Gouden „St. Bavo" te Noordwijkerhout besloot feest met proclamatie „Pro Ecclesia" voor F. Hulsebosch (Oude-Wetering) Teylingen vierde kampioenschappen UIT DE RAADSSTUKKEN VAN WASSENAAR Zoetermeer kan weer met de trein MAANDAG 31 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De uitgebreide feestviering in de psychiatrische inrichting St. Bavo, te Noordwijkerhout, bij gelegenheid van het gouden jubileum van de inrich ting, is zaterdagmiddag en -avond af gesloten met het optreden van het show-korps „De Trommelaeren van Roessendaele" en vuurwerk. De naam Trommelaeren zou mis verstand kunnen wekken, want het korps omvat buiten de trommelgroep nog een jachthoorn- en een trompet- tergroep. De verwachtingen waren natuurlijk hoog gespannen, want het is algemeen bekend, dat dit korps zo wel in 1959 als in 1962 op het con cours te Kerkrade, op het wereld kampioenschap beslag legde. Het publiek, is niet teleurgesteld, want de show, die het korps met zijn kleurige uniformen, zijn volmaakte en zeer gevariëerde exercities en pittige muziek op het grote voetbal veld heeft weggegeven, was gewel dig. Het was alleen jammer, dat de inwoners van Noordwijkerhout, die door de feestcommissie toch zo uit drukkelijk waren uitgenodigd om dit slotfestijn mee te maken, op 'n hand vol na, zaterdagmiddag verstek heb ben laten gaan. Tijdens de pauze in het optreden van de Trommelaeren heeft de feest commissie een origineel slot aan zijn werkzaamheden gemaakt. Nadat de voorzitter van de centrale feestcom missie, dokter B. J. J. v. Dinther, 'n korte terugblik op de afgelopen maanden had geworpen en daarbij TER AAR Concourssucces Drumband „Arti". De drumband „Arti" heeft met succes deelgenomen aan de nationale wedstrijden voor drumbands en tam boerkorpsen, die jaarlijks georgani seerd worden door de V.V.V. te Me- demblik. De drumband kwam uit in de afdeling Uitmuntendheid en behaalde met 198'/s pnit. een eerste prijs. De tamboer-maitre, de heer Nic. Pieberse, werd eerste in de beoorde ling der tamboer-maitres met 26.4 pnt. Een mooi succes voor de leider van de drumband de heer J. C. Versluis, alsmede voor de tamboer - maitre en de drumband. met vreugde had geconstateerd, dat de feestelijkheden dank zjj veler me dewerking bijzonder zijn geslaagd, sprak hij de hoop uit, dat grote saam horigheid, welke bij het werk is ge groeid, ook in de toekomst mocht blijven bestaan. Daarna brachten twee herauten te paard twee oorkonden naar het po dium, waarop ook de directie van de inrichting en burgemeester P. M. M. v. d. Weijden hadden plaats geno men. Dokter Van Dinther las eerst een proclamatie voor, waarbij 't ein de van de feestelijkheden werd ge constateerd en vervolgens een bood schap aan de feestcommissie in het jaar 2015, als de Inrichting 100 jaar zal bestaan. Deze boodschap werd tenslotte met een boodschap van het gemeentebestuur in een bus gesloten en overhandigd aan broeder-overste, die plechtig beloofde de koker aan zijn opvolger over te dragen met het verzoek hem bij zijn aftreden ook weer door te geven. Daarna werd voor de laatste maal het jubileumlied gezongen met bege leiding van de R.K. Muziekver. St. Jeanne D'Arc, die evenals de Chr. Muziekvereniging „De Harpe Davids" het feest opluisterde. In de avond was een prachtig vuurwerk het definitie ve einde van het feest. BOSKOOP Zelfgemaakte zweefvliegtuigen wer den beproefd. Tijdens de jeugd- avonden in het afgelopen wintersei zoen bestond er bij de Boskoopse jeugd grote animo voor het zelf bou wen van zweefvliegtuigen. Onder leiding van de heer George Ulbrich hebben een aantal jongelui zich aan dit werk gewaagd. De resultaten van hun werken zijn nu bekend. Op de Goudsberg te Lunteren werden de vervaardigde toestellen op hun lucht- vaardigheid beproefd. Bij ideaal vliegweer