vaderdag! ARTIESTEN EN PROFVOETBALLERS OP NIEUW TERREIN WET. BOYS Automobilist te Leidseheiwlam ernstig gewond Eerste nieuwe aardappelen op Ter Aarse veiling DE LEIDSE COURANT een prettige krant DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Dorpsstraat in Nieuwveen krijgt kaal gezicht Gisteren is er een begin gemaakt met de uitvoering van de werkzaam heden, verbonden aan de verplaat sing van het hekwerk van Huize St.- Ursula aan de zijde van de Dorps straat te Nieuwveen. Nadat de al daar aanwezige beuken bomen zij werden tegen het einde van de vo rige eeuw geplant zullen zijn ver wijderd, zal het hekwerk ruim twee meter achterwaarts worden ge plaatst. Op de vrijgekomen grond zal vervolgens een tegeltrottoir worden aangelegd, waardoor ongetwijfeld 'n veiliger voetgangersverkeer in de nauwe Dorpsstraat verkregen zal worden. Öok de beide hardstenen in rijpoorten zullen twee meter ach teruit worden gezet. Het beeld van de Dorpsstraat zal dus over enige tijd, èn door het ont breken van de rij beukenbomen èn door het aangelegde trottoir, een zeer ingrijpende verandering onder gaan. Door velen zullen de fraaie beuken node worden gemist Het is evenwel de bedoeling van de directie van Huize St. Ursula, om achter het verplaatste hek, een nieuwe tuin aan te leggen, die mede tot verfraaiing van de Dorpsstraat zal bijdragen. De r.k. voetbalvereniging Weteringse Boys gaat zondag officieel haar nieu we terrein in gebruik nemen. Offi ciéél, want zoals bekend voetbalt Weteringse Boys al geruime tijd op het prachtige terrein in Roelofarends- veen. De openingsfestiviteiten zijn echter pas zondag, omdat het bestuur van Weteringse Boys terecht van mening was, dat een gebeurtenis als de inge bruikname van een nieuw terrein, feestelijk omlijst moet worden. En in de voorgereiding van een goed feest gaat tijd zitten. Het programma, dat nu uit de bus gekomen is vermeldt een ere wed strijd tussen die Leidse tweede klias- ser LFC en het tweede elftal van Sparta en een wedstrijd tussen een Veenstreek-eiftal en een elftal van Trouwe metgezel - Heel veel mensen hebben steeds ea overal King op zak of in de tas. Omdat ze ondervonden hebbendat nu-en-dan-een-King hen fit en fris houdt. Kies natuurzuivere King, 't beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking, ook tot üw trouwe metgezel! In de bewuste „Koppelbocht" in de Veurse straatweg is gisteren een personenauto over de kop gegaan omdat de bestuurder reeds vóór de bocht de 50 km snelheid niet in acht had genomen. De bestuurder is er zonder kleerscheuren vanaf geko men maar de auto werd zwaar be schadigd. De bestuurder van een Amster damse auto, de heer B. F. G., kwam er bij een auto-ongeval op de rijks weg 4a slechter vanaf. Bij het inha len van een auto kwam zijn wagen met het linkerwiel in de midden berm en kwam daardoor op de an dere weghelft terecht. Hier werd hij aangereden «oor een vrachtwagen uit Hoogeveen. De bestuurder van de Amsterdamse auto kon slechts met moeite uit zijn wagen bevrijd wor den. Hij bleek heel ernstig gewond te zijn en is naar een ziekenhuis in Leiden overgebracht. Zijn auto moest weggesleept worden. Geboren; John zn van H. Diederik en T. van Buur en; Helena Cornells dr van C. A. van Dijk en M. P. Bal lering; Suzanna Coletta dr van A. L. v. d. Meerendonk en E. H. J. Huis kamp; Hendrika dr van W. A, Waas