INDONESIË SPEELDE ZICH IN EERSTE HELFT LEEG Televizier-ploeg voor de Tour de France bekend JAZY HALVE SECONDE SNELLER DAN SNELL Hoestepidemie dunde draversveld sterk uit PgNDERDAG 10 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 6-1 overwinning van Feijenoord De woensdagavond voor 23.500 toe schouwers in het stadion Feijenoord te Rotterdam gespeelde voetbalwed. strijd tussen landskampioen Feije noord en het Indonesische elftal is met 61 door de Rotterdammers ge wonnen. De stand met de rust was 11. Nadat reeds in de derde mi nuut Soetppto Indonesië de leiding had gegeven, maakte twee minuten voor de rust Libregts uit een straf schop gelijk: 11. Twee doelpunten van Kruiver en drie doelpunten ach ter elkaar van Bouwmeester brach ten de eindstand op 61. Indonesië begon verrassend, want toen na drie minuten uit een verre uittrap van doelman Judo op rechts een goede combinatie door rechtsbui ten Dominions met een even goede trekbal werd besloten, rondde mid- voor Soetjipto het geheel, met een machtig schot af: 01. Deze twee handige en snelle spelers vielen sterk op en vormden een permanent ge vaar, zodat Pieters Graafland twee maal zijn doel uit moest om erger te voorkomen. Jong Oranje verliest van Duitse selectie Jong Oranje heeft woensdagavond te Emmerik voor 7000 toeschouwers met 20 verloren van een Westduitse selectie-ploeg, nadat de Duitsers bij de rust reeds een voorsprong van 10 hadden. De Westduitse ploeg, waarin zes spelers van Bundesliga- clubs waren opgenomen is met de 20 overwinning rijk beloond ge worden. De Nederlanders, die in de verde diging met spil De Vries van En schede aan het hoofd hun beste linde hadden, verdienden wel iets meer dan de schrale „nul", die echter ook de zwakte van onze aanval illustreert. Slechts twee spelers kwamen hier in tot een ruim voldoende: de Feije- noorder Venneker en in de eerste helft de DFC'er Klemjan. Het man keerde in de Nederlandse voorhoede aan stootkracht en onze landgenoten hebben het de Duitse verdedigers dan ook niet bijster moeilijk kunnen ma ken. Het dichtste kwam hog links buiten Roode bij een doelpunt, maar zijn in de 31e minuut afgevuurde schot stuitte af op de paal. De beide Duitse doelpunten weiden gescoord door Gerhardt van Sohalke '04. TBNINIS Conflict opgelost Noordwijkse banen wórden niet langer meer geboycot Het jarenlang slepende conflict tussen de I.C. Nederland (een ver eniging van op uitnodiging Kd ge worden tennisspelers) en de Noord wijkse Sportvereniging is deze week, dank zij de bemiddeling van 't hoofd bestuur van de KNLTB, officieel bij gelegd. Dit heeft tot gevolg, dat het „advies aan de leden", of „het boy cot", zoals het in de wandeling heet te, van de I.C. Nederland om Noord- wijk te mijden niet langer van kracht is. Daardoor komt het Noordwijkse tenrnisstadion hot grootste van Ne derland na acht jaar weer be schikbaar voor het houden van offi ciële ioiterlandwadetrijden, interna tionale toernooien enz. KNLTB heeft over deze kwestie het volgende communiqué doen uit gaan! „Het bestuur van de KNLTB acht óch gelukkig te kunnen mede delen, dat de moeilijkheden, die ver scheidene jaren hebben bestaan tus sen de LC. Nederland en de Noord wijkse S.V. uit de weg zijn geruimd. Hierdoor zaïl het mogelijk zijn, dat er weer op normale wijze contacten kunnen worden gelegd tussen deze instanties, die alle op hun wijze zich voor tennis wensen in te zetten". FRAAIE COMBINATIES Toch was Feijenoord technisch zo veel beter, dat het een grote meer derheid verkreeg. Door het ontbre ken van een konsekwente dekking viel er soms van de fraaiste combi naties te genieten, maar al verde digde Indonesië dan niet volgens de moderne opvattingen van het voet balspel het gebeurde met