Het zingende oerwoud [ligt voet] uit het van een einde taminanda Zestienjarige verduisterde 14 mille VISIE OP Deurwaarder maakte misbruik van gezag 4 e i D c TELEVISIE SUSKE m WISKE Leidse Bioscopen HOLLANDSE NIEUWE DONDERDAG 3 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3ADIO TELEVISIE jViforgen begint myn roemloze on dergang; ik kan er alleen maar om lachen. Dat is het beste wat je kunt doen in mijn omstandigheden; al ben je één en al wanhoop, lach, eindexaminanda, en beoefen de christelijke deugden van geloof en hoop. Als ik nu de vijfde klas over „mocht" doen, dan zou ik het in ieder geval heel anders aanpakken. Wat ben ik dom geweest om zo de kantjes er af te lopen; om zo weinig aan mijn huiswerk te doen. Maar ook nu komt het' berouw bij mij weer na de zonde! Het heeft mij toch wel iets gedaan zo'n laatste schooldag, hoewel ik er aanvankelijk nogal nuchter tegen over stond. Ik besefte vandaag op eens dat als ik slaag, ik een bijzon der fijn gedeelte van mijn leven af sluit. Niet alleen krijg ik volgend jaar een veel grotere verantwoording te dragen (en mijn zeventien lentes willen zo graag anders), het echte onbezorgde is dan toch wel groten deels voorbij en dat stemt een beetje weemoedig. De wetenschap echter dat mijn lyceumjaren zo leuk zijn geweest doet mij vol vertrouwen een voorlopige streep zetten achter mijn MMS-tijd. En numoedig de strijd aan binden met de examenstof. Nog heel wat heb ik te doen, maar zou er ooit een eindexamenkandidaat helemaal klaar zijn geweest? De schande van flames .T?r*hu,d7 - Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stub),-poeder, -crème, -olie, -«hampoo en -haarlotlon, voor de kinderen tijdelijk sierlijke wereld-delen speldjes. (Advertentie). Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: Doet. Ned. recht: de heer J. A. T. Cornelissen (Wassenaar) en mej. J. Heidoorn (Leeuwarden); kand. niet- westerse sociologie: de heer J. H. Brouwers (Leidschendam)doet. scheikunde: de heer G. Th. B. San ders (Leiden) en de heer A. A. Rip (cum laude) Leiden; doet. aardkun de: de heren J. C. Wijnhorst (Den Haag), W. F.E. Michel (Den Haag) en B. H. G. Sleumer (Leiden)doet. biologie: de heer M. Jacobs (cum laude). Leiden; doet. wiskunde: de heer J. A. M. Pooters (cum laude) Leiden; kand. D' wis- en natuurkun de: de heer F. Th. A. Jacobs (Leiden) idem F: de heren P. C.' Metman (Voorburg), W. L. v. Iterson (Den Haag), B. E. Nieuwenhuys (Leiden), R. Hijmans (Rotterdam); idem H: ce heren A. de Hoop (Leiden) en Z. Smeenk (Leiden); idem I: de heer E. v. Scherpenzeel (Leiden); idem K': mej. L. de Roo (Leiden) en de heer M. Loosjes (Leiden); idem L: de he ren L. K. J. Boomsma (Leiden) en A. J. Klassen en mej. M. v. Wijk (Lei den); propedeutisch godgeleerdheid: de heren H. G. v. d. Hert (Den Haag) en J. P. B. S. Mohr (Scheveningen). een zeer matige lijst lokt mij hele maal niet. Ik zie het voor mij: Ne derlands: 6(dan ga ik gillen, Jan sen vind mij toch al onuitstaanbaar, hij ziet liever iets ingetogeners), handwerken: 5 (zweet en tranen, dat is de chemische samenstelling van mijn jurk, die „dernier cri" had moe ten zijn en die ik nauwelijks over mijn hoofd krijg) en zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Waarom zijn tekenen, gymnastiek en kunstge schiedenis geen eindexamenvakken? Wat zou ik op mijn mondeling graag een caricatuur, een vogelnestje en een verhandeling over het sur-rea- lisme maken! Ik heb weieens verlangd naar de tijd waarin de vrouw nog niet ge ëmancipeerd was. De tijd waarin zij haarkappend, pianospelend en rod