i alles si kan met uéëéms i Verkiezingen Rijnmond Hoe Rotterdam stemde GEMINI-VAART GEWIJD AAN BELANGRIJKE EXPERIMENTEN Aanslag op neger- assisteht-slieriffs Leidse prof. Kampman vestevigde contact tussen Turkije en Nederland Britse juwelen - kwart miljoen - bij NS zoek JUBILATE GAF CONCERT TE KATWIJK VLUG EN LENIG JUNIORES VERBETERDEN NEDERL. REKORD Batavendames niet succesvol Tachtig mille voor Leidse rheuma-kliniek Bataven in goede vorm DONDERDAG 3 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA I Achter de rug (Vervolg van pagina 1) Kloof breder? Het verlies van de gecombineerde protestants-christelijke lijst is voor al opvallend in de kleine gemeenten. De grote gemeenten geven, wat dit betreft, een gunstiger beeld te zien. Vrij algemeen wordt aangenomen, dat deze nederlaag de verhouding tussen ARP en CHIJ bepaald niet ten goede zal komen. Er is al het nodige meningsverschil, nu de ARP regeringspartij is gebleven en de christelijk-historischen in de oppo sitie zijn gegaan. Van ARP-zijde wordt gezegd, dat veel protestantse kiezers niet te spre ken zijn over het samengaan van de twee protestantse partijen, en daar om hun stem aan de gecombineerde lijst hebben onthouden. Ook de heer Beernink (CHU) deelde mede, dat 't samengaan geen succes is geweest. Overigens waren de drie grote con fessionele partijen het erover eens, dat zich geen schokkende verschui vingen hebben voorgedaan. Geringe opkomst Veel vérstrekkende conclusies zijn er uit de Rijnmondverkiezingen nog niet te trekken. Daar is men het al gemeen over eens. Het is namelijk moeilijk te schatten, hoe groot de invloed van de landspolitiek is ge weest, en bovendien was de opkomst van de kiezers teleurstellend gering. Veertienduizend kiesgerechtigden, die bij de Tweede-Kamerverkiezin- 6 en normaal hun stem uitbrachten, leven deze keer thuis. En dan is er nog helemaal geen rekening gehou den met het feit, dat in die twee jaar de bevolking van dit gebied sterk toegenomen is. Het feit, dat de Rijnmond verkie zingen nu achter de rug zijn, was voor de voorzitter van de Rijnmond- raad, mr. Marijnen, de belangrijkste zaak. Aan een politieke beschouwing over de resultaten van de verkiezing wilde hij zich niet wagen. „Het be langrijkste is, dat de leden van de raad er 2ijn", aldus de heer Marij nen. Hij zei nog, dat de eerste ver gadering een louter formeel karak ter zal hebben. Daarin komen o.m. de beëdigingen van de leden aan de orde. In de vergadering, die twee weken daarna gehouden zal worden, zullen de leden van het dagelijks bestuur worden genoemd. De heer Marijnen hoopte op een grote be langstelling voor de vergaderingen van de raad. Van 3 op 7 De heer Koekoek, fractieleider van de Boerenpartij in de Tweede Ka mer, was bijzonder verheugd over de verdubbeling van het aantal stem men op zijn lijst. „Wij zouden in de ze verhouding in de Kamer van 3 op 7 zetels gekomen zijn", zo berekende hij. Voorts zei hij: „Het zal de VVD wat tegengevallen zijn, dat de kie zers, die werkelijk vrijheid willen, hun stemmen aan de B.P. gaven, maar dan had de VVD maar duide lijker moeten zijn en, zoals wij, te gen de verhoging van de luister- en kijkbijdragen moeten stemmen". De vooruitgang van de CPN vond dc heer Koekoek niet verontrustend. „Zij stonden Op lijst één en vele kie zers stemmen daar klakkeloos op. Die winst verdwijnt wel weer. Maar wij stonden midden