werden de vliegtuigjes be oordeeld op het balanceren in de lucht, het landen en de afstand welke werd afgelegd. De eerste prijs werd toegekend aan Cor v. Klaveren, de tweede aan Addy van Dam, de derde aan Bertus v. d. Willik en de vierde aan Rien Ulbrich. De overigen waren: Wim Harlaar, Pim de Kooter, Koos Buitenhuis, Koos Schinkel, Jan Oostrom, Adrie Oostrom, Arie van Noort, André van der Wolf, Wim van 't Wout, Jan Cok, Maarten Peters en Piet Goudriaan. ALPFEN AAN DEN RIJN Sportdag Huishoudschool „Konin gin Juliana" Woensdag waren alle leerlingen van de „Koningin Juliana" Huishoudschool op het Alphia-ter- rein. De leerling die het hoogste aan tal punten behaalde in iedere klas kreeg een medaille. Dit was in klas la: Els IJkema, lb: Marja de Wit, lc: Betsy v. d. Molen, 2a: Marion Wiegman, 2b: Ineke Voskuilen, as sistente H: Marian v. d. Bosch, as sistente A: Ank Bolmeyer, vormings klas Nel Verhagen. 's Middags speelden de klassen tref bal. Klas 2a kwam hier als win naar uit de strijd. Een team van de beste leerlingen speelde aan het eind van de middag een balspel tegen de leerkrachten. De leerlingen wonnen met 3-1. Hier na reikte de directrice, mej. R. C. de Vries, die de dag met een toespraak je was begonnen, de medailles uit. AUTOBOTSING Zaterdag even voor negen uur reed de heer L. A. v. U., wonende te Al phen a. d. Rijn, met zijn personen auto over de Steekterweg, in de rich ting Bodegraven. Bij de Spoorlaan gekomen, was hij voornemens links af te gaan en sorteerde voor. Op dat moment naderde een tegenligger, waarvoor hij stopte. Na deze auto voorrang te hebben gegeven, trok de heer v. U. zijn wagen op om de Spoor laan op te rijden. Hierbij lette hij klaarblijkelijk niet op een andere tegenligger, waarvan de bestuurder, de heer D. T., wonende te Drieber gen, met een snelheid van 80 90 km per uur kwam aanrijden. De auto's kwamen met elkaar in botsing met het gevolg, dat beide wagens zeer ernstig werden beschadigd. De heer T. en diens echtgenote, die naast hem in de personenauto zat, werden dusdanig gewond, dat de juist passerende Alphense arts J. H. Pilon, ze in behandeling moest ne men. De heer v. U. liep geen letsel op. In nauwelijks 8 minuten (een af stand van ca. 7 km) was de Alphense Op Hemelvaartsdag heeft pastoor Lemmers in de parochiekerk van Oud wetering op plechtige wijze het feit herdacht, dat de heer Frans Hul sebosch gedurende 25 jaren lid en de laatste 10 jaren voorzitter is ge weest van het R.K. Parochieel Arm bestuur, welk college sinds kort de naam draagt van Parochiële Chari- tas-'instelling. Om half tien werd de Hoogmis uit dankbaarheid opgedragen. Pastoor Lemmers hield een zeer toepasselij ke preek over de naastenliefde en prees de jubilaris als een groot ijve- raar voor de minder bedeelden. Hij zeide, dat het Paus Paulus behaagd heeft de heer Hulsebosch te begif tigen met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Voor het altaar speldde daarna de oudste dochter de jubilaris het gou den kruis op. Helaas kon mevrouw Hulsebosch om gezondheidsredenen niet bij deze plechtigheid aanwezig zijn. Eindelijk was het vrijdagavond zo ver. Teylingen kon feest vieren. Tey lingen 1, 2 en 6 kampioen en evenzo de al en c3 junioren. De waarnemend voorzitter, de heer J. van Nouland, sprak in het KSA-gebouw woorden van welkom, maar vooral van dank aan de kampioenselftallen. Zij hebben allen gezorgd de naam van Teylingen hoog te houden. Veel dank bracht spr. ook aan bestuur, jeugdleiders en trainer voor al hun medewerking in het belang van de vereniging. Spr. hoopte dat ook deze avond in saamhorigheid en plezier Het jongste kampioenselftal c3 met de voorzitter van de jeugdafdeling de heer E. Waasdorp. Ze poseren trots met hun herinneringsvaantjes. zou verlopen en gaf de Leiding over het feestcomité