dorp en H. van de Weerd; Catharina Cornelia Maria dr van A. L. Hoog- weg en M. C. M. van Meurs. Ondertrouwd: Johannes Theodorus Granneman en Wilhelmina Maria van Vliet. Getrouwd: Johannes Clemens van Velzen te Den Haag en Anna Maria Zaat; Cornelis Gerardus van Leeu wen te Nootdorp en Wilhelmina Tet- teroo; Johannes de Rooy te Boskoop en Susanna Dorothea Meddens. Overleden: Jacoba Maria Harde- veld 74 jaar, echtgenote van Arie de Jong. VOOR PIJLTJES GESTOPTE AÜÏO GEKRAAKT Toen de bestuurder van een auto, afkomstig uit Wenen, op de snelweg 4a plotseling stopte voor over de weg lopende pijltjes werd de auto van achteren aangereden door een vrachtwagen uit Haarlem. De perso nenauto werd van achteren finaal in elkaar gedrukt. Het officiële gedeelte omvat de In zegening door oud-geestelijk advi seur, rector W. J. Kuttscforüitter, en de overdracht door een autoriteit vam de gemeente AlSkemade, waarschijn lijk een dier wethouders. De inzegening van het terrein en het kleedigebouw geschiedt om 11.30 uur. De opening volgt direct daannia om 12 uur. De eerste wedstrijd, die van het NOORD WIJK Koninklijk brons voor C. Barnhoorn te Noordwijk Gisteren herdacht de heer C. Barn hoorn, wonende aan de Jan Kroons- weg 25 te Noordlwijk aan Zee de dag dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het bloembolllenikwekeTsbe- drijf van de familie Barnhoorn. Hij is wegens dit jubileum bijzonder harte lijk gehuldigd. Tot grote verrassing van de jubila ris kwamen ook de loco-burgemees ter, de heer M. C. J. Sedelaar en de gemeentesecretaris, de heer W. van Sprang hem feliciteren. In zijn toespraak deelde de heer Sedelaar mede, dat de heer Barn hoorn was onderscheiden met de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De looo- burgemeestier zwaaide hem veel lof toe voor de trouw aan het bedrijf van zijn patroon en stelde hem ten voorbeeld aan de jongeren. Nadat de heer Sedelaar de onlder- saheiding had uitgereikt, was het woord aan de heer J. P. Barnhoorn, de werkgever van de jubilaris, die zijn medewerker met enkele harte lijke woorden gelukwenste en hem een gesdhenlk onder couvert overhan digde. De voorzitter van de Chr. Bestu renbond te Noordwijk, de heer C. Benschop bracht de felicitaties van het C.N.V. over en bood de jubilaris, die reeds vele jaren lid van deze or ganisatie is, een geschenk aan. Daarna werd het feest in intieme kring voortgezet. PHILATELICA BELEGT WEER INTERNATIONALE RUILAVONDEN In een vergadering van de afdeling Noordwijk aan Zee van de Intern. Ver. Philatelica deelde voorzitter mr. J. Beekman mede, dat Philatelica ook dit jaar weer enkele internationale ruilavonden zal organiseren. Vooral bij de Duitse gasten bestaat veel be langstelling voor dit langzamerhand traditie geworden filatelistisch eve nement. De ruilavonden worden gehouden in hotel „De Zeeleeuw" en wel op woensdag 21 juli en woensdag 18 augustus a.s. Aan het begin van deze vergade ring herdacht de voorzitter het over leden lid, wijlen de heer J. Bonting, in wie de afdeling een groot filatelist en trouw clubgenoot had verloren. Daarna hield mr. Beekman een cau serie over die zogenaamde 3e emissie van Nederland. Veenstreekelftal tegen het Artiesten- team, vangt aan om 14.15 uur. Het Veenstreekelftal zal bestaan uit be kende veteranen van Weteringse Boys en clubs uit de directe omge ving. Het