delend wachtte op de ware Jacob. Toen handwerkten de vrouwen ech ter een ontstellend aantal uren van de dag aan nauwelijks zich.bare mi niatuurtjes en ik zou dan ook mis lukt zfjn LENY VAN BRUSSEL schriften van het Produktschap voor Vis en Visprodukten dat bij goed zouten haringwormziekte practisch niet optreedt. Een groot deel van het publiek wil echter groene, bijna on gezouten haring. Dat is in de ogen van de liefhebbers pas de echte „groene". En als er vraag naar is, zijn er handelaren, die daaraan te gemoet willen komen. Zij kunnen door de voorlichting van het pro duktschap weten, hoe gevaarlijk deze te licht gezouten haring voor de gezondheid is, maar zij ontduiken terwille van de verdiensten dan graag de wet. Zelfs van verse onge- kaakte haring wordt als het ware met een beetje zout een groene ge maakt. Het publiek wordt daarom aange raden van de handelaar te eisen dat hij haring verkoopt, die goed door- zouten is geweest en niet om zgn. „groene haring" te vragen, maar uit sluitend om goed bewerkte maatjes haring. ..Men dient er bovendien op te let ten, dat deze goed is schoongemaakt. Een goede vakman kan het publiek een malse Hollandse nieuwe voor zetten, die men kan eten zonder dat men zijn gezondheid in gevaar brengt", aldus het ministerie. VERFRISSENDE MOEZELWIJNEN E3 Door de Doetinchemse gemeente politie is procesverbaal wegens dief stal opgemaakt tegen het zestienja rige meisje A. B„ dat in ongeveer vijftien maanden tijd als cassière van een zelfbedieningszaak te Doetinchem een bedrag van veertienduizend gul den heeft verduisterd. Dagelijks nam het ineisje een bedrag uit de kassa. De moeder van het meisje heeft even eens van deze diefstal geprofiteerd en kocht samen met haar dochter dure kleren en andere snuisterijen. Zij zal wegens heling vervolgd wor den. De Centrale Raad van Beroep heeft het ontslag van de Amsterdamse deurwaarder H. de J. gehandhaafd. De man was per 1 mei van het vo rige jaar ontslagen, omdat hij mis bruik vön zijn gezag had gemaakt. Hij was bij een kamerverhuurster binnengedrongen, had verkeerde na men en exploiten vermeld en had meegewerkt aan een niet bonafide veiling van Perzische tapijten. Het ambtenarengerecht in Amsterdam waar de deurwaarder in beroep was gegaan, vernietigde inderdaad het ontslagbesluit, maar de Centrale Raad heeft nu op haar beurt de uitspraak van het ambtenarengerecht weer ver nietigd. De raad stelt in haar overwegin gen dat het volstrekt ontoelaatbaar is dat een deurwaarder, die niet in de uitoefening van dit ambt, maar alleen als raadsman of zaakwaarne mer optreedt, zich voordoet alsof hij iemand is van de justitie. VOORZICHTIG MET KLOSTERBERG, per fles ƒ2.90 bij 6 flessen de 7e gratis REMISCHER ELBLING p. fles 2.05 3 flessen voor 6. JUS D'ORANGE per fles ƒ1.65 (Advertentie) Terugblik Na een niet bepaald opwindend avondprogramma heeft de NCRV woensdag in een extra uitzending vanuit Rotterdam aandacht geschon ken aan de verkiezingen voor de le den van Rijnmondraad. Juist tegen de achtergrond van de .jongste poli tieke ontwikkelingen en met het oog op de Kamerverkiezingen van 1966, is belangstelling voor dit onderwerp niet zonder zin. Maar men moet niet te veel van het goede Icrijgen, waar eerder in de zendtijd voor de ARP de Rijnmond uitvoerig aan de orde was gesteld. De VPRO had dinsdag weer een van haar gerichte program ma's. Voor de kenners was er de Down Town Jazz-band en voor de balletliefhebbers fraaie bewegings kunst bij verschillende camera-Stan den. Rob van Reyn had veel werk gemaakt van een met films omgeven