o.l.v. de heer H. van VeeLen. Deze liet alle kampioenen aantreden om aan hen een persoonlijk herinneringsvaantje uit te reiken. Hij maakte tevens bekend dat een onbe kende aan „het tweede" nieuwe shirts had geschonken. Hierna werden er drie „films" getoond van elik 71/» mi nuut waarvan twee in kleuren. Deze waren opgenomen door Theo Ver- heyen uit Lisse. Opnieuw waren de aanwezigen getuigen van enige leuke en pittige momenten die door de amateur-cineast waren vastgelegd. De avond werd verder onder veel jo lijt doorgebracht. GROND IN ERFPACHT VOOR ZES BOGAERSWONINGEN Op het terrein tussen Burmanlaan en Van Montfoortlaan, waar op het ogenblik vier Bogaerswoningen in aanbouw zijn zullen binnenkort nog zes van deze woningen worden ge bouwd. Burgemeester en wethouders hebben overleg gepleegd met de aan. nemers, die indertijd belangstelling toonden voor dit Bogaersproject en het resultaat is dat de aannemers P. G. Westgeest, W. Jongendijk en J. van der Kley ieder twee woningen zullen bouwen. Aan de raad wordt voorgesteld aan de zes gagadigden voor deze woningen de benodigde grond in erfpacht beschikbaar te stel len tegen een canon van 250,per jaar. Het erfpachtrecht en het recht van opstal zullen voor een periode van 30 jaren gelden. LAGERE VERMAKELIJKHEIDS BELASTING VOOR BIOSCOOP De heer A. J. Cosijn, exploitant van het Ast ra-bioscooptheater heeft het gemeentebestuur gevraagd de ver makelijkheidsbelasting op bioscoop voorstellingen af te schaffen of dras tisch te verlagen in verband met de weinig rooskleurige exploitatie-resul taten van het theater. In de laatste 8 jaren is in Wassenaar het aantal televisie-toestellen meer dan vertien voudigd, namelijk toegenomen van 386 tot 4216, terwijl het aantal bioscoopbezoekers per jaar in het Wassenaarse theater daalde van on geveer 82.000 tot ruim 36.000. Burg. en wethouders stellen de raad voor aan het verzoek van de exploitant te voldoen en het tarief van de ver makelijkheidsbelasting te verlagen van 15 tot 5%. Op basis van de in 1964 ontvangen bedragen betekent deze wijziging voor de gemeente een mindere belastingopbrengst van ruim 2500, NIEUWE STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders stel len de raad voor de twee straten, die achter en bezijden het winkelcom plex aan het Stadhoudersplein gele gen zijn de namen te geven J. W. Frisostraat en Ernst Casimirstraat. Verder wordt voorgesteld de bestaan de Schouwlaan, tussen de Backers- hagenlaan en de Schouwweg om te dopen in Admiraal Helfrichlaan. Dit laatste geschiedt op verzoek van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Onze Vloot". Tenslotte stellen b. en w. voor de bedieningsweg achter de winkels aan de Luifelbaan de naam „Achter de Luifelbaan" te geven. SUBSIDIE VAKANTIEBEZIGHEID De buurtvereniging Kerkehout en omgeving heeft plannen in de maand augustus a.s. vakantiebezigheden te organiseren voor de schoolgaande jeugd uit de buurtschap. De vereni ging heeft de gemeente een subsidie gevraagd in het tekort, dat deze va kantiebezigheden zullen opleveren. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een bedrag van f 450 beschikbaar te stellen. BIJDRAGE VOOR EXPOGE-CONGRES Burgemeester en wethouders stel len de raad voor een bedrag van f 2000 beschikbaar te stellen voor een Wassenaarse bijdrage aan het welslagen van het Vrijheids Lustrum congres 1965 dat in juni a.s. door de Nederlandse Vereniging van Ex-poli tieke gevangenen uit de bezettings tijd in Den Haag zal worden geor ganiseerd. Het is de bedoeling de on. geveer 600 deelnemers aan dit con gres een rondrit door de gemeente aan te bieden met lunchpakket e.d. en een ontvangst van hoofdbestuur en buitenlandse gasten ten raad- huize. TENTOONSTELLING JACOB VAN WASSENAER VAN OBDAM Ter herdenking van het feit, dat 300 