, W. van Koert, Joh. Hoogerwerf, H. Egberts. P. Kuyf en N. Vroonhof, allen uit Nieuwkoop. Verder: L. van Capel, H. Pieterse en W. Leliveld uit Noor den. G. Aartman en Bart Mol, beiden uit Zevenhoven, P. Egberts, Nieuw- veen, A. v. d. Veen, Alphen a. d. Rijn en B. Touw, Langeraar. Na afloop hebben de jongelui, die alle zeven hun gouden insigne met lot dinsdag jl. in Nieuwveen hebben behaald, een demonstratie gegeven, die blijkens het applaus, wel zeer gewaardeerd werd. LFSSE Burgemeester mr. De Graaf deed donderdagmorgen de bejaarden van Lisse uitgeleide met de beste wen sen voor een goede uitgaansdag. En het is ook een pracht tocht geworden van Lisse naar Oud-Valkeveen, waar de koffietafel gebruikt werd, waarna een mooie tocht werd gemaakt door het Gooi, langs Soestdijk en Biltho- ven naar Avifauna te Alphen aan den Rijn, waar een heerlijk diner hen wachtte. Daar was ook weer burge meester De Graaf met zijn echtge note, die de bejaarden spontaan en hartelijk toesprak. Ook de voorzitter van het Oranjecomité, de heer M. B. ten Have, welk comité de 3cht orga niseert, sprak de bejaarden toe en deelde mede, dat volgend jaar een boottocht gemaakt wordt met de Avi- faunaboten, welke mededeling ipet enthousiasme ontvangen, werd. Na mens allé bejaarden voerde de heer J. van der Lans het woord. Te Lisse aangekomen bereidde „Trou moet Blycken" de Lisser bejaarden een muzikale ontvangst. „Philatelica" Donderdagavond kwam de afd. Lisse van „Philatelica" in een druk bezochte vergadering bij een in de Witte Zwaan. De heer C. A. Gehrels gaf na zijn openingswoord een overzicht van de gehouden lamde- lijke vergadering, in welke vergade ring medegedeeld werd, dat de orga nisatie al meer dan 8000 leden telt. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat de heren B. Ligtenberg en Ledental is sterk gestegen Het Proefstation voor de Bloembol lencultuur heeft de wind in de zei len. Tijdens een zeer druk bezochte vergadering, die donderdagmiddag in de filmzaal van het laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse werd gehouden, deelde de rijkstuin- bouwconsulent, ir. A. v. Veen, mede, dat het aantal leden van 860 op 1150 is gekomen. Daaraan is de nieuwe koers die men op het voorlichtings terrein ging varen, niet vreemd. De uitgaven van het boekje „Tips" bleek een goede greep. Het is overal zeer gunstig ontvangen en de oplage van 1500 stuks is op vijftig exemplaren na verkocht. Volgende week ver schijnt het tweede boekje uit deze serie en ir. v. Veen deelde mede, dat er ook al aan een derde boekje wordt gewerkt. Het tweede exemplaar, dat dus volgende week zal verschijnen, behandelt de behandeling van de bol len van het rooien tot planten. Num- mero drie uit de serie gaat een an der karakter dragen. Dat wordt ge heel gewijd aan de broei van de drie hoofdgewassen. Daarnaast zal men op aanvrage gratis kunnen krijgen de beschrij vingen van de proeven en wat er is uitgekomen; werkt de heer G. Pa- pendrecht aan een uitvoerig rapport, waarin de resultaten worden beschre ven van alle broeiproeven die hij in de loop van de afgelopen jaren heeft genomen en verschijnen ook nog in druk de teeltbeschrijvingen van di verse bol- en knolgewassen. Voorzitter C. Driehuizen deelde mee, dat in de plaats van de heer Th. Hoog als gedelegeerde in de Commis sie van Toezicht nu is benoemd, de heer J. W. A. Lefeber uit Lisse. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de aftredende heren C. Driehuizen, A. H. Bergman en G E. Veldhuyzen van Zanten geko zen de heren F. Swart (Lisse), M. Slootweg (Lisse) en W. Boogaards (Noord wijk). De uitgaven stijgen. Dat bleek uit de begroting voor 1966. Men zal dan rond f 40.000.