documentaire over de geschiedenis van de clown. Het ging allemaal vlie gensvlug, reden waarom misschien Grock en anderen ontbraken. Maar gelukkig wél Buziau op film en de AugUstfiguur Pipo Sosman in leven de lijve. Natuurlijk kwamen ook bui tenlandse clowns van nu en vroeger op het scherm. Ook was er de expert Jos v. Doveren. In de medische ru. briek van dokter Van Swol is aan dacht besteed aan de vroeg en te vroeg geboren kinderen. Hopelijk zullen ouders iets van deze uitzen ding hebben opgestoken. Visueel kre gen ze inzicht in de werkwijze van de moderne couveuse en maakten ze kennis met een flinke boy, die als aesmaandskindje van twee pond ter wereld was gekomen. Regionale televisie Eerder hebben we opgemerkt, dat het t.v.-programma „Van gewest tot gewest", in de eerste week van dit jaar gestart, niet bepaald een jour naal kan worden genoemd. Intussen heeft de NTS in de provincie laten peilen wat men daar van regionale t.v. verwacht. In verband met het verloop van dat onderzoek hebben we gehoord, dat de een niet in re gionale t.v. gelooft en meer gebaat is bij een goed nationaal program ma, en dat de ander toch nog wel verwachtingen koestert. Onder hen is bijvoorbeeld de heer Renssen van de NTS, die met de leiding van de wekelijkse rubriek „Van gewest tot gewest" is belast. Maar omdat hij vertrouwt op de werking van straal zenders, zal hij toch nog even ge duld moeten hebben. Intussen kun nen we het eens zijn met zijn op vatting, dat regionale t.v. televisie moet zijn in, voor en door de streek. Hopelijk is het zó, dat tussen het NTS-journaal en „Van gewest tot gewest" een regionale t.v. kan ont staan door middel van „handreiking". Terwijl nu de regionale t.v. nog in de mist vaart, verlangt „de provincie" een sterk beleid in Hilversum. Nu verstaan we onder „de provincie" eerder de randgebieden dan bijvoor beeld het gebied van Leiden, waar regionale onderwerpen gemakkelij ker in het dagelijks journaal terecht komen dan de verafgelegen gebieden, waar de NTS-ploeg veelal niet tijdig kan gereed komen voor een behoor lijke uitzending in een van beide avond-journaals, dus: heet van de naald, als het ware. Komende uitzendingen Vanavond is er slechts een kort toneelstuk. Het is de kluchtige „ver schrikkelijke wraak van Frederik Nagtegaal", met onder andere Guus Oster en Coen Flink. Vooraf kan men voor de derde maal zien naar een filmprogramma over het Russi sche Bolshoi-ballet. Op N2 is de KRO met de voetbalwedstrijd Frankrijk- Argentinië. Vrijdag bij de Vara ver telt Jan Vrijman over zijn nieuwe film „Op de bodem van de hemel". En dan volgen de eerste indrukken uit de Sowjet-Unie, een serie, die de Vara met de KRO deelt. Op N2 zal de NCRV uitvoerig stilstaan bij de Roode Kruisboot de „J. Henry Dunant". Zaterdag komt de KRO met vier bekende programma-onder delen Piste, Midavondserenade. Brandpunt en Bonanza. Eveneens van alles wat is te beleven op- N2, bij Avro en NTS. Voor beide Pink sterdagen raadplege men de omroep, bladen. Op Pinksterdagen is de hoog mis uit Toledo, een eurovisie-uitzen ding, die stellig meer lust voor het oog zal zyn dan de zondagsmissen, die de laatste tijd in studie Irene worden uitgezonden. De mis in deze Spaanse kathedraal zal worden op gedragen in de Mozarabische ritus, nauw verwant met de Gallicaanse liturgie. 6AH6ETJE Tt1.23005 (Advertentie ..de nimoewmhwn vwn De films in de week van 3-9 juni zijn door de KFC als volgs gekeurd: Camera: Der Zigeunerbaron (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Lido: Kissin' Cousins (a.1.) Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Luxor: Zet je zorgen opzij (al.) Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Studio: Als de kater komt (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7 00, en 9 15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Trianon: Goldfinger (18 jaar) geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15. Rex: De drie Stooges (a.l.) Dagelijks. 2.30. 7.15 en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15. „De Hollandse nieuwe is weer in het land en vele liefhebbers genie ten er met smaak van. Maar zoals ieder jaar bestaat de kans, dat er weer mensen ziek van worden", al dus de afdeling algemene voorlich ting van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. „Vooral in Rotterdam en de omliggende ge meenten komt het voor dat door het eten van haring buikklachten optre den. Van de patiënten met deze klachten loopt helaas het merendeel de kans op de operatietafel terecht te komen. Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid meent niet te mogen nalaten op deze kwade kans te wijzen". Wat is het geval? In de haring leven larven, die gedood kunnen worden door het zout, dat aan boord van de vissersschepen in de tonnen aan de gekaakte haring wordt toe gevoegd. Er bestaan zodanige voor A etherklanken VRIJDAG 4 JUNI 1965 HILVERSUM I, 40 2 m, 746 kc/s 7.00 - 24.00 KRO. 7.00 Het levende Woord; 7.05 Ouver ture: reportages en commentaren, Wegeninformatie en lichte gram.; (7.30 - 7.40 Nws. 8.00 Overweging) 8.30 Nws; 8.40 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.05 In de platensoos: verzoekprogr. voor bejaarden; 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Licht instrumentaal en semble (opn.); 12.00 Angelus; 12.03 Spaanse operetteklanken (gr.); 12.27 Meded. t.b.V. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 aktualiteiten of gram.; 12.50 Franse chansons; 13.05 Jazz muziek en zang; 13.35 Voor de vrouw; 13.45 Musiësta: gevarieerd muzikaal programma; 14.25 Accordeonmuziek (gr.); 14.30 Fluit, sakofóón en piano; klassieke en mod. muz.; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16,35 Koorzang: klassieke en mod. liede ren; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Coda: lichte muziek voor de tieners en twens; 19.00 Nws; 19.10 Aktualitei ten; 19.30 Platenprogramma voor de militairen; 20.20 Promenade-orkest en zangsolisten: Operamuziek; 21.10 Voordracht; 21.30 Limburgs Symfo nie-orkest (opn.): mod. muz.; 22.20 Aktualiteiten of gram.; 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.45 Amusementsmuziek (gr.); 23.10 Londens Symfonie-orkest: populair klassieke muziek; 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s 7.00 VARA; 9.40 VPRO; 10.00 VARA; 13.00 AVRO; 16.00 VPRO; 21.00-24.00 VARA 7.00 Nws., ochtendgymnastiek en soc. strijdlied; 7.20 Lichte gram; 7.25 Van de voorpagina; 7.30 Lichte gram; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram; 9.00 Te land en te water: informatief pro gramma voor weg- en waterwegge bruikers; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Schoolradio; 10.20 Lichte gram.; 11.00 Nws; 11.02 Voor de kleuters; 11.15 Voor de vrouw; 12.00 Orgelspel; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Overheidsvoorlichting: uitzending v. d. landbouw: 12.40 Licht instrumen taal trio; 12.55 Aktualiteiten; 13.00 Nws; 13.10 Aktualiteiten en gram.