jaar geleden de Nederlandse vlootvoogd Jacob van Wassenaar van Obdam sneuvelde in de slag bij Lo westoft, zal van 14 tot en met 20 juni a.s. in het raadhuis met mede werking van het Bureau Maritieme Historie van het Ministerie van De fensie een tentoonstelling worden ge organiseerd waarvoor de medewer king is verkregen van verschillende Nederlandse musea. Op de openings, avond, 14 juni zal de Marinierskapel van de Koninklijke Marine voor het raadhuis een taptoe geven. Aan de raad wordt voor gesteld ter dekking van de kosten een bedrag van f 1000 uit de gemeentekas beschikbaar te PARKEERGELEGENHEID BU LANGSTRAAT Volgens het zogenaamde Komplan zullen de panden staande aan de zuid oostelijke zijde van de Molenstraat te zijner tijd worden afgebroken en zal de vrijkomende grond benut wor den voor het scheppen van parkeer gelegenheid. B. en w. delen aan de raad mede dat haar naar hun me ning aanbeveling verdient reeds thans de grond die beschikbaar geko men is door afbraak van het pand Molenstraat 1 naast het onlangs ge reedgekomen nieuwe gebouw van de Algemene Bank Nederland als par keerterrein in te richten. De gepar keerde wagens zullen dit terrein moe ten verlaten via een met de Molen- politie ter plaatse ter opneming van de situatie en regeling van het ver keer. „WILSKRACHT" IN INTER NATIONAAL SPORTDEFILé Op 5, 6 en 7 juni wordt onder auspi ciën van de Nederlandse Culturele Sportbond (NCS) te 's-Gravenhage een Internationaal Sportfeest gehou den. Behalve duizenden Nederlan ders zullen hieraan ook deelnemen circa 1200 buitenlandse sportpromi- nenten uit circa 12 landen. Aan het sportfeest wordt vooraf een wandel mars gehouden over 5, 10, 15 en 20 km. Hieraan wordt ook deelgeno men door de wandelsportgroep van de RKSV „Wilskracht" te Alphen a. d. Rijn, met circa 21 wandelaars. Aansluitend op de wandelmars, die op 5 juni wordt gehouden, en voor afgaande aan de grote sportmanifes tatie van internationaal formaat, wordt een sportdefilé gehouden, die start vanaf de Houtrustlaan en de Laan van Poot en een lengte van 1,5 km zal hebben, rond het Houtrust- complex. Tijdens dit défilé, dat wordt bijgewoond door vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, de Ambas sades en de diverse sportinstanties, zal „Wilskracht" een vlagoefening demonstreren, met medewerking van een IJmuidense drumband. Het par cours van de wandelmarsen leidt door bos, duin en langs het strand. Voorts zal „Wilskracht" op maan dag, Tweede Pinksterdag, deelne men aan de 15 km wandelmars „Rijn en Gouwe" te Alphen a. d. Rijn. Alphia veteranentoernooi door Bos koop gewonnen Na spannende strijd heeft Boskoop kans gezien het gisteren door de v.v. Alphia georga niseerde veteranentoernooi met een totaal van zeven punten te winnen. Alphen eindigde op de tweede plaats na het nemen van strafschoppen te gen de „oudjes" van Alphia. Beiden eindigden namelyk met zes -punten. Op de vierde plaats kwam Ona uit Gouda met vijf punten en Arsenal uit Amsterdam eindigde als vijfde met vier punten. Het Haagse BMT kwam niet verder dan twee punten, waarmee het de ry sloot. De heer Mulder, voorzitter van de v.v. Alphia, reikte de prijzen uit, waarbij hij de spelers dankte voor hun sportieve medewerking aan dit bijzonder goed geslaagde toernooi. Alphense Vriendenclub De Al phense Vriendenclub hield een wed vlucht vanuit Neufvilles, afstand 183 km. Gelost om 9.15 uur met sterke noordenwind; in concours 160 dui ven. Eerste duif 12.35.25: laatste duif 13.07.23. A. v.d. Werken 1-3-22-27-36-37, A. Haasnoot 2-6-7-12, P. Domburg 4-8- 20-31-33, A. Groenevelt 5-13-14-29-32, D. v. Eyk 9-10-16-18-24-26, K. Ver- gunst 11-21-28, G. Bergshoef 15-17-30, B. Rombouts 19, J. Domburg 23, Za- chariasse 25, Jac. Verkade 34-38-39, B. Rooda 35, Th. Godhelp 40. WOIIBRIIGGE Juniorenelftal