in en dus zijn die stemmen bewust op ons uitge bracht", aldus de heer Koekoek. Namen der Percentages Aantal geldige stemmen Partijen 1965 1963 1962 1965 1963 1962 P.v.d.A. 46.3 45.4 48.0 182646 186423 193891 A.R. en C.H.U. 14.3 14.9 14.5 56322 60921 58436 K.V.P. 13.6 14.9 13.9 53728 61197 56295 V.V.D. 10.5 11.1 11.1 41381 45534 44829 P.S.P. .4.7 5.0 4.8 18445 20637 19207 CP.N. 5.9 4.0 4.2 23326 16556 16958 8.G.P. 2.1 2.1 2.2 8479 8590 9014 Boerenpartij 1.9 0.9 7380 3734 G.P.V. 0.7 0.5 0.8 2674 2021 1913 öv. lijsten in '63 en '62*). 1.2 0.8 4758 3178 100 100.0 100.0 394381 410371 403721 L.S.P. 0.4 1397 C.N.V. 0.1 - 556 P.E.A. 0.4 1720 N.D.P. 0.3 1186 LU. 0.1 455 Vrije Burgers 0.7 2622 1.2 0.8 4758 3178 kabinetswijziging in japan Premier Eisakoe Sato heeft liet ka binet, dat hij in juli van het vorige jaar van zijn voorganger Ikeda over nam, drastisch gewijzigd. Van de voornaamste ministers is alleen de minister van buitenlandse zaken Sji- ina aangebleven. Kostbare tweeling Wanneer de Gemini vier de voorgenomen vier dagen vol tooit. hebben de V.S. 257 uur ervaring in de ruimte ten koste van 5.700.000 dollar per uur. Aan het project Mercury is 385 miljoen dollar besteed, sinds het begin van hét Ge- mini-programma in 1961 Zijn nog eens 1.070 miljoen dollar uitgegeven. De komende twee jaar zal de Nasa 600 miljoen dollar nodig hebben om het Gemini-programma te voltooi en. Het project Apollo, een reis van drie man naar de maan, vergt ongeveer twintig miljard dollar. In de buurt van Bogalusa, in de Amerikaanse staat Louisiana, is gis teravond een aanslag gepleegd op twee assistent-sheriffs, beiden ne gers. Een van hen verloor daarbij het leven, de ander werd gewond. Een 41-jarige blanke, Ernis McEl- veen, is in staat van beschuldiging gesteld wegens moord. De twee assistent-sheriffs werden, toen zij in hun patrouillewagen op elf kilometer ten noorden van. Boga lusa reden, vanuit een passerende vrachtwagen beschoten. O'Neal Moo re werd in het hoofd getroffen én was onmiddellijk dood. Zijn metge zel, Creed Rogers, werd gewond. McElveen bleek in het bezit van een pistool en een geweer toen zijn vrachtauto èen eind verderop werd aangehouden. In Bogalusa is de toestand al ge ruime tijd gespannen in verband met een campagne van de negers daar voor rassengelijkheid. Zaterdag j.l. deden zich er botsingen voor tussen blanken en negers die voor winkels postten. De benoeming van negers tot assistent-sheriff is fel veroordeeld door de Ku Klux Klan. (Advertentie) ONTMOETING MET RAKET MET KNIPPERLICHTEN 15.000 mensen in touw tijdens vlucht van bijna 98 uur DE TWEE AMERIKAAN- SE astronauten, James Mc- Divltt en Edward White, die vanmiddag vanaf Kaap Kennedy zijn gelanceerd, hebben gisteren de tijd doorgebracht met rust en ontspanning, Onder dege nen die bij de voorberei ding van de vlucht betrok ken zijn, steeg de spanning met het uur. De weers vooruitzichten voor van daag luiden gunstig. De artsen hebben verklaard, dat de twee ruimtevaar ders lichamelijk en gees telijk in uitstekende con ditie zijn. Werklieden wa ren doende de 151 ton brandstof in de tanks van de ruim 27 meter lange Titan-2 raket te pompen. Het aftellen begon 4 uur voor de lancering, dus om 11 uur vanochtend Neder landse tijd. Over de gehele wereld begonnen toen de taken van ruim 15000 mensen in 13 grondstations, aan boord van 14 Amerikaanse oor logsschepen