zoveel élan en beweeglijkheid, dat doelpunten van Feijenoord voorlopig achterwege bleven. In de laatste fase van de Bergholz tracht door te breken in de Indonesische verdediging. eerste helft, toen de strijd juist weer wait gelijk opging, werd Kruiver ech ter in het strafschopgebied ten val gebracht en uit de hiervoor toege stane strafschop scoorde Libregts de gelijkmaker: 11. OVERSPEELD Na de rust is van strijd nauwelijks nog sprake geweest. Vermoedelijk hadden de Indonesiërs onder de voor hen vreemde omstandigheden te veel van hun krachten gevergd. De score werd nu op regelmatige wijze door Feijenoord opgevoerd, waarbij het spel van de Zuidslaviër Bulatovic door techniek en taktiek van grote invloed bleek. Minder prettig voor Feijenoord was, dat Kraay en Veld hoen bij het eerste tegenpunt met de hoofden tegen elkaar botsten en zich beiden moesten laten vervan gen. WIELRENNEN Evert Schneider niet geaccepteeerd .1 Wonderlijke beslissing van organisatoren Wimbledon Tot ieders verbazing is Evert Schnei der niet geaccepteerd voor het kwa lificatietoernooi van Wimbledon. De Hagenaar zou, evenals Jan Hajer, met wie hij een dubbel zou vormen, „voor eigen rekening" deelnemen aan dit officieuze wereldkampioenschap tennis. Zijn partner vulde de daar toe strekkende papieren zelf in en werd op grond daarvan zonder meer als tweede Nederlander (na Tom Ok- ker) geaccepteerd voor het hoofd toernooi. Evert Schneider liet dit over aan de KNLTB en werd niet eens toegelaten tot het kwalificatietoer nooi. Daarvoor kon hij zeker rechten doen gelden. Het vorig seizoen won Schneider in de landenwedstrijden tegen België en Duitsland alle vier de partijen. Verder plaatste hij zich via kwalificatiewedstrijden voor het hoofdtoernooi van Forest Hills en versloeg daarin de hooggeplaatste Duitse ranglijstspeler Ingo Buding. In verband met studie speelde Schneider dit voorjaar minder inten sief. Desondanks won hij in de com petitie van Jan Hajer. Door het uit vallen van Schneider zal Jan Hajer op Wimbledon niet in het herendub. bel kunnen uitkomen. Men beleeft daar de bizarre situatie, dat Tom Ok- ker door de bond uitgezonden is gekoppeld aan de derderangs Ame rikaanse speler Bill Hoogs, terwijl zijn vaste partner Hajer langs de kant mag toekijken. De KNLTB deelt mede, dat de aan melding van Evert Schneider vol komen conform de regels is geschied, evenals trouwens de aanmelding van de spelers en speelsters, die wel ge accepteerd werden. FINALE OM RECTORVESTER- BEKER IN LISSE. De voetbalwedstrijd tussen de bi- junioren van Lisse en St.-Bernardus zal zaterdagavond om zeven uur wor den gespeeld op 't terrein van Lisse. Deze ontmoeting wordt gehouden om de winnaar aan te wijzen van de Rector Vester-beker voor b-junioren van de bij de NKS aangesloten R.K. verenigingen uit de afdeling Leiden. Tijdens de uitreikingsplechtigheden van de „Zilveren Stuurwiel" in het Amsterdamse Hiltonhotel was het een volledige verrassing voor de Prins, toen hij onder de aanwezige politiemannen de wachtmeester eer ste klasse W. Anker ontdekte. Op de avond van de voetbalwedstrijd Ne- derland-Engeland werd de wacht meester met de surveillancewagen van achteren aangereden door de hofauto van de prins. Hierbij liep de zakenman W. Teengs Gerritsen (mid den), een vriend van de prins, ver wondingen op. Wereldrekord mijl gebroken Kees Pellenaars heeft de Televi- zierploeg voor de komende Ronde van Frankrijk, die op 22 Juni in Ken- WIELRENNEN len van start gaat, als volgt samen gesteld: Jo de Roo, Bas Maliepaard, Henk Nijdam, Kees Haast, Leo van Dongen, Kees v. Espen, Gerben Kar stens, Huub Harings, Rik Wouters en Jo de Haan. GERBEN KARSTENS De reserves zijn in volgorde van „mogelijkheid": Henk