Artiestenelftal, dait zal ope reren onder leiding van Joop de Knegt („Ik sta op wacht"), bestaat uit Haagse, Rotterdamse en Amster damse artiesten. Vrij zeker zullen komen: Thom Kelling, Jan Orawi, Japie de Por tier, Ad van der Gein (Cocktail Trio), The Williams (acrobaten) en natuur lijk ook Joop de Knegt Welke arties ten nog meer zullen komen is nog niet bekend. Met enkele figuren is de heer De Knegt nog in onderhan deling, o.a. Willy Alberti, doch zij zullen pas zaterdagavond beslissen. De erewedstrijd, die LFC en Spar ta zullen spelen belooft ook een grote attractie te worden. Het Sparta-be- stuur heeft toegezegd, dat minstens acht contractspelers opgesteld zullen worden. Sparta zal bovendien in deze wedstrijd, die om 15.15 uur aanvangt, waarschijnlijk enige nieuwe krachten proberen. Na de wedstrijd is er tenslotte in de nieuwe kantine een gezellig sa menzijn voor genodigden. Hondsdijkse polder te Koudekerk wil windmolen overdoen aan stichting Stemgerechtigde ingelanden van de Hondsdijkse polder kwamen in ver gadering bijeen in hotel De Bruin, onder leiding van voorzitter D. Rey- neveld. De rekening 1964 werd vast gesteld met een batig slot. De be groting 1965 werd vastgesteld op f 11.033,48 aan ontvangsten en uitga ven, bij een omslag pl.m. f 22.per ha. Voor het nazien van de in het volgende jaar af te leggen rekening werden aangewezen de heren H. J. Heemskerk, J. Verburg en M. v. d. Lely. Door de voorzitter werd mede gedeeld, dat (nog wel zeer voorlopige) besprekingen hebben plaats gehad om de buiten gebruik zijnde wind molen over te doen aan een stichting, waardoor deze het wijde polderland schap stofferende robuuste eeuwen oude watermolen voor de toekomst behouden zal blijven. De ingelanden betuigde hiermede algemene in stemming. Ook werd medgedeeld, dat de secr.-penningmeester een verzoek tot ontslag heeft ingediend, in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Het bestuur meende dit op de meest eervolle wij ze te moeten verlenen. De heer W. v d. Akker werd met algemene stem men tot bestuurslid herkozen. BOSKOOP BURGEMEESTER KOMT 1 JULI IN BOSKOOP WONEN Burgemeester Van Dedem, die se dert zijn benoeming tot burgemees ter van Boskoop, nog steeds heen en weer reist van Heerjansdam naar Boskoop, is voornemens zich per 1 juli a.s. in de gemeente te vestigen. De oorzaak, dat de burgemeester zich niet direct bij zijn ambtsaan vaarding in Boskoop kon vestigen is het huisvestingsprobleem. Teneinde echter aan het vermoeiende en tijd rovende reizen een einde te maken, zal de burgemeester voorlopig de ambtswoning van de vroegere burge meester, de heer Verkerk, aan de Valkenburgerlaan betrekken. Hier mede wordt dan ook aan het ver langen van mevr. Van Dedem en de kinderen voldaan waardoor mede het gezinsverband weer wordt hersteld. Het ligt in de bedoeling een nieuwe woning te bouwen of, indien moge lijk, een bestaande woning tot bur gemeesterwoning te maken. Ook worden er al suggesties ge daan om de woning Valkenburger laan maar af te breken en op de zelfde plaats een nieuwe woning te bouwen. In dat geval zou de burgemeester vrijwel in het centrum van de ge meente kunnen blijven wonen. Woensdag werden aan de groente veiling de eerste nieuwe aardappe len van dit seizoen aangevoerd door de kweker C. Bakker te Oude Wete ring. De prijs was 56 cent per kg en