of in de 88 vliegtuigen, die gedurende de 97 uur en 50 minuten durende vlucht in touw zullen zijn. Met pistool als motor TERWIJL MILJOENEN over de gehele wereld hier van via de televisie en de radio getuige waren, gin gen de 35-jarige Mc-Divitt en de een jaar jongere White om 15 uur Neder landse tijd de lucht in om aan hun opdrachten te be ginnen. Deze zijn een „ren- dez-vous" met de uitge brande tweede trap van de draagraket tot stand te brengen en een „uitstap je" op 240 km hoogte van ruimtevaarder White. De Titan-2 raket bracht de Gemini-cabine binnen zes minuten op de plaats van bestemming, waarna deze zich van de raket losmaak te, die op een afstand van ruim 91 meter meezweeft. Door gebruik te maken van zijn remrakêtten zal de cabine tot op 36 meter afstand van het raketge deelte worden gemanoeu vreerd, waarna White uit stapt om het van dichtbij te filmen. Hij blijft aan de cabine verbonden met een 7^ meter lange kabel, die van een goudlaagje is voor zien om hem tegen de in tense zonnestraling te be schermen. Door middel van een „voortstuwingspis tool" zal hij zich door de ruimte verplaatsen. Temperatuurverschil WHITE ZAL ZELF beslui ten of hij met zijn hand de tweede trap zal aanra ken. Buiten de Gemini zal hij blootgesteld zijn aan ■temperaturen tussen 121 graden boven en 129 be neden nul, naargelang hij door de zon wordt besche nen of in de schaduw van de aarde is. Dank zij zijn ruimtepak heeft hij echter een temperatuur zoals in de cabine. Inmiddels beluisteren artsen in het controlecen trum op de grond via ra- dioseinen overgebrachte bijzonderheden over de hartslag en de ademhaling van de in de ruimte „rond wandelende" astronaut. Het „uitstapje" zal 12 minuten duren. Na de terugkeer van White in de ruimte cabine zal men het raket gedeelte verlaten men is dan al aan de derde om wenteling om de aarde be zig om te trachten het van felle knipperlichten voorziene voorwerp tij dens de vierde omwente ling op te sporen en op nieuw te benaderen. De snelheid ligt dan rond de 26.000 km per uur. Een belangrijke Op dracht, welke van 't groot ste belang is voor de plan nen een bemand ruimte vaartuig naar de maan te zenden, is daarbij het over schakelen van de ene baan in de andere. Na deze ex perimenten vervolgen de ruimtevaarders hun toch ten om de aardbol, waarbij zij minder spectaculaire opdrachten te vervullen hebben. HUN TERUGKEER naar de aarde, ongeveer 650 km ten zuiden van Bermuda ln de Atlantische Oceaan, zal maandag 7 juni om streeks 17 uur Nederland se tijd plaatsvinden. Drie torpedojagers en eenvliég- dekschip zullen daar aan wezig zijn om de twee mannen op te pikken. Een zending Britse juwelen ter waarde van ongeveer een kwart mil joen gulden, die gisteravond per ex pressevracht aait de Nederlandse spoorwegen ln Amsterdam is aange boden met bestemming Venlo, is daar niet aangekomen. De spoorwegrecherche neemt niet direct aan, dat hier sprake is van diefstal. Zij vermoedt, dat het kleine pakje, waarin de juwelen zaten, er gens tussen is geraakt. Ook stond op de vrachtbrief niet de inhoud van het pakje aangegeven. De juwelen, die tijdens de Britse week in Amsterdam zijn tentoonge steld, waren bestemd voor een juwe lier in Venlo, die ze met replica's van de Britse kroonjuwelen, wilde exposeren. ZIJN WRAAK WAS ZUUR Een uit VHaardinigen afkomstige onderwijzeres ondervond in Den Haag een onprettige