Cornelisse, Bart Zoet, Ddck Groeneweg, Piet Da- men en Jaak van der Klundert. In deze ploeg is eigenlijk alleen Jo die Haam, die met een blessure aan zijn achillespees sukkelt, een twijfel- punt. Hij is thans ondier behandeling van een specialist in Eindhoven en zal op korte termijn zelf beslissen of hij aan de grote ronde giaat beginnen. Van deze tien renners zijn Gerben Karstens en Huub Harings de debu tanten in de Tour de France. Van hen heeft Karstens echter wel al een beer in de Ronde van de Toekomst gereden. De Midi Libre Janssen behoudt de eerste plaats Door zich in de tweede etappe van de Midi Libre als tweede te klasse ren heeft onze landgenoot Jan Jans sen zijn leidersplaats behouden. Hij werd in de sprint verslagen door de Milanees Gianni Motta, die geldt als de grootste ontdekking van de Az- zuri in de laatste jaren. Motta kon door een blessure niet deelnemen aan de Ronde van Italië. Dat Motta een veelzijdig renner is bewees hij nog eens op de beide cols in deze tweede rit. Evenals op de eerste dag kwam hij tweemaal als eerste op de top door en Motta neemt in het berg- klassement een vaste eerste plaats Franse wonderloper in schitterende vorm Frankrijks atletiekidool Michel Jazy bevindt zich momenteel in schitte rende vorm. Woensdagavond verbe terde de Fransman in Rennes het wereldrecord op de mijl met een tijd van 3.53.6. Het oude record stond op naam van de Nieuwzeelander Peter Snell, die op 17 november van het vorig jaar een tijd van 3.54.1 liet afdrukken. Voor de mijlrace te Rennes ver schenen negen lopers aan de start Reeds voor de start had Jazy ver teld, een aanval op het wereldrecord te willen ondernemen, indien de om standigheden gunstig waren. En die waren gunstig: zacht weer, geen wind en een goede baan, al waren er te voren reeds enkele wedstrijden op gelopen. Na de start namen Kerveaudou en de Franse recordhouder op de 1000 meter, Jean Wadoux, de kop en zet ten er reeds dadelijk een hoog tem po in. Bij het ingaan van de tweede ronde leidde Wadoux en toen reeds wees een blik op de chronometers aan, dat er een zeer scherpe tijd in zat. Bij het ingaan van de laatste ronde trok Jazy er alleen tussenuit en onweerstaanbaar ging hij op de fi nish af. Nadat de tijd bekend was gemaakt, maakte Jazy in gezelschap van de acht andere lopers een ere- ronde, enthousiast toegejuicht door een juichende menigte, die buiten zich zelf van vreugde was. Jazy verbeterde vorige week het Europese record op de mijl met een tijd van 3 min. 55.5 sec. en zondag vestigde hij met 13.34.4 een nieuw Europees record op de 5000 meter. Tsjegolev leidt nog steeds in damtoernooi Hoogezand Door een zege op de Nederlander Okrogelnik heeft de Russische we reldkampioen Tsjegolev zijn leidende positie in het internationaal dam toernooi van Hoogezand/Sappemeer verbeterd. Met nog drie ronden te spelen heeft hij een voorsprong van 2 punten op Deslauriers, die tegen de moedige Schotanus niet verder dan een remise kwam. Baba Sy behaalde zijn eerste zege, maar die kwam nog al merkwaardig tot stand. Zijn tegen stander Nimbi die glad gewonnen stond, deed op het beslissende ogen blik de verkeerde voortzetting en verloor. De uitslagen van de achtste ronde luiden: Nimbi (Kongo)-Baba Sy (Se negal) 02; Fanelli (It.)-Hisard (Fr.) 02; Sybrands (Ned.)-Caze- mier (Zwits.) 11; Germain (Haiti)- Skretensky (Rusl.) 11; Deslauriers (Can.)-Schotanus (Ned.) 11; Tsje golev (Rusl.)