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Schake ringen: Een reeks programma's over Kunst en Kuituur in Woord en Mu ziek; 14.30 Musa Ibérica III, volks muziek uit^ Spanje met commentaar; 15.00 Lichte gram.; 16.00 Nws. Aan sluitend: Het lectuurdepot van het Roode Kruis, lezing; 16.15 Gobelin: oude muziek; 16.45 Nieuws voor nieuwsgierige kinderen; 16.49 Voor de jeugd; 17.30 Jazz-rondo; 17.50 Ki osk, artikelen uit weekbladen; 18.00 Nws; 18.15 Aktualiteiten; 19.00 Rond uit; 19.30 Kunstkroniek; 20.00 Nws; 20.05 Twintig jaar Ver. Naties, lezing; 20.15 Chansons, refrains en ritour- nelles (opn.); 20.45 Vrijzinnig kruid en Onkruid, lezing; 21.00 Filmmuz.; 21.35 Spontane reacties: discussie; 22.05 Stereo: Salonorkest; 22.30 Nws; 22.40 Mod. muz.; 23.10 Lichte gram; 23.45 Socialistisch nieuws in Espe ranto; 23.55 - 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Barend de Beer; VARA: 19.06 Sportcommentaar; 19.35 De Flintstones, tekenfilm; NTS: 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Op de bodem van de hemel, gesprek over een nieuwe film; 21.10 Indrukken uit de Sowjet-Unie (dl. 1): Het uiterlijk beeld: Moskou en Wol- gograd, filmdocumentaire; 22.00 Dick Powell .theatre: De oude man en de stad, TV-film; NTS:,22.50-22.55 Jour naal. Nederland II. NTS: 20.00 Journaal; NCRV: 20.01 Station Petticoat: Op nieuw meneer Bedloe, TV-film; 20.25 De J. Henry Dunant vaart weer, filmreportage; 21.30 Gevleugelde avonturen: De geschiedenis van de luchtvaart; 21.55-22.10 Atttentie. door J. M. ELSING 18) Het is hem lnef geworden omdat hij er gestalte aan heeft gegeven, omdat hij zijn zweet heeft geplengd op de vel den en op de stenen van zijn wo ning. Omdat hij de pijlers en de dwarsbalken van die woning heeft gekend als kaarsreahte, levende boomstammen in het woud. Omdat de meeste meubelen door zijn mede arbeid zijn ontstaan. De wilde natuur beloont hem voor de zorgen die hij aan haar heeft be steed. Meer en meer kan hij op haar steunen om in zijn levensonderhoud te voorzien. Er zijn de vruchten, zo als de mango's oranjeappelen, citroe nen, ananassen en bananen die over vloedig te vinden zijn. In de velden bloeien de m andowortelen. Hoe kan hij er naar kijken zonder voor zijn ogen het beeld te zien verschijnen dat voor hem geheel Afrika symboliseert- de negervrouw met de stamper in de houten vijzel beukend om de ge- Naar een gegeven van M. Haugen droogde, kwalijk-riekende brokken maniok tot fijn. wit meel te pletten. Daar zijn de palmbomen. In een dub bele haag omsluiten zij heel de loe- pangoe. Het zijn jonge planten, met hun waaiertakken als fijn kantwerk. Maar elderi staan ze in de hoge, ver warde pruiken en grote, stekelige no ten trossen, die zich laten vermorze len tot dikke, bruin-rode olie. En in de kalebassen opgehangen tegen de verwonde padmboomstammen drup pelt het witte levensbloed, om lang zaam te gisten tot heeirlijke, verfris sende wijn. Tellkens als Linden door de velden met aardnoten loopt, verrijst voor zijn ogen het beeld van een groep Basongovrouwen die in zijn loepangoe, onder toezicht van Anioeba, de klei ne peulvruchten tot gouden olie per sen, zingend of gezellig pratend, vol toewijding arbeidend, maar op een rhythme zo rustig alsof het een spel, een prettig tijdverdrijf betrof. Daar zijn die maisvelden met de zware kolven als flambouwen in het hete as liggen te roosteren. Ach, alle dingen hebben op zich zelf maar een betrekkelijke waarde. Het komt er op aan wat wij persoon lijk er in zien en in welk verband wij hebben geleerd ze te aanschouwen, wat ze in ons oproepen: herinneringen aan arbeid, leed of liefde. Aan de oever van de rivier bloeien weelderig, op overschaduwde bedden, allerlei Europese groenten, 'n Vreem deling zou er niet eens naar kijken, maar