reac tie vam een van haar leerlin gen. Deze 14-jarige scholier gooide namelijk salpeterzuur over haar auto. Hij vond, dat zij te streng optrad en dacht, dat ddt wel een goede lering voor haar zou zijn. Salpeterzuur heeft de nare eigenschap alles waar het mee iin aanraking komt sterk aam te tasten, zodat de wagen opnieuw gespoten moest worden. Een en amder kostte 500. Ongeveer tien diagen geleden deed de onderwijzeres aangifte b ijde politie. Na een aantal dagen vatte deze verdenking op tegen de bovengenoemde leerling, die een bekentenis af legde. Hij deelde mede, dat zijn moe der het zuur voor hem had ge kocht. Zij had dit gedaan in de veronderstelling, dat hij het no dig had voor een proef op school. Toen zij vernam, dat het gebruikt was voor een ge heel ander en nogal wraakzuch tig doel braken er enige moei lijke uren aan voor de jonge- KATWUK SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Morgen zullen de gemeentesecre tarie, het kantoor van de gemeente ontvanger en het bureau vam de dienst openbare werken gedurende de ge hele dag voor het publiek gesloten zijn. Een uitzondering hierop vormt het bureau van de burgerlijke stand, dat geopend zal zijn des voormiddags van acht uur tot half een. OUD-ADE JUBILEUMTOCHT VAN REISCLUB KAB., Da reisclub van de K.A.B., afd. Oud-Ade (onder deze naam is zij beter bekend dan als afdeling van het N.K.V.) heeft voor de komende reis grootse plannen. Dit Jaar namelijk 2al het voor de tiende maal zijn dat de leden een dagtocht gaan maken met onbekende bestemming. Wél is reeds uitgelekt, dat het naar een van de mooist streken van ons land gaat. Reislustige dames en heren kunnen zich opgeven bij de heer J. Reuring!, Zwarteweg 2 in Oud-Ade. De auto bus zal op zondag 27 juni des morgens 8 uur vanaf het Kerkplein vertrek ken. Het bestuur van de reisclub heeft voor deze jubileumtocht een aantrek kelijk programma samengesteld; naast de gebruikelijke bezoeken aan res taurant en café zal er veel aandacht besteed worden aan belangrijke be zienswaardigheden. „Jubilate" is een Christelijk Man nenkoor, bestaande uit leden van verschillende Kerken te Katwijk aan Zee en Katwijk a.d. Rijn, waaronder ook de katholieke kerk aldaar. Dit koor concerteerde ln de Nieuwe Kerk te Katwijk met medewerking van de gemengde koren „Jubilate Deo" uit Leiden en „De Lofstem" te Lisse. De koren stonden onder leiding van di rigent Leen Manneke; organist was Dick van Rijn. MATIG PROGRAMMA Onze bespreking van dit concert kun nen we in twee beschouwingen vast leggen. In de eerste plaats onze be- zwairen. Deze boren zoeken de weg van de minste weerstand. Men zoekt het bij het bekende lied of koraal. Bij liederen, die een bepaald deel van de bevolking graag hoort of bij versleten romantiek, zoals „Schön die Abend Glocken Klangen" van Kreutzer of „Middernacht" van Wel- mers met effectvolle bim-bam klan ken of men zingt een gebed op een operamelodie, nl. uit Webers „Die Freischütz". Wij noemen ook het mu zikaal inhoudloze „Zondagmorgen" van T. W. Sprey. Maar het allererg ste was toch wel „Geloofd zij God" (Psalm 68) van G. Jellesma. Dit was louter heel goedkope Liedertafelmu- ziek, en dat terwijl de oorspronke lijke koraalmelodie, die voor dit lied is gebruikt, veel sterker van zeg gingskracht is. Het beste liedje was nog „Morgen gebet" van Jac. Hoogslag, waarin ech ter onnodige pianissimo's werden