- méér nodig hebben dan in 1964. We hopen nu maar, al dus de heer Driehuizen, dat het Rijk en het Centraal Bloembollencomité bereid zijn de subsidies te verhogen. H. C. v. Ginhoven herkozen werden en ter aanvulling van het bestuur werd benoemd de heer L. A. C. Koot te Lisse. Besloten werd aan het hoofdbestuur toestemming te vragen om de naam van afd. Lisse te mogen wijzigen in de naam „Afdeling Bloembollenstreek" wegens 't steeds toenemend aantal leden, óók uit an dere plaatsen in de bollenstreek. Er werd een bijzonder grote postzegel veiling gehouden onder leiding van de heer G. Segers. Ruim 70 nummers gingen onder de hamer door. Voor zitter Gehrels dankte voor de grote opkomst en de activiteit in de afge lopen winter en riep allen een „tot ziens" in september toe. Nog werd medegedeeld, dat het Philatelisten- loket ten postkantore Lisse maandag 14 juni geopend is van 5-6 uur. De vereniging Proefstation zal trou wens zelf ook meer geld op tafel moeten brengen, wil men met kam op succes bij rijk en CBS kunnen aankloppen. De leden waren het daarmee wel eens. Het voorstel om de contributie te verdubbelen van f2.50 naar f5.werd zonder meer geaccepteerd. Een der assistenten van het Rykfc- tuinbouwconsulentenschap in Liue, de heer M. de Rooy, hield hierna 2 korte inleidingen, nl. over de vuur- bestrijding bij de tulpen en over de onkruidbestrijding in bloembollen. Na afloop bekeken de talrijke kwe kers en exporteurs in groepen de te velde staande proeven en gaven d* leden van de staf van het rijkstuin- bouwconsulentschap nadere inlich tingen. NIEUWVEEN Amateurdansexamens van „San Filippo Neri" te Nieuwveen 7 GOUDEN KANDIDATEN Ook dit jaar zijn onder leiding van het katholiek verband van danslera ren „San Filipo Neri" in zaal Leli veld te Nieuwveen weer examens af genomen in de graden brons, zilver en voor de eerste maal in deze om geving 7 candidaten voor goud, wel ke een zeer bijzondere prestatie moesten leveren. Vele ouders waren deze avond aanwezig. Het geheel werd een buitengewoon succes en voor de jongelui en voor de dans leraar Martin Visser. Aangewezen examinator was de heer P. Verbiest uit Castricum. Geslaagd zijn voor het bronzen in signe 33 deelnemers, waaronder zelfs 29 met lof. Dames: Cock van Mast wijk, M. Zuithoff, I. Baars, Carla Pie terse, Adri van Capel, en de heren: W. Vlaar, P. van Dam, Hans Hoger- vorst en Hans Bosman, allen Nieuw veen. Dames: Sj. van Rün, Lies Ve- lentijn, Tr. Uyttewaal, B. van Eyk, Janny Zaal, R. van Hameren, en de heren: Peter Splinter en G. Hog«r- vorst, allen Langeraar. Dames: Ldda Heemskerk, en de heren: Kees Ho- gervorst, Tinus Hölscher en Jae. Heemskerk allen Ter Aar. Dames: J. Hilders, T. Nieuwenhuizen, Adr. Nieuwenhuizen en R. Straathof en de heer Frans Epping, allen Zeven hoven. Dames: Thea Dekker uit De Kwaikel en Corry Hogervorst uit Aalsmeer. Heren: Sjaak Groen in 't Woud, Leo v. Eijk en Wim Wijfje uit Aarlanderveen; Piet Zandvliet en Ben Rijkelijkhuizen, beiden uit Lei muiden. Geslaagd voor het zilveren insig ne 4 deelnemers, waaronder 3 met lof. Dames: PI. Kreuger en Joke Kreuger, en de heren: J. v. d. Berg en Loek Hölscher, allen uit Ter Aar- Geslaagd voor het gouden insigne: dames: Petr. van Rijn, Corry Keizer en Mop Lek en de heer J. Keizer, al- len Langeraar; de heren: G. Corne lisse, Zevenhoven en S. v. Capel uit Nieuwven en mej. Ria v. d. Hoorn uit Leimuiden. De damvereniging „Samen Sterk" heeft woensdag jongstleden de Bos- koopse damvereniging een 1515 ge lijk spel afgedwongen. Enkele we ken geleden versloegen de Hazers- woudse dammers hun Boskoopse collega's met 19-11, zodat de eind stand derhalve 34-26 is geworden. Dit weer houdt in, dat Samen Sterk voor een jaar beslag heeft gelegd op de wisselbeker, die overigens ook vorig jaar al in de wacht werd ge sleept. Cursus zwangerschapsgymnastiek Op 1 juli aanstaande wordt in het Groene Kruisgebouw aan het Raad huisplein gestart met een cursus zwangerschapsgymnastiek. Nadere inlichtingen hieromtrent kan men inwinnen bij zuster A. L. Bosch, te lefoon 01728-322. SASSENHEIM De Blauwband De postduiven- liefhebbersvereniging De Blauwband hield zaterdag 5 juni een wedvlucht met oude duiven vanaf St. Denis, 397 km. In concours waren 180 duiven, die werden gelost om 6.10 uur. Aan komst eerste duif 12.35.3, snelheid 1030 m. per minuut, laatste duif om 13.20.32, snelheid 922 m. per min. Uitslagen eerste tien: L. J. Drost 1 en 8; gebr. v. d. Krogt 2, 3, 6, 7; Th. On derwater 4; J. Wowijs 5, W. v. d. Zwart 9 en 10..

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13