voor Linden betekent deze moestuin een prettig experiment, want hij heeft de zaden in hermetisch gesloten bussen uit het verre Europa meegebracht. Het is voor vele soor ten een tasten geweest naar de juiste atmosfeer en door het zaaisel te be schutten voor de directe zonnestralen heeft hij zeer mooie resultaten be reikt. In de vallei schiet ook het har de suikerriet welig op en het kleine rijstveld dat de negers daar, voor zijn komst, hadden aangelegd, heeft hij uitgebreid door irrigatiewerken. Thans ligt zijn eigen rijst te kiemen in een breed modderbed. De Sankoeroe levert tegen weinig inspanning uitstekende vis en af en toe gaat de blanke er op uit oan een stuk wild te schieten. Op zijn eigen erf houdt hij een dozijn kippen en een vlucht witte duiven. Beneden bij de rivier lopen vijf geiten te grazen, 's Nachts worden ze opgesloten in een stal, waar Anioeba ze ieder mor gen gaat melken. Alle herinneringen die Linden aan Kandoe hechten houden verband met de aarde en dat is goed zo, want de aarde is het leven zelf! Met de inlanders onderhoudt hij zeer goede betrekkingen, al staan de Basongo bekent als een lastig volkje, dat zeer onderdanig kan doen maar bij de minste herrie naar de wapens grijpt. Het is nog zo l'ang niet gele den dat ze de Boelamatari op vergif tigde pijlen onthaalden! Wie echter met vredelievende bedoelingen hun gebieden bereisde werd altijd gul ontvangen. Met Max Linden hebben ze warme vriendschap gesloten. Wie ziek is of zorgen heeft, trekt naar de nederzetting om geholpen te worden door Bwana Dibala zo luidt de in landse naam waarmede zij hem heb ben bedacht, wegens zijn breed voor. hoofd. Het gebeurt dat hij 's avonds uren lang met een hefle troep dorpe lingen bij 't vuur zit en recht spreekt inzake hun onderlinge geschillen. Neen, het leven in Kandoe is geen ontgoocheling geworden. Max Linden wil geleidelijk de poto- pot-hutten van zijn loepangoe ver vangen door soliede gebouwtjes. Daarom staat hij opnieuw bij de steen pers, beneden aan de rivier. Enkele dagen na het korte bezoek van kolonel Dorval verschijnt Kaloe- loe wederom buiten adem op het werk om hem de komst van een an dere blanke te melden. Dit keer be treft het een moesoengoe die met de „zandboot" reist hiermee bedoelt de kok een tippooi, welke door de brousse wordt gedragen op de neger- schouders, een transportmiddel voor de vaste aarde, in tegenstelling met de boten dde door het water worden gedragen. Kaloeloe is zèer opgewon den want deze bezoeker bezit een uitgebreid gevolg waaronder vier soldaten en spreekt met een „gro- te" mond! Het moet voorzeker een Boelamatari zijn. Hij heeft mij bevolen u onmid dellijk te roepen, besluit de boy zijn uiteenzetting. Zonder te zeggen wat hij van mij wenst? Hij wil zijn hema (tent) in de loepangoe oprichten. Daar heb ik niets tegen. Hü wil dat je dadelijk meekomt, Bwana. Dat is een andere kwestie, Ka loeloe. Luister: nu wandel jij terug naar huis dus niet lopen als een haas en je zegt tot de moesoengoe dat ik straks wel kom. Je mag hem hout geven voor zijn vuur en water voor zijn boys, als hij dat verlangt. Anasikia? Goed begrepen? Diol knikt Kaloeloe, houdt zijn hoofd zeer scheef om met zijn ogen degebiedende blik van zijn meester te beantwoorden en rent de heuvel op. Pole-poie (langzaam), roept Max. De boy blijft opeens staan en keert zich om als een betrapte schooljon gen. Dio! knikt hij andermaal zeer overtuigd en verdwijnt met een slak- kegang achter de bocht, waar hij op nieuw begint te lopen. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2