ge zongen, die alleen maar onechte ef fecten oproepen. Dit was ook het ge val bij „Noem Hem Uw Vader" uit het bekende Bach-Koraal. Over de overige liederen en ko ralen zwijgen we maar. Ze rieken naar sentiment uit een piëtistische tijd. Dit alles dus over wat er ge zongen werd. Goede uitvoering Het tweede déél betreft de uitvoering der liederen. De koren staan onder dirigent Man neke onder uitstekende discipline. Zij volgen zeer precies de intenties van hun directeur. De uitspraak was zeer te loven. Zelfs zonder programma was do tekst uitstekend te volgen. Te prijzen was, dat de liederen, op enkele na, bijna allen capella" werden gezongen en dat men goed op toon bleèf. Alleen bij Bortnians- ky's „Ik bid U aan" zakte men zeker een halve toon. Iets sneller tempo en wat minder zacht zingen had dit kunnen voorkomen. In alle graden van sterkte bleef de toon beschaafd op enkele uitschieters van de teno ren na in het gemengde koor. De no dige of onnodige pian; ssimo's klon ken heel mooi. De laatste drie liede ren werden goed en kundig begeleid door de organist Dick van Rijn, die de zang afwisselde met enkele orgel- soli, nl. een Choral Vorspiel: „Nun ruhen alle Walder", waarvan de ver antwoorde registratie valt te loven. Ook speelde hij nog twee liedbewer kingen van Willem Mudde, waaruit bleek, dat Dick van Rijn nog niet zich ten volle heeft losgemaakt van zijn vroeger aangehangen stijlbegrip. Tenslotte: Gezien het grote aantal zangers en zangeressen waar Manne ke over beschikt, zouden we hem willen aanraden de sfeer, waarin dit programma was omgeven, los te la ten en eens over te gaan op grotere werken uit de Barok- of van deze tijd. Muzikaal gezien zou dit 'n groei en vooruitgang betekenen. BURGEMEESTER VAN DORDRECHT MET PENSIOEN Bij K.B. is aan mr. J. A. H. J. van der Dussen, op zijn verzoek, ln ver band met het bereiken van de pen- Aan zijn recent verblijft in Istan- Engels en Duits (de taal waarin on- sioengerechtigde leeftijd, met ingang bul, waar prof. dr. A. A. Kampman ze landgenoot zijn colleges geeft), van 1 juli 1965 eervol ontslag ver als buitengewoon hoogleraar aan de maar ook voor de oosterse talen, zo- leend als burgemeester der gemeente universiteit van deze stad college als het Arabisch. De interesse voor Dordrecht, met dank voor de goede heeft gegeven in de diplomatieke het oude Ottomaanse Turks neemt en langdurige diensten als burge betrekkingen tussen Turkije en W.- de laatste tijd weer toe. meester bewezen. Europa in de zeventiende en acht- Hoewel het Algemeen Rijksarchief tiende eeuw, bewaart hij de beste te 's-GraVenhage een fraaie collectie Een zoon van wijlen president herinneringen. De hoogleraren van de archivalia over de Nederlands-Turk- Rooseveilt van die Ver. Staten, Elliott universiteit van Istanbul gaven er bij se diplomatieke betrekkingen heeft, Roosevelt, is tot burgemeester van herhaling blijk van, hem als een van bezit het staats-archief in Istanbul Miami gekozen, de hnnnen te beschouwen. Zeer ver- een niet minder belangrijke verza- Pan heugend is het feit, dat prof. Kamp- meling. - Eenu Spaan?/r P™?