werd kampioen Door zaterdagmiddag met 8-0 te win nen van het juniorenelftal van het Leidse Oranje-Groen, haalde 't Wou- brugse juniorenelftal C het laatste puntje binnen om kampioen te wor den van de afdeling junioren-C in de Leidse Bond. Een mooi lesje voor het eerste elftal, dat tijdens deze compe titie als hekkesluiter eindigde. straat verbinding gevende -strook grond, die gedeeltelijk eigendom is van de heer W. Th. Zwartjes. Deze heeft erin toegestemd dat deze strook zal worden gebruikt als uitrit naar de Molenstraat. Met de te treffen voorzieningen zal een bedrag van f 15.000 gemoeid zijn. B. en w. stellen de raad voor dit krediet te votefen. Tegelijkertijd zal een verbetering worden aangebracht in de bestaande parkeergelegenheid aan de zuidwest, zijde van de Langstraat tussen de Gravestraat en de Molenstraat. Door het verplaatsen van bomen zal een optimale parkeergelegenheid worden verkregen. Voorts zal een aantal lichtmasten worden geplaatst Zaterdagmorgen te 11.02 uur blies burgemeester H. G. I. baron van Tuylil van Serooskerken, hief de .bekende „pannekoek" omhoog en de eerste trein vertrok van het station Zoeter meer naar Gouda. Bijna 100 jaar geleden kreeg Zoe- texmeer zijn eerste station. Het was in 1868 toen de NederL Rhijnspoor- weg Maatschappij de spoorlijn Gouda Den Haag aanilegde. Op 25 april van dat jaar vond de officiële ope ning plaats. In 1905 brandde het stationsgebouw af. In 1906 kw^m het nieuwe station' klaar met o.m. een overkapping van 63 m. In 1938 werd het traject geëlektrificeerd en het station werd gesloten. In de oorlogstijd van 19401945 werd het station weer in gebruik genomen. Van mei 1951 tot mei 1952 werd op dringend verzoek de lijn nog in gebruik genomen, maar toen was het definitief afgelopen. Nu Zoetermeer een plaats van be tekenis gaat worden heeft de N.S. Zoetermeer weer een station ge geven. Nog wel primitief, maar op het eind van dit jaar zal er een pri ma station verschijnen. Nadat de burgemeester het cere monieel had verricht vertrok de eer ste trein. Voor het publiek ging zon dagmorgen het station open. De eer ste trein vertrok toen om 7.46 uur naar Gouda. Het nieuwe stationsge bouw, dat reeds de volgende maand gebouwd zal worden is ontworpen door architect J. Bak van de Dienst van Weg en Werken van N.S. In verband met de geringe breedte van het perron zjj n de in-en uitgang van de wachtkamer aan de kop van het gebouw geprojecteerd. Achter de wachtkamer komt het plaatskaarten- kanitoor, dat met twee loketten met de wachtruimte verbonden wordt. Verder komen er toiletten en een bergruimte. Over beide bouwsels komt een doorlopende dakconstruc tie, waardoor een overdekte plaats voor de reizigers ontstaat. Tegelijk met het in gebruik nemen van het station gaat Citosa een dienst beginnen die aansluit op de treinen. Dit wordt een uurddenst. Ongeveer 40 treinen stoppen er per dag te Zoetermeer. Amateurdansexamens. Ook dit jaar zijn bovengenoemde examens weer gehouden in het Parochiehuis te Pijnacker j.l. zaterdag. Een groot gedeelte van de groep gevorderde leerlingen hebben hieraan deelgeno men. Deze danslessen zelf worden steeds op zondagmiddag gegeven in Pijnacker en staan onder leiding van de dansschool Evert Castelein-Martin Visser. Het sportieve element van de jonge mensen is wel zeker dat zij naast de twist, sheek en jive (let op de beat- muziek van het ogenblik?) ook graag de gezelschapsdansen Eng. Waltz, Quickstep, Tango, Chachacha en an deren blijven waarderen en hiervoor zelfs een zeer goede prestatie durven te leveren en een z.g. dansexamen te doen. De examens stonden weer onder leiding van het katholiek verband van dansleraren „San Filippo Neri". Jury de heer P. Verbiest uit Castri. cum. Geslaagd voor het bronzen insigne 43, waarvan 38 met lof. Uit