voor het kriel 59 cent per kg. Ko pers de groentehandelaren M. Krum- pelman en D. Houweling te Alphen aan den Rijn, de grossiers Gebroe ders Van Engelen en de markthan- delaar C. Alblas te Alphen aan den Rijn. Vorig jaar verschenen de eerste lingen op 1 juni. HAZERSWOUDE OVERDREVEN NETJES t was een kwade aanwijzing te- g een 19-jarige chauffeur uit Ha- zerswoude, dat hij overdreven net jes was geweest in het politiebureau. Daar was hij terecht gekomen van. wege het feit, dat hij dronken achter het stuur van zijn auto had gezeten. De gevolgen waren niet uitgeble ven; hij reed tegen een geparkeerde auto. Bij de botsing was verdachte met zijn hoofd tegen de voorruit gesla gen en dit zou hem wat versuft heb ben gemaakt, doch de rechter meen de voldoende reden te hebben om aan te nemen, dat de drank daartoe meer had bijgedragen. Want verdachte was zaterdags met zeven glazen bier begonnen en kwam zondagmorgen om 4 uur dronken thuis. Na de kerktijd vervolgde hij met 4 a 5 glazen bier om des mid dags het drank verzwelgen voort te zetten. En zo ging hij achter het stuur van de auto zitten. Geen wonder dat het mis ging. Het vonnis luidde een week ge vangenisstraf en ontzegging der rij bevoegdheid gedurende een jaar. 35 JAAR GYMN. „HOU-VAST" De gymnastiekvereniging „Hou- Vast" gaat haar 35-jarig bestaan vie ren en wel op 26 juni a.s. Voor de middaguren staat een wandelmars op het programma voor groepen en individuelen over een afstand van 10 en 15 kilometer. De start voor dit wandelfestijn is om 1 uur vanaf het schoolplein van de School met den Bijbel. Herinneringen: voor 10 km mars erelint en voor 15 km. mars bronzen medaille. Des 's avonds om zeven uur vol gen demonstraties en trampoline springen, eveneens op het plein van de School met den Bijbel. Geboren: Peter Nicolaas zv Jan Kuijt en Pietronella Stammers. Huwelijksaangifte: Eldert Johan Marinus van Luiing, oud 24 jaren en Marieamne de Gelder, oud 21 jaren. Gehuwd: Engelbrecht Verbeek, oud 30 jaren en Jacoba Barbara Dorst, oud 22 jaren. S4SSENHEÏM 19 JUNI WATERFEEST Het bestuur van de zwemcommis- sie van de zwemvereniging Sassen- heim" heeft onder voorbehoud van mogelijk aan te brengen wijzigin gen het programma van -het wa terfeest op 19 juni a.s. als volgt sa mengesteld: wedstrijdzwemmen voor meisjes tan. 12 jaar en idem voor jongens; wedstrijdzwemmen voor jon gens en meisjes van 13 jaar en ouder; spietlopen boven water; pantomine op te voeren' door de heer Van Zelrn; hindernisz wemmenkussengevecht; zwemmend touwtrekken voor groe pen; demonstratie wedstrijdzwem men door LZC uit Leiden en vervol gens prijsuitreiking van de eerste zes nummers, waarna een w a terpolo wed - strijd door het Leidse LZC. De opening van het feest is bepaald op 14 uur precies, terwijl het pro gramma om ongeveer 17.30 uur zal zijn afgewerkt Zoals gemeld staat de deelneming open voor alle jongens en meisjes uit Sassenheim. ongeacht het feit of zij al dan niet lid zijn van de zwemver eniging „Sassenheim". Inschrijving van deelnemers van buiten Sassen heim is in beperkte mate mogelijk, aangezien deze dag in eerste instan tie een feest voor de Sassenheimse jeugd bedoelt te zijn, betalen de deel nemers die niet in Sassenheim woon achtig zijn een inschrijfgeld van één gulden per persoon. De maximum leeftijd voor deelna me is gesteld op 18 jaar. SPORTDAGEN