*' man heeft mogen bijdragen tot de Wat de culturele contacten tussen a Van aral-Alcala, mgr. versteviging van de culturele- en we- Turkije en Nederland betreft, is het Aingeto Morta, met een mtó hchte tenschappelijke contacten tussen van belang, dat de directeur van de verwondingeni toegebracht. De dader Turkije en Nederland, o.m. door de academie van schone kunsten in 15overgebracht naar een psychiatri- komst naar ons land voor te berei- Istanbul, dr. Assim Mutlu, in zijn sc^e inrichting, waaruit hij kortelings den van enkele Turkse hoogleraren academie een expositie wil gaan hou- wias ontslagen, en van de beroemde Turkse pianiste den over het leven in het Ottomaan- Hullya Say dam. se rijk in de zeventiende en achttien- Prof. Kampman, die tevens direc- de eeuw, op «rond van aioh fa Neder- teur is van het Nederlands Instituut lands bez" bevindende schilderijen, voor het nabije Oosten in Leiden, Pavures en publikaties. heeft van ongeveer half april tot me- Kampman heeft tijdens zijn dlo mei in Istanbul vertoefd en h« verblijf to Istanbul kunnen consta- ïal eind Juli weer naar deze stad te- teren, dat de Turkse wetenschap tich rufgsan om er leiding te geven aan ,n,.d« lo°P de '"tste veertig Jaar het Nederlands historisch-archeolo- zelfstandig heelt ontwikkeld, speciaal glsch instituut aldaar, waarvan hij °P >lt°r"r-. e" sociologisch terrein, waarnemend-directeur is. Na de ok- In Turkije bestaat, aldus prof. Kamp- tobermaand dan weer in Leiden te man« ?eer grote belangstelling hebben gewerkt, zal de hoogleraar voor Nederland. Men wenst er ook in november zijn colleges in Istan- een uitbreiding van de culturele-en bul voortzetten, waarbij hij histo- wetenschappelijke contacten, o.m. ten risch- en kunsthistorische onderwer- a.an£ien van het Nederlands histo- nsch-archaeologisch instituut, dat zich verheugt in de belangstellingen sympathie van de universitaire we reld. pen zal behandelen. Stijging aantal studenten Bij de universiteit van Istanbul zijn op het ogenblik tussen de dertig duizend en de vijf-en-dertig-duizend studenten ingeschreven; dit aantal zal zich in de komende jaren steeds meer uitbreiden. De jonge Turkse intelli- gentia toont niet alleen veel belang stelling voor moderne talen als Frans, RUSSISCHE DIPLOMAAT DOOR V.S. UITGEWEZEN De eerste secretaris vain die Russi sche ambassade in Washington, Ste fan Kirsanov, is persona non grata verklaard wegens „aktiviteit, die on verenigbaar is met zijn diplomatieke status", zo heeft het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken gis teren bekendgemaakt. De precieze reden voor de stap werd niet op gegeven. Volgens gezaghebbende kringen betreft het hier een ver- geUddngsmaatregell naar aanleiding van de uitwijzing van de Amerikaan se diplomaat Norris D. Gannett, de vorige maand door de Sowjet-Umde. De astronauten Edward White (34), majoor bij de luchtmacht, is gehuwd en heeft twee kinderen, twaalf en acht jaar oud. Hij werd in San Antonio, Texas, geboren als zoon van een generaal- vlieger. James McDivitt (35), even eens majoor bij de luchtmacht en gehuwd. Hij heeft drie ón deren, acht, zeven en vier jaar oud. McDivitt werd op 10 juni 1929 geboren in Chicago. Beiden hebben ruimtevaart techniek gestudeerd aan de universiteit van Michigan. Zuidhollandse estafettekampioenschap THEO TEN HOOVEN Het bestuur van de stichting „Het Nationaal Rheumafonds" heeft een bedrag van 80.000,ter beschikking van de Leidse rheumatoLogische kli niek gesteld voor verbetering en uit breiding van de mogelijkheden voor het wetenschappelijk rheuma-onder- zoek. In 1964 heeft de stichting reeds een electronen-microsooop ter waarde van 150.000,aan de kliniek aan geboden. NOORD WIJKERHOUT OPBRENGST KERKVEILINGEN In de beide parochies van het dorp is de R.K. kerkveiling gehouden. In de huishoudschool aan de Duindoorn straat brachten de parochianen van St. Victor een bedrag van f 22.000.