-Okrogelnik (Ned.) 2-0. Stand: 1. Tsjegolev 12 pnt; 2. Des lauriers 10 pnt; 3. Baba Sy, Hisard, Germain, Sybrands, Skretensky allen 9 pnt; 8. Cazemier, Schotanus beiden 8 pnt; 10. Okrogelnik en Nimbi bei. den 6 pnt; 12. Fanelli 1 punt. PAARDESPORT Draverijen op Duindigt in. De ongelooflijk sterke Jacques Anqueitil had in Rodez bijna voor een sensatje gezorgd. De aankomst- lijn lag op een stijl omhooglopende boulevard, die beklommen moest worden na een korte afdaling. Tot 20 meter voor de meet had Anquetil een voorsprong op het tweetal Jans sen-Motta, maar toen moest 's we relds beste wegrenner zich gewon nen geven. De etappe had door het slechte weer weinig om het lijf. Behoudens de traditionele uitlooppogingen van enkele mindere goden gebeurde er vrijwel niets. Zelfs de beide cols brachten geen opwinding, zodat ten. slotte een groep van ongeveer 50 renners de eindsprint betwistte. In het algemeen klassement heeft Jans sen op de overige favorieten een voorsprong van 16 seconden. Er zijn nog twee etappes te rijden. Een hoestepidemie onder de dra vers heeft de velden gisteren op Duindigt sterk gedund. Het is een on/bekende ziekte, waarbij de paar den een droge hoest en verhoging hebben. De ziekte schijnt uit Oosten rijk via Duitsland naar ons land te zijn overgekomen. Vijf weken gele- dien zijn er in Duitsland verscheidene meetings bij gebrek aan paarden af gelast. Gezien de omvang die de ziek te op het ogenblik in Nederland al heeft aangenomen de paarden uit het zeer grote enitrainiement Geersen werden gisteren allemaal terugge trokken is het nog maar de vraag of de koersen voor dit weekeinde kunnen worden gehouden. Waar schijnlijk is het in het Utrechtse Me- reveM begonnen. In het Hilversum se sportpark hebben bijna alle trainers met de ziekte te kampen en de op Duindigt gevestigde Van Overeen zag zich gisteren gedwongen van koersen af te zien. Van de zeven tweejarige dravers die in het openingsnummer aan de start verschenen was Extase van Arie Tesselaar met de slechte kilometer- tijd van 1.35.5 de beste. Vlak achter hem legde Erota, gereden door de Duitse pikeur H. Roller, beslag op de tweede plaats. Avonturen DONALD DUCK De uitslagen van de woensdag 9 juni gehouden draverijen te Duindigt avondmeetingluiden Jacob van Heemskerk-prijs, 1400 m. met autostart 1 Extase (A- S. Tes selaar) 2.13.7. 1-35.5. 2 Erota, 3 El Hadie. Tot. win. 6.10, pl. 2-40 3. gek 13.30, cov. 6.80. Jacob van Wassenaer-prijs, 2140 m. 1 Charlotte Six (A. Th. Knijneniburg) 3.07.8 1.27.8. 2 Zombrewer, 3 Boude- wijn B. Tot. win. 2.80, pl. 1.90 290, gek. 9.30, cov. 5.90 Jan van Galen-prijs, 2140 m. Ie afd. 1 Barke 2 (J. J. Bakker) 3.15 1.30.3, 2 Dixy, 3 Charlie Chaplin. Tot. win. 4.50, pl. 2 20 5.80 2.10, gek. 8.—, cov. 16.60, trio 1312,80. Piet Hein-prijs, 2000 m. m. auto- start. 1 Butch Hollandiia (E. de Vis- str) 2.48.2 1-24.1, 2 Conny Stuart, 3 Zandra H van Sophia. Tot. win. 2.70, pl. 1-20 1.30 1.90, gek. 3.70, cov. 3.30, trio 72.50. Jan van Speyk-prijs, 2120 m. voor amateur-rijders, 1 Bajadère (J. M. Uit- tenbogaart), 3.04, 12A.8, 2 Diogenes, 3 Alpenraaf S. Tot. win. 6.10, pl. 4. 1.40. gek. 7.20, cov. 5.30 Maarten H. Tromp-prijs, 2120 m. 1 Zita H (A. Haarselhorst) jr.) 2.59.4, 1.24 6, 2 Zoon van Calumet. 3 Y Zella. Tot. win. 5.50, pl. 2 40 1 70 10.30, gek. 9.10. cov 4.30, trio 864.10. Willem Barentsz-prijs. 2120 m. 1 Lively Rodney (J. van Dooveweerd) 2.56.5. 1.23.3, 2 Olivier B, 3 Fritz Ha nover. Tot win. 1 90. pl. 1.30 1.20 160, gek 3.40, cov. 3.20. Jan van Galen-prijs, 2140 m., 2e afd. 1 Dirk de V. (J. Ham) 3112 1.30.2, 2 Cycloon van Ak*»rendarn, 3 Dean Hollandia. Tot. win. 1.60, pl. 1.50 2-30. gek. 5-30, cov 5.30. Moonstone-nrijs 1350 m. 1 SDpristi (Th. M. Mc Garrity) 1.24.9. 2 Mambo. 3 Paladijn. Tot. win 2.pl. 1.40 4.10, gek. 15.90, cov. 10.10. Eerste veefondsprijs. 1800 m. 1 Ni na (F. Vandeuren) 2.01 8. 2 Cambron- ne, 3 Evian. Tot. win. 1.50, pl. 1.10 1.30, gek. 2.10, cov. 2.20. Totailisaitor-omzet 153.293.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11