INSTUIF De R.K. Instuiven van Lisse, Noord- wijkerhout en Sassenheim houden dlit jaar weer een sportdag en wel op zondag 13 juni a.s. op het gemeente lijk sportpark te Sassenheim. Men zal elkander bekampen met o.a. de vol gende programma-onderdelen: voet bal voor heren; polsstokverspringen voor dames en heren; balwerpen voor dames en heren; blinddoekfietsen voor dames en kussengevecht voor dames en heren. Aanvang 12 uur. Jong en oud, lid of geen lid, alles heeft vrije toegang op het sportpark. De dag zal besloten worden met een groot bal voor de leden in het KSA-gebouw te Sassenheim, aanvang acht uur. De kaarten voor dit bal worden uitsluitend per stuk en op vertoon van de ledenkaart verstrekt op het veld. ÏJSSE HOE DE DUIVEN VLOGEN De postduivenvereniging „De oude blauwband" hield een wedvlucht van af St. Denis, 402 km, met 92 duiven; gelost 6.10; aankomst eerste prijsduif 12.49 met een snelheid van 1005 m per minuut; laatste prijsduif kwam binnen 13.22 met een selheid van 929 meter per minuut. De uitslag van de eerste tien aankomende vogels was als volgt: G. Jansen 1, J. de Borst 2- 7-9, F. Koster 3, G. Doeswijk 4-8, Th. v. d. Ploeg en Zn. 5-6, J. Arrachart 10. De postduivenvereniging „De Luchtklievers" hield 'n wedvlucht vanaf St. Ghislain met 196 vogels. Gelost 12.30 uur; aankomst eerste prijsduif 15.44 met een snelheid van 1072 m per minuut, laatste prijsduif aankomst 16.20 met 908 m per minuut. De uitslag is als volgt: G. Krabbers 1, Roodenburg-Doeswijk 2-5, J. Mol 3. M. de Vreugd 4-7, v. Ruiten 6. Jac. v Es 8, De Haas en Schoone 9, H. v Diest 10. TOERRIJDERS LEVERDEN MOOIE PRESTATIES! Op tweede Pinksterdag hebben 8 rijders van de Toer-afdeling van de „Bollenstreek" een mooie prestatie geleverd met de deelname aan de Elf-steden-rijwieltocht. De totale af stand langs de elf steden in Fries land was 230 km. Gestart werd des morgens om 8 uur en 's avonds om half 8 waren de volgende deelnemers binnen: mej. Mijnhekke uit Katwijk; H. de Zwart, Noordwijk; A. de Graaf, Haarlem; R. v. d. Poll, Engel-Lisse (17 jaar!); H. v. Dijk, Engel-Lisse (ook 17 jaar!) en Jac. Faas, Lisse. Al deze deelnemers gingen met een medaille en een lintje naar huis en hebben dinsdag in 8 uur tijd, rust tijden inbegrepen, de tocht van Fries land naar Lisse afgelegd! Dit mag wel een bijzondere succesvolle deelname aan de Elf-steden-rijwieltocht ge noemd worden! .Nog 10 dagen en dan is het De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag-attractie (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje (Advertentie) WARMOND P.V. „Warmond" De postduiven vereniging „Warmond" hield 'n wed vlucht voor oude duiven vanaf Ferg- nier, afstand 295 km. De vogels wer den gelost om 12.20 met een noord westen wind. De eerste prijsduif be reikte zjjn hok om 16.48.26 uur, de laatste om 17.30.00 uur. De overige uitslagen luiden: Dr. J. Venker 1-7, J. Roest 2, A. v. d. Drift 3, P. Voge lenzang 4, J. Smeets 5, J. de Weerd 6, H. v. Dijk 8, G. Zandbergen 9, J. de Dunne 10. Honderden aanvragen voor het unieke LEIDSE COURANT SPELDJE kwamen reeds binnen. U behoeft slechts een nieuwe abonnee aan te brengen en U ontvangt enkele exemplaren van dit fraaie speldje. Ondergetekende: plaats: naam: adres: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: naam: i adres: plaats: datum: ...o. Betaling zal geschieden