- bijeen en de parochianen van St. Jozef zamelden voor kerk en sociale zorg een bedrag van f 24.700.- in. RIJP WETERING Bonnenverzilvering Voor de bouwvak-leden van Rijpwetering en Oud-Ade bestaat gelegenheid hun va kantiebonnen te verzilveren bij de heer Fr. v. d. Ploeg, Oud Adeselaam 26, op 9, 10 en 11 juni a.s. van 19.30 tot 21.30 uur. Men wordt verzocht zich uitsluitend aan deze data en tijd to houden. Gisteravond, tijdens de Zuid-Holl. estafettekampioenschappen te Rot terdam, heeft de jongensploeg van het Haagse Vlug en Lenig, bestaan de uit: Mahien v. d. Bosch, Schiferli en Berkhout op magnifieke wijze het Ned. record 4x100 m. op haar naam gebracht. Dank zij feilloze wissels en de wil om er een goede tijd uit te persen, kwamen de Hagenaars tot 42.8 sec. Van tegenstand was geen sprake. Pro Patria (2e) kwam slechts tot 45.3 sec. Later op de avond kwam dezelfde ploeg weer tot een toppres tatie: 4x300 m. in: 2.25.5 min., goed voor een Zuid-Hollands record (2.25.8). Minerva was het meest succesvol met 3 titels, waaronder een fraaie 4x200 dames in 1.44.3. De 4x400 m. ploeg van de Bata ven zorgde voor de strijd van de avond. Invaller Ed v. Bentum als le gestart gaf na een sterke race, tot ieders verrassing, het stokje als le over, vóór Minerva en Metro. Ba taven kopman v. Rooijen liep vol gens de verwachting en vergrootte de voorsprong, die door Huib Verde- gaal en Ben v. Dinten tot 150 m. voor de finish behouden bleef. De laatste lopers van Minerva en Metro bleken toen over iets meer reserves te be schikken en hoewel Ben v. Dinten op de laatste 100 m. weer een aan val poogde, moest de Leidse ploeg toch met de 3e plaats genoegen ne men. Hun tijd 3.28.3 betekende een verbetering van het clubrecord met 2.5 sec. De Bataven-dames kwamen niet tot ereplaatsen. De samenstelling van de ploegen waarin het jeugdige element sterk naar voren komt, duidt er op, dat zij binnen afzien bare tijd weer bij de top present zul len zijn. Opvallend bij deze wed strijden was de afwezigheid van ploegen als Spartaan, Holland en AAV '36. Zij zouden deze kampioen schappen meer aanzien gegeven heb ben. UITSLAGEN 4x80 meisjes B: 1. Sparta 42.0 sec. 2. Meeuwen 42.7; 3. Hollandia 43.6; 7. Bataven 45.3. 4x100 m. meisjes A: 1. Meeuwen 54.2 sec.; 2. Minerva 56.5. 4x100 m. jongens A: L U.L 42.8 sec. (Ned. ree.); 2. P.P. 45.3; 3. U.L. II 45.4. 4x100 m. jongens B: 1. Metro 48.4 sec.; 2. P.P. 49.5; 3. Minerva 50.1. 4x100 m. heren: 1. P.P. 44.4; 2. Aio 44.7; 3. Metro 44.9; 7. Bataven 47.2. 4x100 m. dames: 1. Minerva 49.0; 2. Celebes 50.3; 3. Meeuwen 51.0; 6. Bataven 51.5; 8. Bataven II 55.4. 4x800 m. jongens: 1. Metro 8.18.6; 2. DOS 9.09.0. 3x800 m. dames: 1. Hollandia 8.01.1; 2. Hollandia II 9.04.4. 4x1500 m. heren: 1. Metro 16.42; 2. Fortuna 17.30.8; 3. P.P. 17.34.4. 4x400 m. heren: 1. Minerva 3.27.0; 2. Metro 3.27.6; 3. Bataven 3.28.3; 6. S. en L. 3.48.6. 4x300 m. jongens A: 1. U.L. 2.25.5 (Z.H. ree.); 2. SCR 2.32.7; 3. U.L. II 82.33.6; 5 .Bataven 2.39.6. 4x200 m. dames: 1. Minerva 1.44.3; 2. Celebes 1.47.3; 3. Meeuwen 1.50.1: 4. Bataven 1.50.7.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3