Zoetermeer waren het de da mes: G. Westerman, Els Westerman, Lida Luiten, Lida Vollebregt, G. v. d. Goes, M. Duinisveld en de heer G. v. Zon. Geslaagd voor het zilveren insigne 9, alle 9 met lof. Uit Zoetermeer wa ren het de dames Gonneke Wester man en E. Westerman, en de heren C. Westerman, W. Bierman en Joh. Kriek. ZOETERWOUDE (H.R.) Drumbandnieuws Zaterdag 29 mei behaalden „De Rijntaimboers" uit Zoeterwoudie een 2e prijs op het METRO-concours in Scheveningen. Dit was het eerste concours van de Drumband en tevens het eerste op treden van hun Majorettes, die fan tastisch hun best deden. Bij aankomst in Zoeterwoude meld de de vereniging zich met trots bij de pastorie Meerburg en werden toe gesproken door hun pastoor. Hierna werd een rondimars gehouden door die straten van Zoeterwoude, met groot succes. Na afloop gingen de leden naar de „3 Eendjes", waar zij ontvangen werden door het bestuur de eerw. hr. kap. v.d. Bosch, geest, adv., en vele suppeorters. De voor zitter, dr. L. T. Schoonagen, felici teerde alle leden en vooral de in structeur, de heer P. Straathof, die er veel werk en tijd aan had be steed, met het behaalde succes. Hierna bood een van de Majorettes de gewonnen beker aan, aan de g.a. met het verzoek deze in bezit te houden, totdat er een medaillekast is. De leden kregen nog een con sumptie aangeboden en gingen ge heel voldaan naar huis met goede voornemens voor het volgend con cours. Internationale militaire pelgrii image in Lourdes In Lourdes is gisteren de interna tionale militaire pelgrimage gehou den, die werd bijgewoond door o.m. kardinaal Alfrink, de Nederlandse minister van defensie P. J. S. de Jong en de stafchef van het Franse leger, generaal Ailleret, die die Franse mi nister van defensie vertegenwoor digde. Er namen 40.000 militairen aan de bedevaart deel. De 20-jarige Roberto Pecorari uit de Italiaanse stad La Spezia is zater- door elektrische stroom gedood, toen hij in een winkel een elektrische gi taar probeerde. OAS-onderhandelaar vindt geen gehoor in San Domingo De pogingen van de secretaris generaal van de organisatie van Amerikaanse staten, dr. José Mora, om een oplossing voor de crisis in de Dominicaanse republiek te vin den, schijnen te zijn vastgelopen, zo meent men in diplomatieke kringen in San Domingo. Dr. Mora heeft getracht kolonel Caamano, de leider van de „Constitu tionalist en" en brigade-generaal Im- bert, de leider van de militaire jun ta, te doen instemmen met de vor ming van een voorlopige regering. Kolonel Caamano heeft gisteren ech ter in een communiqué gezegd, dat hij niet met dr. Mora wenst te onder handelen en volgens diplomatieke kringen weigert ook generaal Imbert met de secretaris-generaal van de O.A.S. te praten. In San Domingo, waar de inter- amerikaanse strijdkracht de bewa king van de neutrale zone langza merhand van de Amerikaanse strijd krachten overneemt, was het zondag betrekkelijk kalm. Slechts enkele schoten werden gehoord. ERHARD NAAR DE V.S. Bondskanselier Erhard is vanoch tend per vliegtuig naar de Verenig de Staten vertrokken, waar hij o.m. van gedachten zal wisselen met pre sident Johnson en met diens minis ter van buitenlandse zaken, Rusk. Aanleiding tot het bezoek is het ere doctoraat, dat de Columbia-Universi- teit aan de Westduitse regeringslei der heeft verleend. OP BEVEILIGDE OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN Vanmorgen werd op de met auto matische knipperlicht-installatie be veiligde overweg van de spoorlijn Apeldoorn-Zutphen in de Visseweg te Apeldoorn een vrachtauto, bestuurd door de heer Jongbloed uit Uchelen (bij Apeldoorn) gegrepen door een uit de richting Zutphen naderende „blauwe engel". De heer Jongbloed was op slag dood. De auto werd ver nield.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4