per week maand kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. OEGSTGEEST Geboren: Marcel Anthonius Maria zn v. G. A. M. van Schie en M. J. T. Perquin; Johanna Maria dr v. P. J. Molenkamp en M. E. H. Bosman. Pauline dr v. J. R. Roorda en E. van Delft. Ondertrouwd: W. T. Westerhof en C. M. Buhler. KATWIJK Duivensport Met 235 oude dui ven hield de postduivenverenigig „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 187 km. De uit slag was: G. Noteboom 1-2-4, J. v. Zanten 3-5, M. Souverein 6-10, B. Pauw 7, J. Admiraal 8, Pim Heems kerk 9. lETDERDORP Geboren: Martha Cornelia Maria 7. dr v. W. T. Eik" en A. J. M. v. Haaste ren; Arjen Victor Willem zn v. C. V. Reijs en H. J. Nievaart; Janneke Cor nelia dr v. W. Hey koop en E. Rij laarsdam; Pieter Johannes Jan zn v. P. van Laar en G. Hagenus; Eveline Johanna dr v. W. H. Wijnands en T. E. Bruin. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Hol per, 21 jaar, boekdrukker, wonen de te Leiden en Johanna Maria de Vogel, 19 jaar, verkoopster. Getrouwd: Jacob Andries Arie van der Wolk, 22 jaar, vee-inkoper en Emerentia Margaretha van den Berg, 20 jaar, verkoopster. ZOETERWOUDE RIJWIELTOCHTEN 1965 Eén van de grote evenementen die Zoeterwoude jaarlijks beleeft (dit jaar voor de veertiende maal), de „sterrit", ligt weer in het verschiet. Zondagavond 13 juni om 9 uur des avonds zal de prijsuitreiking plaats vinden, zal het dan weer bekend zijn, wie voor dit jaar de beste puzzelaars op de fiets van Zoeterwoude zijn! Ook dit jaar is er weer een kleine tocht van pl.m. 35 a 40 km. De start van deze tocht is omstreeks 13.30 en is bijzonder geschikt voor allen, die er niet zo gemakkelijk toe komen om nog 75 km te gaan fietsen of voor anderen, die er nog met aan toe zijn de „grote sterrit" te rijden. Het aan tal deelnemers is inmiddels al tot meer dan 300 gegroeid. Inmiddels is het inschrijfgeld verhoogd tot f 1.50. De deelnemers zullen vertrekken tus sen tien en twaalf uur; natuurlijk zal dit later worden met het toenemen van het aantal deelnemers met tussentijden van een halve minuut. De gemiddelde snelheid bedraagt 14 km/u. VOETBALWEDSTRIJD VOOR BEJAARDEN Gisteravond vond op het SJZ-ter- rein de voetbalwedstrijd plaats tus sen de Zoeterwoudse middenstand en het gemeentepersoneel. De opbrengst van deze wedstrijd kwam geheel ten goede aan de uitgaanskas van de Zoe terwoudse bejaarden. Het was een gezellige wedstrijd, waarin beide par tijen zich volledig tweemaal een half uur gaven. Toen r>a afloop de stand 2-2 was, moest -er dus verlengd wor den. In tweemaal een verlenging van 7% minuut bleek echter dat beide partijen him kruit met deze vier doelpunten verschoten hadden. Uit eindelijk moesten dus penalty's de doorslag geven, waarbij de gemeen te met één treffer meer (3-2) de uit geloofde beker in bezit kreeg. In café „Landzicht" vond de prijs uitreiking plaats. Hier had de eige naar, de heer C. Paardekoper, even eens ten behoeve van de uitgaanskas, een poule georganiseerd en een lo terij. Hiervan was de opbrengst f 142,25. Het bedrag aan entreegel den ontvangen bedroeg f 125,24. In totaal was de opbrengst dus f275,59. Tot het welslagen van deze actie droeg bij, de St. Jans Drumband, die voor de wedstrijd en tijdens de rust voor een geslaagde demonstratie zorgde.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3